Jump to content

מכבי - אפועל | כמה נקודות חשובות

Sawyer

Recommended Posts

תגידו לי, איפה איבדתי את ההכנה שלי במשחק לאפועל ניקוסיה?

אני יודע שהם ירדו מגדולתם, שהם רחוקים מהיכולת של לפני שנתיים. אבל אני לפני המשחק באתי בתחושה שאנחנו משחקים עם קבוצה שהיא איפשהו בין הפועל למכבי חיפה ביכולת. מה פתאום אחרי המשחק היא יורדת ליגה אצלנו? מתי זה קרה? למה אף אחד לא דיבר על זה ולא הודיע לי?

אם אתם צודקים (צודקים בדיעבד כמובן) והיא שווה ערך לרמה"ש/רעננה. תפסלו את מה שאמרתי.

אם היא שווה כמו שאמרתי, איפשהו בין חיפה להפועל. אז הכל תקף.

לדעתי, אנחנו הקטנו אותה. ואם היינו יודעים כמה היא קטנה, היינו עולים בטירוף (כמו נגד בני יהודה/עכו) ומגיעים ל2-3 מצבי כיבוש ברבע שעה. לא אומר שזה היה משנה תתוצאה, אבל זה היה משנה תהרגשה שלכם בטוח.

שמע, נצמדת לעובדות, רק שהן לא רלוונטיות למצבה היום. ידעתי (ואני חושב שכולם ידעו) שלמרות העובדות היבשות הם הקבוצה שתילחם איתנו על לא לסיים אחרונים בבית הזה, ותו לא. כן, גם אני (ומאמין שכולם) הופתעתי מאוד מהחולשה שלה וכל-כך מהחוסר כדורגל וגם מזה שמרוב שהם יודעים כמה הם חלשים, הם פשוט באים בחוץ להתבנקר ולבזבז זמן.

לקבוע אם הם שווים לחיפה / הפועל או רמה"ש / רעננה הכלי היחיד הוא לפי המשחק שראינו, אין לי כלי אחר. ובגלל זה אנחנו קובעים את זה. הכל בדיעבד כמובן. מסכים איתך שאם סוזה והשחקנים גם היו יודעים כמה הם חלשים אני בטוח שהיינו עולים אחרת. תן לנו אותם בבלומפילד מחר והם מקבלים שלוש.

ואגב, אין יותר שוות ערך לחיפה / הפועל, משום שמכבי / חיפה זה רמה מעל השאר בליגה שלנו.

ולא אני (ואני מניח שגם לא אתה) עוקבים אחרי הליגה הקפריסאית ואחרי כל התוצאות שלהם מפתיחת העונה (ביסטר שפך פה אור ואמר שהפסידו באירופה למרות שהיו מדורגים וגם במשחקי ידידות) אבל אם היינו, סביר להניח שהיינו פחות מופתעים. כנראה שגם סוזה.

רק אני חושב שכדאי שפריצה יראה קצת ספסל?

אמנם הוא יודע לשמור על הכדור אבל הרבה פעמים הוא מסתבך ונראה מאוד כבד בהתקפה, יצחקי חייב להחליף אותו בחוד.

חס ושלום! אתה רוצה לקבור אותנו סופית?

פריצה, מעבר לגולים שלו, זה שחקן שמביא לך מסירות של אמן. הוא רואה מהלך-שניים קדימה רק חבל שהרבה פעמים מי שמסביבו קצת פחות מבין אותו.

ואין צורך להרחיב על כמה שהוא גם מושך אליו את שחקני ההגנה מה שאמור לשחרר שחקני התקפה אחרים.

חס ושלום! אתה רוצה לקבור אותנו סופית?

פריצה, מעבר לגולים שלו, זה שחקן שמביא לך מסירות של אמן. הוא רואה מהלך-שניים קדימה רק חבל שהרבה פעמים מי שמסביבו קצת פחות מבין אותו.

ואין צורך להרחיב על כמה שהוא גם מושך אליו את שחקני ההגנה מה שאמור לשחרר שחקני התקפה אחרים.

ראיית משחק?

היום כשהוא לבד מול שוער משום מה הוא החליט למסור אחורה, ראבק הוא חלוץ שלא בועט.

נמאס כבר מכל השטויות שהוא מנסה לעשות ואף פעם לא מצליחות, אני לא מבין למה לא מנסים לתת ליצחקי לשחק באמצע.

1. אני לא מאוכזב או מתבייש.

אני לא יודע מה היכולת של הקבוצה שהגיעה לשמינית גמר האלופות, סוג של אלופה נצחית בקפריסין ואחרי הכל הקבוצה בדרג השני בבית שלנו.

מה שאני כן יודע זה איך היא נראתה. כמו הפועל עכו, או רעננה.. או רמה"ש. לא מאוד משנה, תבחרו אתם כמו מי היא הכי מרגישה לכם. כמו קבוצת תחתית שבאה להלחם על תקו עלוב.

ואם ככה גרמנו לקבוצה בסדר גודל כזה להראות? להתבייש/להתאכזב מהמשחק אני לא מאוד יכול.

אמנם לא הגענו למלא מצבים, אבל את ההזדמנויות לשים קיבלנו. דקה 85 טב"ח ודקה 95 ברק - אחד מהם היה חייב להכנס לרשת ולהפוך את זה לעוד ניצחון של הכדורגל על האנטי-כדורגל, על הבונקר המביש, המחפיר. על הבזבוז זמן הפתטי, על ההשכבויות, זיופי הפציעות, העפות הכדור, הליכה בחילופים - קבוצה מביכה ומבישה. מקווה שלעולם הקבוצה שלי לא תראה ככה.

קשה מאוד לנצח בונקר סגור ופתטי כזה. זה לא קל. ואנחנו נפגש עם זה הרבה פעמים העונה. לפעמים פריצה יבקיע דקה 93, ולפעמים יצחקי יחטיא פנדל 95. זה הכדורגל. ברוב הפעמים נצא שמחים - מבטיח. וככל שהזמן יעבור והקבוצה תתחבר ותכנס להילוך גבוה נשבור יותר בקלות את הבונקרים האלו

2. הקהל.

אני עצוב שאני חלק מהקהל הזה והגוש המעודד בשער 11. זה לא קשור לפדיחה או בושה. אני פשוט עצוב.

יש משחקים (כאלה) שהקבוצה צריכה אותנו, שהקבוצה נגדה סוגרת, מרדימה את המשחק, מאטה את הקצב. ואנחנו בלת ברירה נגררים.

פה התפקיד של הקהל להעיר את הקבוצה, להרים אותה, להוציא אותה כמו מלוע של תותח. אבל זה פשוט לא קורה.

זה אפילו לא קצת קורה או חצי קורה. וזה לא נראה כמו משהו שהולך להשתנות בזמן הקרוב.

כאילו איבדנו את הDNA שבו אפשר להרים את הקבוצה ולא רק להיות מורמים על ידיה. אני לא יודע מה הפתרון, אני לא יודע אם יש פתרון (לטווח קצר) וזה גם לא התפקיד שלי למצוא.

אבל אני מקווה שנמצא אותו. כי אם לא? אנחנו פשוט לא שווים כלום.

3. המשך הדרך.

אם היינו מנצחים את המשחק הזה, היינו מעפילים שלב. אין לי ספק עכשיו.

כי אני יודע שהיינו מנצחים בחוץ את אפועל. ואני יודע שהיינו מביאים נקודה מבורדו בחוץ או ממשחק כפול מול פרנקפורט.

ואני גם יודע שאם היינו צריכים להביא עוד נקודה אחרונה מבורדו בבית, היינו עושים את זה. פספסנו עליה קלה היום. עליה קלה.

זה לא בלתי אפשרי. אבל עכשיו צריך לכל הפחות לעשות יותר מבורדו בקרב מולם. (ז"א תקו בחוץ וניצחון בבית) וזה לא הולך להיות קל. וחבל.

פרנקפורט זה כבר סרט אחר. תקו ביתי מולם יהיה השג.

4. להרים תראש ולהמשיך הלאה.

הרבה זמן לא הרמנו את הראש לא בציניות. אבל עכשיו הגיע הזמן לעשות את זה.

ביום שני מגיע משחק העונה בליגת העל. למה משחק העונה? כי חיפה הפסידה שבוע שעבר 3 נקודות. כי אם אתה מנצח (לא תקו) מנצח את חיפה בקריית אליעזר, מצידי סיפור האליפות גמור - ואני מוכן (במידה ואמן ומנצחים) לשים עם כל אחד פה יחס של 1 ל10 שמכבי לוקחת אליפות. חיפה לא תיהיה מסוגלת לעמוד במרדף הזה. נבר.

כדי שזה יקרה צריכים לקרות כמה דברים שאין לנו השפעה עליהם, ודבר אחד שיש לנו. אנחנו.

אני יודע שזה קשה, אני יודע שלרובנו יש טראומות מהקללה, שלעודד זה קשה ושברגע האמת בעיקר דוממים.

אבל תשתדלו, אני מתחנן. בשביל מכבי. באמת תגיעו לתת את הגרון.

שכל אחד יקרא את המשפט הזה ויגיד. האם מכבי חשובה לי? האם אני רוצה אליפות שניה? ליגת האלופות שנה הבאה? לבסס את האימפריה?

אם התשובה היא כן (והיא כן) תעצרו כמה שניות ותתכנו איך אתם הולכים לעשות את זה. איך אתם לא מוותרים לעצמכם באף שניה ביום שני, איך אם קורה ולשניה אחת נדמתם אתם מעירים את עצמכם, איך אתם מעירים (עם חיוך) את החבר שלידכם שלא מעודד.

איך כל אחד ואחד מאיתנו, מביא את הניצחון ביום שני.

בתקווה שההודעה ביום שני מאוחר בלילה תיהיה בגוון צהוב ושמח יותר.

*תגובות על המשחק עצמו ינתנו כרגיל רק לאחר צפייה בש.ח (שיהיה רק אחרי המשחק של אלקמר)

1. ככה משחקים באירופה - קבוצה בסדר גודל שלך באה בחוץ לחלץ 0-0 ואולי לגנוב מתפרצת.

זאת הסיבה שהפועל הגיע להצלחות באירופה כי ב-DNA של המועדון זה לגיטימי.

אצלנו ובחיפה לא מסוגלים לבלוע את הגלולה לשחק מכוער ולקחת נקודות מקבוצות טובות וחזקות ממך.

חושבים שבוקר אחד נהפוך מלוזרים לקבוצה שמגיעה לרבע גמר ליגה אירופית.... לצאת מהסרט... מסורת בונים לאורך זמן.

2. הקהל היה סביר מינוס.. אין יציבות בעידוד... בעיקר חיים את המשחק לטוב ולרע

(במשחקים משמימים כאלה זה בעיקר רע).

3. אין לך מה לדבר על העפלה לא לפני ולא אחרי המשחק. תדבר על להוציא נקודות מבורדו בבית ומניקוסיה בחוץ... ולא לקבל בראש מפרנקפורט.

כל זה תוך כדי שהקבוצה שומרת על שפיות וממשיכה לנצח בליגה שזה הכי חשוב.

4. מוראלית אולי נראה לך שזה משחק מאוד חשוב... אבל מייד אחרי שייגמר הוא יהיה זניח מאוד. 6- או 0 הפרש אחרי מחזור 3 כשיש עוד 3 משחקים בין הקבוצות - חסר משמעות לחלוטין. כמובן שאחרי עשר שנים צריך להוריד את הקוף הזה מהגב... אבל את האליפות זה לא יקבע.

ראיית משחק?

היום כשהוא לבד מול שוער משום מה הוא החליט למסור אחורה, ראבק הוא חלוץ שלא בועט.

נמאס כבר מכל השטויות שהוא מנסה לעשות ואף פעם לא מצליחות, אני לא מבין למה לא מנסים לתת ליצחקי לשחק באמצע.

הוא חלוץ שבמשך דקות ארוכות לא מוסרים לו כדורים במצבים שהוא יכול לבעוט בהם. מנגד, הוא מוסר המון מסירות טובות כאלה לאחרים (מסירות שהוא בעצם אמור לקבל).

מי שמסתכל רואה שפריצה עושה המון המון תנועה חכמה ללא כדור בתוך הרחבה ורק מחכה שמישהו חכם ירים את הראש ויכין לו מצב. הדוגמה הכי טובה היא הגול שהוא נתן מול בני יהודה.

אבל יש גם המון מצבים שהוא עושה אותו דבר ואף אחד פשוט לא מוסר לו כמו שצריך!!! שלא תחשוב שהוא פרה קדושה מבחינתי. אף שחקן הוא לא מעל הקבוצה!!! אבל אני פשוט חושב שאין לנו כרגע

הרבה שחקנים אינטליגנטים כמוהו. עם זאת, אין ספק שיצחקי או אפילו דאבור צריכים לשחק קרוב אליו, כלומר יחד איתו באמצע. כרגע הוא פשוט עומד לבד ומחכה למסירות מהאגף וברגע

שחוסמים אותו כמו שצריך הלך על ההתקפה שלנו.

הבעיה היא שכרגע הוא סתם בזבוז של שחקן כי אף אחד לא יודע לשחק איתו.

שנה שעברה היו לו המון בישולים גאוניים (בעיקר שת"פ עם זהבי) אבל השנה נראה כאילו משהו שם כבר לא עובד כמו שצריך, שאולי כדאי לבדוק אופציות אחרות או לתת לו לנוח קצת.

סוייר מסכים איתך בהכל ובמיוחד בקטע של להרים ת'ראש.. אבל כשרואים כזאת הנעת כדור חובבנית כן פשוט חובבנית אז קשה להיות אופטימים.. מהמשחק הראשון בגיור כבר ראו שהקבוצה לוקה בהנעת כדור, לא יכול להיות ש90 דקות זהבי, מיטרוביץ' או ראדי לא מגיעים לקו האמצע לקחת כדור, לא יכול להיות ש90 דקות נותנים לייני( :wubyellow3: )שפשוט אין לו יכולת התקפית והיה הכי חלש על המגרש היום לדעתי את הכדור ומצפים ממנו שיעיף כדור או שירוץ לדאבל פס עם בן חיים או דור מיכה, לא יכול להיות שטיבי וקרלוס הופכים להיות פליימיקרים, האחד מעיף כדורים באלכסון והאחד עובר ת'חצי ומחפש למי למסור.

אין תנועה, אין לחץ על היריבה.. והכי חשוב שאין מי שיעשה משחק, מעיפים כדורים לשמיים ויאללה מה שיהיה יהיה.

ראדי פשוט אבוד, נראה מיואש מהדקה הראשונה של המשחק, זהבי נאבד לחצי שעה וחוזר לדקה של איזה מהלך ושוב נאבד, דור מיכה מדקה 60 כבר תופס ת'צד, מיטרוביץ' שחשבתי שאולי יספק לנו הפתעה נעימה פשוט סיפק לנו הופעה מרדימה.

סלחו לי על הפריקה הזאת, זה כבר יושב לי זמן מה בראש והייתי חייב להוציא כי כואב לי לראות שהקבוצה נראת קצת עדיין באופוריה מהעונה הקודמת (גם אנחנו עוד).

מקווה מאוד שכבר נגד חיפה נראה שחקנים באים לקבל כדור ולחץ על היריבה.

וראבק חייבים לעשות משהו עם המגנים.

יהיה בסדר, להרים ת'ראש :wubyellow3:

בא לי להקיא מהקהל.

מהדקה הראשונה כמות קללות לעבר שחקני מכבי שלא מביישת את שער 5.

"בן זונה! תוציא אותו! אין לו מושג! תתפטר!...",פשוט לא ייאמן. בא לי לפעמים שיחיזרו את טון קאנן לאמן ואת אורי שטרית להיות מגן רק בשביל המזדיינים האלה.

וואלה לא יודע מה אתם רוצים מהקהל, היה סבבה היום. אין מה לצפות שהקהל יהיה בטירוף וירים את הקבוצה כשהקבוצה מתעקשת לשחק לרוחב ולשעמם את הקהל.

נוסעים לבורדו, סוחטים תיקו.

הפסד בגרמניה, תיקו בבית.

מגיע לקפריסין עם 3 נקודות בקופה, מוציא גם שם תיקו.

מנצח את בורדו בבית, מסיים עם 7 נקודות, נקודה ממקום שני.

שואל את עצמך "איך לא ניצחנו את ניקוסיה בבית, איך?!"

קלאסי.

העידוד באופן כללי היה טוב היום,אבל אנחנו כקהל צריכים לתת את האקסטרה במשחקים מהסוג הזה ואת זה הקבוצה לא מקבלת וחבל.

מבחינת העלייה,לנצח את בורדו בבית זה דבר שבהחלט אפשר לעשות,גם בלי משחק הירואי.

את ניקוסיה יכולים ואף חייבים לנצח בחוץ,בבית הם לא יסתגרו,ויהיה משחק פתוח שמה מכבי הרבה יותר טובה.

המפתח כרגע זה מה עושים עם 2 משחקי החוץ הקרובים,אם אפשר להוציא מהם נקודה (ואולי עם משחק הירואי בפרנקפורט עוד איזה נקודה) זה ישרת אותנו יופי להמשך.

אפשרי בהחלט לעלות מהבית הזה,רק צריך להאמין,ובמשחקי הבית לתת לקבוצה את התמיכה שהיא צריכה לקבל.

לגבי העלייה,הייתי אופטימי שקיבלנו את ההגרלה,ואפשר להגיד שלמרות התיקו אתמול,אני נשארתי אופטימי,ואפילו נהייתי יותר. כמו שכבר ציינו פה,בורדו לא עלתה עם הסגל שהיא משחקת בליגה והיא מזלזלת מאד במפעל הזה,וגם אם היא לא היתה מזלזלת? אמרתי ואני יאמר את זה שוב,בורדו של היום זה לא בורדו של פעם. קבוצה סבירה,לא קבוצה שהיתה לוקחת פה אליפות בקלות למשל. פרנקפורט זה אופרה אחרת,למרות שאני לא יופתע בכלל אם נצליח להוציא ממנה תיקו.

ואני צופה נפילה של בורדו באחד המשחקים עם ניקוסיה מה שטוב לנו כמובן במידה וננצח אותם בחוץ(וננצח.הם פח יותר ממה שדמיינתי.)

לגבי העידוד-השתפרות גדולה במחצית השניה

אה ועוד דבר,לא בשמיים לגנוב ניצחון חוץ בצרפת.

לגבי העלייה,הייתי אופטימי שקיבלנו את ההגרלה,ואפשר להגיד שלמרות התיקו אתמול,אני נשארתי אופטימי,ואפילו נהייתי יותר. כמו שכבר ציינו פה,בורדו לא עלתה עם הסגל שהיא משחקת בליגה והיא מזלזלת מאד במפעל הזה,וגם אם היא לא היתה מזלזלת? אמרתי ואני יאמר את זה שוב,בורדו של היום זה לא בורדו של פעם. קבוצה סבירה,לא קבוצה שהיתה לוקחת פה אליפות בקלות למשל. פרנקפורט זה אופרה אחרת,למרות שאני לא יופתע בכלל אם נצליח להוציא ממנה תיקו.

ואני צופה נפילה של בורדו באחד המשחקים עם ניקוסיה מה שטוב לנו כמובן במידה וננצח אותם בחוץ(וננצח.הם פח יותר ממה שדמיינתי.)

לגבי העידוד-השתפרות גדולה במחצית השניה

אה ועוד דבר,לא בשמיים לגנוב ניצחון חוץ בצרפת.

איך אמר מישהו מהפורום.. לא ניצחנו את רעננה בכתום. אתה מדבר איתי על ניצחון חוץ בצרפת? קודם שיחברו 3 מסירות רצוף

איך אמר מישהו מהפורום.. לא ניצחנו את רעננה בכתום. אתה מדבר איתי על ניצחון חוץ בצרפת? קודם שיחברו 3 מסירות רצוף

לא שאני כזה אופטימי.

ואנחנו עוד לא ברמה(בעיקר מנטאלית) לאירופה.

גם לא מכיר את בורדו,

אבל חייב להגיד שהמשחק אתמול דווקא לא אומר יותר מידי לגבי המשחק מול הצרפתים.

מכבי לא מספיק טובה להתמודד עם בונקרים, אבל אולי מול קבוצה שתשחק פתוח יותר, נוכל לעשות משהו

אבל חייב להגיד שהמשחק אתמול דווקא לא אומר יותר מידי לגבי המשחק מול הצרפתים.

מכבי לא מספיק טובה להתמודד עם בונקרים, אבל אולי מול קבוצה שתשחק פתוח יותר, נוכל לעשות משהו

קיבלת את התשובה שלך שחר,בונקר שלהם בתוספת יום לא הכי טוב שלנו=תיקו. קורה. אולי אני אופטימיסט מטבעי,אבל אני עדיין חושב שיש סיכוי,ולא קטן שניקח את 3 הנקודות בצרפת.

לגבי המסורת באירופה-נכון שאנחנו עוד לא ברמה של אירופה,אבל בפעם הראשונה מזה שנים אני מרגיש שאנחנו בדרך הנכונה,שנבנה פה משו שלא עתיד להפסק בזמן הקרוב,אלא רק להעלות ולהעלות ולהעלות,אני צופה בעוד שנתיים\3\4 את מכבי כקבוצה יחסית לגיטימית באירופה,כן גם אם קרויף כבר לא יהיה פה.

רוב הסיכויים שנסיים את סבב המשחקים הראשון עם נקודה אחת ואולי איזה שער זכות, ואנשים פה מדברים על עלייה. נו שוין.

לא זוכר מתי הייתי מאוכזב כל כך ממכבי כמו אתמול.

רוב הסיכויים שנסיים את סבב המשחקים הראשון עם נקודה אחת ואולי איזה שער זכות, ואנשים פה מדברים על עלייה. נו שוין.

לא זוכר מתי הייתי מאוכזב כל כך ממכבי כמו אתמול.

נגיד שנוציא מבורדו נקודה בחוץ(ונוציא,מוכן להתערב.לא עם ריפליי.) ונפסיד לפרנקפורט,סה"כ 2 נקודות בסיבוב הראשון

סיבוב שני: 2 ניצחונות על אפואל ובורדו,פלוס תיקו עם פרנקפורט(במקרה הטוב) או הפסד לפרנקפורט(במקרה הרע) נסיים עם 8\9 נקודות. לא מן הנמנע שעולים.

נגיד שנוציא מבורדו נקודה בחוץ(ונוציא,מוכן להתערב.לא עם ריפליי.) ונפסיד לפרנקפורט,סה"כ 2 נקודות בסיבוב הראשון

סיבוב שני: 2 ניצחונות על אפואל ובורדו,פלוס תיקו עם פרנקפורט(במקרה הטוב) או הפסד לפרנקפורט(במקרה הרע) נסיים עם 8\9 נקודות. לא מן הנמנע שעולים.

לא מאמין שלבנאדם נשאר כ"כ הרבה אופטימיות אחרי המשחק אתמול, אבל סחתיין..

אני מאמין שאפשר להוציא תקו בבורדו בחוץ, ולנצח את אפועל בחוץ.

אני מאמין שאפשר לסחוט תקו ביתי מול פרנקפורט בבית.

השאלה היא לאן זה יביא אותנו משחק אחרון.

שתקו מספיק לנו מול בורדו כדי לעלות? אם כן זה אפשרי.

אם צריך לנצח אותם בבית? לא יודע אם ניהיה מסוגלים. זה הופך את זה למשחק שונה לגמריי.