Jump to content

ההחלטות של סוזה

איגואנה

Recommended Posts

כחומר ביד היוצר.

מוח טקטי מבריק, שמפרק את המשחק לרזולוציות הגדולות ביותר שלו.

החילוף של פריצה, היה השינוי הכי נכון, מדוייק ומשמעותי שראיתי ממאמן מכבי בשנים האחרונות.

שח מט.

ובנימה אישית, כמעט עשרים שנה חלפו מאז התבוסה ההיא בקרייה.

הייתי אז צוציק בכיתה ג', והמשחק המסוייט הזה, כמו הנסיעה הארורה חזרה הביתה, הותירו אצלי צלקות די קשות.

לבטח אחד המשחקים שעיצבו אותי כאוהד.

אני לא לגמרי מעכל את מה שקרה היום. אבל מי צריך לעכל, כשאפשר פשוט לחייך.

תודה פאולו.

כולכם יצאתם אנשים קטנים היום.

במקום לבוא ולהגיד שטעיתם, אתם מגיעים לכאן ותופסים אותי כשעיר לעזאזל על הניצחון היום.

יש פה מישהו שלא הרים גבה כשראה את ההרכב של סוזה היום? כל אחד.

יש פה מישהו שלא בא בטענות לסוזה ביום חמישי שלא נתן לזהבי לבעוט את הפנדל? כל אחד.

אתם יודעים מה ההבדל? שאני גבר ופותח נושא עם מה שאני מרגיש וכל מילה בנושא הזה שכתבתי היא נכונה וזה נכון ליום חמישי.

אותם דברים שאני כתבתי בנושא הזה נכתבו גם בנושאים אחרים על ידכם, ואין פה שום ביקורת שהיא לא לגיטימית, אף אחד לא עורף את ראשו של אף אחד.

ההבדל היחיד הוא שאני בחרתי לפתוח נושא מאוחד ולרכז בו את כל מה שכתבתם בנושאים האחרים, ולכתוב את מה שהרגשתי וחשבתי, שזה לגיטימי וגם נכון.

תלמדו להבדיל בין יום חמישי לבין היום, אלו 2 משחקים שונים וזה שסוזה טעה בחמישי לא אומר שהוא לא צדק היום, וכולכם, כולל אני נפלנו בפח. סוזה יצא גדול היום והשתיק את כולכם.

במקום זה, הגעתם, ובחרתם לקלל ולרדת נמוך ביום כל כך משמח שבו מכבי שוברת בצורת של 10 שנים.

מראה כמה אנשים קטנים יש בפורום הזה, שלא מסוגלים לשים את הדברים על השולחן כמו שהם.

על הזין כולכם,

תודה לך מכבי על ערב נפלא ואחד המאושרים בחיי,

בברכת צהוב עולה ו3-0 גדול במעמד צד אחד.

הכלבים נובחים והשיירה עוברת,

איגואנה.

שם עלייך מאה זין וביצה.

אני מאמין מאוד בסוזה. ברור שהוא מבין כדורגל וברור שיש לו תשוקה למשחק.

המערך שהוא עלה איתו זה לא משהו חדש או מבריק, עלינו כבר להרבה משחקים מול הגדולות בקישור מעובה. כדורגל זה משחק של מומנטום וזה יכל ללכת לכאן או לכאן.

אני מאוד מרוצה משלושה אספקטים:

1. רוטציה- בן הרוש, דאבור, אייבינדר,מיכה, מיטרוביץ- כולם מקבלים במה.

2. השינוי שסוזה עשה לשחקנים במחצית, עלינו עם אותם שחקנים אבל נראינו אחרת לגמרי.

3. ניצול מצבים היום, בניגוד לפמים קודמות, פנטסטי.

אתם יודעים מה ההבדל? שאני גבר ופותח נושא עם מה שאני מרגיש וכל מילה בנושא הזה שכתבתי היא נכונה וזה נכון ליום חמישי.

ההבדל הוא שאנחנו מבינים שלמאמן יש את הדרך שלו לעשות את הדברים, וצריך לתת לו את הקרדיט לעשות אותם ולא לקטול אותו.

אנחנו מבינים שהוא צריך לחשוב קדימה ולא להסתכל על המשחק הבודד.

אנחנו מבינים שכדורגל זה לא שחור ולבן, ושזה שלא ניצחנו את אפואל לא בהכרח אומר שסוסה טעה. אנחנו מאמינים שבטווח הרחוק הגישה הנכונה מוכיחה את עצמה.

שאלת מה הרגשנו כשראינו את ההרכב אתמול? הופתעתי, לא ממש הסכמתי, אבל הבנתי שיש אנשים שמבינים קצת יותר ממני במה שקורה במכבי, והמאמן הוא אחד מהם.

צריך להבין כמה דברים-

כל בנאדם טועה לפעמים - זה אנושי ולפעמים אפילו רצוי, כי איך תלמד אם לא תטעה?

ברוך השם יש לנו צוות מקצועי כ"כ משובח שגם אם "טועה" פה ושם מיד מתקן. אם זה ג'ורדי שהחתים שחקן מעולה אך לא מתאים לשיטה(ע"ש ארנשו) או אם זה אוסקר או סוזה שטעו פה ושם בהצבה של שחקן או בהרכב מסויים.

המערכת היא מעל לכל, ואם טועים - סבבה אפשר לתקן הכל בשניה.

סוזה כולה שלושה חודשים(או פחות) פה בארץ, יקח לו לפחות עוד כמה חודשים טובים כדי להיות 100 %. גם לאוסקר לקח את הזמן הזה.

אז אפשר לבוא ולבקר, אבל יש צורה לעשות זאת, ובמיוחד אם זה מגמתי אז זו אשכרה פגיעה ישירה בקבוצה.

למרות שעדיין אני חושב שמיטרוביץ היה טעות,אבל סוזה גאון.גאון היה בי קצת פקפוקים בתחילת העונה,אבל זה נעלם כלא היה עם הזמן,בעיקר עם החילופים הקילריים שלו,ועם שינוי המערכים תוך כדי משחק,מאמין גדול

למרות שעדיין אני חושב שמיטרוביץ היה טעות,אבל סוזה גאון.גאון היה בי קצת פקפוקים בתחילת העונה,אבל זה נעלם כלא היה עם הזמן,בעיקר עם החילופים הקילריים שלו,ועם שינוי המערכים תוך כדי משחק,מאמין גדול

לדעתי מיטרוביץ' השחקן הכי אנדרייטד אתמול.

שיתק את ראיוס עם עבודת הגנה מעולה (אפשר לחלץ כדורים לא רק בגליצ'ים), שחרר את הלחץ במרכז השדה, אחראי לתחושת היתרון המספרי שלנו במרכז השדה.

ובפן ההתקפי המסירות שלו בהנעת הכדור טובות בהרבה משל אלברמן, משחרר את הכדור יותר מהר ויותר לעומק.

נתן במחצית הראשונה כמה צ'יפים שעוד סנטימטר וזה נגמר בגול.

שחררו את הבן אדם. ב'עצבים' של אחרי משחק החליט לקטול אותו.

הוא לא רשם שהוא מאמן גרוע אלא רק זה שהוא "הפסיד" את המשחק (או שיש עוד דברים שלא קראתי).

וואלה גם אני התעצבנתי על כל מיני החלטות שלו (כמו היום לפני המשחק) רק שמרתי את זה לעצמי כי בכל זאת,

הוא מאמן ואני לא. שמח שהוא גרם לי (ולעוד הרבה) לאכול את הכובע למה לפני המשחק מילה שהייתי חם על ההרכב

שהוא העלה, אבל וואלה שיחק אותה... שאפו

איגואנה תמיד יוצא מהחורים כשרע.

איגואנה שומע?? תשתחווה תשתחווה תשתחווה יבן זונההה

משהו ממש מוזר בקשר למיטרוביץ'
במגרש הוא היה נראה לי נוראי שאיבד מאה כדורים וכל דקה ניסה לדפוק צ'יפ כאילו הוא צ'אבי
בשידור חוזר הוא היה די טוב ובקושי איבד
:g:

מאמין במיטרוביץ'. הפחד היחיד שבגלל שהוא "שחקן של מאמן" סוזה יעשה שמיניות כדי להרכיב אותו.

(במשחקים אחרים למשל המערך של היום לדעתי ממש לא מתאים).

מאמין במיטרוביץ'. הפחד היחיד שבגלל שהוא "שחקן של מאמן" סוזה יעשה שמיניות כדי להרכיב אותו.

(במשחקים אחרים למשל המערך של היום לדעתי ממש לא מתאים).

סוזה עד עכשיו מוכיח שההתנהלות שלו מקצועית ונקייה לחלוטין (מקרה אלטמן למשל שכולם היו בטוחים בהתחלה שיהיה באנקר כי הגיע מפולהאם..)

מיטרוביץ יכול לשחק בעמדות של אלברמן וראדי, ראדי יכול לשחק כקשר הקדמי במקום זהבי, שיכול לשחק באגף.

בקיצור, יש המון וריאציות שונות שאפשר לשחק ואני בטוח שסוזה ישנה לא מעט את ההצבות בהתאם לצרכים של כל משחק לגופו.

לא לפתוח עם פריצה, לפתוח עם הרוש, לצוות את דאבור בהרכב, לעלות עם כל הקשרים שלך-יש לקייזר סוזה ביצים. הוא היה נשחט אם זה זה לא היה מצליח אבל הוא לא חשש ללכת עם תוכנית המשחק הברורה והספציפית למשחק הזה.

בואו נודה-בוקולי לבד מול הטורפים הצהובים זה קצת לקחת מוצץ מתינוק. נאיביות עצומה של בנאדו.

החמצת הפנדל של ברק היתה יכולה לחולל מיני משבר במכבי של העשור האחרון. לא היום. ברק אומר את הדברים הנכונים, ערן אומר את הדברים הנכונים, סוזה אומר את הדברים הנכונים ומיטשענק יורד לנחם.

המערכת הפנימה עובדת חיים בסיסית שלעיתים נשכחת בלהט הרגע-תמיד יש מחר. ואכן היום זה נראה כל כך כל כך רחוק. כך מנהלים עונה, כך מנהלים קבוצה של אנשים.

ועוד נקודה-אם פריצה יכול להיות מסופסל במשחק כזה(טקטית) אז המסר לאחרים הוא ברור וימנע רינונים בהמשך.

ראיון של סוזה לדיילי מייל

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2428888/The-Footballers-Football-Column--Paulo-Sousa-More-English-players-abroad.html

לא יודע מה יש לדיילי מייל לאחרונה איתנו. קודם ג'ורדי,עכשיו סוזה...מה הלאה? ראיון בלעדי עם אבנר טוויטו?

אני מאוד רוצה להגיד: אמרתי לכם.

בן אדם שזכה בליגת האלופות שנתיים ברצף כפליימייקר של שני מועדוני פאר שונים, ובשניהם היה שחקן הרכב, חייב להבין כדורגל הרבה יותר מכל פרשן בארץ.

גאון.

עומר :wubyellow3:

תגיב יותר באמשך.

לא הגבתי בזמן האחרון כי שכחתי את הסיסמה שלי, כי איפסתי אותה לפני כמה זמן, ולא היה לי כח לחפש את זה במייל.

היום היה לי כח אז התחברתי מחדש.

התאמן אצל ליפי והיצפלד. היה הקשר הדומיננטי ביבשת עד שבא מקללה.

רזומה טוב בהרבה!!! מלוקחי האליפויות האחרונות שלנו-אחד עבר בביתר באר שבע והשני לא אימן קבוצת בוגרים מעולם.

סוזה יכול להסתכל להם ללבן של העין בלי למצמץ. הוא נדרש באנגליה, הוא נדרש בהונגריה והוא מין הסתם ידרש בעתיד.

והוא גם ג׳נטלמן שמכבד את היריבות.

נהדר אני אומר...

רק אני חושב שהוא עלה עם הרכב מעולה?

כל כך רציתי סוף סוף שהוא יבין שגם דאבור צריך לשחק וגם יבין שפריצה קטלני מהספסל,סוג של רוברטו אבל משודרג ב5 רמות מעליו...

בן הרוש הי מחצית ראשונה לא משהו,אבל מחצית שנייה הוכיח את עצמו

והכי חשוב,יצחקי,שחשבתי שהחטאת הפנדל תוריד לו את הביטחון,בא על פול פאוור ושיחרר על חיפה הכל.

אני מעריך את האופטימיות שלך אבל לא כל כך מבין על סמך מה היא מגיעה (סוזה לא הצליח בשום מקום פרט לעלייה לבתים עם וידאוטון). אני עוד יותר לא מבין מאיפה אתה כל כך בטוח אחרי ההתבטאות הפשוט מביכה שלו לגבי הפנדלים שהכניסה אותי להלם כי דבר כזה לא שמעתי בחיים.

למה אתה קורא הצלחה? אןלי המטרה העיקרית של וידאוטון הייתה עליה לבתים? הצלחה נמדדת במטרות של הקבוצה ולא נראה לי שאתה יודע מה המטרות של הקבוצות אותם סוזה אימן.. לפי דעתי עד עכשיו הוכח לנו בלי ספק שסוזה מאמן טקטיקן שמבין וחי את המשחק ולדעתי האישית הוא מאמן גדול שעוד יפרח בעתיד וכולם יתגעגעו אליו..

ובקשר לפנדלים זה לא כל כך מובן נראה כאילו עוא ייסה להתחמק מהשאלה ויצא לו תשובה לא ברורה, בכל מקרה זה לא מה שמקטין מהערך שלו, אני מאמין שיש סדר בקבוצה וזה לא מתנהל ככה כשכונה

רק אני חושב שהוא עלה עם הרכב מעולה?

כל כך רציתי סוף סוף שהוא יבין שגם דאבור צריך לשחק וגם יבין שפריצה קטלני מהספסל,סוג של רוברטו אבל משודרג ב5 רמות מעליו...

בן הרוש הי מחצית ראשונה לא משהו,אבל מחצית שנייה הוכיח את עצמו

והכי חשוב,יצחקי,שחשבתי שהחטאת הפנדל תוריד לו את הביטחון,בא על פול פאוור ושיחרר על חיפה הכל.

כשההרכב פורסם, כתבתי אותו כאן והוספתי "הרכב מעניין" בתגובה לכמה תגובות של אנשים שיצאו על סוזה

זה גם לא קשור לנכון או לא נכון, צדק או לא צדק. יש לנו מאמן, והוא לא הולך לעזוב בתקופה הקרובה, אז מוטב שכולנו נהיה מאחוריו (ומאחורי מכבי כמובן)

בדיעבד כמובן זה היה הרכב מעולה, אבל זה לא פתרון אמיתי לשים את דאבור בהרכב ואת פריצה על הספסל. זה קרה משיקולי רוטציה ומנוחה, וכנראה שמול ק"ש נחזור לראות את פריצה בהרכב, יחד עם טב"ח כנראה.

מילה על יצחקי - כשהוא חזר, היו הרבה שאמרו שאי אפשר לשנות אותו כמו ששינו את עטר. הדוגמה הכי טובה שאפשר לתת על עטר זה אותו גליץ' מפורסם בדרבי שהוא רץ בספרינט להגנה כדי למנוע שער. מול חיפה ראינו את יצחקי יורד ועולה בלי סוף לאורך הקו השמאלי, ולקינוח גם הוסיף שני חילוצי כדור עם חצי מספרת (כי בכל זאת, גם אם יתנו לו לבצע רק הוראות טקטיות, הוא יבצע אותן עם הרבה שואו).