Jump to content

ההחלטות של סוזה

איגואנה

Recommended Posts

שמעתי הרבה תלונות הזויות על סוזה, אבל אין ספק שזכית בפרס על שם איגואנה על הודעת אנטי של השנה.

יש במשפט שציטטת איזשהי תלונה על סוזה?

1. כמו מה? כן, ההתבטאות לגבי הפנדל העלתה תמיהות גם אצלי, אבל אני משייך את זה לאוסף ההתבטאות הדיפלומטיות שלו, שנראות מחושבות ומשקפות את מה שלדעתו צריך לומר ולא בהכרח את המציאות. גם אוסקר התנהל בדיוק באותה צורה כשחלק מתשובותיו (כשאמר משהו) סתרו בבירור את המציאות, וכך גם ג'ורדי לצורך העניין. אפשר לא לאהוב את זה אבל לזרוק מושגים כמו יהירות (לא בהכרח אתה) זה פשוט חסר בסיס.

נקודה חשובה מאוד, שראוי גם לאמצה כתובנה לעתיד.

לטעמי, בחרת להתנסח בצורה עדינה עם המונח "דיפלומטית".

רוב הזמן - מאמנים, בעלי תפקידים בכירים, וגם שחקנים - לא אומרים את אשר על ליבם. בחלק מהזמן, הם פשוט משקרים.

צריך להפנים שהראייה שלהם היא מערכתית, והם מבינים שלמילים מסויימות, גם אם משקפות את האמת, יש משמעות שעשויה להתפרש בצורה שלא תתאם את הרצונות שלהם.

אני מניח שההתבטאות של סוזה אמש, מקורה בסיבה מסויימת, מסר כלשהו שהוא ביקש להעביר, וממש לא בהכרח שיקפה את הדעה האמיתית שלו.

אין בתופעה הזו שום דבר פסול בעיני.

אני נזכר בראיון עם ג'ורדי לקראת העונה, בו הוא אמר שלא הייתה מצידו התעניינות בשכטר, כי פריצה הוא החלוץ 9 הטוב בליגה. מישהו באמת מאמין לזה ?

בעונה שעברה, אוסקר אמר בכמה הזדמנויות שלטעמו לחיפה יש סגל טוב יותר והיא פייבוריטית לאליפות.

בראיונות שערכו איתו בתחילת העונה הנוכחית, לאחר המינוי בברייטון, הוא כבר אמר שהוא משוכנע שמכבי תזכה השנה באליפות ונעלה לצ'מפיונס ומה לא.

מישהו חושב שהוא באמת חושב ככה ? אולי… לדעתי יותר סביר זה שהוא בחר לצייר את הסיטואציה כך שאם לא נזכה באליפות, זה רק יפאר עוד יותר את ההישג שלו בעונה החולפת.

יכול להיות שהוא אמר את זה בשביל לרצות אותנו האוהדים, ולפרגן למערכת כדי לשמור על הדלת פתוחה לעתיד.

מה שבטוח, זה שהיו בדבריו אג'נדה נסתרת.

חשוב לא להיות נאיבים ולקנות כל כך מהר את מה שאומרים לנו. קשה מאוד היום להצליח בעולם המקצועי והניהולי של הכדורגל בלי להיות קצת האסלר.

צריך לתת אמון מלא בכך שיש מי שדואג למכבי ופועל להשגת המטרות של המועדון, במילים של העוסקים במלאכה לעומת זאת, האמון ממש לא צריך להיות מוחלט.

אני רוצה לכתוב משהו בנוגע לביקורת על החוסר החלטה של סוזה לגבי מי יבעט את הפנדל

אני לא חושב שזה נכון שבדקה 93, במצב של 0-0 המאמן יבוא לשחקן ויגיד לו "אתה בועט". אם שחקן לא מספיק בטוח בעצמו כדי לבעוט אז זה לגיטימי ששחקן אחר שמרגיש שהוא יכול להבקיע יקח את הבעיטה. כל עוד זה לא מגיע לריבים מפגרים סטייל זגורי או טב"ח בהפועל, אין שום בעיה עם זה לדעתי.

ובעניין אחר שחשוב לא פחות - ייני חייב להתחיל לנצח בהגרלת המטבע לפני משחק. לא יכול להיות שכל פעם נתקוף במחצית הראשונה לכיוון 11.

אני רוצה לכתוב משהו בנוגע לביקורת על החוסר החלטה של סוזה לגבי מי יבעט את הפנדל

אני לא חושב שזה נכון שבדקה 93, במצב של 0-0 המאמן יבוא לשחקן ויגיד לו "אתה בועט". אם שחקן לא מספיק בטוח בעצמו כדי לבעוט אז זה לגיטימי ששחקן אחר שמרגיש שהוא יכול להבקיע יקח את הבעיטה. כל עוד זה לא מגיע לריבים מפגרים סטייל זגורי או טב"ח בהפועל, אין שום בעיה עם זה לדעתי.

ובעניין אחר שחשוב לא פחות - ייני חייב להתחיל לנצח בהגרלת המטבע לפני משחק. לא יכול להיות שכל פעם נתקוף במחצית הראשונה לכיוון 11.

אני כמעט בטוח שהיו משחקים שהוא זכה(כלומר לא התחלנו עם כדור) ועדיין תקפנו לצד השני

אני כמעט בטוח שהיו משחקים שהוא זכה(כלומר לא התחלנו עם כדור) ועדיין תקפנו לצד השני

זה פשוט ואני מופתע שלא כולם שמו לב לזה, אם ייני זוכה בהטלת מטבע אז הוא בוחר לתקוף לצד של שער 11 במחצית הראשונה (סיבותיו עמו).

אם ייני מפסיד בהטלת מטבע, אז היריבה בעצמה גם בוחרת שמכבי תתקוף במחצית הראשונה לשער 11 מסיבות ברורות.

הפעמים היחידות שאנחנו תוקפים במחצית הראשונה לשער 5 הן כששער 11 עובר לשער 5 בגלל סגירת יציע.

איגואנה, לא לחינם יש לאנשים מחשבות שליליות כלפייך, אתה אף פעם לא תפתח נושא חיובי, תמיד אתה איש הביקורות, אתה זה שתמיד תצביע על מה רע, וזה מבאס שיש אוהדים כמוך שלא מסוגלים לבלוע את הרוק ולהמשיך קדימה.

וכן אם זה היה משתמש אחר זה היה מקובל בעיני כולם, אבל בגלל שזה אתה וידוע שאתה אוהב לרדת על הקבוצה ובדרך כלל לא לתת מחמאות אז אתה צריך להבין שמן הסתם שאתה פותח נושא כזה אתה יוצר אנטגוניזם...

שום אנטגוניזם. הילדה הקטנה הזאת היא נחש שרק מחפש את הרע בקבוצה ורק מחפשת את הארס לשפוך בפורום. לא יודע אם בכלל הוא היה במשחקים בשנים האחרונות ואם הוא בכלל אוהד מכבי. יש גבול לכמות נושאי הארס שאדם אחד יכול לפתוח מבלי לכפר על זה בהודעות חיוביות.

בכל מקום יש אנשים כמו איגואנות ודביל הוא מי שמישם להם חשיבות,

סוזה מאמן מעולה שחיי את המשחק ויש לו ביצים.

צריך לזכור שאנחנו רק בתחילת עונה ואנחנו נראיים טוב יחסית לתקופה המגבילה בעונה שעברה.

מה שקצת חסר זה לחץ יותר גבוהה בחלק של הקבוצה היריבה ובטוח גם זה יבוא שהכושר הגופני ישתפר.

רוטציה לדעתי היתה רק עם אלברמן ששיחק בנבחרת וסוזה רצה להריץ את מיטרוביץ׳. מיכה במקום יצחקי לדעתי היה מקצועי ואני חושב שזאת היתה החלטה נכונה.

זהבי שיחק יותר דקות מאלברמן בנבחרת גם הוא ינוח מול חיפה?!

בסך הכל המשחקים של הנבחרת נפלו על שבועיים פגרה ככה שזה בסך הכל היה מאוזן, אלברמן ממש לא היה צריך "רוטציה"..

מה שכן וכולם צודקים,סוזה צריך להחליט מי בועט כדורים חופשיים,מי מרים קרנות ומי בועט פנדלים.

וחייבים להתחיל להתאמן על מצבים נייחים התקפיים \= לא יכול להיות שאנחנו מקבלים כל משחק 5-10 קרנות, ולא עושים מזה מצב אחד אפילו... בסוף עןונה שעברה כבר הייתה התקדמות עם זה, כשראדי היה מגביה, ומדי פעם יצא מזה גם משהו... העונה צריך שוב לעבוד על זה... אנחנו פשוט מאבדים המון מצבים

וחייבים להתחיל להתאמן על מצבים נייחים התקפיים \= לא יכול להיות שאנחנו מקבלים כל משחק 5-10 קרנות, ולא עושים מזה מצב אחד אפילו... בסוף עןונה שעברה כבר הייתה התקדמות עם זה, כשראדי היה מגביה, ומדי פעם יצא מזה גם משהו... העונה צריך שוב לעבוד על זה... אנחנו פשוט מאבדים המון מצבים

אני מסכים איתך במאה אחוז. ניצול הקרנות שלנו הוא פתטי.

ראדי לא יודע להרים קרנות, לא יעזור כלום.

אני זוכר קרן אחת בלבד שלו שהובילה לשער (טיבי מול סכנין). אחת ! מתוך למעלה ממאתיים.

יש שני שחקנים במכבי שיודעים להרים כדור כמו שצריך. מאנה ולוגאסי.

בהתחשב בעובדה שלוגאסי לא על הדשא, ושלתת למגן שלך להרים כדור קרן מייצר בעיה טקטית - הייתי רוצה לראות מה יש לזהבי למכור במחלקה הזו.

אני מסכים איתך במאה אחוז. ניצול הקרנות שלנו הוא פתטי.

ראדי לא יודע להרים קרנות, לא יעזור כלום.

אני זוכר קרן אחת בלבד שלו שהובילה לשער (טיבי מול סכנין). אחת ! מתוך למעלה ממאתיים.

יש שני שחקנים במכבי שיודעים להרים כדור כמו שצריך. מאנה ולוגאסי.

בהתחשב בעובדה שלוגאסי לא על הדשא, ושלתת למגן שלך להרים כדור קרן מייצר בעיה טקטית - הייתי רוצה לראות מה יש לזהבי למכור במחלקה הזו.

ראדי לא יודע להרים קרנות? מאיפה הבאת את זה?

הוא המגביה הכי טוב בקבוצה.

אגב הוא גם בישל לפריצה באותו משחק בדיוק מקרן.

שנה שעברה הבקענו די הרבה מקרנות יחסית:

באר שבע חוץ - דאבור מקרן

רמת השרון חוץ - דאבור מקרן

עכו בית - ייני מקרן

סכנין חוץ - טיבי מקרן

סכנין חוץ - פריצה מקרן

סכנין חוץ - ראדי מכדור חופשי ישיר

בית"ר בית - דאבור מכדור חופשי של ראדי

הפועל חוץ - ראדי מכדור חופשי ישיר

יש עוד כמה גולים שהגיעו מתרגילים:

סכנין בית - עטר מקרן אחרי הורדה של קולאוטי

בני יהודה חוץ - קרן בשמאל, עטר במקום להגביה לרחבה מוסר אחורה לזיו שמרים לפריצה ומשם לרשת

בית"ר בית - ראדי במקום להגביה נותן פס חזק לפריצה שמעביר לעטר ומשם לרשת

גם מול באר שבע בבית הגול הראשון של גורי הגיע אחרי הגבהה מכדור שנהדף מבעיטה חופשית

אני חושב שאלה כל כשערים שהבקענו במצבים נייחים שנה שעברה, נראה לי כמות מכובדת מאוד.

לגבי עונה שעברה - ככל שהתקדמה העונה חל שיפור בנושא, שהיה מאוד חלש גם התקפית וגם הגנתית במכבי בתחילת העונה..

העונה בינתיים לא כל כך אפשר לדעת כמות בוודאות, כי אין שום אתר עם סטטיסטיקה כזאת (וחיפשתי), אבל נגד ניקוסיה - 8 קרנות, ואני מאמין שנגד עכו, בני יהודה, גיורי ב2 המשחקים - כמות הקרנות הייתה גם לא נמוכה (לפחות 5 בכל משחק)... מדובר פה על איזור ה40 קרנות במשחקים רשמיים (נעזוב את באזל כרגע), נגד קבוצות חלשות מאיתנו, שאם זיכרוני אינו מטעה אותי, לא רק שלא היה שום גול מהן, אלא אף אחת מהן אפילו לא הובילה למצב מסוכן, או חצי מסוכן, וחבל, כי אם אתה יודע לעשות מאחת מכל 10 קרנות אפילו גול, אז יש לך עוד גול כמעט כל משחק - דבר שמשמעותי מאוד כשמשחקים נגד בונקר...

לא הייתי נתפס לעניין הפנדל יותר מידי. וגם אם זאת הגישה של סוזה, אני לא בהכרח חולק עליה. היא פשוט גישה שונה. צריך לציין- אחרי עטר, עדיין לא התקבע בועט פנדלים מובהק במכבי. התחושות שלנו הולכות על ערן אבל הן עדיין רק תחושות.

לא הייתי נתפס לעניין הפנדל יותר מידי. וגם אם זאת הגישה של סוזה, אני לא בהכרח חולק עליה. היא פשוט גישה שונה. צריך לציין- אחרי עטר, עדיין לא התקבע בועט פנדלים מובהק במכבי. התחושות שלנו הולכות על ערן אבל הן עדיין רק תחושות.

אם הפנדל זה הבעיה שלנו, אז אפשר לצאת שוב לכיכר. והנושא הזה הוא במקומו, אבל לא עכשיו וגם לא מחר. כשם שלא היה טעם בביקורות על אוסקר בשנה שעברה בשלב מוקדם של העונה. אני חשבתי שהקהל של מכבי למד משהו מהעונה שעברה בקטע של לתת לאנשים לעשות את העבודה שלהם בשקט.

ושוב (לפותח הנושא) זה לא שאני לא מסכים עם חלקים מהביקורת. גם לי יש ביקורת על תפקודים שהיו ביום חמישי, על ההריגה של יואב זיו בשניה, על כל-מיני דברים. אבל עם סוזה נקום ואיתו ניפול אז כרגע אין טעם לבקר. בואו נסיים שליש, אנחנו נכיר את סוזה, סוזה יכיר יותר את הקבוצה ואז נבקר.

לא ברור איך אין עדיין סוזומטור, זו בערך עבודת התכנות הפשוטה בעולם. קחו את הדברים מהיום:

"אני תמיד מכבד את היריבות שלנו. המנטליות של מכבי תל אביב היא לנצח בכל משחק. אנחנו מקווים לעשות את העבודה שלנו. עד עכשיו המצב שלנו בסדר ואנחנו מגיעים במצב טוב להגיע כדי לנצח. המנטליות דומה לזו מהמשחק נגד אפואל ניקוסיה. אני נותן הרבה כבוד ליריבות, בטח כשמדובר במכבי חיפה. היא פתחה את העונה טוב באירופה כמונו, אנחנו מצפים שיהיה משחק קשה ואנחנו צריכים לשחק טוב כדי לנצח. היתרונות שלנו הם להיות עצמנו. מכבי תל אביב רוצה לנצח בכל משחק".

תערבבו קצת, תתאימו את שם הקבוצה (ותזרקו איזה פרט סטטיסטי כדי להפגין בקיאות), לפני משחקים קלים תשימו דגש על ה"ריספקט אוור אופנונטס" ולפני קשים תזרקו כמה "פוזיטיב פרסון", "ביליב" ותהיו עם נדיבים עם ה"פנטסטיק" אם זה אחרי ניצחון. הייתי עושה את זה בעצמי לולא פרשתי מפסקל בכיתה ו'.

ראדי לא יודע להרים קרנות? מאיפה הבאת את זה?

הוא המגביה הכי טוב בקבוצה.

אגב הוא גם בישל לפריצה באותו משחק בדיוק מקרן.

נתחיל מזה שגם לוגאסי, ומהמעט שראיתי (פלוס אינטואיציה) גם מאנה, מספקים כדורים חדים ומדוייקים יותר מאלו של ראדי.

ההגבהות של ראדי ברובן הן רכות, קהות ולא מדוייקות.

העובדה שהוא מצליח לעבור את השחקן הראשון לא הופכת את ההגבהות שלו לאיכותיות.

אם אתה באמת סבור שראדי הוא הכי טוב שיש לנו להציע, ומביט בנתונים העובדתיים (הקרנות שלנו, כמו גם הבעיטות החופשיות מזוויות דומות מייצרות כמות נמוכה מאוד של מצבים) - אתה

רק מדגיש את חומרת הבעיה.

באופן כללי, מכבי רחוקה מאוד מלהיות קבוצה מסוכנת במצבים נייחים.

לטעמי מדובר בבעיה הכי משמעותית ודחופה של מכבי. לא פחות.

לטעמי מדובר בבעיה הכי משמעותית ודחופה של מכבי. לא פחות.

אין ספק.

לא המגנים.

לא ראדי שפחות טוב השנה.

לא ההתקפה שקצת מקרטעת.

המצבים הנייחים, זו הבעיה הגדולה שלנו.

אין ספק.

לא המגנים.

לא ראדי שפחות טוב השנה.

לא ההתקפה שקצת מקרטעת.

המצבים הנייחים, זו הבעיה הגדולה שלנו.

שאני מדבר על בעיה קבוצתית, אני לא מתייחס לבעיה פרסונאלית.

המגנים בסגל הם מה שיש לי (אני עדיין בהלם שג'ורדי לא הביא מגן ימני עוד מינואר של העונה הקודמת עם העזיבה של גורי). כתבתי פה כמה הודעות בנושא.

ראדי זה ראדי. השיפור צריך לבוא ממנו. לא יישתפר ? מבחינתי שיירד לספסל.

מצבים נייחים לעומת זאת, זה אספקט במשחק שהמאמן, והמערכת כולה, יכולים לעבוד עליו ולשפר אותו דרמטית.

אגב, אם הייתי צריך לבחור בין יכולת קבוצתית קטלנית במצבים נייחים, לבין שני מגנים איכותיים התקפית, אני ממש לא בטוח באיזו אופציה הייתי בוחר.

מקווה שהבנת את דבריי.