Jump to content

ברק יצחקי וערן זהבי

הרוסונרי

Recommended Posts

מתוך וואלה:

"למכבי תל אביב של פתיחת העונה יש SWAGGER – מושג שבסלנג האמריקאי משמעותו ביטחון עצמי, שחצנות, מבט ישיר שכולו משדר ניצחון. זוהי אותה תכונה שיש לקבוצות גדולות כמו ברצלונה, ליברפול של שנות ה-80, מנצ'סטר יונייטד של שני העשורים האחרונים וכמובן ברצלונה. סוואגר בונים רק על ידי תארים. לפני שלקובי בריאנט או כריסטיאנו רונאלדו היו אליפויות הם היו סתם שחצנים, אחר כך הייתה להם הילה של בלתי מנוצחים על הראש. להילה הזו בדיוק קוראים סוואגר.

אין יותר מדי ספורטאים עם סוואגר בארץ, אבל אם מרכיבים את רשימת הגדולים, שניים שנמצאים אי שם בצמרת הם ברק יצחקי וערן זהבי. יצחקי, למרות כמה שנים שחונות, הוא עדיין אחד מעושי ההבדל העיקריים בכל משחק נתון. על זהבי לא צריך לדבר, את כל מה שיש להגיד עליו הוא עצמו כבר ביטא ואמר בשנים האחרונות, אבל את חוסר החשבון הוא גיבה בתוצאות. אלה שניים שלא מפחדים מאף אחד ולא במקרה הם גם השניים שכבשו את השערים הראשונים של עונת 2013/14.

אלה השניים שמייצגים יותר מכולם, אולי, מכבי תל אביב של העונה הנוכחית. ממועדון מפוחד שרק מנסה לצלוח את הדרך ממשבר למשבר, היא הפכה לקבוצה גאה שכבר שברה את הקרח ויודעת שהיא הטים טו ביט. קבוצה גאה סוגרת את סיפור המשחק בשבע דקות ואחר כך יכולה ללכת לנוח. קבוצה גאה מסתכלת בבוז על המבקרים את "היכולת החלשה" ומחכה כבר לאתגר הבא, שיהיה מן הסתם ראוי יותר מהאוסף הלא מוכן שנאלץ יובל נעים להעמיד. קבוצה גאה יודעת איך ומתי לחלק את הכוחות.

בשבוע הבא כבר מחכה בני יהודה, הקבוצה היחידה בליגה שניצחה את מכבי תל אביב בסך המפגשים ביניהן בעונה שעברה. שם זה כבר יהיה הרבה, הרבה יותר קשה. אבל עד אז, מכבי תל אביב שבה לשדר שכל העסק בידיים שלה."

פשוט קראתי את זה על הבוקר וזה בדיוק מה שחשבתי על יצחקי וזהבי בתחילת העונה כבר מהמשחק הראשון,אלה שני שחקנים שפשוט לא רואים בעיניים הם שחקנים שנותנים את הביטחון לכל הקבוצה,לא מעניין אותם מי היריבה,לא איכפת להם מקהל עוין ודברים כאלה,עולים למגרש עם אש בעיניים וזה פשוט מה שלא היה לנו בשנים האחרונות עם כל השחקנים האפורים והקוקסינלים שעברו לנו בקבוצה.

ככל שהמשחק גדול יותר, ככה הביצים שלהם רועדות פחות.

גמרו משחק וזהו, יכלת להוציא את שניהם.

כל פעם שהכל קשה, ברור שהכדור יהיה אצל שניהם...סופסוף יש בקבוצה גברים ולא ילדות עם קוקיות.

ביום שהראש של יצחקי במקום, הוא ערך מוסף אדיר לכל קבוצה.

נקווה שהוא ימשיך ככה....

לערן יש קרח בוורידים,לא אכפת לו משום דבר ואין לו מצפון.לא דופק חשבון,כאלה שחקנים אנחנו צריכים.

האמת לגבי ערן אני מסכים, ליצחקי יש עוד מה להוכיח בשביל להגיד שהוא ״שוואגר״. נראה אותו במאני טיים נגד חיפה ובדרבי, אחרי זה נכריז הכרזות.

ערן זהבי תופעה, אמת שמצד אחד אני לא אוהב שמזבלים את השכל על זה שהוא היה בהפועל וסמל, אבל מצד שני אני לא באמת יכול להתחבר במאה אחוז,

לפחות עד שהוא לא יעבור פה עוד עונה,

מה שבטוח זה שאי אפשר להישאר אדיש למשחק שלו, הוא ממש ממש טוב.

אגב אם מדברים על שחקנים עם ביטחון, מיטרוביץ' עושה סימנים של אחד שלא מפחד ויודע איך לשחק...

אגב אם מדברים על שחקנים עם ביטחון, מיטרוביץ' עושה סימנים של אחד שלא מפחד ויודע איך לשחק...

ועדיין אני חושב שזאת היתה טעות קשה של סוזה(אני לא בטוח שזה היה מהלך של קרויף להביא אותו..) להביא אותו

מיטרוביץ' נראה לא פרייאר בכלל, הכניס כמה כדורי עומק מעניינים, כמובן שקשה כשכל הקבוצה גמורה.

ועדיין אני חושב שזאת היתה טעות קשה של סוזה(אני לא בטוח שזה היה מהלך של קרויף להביא אותו..) להביא אותו

יכול להיות באמת, אבל אני חושב שאנחנו לא יכולים לשפוט מעכשיו, יש לנו גם ליגה אירופית וגם ליגה,

יכול להיות שיווצר עומס גדול על עמדות הקישור המרכזי ומיטרוביץ' יכול להיות "סתימה" מצוינת, אני גם חושב שממבט ראשון המהלך שגוי, אבל אני אתן לזה זמן...

מיטרוביץ' היה ניראה כמי שרוצה להשאיר רושם טוב,אבל הקבוצה הייתה ניראת כמי שמעוניינת לשמור את כוחותיה,ובעיקר את רגליה.

מוקדם מידי לשפוט.

יכול להיות באמת, אבל אני חושב שאנחנו לא יכולים לשפוט מעכשיו, יש לנו גם ליגה אירופית וגם ליגה,

יכול להיות שיווצר עומס גדול על עמדות הקישור המרכזי ומיטרוביץ' יכול להיות "סתימה" מצוינת, אני גם חושב שממבט ראשון המהלך שגוי, אבל אני אתן לזה זמן...

ברור שאי אפשר לשפוט,ורק ימים יגידו. בכל מקרה,שיהיה לו את כל ההצלחה בעולם

אגב, מישהו שם לב למה שיצחקי עשה שם עם הכדור במחצית השניה?

היה שם קטע שהיו עליו איזה 3 שחקנים והוא פשוט התנער מהם עד שמישהו ממש נכנס בו, היה כיף לראות את זה...

כמו שאמרתי לסוייר אתמול במשחק- ערן זהבי זה האדום הכי מכביסט בהיסטוריה.

הוא לא רואה בעיניים.

ועם כל זאת שניהם יותר מכולם חייבים לשפר את הכושר הגופני. גם לברק וגם לערן דקה 60 כבר לא היה אוויר

כמו שאמרתי לסוייר אתמול במשחק- ערן זהבי זה האדום הכי מכביסט בהיסטוריה.

הוא לא רואה בעיניים.

ועם כל זאת שניהם יותר מכולם חייבים לשפר את הכושר הגופני. גם לברק וגם לערן דקה 60 כבר לא היה אוויר

האמת שזה מוזר, כי זהבי דווקא שחקן עם כושר מעולה בדרך כלל

כנראה זה קשור לעובדה שכל הקבוצה הורידה כמה הילוכים.

לכל האנשים שמדברים על כושר גופני לקוי-אתם מבינים שזה המחזור הראשון של העונה,כן?הקבוצה שיחקה בדיוק חמישה משחקים רשמיים.זה בסדר אם כרגע תופסים את הצד קצת לפני.אנחנו רק בתחילת העונה.

גם יצחקי מטורף אתמול הוא נפל על הרצפה קם ועבר שחקן

הוא עדין מתעייף קצת אבל שהוא יכנס לכושר מלא, הוא זהבי ומ יכה זה משהו מפחיד..

http://www.youtube.com/watch?v=WueYvuEiBWE&feature=youtu.be&t=59m34s

מהלך גדול

לכל האנשים שמדברים על כושר גופני לקוי-אתם מבינים שזה המחזור הראשון של העונה,כן?הקבוצה שיחקה בדיוק חמישה משחקים רשמיים.זה בסדר אם כרגע תופסים את הצד קצת לפני.אנחנו רק בתחילת העונה.

זה בסדר אולי אם אתה משחק כדורגל במדינה שנקראת ישראל.

בליגות שמכבדות את עצמן זה לא עובד ככה.

אגב, מישהו שם לב למה שיצחקי עשה שם עם הכדור במחצית השניה?

היה שם קטע שהיו עליו איזה 3 שחקנים והוא פשוט התנער מהם עד שמישהו ממש נכנס בו, היה כיף לראות את זה...

לא ייאמן שעל הפאול הזה לא נתנו לשחקן שלהם צהוב, וכמה דקות אחרי נתנו ליצחקי צהוב על כלום. ממש כלום.

ההתקפה עם הוולה של ראדי נדירה, אבל מיד אחר כך זהבי מקבל כדור על החצי ונותן שם הקפצה מעל שחקן בקטע משפיל. הכי יפה במשחק בפער.

זה בסדר אולי אם אתה משחק כדורגל במדינה שנקראת ישראל.

בליגות שמכבדות את עצמן זה לא עובד ככה.

זה בסדר בכל ליגה בעולם.מבחינת המוכנות הפיזית של השחקנים-הם לא מגיעים לשיא עד לאמצע העונה,איך שלא תהפוך את זה.מי שסימן את מכבי כבעלת כושר גופני אירופאי בעונה שעברה,לא עשה זאת בתחילת העונה אלא באמצע.אני לא אומר חכו עד דצמבר,כן?אני רק אומר שאל תשכחו שזה משחק ליגה ראשון.אם כבר כדורגל בישראל,להיות אוהד ישראלי (בלי שום קשר אלייך)זה לקטול כושר גופני של קבוצה כשהיא נמצאת במחזור הראשון של הליגה.לדעתי?תנו זמן. אם כבר אירופאים,אז עד הסוף.