Jump to content

נושא משחק- עכו מארחת את מכבי, מחזור 1

החתול הצהוב

Recommended Posts

מה שאני לוקח מהמשחק הזה זה לא 3 נקודות, שהיינו חייבים לקחת וגם אם היינו ממש גרועים כנראה שהיינו לוקחים.

אני לוקח את הכושר הגופני, אנחנו כבר אחרי בערך חודש של משחקים רשמיים ועוד לפני זה הכנה ועדיין הכושר הגופני ירוד, תחילת עונה קודמת היה לנו הרבה יותר כושר וזה מה שהבדיל בינינו לגדולות.

אני מקווה שהעבודה של שנה שעברה לא השתנתה

מה שאני לוקח מהמשחק הזה זה לא 3 נקודות, שהיינו חייבים לקחת וגם אם היינו ממש גרועים כנראה שהיינו לוקחים.

אני לוקח את הכושר הגופני, אנחנו כבר אחרי בערך חודש של משחקים רשמיים ועוד לפני זה הכנה ועדיין הכושר הגופני ירוד, תחילת עונה קודמת היה לנו הרבה יותר כושר וזה מה שהבדיל בינינו לגדולות.

אני מקווה שהעבודה של שנה שעברה לא השתנתה

זה פשוט לא נכון

למה לא נכון? אני לא מדבר על מוטביציה שטבעית ירדה מדקה 8.

מדקה 60 פלוס מינוס חצי קבוצה איבדה ריכוז מעייפות.

עד אמצע הסיבוב הראשון בעונה שעברה הכושר ממש לא היה טוב והקבוצה נפלה מהרגליים באמצע המחצית השנייה. אפילו פתחתי פה נושא על איך זה יכול להיות.

אני לפני משחק הטוטו הראשון קיבלתי הבטחה מאדם בצוות הכושר של מכבי (לא שיש ככ הרבה, אבל לא נכתוב בשם)

שמכבי תיהיה דרגה מעל כל קבוצה בארץ בכושר, לפחות דרגה אחת. ושכל משחק בדקה 70. יראו את זה באופן ברור.

ולכן עקבתי אחרי זה בצורה מאוד רצינית (גם במגרש וגם דגש מיוחד בש.ח בבית)

הפעם הראשונה שיכלתי להגיד באופן מובהק. מכבי עדיפה בכושר גופני בצורה יוצאת דופן היה במחזור השמיני מול הפועל ר"ג. שבו כל המחצית השניה מכבי רצו ור"ג הסתכלו עלינו.

מאותו משחק (גם בהפסדים, לאשדוד וחיפה בחוץ לדוגמה) יכלת לראות שבכל משחק שמכבי נמצאת בדקה 60 ולא מובילה - היא שולטת ועדיפה גופנית בצורה נראת לעין לכל אחד.

אבל עד אז..?

זה לא היה ככ ברור לעין.

קיצר,

הכל טוב+

מתקנים אותי פה באוזנייה (בוואטסאפ) שהפעם הראשונה שאמרתיש אני רואה את ההבדל בכושר גופני הוא במחזור 4 אחרי ק"ש.

אבל אז זה עוד לא היה מובהק ואולי נבע מזה שידעתי "שאנחנו אמורים" להיות עדיפים. אבל רק ממחזור 8 באמת לא היה צל של ספק.

עם זאת,

מכבי כבר בכושר. העונה זה צריך לקחת קצת פחות מ8 מחזורים.

(או במילים אחרות, דקה 70 בתקו בחיפה, צריכים להכריע תמשחק מהספסל והכושר)

תגדיר מחזיק.

הוא שחקן בינוני ביום טוב.

ההגנה שלו סבירה לכל היותר.

יש לו רגל קטלנית (גם לבעיטות, גם להרמות) יש לו ראיית משחק שלא תמיד תואמת את היכולת שלו לבצע פעולות במהירות (כשיש זמן לחשוב להתנהל ולמסור כדור עומק הוא יעשה את זה מדוייק. אבל הרבה פעמים הוא יראה איזה תנועה מהירה של שחקן וינסה למסור לו בנגיעה, בד"כ זה יגיע ליריב הקרוב)

לא יודע אם הוא מספיק גדול/פיזי/מאיים לעמדה שלו. מצד שני מאוד דינמי ומאוד רוצה.

לא קרוב ללהיות מתאים להרכב של מכבי.

אבל אם הוא חתום להרבה זמן, ובא לסתום חורים, לקבל דקות פה ושם. הוא ראוי למקום שלו בסגל.

בסה"כ לא שחקן גדול.

יש עוד כמה שחקנים במכבי שאני יכול להגיד עליהם את זה.

חלקם היו בהרכב, ההבדל שהוא צעיר ואפשר ללמד אותו.

יש לו הרבה חורים במשחק (כמו לכל שחקן ישראלי) אבל יש לו פוטנציאל, מה שכן, יש לו ירידה בכושר המשחק (לא כושר רגיל) מאז פתיחת העונה עם איווניר לצערי.

כרגע (דגש על כרגע) הוא לא מספיק טוב למכבי.

מתקנים אותי פה באוזנייה (בוואטסאפ) שהפעם הראשונה שאמרתיש אני רואה את ההבדל בכושר גופני הוא במחזור 4 אחרי ק"ש.

אבל אז זה עוד לא היה מובהק ואולי נבע מזה שידעתי "שאנחנו אמורים" להיות עדיפים. אבל רק ממחזור 8 באמת לא היה צל של ספק.

עם זאת,

מכבי כבר בכושר. העונה זה צריך לקחת קצת פחות מ8 מחזורים.

(או במילים אחרות, דקה 70 בתקו בחיפה, צריכים להכריע תמשחק מהספסל והכושר)

במחזור הרביעי נגד ק"ש הם היו ב- 9 שחקנים החל מדקה אחרי פתיחת המחצית, ככה שמה שלא אמרת אז, זה לא היה מדד אמיתי.

מעבר לכך, מכבי עמדה טוב מבחינת כושר גופני נגד באזל, גם במשחק הבית וגם במשחק החוץ (ששם רוב המשחק רדפנו אחריהם, שזה אמור להיות הרבה יותר מעייף מאשר להחזיק בכדור).

אחרי עשרות פעמים שראיתי את שני השערים,הם נראים כמו שערים שעובדים עליהם באימונים,וזה חשוב מאוד.

חזרתי אתמול מהמשחק קצת מבואס מ75 הדקות בהן מכבי לא עשתה כלום,ואז שמעתי את פרימו מאשים את ג'ורדי שהכין קבוצה חלשה לליגה ונרגעתי,יהיה בסדר.

תהרגו אותי מה רציתם שמכבי יעשו כשהם ב2-0 ועכו נשארים בבונקר, החזקת כדור שואפת ל70 אחוז, עכו לא איימו עלינו בצורה רצינית אפילו לא פעם אחת.. מה עוד?

תהרגו אותי מה רציתם שמכבי יעשו כשהם ב2-0 ועכו נשארים בבונקר, החזקת כדור שואפת ל70 אחוז, עכו לא איימו עלינו בצורה רצינית אפילו לא פעם אחת.. מה עוד?

זה לא כל כך נכון

תפתיע אותי

ולא, הבעיטה כמעט מקצה הרחבה שבמקרה פגעה בקורה החיצונית לא נחשבת איום רציני

תפתיע אותי

היא לא פגעה בקורה... גם במגרש, וגם אח"כ בשידור החוזר ווידאתי את עצמי, כי בסיקורים כתוב שזה פגע בקורה... מי שיסתכל טוב טוב בהילוך החוזר בשידור, או מי שהיה חד מספיק במשחק, יגלה שהכדור פגע בעמוד שמותח את הרשת מאחורי השער, ולא בקורה (בהילוך החוזר בתקציר רואים איך העמוד מתנדנד באטרף אחרי שהכדור פוגע בו)...

תפתיע אותי

4 מצבים ב 3 וחצי דקות בתחילת המחצית השנייה זה מספיק?

היו עוד כמה חצאי מצבים פה ושם. אי אפשר לומר שמשחק ההגנה שלנו היה טוב אתמול. היינו מאוד נרפים ולא אגרסיביים, אפשרנו להם להניע כדור בקלות בכל פעם כשהם ניסו לצאת קדימה, ולראייה כמות העבירות המצחיקה שביצענו במהלך המשחק.

מי שיקרא יחשוב שהם הגיעו ל4 מצבים אחד על אחד א-לה הדרבי השני ב2010

שלוש הרמות בלי כתובת ועוד נקרא לזה חצי מצב של יובל שבתאי שם שפגע ברשת החיצונית. אתה מסתלבט עליי?

משחק ההגנה שלנו היה בסדר גמור, כמובן שצריך לקחת בחשבון חוסר תיאום שעדיין קיים עם השוער ועם המגן שמאלי החדשים. תיזכרו איך נראיתה ההגנה שלנו סיבוב ראשון שנה שעברה. נרפים ולא אגרסיביים - לא היינו צריכים. כאילו ברצינות, הם מניעים כדור על החצי ובמקסימום מגיעים 30 מטר מהשער ומרימים כדור אבוד, למה שנשתגע? 2-0 לנו והם אפילו לא ניסו לעשות כלום, התבנקרו ושברו לנו רגליים וכל זה בשעה 6 וחצי בערב עם שמש על הראש וב60 אחוז לחות. יאללה לכו לישון, היינו סבבה לאללה.

אנשים באמת צריכים לחזור לראות את המשחקים הראשונים שלנו בעונה שעברה, וברוך שובו של מכבי בול.

אני כן אשמח לדעת מה אנשים חושבים פה על השאלת שחקנים, בשורה התחתונה אני לא רואה שחקנים שיוצאים להשאלה וחוזרים טובים יותר. אני לא רואה ייתרון גדול בללכת לר"ג או בני יהודה ולשחק שם.

לשחק בקבוצה ישראלית מהדרג בינוני-נמוך לא ישפר אותך ברמה שתחזיר אותך לקדמת הבמה במכבי, לא עדיף שהשחקנים פשוט יישארו ויתאמנו ברמה אירופאית(שנמצאת במגמת שיפור מתמדת) וילמדו ויתאמנו עם הטובים ביותר ואף יוכיחו את עצמם אל מול הטובים ביותר?

סוייר, מאדם שתענוג לקרוא את מה שיש לך לומר על הנוער, אשמח לשמוע ממך בנושא.

בתור בן אדם שמתענג לענות לך על השאלות אגיד את דעתי.

אם תקח שחקן כדורגל שגדל במערכת העכשווית של מכבי, ונמצא בעמדה עמוסה אז כן. עונה (או 2 עונות) השאלה בקבוצה אחרת יכולה להחזיר אותו לקדמת הבמה.

נכון שעצם האימונים במכבי שהם דרגה מעל כל שאר הליגה (הן בכושר והן בכדורגל) זה יתרון אדיר.

אבל נקח היפותטית את שון גולדנברג בעוד שנתיים. נגיד שהוא יסיים 2 עונות נהדרות כמגן שמאלי בנוער של מכבי (השנה, ושנה הבאה כחריג) ויחשב כהבטחה עצומה.

ועדיין, בגיל 19 אלא אם כן אתה עילוי-יוצא-דופן-אחד-ל100-שנה אתה לא יכול לפתוח כמגן שמאלי במכבי ת"א שרוצה בתקופה הזאת כבר להיות בשלב הבתים של הצ'מפיונס.

אז הלואי ועוד שנתיים יחתימו אותו ל5 שנים חוזה. ויגידו לו אתה הולך לשנתיים בבני יהודה, כשבחוזה אתה משחק שם לפחות 70% מהמשחקים.

אחרי שיש לו 15 שנה במערכות הנוער של מכבי (+יהיו לו נגיעות בבוגרים) ועוד שנתיים שהוא פותח בבני יהודה הוא יוכל להגיע מוכן לבוגרים כשחקן נהדר.

לעומת זאת למצוא את דרכו כמגן (בכלל שחקן הגנה ולא התקפה, ש"נהנים" מפחות חילופים) אל ההרכב זה דבר קשה מאוד ויהיה לא קל מתוך הקבוצה.

לכן כן,

יש מצבים שהשאלה יכולה להיות טובה מאוד לכל הצדדים.

יש מקרים שלא.

אי אפשר לדעת מראש והכל היפותטי פה.

אנשים באמת צריכים לחזור לראות את המשחקים הראשונים שלנו בעונה שעברה, וברוך שובו של מכבי בול.

אני כן אשמח לדעת מה אנשים חושבים פה על השאלת שחקנים, בשורה התחתונה אני לא רואה שחקנים שיוצאים להשאלה וחוזרים טובים יותר. אני לא רואה ייתרון גדול בללכת לר"ג או בני יהודה ולשחק שם.

לשחק בקבוצה ישראלית מהדרג בינוני-נמוך לא ישפר אותך ברמה שתחזיר אותך לקדמת הבמה במכבי, לא עדיף שהשחקנים פשוט יישארו ויתאמנו ברמה אירופאית(שנמצאת במגמת שיפור מתמדת) וילמדו ויתאמנו עם הטובים ביותר ואף יוכיחו את עצמם אל מול הטובים ביותר?

סוייר, מאדם שתענוג לקרוא את מה שיש לך לומר על הנוער, אשמח לשמוע ממך בנושא.

אמנם לא סוייר, אבל מרשה לעצמי להגיב.

חושב שאתה צודק. נדיר ששחקן יוצא להשאלה בארץ ובאמת חוזר טוב יותר. זה נכון אצלנו וגם בקבוצות אחרות (סולליך מושאל כבר עשור). לעתים נדירות יש איזה דקל קינן או תומר חמד, אבל זה די יוצא דופן.

בעניין אחר - מרגוליס. נראה לא קשור בעליל.

אני מניח שהנושא עלה מתישהו ופיספסתי

אבל מה הסיבה לזה שאין חימום של שחקני ספסל במחצית?

כי זה שטויות ולא צריך את זץה. עדיף שישמעו את התדריך במחצית מאשר להשתעשע 10 דקות עם כדור.