Jump to content

כושר, קלוריות וכאלה

עמית ר

Recommended Posts

טונה אחרי ריצה זה הדבר המושלם למי ששאל.

יש נושא מלפני כמה שבועות

זה לא משמין אבל?

אני יודע שזה טוב לשריר למי שרוצה לפתח,

אבל מי שמתמקד בעיקר ב"להוריד בטן", טונה זה לא יותר מידי?

אם הורדתי בחודשים האחרונים בערך 20 קילו ואני רוצה להתעצב קצת

איך עושים את זה בלי להירשם לחדר כושר (ואם אפשר אז גם בלי להתנשף :D )

זה לא משמין אבל?

אני יודע שזה טוב לשריר למי שרוצה לפתח,

אבל מי שמתמקד בעיקר ב"להוריד בטן", טונה זה לא יותר מידי?

טונה במים לא משמין בכלל. טונה בשמן אפשר לסנן טוב וזה ייתן את אותה התפוקה.

הרעיון בלאכול טונה אחרי האימון היא חלבון לבנות את השריר, אין פה קשר ל"להוריד בטן". להוריד בטן זה עניין קלורי בכלל וגרם שומן בפרט, החלבון לא נוגע בכלל לשומן שמצטבר לך באיזור הבטן.

אם הורדתי בחודשים האחרונים בערך 20 קילו ואני רוצה להתעצב קצת

איך עושים את זה בלי להירשם לחדר כושר (ואם אפשר אז גם בלי להתנשף :D )

אם יש לך סמארטפון להוריד את אפליקציות ה"איך להגיע ל200 סקווטים" וכל הדומים לו ולהתמקד באפליקציות של התרגילים הבאים:

כפיפות בטן

מתח (שתי האחיזות)

שכיבות שמיכה

סקווטים

כפיפות מרפקים (DIPS)

טונה במים לא משמין בכלל. טונה בשמן אפשר לסנן טוב וזה ייתן את אותה התפוקה.

הרעיון בלאכול טונה אחרי האימון היא חלבון לבנות את השריר, אין פה קשר ל"להוריד בטן". להוריד בטן זה עניין קלורי בכלל וגרם שומן בפרט, החלבון לא נוגע בכלל לשומן שמצטבר לך באיזור הבטן.

אם יש לך סמארטפון להוריד את אפליקציות ה"איך להגיע ל200 סקווטים" וכל הדומים לו ולהתמקד באפליקציות של התרגילים הבאים:

כפיפות בטן

מתח (שתי האחיזות)

שכיבות שמיכה

סקווטים

כפיפות מרפקים (DIPS)

מה זה טונה במים?

יש לי את הטונה הרגילה שקונים, בקופסת שימורים.

מה אני אמור לעשות עם זה?

ואני יודע שטונה זה לבניית השריר. ושבטן זה עניין קלורי

מה שהתכוונתי שזה מתנגש אצל מי שחשוב לו קודם כל להוריד בטן, כי זה בונה שריר, אבל גם יש בזה הרבה קלוריות

ואתה יכול לכתוב פה את השמות של האפליקציות האלה שאמרת?

מה זה טונה במים?

מה אני אמור לעשות עם זה?

מה שהתכוונתי שזה מתנגש אצל מי שחשוב לו קודם כל להוריד בטן, כי זה בונה שריר, אבל גם יש בזה הרבה קלוריות

תאכל בעיקר חלבונים, תרד במשקל

תאכל בעיקר פחמימות, הבטן תישאר

מאוד קל

לא משתלם לאכול הרבה פחמימה, אתה צריך 2 מנות פחמימה ביום (מנות קטנות) והיות על מאזן קלורי שלילי כדי להגיע למצב של ירידה במשקל.

מה זה טונה במים?

מה אני אמור לעשות עם זה?

(וזו השפה הכי באנאלית ולא מקצועית שתשמע)

מאוד קל

לא משתלם לאכול הרבה פחמימה, אתה צריך 2 מנות פחמימה ביום (מנות קטנות) והיות על מאזן קלורי שלילי כדי להגיע למצב של ירידה במשקל.

בנוגע לטונה

טונה במים או טונה בשמן

השמן משמין כמובן אבל סינון אגרסיבי הוא עדיין עדיף על כל פחמימה שתאכל (תפו"א, לחם וכו')

יש לך גם אפשרויות אחרות לחלבון, כמו חזה עוף, לבן של ביצה (אם אתה מפריד את החלבון (הלבן) מהחלמון (הצהוב, שבו יש יותר חלבון אבל גם עוד מלא דברים לא בריאים) או פסטרמה לדוגמה.

(וזו השפה הכי באנאלית ולא מקצועית שתשמע)

מאוד קל

בנוגע לטונה

טונה במים או טונה בשמן

השמן משמין כמובן אבל סינון אגרסיבי הוא עדיין עדיף על כל פחמימה שתאכל (תפו"א, לחם וכו')

יש לך גם אפשרויות אחרות לחלבון, כמו חזה עוף, לבן של ביצה (אם אתה מפריד את החלבון (הלבן) מהחלמון (הצהוב, שבו יש יותר חלבון אבל גם עוד מלא דברים לא בריאים) או פסטרמה לדוגמה.

רחוק מהמציאות.

מי שאוכל יותר חלבונים ממה שהגוף שלו צריך,הופך אותם ישירות לשומן.

אז אם נגיד אני צריך 1500 קלוריות ביום(סתם לדוגמא)

אז זה לא משנה איך הקלוריות מתפרסות? (כמה אחרי האימון כמה לפני וכו')

משנה.

אחרי האימון עדיף לך לאכול שתי ארוחות יותר "קלות" (מניסיון) ובטח כאלו שמורכבות יותר מחלבונים.

ככל שתתאמן יותר (מין הסתם שבמצב הזה תהיה לך יותר מסת שריר ממסת שומן) הגוף שלך ישרוף יותר, תהיה רעב יותר, ותאכל יותר.

גלעד, מה זה עיצוב? עיצוב זה שינוי של המסות בגוף, מסת שריר נראית טוב יותר ממסת שומן לא יעזור כלום....לא תצליח בלי להתנשף, אבל ככל שתעלה את המסת שריר מצבך יהיה טוב יותר :)

צביקה אתה טועה ומטעה, תאכליותר מדי חלבון, תשמין ועוד איך תשמין.

כפיפות בטן (בניגוד לאמונה הרווחת) לא קשורות בכלל לשומן שיש בבטן (אירובי ואכילה) אלא אך ורק לחיזוק השריר, כשעושים הכל ביחד מגיעים לתוצאות, אם לא משגיחים טוב טוב על מה שאוכלים זה בעיה ולהשגיח טוב טוב זה מבאס.

עמית, מבטיח לך שלא שכחתי את הסרטונים שהבטחתי אז, באמת שלא, אני מוצף כאן, רק עכשיו ירד העומס, בסופ"ש בלי נדר אני אשב על זה ואעשה לך משהו מושקע.

צביקה אתה טועה ומטעה, תאכליותר מדי חלבון, תשמין ועוד איך תשמין.

כפיפות בטן (בניגוד לאמונה הרווחת) לא קשורות בכלל לשומן שיש בבטן (אירובי ואכילה) אלא אך ורק לחיזוק השריר, כשעושים הכל ביחד מגיעים לתוצאות, אם לא משגיחים טוב טוב על מה שאוכלים זה בעיה ולהשגיח טוב טוב זה מבאס.

לא אמרתי שכפיפות בטן קשורות לשומן, אני חושב שגם כתבתי פה שזה ממש לא נכון.

ולגבי חלבון, כשהגוף משתמש בכל החלבון שהוא צריך, הכליות מפרקות אותן.

היה מחקר בבלגיה שנתנו למתאמנים וגם לאנשים רגילים על כל ק"ג בגוף 3.2(!) גרם חלבון, כשמתאמנים בדרך כלל לוקחים 2 גרם\ק"ג ויש כאלה שאומרים שגם זה יותר מדי, ולא נרשם שום נזק (לא השמנה ולא נזק לכליות).

רחוק מהמציאות.

פחמימות, לא חלבונים.

לא אמרתי שכפיפות בטן קשורות לשומן, אני חושב שגם כתבתי פה שזה ממש לא נכון.

ולגבי חלבון, כשהגוף משתמש בכל החלבון שהוא צריך, הכליות מפרקות אותן.

היה מחקר בבלגיה שנתנו למתאמנים וגם לאנשים רגילים על כל ק"ג בגוף 3.2(!) גרם חלבון, כשמתאמנים בדרך כלל לוקחים 2 גרם\ק"ג ויש כאלה שאומרים שגם זה יותר מדי, ולא נרשם שום נזק (לא השמנה ולא נזק לכליות).

פחמימות, לא חלבונים.

מההודעה שלך הובן שאתה רומז שכן, מצטער.

לגבי מחקר, לא יודע לא מכיר, מניסיון של אנשים שאני מכיר, חלבונים באופן מוגזם יגרום לך להעלות מסה בצורה מיותרת.

ונמרוד (רודי7) צודק....

רחוק מהמציאות.

אתה מבסס את המידע שלך על איזה מחקר?

כי אני את המידע שלי מבסס גם על מחקר שערכתי על עצמי, גם עצות מאנשי מקצוע קצת מנוסים ממך

וגם כי אין שום הוכחה שלאכול הרבה חלבונים גורם לשומן (אתה יכול גם להיכנס לאתר של ישראל בודי ותבדוק בעצמך, להילחם עם באדיבילדרים בנושא חלבונים ומה הם עושים לגוף זה המקום האחרון שאתה רוצה להיכנס אליו)

http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=81&ArticleID=1776

קרא פה את סעיף 4, תודה.

אתה מבסס את המידע שלך על איזה מחקר?

כי אני את המידע שלי מבסס גם על מחקר שערכתי על עצמי, גם עצות מאנשי מקצוע קצת מנוסים ממך

וגם כי אין שום הוכחה שלאכול הרבה חלבונים גורם לשומן (אתה יכול גם להיכנס לאתר של ישראל בודי ותבדוק בעצמך, להילחם עם באדיבילדרים בנושא חלבונים ומה הם עושים לגוף זה המקום האחרון שאתה רוצה להיכנס אליו)

http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=81&ArticleID=1776

קרא פה את סעיף 4, תודה.

לא יודע אם שמעת על ד"ר מורן שגיב(יחיד בארץ עם דוקטורט בפיזיולוגיה ברמה שלו) שכרגע עובד עם צבא ארה"ב,אבל הוא אישית לימד אותי את זה ועם כל הכבוד לסעיף 4 שלך............................... אני סומך עליו

חלון ההזדמנויות אחרי אימון זה מיתוס. גם השטות שהגוף יכול לספוג 30 גרם חלבון (או חרטה אחרת) אחרי אימון.

הרבה יותר חשוב לשמור על תזונה מאוזנת לאורך כל היום.

לא יודע אם שמעת על ד"ר מורן שגיב(יחיד בארץ עם דוקטורט בפיזיולוגיה ברמה שלו) שכרגע עובד עם צבא ארה"ב,אבל הוא אישית לימד אותי את זה ועם כל הכבוד לסעיף 4 שלך............................... אני סומך עליו

אני שמח שציינת שם של דוקטור לפיזיולוגיה, יש לו ביסוס מדעי או הוכחה למה שהוא קבע?

כי אני חי על 5 ארוחות חלבון בשילוב עם ירקות ו2 מנות פחמימה ביום, והצלחתי להשיל 51 קילו, אז עם כל הכבוד לדוקטור שגיב הנכבד, כדי להשמין מחלבונים, צריך לאכול אותם בצורה לא הגיונית וזה בדיוק מה שכתוב לך בסעיף 4 שלי (בפירוט מעשי, לא משנה כמה חלבון תאכל, עדיין מנה קטנה בהרבה של פחמימה תגרום לך להשמנה)

מצטער אבל עוד לא יצא לי להיפגש עם דיאטה שמטרתה עלייה במשקל כשבסיס התפריט הוא על סוגי בשר רזים או דגים.

כן פגשתי דיאטות כאלו שהציעו בעיקר אכילה של לחם (פחמימה) אורז (פחמימה) תפו"א (פחמימה) גבינות (לקטוז/סוכרים) וכו'

אני חושב שהתבלבלת בין סוכר לחלבון לצערי, כי את התאוריה שחלבון הופך לשומן עוד לא הוכיחו והתוצאה עד עכשיו היא הפוכה.

אני שמח שציינת שם של דוקטור לפיזיולוגיה, יש לו ביסוס מדעי או הוכחה למה שהוא קבע?

כי אני חי על 5 ארוחות חלבון בשילוב עם ירקות ו2 מנות פחמימה ביום, והצלחתי להשיל 51 קילו, אז עם כל הכבוד לדוקטור שגיב הנכבד, כדי להשמין מחלבונים, צריך לאכול אותם בצורה לא הגיונית וזה בדיוק מה שכתוב לך בסעיף 4 שלי (בפירוט מעשי, לא משנה כמה חלבון תאכל, עדיין מנה קטנה בהרבה של פחמימה תגרום לך להשמנה)

מצטער אבל עוד לא יצא לי להיפגש עם דיאטה שמטרתה עלייה במשקל כשבסיס התפריט הוא על סוגי בשר רזים או דגים.

כן פגשתי דיאטות כאלו שהציעו בעיקר אכילה של לחם (פחמימה) אורז (פחמימה) תפו"א (פחמימה) גבינות (לקטוז/סוכרים) וכו'

אני חושב שהתבלבלת בין סוכר לחלבון לצערי, כי את התאוריה שחלבון הופך לשומן עוד לא הוכיחו והתוצאה עד עכשיו היא הפוכה.

כל הכבוד על ה-51 קילו שהורדת,הורדתי 40 בעצמי יודע שזה לא פשוט.

שלחתי לו הודעה וכשהוא יענה לי אני אביא הוכחה מפורטת..

"אכילה לפי אבות המזון. הפרדה בין פחמימות לחלבונים בארוחה יוצרת מצבים שאינם זורמים עם הדרישות הטבעיות של הגוף. ארוחה חלבונית מרוכזת מספקת לגוף עודף חלבון ברגע נתון. לגוף אין מאגרי חלבון אין סופיים ולכן עודף חלבון הופך לשומן והגוף אינו מנצל אותו באופן יעיל"

זה ציטוט שמצאתי באתר של ישראל באדי, ככה על הדרך..

אין בעיה אני ממתין לתשובה ממנו

בנוגע לציטוט, אין לי מושג מי כתב אותו ובאיזה הקשר, אבל מבין גדול הוא לא.

יש המון מיתוסים על עניין החלבון (עצירות, שומן, נזק לכליות וכו')

אף אחת מהן לא התבררה כנכונה, ואני מדבר איתך על להגיע למצב של לאכול 250-300 גרם ביום (הדרישה היא 25 גר' ליום, וגם לזה אנחנו לא מצליחים להגיע).

אני מנחש שאם תאכל כמות מוגזמת מכל מזון שהוא יהיה נזק כזה או אחר, אבל לגרום נזק הפוך מהמטרה שלמה התכנסו החלבון והאדם? מופרך ביותר' אם תאכל חלבון שהשווי הקלורי שלו הוא 5000 קלוריות ביום (לדוגמא) אז ברור שתשמין כי המאזן שלך חיובי במקום שלילי או מאוזן.

ומברוק על ה40, בכמה זמן? ומה הגובה שלך אחי?

תגידו, עוד שאלה בהקשר..

נגיד אני הולך 3 קילומטר, ואז רץ 3 קילומטר ומתעייף, אז עושה עוד 3 קילומטר הליכה ומסיים.

זה יהיה טוב במקום לסיים, "לנוח" מהריצה בזמן שאני הולך, וכשאני צובר מספיק כוחות, לרוץ שוב?

ההגיון אומר שברור שזה טוב, וכמה שיותר לרוץ יותר טוב,

אבל משום מה יושב לי ממש חזק בראש, שאם זו לא ריצה רצופה, אז זה לא מועיל

*שוב מזכיר, המטרה שלי כרגע היא להוריד כרס

תגידו, עוד שאלה בהקשר..

נגיד אני הולך 3 קילומטר, ואז רץ 3 קילומטר ומתעייף, אז עושה עוד 3 קילומטר הליכה ומסיים.

זה יהיה טוב במקום לסיים, "לנוח" מהריצה בזמן שאני הולך, וכשאני צובר מספיק כוחות, לרוץ שוב?

ההגיון אומר שברור שזה טוב, וכמה שיותר לרוץ יותר טוב,

אבל משום מה יושב לי ממש חזק בראש, שאם זו לא ריצה רצופה, אז זה לא מועיל

*שוב מזכיר, המטרה שלי כרגע היא להוריד כרס

הכל עניין של זמנים. בזמן החיטוב אני אוהב יותר שעה אופניים או אימונים אינטרוולים.

מוכח בניסויים שאנשים שעסקו באינטרוולים הם יותר צרים באיזור המותניים מאשר אנשים שעבדו על אירובי אחר.

לא נראה לי שהבנת (או שאני לא הבנתי /=)

ריצה זה טוב זה בטוח.

מניח שגם אופניים ואולי יש עוד.

השאלה היא ספציפית לגבי ריצה.

במידה ואני רץ 3 קמ, אחרי זה הולך קצת כדי להתאושש ואז שוב רץ, זה מועיל?

ברור שאם הייתי יכול לרוץ רצוץ יותר זה היה טוב,

אבל במידה ולא, כדאי להמשיך לרוץ אחרי שאני מתאושש בהליכה?

לא נראה לי שהבנת (או שאני לא הבנתי /=)

ריצה זה טוב זה בטוח.

מניח שגם אופניים ואולי יש עוד.

השאלה היא ספציפית לגבי ריצה.

במידה ואני רץ 3 קמ, אחרי זה הולך קצת כדי להתאושש ואז שוב רץ, זה מועיל?

ברור שאם הייתי יכול לרוץ רצוץ יותר זה היה טוב,

אבל במידה ולא, כדאי להמשיך לרוץ אחרי שאני מתאושש בהליכה?

בוודאי

תרוץ אחרי מנוחה, לאט לאט כבר לא תתעייף ותרוץ גם בלי המנוחה.

כולם פה מורידים.

איך מעלים!?!?@

יום ראשון-1+1 BBB

יום שני-יומהולדת לסבתא, המבורגר בבראסרי

יום שלישי-לאפה

יום חמישי-המבורגר ברלין בבורסה

יום שישי-BBB שוב בקבוע

יום שבת-ברלין שוב.

זה מה שאכלתי השבוע, ככה מעלים.. אמיתי לגמרי.

כולם פה מורידים.

איך מעלים!?!?@

תלוי באחוזי שומן.

אם אתה אחוז שומן נמוך ומנסה להשמין, פשוט תאכל דברים משמינים כמו בהמה.

אם אתה מתאמן ורוצה לעלות מאסה, פחמימות נקיות הן החבר הטוב שלך.

1 גרם חלבון לכל 2 גרם פחמימה זה היחס הכי טוב.