Jump to content

המצב במצרים

אדיר ישראל

Recommended Posts

אין ספק שיש גופים ומדינות שיש להן השפעה ישירה ועקיפה. למשל - קרן המטבע או ארה"ב. אין ספק בדבר מערובותן ובחישתן מאחוריי הקלעים כדי שהמועמד המועדף לאינטרסים שלהם יבחר. כך היה מאז מעולם. במהפכה באיראן בשנות ה-70 והניסיון שנכשל בשנות ה-2000 לדוגמה.

עם זאת האביב הערבי כולו הפתיע את כל גופי המודיעין. לומר שיד מכוונת אחראית לכך? אני בספק.

פשוט תפסיקו להאמין למה שאומרים לכם בתקשורת. ארגוני המודיעין הם חלק נכבד מזה , כנ"ל ה-FBI וכל הארגונים החשאיים שיש לארה"ב.

מלחמת אזרחים היא מלחמה רגילה שיש מאחוריה אינטרסים/יד מכוונת ברורה.

מלחמת אזרחים היא אירוע מתפתח.

בגלל זה קשה יותר לחזות אותה, קשה יותר להתמודד מולה (היא מתרחשת ברחובות ובערים אזרחיות ולא בשטח ספר בין מדינות), ולרוב מדובר בהתאגדויות של פלגים אזרחיים אשר לא חלה עליהם אחריות בינלאומית כבעלי ריבונות.

הכוונה היא ש"מותר" לפלג אופוזיציוני במדינה מסוימת לבצע פעולות שראש מדינה לא יכול לעשות. כמו ארגוני גרילה לעומת צבא רשמי.

בגלל זה בין השאר אני לא קונה את תאוריות הקונספירציות במקרים של סוריה ומצרים (שהם שונים בתכלית אחד מהשני).

הבלגן בסוריה התחיל כמחאות עממיות (כמו במצרים, בתוניסיה - ובישראל). תגובת הצבא יצרה שסעים וגרמה לפרישה של חלקים מאנשיו ומעבר לתמיכה במפגינים, מה שהפך אותם ל"מורדים" ויצר התאגדות הנקראת צבא סוריה החופשי.

אינטרסים נכנסים פה מכל הכיוונים: ישראל וארהב רוצים לשבור את הציר איראן-סוריה-חיזבאללה. רוסיה חוששת מהחלפת השלטון והפיכת סוריה לפרו מערבית - ומאיבוד האחיזה האחרונה שלה באזור. גורמי איסלאם קיצוני נכנסים לכל מקום בו יש ואקום. טורקיה רוצה להתבסס כמעצמה אזורית ועל כן לא יכולה להישאר פסיבית. בירדן שקט יחסית וכדי לשמר את המצב המלך עבדאללה העביר רפורמות אזרחיות כבר מזמן.

אפשר היה לתכנן דבר כזה מראש ?

ממש לא. הרי המצב נמשך ונמשך ללא הכרעה כבר שנתיים וחצי.

ומי תיכנן את זה ?

מה שאתה רואה כאן אלו התמודדויות עם מצב מתפתח. לא קונספירציות.

גראנד מאסטר בבונים החופשיים הבטיח לי שזה לא הם.

בקרוב אני הולך לפגישה של קבוצת בילדנברג, נראה מה הם ירשו לי למסור.

בתור אחד שבולע קונספירציות זה דיי מגוחך להגיד להפסיק להאמין לכל מה שאומרים לנו בתקשורת......

רוב, אם לא כל הקונספירציות באות מהעם. גם אני וגם אתה, מחר יכולים להמציא קונספירציה על מי ומה שבא לנו.

אני ואתה והוא ובן דוד של ההוא זה לא תקשורת.

מלחמת אזרחים היא מלחמה רגילה שיש מאחוריה אינטרסים/יד מכוונת ברורה.

מלחמת אזרחים היא אירוע מתפתח.

בגלל זה קשה יותר לחזות אותה, קשה יותר להתמודד מולה (היא מתרחשת ברחובות ובערים אזרחיות ולא בשטח ספר בין מדינות), ולרוב מדובר בהתאגדויות של פלגים אזרחיים אשר לא חלה עליהם אחריות בינלאומית כבעלי ריבונות.

הכוונה היא ש"מותר" לפלג אופוזיציוני במדינה מסוימת לבצע פעולות שראש מדינה לא יכול לעשות. כמו ארגוני גרילה לעומת צבא רשמי.

בגלל זה בין השאר אני לא קונה את תאוריות הקונספירציות במקרים של סוריה ומצרים (שהם שונים בתכלית אחד מהשני).

הבלגן בסוריה התחיל כמחאות עממיות (כמו במצרים, בתוניסיה - ובישראל). תגובת הצבא יצרה שסעים וגרמה לפרישה של חלקים מאנשיו ומעבר לתמיכה במפגינים, מה שהפך אותם ל"מורדים" ויצר התאגדות הנקראת צבא סוריה החופשי.

אינטרסים נכנסים פה מכל הכיוונים: ישראל וארהב רוצים לשבור את הציר איראן-סוריה-חיזבאללה. רוסיה חוששת מהחלפת השלטון והפיכת סוריה לפרו מערבית - ומאיבוד האחיזה האחרונה שלה באזור. גורמי איסלאם קיצוני נכנסים לכל מקום בו יש ואקום. טורקיה רוצה להתבסס כמעצמה אזורית ועל כן לא יכולה להישאר פסיבית. בירדן שקט יחסית וכדי לשמר את המצב המלך עבדאללה העביר רפורמות אזרחיות כבר מזמן.

אפשר היה לתכנן דבר כזה מראש ?

ממש לא. הרי המצב נמשך ונמשך ללא הכרעה כבר שנתיים וחצי.

ומי תיכנן את זה ?

מה שאתה רואה כאן אלו התמודדויות עם מצב מתפתח. לא קונספירציות.

כשאתה שולט בתקשורת , בתרבות , באמונה הדתית של אנשים(שפה יש עוד קונפירציה על מי כתב את התנך ולמה חחחחחח),בצבא ,ברשויות , בכל גופי הביטחון במשך כמה מאות אם לא אלפי שנים אז וואלה , אתה יכול לעשות עם העולם הזה מה שבא לך(יש התנגדות לכל אותם אנשים לידיעתכם).

ונגיד שמה שכתבת בהודעה נכון. תסמוך עליהם שהם ינתוו את זה לכיוונם. ושוב , יש להם התנגדות , בגלל זה חשוב שתראו את הסרט zeitgeist.

אגב , הקמת האו"ם , האיחוד האירופי , לא יודע , לא מצאתי סיבה הגיונית מספיק להקמה שלהם. אתה יכול להגיד לי למה הם קמו?

אגב , הקמת האו"ם , האיחוד האירופי , לא יודע , לא מצאתי סיבה הגיונית מספיק להקמה שלהם. אתה יכול להגיד לי למה הם קמו?

בעיקר כדי לתת ג?ובים למקורבים.

בערך כמו התיק חסר החשיבות שנתניהו המציא לשטייניץ.

כשאתה שולט בתקשורת , בתרבות , באמונה הדתית של אנשים(שפה יש עוד קונפירציה על מי כתב את התנך ולמה חחחחחח),בצבא ,ברשויות , בכל גופי הביטחון במשך כמה מאות אם לא אלפי שנים אז וואלה , אתה יכול לעשות עם העולם הזה מה שבא לך(יש התנגדות לכל אותם אנשים לידיעתכם).

ונגיד שמה שכתבת בהודעה נכון. תסמוך עליהם שהם ינתוו את זה לכיוונם. ושוב , יש להם התנגדות , בגלל זה חשוב שתראו את הסרט zeitgeist.

-----------------------

חחחחח מה ?

"האומות המאוחדות או האו"ם הוא ארגון בינלאומי שמטרותיו המוצהרות הן להקל על שיתוף הפעולה בענייני החוק הבינלאומי, הביטחון הבינלאומי, התפתחות כלכלית, התקדמות חברתית, זכויות האדם והשגת שלום עולמי"

YZ132467 אני לא מבין אותך.

נוצר מצב במצרים שנהרגו 500+ אנשים ביממה, ואובמה גינה את מה שהולך שם.

החליטו לפתוח על זה נושא רציני בפורום ולדבר על זה. מה אתה עושה? משנה את נושא הדיון ב 180 מעלות, מקשקש על תאוריות קונספירציה משונות ומגוונות, ואז מתלונן שאנחנו הורסים את הנושא, כשבפועל זה בדיוק ההיפך. אם כל כך מעניין אותך העניין הזה, פתח נושא חדש שיעסוק בו. אבל אל תשנה את הנושא הקיים ותתפלא שלא משתפים איתך פעולה.

וואו ערן , לא משתפים איתי פעולה , איזה :(

כולה הייתה תגובה שהציקה לי , והגבתי עליה. מה שיתפתח אחרי? אחלה דיון שהמנהלים יכולים לפצל לנושא אחר.

פלג , אני אענה לך מתישהוא בערב..

מה שהולך פה מייצג נאמנה את התרבות המוסלמית:

שלטון בכוח הזרוע, אלימות, חוסר ערך לחיים, רצח אכזרי ומושגים כמו זכויות אזרח שערביי ישראל מדקלמים היטב אינם חלים במדינות עם שלטון מוסלמי.

בארץ יש לך רוסים שעם כל התרבות המפוארת שלהם, בלי סרקזם ובלי זלזול, גם לא מופת לדמוקרטיה.

והנושא הזה מאוד עצוב. אמהות בוכות, אחים לא חוזרים, וזה משמח אתכם? אם כבר חוסר ערך לחיים. אתם חוגגים פה טבח, תסתכלו במראה

האיחוד זה עניין כלכלי. יש מי שיגיד שהיום אימפריאליזם גרמני. האו"ם היה קיים בתכלס, אחרי מלחמת העולם הראשונה, אבל היתה לו פאדיחה עם השנייה ועם השואה וכו', אז היה צריך לשנות את השם. תדמית חדשה וזה.

מה שהולך פה מייצג נאמנה את התרבות המוסלמית:

שלטון בכוח הזרוע, אלימות, חוסר ערך לחיים, רצח אכזרי ומושגים כמו זכויות אזרח שערביי ישראל מדקלמים היטב אינם חלים במדינות עם שלטון מוסלמי.

תסתכל על הדברים בצורה קצת שונה.

למעשה דת האיסלאם כדת נטו כמעט אינה ושונה כלל מהיהדות והנצרות,אלא באה כהמשך לדתות אלה( וכדי להמחיש,גם בקוראן כתוב שהעם היהודי הוא העם המועדף והנבחר).

השאלה מי מושך בחוטים ולאיזה כיוון,ככה שבכל ההתנהלות של אותם מושכי החוטים לא הייתי מאשים את ?התרבות המוסלמית?,אלא את אלה שלכאורה מייצגים אותה.

לגבי כל שאלה שמאחלים הצלחה לשני הצדדים- שמחה לאיד ממאות/אלפי אנשים שנטבחים כאילו לא קרה כלום,זה לא קצת אירוני לתעב את מעשי ?חוסר הערך חיים? שנעשים שם,אבל מצד שני להיות שמחים מכך?

למעשה דת האיסלאם כדת נטו כמעט אינה ושונה כלל מהיהדות והנצרות,אלא באה כהמשך לדתות אלה( וכדי להמחיש,גם בקוראן כתוב שהעם היהודי הוא העם המועדף והנבחר).

השאלה מי מושך בחוטים ולאיזה כיוון,ככה שבכל ההתנהלות של אותם מושכי החוטים לא הייתי מאשים את ?התרבות המוסלמית?,אלא את אלה שלכאורה מייצגים אותה.

לגבי כל שאלה שמאחלים הצלחה לשני הצדדים- שמחה לאיד ממאות/אלפי אנשים שנטבחים כאילו לא קרה כלום,זה לא קצת אירוני לתעב את מעשי ?חוסר הערך חיים? שנעשים שם,אבל מצד שני להיות שמחים מכך?

אין שום דבר טוב בטבח

אבל שלא יהיה לך ספק אם לא המלחמה הפנימית שלהם הנשק שלהם כבר היה מופנה אלינו

פרדוקס.

כל מי שבוכה על העם המצרי רק שיסביר לי מי נגד מי...

מי הדיח את מובארק? ואת מורסי? ואז מה בעצם עם מובארק?

בוא נקווה שבאיזשהוא שלב גם יעשו טעות איתנו... אחרי שניקו את הבדואים מסיני זה נשמע אטרקטיבי מחדש