Jump to content

מישהו מכיר אבא אוהד הפועל - בן אוהד מכבי?

נועם שוהם

Recommended Posts

מה עדיף, בן אוהד הפועל או בן גיי אבל מההרדקור של הגייז? (שמלות וכל זה)

גיי, קל.

אם הבן שלי יגיד לי שהוא גיי יהיה לי קשה עם זה בהתחלה, אבל מהר מאוד אני אשלים עם זה והחיים ימשכו כרגיל.

אם הבן שלי יגיד לי שהוא אוהד הפועל זה משהו שאני לעולם לא אתאושש ממנו.

אם הבן שלי יהיה אוהד הפועל, או לא אוהד מכבי.

אני לא צריך שהוא יהיה פאנט או אפילו מנוי. אבל חשוב לי שהוא לפחות יתעדכן וישמח בנצחונות גדולים/השגים (אליפויות/אירופה)

אם זה לא המצב,

זה אחד הדברים הכי נוראיים שאני יכול לדמיין.

אני כבר רוצה ילד

רק כדי להלביש אותו במשבצות 8 א-לה-נמני ולקחת אותו לבלומפילד.

מעדיף שהבן שלי בכלל לא יראה כדורגל ובטח שלא ישראלי

למה זה טוב?

כמה סבל, שנאה,זמן וכסף הדבר הזה לוקח ובשביל מה

מאחל לבן שלי אם יהיה שילמד ויצליח ולא יבזבז תזמן שלו על לראות אנשים משחקים כדורגל

למה זה טוב?

מאחל לבן שלי אם יהיה שילמד ויצליח ולא יבזבז תזמן שלו על לראות אנשים משחקים כדורגל

מביך

* אם הכל לא ילך אז: אין דמי כיס, אין אוכל, אין פינוקים אין ירושה... כלום. זה כנראה לא יעבוד אבל לפחות ירגיע את העצבים

"הצבר"

כי תימני שכמוך עד עכשיו שפכת כסף כאילו אתה בנק אוצר החייל הה?

הכתבה יצאה היום בידיעות

כתבה נחמדה מאד, גם קיבלתם את עמוד האמצע שישר נפתח :)

כל הכבוד לאמא שלך שהחליטה בשבילכם את ההחלטה הכי חשובה בחיים

כתבה נחמדה מאד, גם קיבלתם את עמוד האמצע שישר נפתח :)

כל הכבוד לאמא שלך שהחליטה בשבילכם את ההחלטה הכי חשובה בחיים

תודה.

האמת שאפילו עוד לא קראתי אותה, רק שלחו לי את התמונה בפלא

גיי, קל.

אם הבן שלי יגיד לי שהוא גיי יהיה לי קשה עם זה בהתחלה, אבל מהר מאוד אני אשלים עם זה והחיים ימשכו כרגיל.

אם הבן שלי יגיד לי שהוא אוהד הפועל זה משהו שאני לעולם לא אתאושש ממנו.

דיברנו על זה אתמול בערב החברים.

חד משמעית,מעדיף בן הומו.

הסיבה פשוטה- עם הומואים אין לי בעיה כל כך,עם הפועל כן.

ת'אמת אצלי זה לא כ"כ ברור.

כל פעם שניסיתי לשאול את דודים שלי ואבא שלי את מי הם אוהבים נתקלתי בתשובות מגומגמות והתשובות שקיבלתי היו בעיקר שמשון (למרות שהם כן הלכו למשחקים של הסל באירופה)

לאחר כמה שנים סבתא שלי עברה לגור ביפו ג' מעל מגרש האימונים הישן של הפועל (גבעת עלייה) ככה שיש לי דוד אחר ששרוף עליהם ומכיר אישית את השחקנים. (אניימה אכל אצל סבתא שלי ג'חנון בימיו בהפועל). גביע המדינה שלהם מלפני כמה שנים היה בבר מצווה של בן דוד שלי (כמובן שהוא נשבר במהלך הערב מסיבות מסתוריות :) )

אגב, הוא לא מדבר איתי... עברנו אחד ליד השני בבית מכבי בדרבי השנה והוא פשוט התעלם..(לי אישית אין בעיה איתו)

אח אחר של אבא שלי אוהד הפועל (בקטנה) אבל דאגתי לחנך את הילדים שלו טוב טוב את מי לאהוד :)

• 5 years later...

מקפיץ רק בגלל שזה נושא אדיר,למרות שלא מבין איך אפשר לגדול ולהיות קומוניסטים?

אצלי סבא ואבא היו אוהדי מכבי מילדות, כך שלא היתה ברירה אחרת וטוב שכך. את אחי הקטן חינכתי מגיל אפס להיות מכביסט והיום את הילדים שלי. הבן הבכור כבר היה במשחקים ובמפגשים עם השחקנים (חולה על עטר), כשכל שבועיים שלושה אנחנו מבקרים בבלומפילד לראות את קצב ההתקדמות. לא הכרתי בילדות אוהדי הפועל,לא מבין איך יכולות להיות משפחות מעורבות וכשלים כאלה בחינוך. הבן גדל עם מובייל צהוב כחול, שירים וסיפורים על מכבי ואין סיכוי אחר שייצא משהו אחר, כשכל צעצוע או מתנה באדום מוחלפת מיד. מבחינתי יש 2 אפשרויות: או ילדים מכביסטים או שלא יאהבו כדורגל בכלל. Simple as that.

מזל שנולדתי למשפחה בצבע הנכון 2 אחים גדולים אוהדי מכבי כך שלא היה לי סיכוי למשהו אחר. גם הדור השני כבר כולם היו במשחקים אחד עם מנויים לכל הילדים והשני מגיע פעם בה, אין כמו מפגש משפחתי ביציע. נכשלתי רק עם אחיין אחד שגר לא באזור שלי ורבע שעה מסמי עופר אז לא הצלחתי להציל אותו. אבל הוא לא עם אותו שם משפחה אז הוא לא נחשב.

מכירים את שפטל? אז הדעות הפוליטיות של אבא שלי.

הפועל מבחינתו זה לא רק מועדון ספורט, אלא שם קוד לכל מה שרע במדינה.

הפועל=השמאל=התקשורת. מילים נרדפות עם אותה משמעות.

נחשף לזה לראשונה ולא הולך לקרוא הכל אחורה, אבל אבא שלי אוהד הפועל ואני מכיר עוד מישהו כזה.

הניחוש שלי הוא שאבא שלי נרדם בשמירה בקשר לגיל שבו נכון לקחת אותי למשחק בפעם הראשונה. נחשפתי למכבי דרך חברים אחרי 95/6 ואחר כך אבא שלי היה לוקח אותי לדרבי פעם בעונה בערך, יושבים ביציע מעורב.

היה עוד משחק אחד של הפועל שהוא החליט לקחת אותי אליו והתחרט על זה לכמה שנים. הייתי בן 8 ודודים שלי קנו לי חולצת משבצות של נמני, ומאז לבשתי אותה בכל הזדמנות. רצה הגורל ולבשתי אותה גם בבוקר של משחק ה"אליפות" של הפועל בעונת השרוכים. כנראה שהיינו קצרים בזמנים (הייתה נסיעה ארוכה למשחק באשקלון), אז לא עברנו בבית כדי שאחליף חולצה. לפי התיאורים שלו הוא היה צריך להגן עלי בגוף מהאבנים...

בהמשך כשהייתי בן 12 בערך הוא ניסה ניסיון נואש אחרון ועשה לנו מנוי אב ובנו ל-13. אז אדום לא לבשתי, ובעיקר חיכיתי לדרבי, והוא הבין שאין סיכוי יותר להמרה.

היום אני עם שתי בנות קטנות ומדי פעם הן רואות איתי משחק אז אני מסביר להן מי הטובים, וכמובן כשאני מלביש אותן אין סיכוי שילבשו אדום. לא מאמין שאקח אותן איתי לכדורגל, ולא רואה סיבה לעשות את זה. רק מתפלל שלא יביאו הביתה חתן אוהד הפועל.

אבא שלי אוהד הפועל. הפועל ירושלים אבל (שיחק בנוער שלהם גם).
כשעליתי לארץ הייתי אוהד מכבי (1994, אני זוכר איזה גול של דריקס נגד הרצליה). רק מאוחר הרבה יותר גילית שדוד של בן דוד שלי שיחק במכבי (שנות ה-80 עד תחילת שנות ה-90, ניתן לכם לנחש מי זה)

עלינו בשנת 90 אז לא היה לי מישהו מאבות אבותי שהיה אכפת לו מהכדורגל הישראלי.

גם אבא שלי לא זרם במיוחד, הוא בכלל היה שחיין ושחקן כדור מים. כדורגל לא עניין אותו ותמיד היה אומר לי שזה משחק של ערסים מטומטמים. בארץ לפחות.

איפשהו בתחילת שנות האלפיים הוא התחיל לחבב את מכבי חיפה, לא ברמה של ללכת למשחקים אבל כן לראות בטלויזיה. אחר כך גם זה עבר עכשיו הוא בעיקר רואה משחקים באירופה.

הבן שלי גדל מהיום הראשון שבו נולד על ערכי המכביזם, מבחינתי שהוא יהיה אוהד הפועל (ואפילו אוהד כל קבוצה אחרת שהיא לא מכבי) זה כישלון אישי שלי ויותר גרוע מכל הדברים האחרים שאתם לא באמת רוצים שהבן שלכם יהיה אבל עוד איכשהו תחיו עם זה (הומו.. שמאלני...).

למה זה טוב?

קראתי פעם איפשהו טור שאמרו שאף הורה לא באמת רוצה להכניס את הילדים שלו לסבל שנקרא אהדת קבוצת כדורגל,

אבל כולם עושים את זה בכל זאת מהפחד שהילד ייכנס לזה דרך הקבוצה הלא נכונה.