Jump to content

משחקי בית בשבת - Out

maoryk

Recommended Posts

מי צריך הוכחות כשיש לך רבי?!

החיים שלך כל כך עצובים ומסכנים שאתה צריך להצדיק את האמונה או חוסר האמונה שלך בכל הזדמנות שתוכל? בשביל מה זה טוב? זה רק מראה כמה אתה אדם פחדן ועלוב

כאדם חילוני לגמרי שכנראה אם נדבר נסכים על רוב הדברים בנושא הזה,

תנסה לדבר בטיעונים יותר מנומקים ומכבדים ופחות מתלהמים ופוגעניים.

ככה גם אם הצדק איתך אתה רק תיצור אנטיגוניזם ותגרום לאנשים להתרחק ממך כמו אש בדיונים כאלו, ובסופו של דבר גם להתרחק מדעות כמו שלך.

משהו אומר לי שאתה לא יכול לתת עצות ל"איך להימנע מאנטיגוניזם"...

טוב נכון אי אפשר להוכיח שאין או יש אלוהים אבל על אותו המשקל אי אפשר להוכיח שפייט השיניים לא קיימת(זה נשמע ציני אבל אני רציני)

ועכשיו אני ינסה להוכיח את מה שאמרתי שאי אפשר

הגיון הוא דבר סובייקטיבי, ההגיון שלי ושל תלמיד ישיבה בפונוביץ הוא לא אותו הגיון.

אז לפי ההגיון שלי אם אני מוצא טעויות בדיברי האלוהים מה שלא יכול להיות כי אלוהים לא טועה, אבל אם, זה אומר שלא אלוהים אמר אותם אלא נכתבו על ידי אדם

ולהלן מספר דוגמאות להמחשת הטעויות - ספר ויקרא ,פרק י"א, פסוק ה'', כתוב כי השפן וארנבת מעלים גירה – זהו מידע שגוי, ומדובר בחיות שלא מעלות גירה.- בכורות, דף ח'', ע"א חז"ל כתבו שהיריון של נחש הוא שבע שנים, כאשר במציאות היריון של נחש הוא בין חודשיים ל- 14 חודש תלוי בסוג הנחש.- מסכת שבת, ק"ז, חז"ל כתבו ש"כינה אינה פרה ורבה", ולכן לדעת החכמים מותר להורגה בשבת. במקום אחר נכתב כי כינה נוצרת מזיעת אדם. מדובר בטעויות שהתאימו לאדם שחי במאה קדומה.- מסכת חולין כתוב שתרנגולים ,שאל לולם נכנס זאב, אסורים לאכילה ,מכיוון שלזאב יש ארס בציפורניים, והתרנגולים אסורים לאכילה כי אולי הארס הותז עליהם כאשר הזאב נכנס ללול. העובדה האמיתית היא, שלזאב כלל אין ארס בציפורניים.בדיונים בישיבה מתפלפלים שעות כיצד ומתי יוצא הארס מציפורני הזאב, אך לא דנים בכלל בשאלה אם לזאב יש בכלל ארס בציפורניים. - מסכת פסחים, דף דצ"ד, כתוב כי החושך נוצר כשהשמש עולה מעל הרקיע, והרקיע משמש כווילון שחוצץ מהשמש, כאילו השמש מסתתרת מאחורי הווילון הזה.חז"ל לא הכירו כמובן את מערכת הכוכבים והתנועתיות הגורמת לחושך ואור.- חז"ל טענו שאין דג שיש לו קשקשים ואין לו סנפירים. זו טענה שגויה, מכיוון שיש דגים שיש להם קשקשת ואין להם בכלל סנפירים.- הרמב"ם היה איש חכם, אך גם חכמים טועים. הוא טען שיש שרצים שמתהווים מריקבון ומבגדים בלויים. עובדה זו שגויה, מכיוון שחי נוצר רק מחי ולא מדומם.- בכתבי הקודש נכתב שכדור הארץ שטוח, השמש מעל הרקיע וכדור הארץ זה מרכז העולם והשמש מסתובבת סביבו.

כל אלה (ויש עוד) נראה לי מוכיחים את הטענה שאין סיכוי שאלוהים רשם את זה. מה שמשאיר אותנו עם האפשרות הדי ראלית שבני אדם רשמו את הכל ולא אלוהים הכתיב למשה תתורה ואמר את דיברי החכמים כמו שהאמונה היהודית אורתודוקסית אומרת במעמד הר סיני.

לפני כמה ימים אמרתי לטרמפיסט חרדי שלקחתי, שלזאבים אין ארס בציפורניים, והוא לא אמין לי.

לחרדים יש תשובות גם למה שרשמתי פה אבל התשובות שלהם נשמעות לי כמו שאני יראה לכם מזלג ואני יגיד לכם שזה סכין.

גם אני בערבי שישי תאמינו או לא, אני קורא קידוש ומברך על היין אבל מי פה ולא לשחק כדורגל בשבת ולעצור תחיים בגלל אמונה היוורת לדעתי זה מוגזם. איך אמרו פה "האמונה באה מהלב לא מהשכל" זאת הבעיה שלנו כחברה.

ולכל מי שקילל אותי אין לזה צורך זה מפריע לדיון ואתם גברים רצח

הטענות שהעלת מוכרות, אתה לא חושב שהמצאת את הגלגל כן? אני חושב שגם התשובות מוכרות,אולי יש תשובות פחות מוכרות. כנ"ל בדיוני היתכנות האבולוציה כברירה טבעית ללא כוונה עד לאדם ההומו-ספנייס. אפשר לפרק את מה שהעלת לחתיכות ולענות אחת לאחת או לחילופין להעלות טענות/השערות על מה שאתה מחזיק כאמת מוחלטת (אצלי אין כזאת אגב.. תמיד יש עוד מה ללמוד ועוד מה לחקור. אין סוף מידע בכל תחום).

אבל...... אחי זה לא הנושא. אז תחוס על נשמות (או פעולות עצביות של תאי מוח:)) של שאר אוהדי מכבי ותפתח לזה נושא נפרד. שם נוכל לדבר בשמחה ובטוב לבב...

כאן זה לא ידען או אתר חופש או אתר "להיות אטאיסט זה אומר לצחוק על אמנון יצחק" אחר.

הטענות שהעלת מוכרות, אתה לא חושב שהמצאת את הגלגל כן? אני חושב שגם התשובות מוכרות,אולי יש תשובות פחות מוכרות. כנ"ל בדיוני היתכנות האבולוציה כברירה טבעית ללא כוונה עד לאדם ההומו-ספנייס. אפשר לפרק את מה שהעלת לחתיכות ולענות אחת לאחת או לחילופין להעלות טענות/השערות על מה שאתה מחזיק כאמת מוחלטת (אצלי אין כזאת אגב.. תמיד יש עוד מה ללמוד ועוד מה לחקור. אין סוף מידע בכל תחום).

אבל...... אחי זה לא הנושא. אז תחוס על נשמות (או פעולות עצביות של תאי מוח:)) של שאר אוהדי מכבי ותפתח לזה נושא נפרד. שם נוכל לדבר בשמחה ובטוב לבב...

בוא אני יסביר בפשטות למה לדעתי זה כן קשור לנושא

כי בגלל אמונה עיוורת באל ובחוקותיו אנשים שומרים שבת ומפה בא הדיון למה שמכבי תשחק בשבת מוצש או יום ראשון

אני רחוק מלהמציא תגלגל ואין גם קשר להתכנות האבולוציה כי גם אם האבולוציה לא נכונה זה ישר אומר שיש אל מסתורי שברא הכל.

וגם אם תפרק הכל לחתיחות ותנסה לענות אחת אחת לא תצליח להפוך שקר לאמת.(כמו שכינים לא מתרבות אלא נוצרות מזיעה)

ומשפט שאני לוקח איתי "תאמין לזה שמחפש תאמת ולא לזה שאומר שמצא אותה"

איך הפכתם את הנושא הזה לאם יש אלוהים וויכוח על דת.

אני אדם חלוני גמור אבל צריך לכבד כל אמונה של אדם.

מי אתם שתבקרו ותגידו למשהו במה להאמין.

זה כמו שמשהו שלא מתעניין בכדורגל יצחק עלינו ויגיד לנו מה אתם מתרגשים כל כך שמכבי מנצחים או כובשים גול ויצחק עלינו.

משהו אומר לי שאתה לא יכול לתת עצות ל"איך להימנע מאנטיגוניזם"...

הפוך גוטה, הפוך.

אני מייצר כאן אנטיגוניזם באופן טבעי מלכתחילה.

אם למרות זאת אני כותב כאן כבר 8 שנים ולא העיפו אותי, אז כנראה שאפשר לדון בצורה מכובדת גם עם אנשים שלא מסכימים ואפילו לא מכבדים את הדעות שלהם.

אני ממש משתדל תמיד שאם מתעצבנים עלי זה בגלל שלא מסכימים או אפילו סולדים ממה שאני אומר, ולא בגלל איך שאני אומר את זה.

עזוב אותו שי,כמו שאמרו פה-הוא מחפש נטו צומי,אם תיתן לו את זה כאן הוא רק ימשיך לזיין תשכל,ועומר ימשיך להגיד שהוא אדם גאון שפורץ את גבולות החשיבה האנושית

בוא אני יסביר בפשטות למה לדעתי זה כן קשור לנושא

כי בגלל אמונה היוורת באל ובחוקותיו אנשים שומרים שבת ומפה בא הדיון למה שמכבי תשחק בשבת מוצש או יום ראשון

אני רחוק מלהמציא תגלגל ואין גם קשר להתכנות האבולוציה כי גם אם האבולוציה לא נכונה זה ישר אומר שיש אל מסתורי שברא הכל.

וגם אם תפרק הכל לחתיחות ותנסה לענות אחת אחת לא תצליח להפוך שקר לאמת.(כמו שכינים לא מתרבות אלא נוצרות מזיעה)

ומשפט שאני לוקח איתי "תאמין לזה שמחפש תאמת ולא לזה שאומר שמצא אותה"

** אני מצטער מראש אבל פשוט טעית באותה הטעות פעמיים, אם זה לא היה פעמיים לא הייתי מתקן: התכוונת לאמונה עיוורת? מלשון עיוור? "סגי נאור"? "סומא"? אם כן אז כותבים עם האות ע'.

נקודת ההנחה שלך: אנשים שומרים שבת בגלל אמונה עיוורת - לא נכונה. א' כי אני מעריך שאף פעם לא עשית סקר סטטיסטי בין שומרי השבת. ב' כי יש דרגות רבות בשמירת שבת. אני שומר קלה כבחמורה, יש אנשים שמספיק להם לא להדליק אש או לא לעשן ועוד כל מאות מיני דרגות ביניים. יש שומרי שבת שהם אנשים חושבים ויש שהם אנשים לא חושבים ביסודם. לא יודע אם יותר או פחות מהאנשים החושבים מבין הלא שומרי שבת או השומרי שבת קצת.

וגם אם ההנחה שלך היתה נכונה זה עדיין לא קשור לנושא. למה? כי זה לא עניינך עולם האמונות והדעות הפרטי של האדם בהקשר הזה. נניח והיתה כת של אנשים שיש להם חוק שלא לראות דברים עגולים ביום רביעי. לכן, הם לא יכולים לראות כדורגל ביום רביעי. בוא נניח והיה עם כזה שהיתה לו מסורת כזאת. עכשיו אותם אנשים פונים להתאחדות ומבקשים: אל תשחקו בימי רביעי כי אנחנו לא יכולים להגיע. להתאחדות יש 2 אופציות: להיענות לבקשה או לא להיענות לבקשה. היא עושה שיקולי עלות מול תועלת: נניח ו90% מהאוהדים הפוטנציאלים שייכים לאותה כת, כנראה שהיא תסכים לבקשה ואם לא-אז לא. אין לזה כל קשר לשאלה האם אכן נכון להימענע מראיית דברים עגולים בימי רביעי או לא. זה דיון נפרד.

** אני מצטער מראש אבל פשוט טעית באותה הטעות פעמיים, אם זה לא היה פעמיים לא הייתי מתקן: התכוונת לאמונה עיוורת? מלשון עיוור? "סגי נאור"? "סומא"? אם כן אז כותבים עם האות ע'.

נקודת ההנחה שלך: אנשים שומרים שבת בגלל אמונה עיוורת - לא נכונה. א' כי אני מעריך שאף פעם לא עשית סקר סטטיסטי בין שומרי השבת. ב' כי יש דרגות רבות בשמירת שבת. אני שומר קלה כבחמורה, יש אנשים שמספיק להם לא להדליק אש או לא לעשן ועוד כל מאות מיני דרגות ביניים. יש שומרי שבת שהם אנשים חושבים ויש שהם אנשים לא חושבים ביסודם. לא יודע אם יותר או פחות מהאנשים החושבים מבין הלא שומרי שבת או השומרי שבת קצת.

וגם אם ההנחה שלך היתה נכונה זה עדיין לא קשור לנושא. למה? כי זה לא עניינך עולם האמונות והדעות הפרטי של האדם בהקשר הזה. נניח והיתה כת של אנשים שיש להם חוק שלא לראות דברים עגולים ביום רביעי. לכן, הם לא יכולים לראות כדורגל ביום רביעי. בוא נניח והיה עם כזה שהיתה לו מסורת כזאת. עכשיו אותם אנשים פונים להתאחדות ומבקשים: אל תשחקו בימי רביעי כי אנחנו לא יכולים להגיע. להתאחדות יש 2 אופציות: להיענות לבקשה או לא להיענות לבקשה. היא עושה שיקולי עלות מול תועלת: נניח ו90% מהאוהדים הפוטנציאלים שייכים לאותה כת, כנראה שהיא תסכים לבקשה ואם לא-אז לא. אין לזה כל קשר לשאלה האם אכן נכון להימענ מראיית דברים עגולים ביום רביעי או לא. זה דיון נפרד.

בוא אני יגיד לך אתה צודק פעמיים אחד על העיוורת ופעם שנייה לא הסברתי תעצמי נכון.

כל השיח בארץ של חילונים דתיים נשמעת כמו שיחה של אילמים.

המאמין:נו תתחשבו בנו

החילוני : די עם הכפייה דתית

החילוני המכבד: לי לא אכפת לשחק במוצש ולחזור מאוחר בלילה...

וכך זה ממשיך מבלי שמגיעים להבנה.

אז אני לא מבין למה אני לא יכול לנסות לערער תאמונה הדתית, כי לא מדברים אם יש או אין אלוהים ואם הוא אמר תשחקו כדורגל רק מ20:30 בשבת או 20:28

וכמו שאמרתי מקודם יש לכל דבר שורש ואני רוצה לדבר על השורש ולא על הענפים. אז החילוני אומר למה כן בשבת והדתי ולמה לא בשבת ואני אומר למה בכלל

ולא לא עינייני מה כל אחד עושה בבית אבל ההחלטה לשחק בשבת כן או לא, תשפיע עליי אז אני נותן את דעתי ודעתי אומרת למה בכלל.

אפשר קצת יותר לכבד אנשים שמאמינים ואפשר גם להבין אנשים שלא מאמינים .

בסופו של יום לאוהדי מכבי יש הרבה דעות כלומר יש פה אנשים בעד הדת ונגד הדת, ימניים ושמאלנים,אוהבי נימני ושונאי נימני. מה שאני בא להגיד זה שיש לנו כאוהדי מכבי הרבה דעות ואיש איש באמונתו יחייה, לעומת אוהדי ביתר או אוהדי הפועל שם יש רוב מוצק לאנשים שהעד הדת ונגד הדת וגם בנושא הפוליטי יש רוב לשני המחנות ובגלל זה דברים יתקבלו שם יותר בקלות לעומתנו אוהדי ביתר ירצו לא לשחק בשבת ושלא יהיו ערבים בקבוצה. לאוהדי הםועל לא משנה מתי לשחק ולא משנה עם יש או אין ערבי בקבוצה.

אפשר להפסיק לריב כי כולכם פה עקשנים ומי שיש לו דעה היא לא תשתנה כל כך מהר.. :rtfm:

אתם מגיבים פה כאיליו הדתיים שבאים למשחקי כדורגל לא עושים צבא, אז אני אחדש לכם- הם עושים צבא ואפילו שירות משמעותי. למה שלפחות בשעון חורף לא נשחק את כל המשחקים שלנו בימי שבת ב7 וחצי? ובשעון קיץ אפשר לשחק בימי ראשון בשעה 7 וחצי זו שעה נוחה

אתם מגיבים פה כאיליו הדתיים שבאים למשחקי כדורגל לא עושים צבא, אז אני אחדש לכם- הם עושים צבא ואפילו שירות משמעותי. למה שלפחות בשעון חורף לא נשחק את כל המשחקים שלנו בימי שבת ב7 וחצי? ובשעון קיץ אפשר לשחק בימי ראשון בשעה 7 וחצי זו שעה נוחה

סליחה שזה לא קשור לדיון(בעצם לא כי כל הדיון הזה לא קשור) אבל בדוק אתה המשתמש "שולח פקס",רק עכשיו נפל לי האסימון עם האווטאר שלך.

בוא תסביר לי איך בדיוק 7 וחצי זו שעה נוחה?

לא כל הקהל זה ילדים. אנשים עובדים ומפרנסים משפחה. 7 וחצי בערב זה מוקדם מדי.

אם כבר אמצע שבוע אז ב21:00, או שיום ראשון יהפוך ליום שבתון. רק שאז יבואו אחרים עם בעיות על השעה.

תבינו שאי אפשר לפתור את זה. אי אפשר ש100 אחוז יהיו מרוצים. חלק יפסידו כשזה בשבת ואחרים אם זה יהיה בראשון.

כאן זה לא ידען או אתר חופש או אתר "להיות אטאיסט זה אומר לצחוק על אמנון יצחק" אחר.

ענית לו יפה. אם היה לי את הרצון והאנרגיה גם הייתי עונה לו לגבי הטענות שהוא העלה, אבל משהו אומר לי שאין באמת טעם לכך.

צודק שאלי הוא פועל לפי הקהל שלהם אבל הוא על הזין שלי וכמו שהרס את הפועל אמן יהרוס גם אותם.

העיקר זה המהלך הזה ואחי אנחנו במדינת היהודים! אפילו כך נקרא הפורום שתבין.. מזה יהדות אם לא שמירת שבת דת וכו?

אחי היקר, אם נתחיל לפתח פה דיון ביני ובינך על יהדות ומצוות ושבת זה לא יגמר. בסופו של דבר למזלנו מה שמנהל את המדינה הזו זו חוקים, לפני הכל. יש אנשים שהולכים לפי בג"צ ויש אחרים שמתעלמים והולכים לפי בד"צ.

זה כמובן לא קשור לעניין הכדורגל, מדובר בעסק כלכלי וכן גם קהילתי (אם כי השיקול הכלכלי תמיד מנצח) ומי שמנהל את העסק צריך לחשוב איפה יבואו לו יותר אוהדים, בשבת או בימי חול. רוב האנשים שבאים למגרשים הם חילונים גם אם המשחק הוא ביום ראשון או שני. מודה שבימי חול אני רואה עוד כמה עשרות של חובשי כיפה ביציע אבל פרט לזה לא נראה לי שיש שינוי דרסטי.

אולי בבית"ר זה רלוונטי, אולי גם בבני-יהודה שיש להם אחוז מסוים של שומרי מסורת. במכבי אני חושב שמבחינת אחוז האוהדים זה לא משנה כל-כך. לעומת זאת, אם יעשו את זה קבוע בראשון ושני הרבה חילונים (שמה לעשות, הם הרוב שבא למשחקים) לא יוכלו לבוא לפעמים מאילוצי עבודה וכאלה וגם אם כן זה בשיא הלחץ מהעבודה ישר לבלומפילד.

מעבר לזה שאם אני צריך להתחשב בפני חיילים קרביים או כאלו שיוצאים פעם בשבוע הביתה, אני מעדיף את זה מאשר להתחשב בדתיים. חבל שהמדינה הזו לא חושבת כמוני.

לגביי דבר אחד אנחנו מסכימים - אין שום בעיה שהמשחקים יהיו במוצ"ש. הבעיה שבשעון קיץ זה לא משמעותי כמעט חוץ מלכמה דתיים שיכולים להגיע לבלומפילד תוך חצי שעה או פחות, ובשעון קיץ בנוסף שהשבת יוצאת בשמונה לא תעשה משחקים בתשע.

בקיצור, מי שבוחר בשבת באמונתו יחיה. מי ששומר שבת מוותר על השימוש בתחבורה, בטלביזיה, בכל מיני דברים. אז אם זה ככה שיוותר גם על הכדורגל באותו יום, זה הרבה יותר הגיוני מלצפות שהרוב שזה איזה 80% ישנה ויתאים את עצמו למיעוט.

גם בתקופות הכי קשות צניעות צועק ברחובות

צהוב זורם אצלי בווריד, כפייה דתית מאז ולתמיד כפייה דתית מאז ולתמיד

רואה שיקסע נהיה כמו שור את הזונה עם לום נשבור.

גם בתקופות הכי קשות צניעות צועק ברחובות

צהוב זורם אצלי בווריד, כפייה דתית מאז ולתמיד כפייה דתית מאז ולתמיד

רואה שיקסע נהיה כמו שור את הזונה עם לום נשבור.

גם בתקופות הכי קשות כולם משחקים בשבתות...

אני דווקא חושב שנמצב הנוכחי הוא די אידיאלי.

המשחקים מחולקים בכל פעם בצורה אחרת, בצורה הזו כולם נפגעים במשחקים מסויימים אך מרוויחים במשחקים אחרים.

כלומר, לא חייל ולא שומר שבת יכולים להגיע ל-100% משחקים אך במצב הנוכחי כולם יכולים להגיע לכמה משחקים לפחות וזה לא משנה לאיזה מגזר (דתי, חילוני, חייל, בן אדם עובד, סטודנטים, תלמידים צעירים וכו?) הוא שייך.

לסיכום (בפעם המיליון שהנושא הזה עולה) - בכל מצב שהוא מישהו יידפק. בשבתות זה הדתיים, באמצע שבוע זה החיילים, בשעה מאוחרת בשבת (אחרי צאת השבת) הורים שרוצים לקחת את הילדים שלהם למגרשים, ובשעה מוקדמת באמצע שבוע אנשים עובדים (תנסו לצאת מהעבודה בשש בשביל להגיע למשחק בשמונה - להרבה אנשים, ואני ביניהם, זה ממש קשה).