Jump to content

משחקי בית בשבת - Out

maoryk

Recommended Posts

תשמע , אתה לא מכיר אותי. אני נותן כבוד לכל אדם באשר הוא.

תגובות בפורום זו לא דרך לשפוט אנשים. כמו שאמרתי למוריו , תדבר איתי כמה דקות ותראה שאני לא כזה חסר כבוד , שונא את כולם , מזלזל במה שלא נראה לי ועושה מה שבאלי.

חחח לכתוב את מה שכתבת ואז להגיד שאתה ?נותן כבוד לכל אדם באשר הוא?? אתה חוצפן ולא ראוי לתגובה. אם הייתה לי מידה של רחמים אליך בגלל הנושאים האיוולים שלך בבוטקה ולדיכאון שלך אז היא נגמרה.

עכשיו אני בטוח שאתה אוהד הפועל שמחפש צומי.

אין כמו משחק בשבת...

די יעובדי עלילים ב5 דק אני יכול להוכיח לכם שאין אלוהים ואם יש אין לו קשר ליהודים

קודם תלמד לכתוב אלילים יאהבל.

ועכשיו בוא תוכיח לי שאין אלוהים

אין כמו משחק בשבת...

די יעובדי עלילים ב5 דק אני יכול להוכיח לכם שאין אלוהים ואם יש אין לו קשר ליהודים

אנחנו לא עובדי אלילים. אנחנו עובדים ( הדתיים מבינינו ) אל אחד. זה היסוד של היהדות.

ואתה לא יכול להוכיח לאף אחד שאין אלוהים, כמו שאי אפשר להוכיח שיש. זו הסיבה ששישנה מילה - אמונה.

האמונה מתחילה במקום שהידיעה נגמרת.

אתה מאמין שאין, אחרים מאמינים שיש. הדעה שלך לא טובה משלהם, מה שכולנו צריכים לעשות זה פשוט לכבד אחד את השני ואת דעותיו ולא לעלוב באחרים, במיוחד שהם באותה הסירה איתנו ( משתיכים לאותה הקבוצה, עיר לאום דת וכו'...). :flowers:

גם אם ה' היה קיים הוא לא היה יודע.

אתם המצאתם דת , מצוות , חוקים , על סמך ספר היסטוריה. למה אני צריך לסבול בגלל החוקים שלכם?

אני שומר אבל אני לא חושב שמשחקי הכדורגל צריכים או לא צריכים להיות ביום מסויים. אם ההתאחדות רואה לנכון לקיים אותו בשבת אז שיבושם לה, היא עושה שיקולי עלות-תועלת וזה ליגיטימי מבחינתה. אם הם יחליטו להתחשב בציבור שומרי השבת? זה יהיה בגדר נחמדות. הם לא חייבים כלום בעניין הזה ובהחלט אי אפשר לבוא בתלונות לאף אחד. הבקשה לאי קיום המשחקים בשבת ליגיטימית כבקשה. ירצו או ישתלם להם להעביר את המשחקים בשבת - יעבירו. לא ירצו-לא יעבירו. לא קרה כלום, בסך הכל משחק ספורט, לא מהות חיים, לא פוגע בסולם ערכים. משחק, כיף ככל שיהיה, הוא עדיין משחק וכולכם צריכים להיכנס לפרופורציות.

לגבי התגובה שלך.... אמממ.. מה אני אגיד לך? למה הדיון אצלך הלך למקום של דברי כפירה במציאות אלוהים? האם זה דיון על אטאיזם אל מול מונוטאיזם או פנטאיזם? האם כשאתה מספר בפורום שעשית משהו האסור בהלכה היהודית או בחוקי האסלם או לא משנה איפה אז מתפתח דיון סביב עולם האמונה הפרטי שלך??

לא ברור לי מאיפה מגיעים רגשי הנחיתות של רוב (לא כל) האטאיסטים כך שכל דיון המזכיר בעקיפי עקיפין עניין דתי כלשהוא גורר תגובות כאלו? האם זה עוד רגשי נחיתות שהם סוחבים ממשל העגלה הריקה והעגלה המלאה? לא ברור.

אני חושב שיש ערכים נפלאים בעולם החילוני, תדגישו את הטוב אצלכם במקום לנסות להגחיך מישהו אחר.. זה לא מוכיח על צדקת הדרך שלכם. תרצה דיון אנטרופולוגי-פילוספי אפשר בכייף אבל זה לא קשור לנושא.

אני שומר אבל אני לא חושב שמשחקי הכדורגל צריכים או לא צריכים להיות ביום מסויים. אם ההתאחדות רואה לנכון לקיים אותו בשבת אז שיבושם לה, היא עושה שיקולי עלות-תועלת וזה ליגיטימי מבחינתה. אם הם יחליטו להתחשב בציבור שומרי השבת? זה יהיה בגדר נחמדות. הם לא חייבים כלום בעניין הזה ובהחלט אי אפשר לבוא בתלונות לאף אחד. הבקשה לאי קיום המשחקים בשבת ליגיטימית כבקשה. ירצו או ישתלם להם להעביר את המשחקים בשבת - יעבירו. לא ירצו-לא יעבירו. לא קרה כלום, בסך הכל משחק ספורט, לא מהות חיים, לא פוגע בסולם ערכים. משחק, כיף ככל שיהיה, הוא עדיין משחק וכולכם צריכים להיכנס לפרופורציות.

לגבי התגובה שלך.... אמממ.. מה אני אגיד לך? למה הדיון אצלך הלך למקום של דברי כפירה במציאות אלוהים? האם זה דיון על אטאיזם אל מול מונוטאיזם או פנטאיזם? האם כשאתה מספר בפורום שעשית משהו האסור בהלכה היהודית או בחוקי האסלם או לא משנה איפה אז מתפתח דיון סביב עולם האמונה הפרטי שלך??

לא ברור לי מאיפה מגיעים רגשי הנחיתות של רוב (לא כל) האטאיסטים כך שכל דיון המזכיר בעקיפי עקיפין עניין דתי כלשהוא גורר תגובות כאלו? האם זה עוד רגשי נחיתות שהם סוחבים ממשל העגלה הריקה והעגלה המלאה? לא ברור.

אני חושב שיש ערכים נפלאים בעולם החילוני, תדגישו את הטוב אצלכם במקום לנסות להגחיך מישהו אחר.. זה לא מוכיח על צדקת הדרך שלכם. תרצה דיון אנטרופולוגי-פילוספי אפשר בכייף אבל זה לא קשור לנושא.

כי האמונה באלוהים היא השורש לכל

כי האמונה באלוהים היא השורש לכל

מדהים מה שעשו לך עכשיו

הוא נתן יענו תשובה מדהימה, ואז פשוט אמרת משהו לא קשור כדי לצאת אטיאסט מגניב אנטי דת יו יו.

אנחנו לא עובדי אלילים. אנחנו עובדים ( הדתיים מבינינו ) אל אחד. זה היסוד של היהדות.

ואתה לא יכול להוכיח לאף אחד שאין אלוהים, כמו שאי אפשר להוכיח שיש. זו הסיבה ששישנה מילה - אמונה.

האמונה מתחילה במקום שהידיעה נגמרת.

אתה מאמין שאין, אחרים מאמינים שיש. הדעה שלך לא טובה משלהם, מה שכולנו צריכים לעשות זה פשוט לכבד אחד את השני ואת דעותיו ולא לעלוב באחרים, במיוחד שהם באותה הסירה איתנו ( משתיכים לאותה הקבוצה, עיר לאום דת וכו'...). :flowers:

אני חילוני אבל התשובה שלך פשוט מתמצתת את הכל ופשוט חכמה

סמייילי משתחווה יושב פה בול אבל סמיילי קידה עמוקה יהיה יותר הולם לאור הנושא המדובר :)

אני לגמרי דוגל ב'איש באמונתו יחיה' ולא מזלזל באף אדם דתי (אני גם בא מבית מסורתי), אבל לא ברור לי איך אפשר להאמין שהעולם נברא רק לפני 6000+ שנים, כשיש בלי סוף הוכחות שזה לא נכון.

אני לגמרי דוגל ב'איש באמונתו יחיה' ולא מזלזל באף אדם דתי (אני גם בא מבית מסורתי), אבל לא ברור לי איך אפשר להאמין שהעולם נברא רק לפני 6000+ שנים, כשיש בלי סוף הוכחות שזה לא נכון.

מי צריך הוכחות כשיש לך רבי?!

וזה קשור לנושא כי?

וואו אתה נהיה יותר ויותר גבר בכל רגע שעובר

די, נמאסתם.

השאלה היא מה אכפת לך? כאילו מה כואב לכם אותם אנשים ממורמים שלא מאמינים באלוהים שיש כאלה שכן, לרוב האנשים שמאמינים בדת לא ממש אכפת מה אתה תעשה, אז למה לכם כל כך אכפת מה אנשים מאמינים עושים?

ובכוונה אני אומר לרוב, כי יש גם מיעוט שמנסה לכפות את הדת על אחרים, וזה לא אומר שאני מסכים איתו.

שוב, תרצה דיון אנטרופולוגי-פילוסופי, אפשר לדון בזה המון. אני דווקא אוהב לדון בזה כי בדרך כלל זה מרחיב אפיקים של כל מי שמגיע עם ראש פתוח ללמוד, כולל את האפיקים שלי.

אבל זה לא הנושא כאן. הנושא כאן התייחס לבקשה ליגיטימית של מישהו, שהיא ליגיטימית כבקשה. כמו שליגיטימי מצד האתאחדות להגיד: לא יוצא לי מהבקשה שלך שום תועלת ולכן אני דוחה אותה או להיפך.

תרצה לדבר על עולם אמונה שלי,שלך או של אנשים אחרים? בכייף אבל לא נראה לי שכל משתתפי הפורום צריכים לסבול את החפירות:).

מה הנושא הזה קשור לפורום למכבי למשהו? מלכתחילה ה מעניין תביצה מה עושים הגזענים מירושלים והבעלים הקוף שלהם ולאן שפיתחתם את זה ולאמה שזה הגיע,אפשר לנעול.

למה אתה ממשיך למשוך אש?לא מבין אותך.

מה כואב לכם שיש כאלה שבוחרים להאמין.

אנחנו לא צריכים הוכחה שיש אלוהים,אמונה באה מהלב לא מהשכל.

התנשאות היא הדרך הישירה לבורות ולסגירות מחשבתית.. לא שאני אומר משהו עלייך אישית חלילה כי אני לא מכיר אותך אבל שתי התגובות האחרונות שלך סיסמאתיות ולא ממש מראות על עומק הבנה בלשון המעטה.

ושוב: זה לא הנושא. אם זה היה הנושא או אם תפתחו נושא על זה במקום רלוונטי אני אשמח להשתתף בדיון שבו כולם מגיעים ללמוד ולהחכים. בלי ססמאות נבובות.

כאדם חילוני לגמרי שכנראה אם נדבר נסכים על רוב הדברים בנושא הזה,

תנסה לדבר בטיעונים יותר מנומקים ומכבדים ופחות מתלהמים ופוגעניים.

ככה גם אם הצדק איתך אתה רק תיצור אנטיגוניזם ותגרום לאנשים להתרחק ממך כמו אש בדיונים כאלו, ובסופו של דבר גם להתרחק מדעות כמו שלך.

כאדם חילוני לגמרי שכנראה אם נדבר נסכים על רוב הדברים בנושא הזה,

תנסה לדבר בטיעונים יותר מנומקים ומכבדים ופחות מתלהמים ופוגעניים.

ככה גם אם הצדק איתך אתה רק תיצור אנטיגוניזם ותגרום לאנשים להתרחק ממך כמו אש בדיונים כאלו, ובסופו של דבר גם להתרחק מדעות כמו שלך.

http://www.youtube.com/watch?v=_bedoGbaJWE

Yzfr125 אני לא נוהג להתעצבן מדברים כאלה, אבל אתה איש קטן ואני מרחם עליך מאוד. ואני באמת מקווה שאתה בן 16 ומטה, כי יש לך לאן להתפתח שכלית.. ואם אתה מבוגר יותר אז הבעיה היא שלך חביבי.. וגם שלי כי כל ישראל ערבים זה לזה.. לצערי גם לאנשים כמוך..

טוב נכון אי אפשר להוכיח שאין או יש אלוהים אבל על אותו המשקל אי אפשר להוכיח שפייט השיניים לא קיימת(זה נשמע ציני אבל אני רציני)

ועכשיו אני ינסה להוכיח את מה שאמרתי שאי אפשר

הגיון הוא דבר סובייקטיבי, ההגיון שלי ושל תלמיד ישיבה בפונוביץ הוא לא אותו הגיון.

אז לפי ההגיון שלי אם אני מוצא טעויות בדיברי האלוהים מה שלא יכול להיות כי אלוהים לא טועה, אבל אם, זה אומר שלא אלוהים אמר אותם אלא נכתבו על ידי אדם

ולהלן מספר דוגמאות להמחשת הטעויות - ספר ויקרא ,פרק י"א, פסוק ה'', כתוב כי השפן וארנבת מעלים גירה – זהו מידע שגוי, ומדובר בחיות שלא מעלות גירה.- בכורות, דף ח'', ע"א חז"ל כתבו שהיריון של נחש הוא שבע שנים, כאשר במציאות היריון של נחש הוא בין חודשיים ל- 14 חודש תלוי בסוג הנחש.- מסכת שבת, ק"ז, חז"ל כתבו ש"כינה אינה פרה ורבה", ולכן לדעת החכמים מותר להורגה בשבת. במקום אחר נכתב כי כינה נוצרת מזיעת אדם. מדובר בטעויות שהתאימו לאדם שחי במאה קדומה.- מסכת חולין כתוב שתרנגולים ,שאל לולם נכנס זאב, אסורים לאכילה ,מכיוון שלזאב יש ארס בציפורניים, והתרנגולים אסורים לאכילה כי אולי הארס הותז עליהם כאשר הזאב נכנס ללול. העובדה האמיתית היא, שלזאב כלל אין ארס בציפורניים.בדיונים בישיבה מתפלפלים שעות כיצד ומתי יוצא הארס מציפורני הזאב, אך לא דנים בכלל בשאלה אם לזאב יש בכלל ארס בציפורניים. - מסכת פסחים, דף דצ"ד, כתוב כי החושך נוצר כשהשמש עולה מעל הרקיע, והרקיע משמש כווילון שחוצץ מהשמש, כאילו השמש מסתתרת מאחורי הווילון הזה.חז"ל לא הכירו כמובן את מערכת הכוכבים והתנועתיות הגורמת לחושך ואור.- חז"ל טענו שאין דג שיש לו קשקשים ואין לו סנפירים. זו טענה שגויה, מכיוון שיש דגים שיש להם קשקשת ואין להם בכלל סנפירים.- הרמב"ם היה איש חכם, אך גם חכמים טועים. הוא טען שיש שרצים שמתהווים מריקבון ומבגדים בלויים. עובדה זו שגויה, מכיוון שחי נוצר רק מחי ולא מדומם.- בכתבי הקודש נכתב שכדור הארץ שטוח, השמש מעל הרקיע וכדור הארץ זה מרכז העולם והשמש מסתובבת סביבו.

כל אלה (ויש עוד) נראה לי מוכיחים את הטענה שאין סיכוי שאלוהים רשם את זה. מה שמשאיר אותנו עם האפשרות הדי ראלית שבני אדם רשמו את הכל ולא אלוהים הכתיב למשה תתורה ואמר את דיברי החכמים כמו שהאמונה היהודית אורתודוקסית אומרת במעמד הר סיני.

לפני כמה ימים אמרתי לטרמפיסט חרדי שלקחתי, שלזאבים אין ארס בציפורניים, והוא לא אמין לי.

לחרדים יש תשובות גם למה שרשמתי פה אבל התשובות שלהם נשמעות לי כמו שאני יראה לכם מזלג ואני יגיד לכם שזה סכין.

גם אני בערבי שישי תאמינו או לא, אני קורא קידוש ומברך על היין אבל מי פה ולא לשחק כדורגל בשבת ולעצור תחיים בגלל אמונה עיוורת לדעתי זה מוגזם. איך אמרו פה "האמונה באה מהלב לא מהשכל" זאת הבעיה שלנו כחברה.

ולכל מי שקילל אותי אין לזה צורך זה מפריע לדיון ואתם גברים רצח