Jump to content

המלצה על סרטים

Adir12

Recommended Posts

The house that jack built

סרט חולני, החדש של לארס פון טרייר.

אני אישית מאוהב בבמאי ובעיניי הוא אחד הענקיים אי פעם, אבל הסרט הוא לא בלבל שציפיתי לו. מרגיש לי שזה דיי סיום הקריירה הסופר מרשימה שלו. אין בו יותר שום תקווה אנושית, רק חולי, אפילה וחלחלה.

בכל מקרה, סרט ששווה צפייה.

• 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

חייב להגיד שלפעמים קצת מצער שהמלצות על סרטים מסתכמות במילה, יכול להיות נחמד אם כולם ידעו מה יש בסרט ומה הופך אותו לטוב/לא טוב, לא מחייב שזה יהרוס את הסרט וישפוך אור על עלילה. חזרתי השבוע למעגל האבטלה אז אני יכול להרשות לעצמי לראות סרטים בזמן שאני ממתין לשיחת טלפון ממשאבי אנוש :

סליחה על ההפרעה - בוטס ריילי בסרט ראשון של קומדיה שחורה על מירוץ קפיטליסטי והקושי התעסוקתי, אישי, זוגי וכלכלי של מעמד הביניים בתוך העולם הזה. לאקית' סטנפילד בתפקיד ראשי שמזכיר לפעמים את דריוס מאטלנטה (המשחק שלו בפרק 6 עונה 2 :wub_anim: ) הפתיחה של הסרט מעט תקועה אבל אחריה מגיעה מעל לשעה פרועה עם הרבה מאפיינים של דיסטופיה ודמיון ולפרקים מציאות נוכחית או קרובה שאנחנו חלק ממנה

רומא - סרט דרמה של אלפונסו קוארון שגם הוא קצת מתקשה להסביר, מניח שכמו הצילום בסרט זה עניין של שחור או לבן. אין בסרט קו מנחה עלילתי או התפתחות קיצונית, זה יותר בכיוון של שעתיים שמציגות בצורה מאד אנושית את חיי היומיום של מטפלת מקסיקנית (בתפקיד בכורה עוצמתי מאד) בבית של משפחה עשירה במקסיקו בשנות השבעים. סרט שהרגיש לי נאו-ריאליסטי ואירופאי ברעיון ובביצוע עם משפטים ממוקדי מטרה ושוטים ארוכים בעבודת מצלמה נהדרת של קוארון עצמו

חייב להגיד שלפעמים קצת מצער שהמלצות על סרטים מסתכמות במילה, יכול להיות נחמד אם כולם ידעו מה יש בסרט ומה הופך אותו לטוב/לא טוב, לא מחייב שזה יהרוס את הסרט וישפוך אור על עלילה. חזרתי השבוע למעגל האבטלה אז אני יכול להרשות לעצמי לראות סרטים בזמן שאני ממתין לשיחת טלפון ממשאבי אנוש :

סליחה על ההפרעה - בוטס ריילי בסרט ראשון של קומדיה שחורה על מירוץ קפיטליסטי והקושי התעסוקתי, אישי, זוגי וכלכלי של מעמד הביניים בתוך העולם הזה. לאקית' סטנפילד בתפקיד ראשי שמזכיר לפעמים את דריוס מאטלנטה (המשחק שלו בפרק 6 עונה 2 :wub_anim: ) הפתיחה של הסרט מעט תקועה אבל אחריה מגיעה מעל לשעה פרועה עם הרבה מאפיינים של דיסטופיה ודמיון ולפרקים מציאות נוכחית או קרובה שאנחנו חלק ממנה

רומא - סרט דרמה של אלפונסו קוארון שגם הוא קצת מתקשה להסביר, מניח שכמו הצילום בסרט זה עניין של שחור או לבן. אין בסרט קו מנחה עלילתי או התפתחות קיצונית, זה יותר בכיוון של שעתיים שמציגות בצורה מאד אנושית את חיי היומיום של מטפלת מקסיקנית (בתפקיד בכורה עוצמתי מאד) בבית של משפחה עשירה במקסיקו בשנות השבעים. סרט שהרגיש לי נאו-ריאליסטי ואירופאי ברעיון ובביצוע עם משפטים ממוקדי מטרה ושוטים ארוכים בעבודת מצלמה נהדרת של קוארון עצמו

רק כי ביקשת -

'הספר הירוק' - דרמה מועמדת לחמישה פרסי אוסקר (ביניהם הסרט הטוב ביותר) בכיכובם של ויגו מורטנסן ומהארשלה עלי, שנותנים יחד הופעות נהדרות שזיכו אותם במועמדות לאוסקר (ויגו כשחקן ראשי, עלי כשחקן משנה. האחרון, אגב, זכה כבר לפני חודש וחצי ב-Golden Globe על אותו תפקיד). מורטנסן מגלם את טוני 'ליפ', איטלקי-אמריקאי קשוח אך משעשע שמחלטר בסצינות הלילה של ניו יורק בשנות ה-60 (בעיקר כבאונסר במועדונים) כדי לשים אוכל על השולחן של המשפחה שלו. כשמועדון הלילה שהוא עובד בו נסגר באופן זמני, הוא מוצא עבודה אצל דון שירלי (מהארשלה עלי), פסנתרן שחור ומחונן שעתיד לצאת למסע הופעות בדרום ארה"ב וזקוק לנהג קשוח שיוכל לדאוג לו לא רק ברמה הלוגיסטית, אלא גם (ואולי בעיקר) כדי לשמור על שלומו אל מול הגזענות הקשה שהוא עתיד להיתקל בה. טוני - שבעצמו מחזיק בלא מעט דעות קדומות וגזעניות אך זקוק לכסף - יוצא עם שירלי למסע המטלטל שגורם לשניהם להתמודד זה לצד זה עם המציאות הקשה ולהיחשף אל הלא-מוכר.

פשע אם מורטנסן לא לוקח את האוסקר על ההופעה שלו, אחרי שאת ה-Golden Globes לקח רמי מאלק על ההופעה שלו כפרדי מרקיורי שהיא לדעתי בחירה מגוחכת ופופוליסטית, כמעט כמו המועמדות של הסרט Bohemian Rhapsody עצמו לסרט הטוב ביותר (בעיניי אחד הסרטים היותר משעממים של השנה).

סקין, הסרט הקצר שזכה באוסקר של הבמאי הישראלי, ממש ממש טוב. אין טעם לפרט כי גם ככה מדובר בסרט קצר (20 דקות).

סקין, הסרט הקצר שזכה באוסקר של הבמאי הישראלי, ממש ממש טוב. אין טעם לפרט כי גם ככה מדובר בסרט קצר (20 דקות).

איפה אפשר לראות?