Jump to content

חיילים עיכבו ילד בן 5 בחברון

Yellow_Hell

Recommended Posts

לפני כמה חודשים כמה יהודים טובים מצאו לנכון לזרוק בקבוק תבערה על אוטו מלא במשפחה. צריך להזכיר לך איך יצאו הילדים מאותו בקבוק תבערה?

שוב - אם כל הערבים חיות, אז כל היהודים שולטים בעולם. עצם זה שמביאים לך דוגמא של ערבים שהם על הכיפאק (ותהיה בטוח שיש עוד אלפים רבים כמוהם) מוכיחה לך בפרצוף שהגזענות שלך שווה לתחת.

יש ביטוי שאומר שדנים את הפרט על פי הכלל? מטומטם מי שאמר את זה.

כמה הדברים שלך פאתטיים ודמגוגיה מעוררת רחמים, אחרי מה שקורה כמעט בכל העולם הערבי...

מי שפתטיים זה אתם, הימניים קיצוניים עלק

אם אתם חושבים שלהרוג את כל הערבים זה הפתרון, אתם ממש אבל ממש פרימיטיביים וחשוכים .

בואו נגיד, בעדינות שאולי 10% הם ה"שאהידים" וה"מחבלים" אז אתם אומרים, בואו נהרוג גם את ה90% שהם בסדר ?

אם שכחתם, את היהודים הרגו בגלל שנאת חינם, השנאה שלכם לא תוביל לשום מקום .

אם מישהו תוקף חייל צה''ל וזה לא משנה אם זה עם רימון או עם רובה מים צריך לעשות לו נוהל מעצר חשוד

ואם הוא לא מפסיק לירות לו ברגליים

תירה לאחד ברגליים ונגמר כל הסיפור עם הילדים המזדיינים האלה שכל היום עושים צרות לחיילי צה''ל

השמאל הקשה (שלא לאמר האחים המוסלמים שמשלמים לגופי תקשורת וקונים את המדינה שלנו בנזיד עדשים באמצעות כתבות ממומנות) מסיט נגד חיילי צה''ל

שבפועל הם החיילים הכי מוסריים בייקום

אז יש כמה חיילים/חיילות שמגיעים ממשפחות במצוקה ולראשונה בחייהם קיבלו כוח ומתנהגים שלא בהתאם

מפה ועד לצאת נגד הצבא שלך (שמורכב מחיילים שמקבלים 300 שקל בחודש בשביל שתוכלו לישון בלילה בשקט) הדרך ארוכה

מי שפתטיים זה אתם, הימניים קיצוניים עלק

אם אתם חושבים שלהרוג את כל הערבים זה הפתרון, אתם ממש אבל ממש פרימיטיביים וחשוכים .

בואו נגיד, בעדינות שאולי 10% הם ה"שאהידים" וה"מחבלים" אז אתם אומרים, בואו נהרוג גם את ה90% שהם בסדר ?

אם שכחתם, את היהודים הרגו בגלל שנאת חינם, השנאה שלכם לא תוביל לשום מקום .

א. כנראה שאתה לפני גיל צבא

ב. אם אתה אחרי או בזמן כנראה שלא שירתת שירות קרבי

ג. בפעם האחרונה שבדקתי החמאס נבחר ברוב קולות די גדול בבחירות האחרונות

ד. המצע של החמאס הוא מדינת ישראל לעם הפלסטיני

כשמחבל מתועב מתקבל במסיבות עם מאות אלפי אנשים, כשקוראים על שמם של הג?האידים כיכרות ורחובות מרכזיים, כשהאלימות היא דרך חיים ובעזה בקייטנות לובשים מדי צבא ולא כדרך תחפושת.

תרבות המוסלמים היא תרבות אלימה וזה מוכח בכל יום בכל רחבי העולם (בכל מדינה בעולם תשוו את אחוזי הפשיעה של המוסלמים לאחוזם באוכלוסייה, ואף מילה על מלחמת הסונים-עלוואים).

זה ממש לא אומר משהו על הפרטים בחברה הערבית אך הסימן שאלה שמרחף מעל כל אחד ואחד מהם הוא מוצדק.

ואני לא מבין איך אפשר להשוות את זה להכפשות שנעשו על היהודים.

לא זכור לי שהם פיצצו אוטובוסים ומסעדות.

הייתי רוצה לראות את התגובות כאן אחרי שאבן כזו הייתה פוגעת בראש של חייל שלנו.

לא משנה בן כמה הילד זין הזה, כל עוד הוא סיכן את החיילים - צריך לנקוט בכל צעד אפשרי. וזה שהחיילים שלנו פשוט לקחו אותו להורים שלו ברכב - אוי, איזה רוע, פשוט רוע לב. כוס אמא של הילד הזה ושל ההורים הדבילים שלו שמאפשרים לו להסתבובב ברחובות ולזרוק אבנים על חיילים.

ארגון בצלם הוא ארגון שקר, שעורך את הסרטונים שלו ומציג את ישראל בצורה הכי רעה שיש. אני פשוט לא מבין איך לא שוללים לבני זונות האלה את האזרחות.

הילדים בני 5 האלה כל כך חארות.

שלא תתבלבלו,ילד בן 5 נשמע כמו יזה יצור תמים וטהור שזרק אבנים להנאתו ובטעות זה עף על חיילים.

אבל הילד בן 5 הזה יש כמו כל כך הרבה באיוש עם שנאה בעיניים ובגיל 14 הוא כבר זורק מטעני צינור וב17 בקתבים.

אני לא מחפש את האשמים למצבו של הילד(בטוח שהרוב זה חינוך ותרבות מהבית).

אבל לגופו של ענייין,אם הוא זרק אבנים,הוא ממש לא ילד תמים,והמחשבה שלו הכי מסוכנת(חיילים-ישראל-לזרוק אבנים-לפגוע בהם)

שהוא גדל החשיבה והחינוך נשארים אותו דבר ורק האמצעים והיכולת משתנים.

ובכל זאת,אין דרך אחרת לטפל במקרה כזה.

מפה ועד לצאת נגד הצבא שלך (שמורכב מחיילים שמקבלים 300 שקל בחודש בשביל שתוכלו לישון בלילה בשקט) הדרך ארוכה

בכוונה מחקתי את שאר הדברים, ואתייחס רק לשורה האחרונה.

אין כל רע בלבקר את הצבא. להיפך.

זה ראוי, זה הכרחי, זה לגיטימי.

ללא קשר למקרה הספציפי - לא תמיד הצבא מבצע את תפקידו כהלכה. לעיתים חיילים טועים. לעיתים מפקדים טועים. והמשכורת של חיילי החובה לא משנה את העובדה שחייב להיות פיקוח על צה"ל, ביקורת חיצונית ופנימית.

כל הכבוד לכל מי שהגיב כאן, הרוב שפוי וזה חשוב,

אני אתחיל בזה שכל סרטון של בצלם שמופץ ברשת הוא אסון למדינת ישראל!

אם אתם שמים לב למישהו שמפיץ סרטון של בצלם תנסו לגרום לו להפסיק, אם יש אויב יותר גדול מהערבים זה אנחנו בעצמנו.

הארגונים האלה קיצוניים פי 20 מכל קינג רובנים, שעירים לעזאזל ועוד שמאלנים קיצוניים שנמצאים פה,

הם סכנה רצינית להסברה של מדינית ישראל וכתוצאה מכך גם ליחס שאנחנו מקבלים בזירה הבינ"ל,

תזכרו שהעולם מחפש את המעשים הרעים שלנו פי 1000 מאת המעשים הטובים.

ארגונים כמו "בצלם" דואגים לטאטא את כל הרקע במקרה הזה ובעוד המון מקרים אחרים ומשאירים בכוונה רק את הקטעים שמוציאים אותנו באור שלילי.

הארגונים האלה פועלים לא רק במישור התקשורתי וההסברתי,

הם גם דואגים לבקר חיילים במחסומים ששומרים על המדינה ותהיו בטוחים שהם לא מגישים להם כוס תה ועוגיות,

לי אישית יצא לקבל שמוחטה ירקרקה ונחמדה לעין, זה מאוד נחמד שאחים שלך מהבית תוקפים אותך,

לכן, אם יש משהו שאני מבקש זה שלא תתנו יד לארגון הנוראי הזה, אל תפרסמו בפורום או בכל מקום אחר את הסרטונים שלהם,

גם אם נתקלתם בסרטון שבאמת נראה לכם שהצבא פעל בצורה שלא מצאה חן בעינכם, אל תשתפו את זה עם אנשים אחרים,

חבל, אתם בסוף שמים רגליים לעצמכם.

עוד דבר אחרון לגבי ארגון הטרור "בצלם":

אם יש פה חיילים קרביים שבמקרה יצטרכו לשרת בישובים של ערבים או בסביבתם תשימו לב שאתם לא נגררים לאלימות פיזית ואפילו מילולית,

אני המפקד שלי ועוד 2 חיילים רדפנו אחרי פלסטינים שהתקרבו לאחד הישובים, בסופו של דבר הגענו למאהל שלהם,

ניסינו להסביר להם בצורה יפה שלא יתקרבו לישוב ולגדר שלו והם מצידם התחילו להתלהם כדי להתסיס,

המפקד שלי נאלץ להרים קצת את הטונים והוא גם התעצבן עליהם, פתאום משום מקום הגיע את מבני המשפחה עם מצלמה מאוד משוכללת,

הוא צילם את המפקד שלי ואותנו, אחר כך הציג בפנינו מסמכים של ארגון הטרור "בצלם" שכללו שם את כל הזכויות שלהם והאיסורים שלנו,

הנהג הדרוזי של הסיור שלנו הסביר לנו שהארגון נוהג לבקר לעתים דחופות את התושבים הפלסטינים ולספק להם מצלמות, מחברות לתיעוד, מסביר להם מה לעשות במקרה שצה"ל מתקרב ואיך לנהוג וזה רק על קצה המזלג.

בפעם הבאה תחשבו טוב לפני שאתם מפרסמים תכנים של "בצלם".

אני אתייחס גם לסרטון, החיילים שלנו עשו עבודה מעולה, למה ציפו? שהילד יזרוק אבנים והם יעשו לו "טובה"?

הילדים של היום הם המחבלים של המחר, צריך לפעול בצורה קשה ולהראות שדרך הטרור לא משתלמת,

הם היו מאוד הומניים ודיברו יפה, החיילים לא צעקו שם והיו מאוד מאופקים, מי שטוען אחרת לדעתי לא שפוי...

אם "בצלם" גורמים לחיילים בשטח לחשוב פעמיים, ולהימנע מאלימות (ובעצם לעשות את התפקיד כמו שצה"ל מחייב אותם, ולא כמו שהפיוזים באותו רגע רוצים), אז הם עושים עבודת קודש. הבעיה היא לא ארגונים כאלה, הבעיה היא המציאות. היא מאוד לא נעימה ומאוד לא מחמיאה לנו.

אם "בצלם" גורמים לחיילים בשטח לחשוב פעמיים, ולהימנע מאלימות (ובעצם לעשות את התפקיד כמו שצה"ל מחייב אותם, ולא כמו שהפיוזים באותו רגע רוצים), אז הם עושים עבודת קודש. הבעיה היא לא ארגונים כאלה, הבעיה היא המציאות. היא מאוד לא נעימה ומאוד לא מחמיאה לנו.

זאת לא המטרה שלהם, תאמין לי ומעולם צה"ל לא פעל בצורה אכזרית, כל המקרים ששמעת בדר"כ הם אינדיבידואלים (וגם מקרים אינדיבידואלים לא היו כל כך הרבה)...

גם אבנר דיבל על אינדיבידואלים. (למרות שבתכלס זה משפיע גם על הצבא, ואם יש הנחיה בתדריך לפני משימה לדבר גם על הנושאים הללו - אז כנראה שזה השפיע על הצבא).

עבודת קודש? בצלם?

הם יותר גרועים מכל האויבים שלנו ביחד.

סרטונים שיקריים ערוכים שמוציאים את המדינה שלך רע פעם אחרי פעם, עבודת קודש?

החיילים שלנו עובדים לפי כללים אבסורדים, אתה יכול לקבל אבן לראש ועדיין אין לך אישור לירות, יש לך את הצבא הכי הומני בעולם.

אבל עדיין יש יפי נפש שרוצים לחסל את התדמית של המדינה שלך, וכל האמצעים כשרים.

אני רוצה לראות ילד ישראלי זורק אבנים סתם ככה ברחוב על מכוניות, אף אחד לא יעצור אותו? מזה קשור בן כמה הילד? כל עוד הוא מהווה סכנה, צריך לפעול נגדו. אבל כמובן זה יוצא ככה - "צה"ל מעקב ילד בן 5 פלסתינאי לחקירה". זה מכעיס, וזה מרגיש אבסורד, ובעיקר שזה בא מאנשים מהמדינה שלך.

עבודת קודש העלק.

עבודת קודש? בצלם?

הם יותר גרועים מכל האויבים שלנו ביחד.

סרטונים שיקריים ערוכים שמוציאים את המדינה שלך רע פעם אחרי פעם, עבודת קודש?

החיילים שלנו עובדים לפי כללים אבסורדים, אתה יכול לקבל אבן לראש ועדיין אין לך אישור לירות, יש לך את הצבא הכי הומני בעולם.

אבל עדיין יש יפי נפש שרוצים לחסל את התדמית של המדינה שלך, וכל האמצעים כשרים.

אני רוצה לראות ילד ישראלי זורק אבנים סתם ככה ברחוב על מכוניות, אף אחד לא יעצור אותו? מזה קשור בן כמה הילד? כל עוד הוא מהווה סכנה, צריך לפעול נגדו. אבל כמובן זה יוצא ככה - "צה"ל מעקב ילד בן 5 פלסתינאי לחקירה". זה מכעיס, וזה מרגיש אבסורד, ובעיקר שזה בא מאנשים מהמדינה שלך.

עבודת קודש העלק.

אבנר אמר שאם הם מונעים מחיילים להתאכזר לערבים, זאת עבודת קודש, לדעתי אבנר צודק, אבל מהניסוח עולה ריח מסריח של הצדקה,

לארגון הזה לא מגיע מילים כמו "עבודת קודש", הכוונות שלהם איומות, אין שום הצדקה, גם אם הם בעקיפין מונעים מקרים כאלו ואחרים אין להם שום הצדקה.

עבודת קודש בתחת שלי(סליחה על ההתבטאות אבל זה פשוט נוראי לקשר את המילים המחמיאות האלו לארגון הנפשע הזה)...

לצערי אתה נותן להם יותר מידי קרדיט. לי אין ספק שכל המשיכה לכיוון השמאל הקיצוני, זו משיכה שהיא טובה לצבא. זכויות אדם זה דבר מבורך ומן הראוי לשמור עליהן וגם להגן עליהן כשצריך. אבל זה לא העניין, כי אם בצלם היו חותרים להגנה על זכויות האדם, או זכויות האדם הפלסטיניות, אז הם היו עושים מעשים נוספים ואחרים, כדי להצדיק את העשייה שלהם. אז אם נרצה להבין את המניעים שלהם, נגלה שהם עושים את מה שהם עושים, לא לטובת הפלסטינים, אלא לטובת היציאה מהשטחים באמצעות דמוניזציה לצבא. לא אומר שזה לא לגיטימי, כל אחד שיפעל כפי שהוא רואה לנכון כדי להשיג את מטרותיו, אבל לא צריך לומר שהם ארגון שעושה עבודת קודש בגלל מתן עדיפות לטיפול בזכויות אדם או בגלל העשייה שלהם לטובת הרגעת הפיוזים של החיילים. נהפוך הוא, מה שהם עושים זה להשמיץ את המדינה ללא תועלת, כי הפתרון, שוב, יגיע רק באמצעות פרקטיקה: הידברות, הסכמים, חילופי שטחים, ולא באמצעות מעשים קטנוניים ושפלים של הצגת שטחית וסובייקטיבית של תוכן שהוא כביכול אמת אותנטית מהשטח. אגב, אני לא אתפלא אם לקחו את הילד החמוד הזה, והוא באמת חמוד, עזבו שהוא זרק אבן הוא לא מבין כלום מהחיים שלו, ופשוט אמרו לו: זרוק אבנים על החיילים. והילד, כמו כל ילד שעושה מעשה שטות, לקח אבן, זרק וכמובן שקיבל תגובה בוגרת מהחיילים. אבל מה שהילד לא ידע זה שהוא היה כלי משחק של אותם הצלמים ובעלי העניין, וזה לצערי שימוש ציני ומכוער בילדים, וזה קרה לא אחת, לכן אני מאמין שזה יכול להתרחש גם כאן. כמו שרביד כתב, במלחמה מול ילדים נפסיד. בטח ובטח כשהיא מלוכלכת. אז לא, אני לא תומך בשהייה ממושכת בשטחים ואני כן חושב שברגע שתהיה הזדמנות ראויה אנחנו צריכים לקפל את הבאסטה ולהשאיר רק את הגושים הגדולים, אבל אין כאן שום לגיטימיות לבקר את החיילים. הם נשלחו למשימה והתנהלו בצורה מצוינת. אין יותר הומני מזה, פשוט אין.

זאת לא המטרה שלהם, תאמין לי ומעולם צה"ל לא פעל בצורה אכזרית, כל המקרים ששמעת בדר"כ הם אינדיבידואלים (וגם מקרים אינדיבידואלים לא היו כל כך הרבה)...

צה"ל לא פעל בצורה אכזרית? אתה צוחק עכשיו? אתה רוצה לינקים להתעללויות בנערים פלסטינים? בצילומים מחויכים ליד פלסטינים כפותים? על מה אתה מדבר בכלל?

הדברים האלה קורים כל יום, כל הזמן. אנחנו החזקים, הם החלשים. לנו יש מדינה וצבא, להם אין. ככה זה גם נראה בתמונות ובסרטונים, זו המציאות. אין מדינה אחת בעולם פרט לישראל שיכולה להבין או להצדיק את מפעל ההתנחלויות והכיבוש, מהסיבה הפשוטה: אי אפשר להצדיק את זה.

צה"ל לא פעל בצורה אכזרית? אתה צוחק עכשיו? אתה רוצה לינקים להתעללויות בנערים פלסטינים? בצילומים מחויכים ליד פלסטינים כפותים? על מה אתה מדבר בכלל?

הדברים האלה קורים כל יום, כל הזמן. אנחנו החזקים, הם החלשים. לנו יש מדינה וצבא, להם אין. ככה זה גם נראה בתמונות ובסרטונים, זו המציאות. אין מדינה אחת בעולם פרט לישראל שיכולה להבין או להצדיק את מפעל ההתנחלויות והכיבוש, מהסיבה הפשוטה: אי אפשר להצדיק את זה.

מה איתך

כשנוח אז מכלילים, כשלא נוח אז אסור להכליל?

צה"ל זה גוף שדוגל בערכים הומנים וכך גם מחנך את חייליו. זה שקם טמבל ומצטלם עם אסירים כפותים זה לא צה"ל, זה טמבל שמשרת בצה"ל. ולא, זה לא מתרחש בשיעור גבוה, והיום, עם כל ההשתכללות הטכנולוגית והסמארטפונים אין שום בעיה לעלות על הדברים האלה ובצורה מפתיעה התופעות האלה נעלמות וממוגרות בזכות האכיפה של צה"ל. בסופו של דבר צה"ל מקבל ילדים בני 18 שקיבלו חינוך מההורים שלהם וממערכת החינוך הקלוקלת של מדינת ישראל ועם החומר הזה הוא צריך לעבוד.

אבנר תקרא את זה ואז תגיד לי איזה מדינות בעולם יכולות או לא יכולות להצדיק התנחלויות.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/480/735.html?hp=1&cat=404&loc=10

יאללה, למה אנחנו תמיד באותה שורה עם מדינות שאנחנו לא רוצים להיות כמוהן. בקמבודיה ובמרוקו יש התנחלויות, בסוריה יותר אלים מכאן, ובאיראן יש פחות זכויות אדם. אחח, איזה כיף להרגיש בנוח לעומתן.

אני מחכה ליום שנשאף, נגיד, להיות כמו צרפת. גרמניה. בריטניה. אתה יודע, דמוקרטיות מפוארות. שנגיד "בגרמניה מתייחסים למהגרים בצורה הרבה יותר קשה, שילכו לשם נראה אותם". הלוואי.

אתה רוצה לינקים להתעללויות של ערבים ביהודים וישראלים?

היחס הוא הדדי ולדעתי זה צריך להיפסק, מכאן ועד להצדיק ארגון שהמטרה שלו זה לצאת כנגד המדינה?

ולא אני לא ראיתי בעיניים שלי פעם אחת התעללות בערבים ונהפוכו, אני ראיתי לוחמים ואנשים יקרים ששומרים על איפוק ומנסים לשמור על יחס אנושי עד כמה שאפשר להתייחס לפושעים בצורה כזאת.

ברור שהיו מקרים כאלו, אבל הם ממש לא מייצגים את הרוב וגם אם הם מעט-אתה צודק צריך להפסיק אותם מיד,

צה"ל מבחינת הפקודות שלו הוא לא אכזרי, אם יש אכזריות זה נטו מישקולים אישיים של חייל כזה או אחר.

לעומת זאת הארגון ה"הקדוש" שדאגת לכנות אותו כך, הוא חכם וערמומי הרבה יותר ממה שאתה חושב,

והוא כארגון (לא כמו צה"ל) דואג לפעול בצורה בוגדנית ומגעילה, מפעיל דרכים לא כשרים ומסריחים כדי לגרום לחיילים לפעול ולפעמים גם לצאת מהכלים,

הדבר האחרון שמגיע לארגון הזה אלו מילות חיזוק ומחמאות...

אני מחכה ליום שנשאף, נגיד, להיות כמו צרפת. גרמניה. בריטניה. אתה יודע, דמוקרטיות מפוארות. שנגיד "בגרמניה מתייחסים למהגרים בצורה הרבה יותר קשה, שילכו לשם נראה אותם". הלוואי.

אתה יודע שהאנלוגיה הזאת לא הוגנת

לקחת פה מדינות שקיימות כבר מאות שנים ומתקיימות ללא איום קיומי ואתה שואף להיות כמוהן, למרות שהמדינות הללו, כמדינות דמוקרטיות, היו מדינות מתועבות הן בתקופת הקולוניאליזם והן בתקופות חשוכות יותר. שלא לדבר על כל העסקים והרווחים שהמדינות הללו מקיימות ביבשות אפריקה ואסיה, שזה לא פחות מניצול ועבדות מודרנית. משום מה הנושא הזה לא מקבל פלטפורמה מיוחדת, אבל כל מיקורי החוץ שהמעצמות האירופאיות עושות זה התנחלויות בתוך אוצרות הטבע של המדינות האפריקאיות שבלאו הכי נמצאות בשפל כלכלי, ברעב וחולי. אז לא תודה.

אתה יודע שהאנלוגיה הזאת לא הוגנת

לקחת פה מדינות שקיימות כבר מאות שנים ומתקיימות ללא איום קיומי ואתה שואף להיות כמוהן, למרות שהמדינות הללו, כמדינות דמוקרטיות, היו מדינות מתועבות הן בתקופת הקולוניאליזם והן בתקופות חשוכות יותר. שלא לדבר על כל העסקים והרווחים שהמדינות הללו מקיימות ביבשות אפריקה ואסיה, שזה לא פחות מניצול ועבדות מודרנית. משום מה הנושא הזה לא מקבל פלטפורמה מיוחדת, אבל כל מיקורי החוץ שהמעצמות האירופאיות עושות זה התנחלויות בתוך אוצרות הטבע של המדינות האפריקאיות שבלאו הכי נמצאות בשפל כלכלי, ברעב וחולי. אז לא תודה.

לא אמרתי שזה קל, או שאנחנו לא רוצים, אבל לשם צריך לשאוף. תסכים איתי גם שלהגיד "למה לסוריה לא אומרים כלום? שם יותר גרוע!", זה טמטום שאין כמוהו. לא רק כי אומרים, אלא פשוט כי אף אחד לא מתייחס אליה כאל דמוקרטיה. הסיוע שאתה מקבל מארה"ב והגיבוי שאתה מקבל ממעצמות אירופה, לא היה קיים אם לא היית שואף למערביות.

אתה רוצה לינקים להתעללויות של ערבים ביהודים וישראלים?

היחס הוא הדדי ולדעתי זה צריך להיפסק, מכאן ועד להצדיק ארגון שהמטרה שלו זה לצאת כנגד המדינה?

ולא אני לא ראיתי בעיניים שלי פעם אחת התעללות בערבים ונהפוכו, אני ראיתי לוחמים ואנשים יקרים ששומרים על איפוק ומנסים לשמור על יחס אנושי עד כמה שאפשר להתייחס לפושעים בצורה כזאת.

ברור שהיו מקרים כאלו, אבל הם ממש לא מייצגים את הרוב וגם אם הם מעט-אתה צודק צריך להפסיק אותם מיד,

צה"ל מבחינת הפקודות שלו הוא לא אכזרי, אם יש אכזריות זה נטו מישקולים אישיים של חייל כזה או אחר.

לעומת זאת הארגון ה"הקדוש" שדאגת לכנות אותו כך, הוא חכם וערמומי הרבה יותר ממה שאתה חושב,

והוא כארגון (לא כמו צה"ל) דואג לפעול בצורה בוגדנית ומגעילה, מפעיל דרכים לא כשרים ומסריחים כדי לגרום לחיילים לפעול ולפעמים גם לצאת מהכלים,

הדבר האחרון שמגיע לארגון הזה אלו מילות חיזוק ומחמאות...

הארגון הזה לא קדוש, יש בו חולירוות שמחפשים פרובוקציה. אמרתי שאם הנוכחות שלו גורמת לחיילי צה"ל לשמור על ריסון, זה טוב מאוד.

אין בעיה, רק ש:

1. זה קל גם מהצד השני:

https://www.google.co.il/search?q=%D7%9E%D7%AA%D7%A0%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%9D+%D7%99%D7%A8%D7%95&oq=%D7%9E%D7%AA%D7%A0%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%9D+%D7%99%D7%A8%D7%95&aqs=chrome.0.69i57j0l3j69i62.3030j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

2. זה מפגר, כי אתה אומר שכל פלסטיני הוא מחבל בפוטנציה. הכללות כאלה לא נגמרו טוב בשום שלב בהיסטוריה, ואדם הוא חף מפשע עד שלא בלה בלה בלה.

3. זה ילד. בן 5. למען השם, בגיל הזה הם מפחדים מהחושך, אז אתה בא אליו עם חיילים? מה נסגר איתך, באיזה סרט זה נראה לך שפוי?

לא אמרתי שזה קל, או שאנחנו לא רוצים, אבל לשם צריך לשאוף. תסכים איתי גם שלהגיד "למה לסוריה לא אומרים כלום? שם יותר גרוע!", זה טמטום שאין כמוהו. לא רק כי אומרים, אלא פשוט כי אף אחד לא מתייחס אליה כאל דמוקרטיה. הסיוע שאתה מקבל מארה"ב והגיבוי שאתה מקבל ממעצמות אירופה, לא היה קיים אם לא היית שואף למערביות.

אני לא נגד נאורות, אני נגד מדינות שמטיפות לנאורות ולקדמה, אבל מתנהגות בצורה שפלה רק בסגנון אחר. והבעיה שאי אפשר להציב מולן מראה, כי הן חזקות ומשפיעות. אז אם אנחנו מדברים על הרמה המוסרית - לא הייתי רוצה להיות כמוהן. תגיד לי שהתחבורה הציבורית שלהן מפותחת - אני אומר לך שהכספים האלה הגיעו, בין היתר, ממדינות חלשות ומנוצלות. מצטער, אלו לא מדינות שיכולות להעביר לנו שיעור על מוסר ואתיקה.