Jump to content

התנדבות לצה"ל

Recommended Posts

היום הייתי בצו ראשון וכשהייתי אצל הרופא הוא אמר לי שבגלל שיש לי מחלת קרוהן אני אקבל פטור בוועדה רפואית שתקרה עוד כמה זמן. אין סרט כזה שאני לא מגתייס, אז הוא אמר לי שאוכל להתנדב אחרי שאהיה בוועדה. יש לי כמה שאלות:

1. כמה זמן בערך עד שאקבל זימון לוועדה? מה יש שם בכלל? מה אני צריך להביא?

2. הייתי אצל הרופא די בהתחלה והוא שלח אותי הביתה ככה שלא עשיתי ראיון אישי ומבחנים פסיכטוכניים, אני אמור להשלים אותם? מתי?

3. מה אני עושה כדי להתנדב אחרי קבלת הפטור בוועדה? איך מתחילים את זה?

הזימון לועדה רפואית מתעכב מעט כדי לטפל ברצינות בכל הפניות.

יש שם התייחסות של מומחים רפואיים לתחום הבעיה וכיצד היא באה לידי ביטוי בשירות צבאי.

אתה צריך להביא כל מסמך רפואי שיש לך שיכול להיות קשור...

המיונים האחרים כגון ראיון/פסיכוטכני ימתינו עד אחרי קביעת הפרופיל הצבאי שלך (והוא כאמור יקרה לאחר התייחסותה של הועדה הרפואית.

במידה ותגויס כהלכה אז תעבור את תהליך המיון כמו כל חייל אחר (ראיון,פסיכו-טכני וכו'...) אך לנוכח בעיה רפואית קיים תהליך מיון אחר ובסיומו אולי לא תגויס...

במקרה כזה תוכל להתנדב, ולכן התהליך הממיין הוא שונה ממיון של כל חייל רגיל אחר כיוון שהם כביכול לא מעוניינים בשרותך ולפיכך אין להם צורך בלמיין אותך,אך מה שטוב הוא שהכדור אצלך ואתה יכול לכוון לאיפה לפנות לאן תרצה להגיע ובמה תרצה לעסוק(: שזה למעשה יתרון משמעותי ועדיף(:

אתה פשוט צריך לגלות רוח-התנדבות ולפנות אליהם..להצהיר בגלוי על הרצון הכנה שלך לתרום ולנסות לחשוב ולראות במה תוכל להועיל לצבא...

אתה תשמח אם הם יעזרו ותקווה שהפנייה שלך להתנדב תתקבל בחיוב אבל זה גם כפוף להחלטתם...

כרגע הייתי ממליץ לך להתאזר בסבלנות ולחכות בשקט לזימון לועדה הרפואית ולא לקפוץ לשלבים הבאים או לספקולציות של מה יהיה אם כן או לא תקבל פטור כן או לא תקבל מיונים כן או לא תגויס וכו' וכו'...

פשוט תסמוך על המערכת שתזמן אותך בעתיד הקרוב כשהיא תסיים לטפל בשאר המקרים שפנו לפניך(:

זהו.נשמע כאילו אני מייצג אותם עם התשובה הרשמית הזו?? חחח

אז בכל-מקרה בהצלחה ומקווה שעזרתי.

אל תחכה לשום דבר. בכל צעד שבו אומרים לך "אנחנו נקרא לך"- תתקשר כל יום, תציק, תשאל, תנסה להפעיל קשרים. אתה תבין לאט לאט כמה המערכת הזאת מטומטמת.

מכיר 2 אנשים שהליך ההתנדבות לקח להם 8 חודשים. 8 חודשים(!) עד שהם הצליחו בדם יזע ודמעות להיכנס למערכת כמתנדבים(!) כי הם חיכו לוועדות שונות ומשונות.

הזימון לועדה רפואית מתעכב מעט כדי לטפל ברצינות בכל הפניות.

יש שם התייחסות של מומחים רפואיים לתחום הבעיה וכיצד היא באה לידי ביטוי בשירות צבאי.

אתה צריך להביא כל מסמך רפואי שיש לך שיכול להיות קשור...

המיונים האחרים כגון ראיון/פסיכוטכני ימתינו עד אחרי קביעת הפרופיל הצבאי שלך (והוא כאמור יקרה לאחר התייחסותה של הועדה הרפואית.

במידה ותגויס כהלכה אז תעבור את תהליך המיון כמו כל חייל אחר (ראיון,פסיכו-טכני וכו'...) אך לנוכח בעיה רפואית קיים תהליך מיון אחר ובסיומו אולי לא תגויס...

במקרה כזה תוכל להתנדב, ולכן התהליך הממיין הוא שונה ממיון של כל חייל רגיל אחר כיוון שהם כביכול לא מעוניינים בשרותך ולפיכך אין להם צורך בלמיין אותך,אך מה שטוב הוא שהכדור אצלך ואתה יכול לכוון לאיפה לפנות לאן תרצה להגיע ובמה תרצה לעסוק(: שזה למעשה יתרון משמעותי ועדיף(:

אתה פשוט צריך לגלות רוח-התנדבות ולפנות אליהם..להצהיר בגלוי על הרצון הכנה שלך לתרום ולנסות לחשוב ולראות במה תוכל להועיל לצבא...

אתה תשמח אם הם יעזרו ותקווה שהפנייה שלך להתנדב תתקבל בחיוב אבל זה גם כפוף להחלטתם...

כרגע הייתי ממליץ לך להתאזר בסבלנות ולחכות בשקט לזימון לועדה הרפואית ולא לקפוץ לשלבים הבאים או לספקולציות של מה יהיה אם כן או לא תקבל פטור כן או לא תקבל מיונים כן או לא תגויס וכו' וכו'...

פשוט תסמוך על המערכת שתזמן אותך בעתיד הקרוב כשהיא תסיים לטפל בשאר המקרים שפנו לפניך(:

זהו.נשמע כאילו אני מייצג אותם עם התשובה הרשמית הזו?? חחח

אז בכל-מקרה בהצלחה ומקווה שעזרתי.

תודה רבה! ממש עזרת.

קבעו לי פסיכוטכני ל31 בחודש, לדחות אותו עד אחרי הוועדה הרפואית?

אל תחכה לשום דבר. בכל צעד שבו אומרים לך "אנחנו נקרא לך"- תתקשר כל יום, תציק, תשאל, תנסה להפעיל קשרים. אתה תבין לאט לאט כמה המערכת הזאת מטומטמת.

מכיר 2 אנשים שהליך ההתנדבות לקח להם 8 חודשים. 8 חודשים(!) עד שהם הצליחו בדם יזע ודמעות להיכנס למערכת כמתנדבים(!) כי הם חיכו לוועדות שונות ומשונות.

האמת שהלוואי שזה יקח 8 חודשים, אני רק בן 17.

שמונה חודשים לתהליך של התנדבות זה זמן יפה מאוד.

על כל פנים, אם יש לך עדיין שאלות דבר איתי בפרטי, אעזור בשמחה.

בתור אחד שגם נמצא בתהליכי התנדבות אני יכול להגיד לך שהם פשוט נוראיים ומסורבלים ברמות אחרות בקטע הזה.

לי הם קראו כבר 5 או 6 פעמים כל פעם בשביל משהו אחר שאת כל הדברים יכולתי לסיים ביום אחד ככה שתבקש שאת כל הראיונות והמבחנים לעשות בפעם אחת כי חבל על הזמן שלך.

גם תשתדל תמיד לדעת בדיוק מה הצעד הבא שלך בשלב ההתנדבות. אם אתה צריך לחכות בשביל משהו או לשלוח להם משהו כי ככה הרבה יותר קל לפעול ולחסוך הרבה זמן מיותר.

וגם תשתדל לדעת מראש לאן אתה רוצה ללכת ואם יש לך פרוטקציות אז זה בכלל עוזר.

יותר מזה אני לא כלכך יכול לעזור לך כי אני גם עדיין בתחילת התהליך. אם זה עוזר לך באיזושהי צורה אז אני אעדכן אותך בהתפתחויות.

עריכה:

ועוד משהו, מתי שיקראו לך למבחנים ולראיונות, קח את זה ברצינות ותשקיע. אם אתה רוצה תפקידים שדורשים קב"א או דפ"ר אתה חייב להוציא ציון גבוה בפסיכוטכני ולהרשים בראיון אישי.

תודה אנשים,

אז כרגע אני רק מחכה לוועדה הרפואית ומשלים פסיכוטכני וראיון אישי, מה אני עושה אחרי שאני מגיע לוועדה ומקבל את הפטור?

אתה רוצה להתגייס לקרבי?

אני בעל פרופיל 21 (כרגע 25 בגלל שזה פרופיל מתנדבים)

אותו סיפור כמו שלך, והצלחתי לשרת בקרבי

תיצור איתי קשר בפרטי, תהליך לא קל בכלל.

האמת לא בונה על קרבי, רוצה משהו במודיעין.

בכל מקרה קבעו לי ריאון אישי ומבחנים ב31.7, ככה שאחריהם אני רק אחכה לזימון לוועדה הרפואית שמקווה שתקרה בקרוב.

האמת לא בונה על קרבי, רוצה משהו במודיעין.

בכל מקרה קבעו לי ריאון אישי ומבחנים ב31.7, ככה שאחריהם אני רק אחכה לזימון לוועדה הרפואית שמקווה שתקרה בקרוב.

שיהיה בהצלחה, גם אני מתנדב (משתחרר עוד שלושה חודשים) וגם אני ממודיעין, היחידה שלנו מתים על מתנדבים, אתה תהנה :)

ההליך התנדבות שלי לקח שלושה חודשים, אז זה לא מחייב.

אבל אתה באמת צריך להציק ולנדנד.

אם יש לך שאלות אתה מוזמן לשלוח הודעה בפרטי

• 3 weeks later...

לפני שלושה ימים קיבלתי פטור, היום העלו לי לפרופיל 25 ואמרו לי לחכות שייצרו איתי קשר לגבי התפקיד. תקין העיניין?

וקיבלתי דפ"ר 70 וקב"א 53, הקב"א לא קצת נמוך בהתחשב בדפ"ר שהוא די גבוה הבנתי, בזה שלא עשיתי ראיון אישי ובזה שהלך לי טוב מאד במבחני עברית? זה ידפוק אותי בתפקידי מחשבים?