Jump to content

חיל השריון

Recommended Posts

אהלן

לפני כמה ימים קיבלתי כמו עוד אלפי נערים בישראל צו גיוס ולצערי לשריון.

בלי לבלבל את המוח יותר מדי,אני פשוט לא רוצה להיות שם.

לא שללתי מהתחלה,קראתי,ביררתי,התייעצתי עם יוצאים מהיחידה ואני פשוט לא מעוניין.

מה אני צריך לעשות בשביל לא להיות שם?

מעדיף גולני\גבעתי\כפיר

אהלן

לפני כמה ימים קיבלתי כמו עוד אלפי נערים בישראל צו גיוס ולצערי לשריון.

בלי לבלבל את המוח יותר מדי,אני פשוט לא רוצה להיות שם.

לא שללתי מהתחלה,קראתי,ביררתי,התייעצתי עם יוצאים מהיחידה ואני פשוט לא מעוניין.

מה אני צריך לעשות בשביל לא להיות שם?

מעדיף גולני\גבעתי\כפיר

קשה לי להאמין שאני אצליח לשנות את דעתך, אבל אני הייתי באותו המצב בדיוק לפני 7 שנים.

זה הסתיים בתקופה מדהימה בשריון, ושירות מדהים שאחראי בצורה בלעדית על איך שאני כבנאדם היום, אחרי 5 שנות שירות.

הייתי עושה את הטעות של החיים שלי אם לא הייתי מתגייס לשריון. שיהיה לך בהצלחה

פה בפורום אתה לדעתי תקבל המון סיפורים טובים על החיל....באמת שכדאי לך לחשוב פעמיים לפני שאתה מתחיל בבלאגן שלא בטוח תנצח בו (ושלדעתי לא שווה את זה).

חוץ מלסרב פקודה פעם ועוד פעם ועוד פעם ולהיות מוכן לשבת במעצר בבקו"ם ואולי בכלא - אין לך מה לעשות באמת אם אין לך פרוטקציות כאלו או אחרות. וגם אחרי שתסרב 100 פעם לעלות לאוטובוס לשיזפון - אף אחד לא מבטיח לך שתקבל חי"ר ולא תותחנים, נ"מ, מוד"ש או אופציות אחרות.

הצעתי - תחשוב על זה שוב. בסוף כולם עושים אותם קווים בשטחים וההבדל הוא כשיש מלחמה ולא שגרה - ושם תאמין לי שכחי"רניק אתה תתפלל שיהיו לידך טנקים.

[

הצעתי - תחשוב על זה שוב. בסוף כולם עושים אותם קווים בשטחים וההבדל הוא כשיש מלחמה ולא שגרה - ושם תאמין לי שכחי"רניק אתה תתפלל שיהיו לידך טנקים.

סתם בשביל הקטע,קראתי שאחוז ההרוגים הכי גבוה מגיע משריון.

לא יודע אם זה נכון, וגם אם כן, אז קודם כל חשוב לזכור שתחת שריון מופיעים גם חללים שהם אינם טנקיסטים (דוגמאת פלס"ר 7 שיש לו עשרות רבות של חללים מאז קום המדינה ועוד) ושחוץ מזה, הטנקים התקדמו מאוד מאז ימי יום כיפור, וזה שבמלחמה מרגיש כמו ברווז במטווח, הוא לא השריונר, אלא החירניק.

אז סתם בשביל הקטע - תברר מידע לפני שאתה כותב.

במלחמות ישראל בעבר עיקר המערכה הייתה קרבות שריון בשריון (מה שמכונה "שין בשין"). אם לא היה לך כמה חטיבות טנקים שהושמדו ביום כיפור כדי להגן על הגולן - יכול מאוד להיות שהיום לא הייתה מדינת ישראל, ואם לא היו לך טנקים שהסתערו ראשונים בכיבוש סיני יכול מאוד להיות שהגבול בדרום היה נראה אחרת לגמרי. השריון נמצא מאז ומעולם בקו הראשון של ההתקפה - ובעבר היה לזה מחיר כבד. כיום יש לך בכל לחימה (אפשר להגיד מאז מלחמת של"ג) מספר גדול יותר של חי"רניקים הרוגים לעומת שריון, על אף שהמספרים גבוהים כך או אחרת לצערנו. שדה הקרב נראה אחרת לגמרי לעומת הקרבות שהתנהלו מקום המדינה ואז שנות ה-90...ועם כל זה - זה לא משנה במאום שכל חי"רניק שאי פעם נלחם בחייו בקרב יגיד לך שבלי טנקים הוא לא מתקדם בלב שלם.

בנוסף, ממה שאני זוכר [אין לי באמת כח לעשות גוגל על זה], מספר החללים בהיסטוריה של צה"ל שהגיעו מהשריון הוא בערך 20-22 אחוז מכלל ההרוגים. זה מספר גדול, אבל צריך לזכור שיש לך כיום 3 חטיבות שריון סדירות (ועוד אינסוף מילואים), ובעבר היה מספר גבוה בהרבה.

אגב דור, גם עם הכמה עשרות פלס"רניקים (ואני בטוח שמדובר במספר גבוה יותר), מספר החללים מהשריון מאז ומעולם הוא כ-4,500

יששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש

סתם האמת כמו שאמרו טובים מעליי, לך על זה.

אם תתחיל את השירות שלך במלחמות עם המערכת, ספק אם זה יוביל אותך למקומות טובים. במיוחד שאתה רוצה ללכת לקרבי.

אני מכיר כמה חבר'ה באופן אישי שגם לא הכי התלהבו מהשיבוץ לשריון אבל היום ספק אם הם היו הולכים למקום אחר.

אני נוב 10 בשיריון. עומד להשתחרר עוד כמה חודשים. קודם כל אם אתה בקטע של חיר בלאגנים יש את הגיבוש פלסר שאם באמת תיהיה טוב ותרצה יכול מאוד להיות שתתקבל...חוץ מזה ממליץ לך לא לפסול ישר אני עוד מעט 3 שנים בצבא ובחיל ועברתי בו הרבה דברים טובים וגם רעים אבל זה ללא ספק עשה אותי מי שאני היום ונכנסתי X לצבא ויצאתי Y. זה מכשל,זה מלמד,זה כיף וזה חרא בו זמנית.

ובגלל זה תלך לאן שאומרים לך במקום להתעסק בקקה.

בכל מקום קרבי בצבא קשה, חרא, לא קל, רוצים בשלב זה או אחר פשוט לזרוק ת'נשק וללכת הביתה - ובכל מקום קרבי בצבא גם יש סיפוק, יש הרגשה של מיצוי עצמי, יש הרגשה שבשביל זה מתגייסים ולא בשביל לעשות יומיות ויש תחושה של שליחות.

אל תסרב פקודה בבקו"ם כי לא תקבל שום דבר, המקסימום שיציעו לך קציני מיון, וזה משהו שתראה עוד לפני שתסרב, זה תותחנים. כל הסיפורים שסיפרו לך על זה פשוט כבר לא נכונים, חוץ מכלא, כלא כלא ועוד כלא, כבר על הפרנציפ] לא תקבל כלום. תנסה לעשות הכל לפני הגיוס אם אתה לא מעוניין בשריון, במידה ותגיע ליום גיוס, תחסוך את הבלאגן הזה מראש.

[אחד שמשרת במעצר]

חוץ מזה שיש לי חברים שמשרתים עכשיו בשריון ופשוט נהנים מכל רגע בשירות שלהם, לא תורמים פחות מכל חי"רניק...

לא מבין על פי מה אנשים כמוך פוסלים את החיל הזה

זה בכלל לא רלוונטי, כי הנתונים האלה מבוססים על השנים המוקדמות של המדינה ואילך.

מצב הטנקים היה רעוע ומגושם וכן, היו דאז הרבה מאוד אבדות, אבל היום המצב הוא שונה בתכלית.

שלא נדבר על העובדה שצה"ל הצטייד ומצטייד במערכת 'מעיל רוח' וכל הסיטואציה היא שונה מפעם: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A2%D7%99%D7%9C_%D7%A8%D7%95%D7%97_(%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA_%D7%A0%D7%A9%D7%A7)

קיצר, פשוט זה לא יהיה, בדיוק כמו בכל שאר המקומות.

שריון זה אחלה מקום ואני אישית עבדתי עם מאות שריונרים בצבא. אחלה אנשים באופן כללי(חוץ ממתן חח) ויהיה בסדר כפרה, תבוא בגישה חיובית.

אל תסרב פקודה בבקו"ם כי לא תקבל שום דבר, המקסימום שיציעו לך קציני מיון, וזה משהו שתראה עוד לפני שתסרב, זה תותחנים. כל הסיפורים שסיפרו לך על זה פשוט כבר לא נכונים, חוץ מכלא, כלא כלא ועוד כלא, כבר על הפרנציפ] לא תקבל כלום. תנסה לעשות הכל לפני הגיוס אם אתה לא מעוניין בשריון, במידה ותגיע ליום גיוס, תחסוך את הבלאגן הזה מראש.

[אחד שמשרת במעצר]

חוץ מזה שיש לי חברים שמשרתים עכשיו בשריון ופשוט נהנים מכל רגע בשירות שלהם, לא תורמים פחות מכל חי"רניק...

לא מבין על פי מה אנשים כמוך פוסלים את החיל הזה

לא נכון בעליל חלק מהדברים שרשמת פה אם הוא ייסרב לעלות לאוטובוס הוא יקבל משהו אחר וגם כלא כנראה,ברגע שהוא יגיע לשיזפון כבר לא תיהיה יציאה

בפעם החמישים שאני כותב פה.

אני חייב את החיים שלי לחיל השריון, אין לך מושג איזה חיל איכותי טוב וחזק הוא.

ואני בכלל יוצא גבעתי.

בפעם החמישים שאני כותב פה.

אני חייב את החיים שלי לחיל השריון, אין לך מושג איזה חיל איכותי טוב וחזק הוא.

ואני בכלל יוצא גבעתי.

אתה במקרה שייך לחטיבת הנגב? (במילואים?) חטיבה 12..

אם כן, אז אני הנהג של המחט שלך חח :)

הייתי במודיעין בסדיר ואיכשהו שמו אותי בשריון במילואים.

בתכלס, חייל סבבה, אנשים טובים גם הסדירים וגם המילואימניקים.

אתה במקרה שייך לחטיבת הנגב? (במילואים?) חטיבה 12..

אם כן, אז אני הנהג של המחט שלך חח :)

לאדע חטיבה. אני יודע שזה גדוד 7015

יצא לי לעשות כמה וכמה קווים עם שריונרים, חברה סבבה לגמרי שדיי מבסוטים מהמקום שהם נמצאים בו. טוענים גם שיותר מעניין ויותר שובר שגרה (אימון טנקים/קו כחול/קו רגיל).

אחי היה ב401 והוא היה ממש מבסוט...

תדמית אי אפשר לשנות בחיים,וזה הסיפור של השיריון.

האמת? אפשר. לא יודע מה קורה כיום בחיל ועם מלש"בים, אבל כשאני התגייסתי במחזור הראשון שאחרי לבנון השניה היה אחוז נשירה של 50% במסללול (התחלנו 89, סיימנו 44...וזה היה ככה בכל החטיבות +/-) בגלל מה שראו בבית בזמן המלחמה. לעומת זאת במחזור שאחרי 'עופרת יצוקה', וממלא סיבות שכללו גם צילומי טנקים בפעולה בעזה, גם את האופציה להתגייס עם חברים לאותה הפלוגה וכו' - היה מצב של 1.3 מועמדים על כל מקום פנוי בחיל. במילים אחרות - הגיעו למצב שבו היו אנשים שרצו שריון ולא קיבלו.

האמת? אפשר. לא יודע מה קורה כיום בחיל ועם מלש"בים, אבל כשאני התגייסתי במחזור הראשון שאחרי לבנון השניה היה אחוז נשירה של 50% במסללול (התחלנו 89, סיימנו 44...וזה היה ככה בכל החטיבות +/-) בגלל מה שראו בבית בזמן המלחמה. לעומת זאת במחזור שאחרי 'עופרת יצוקה', וממלא סיבות שכללו גם צילומי טנקים בפעולה בעזה, גם את האופציה להתגייס עם חברים לאותה הפלוגה וכו' - היה מצב של 1.3 מועמדים על כל מקום פנוי בחיל. במילים אחרות - הגיעו למצב שבו היו אנשים שרצו שריון ולא קיבלו.

היום זה שונה...

פעם מודיעין/שיריון/קשר היה בהרבה יותר "נחשב".

ולא היו דוחפים את זה אלא רק למי שבאמת רצה

היום אתה רק שם במנילה באפשרות השלישית שיריון, ואתה תהיה בשיריון.

אין מה לעשות

אני לא יודע איך זה קרה אבל זה פשוט ככה..

אין ביקוש כמו פעם

ויצא שם לא טוב על השיריון

ולמרות שכל מי שיוצא משם או לפחות 90% יוצא ממש בגאווה ובחיוך