Jump to content

מחלקת הנוער

itan17

Recommended Posts

מלבד התוצאה אמש מול בני יהודה וכל הריב בקהל היה גם די מאכזב לראות את כמות התארים המועטה של מחלקת הנוער. ברור שאני קונה את המצב הזה בכל עונה עם אליפות בוגרים וללא אליפויות במחלקות הנוער.

אבל מאכזב לראות את מחלקת הנוער של מכבי בראשותו של ניר לוין שהיא הגדולה בארץ ומשקיעה כ"כ הרבה משאבים ושיפרה את המתקנים וכו. שבעונות החולפות היתה מציגה במשחקי סיום העונה לפחות 6 אלופות, מתגאה בהגעה לגמר גביע כשבסה"כ אם אני זוכר נכון המחלקה לקחה שלושה גביעים ואליפות אחת מתוך 14 קבוצות לפחות. {כמות התארים הנמוכה ביותר שאני זוכר בשנים האחרונות ואולי בכלל}

כמו שברקוביץ' אמר - בשורה התחתונה חשוב כמה שחקנים ממחלקת הנוער עולים לבוגרים ותורמים את חלקם שם, זה נכון אבל עדיין צובט קצת לראות את חוסר ההצלחה השנה ביחס להשקעה הגדולה.

כמובן שאין כאן שום טענה למחלקת הנוער ולצוות המקצועי שעושה כבר לא מעט שנים עבודה נהדרת, רק מוזר שדווקא בעונה כ"כ יפה של הקבוצה הבוגרת - מחלקת הנוער קצת איכזבה.

מחלקת הנוער במצב הטוב ביותר שלה איי פעם.

העונה אולי לא לקחנו אליפות בנוער, אבל היינו "רחוקים" ממנה בשנה בעונה הכי גדולה של מכבי חיפה.

וזה כשיש לנו שנתון שהוא פחות טוב יחסית. בנערים א' (הגיל היחיד שעוד יש לו חשיבות למשהו חוץ מנוער) לקחת אליפות בפער 150,000 נקודות עם יחס שערים של +100 בערך (או קצת יותר)

עם כמות שחקנים מפחידים לא הגיונית (שנתון מדהים)

מבחינת העלאת שחקנים לבוגרת אולי זה לא יקרה השנה, אבל תוך שנתיים שלוש ארבע אני מאמין שיעלו לא מעט שחקנים סופר מוכשרים.

בקשר לקבוצות הילדים ששם תארים באמת לא מעניינים.

מה שמעניין הוא שהם ישלחו את השחקנים הכי טובים (מאלפי הקבוצות שיש לנו) לאותה קבוצה בנערים א' וממנה לנוער (ולבוגרים) ובמצב הזה אנחנו מסודרים.

בנוסף, התחילו בשנתיים האחרונות לעבוד על דברים שהם קצת יותר חשובים מ"השגים" בגילאים האלו ויש קפיצה אדירה בכל מחלקות הנוער והילדים של מכבי בנושא.

העתיד של הנוער של מכבי נראה ורוד מאיי פעם.

מחלקת הנוער במצב הטוב ביותר שלה איי פעם.

העונה אולי לא לקחנו אליפות בנוער, אבל היינו "רחוקים" ממנה בשנה בעונה הכי גדולה של מכבי חיפה.

וזה כשיש לנו שנתון שהוא פחות טוב יחסית. בנערים א' (הגיל היחיד שעוד יש לו חשיבות למשהו חוץ מנוער) לקחת אליפות בפער 150,000 נקודות עם יחס שערים של +100 בערך (או קצת יותר)

עם כמות שחקנים מפחידים לא הגיונית (שנתון מדהים)

מבחינת העלאת שחקנים לבוגרת אולי זה לא יקרה השנה, אבל תוך שנתיים שלוש ארבע אני מאמין שיעלו לא מעט שחקנים סופר מוכשרים.

בקשר לקבוצות הילדים ששם תארים באמת לא מעניינים.

מה שמעניין הוא שהם ישלחו את השחקנים הכי טובים (מאלפי הקבוצות שיש לנו) לאותה קבוצה בנערים א' וממנה לנוער (ולבוגרים) ובמצב הזה אנחנו מסודרים.

בנוסף, התחילו בשנתיים האחרונות לעבוד על דברים שהם קצת יותר חשובים מ"השגים" בגילאים האלו ויש קפיצה אדירה בכל מחלקות הנוער והילדים של מכבי בנושא.

העתיד של הנוער של מכבי נראה ורוד מאיי פעם.

מקווה שאתה צודק, רק מפתיע שעם קפיצת מדרגה שכזו התארים לא הגיעו.

אסביר לך את מה שאני מנסה להגיד.

אם נקח קשר התקפי/חלוץ של ילדים א' נסתפק בשם פרטי חן כדי לא לעשות לו אאוטינג.

הוא בן 13 בערך, אומרים שהוא נורא מוכשר. מכבי בונה אותו, נותנת לו להתאמן לעיתי עם גילאים גדולים ממנו, להשתתף באימוני התקפה של נערים א-ב-ג (של המוכשרים)

אימונים סמי-אישיים עם עוד כמה שחקנים מוכשרים תחת ניר לוין וכ"ו.

הקבוצה שלו לא לקחה אליפות (סיימו בצמרת, לא סגור על איפה) השאלה למי אכפת אם אפילו זכינו באופציה לזה שהוא יהיה שחקן בעתיד..

קיצר, באמת שהכל אש. באמת..

אנשים קצת התבלבלו. מחלקת הנוער לא נועדה כדי להגדיל את הזין של המועדון כי זכו באליפות בטרום א?. מחלקת הנוער נועדה כדי שמכל שנתון יצאו 2-3 שחקנים לבוגרים.

כשהייתי ילד בן 10 מכבי לקחה דאבל בנוער עם דניאל היידמן כקפטן וקובי אבדייב וראובן עובד ככוכבים (מקווה שאני לא מבלבל בשנתונים).

מה זה שווה?

אנשים קצת התבלבלו. מחלקת הנוער לא נועדה כדי להגדיל את הזין של המועדון כי זכו באליפות בטרום א?. מחלקת הנוער נועדה כדי שמכל שנתון יצאו 2-3 שחקנים לבוגרים.

בחיים לא יצאו 2-3 שחקנים מכל שנתון :)

אני קונה מעכשיו 2-3 שחקנים כמו דור מיכה מונאס דאבור או גאל מרגוליס מכל 3 שנתונים ביחד.

אם זה יהיה ככה אתה תשלוט בארץ קל :)

אני קונה מעכשיו 2-3 שחקנים כמו דור מיכה מונאס דאבור או גאל מרגוליס מכל 3 שנתונים ביחד.

צודק,1-2 זו השאיפה.

אתם צודקים במה שאתם אומרים כי בשורה התחתונה חשוב לפתח ולשפר שחקנים. אבל בתור אחד שעבר את כל גילאי הנוער אני יכול להגיד לך שגם בגילאים הללו יש יוקרה ורצון להיות הכי טוב ועם התארים השחקנים האלה גודלים להיות ווינרים בכל דבר, מה שתורם גם לביטחון הקבוצתי וגם לביטחון של השחקנים בפרט ולהמשך דרכם בגילאים היותר גדולים. חוץ מזה שתמיד כיף לשמוע ברחבי הארץ מאנשים שמעורבים במחלקות הנוער השונות איזו אימפריה מכבי בגילאים האלה ושאף אחד לא יכול להתחרות איתה - מה שכמובן שמעתי המון בשנים האחרנות.

איתן הגישה שלך היא הסיבה שהרבה מחלקות נוער "טובות" בארץ כושלות במטרה המרכזית שלהן והיא לספק שחקנים ראויים לקבוצת הבוגרים.

התארים וההישגים במחלקות הנוער הם "דובדבן". נכון, זה מעיד על אופי ועל ווינריות, אבל זה בונוס. המטרה המרכזית היא לבנות שחקנים טובים יותר וראויים יותר לקבוצה הבוגרת. בהרבה מחלקות נוער התארים והתוצאות הפכו לחזית הכל. זאת טעות קשה.

ניקח לדוגמה קבוצה שהילדים בה מתאמנים פעמיים או שלוש יותר בכל שבוע מאשר היריבות שלה בליגה. הילדים האלה מגיעים עייפים יותר למשחקים ומנצלים את המשחקים כדי לתרגל את מה שעבדו עליו באימונים ולכן מפסידים חלק מהם. אז אולי הם לא ייקחו תואר, אבל בטווח הארוך הם יהיו שחקנים טובים יותר.

אני מעדיף שבמחלקות הילדים יעבדו עם השחקנים על כושר, על בנייה נכונה, על יסודות (נניח בעיטה בשתי רגליים, הרמות, נגיחות ועוד), מאשר עוד "תרגול טקטי" כדי לנצח משחק. אגב, ההתאחדות הבינה גם כן את הבעייתיות שביצירת תחרות ליגה בגילאים המוקדמים וביטלה את הליגות, כדי לאפשר למאמנים להתמקד בפיתוח השחקנים.

*אגב, אנקדוטה מעניינת - באקדמיית הנוער של יונייטד, כאשר הילדים עוברים ממשחקים 7*7 על רוחב המגרש למשחקים 11*11 על מגרש גדול, הם לא משחקים כדורגל במסגרת ליגה במשך שנה שלמה! כן, עונה שלמה בלי משחקי ליגה. למה? רק כדי שהילדים יעשו את ההתאמה למגרש גדול כמו שצריך.

פשוט לא....

איתן הגישה שלך היא הסיבה שהרבה מחלקות נוער "טובות" בארץ כושלות במטרה המרכזית שלהן והיא לספק שחקנים ראויים לקבוצת הבוגרים.

התארים וההישגים במחלקות הנוער הם "דובדבן". נכון, זה מעיד על אופי ועל ווינריות, אבל זה בונוס. המטרה המרכזית היא לבנות שחקנים טובים יותר וראויים יותר לקבוצה הבוגרת. בהרבה מחלקות נוער התארים והתוצאות הפכו לחזית הכל. זאת טעות קשה.

ניקח לדוגמה קבוצה שהילדים בה מתאמנים פעמיים או שלוש יותר בכל שבוע מאשר היריבות שלה בליגה. הילדים האלה מגיעים עייפים יותר למשחקים ומנצלים את המשחקים כדי לתרגל את מה שעבדו עליו באימונים ולכן מפסידים חלק מהם. אז אולי הם לא ייקחו תואר, אבל בטווח הארוך הם יהיו שחקנים טובים יותר.

אני מעדיף שבמחלקות הילדים יעבדו עם השחקנים על כושר, על בנייה נכונה, על יסודות (נניח בעיטה בשתי רגליים, הרמות, נגיחות ועוד), מאשר עוד "תרגול טקטי" כדי לנצח משחק. אגב, ההתאחדות הבינה גם כן את הבעייתיות שביצירת תחרות ליגה בגילאים המוקדמים וביטלה את הליגות, כדי לאפשר למאמנים להתמקד בפיתוח השחקנים.

*אגב, אנקדוטה מעניינת - באקדמיית הנוער של יונייטד, כאשר הילדים עוברים ממשחקים 7*7 על רוחב המגרש למשחקים 11*11 על מגרש גדול, הם לא משחקים כדורגל במסגרת ליגה במשך שנה שלמה! כן, עונה שלמה בלי משחקי ליגה. למה? רק כדי שהילדים יעשו את ההתאמה למגרש גדול כמו שצריך.

לא הבנתי, יש ליגה ויונייטד לא משתתפת בה או שמה שכתבת נכון לגבי כל המועדונים באנגליה?

לא הבנתי, יש ליגה ויונייטד לא משתתפת בה או שמה שכתבת נכון לגבי כל המועדונים באנגליה?

אין לי מושג מה קורה באקדמיות אחרות באנגליה. אם זה בכל אנגליה ככה אז אדרבא.

אחלה מחלקות נוער בעולם. זה מעודד שאתה חושב על תארים (מכביסטי מצידך) אבל בוא לא נשכח למה הם הוקמו.

בן דוד שלי בן 15 משחק בלם/קשר אחורי במכבי נתניה, לקח אליפות או 2 עד היום(בכל זאת.. מכבי נתניה) היה בטורנירים באיטליה ואפילו נבחן בבולוניה! האליפויות לא תלויות לו על הקיר בחדר. ואם תשאל אותו הוא לא יוכל להגיד לך בדיוק כמה תארים הוא לקח כי כל מה שמעניין אותם זה לעלות לבוגרים. בשביל זה עובדים קשה.

זה הולך ביחד, אם אתה טוב, עובד נכון ומשקיע כמו שצריך - התוצאות יגיעו בהתאם והשנה הם לא הגיעו.

לא מנצחים משחקים בגלל תרגול טקטי כזה או אחר ואין כזה דבר לבוא עייף למשחק ליגה, אם מגיעים למצב שכזה כנראה שלא עובדים נכון.

שורה תחתונה - אני מאמין שעובדים במכבי טוב במחלקת נוער וראינו את זה בתארים בשנים האחרונות ובשחקני בית שיוצאים משם לאורך השנים, כנראה שהשהייה מבחינת התארים השנה היא בשל הבניה לטווח ארוך אבל כמו בכל מקום יש את מבחן התוצאה, נכון שבמחלקת הנוער זה הרבה פחות חשוב מהדרך אבל תהיה בטוח שמבחינת ניר לוין המחלקה שלו לא עמדה בציפיות השנה.

מחלקת נוער הכי טובה בארץ בפער.

כמו שגל אמר נערים א' אש (שנתון לפני נוער).

2 שמות שיהיו הכוכבים של ליגת הנוער בעונה הבאה: גיא אביב ויונתן כהן.

אסביר לך את מה שאני מנסה להגיד.

אם נקח קשר התקפי/חלוץ של ילדים א' נסתפק בשם פרטי חן כדי לא לעשות לו אאוטינג.

הוא בן 13 בערך, אומרים שהוא נורא מוכשר. מכבי בונה אותו, נותנת לו להתאמן לעיתי עם גילאים גדולים ממנו, להשתתף באימוני התקפה של נערים א-ב-ג (של המוכשרים)

יצא לך לשמוע על ילד בן 11-13 ממוצא רוסישמתלבט בכמה רמות מעל השאר? שמעתי שהוא קיבל הצעה רצינית עם משכורת לעבור לאקדמיה של צסקא או ספרטק

בישול אחד בבוגרים חשוב יותר מכל האליפויות בנוער.

הגישה של אליפויות וספירת תארים בנוער מדגימה בדיוק למה בישראל אנחנו לא יודעים לעשות את המעבר בין נוער לבוגרים.

חבל שיש בכלל ליגות ותארים בגילאים האלה.

באירופה עד איזה גיל 16 הם רק עושים טורנירים חסרי חשיבות כי אז אפשר לבוא לשחק פתוח ואשכרה לשחק כדורגל במקום לעשות בונקרים שלא מקדמים שחקנים בשום מובן.

לא שמתי לב אם כתבו פה ואני לא סגור אם הבנתי נכון מההודעה הפותחת

מכל מחלקות שעלו במחצית, רק 4 מהם זכו בתארים?

הייתי בטוח שחוץ מהנוער, כל מחלקה שעלתה זכתה בתואר