Jump to content

נושא מלפפונים לעונת 2013\14 ע"ש קשר אחורי זר תותח גרזן

Liran

Recommended Posts

שפונגין מסיים חוזה, הכי ריאלי שיגיע

כרגע הוא קצת חושש לסיים את הפרק באירופה בשלב הזה ומאמין שהוא יכול עוד לעשות שם דברים, אבל אין ספק שעבור החוזה הנכון הוא אופציה ריאלית מאוד.

הקונוטציה לשפונגין לא טובה ומעוררת לכולנו זכרונות רעים, אבל אין ספק שהוא עשה התקדמות גדולה וגם נתן שנה אחת טובה פה.

מעניין לראות איפה ייני ישתלב, כי ברגע שיביאו מגן טבעי אני לא מאמין שהוא יהיה בהרכב בתור מגן, הנוכחות שלו חשובה.

שפונגין משחק בליגה הקפריסאית שלא יותר טובה מהליגה הישראלית. הוא משחק באומוניה ניקוסיה שככל הנראה תסיים במקום השלישי שיוביל אותם למוקדמות הליגה האירופית. אני חושב שלהגיע למכבי זה הזדמנות נהדרת בשבילו כדי להתפתח גם לאירופה.

הבעיה שלי עם שפונגין שהוא לא יודע/לא אוהב תחרות על חולצת ההרכב

כולנו זוכרים שהוא עזב בגלל התחרות עם דור מלול

מצד שני זכור לי שהיה מגן לא רע בעיקר מבחינה התקפית ואי אפשר להתעלם מהנסיון הבינלאומי שהוא צבר ממשחקי הנבחרת

אחד הדברים שהכי נהניתי לשמוע בתוך בליל הכתבות והראיונות שהציפו את המדיה בימים האחרונים,

היה משפט שחזר על עצמו גם אצל ג'ורדי וגם אצל מיץ' - "הדבר החשוב ביותר עבור מכבי בעונה הבאה, הוא הליגה".

המשפט הזה, והרעיון שהוא מכיל בתוכו, מסמל בעיניי את המופת ההתנהלותי של מכבי. את צדקת הדרך שלה.

עם כל הכבוד לצ'מפיונס, והעובדה שמדובר במפעל כייפי, מגניב ויוקרתי - אסור שהוא יהיה מה שמתווה את הדרך עבור המועדון.

אם מכבי תמשיך לבסס את כוחה בליגה בשנים הקרובות, אנחנו גם נגיע לצ'מפיונס.

ולא כהבלחה חד פעמית , אלא באופן קונסיסטנטי.

מבלי שנצטרך להתחזק בטירוף בפגרת הקיץ כדי להגיע לשם, אלא פשוט כי נהיה מספיק טובים.

במצב הנוכחי, צריך להפנים (ובאמת, להפנים) שהסיכויים שלנו להעפיל לשלב הבתים הם נמוכים מאוד. אין לנו עדיין מספיק איכות בשביל להגיע לרמות הללו לטעמי.

בדיוק כפי שלא הייתה לנו מספיק איכות בשביל לקחת דאבל השנה.

אנחנו צריכים להתקדם בצעדים קטנים. זו הדרך הנכונה. זו הדרך שלנו.

כל מועדון שלקח אליפות אחרי שנות חושך, ומיד התחרמן על הצ'מפיונס והציב אותו כיעד הבא, סימן בכך את תחילת תהליך ההתפוררות שלו.

מי שחולם על חליפות ומנצ'סטר, ומחתים שמות סקסיים מדרום אמריקה - סופו להתעורר עם חמישיה לרשת מויסלה קרקוב.

כמובן שעם מזל בהגרלה, והתעלות של כמה משחקים - הכל יכול להיות.

אבל שוב , אסור שהאמונה הזו שאפשר/צריך להגיע לצ'מפיונס בעונה הבאה תהיה זו שמכתיבה לנו את סדר היום.

הדבר היחיד שצריך לעמוד במרכז האספירציות של מכבי לעונה הבאה, הוא לשפר ולחזק את הקבוצה.

לקחת אותה שלב אחד קדימה באיכות ובעוצמה המקצועית והמנטאלית - בשביל לקחת אליפות שנייה בליגה ברציפות (משימה קשה מאוד לאלו ששכחו)

אנחנו נהיה חייבים להשתדרג ביכולת ולרענן את הסגל בכמה עמדות.

ודבר אחרון, זה שלקחנו אליפות לא אומר שאנחנו מתכוונים לוותר כל כך בקלות על תואר "אלופי הקיץ", אז אני מצפה לפחות לשם או שניים מעוררי זיקפה.

עוד גארסיה לאוסף גם יכול להיות נחמד.

Summer is Coming, Let The Games Begin.

אני פשוט לא מאמין שגונסאלו הבקיע 17 שערים ב-32 משחקים בקפריסין.

טכני בטירוף, אבל אין לו בעיטה טובה, הוא רוב הזמן רחוק מהשער,גם בתחילת העונה הטובה שלו הוא הבקיע רק שער או שניים, לא מבין את זה.

אני פשוט לא מאמין שגונסאלו הבקיע 17 שערים ב-32 משחקים בקפריסין.

טכני בטירוף, אבל אין לו בעיטה טובה, הוא רוב הזמן רחוק מהשער,גם בתחילת העונה הטובה שלו הוא הבקיע רק שער או שניים, לא מבין את זה.

בקפריסין הוא שיחק יותר כחלוץ שני, ממש באזור הרחבה. במכבי הוא הוצב באגף עם ניסיון להכנס למרכז, ולעתים כ-50:50 במרכז השדה.

אמרת נכון, יכולת בעיטה לא מרשימה, עוצמה די חלשה, אבל מתוך הרחבה זה יכול לעבוד, כמו בקפריסין. פה זה היה שונה.

ישנן שמועות שג?ורדי זומם כבר הרבה זמן על עוז ראלי...

נתן עונה טובה מאוד

בכל מקרה השחקן שהכי ישרדג את מכבי זה שכטר

משחק, לא משחק, החלוץ הישראלי הכי טוב היום

נתן עונה טובה מאוד

אתה אומר עוז ראלי ואז עולה לי לראש עוד ישראלי אפור, ואז אני נזכר שגם מהרן ראדי זה ישראלי אפור וגם על איתן טיבי אף אחד לא שמע.

אז אולי צפויות לנו הפתעות

נתן עונה טובה מאוד

עוז ראלי זה שם מאוד מעניין בתפקיד המגן השמאלי. הוא תמיד הרשים במשחקים מולנו.

עד לפני שבוע בערך הייתי נגד הבאה של ריקן בתור מגן שמאלי, חשבתי שהוא יכול להיות אחלה מחליף לראדי, אבל מצד שני, למה שיבוא לכאן על תקן מחליף?

חשבתי על זה, והגעתי למסקנה שבליגה שלנו במילא הרמה כל כך נמוכה, ואם הוא יעשה חורים בהגנה, זה ייעלם מהר מאוד. השדרוג ההתקפי מהאגף שלו יהיה ה X פקטור בליגה, בדיוק כמו מכבי חיפה וטוואטחה.

זה הגיע מתוך השוואה לדויד אלאבה בבאירן - הוא התחיל כקשר אמצע/שמאל, והעבירו אותו לשחק בעמדת המגן השמאלי, ושם הוא פתאום פרח. אני רואה את באירן עם להאם + אלאבה, את בארסה עם אלבס + אלבה, וחושב שכדי שנוכל להמשיך להיות דומיננטים בליגה אנחנו צריכים לפחות מגן אחד שיתן לנו תוספת כוח בהתקפה, עם עדיפות לשניים כאלה.

ריקן הוא שחקן שרץ הרבה (בגלל זה מכבי התחילה להתעניין בו), וזה בדיוק מה שצריך לעמדה הזאת - שחקן שישרוף את הקו למעלה ולמטה.

אתה אומר עוז ראלי ואז עולה לי לראש עוד ישראלי אפור, ואז אני נזכר שגם מהרן ראדי זה ישראלי אפור וגם על איתן טיבי אף אחד לא שמע.

אז אולי צפויות לנו הפתעות

ישראלי אפור בשבילי זה עידן וייצמן, תמיר כחלון, אושרי רואש או יובל אבידור.

עוז ראלי לדעתי אחד הטובים בליגה בעמדה שלו, טכני, כושר גופני מצוין ובעיקר - היה המצטיין נגדנו בכל המשחקים ששוחקו

בין הקבוצות. ביחד עם אבוקרט ושיר צדק - הישראלים הראויים ביותר ללבוש צהוב (בלי להתייחס לגילי "רגלי זכוכית" ורמוט,

טוואטחה וחן עזרא).

רמי גרשון- מגן שמאלי מעולה שיגבה גם את עמדת הבלמים. במידת הצורך ישחק כבלם וזיו יכנס למגן שמאל.

שכטר- חלוץ מרכזי מדהים. נוהג להפצע הרבה. פריצה יתן לו תחרות קשה על ההרכב וכך הרמה של שניהם תהיה בשיא.

אלה שני השחקנים שאני הכי רוצה לראות מגיעים בקיץ.