Jump to content

הרעה במענק למילואימניקים

Recommended Posts

http://www.mako.co.il/news-military/security/Article-a9f410316a71e31004.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762

מבצע "עמוד ענן" הביא לכך שמכסת ימי המילואים של לא מעט חיילים גדלה, ובהתאם אמור היה לגדול גם המענק הצה"לי. אלא, שבצה"ל גילו שאם ישלמו את הסכומים בהתאם למדרגות הישנות תיווצר חריגה בתקציב, ועל כן פרסמו מדרג שכר חדש - חייל שביצע בשנת 2012 בין 10 ימים ל-17.5 ימים יקבל בסוף בתחילת מאי הקרוב 1308 שקלים חייל שעשה בין 18 ל-26.5 ימי מילואים יקבל 2616 שקלים. חייל שביצע בין 27 ל-35.5 ימים יקבל 3924 שקלים ואילו חייל שגויס ל-36 ימי מילואים ומעלה יקבל 5232 שקלים.

כלומר, חיילי מילואים רבים שיכלו להיכלל במדרגה השלישית - ביצוע של 20 ימי מילואים ומעלה, המקפיצה את סכום המענק, הרי שנכונה להם הפתעה: המדרגה השנייה שונתה והורחבה, כך שרוב החיילים יכללו בה, ומי שזכאים להיכנס למדרגה השלישית יהיו רק חיילים שעשו 27 ימי מילואים, במקום 20 ימים בשנה החולפת.

כוסאמאמאמאאמק.

בתכלס ?

אם כבר עשית קו והגעת ל-26, תמיד אפשר להתנדב לעוד יום בודד ולקבל עבורו עוד 1300 ש"ח פלוס יום המילואים הנוסף.

לפני שלוש שנים היה חסר לי יום אחד לקפיצת מדרגה, אז התנדבתי ליומיים (ללא לינה) של ניקוי נשקי הגדוד בסולר.

(השנה לא יהיה צורך מכיוון ובנוסף לקו שסיימנו מחכה לנו אימון טנקים בנובמבר. 31 ימי מילואים ב-2013. הידד!)

איזה....היו לי 20 ימי מילואים ואיכשהוא גירדנו עוד יומיים בסימולטור טנקים בג'וליס. היינו מבסוטים שיש לנו 22 וזה לא יהיה גבולי [לפי החישוב של שנה שעברה]. פתאום 27.....

השנה מתוכן לנו רק אימון כבדים ארורים בנובמבר, ככה ששנה הבאה לא יהיה מענק רציני אם בכלל. אבל את המענק של 2012 צודדו לנו לקיבינמאט עם ההחלטה המטופשת הזאת.

עריכה

המילואימניקים מחו, הפוליטיקאים תפסו כותרות, ובסופו של דבר המאבק הצליח: הסערה הציבורית סביב הכוונה לשלם לחיילי המילואים מענקים מופחתים עבור ימי השירות השנתיים שלהם הסתיימה היום (ה') כשהשר משה (בוגי) יעלון הודיע על העברת 60 מיליון שקל מתקציב הביטחון לטובת השלמת הפער. כך יגדל תקציב המענקים השנתי מ-300 ל-360 מיליון שקל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4369441,00.html

טוב, אז אמורים להיכנס במאי עוד 1,200 ש"ח. :)

לא שאני לא מסכים עם זה שהמילואמניקים צריכים לקבל מענקים והכל, פשוט קצת מעצבן אותי שלאחרונה יש באוצר ובמשר הבטחון החלטות דיי פזיזות של 50 מיליון לפה 60 מיליון לפה כאילו מדובר בכסף של מונופול, קצת מפחיד, שלא יקרה מצב שעכשיו מחלקים את כל מה שעוד חצי שנה כבר לא יהיה.

הבעיה הייתה מראש שהחליטו לקצץ דווקא על מגזר המילואימניקים. ישבו הפקידים באוצר וחשבו מאיפה אפשר לקצץ והלכו על המטרה הכי קלה מבחינתם.

הבעיה הייתה מראש שהחליטו לקצץ דווקא על מגזר המילואימניקים. ישבו הפקידים באוצר וחשבו מאיפה אפשר לקצץ והלכו על המטרה הכי קלה מבחינתם.

שוב אם זה אני לא מסכים, פשוט הבעיה היא שהכסף הזה עכשיו יצטרך להתקצץ ממשהו אחר, ויכול להיות שאנחנו לא נשים לב לזה, אבל אוכלוסיות אחרות יפגעו, בשורה התחתונה ההחלטות הפזיזות האלה שמתקבלות פתאום תוך יום מפחידות, פעם אתה מרוויח פעם אתה מפסיד.

אם אתה שואל מי יותר חשוב? הכל זה תלוי מי מסתכל (ואני מדבר בתור חייל).

אני לא ידוע מאיפה קיצצו עכשיו במקום הקיצוץ על המילואמניקים, אני מקווה שזה לא יפגע יותר מידי בשאר המדינה

הקטע הוא שזה כסף שמגיע כדין למילואימניקים. זה חלק מחוק המילואים שחוקק בכנסת לפני מספר שנים לא רב ושמעגן בחוק את הזכות לתגמול כפי שאמורה להינתן.

המדינה יכולה למצוא מהרבה מקומות מאיפה לקצץ את הכסף [ובוא לא ניכנס לזה, יש מספיק דיוני פוליטיקה שעוסקים בזה]. המילואימניקים שמקריבים שבועות בשנה על מדים במקום באוניברסיטה/בעבודה/עם המשפחה לא אמורים להיפגע מזה שהייתה לחימה בעזה (שכזכור, גם בה הם השתתפו).

הקטע הוא שזה כסף שמגיע כדין למילואימניקים. זה חלק מחוק המילואים שחוקק בכנסת לפני מספר שנים לא רב ושמעגן בחוק את הזכות לתגמול כפי שאמורה להינתן.

המדינה יכולה למצוא מהרבה מקומות מאיפה לקצץ את הכסף [ובוא לא ניכנס לזה, יש מספיק דיוני פוליטיקה שעוסקים בזה]. המילואימניקים שמקריבים שבועות בשנה על מדים במקום באוניברסיטה/בעבודה/עם המשפחה לא אמורים להיפגע מזה שהייתה לחימה בעזה (שכזכור, גם בה הם השתתפו).

אתה מפספס את הנקודה שלי בכל העניין, כמו שנתנו לניצולי השואה 50 מיליון משום מקום, אין ספק שמגיע להם, אין ספק שגם למילואמניקים מגיע, אבל הבעיה היא מאיפה יבוא הקיצוץ עכשיו.

בתקווה שזה לא יפגע יותר מידי בשכבות החלשות.

זה הכל.

אם יש שכל בממשלה - זה יקוצץ ממימון מוסדות חינוך חרדיים שמתנגדים ללימודי ליב"ה, זה יקוצץ מלהוסיף מיסים על מפעלי ים המלח ודומיהם וכו'. בפועל? כנראה שזה יקוצץ מהשכבות החלשות כתמיד - אבל זה כבר כי יש לך ראש ממשלה טיפש.

• 2 weeks later...