Jump to content

"במקום שאין אנשים השתדל להיות איש" מסכת אבות, פרק ב', משנה ו'.

tomkovacsi

Recommended Posts

חוץ מאותו נושא מהולל שכתבתי על טוואטחה כושי והתנצלתי אם זה פגע במישהו, תביא דוגמאות לגזענות( על דגש של שנאה לפי גזע)

עזוב זה לא הקטע שלי, זו הייתה ההתרשמות שלי ממך, לא עשיתי עליך מחקר, ויכול מאוד להיות שאני טועה, אני מהמר שלא.

אם כן טעיתי אז אני מצטער שהאשמתי אותך בגזענות.

לפני רגע התבססת על הודעות שראית, עכשיו אתה לא מכיר, שמאלני קלאסי. גם אם תגיד שאתה לא.

אמרתי שקראתי הודעות בעבר, ושלא עשיתי עליך מחקר ואין לי אינטרס להוכיח אם אתה גזען או לא בנבירה בדפי הפורום עכשיו.

אני באמת לא מכיר אותך ויכול להיות שקיבלתי רושם מוטעה.

מה קשור כל זה לשמאלנות שבה אתה "מאשים" אותי?

אני לא יודע איך אתה מגדיר שמאל וימין אבל אם הייתה לי זכות הצבעה בבחירות הקודמות סביר להניח שהייתי מצביע בנט.

וגם הייתי שמאלן תאמין לי שלא הייתי מפחד להגיד לך את זה, פה זה פורום של מכבי ולא לה פמיליה או איטליה הפאשיסטית ויש פה שמאלנים וימנים ואפילו קינג רובן יש פה.

• 6 years later...

ברשותכם אני רוצה שניה לחזור לנושא המקורי.

תחשבו רגע על חסידי אומות עולם, איזה אנשים מדהימים הם.

עם יד על הלב, מי מכם היה נותן למשפחה שלמה של מהגרים מאיזו מדינה נחשלת במזרח אירופה, עם בגדים בלויים ומסריחים, כנראה גם חולים, להיכנס אליהם הביתה ואפילו לגור בעליית הגג.

כשבחוץ מסתובב הפאקינג גסטפו, והשכנים ישמחו להלשין על כל פיפס הכי קטן, וברגע שזה יקרה - לא רק שיקחו אותם, סביר להניח שיקחו גם אותך ואת המשפחה שלך.
ואני לא מדבר על קנס, אלא שישלחו אותך למחנה ריכוז ****, שבנקודה זו אתה כבר יודע טוב מאוד מה זה אומר.

עם יד על הלב, אם הייתי בן התקופה? אין סיכוי שהייתי בכלל מעלה על הדעת דבר כזה.

האנשים האלה הם מלאכים, וכמו שהנאצים הם התגלמות הרוע האולטימטיבי, חסידי אומות עולם הם התגלמות הטוב האולטימטיבי.

הם לא היו רבים, אבל המעטים מהווים קרן אור של תקווה לכל האנושות. וכולנו צריכים להיות קצת, אפילו קצת, כמוהם.

• 11 months later...

בלי לקרוא אומר לך שכנראה התכוונו אלינו בבחינת לגלות יותר רגישות, בתור עם שחווה על בשרו-

ולא כדי לעמוד על תנאי החיים של מהגרי העבודה לעומת היהודים בשואה.

3 hours ago, ששון הצהוב said:

בלי לקרוא אומר לך שכנראה התכוונו אלינו בבחינת לגלות יותר רגישות, בתור עם שחווה על בשרו-

ולא כדי לעמוד על תנאי החיים של מהגרי העבודה לעומת היהודים בשואה.

תקרא, מישהו שם כתב על הפגנה נגד מסתננים עם דמיון מצמרר לליל הבדולח. מעניין מה דעתו על המצב עם החרדים היום.

7 hours ago, AvielMaccabi4 said:

תקרא, מישהו שם כתב על הפגנה נגד מסתננים עם דמיון מצמרר לליל הבדולח. מעניין מה דעתו על המצב עם החרדים היום.

אני לא חסיד של השוואות וגם לי הייתה צורמת השוואה בין יהודים בשואה לפליטים בדרום ת"א.

אבל כן אפשר לזהות מכנה משותף מסוים-

הפליטות, או יותר מכך הפגיעה בזכויות וההימצאות בחיים של כפייה.

מי שנמלט מידי הגרמנים כיוון שהוא יהודי, ומי שנמלט מכוחות הצבא במדינה שלו בגלל שהוא סודני- אולצו לזה בגלל נתון מולד שלא ניתן לשינוי (היותם יהודים או היותם סודנים).

חרדים זה משתנה נפרד במשוואה, כיוון שזה שיח אידאולוגי.

בלי קשר הכללה זה גרוע בכל מצב ולא הייתי בחיים מוחה "נגד החרדים".

אבל כן הייתי מפגין בעד הפרדה של דת מהמדינה, ולא הייתי מרגיש "גזען" נגד כל החרדים.

כיוון שלהיות חרדי זו בחירה מתוך אידאולוגיה (למעט ילדים כמובן).

4 hours ago, ששון הצהוב said:

אני לא חסיד של השוואות וגם לי הייתה צורמת השוואה בין יהודים בשואה לפליטים בדרום ת"א.

אבל כן אפשר לזהות מכנה משותף מסוים-

הפליטות, או יותר מכך הפגיעה בזכויות וההימצאות בחיים של כפייה.

מי שנמלט מידי הגרמנים כיוון שהוא יהודי, ומי שנמלט מכוחות הצבא במדינה שלו בגלל שהוא סודני- אולצו לזה בגלל נתון מולד שלא ניתן לשינוי (היותם יהודים או היותם סודנים).

חרדים זה משתנה נפרד במשוואה, כיוון שזה שיח אידאולוגי.

בלי קשר הכללה זה גרוע בכל מצב ולא הייתי בחיים מוחה "נגד החרדים".

אבל כן הייתי מפגין בעד הפרדה של דת מהמדינה, ולא הייתי מרגיש "גזען" נגד כל החרדים.

כיוון שלהיות חרדי זו בחירה מתוך אידאולוגיה (למעט ילדים כמובן).

מי שנמלט מכוחות הצבא במדינה שלו מגיע למצרים, לא לגן עדן של ישראל, ומי שמגיע לישראל הוא מהגר עבודה. אין פה שום מכנה משותף.

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic