Jump to content

קרע בגיד אכילס

ביג ליבובסקי

Recommended Posts

אתמול במשחק כדורגל מישהו דרך לי על השוק בזמן שהייתי בתהליך ריצה לכיוון אחר והתפתלתי מכאבים. בסופו של דבר זה כנראה קרע בגיד אכילס.

הבוקר אני עושה אולטרסאונד ואדע את חומרת הקרע( מלא או בתקווה שחלקי). אם זה מלא אולי אצטרך לעבור ניתוח.

יש כאן מישהו שעבר את אותה פציעה ויכול לספר על תהליך ההחלמה? אנשי מקצוע שיכולים לשפוך אור על משך החלמה ועל כדאיות לניתוח או לא?

סתם כי לא מזמן עברנו על זה. אם אתה רוצה לדלג על ההסבר האנטומי של הגיד אז תעבור לדקה מתחילת הסרטון. הסבר על אבחנה בסיסית בין קרע ללא קרע.

בנוגע להחלמה - ברור לך שזה משתנה מאדם לאדם ובהתאם גם לחומרת הקרע ולגילו. אם אתה רוצה קצת מידע אז מיסטר גוגל לא רע בזה:

http://www.infomed.co.il/treatment-290/%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%97+%D7%92%D7%99%D7%93+%D7%90%D7%9B%D7%99%D7%9C%D7%A1/

אבא שלי קרע את גיד אכילס לפני שבועיים בערך, בכדורגל.

פציעה קשה מאוד, אם זה קרע מלא כמו שלו, עדיף לך לעבור ניתוח, שמשבית אותך למשהו כמו חודש וחצי- חודשיים. (ההתאחות של השריר ארוכה יותר בלי ניתוח)

לפי התכנון זה אמור להיות 3 שבועות בערך עם גבס ואחרי זה שמים לך מגף (לעוד 3 שבועות בערך) שמקבע לך את הכף רגל ולאט לאט מורידים לך את הזווית.

* מהצד שלו אני יכול להגיד לך שהסבל הכי גדול בפציעה הזאת זה לבוא עם כסא גלגלים/ קביים לשער 10 למטה, ולא לבוא למקום הרגיל ב11 למעלה :whistling:

תודה לשניכם על התשובות, שתהיה החלמה מהירה לאבא!

לגביי- עברתי אולטרסאונד ויש לי קרע מלא, כנראה שאנותח באסף הרופא.