Jump to content

המלצת סדרה

idan8

Recommended Posts

כמי שקרא את הספרים הרבה לפני שהייתה סדרה - הם אש.

לא קראתי ספרות פנטזיה / מד"ב טובה יותר.

קו העלילה של אריה בבראבוס גרם לי לרצות לחתוך ורידים גם במקור. כנ"ל בראן ומסעותיו.

מרטין חייב להפסיק לכתוב בולשיט פילוסופי בגרוש ועוד מנקודת מבט של ילדים.

והוא באמת יפסיק, כי הוא ימות לפני שייצא הספר השישי כמובן.

לא חושב שאתה יכול לשפוט את הכתיבה לפי כמה פרקים, בטח כשאתה מגיע כבר עם ויז'ן איך זה נראה בסידרה, וכמו שאמרת כבר מכיר את הסיפור. הכתיבה מצויינת לדעתי. לא סגור עדיין על כמה ערך מוסף זה נותן. רוב קווי העלילה החשובים (שוב, עוד לא קראתי את החמישי) חופפים עד זהים. יש כמה קווים שרק נזרקו לאוויר (ליידי סטונהארט ופייק אריה) שאני לא יודע עדיין לאן זה יילך. אבל יש גם כמה קווי עלילה שהסידרה פשוט חירבה, לדוגמא איי הברזל.

לגבי הסידרה, גם אני חושב שעונה 6 הייתה מצויינת. זזה מהר - בדיוק כמו עונה 1 אגב, שראיתי לא מזמן בפעם השנייה - איפה שצריך, ומתעכבת איפה שצריך (חוץ מהקו עלילה המעיק של אריה בבראבוס לעזאזל מה זה היה החרא הזה). ועם זאת, להגיד שהיא הייתה טובה יותר מ4 זו הגזמה, יש מצב שזו העונה הכי טובה עד כה.

מקבל מה שאומר. בגלל זה גם שאלתי אם אני היחיד שהרגיש ככה, ולא קבעתי שחרא של סופר. פשוט אם זה כמו שאתה אומר, שלא ברור כמה ערך מוסף נותן - אין לי סיבה להמשיך לקרוא אחרי שלא תפס אותי בפרקים הראשונים.

וכן, מסכים איתך לגמרי לגבי קו העלילה של אריה בבראבוס.

כמי שקרא את הספרים הרבה לפני שהייתה סדרה - הם אש.

לא קראתי ספרות פנטזיה / מד"ב טובה יותר.

קו העלילה של אריה בבראבוס גרם לי לרצות לחתוך ורידים גם במקור. כנ"ל בראן ומסעותיו.

מרטין חייב להפסיק לכתוב בולשיט פילוסופי בגרוש ועוד מנקודת מבט של ילדים.

והוא באמת יפסיק, כי הוא ימות לפני שייצא הספר השישי כמובן.

בשביל הרקורד הז׳אנר הזה ככלל לא מדבר אליי. עזוב כספרות, כרעיון. משחקי הכס זה יוצא דופן, גם דוקטור הו אם נחפש דוגמה שהיא טלוויזיונית בלבד.

התחלתי לראות ג׳סיקה ג׳ונס כי אני מעריץ את דיויד טננט, סיימתי חצי עונה ויכול להגיד שלדעתי זה אדיר. מה שמפתיע אותי מאוד נוכח זה שמדובר בסדרה שמבוססת על קומיקס ואני לא מתחבר לכל הקטע הזה של גיבורי על. אבל חוץ מדמות אחת שלא אהבתי שהכניסו, גם הגיבורה (לא במובן גיבורת-על) הראשית מרגישה כמו בן אדם ולא כמו סרט אנימציה לילדים, וגם האויב שלה, שהבנתי שבמקור הוא הרבה יותר "קומיקסי".

בקיצור, מומלץ למי שמתחבר לטעם שלי על סמך הודעות קודמות פה, ובכוונה מציין שבעצמי נרתעתי מהקטע שמבוסס על קומיקס, למקרה שירתיע מישהו אחר פה. אם זה השיקול, תנו עדיין צ׳אנס.

הסדרות של מארוול בנטפליקס (שהם חלק מהעולם הקולנועי אבל כרגע זה מסתכם באיסטר אגז) פשוט אדירות אולי חוץ מאיירון פיסט שהיא לא רעה אבל לא ברמה של השאר.

אגב באוגוסט יוצאת the defenders שזה כולם ביחד, היא תהיה קצרה יותר עם 8 פרקים בלבד. (הם בנו את הסדרות מלכתחילה בשביל הדפנדרז)

בשביל הרקורד הז׳אנר הזה ככלל לא מדבר אליי. עזוב כספרות, כרעיון. משחקי הכס זה יוצא דופן, גם דוקטור הו אם נחפש דוגמה שהיא טלוויזיונית בלבד.

מה זה אומר "כרעיון"?

הם פשוט לא סיימו את הסיפור. אמרו שמגיע לנקודה שמרגישה כמו סוף, זהו. ואני מסכים איתך שאוהב את זה.

זאת לא סדרת מתח שצריכה סוף מוחלט או משהו שיסגור קווי עלילה קודמים, אבל כן היו חייבים לעשות פינאלה כי נגמרה. והיתה ציפייה שיעשו משהו בומבסטי. אז הלכו הפוך על הפוך.

הייתי יותר אוהב אם בכללי לא היה קורה כלום בכלל, אלא כמו בעונות קודמות. אבל הם לא יכלו, בין היתר בגלל איך שהטלוויזיה באמריקה עובדת לעומת מקומות אחרים, גם לסיים עונה אחרונה וגם לא להגיד משהו. אז אמרו שקרה משהו, לא יודעים מה. אני לא חושב שהם יודעים. זה לא שאפשר לשאול אותם מה זה אומר. לא היתה שם משמעות חבויה. אולי יש להם רעיון לאן הם היו רוצים להמשיך, אבל זה נגמר, אז בחרו להשאיר סוף פתוח.

החלטה אמיצה, כי הסתכנה בזה שיגידו שזה גימיק ושעצלנות. אבל לא מדובר פה בסדרה שבה יש משהו שמחכה לפיתרון סופי (סליחה על הביטוי). לסיים אותה הרגיש כמעט מאולץ. אבל כן ראינו מה קורה עם המשפחות ושיש רוח של שינוי. הביאו את זה למצב שאולי הוא נפל ואולי לא. זאת לא סדרה שבה מה שמשמעותי היה איך דברים התגלגלו בכל מקרה. זה מקרה קלאסי של סדרה שבה אופן ההגשה כ"כ מעולה שהוא בעצמו מתעלה על התוכן.

אגב אני חושב שהיום במבט לאחור היא לא כזאת טובה, באופן אובייקטיבי ובהשוואה לאחרות. אבל היא פרצה דרך, ובגלל זה תמיד יהיה לה מקום חם בלב שלי. את שתי העונות האחרונות השלמתי כבר אחרי שהפכתי למכור לסדרות, והרגשתי שפחות מושך אותי מפעם (אולי זה קשור לעונות עצמן?), אבל שעדיין מעולה, ושמדהים לחשוב על זה שנוצרה מתי שנוצרה.

מכיר אנשים שחושבים שהיא הכי טובה בהיסטוריה, לדעתי לא בטופ 5. אבל בהחלט מהחשובות בהיסטוריה.

גם אני חושב שהיא סדרה אוברייטד.

הסוף בעיניי מסמל את נפילתו של טוני סופרנו בין אם מת (והרבה ראיות כביכול תומכות בכך אבל הכותבים לא מסכימים שזו מסקנה חד משמעית אז כנראה לאו דווקא התכוונו לזה) ובין אם נעצר אחר כך.

בשורה התחתונה מדובר על עלייה ונפילה של בוס.

מרטין ימות בוודאות לפני שהוא יסיים את הסדרה, לפעמים אני חושב שהוא רוצה את זה, בתור אחד שעוקב אחרי הבלוג שלו, הבן אדם הזה מעורב בכל כך הרבה פרוייקטים שפשוט אין סיכוי שהוא יסיים, אין, מה שכן אני מתפלל שהוא הכין ממשיך דרך שלפחות יסגור את הספר השביעי.

הסדרה פירקה לגורמים כמה עלילות, לא קראת את החמישי אז אני לא אתן ספויילרים מהספרים, אני רק אגיד שכל מה שהולך בצפון דיי שונה, העלילה של דורן בסדרה לא קשורה, חסרה לדעתי עלילה מאוד מאוד חשובה מהספר החמישי שקשורה לדעתי לכל המלחמה שעומדת לבוא, בגלל זה אני אומר שאם מישהו ממש מתחבר לעולם הזה שמרטין יצר, שיקרא גם את הספרים, הוא יקבל סיפור שונה לגמרי

מה זה אומר "כרעיון"?

שאלה טובה. הכוונה שלי היא שבאופן כללי פנטזיה ומד"ב לא מושכים אותי. "כרעיון" ניסה להגיד שבין אם על המסך ובין אם כחומר כתוב. אגב כשניסיתי לחשוב אם יש עוד אפשרות שפספסתי, חשבתי על חומר אודיטורי - וכן אהבתי את מדריך הטרמפיסט בסדרת הרדיו המקורית.

גם אני חושב שהיא סדרה אוברייטד.

הסוף בעיניי מסמל את נפילתו של טוני סופרנו בין אם מת (והרבה ראיות כביכול תומכות בכך אבל הכותבים לא מסכימים שזו מסקנה חד משמעית אז כנראה לאו דווקא התכוונו לזה) ובין אם נעצר אחר כך.

בשורה התחתונה מדובר על עלייה ונפילה של בוס.

מסכים עם השורה התחתונה על כיוון של נפילה. אבל זה הובע בכל העונה. זה לא שפתאום אולי מת.

ואהבתי מאוד את מה שצ׳ייס אמר על זה שאולי הפעם מת ואולי הפעם לא, אבל זה לא משנה. זאת הנקודה שירו בו, ושיותר סביר שיקרה לו מאשר לאדם רנדומלי. להתעכב על האם מת או לא באמת יפספס את כל הפואנטה של הסדרה. סדרה שאני מעריך דווקא כי החזיקה בלי תוכן יוצא דופן. היא לא היתה צריכה טוויסטים כדי להחזיק 7 עונות (בינינו זה 8 בפועל, יש עונה אחת שנמרחה על שנתיים והיא באורך לגיטימי לשתי עונות נפרדות), אופן ההגשה, המשחק, הבימוי והתסריט עשו את זה.

אני חושב עכשיו על הביקורות על האיטיות במשחקי הכס, והטענות להגנתם ש"לא תמיד צריך לקרות משהו". רק שגם אם לא קורה כלום, צריך עדיין להציג משהו לצופים. אפשר גם שיקרה משהו לא מאוד משמעותי, כדי להתעכב על איך מגיבים לדבר הזה.

הסדרות של מארוול בנטפליקס (שהם חלק מהעולם הקולנועי אבל כרגע זה מסתכם באיסטר אגז) פשוט אדירות אולי חוץ מאיירון פיסט שהיא לא רעה אבל לא ברמה של השאר.

אגב באוגוסט יוצאת the defenders שזה כולם ביחד, היא תהיה קצרה יותר עם 8 פרקים בלבד. (הם בנו את הסדרות מלכתחילה בשביל הדפנדרז)

תשמע, הקטע הוא שבכללי זה לא מדבר אליי. בגלל זה אני מקווה שלוק קייג׳ לא יחזור. השחקן טוב והכל, אבל אני לא רוצה גיבורי על. וזה מה שהרגשתי שג׳סיקה ג׳ונס עושה. סדרה לאנשים כמוני, שלא בקטע של ספרי קומיקס וגיבורי על.

ג׳סיקה ג׳ונס מזכירה לי את האביר האפל במובנים מסויימים. אבל שום אביר אפל לא ישכנע אותי להתעניין בבאטמן נגד סופרמן, ושום פרק אדיר של ג׳סיקה ג׳ונס לא ישכנע אותי לראות סדרה שהיא חלק ממנה כחלק מקבוצת גיבורי על. שיתוף הפעולה שלה עם לוק קייג׳ היה מבחינתי אם כבר טרן אוף.

רוב הסדרה (הסופרנוס) מובאת לנו מנקודת מבטו של טוני, ברגע שיורים בו והוא מת אין מה לראות יותר, הכל שחור

ראיתי איזשהו סרטון עם כביכול עדויות לזה, שבסצנה האחרונה מדו מנסה 3 פעמים להכנס לחניה ובסוף מצליחה זה כאילו 3 פעמים שניסו לחסל אותו בסוף מצליחים (המתנקשים הכושים, ג'וניור, עכשיו)

זאת ועוד, האיש שיושב על הדלפק ומסתכל על טוני פעמיים בסצנה הזאת הוא לא ניצב ומקבל קרדיט כ man in members only jacket, כאשר הפרק שבו ג'וניור יורה בטוני נקרא members only, כנראה שהוא המחסל

אולי זה מכוון אולי לא אבל לדעתי ואיך שאני מקבל את הסדרה, טוני מת

רוב הסדרה (הסופרנוס) מובאת לנו מנקודת מבטו של טוני, ברגע שיורים בו והוא מת אין מה לראות יותר, הכל שחור

ראיתי איזשהו סרטון עם כביכול עדויות לזה, שבסצנה האחרונה מדו מנסה 3 פעמים להכנס לחניה ובסוף מצליחה זה כאילו 3 פעמים שניסו לחסל אותו בסוף מצליחים (המתנקשים הכושים, ג'וניור, עכשיו)

זאת ועוד, האיש שיושב על הדלפק ומסתכל על טוני פעמיים בסצנה הזאת הוא לא ניצב ומקבל קרדיט כ man in members only jacket, כאשר הפרק שבו ג'וניור יורה בטוני נקרא members only, כנראה שהוא המחסל

אולי זה מכוון אולי לא אבל לדעתי ואיך שאני מקבל את הסדרה, טוני מת

שמעתי תיאוריות כאלה, האמת שאם אגלה שזה נכון אתבאס - בעיקר כי ממש הערכתי את הכותבים על כוונה אחרת ואז יצאתי טמבל.

שמעתי תיאוריות כאלה, האמת שאם אגלה שזה נכון אתבאס - בעיקר כי ממש הערכתי את הכותבים על כוונה אחרת ואז יצאתי טמבל.

זה סוף פתוח, אז כל תאוריה היא רק תאוריה עד שצ'ייס יאשר אותה

אישית אני הייתי מעדיף סוף כמו בילדי האנרכיה

כל העלילה של דורן הפכה לבדיחה בסדרה. רק לפני כמה חודשים התפניתי לקרוא את הספר החמישי והבנתי איך הם חירבו את זה.

לא קראתי את הספרים אבל השלישיית לוחמות האלו זה הדבר הכי מעיק שהיה אחרי העלילה של אריה בנוסף לחוסר עניין הן גם שיחקו ממש גרוע. בעקבות קו העלילה של אריה במקדש נגרם לי לרצון עז שהיא תמות.

כל העלילה של דורן הפכה לבדיחה בסדרה. רק לפני כמה חודשים התפניתי לקרוא את הספר החמישי והבנתי איך הם חירבו את זה.

אם כבר דורן, מה שמעניין שם זה שהחליטו שיהיה להם מבטא שונה. שזה דווקא סבבה. מה שלא מובן אבל הוא המיש-מש של מבטאים בעונות הראשונות.

אצל משפחת סטארק נד, רוב וג׳ון מדברים במעין שילוב של אנגלית של ה-BBC שמציינת שהם ממעמד גבוה יחד עם הגייה של u כמשהו בין שורוק לחולם (אין מקבילה בעברית) ואף פעם לא כמשהו דומה לקמץ/פתח, נגיד up הם יגידו "אופ". שזה סבבה כדי לציין שהם מעמד גבוה אבל עדיין צפון (למרות שאני לא יודע כמה זה מכוון, כי יותר בולט אצל הילדים שהשחקנים שלהם לא מהצפון). רק ששומעים הבדל בין המבטאים של נד (השחקן באמת משפילד), של רוב (השחקן סקוטי שמזייף מבטא אנגלי מלכתחילה, דווקא מעולה לדעתי) ושל ג׳ון (שנשמע כמו סתם לונדוני ממצב סוציו-אקונומי טוב שמתעקש להגות u כמו צפוני).

ומילא זה, אבל איך זה מסתדר עם זה שהצעירים מדברים בלי שום זכר למבטא צפוני? סנזה, אריה, בראן וריקון הוגים פתאום u כמו בדרום. איך זה הגיוני? זה פאשלה בהפקה בעיקר, אולי כי אמריקאית. איך יכול להיות שמבקשים מחלק מהשחקנים לעוות את המבטא שלהם כדי שיהיה כאילו צפוני, ומאחרים שמשחקים בני אותה משפחה לא מבקשים? אגב הם באמת חטפו על זה ביקורות בבריטניה. אין מצב שבאנגליה תהיה סדרה שבה ילד שהדמות שלו מהצפון יהגה u כמו בדרום. הבמאי יתקן את זה.

אה, וחשבתי להוסיף למקרה שמישהו יזלזל בחשיבות של מבטאים: מעבר לאמינות, דיויד טננט משחק בג׳סיקה ג׳ונס דמות שאמורה לייצג רוע והפחדה. לפי מחקרים, המבטא שהכי משדר את זה הוא לונדוני "גבוה". זה המבטא שטננט (סקוטי) עושה שם. גם בדוקטור הו עשה מבטא דומה, אבל באינטונציה שונה לגמרי.

בכל מקרה הנקודה היא שלדמות יש מבטא שמזוהה עם סמכות ועם ניכור. וביקשו ממנו (בצדק לדעתי) לעשות מבטא לונדוני. הדמות פשוט היתה עוברת שונה (בטח לקהל לא-בריטי) עם המבטא גלאזגו הילידי שלו.

לעומת זאת חטף ביקורת בארה"ב כשניסה לעשות מבטא אמריקאי בסדרה אחרת.

כל הקווים של אריה עד שהיא עולה על הספינה המחורבנת לבראבוס היו ממש טובים. בראן אני דווקא אוהב את הקו שחו אבל שונא אותו כדמות וגם שונא את השחקן שנהיה ממש מכוער ככל שהתבגר

תשמע, הקטע הוא שבכללי זה לא מדבר אליי. בגלל זה אני מקווה שלוק קייג׳ לא יחזור. השחקן טוב והכל, אבל אני לא רוצה גיבורי על. וזה מה שהרגשתי שג׳סיקה ג׳ונס עושה. סדרה לאנשים כמוני, שלא בקטע של ספרי קומיקס וגיבורי על.

ג׳סיקה ג׳ונס מזכירה לי את האביר האפל במובנים מסויימים. אבל שום אביר אפל לא ישכנע אותי להתעניין בבאטמן נגד סופרמן, ושום פרק אדיר של ג׳סיקה ג׳ונס לא ישכנע אותי לראות סדרה שהיא חלק ממנה כחלק מקבוצת גיבורי על. שיתוף הפעולה שלה עם לוק קייג׳ היה מבחינתי אם כבר טרן אוף.

תראה דרדוויל אם לא ראית

לא קראתי את הספרים אבל השלישיית לוחמות האלו זה הדבר הכי מעיק שהיה אחרי העלילה של אריה בנוסף לחוסר עניין הן גם שיחקו ממש גרוע. בעקבות קו העלילה של אריה במקדש נגרם לי לרצון עז שהיא תמות.

מצחיק שאתה אומר את זה , בספרים הם אם אני לא טועה שבעה והעלילה של לפחות חלק מהן לדעתי מעניינת מאוד, גם בספרים העלילה של אריה נמרחת, הסדרה עברה את הספרים בעלילה שלה כמו שזה נראה לפחות בחצי ספר

זה סוף פתוח, אז כל תאוריה היא רק תאוריה עד שצ'ייס יאשר אותה

אישית אני הייתי מעדיף סוף כמו בילדי האנרכיה

לא זוכר עם מי הראיון (כשראיתי את הסוף רצתי לחפש בגוגל להבין מה לעזאזל) אבל נראה לי עם הכותבים וטענו שזו לאו דווקא הכוונה, לא אישרו וגם לא הפריכו.

למרות שאכן יש יותר מדי רמזים לכך אז אני בטוח שזה לא צירוף מקרים.

אבל זה עדיין בגדר תיאוריה ובתכל׳ס של הסוף זה לא כזה משנה, מה שבטוח זה שהוא נפל בין אם נעצר ובין אם מת.

מעדיף לחשוב שטוני סופרנו נעצר ולא מת ?

שאלה טובה. הכוונה שלי היא שבאופן כללי פנטזיה ומד"ב לא מושכים אותי. "כרעיון" ניסה להגיד שבין אם על המסך ובין אם כחומר כתוב. אגב כשניסיתי לחשוב אם יש עוד אפשרות שפספסתי, חשבתי על חומר אודיטורי - וכן אהבתי את מדריך הטרמפיסט בסדרת הרדיו המקורית.

עוד לא הבנתי מה הקשר בין משחקי הכס(פנטזיה) לדוקטור הו והמדריך(מד"ב)

ממה שהבנתי הספר פנטזיה היחיד שקראת/הסדרה היחידה שראית היה משחקי הכס, וכאמור אהבת את זה.

זה בז'אנר של רומח הדרקון, ממלכות נשכחות, שר הטבעות.. שום קשר למד"ב

עוד לא הבנתי מה הקשר בין משחקי הכס(פנטזיה) לדוקטור הו והמדריך(מד"ב)

ממה שהבנתי הספר פנטזיה היחיד שקראת/הסדרה היחידה שראית היה משחקי הכס, וכאמור אהבת את זה.

זה בז'אנר של רומח הדרקון, ממלכות נשכחות, שר הטבעות.. שום קשר למד"ב

קודם כל, הבחור השני קישר קודם :)

אבל מסכים אותו שיכולים להיות קווי דמיון מסויימים בקטע של "על-טבעיות", נקרא לזה כך.

משחקי הכס זה הפנטזיה היחיד שאני רואה, כן. השאר לא מדבר אליי. ראיתי את שר הטבעות השני בקולנוע למשל. הז׳אנר פשוט לא מדבר אליי בכלל. גם במשחקי הכס הקטעים שאני אוהב הם בתכלס פחות הקטעים של פנטזיה ויותר ה"טבעיים".