Jump to content

המלצת סדרה

idan8

Recommended Posts

כותב לי שהדף לא זמין , כנראה זה עוד לא זמין בנטפליקס ישראל

אני מעלה לכם את כל העונה.

אשתדל שיהיה כמה יותר מהר.

עריכה:

טוב האינטרנט שלי על הפנים, לוקח לי שנים להעלות פרק 1

לפחות פעם הבאה שתצא מהבית בלומפילד יהיה מוכן.

את העונה הראשונה ראיתי בלילה אחד והלכתי לעבודה בבוקר.

אני מעלה לכם את כל העונה.

אשתדל שיהיה כמה יותר מהר.

עריכה:

טוב האינטרנט שלי על הפנים, לוקח לי שנים להעלות פרק 1

לא נראה לי שבאמת תצליח האינטרנט בארץ לא בנוי לזה

טוב, באיחור קל התחלתי לראות משחקי הכס

אני בפרק שלוש בעונה הראשונה, מאמין שיקח לי עד 2018 לסיים הכל כולל עונה 7

ראיתי 4 עונות בפחות מחודש בזמנו

עכשיו עושים צפייה שנייה לקראת העונה החדשה. אני רוצה לסיים יום לפני הפרק הראשון אז עשיתי הקצבת פרקים ועדיין זה קשה לא לסיים את זה בחודש.

ראיתי 4 עונות בפחות מחודש בזמנו

עכשיו עושים צפייה שנייה לקראת העונה החדשה. אני רוצה לסיים יום לפני הפרק הראשון אז עשיתי הקצבת פרקים ועדיין זה קשה לא לסיים את זה בחודש.

גם אני ככה עכשיו אני רואה איזה שלושה פרקים ביום. מעניין לראות את הסדרה מחדש כל כך הרבה דברים ששכחתי.

לגמרי. בין לבין אני גם קורא את הספרים והרבה דברים שקראתי והייתי בטוח שלא נכנסו לסידרה פתאום אני מגלה שכן נכנסו, גם אם באיזכור קל.

לגמרי. בין לבין אני גם קורא את הספרים והרבה דברים שקראתי והייתי בטוח שלא נכנסו לסידרה פתאום אני מגלה שכן נכנסו, גם אם באיזכור קל.

הספרים והסדרה כבר הולכים כל אחד לכיוון שונה לגמרי.. ממליץ למי שאוהב לקרוא על הספרים, פשוט מצויינים

כן אתה צודק עד חלק מהרביעי הסדרה היא כמעט אחד על אחד, גם בחמישי חלק מהPOV עוד נראים יחסית כמו בסדרה

מה שאני אוהב בספרים זה את ריבוי הדמויות והפירוט שיש על כל אחת מהן, פרקי POV על דמויות שאין בכלל בסדרה, איזה עולם מטורף הוא בנה השמן הזה, אני דיי בטוח שהוא ימות לפני שהוא יסיים הכל (יש גם את דאנק ואג אם יצא לך לקרוא גם שם נשאר לו להוציא עוד איזה 4 ספרים)

ברור שבספרים העולם הרבה יותר מורכב והדמויות הרבה יותר עגולות, אבל סך הכל הסידרה העבירה את זה מצויין לדעתי. דאנק ואג זה האביר משבע הממלכות?

ברור שבספרים העולם הרבה יותר מורכב והדמויות הרבה יותר עגולות, אבל סך הכל הסידרה העבירה את זה מצויין לדעתי. דאנק ואג זה האביר משבע הממלכות?

כן אחי, האביר משבע הממלכות זה 3 סיפורים שלו ביחד ונשאר לו להוציא עוד איזה 4 לדעתי עד האסון בסאמרפול ( לא ספויילר אל תדאגו)

אז יש לי אותו, אני אקרא אותו אחרון. הבנתי שזה מוציא אותו מהריכוז של הסדרה העיקרית החרא הזה.

לא מוצא כלום בגוגל על האסון בסאמרפול, מה זה?

אז יש לי אותו, אני אקרא אותו אחרון. הבנתי שזה מוציא אותו מהריכוז של הסדרה העיקרית החרא הזה.

לא מוצא כלום בגוגל על האסון בסאמרפול, מה זה?

סאמרהול * טעות שלי, זה הפיצוץ שהרג את דאנק ואג כשאג ניסה להחיות דרקון שם, בערך 40 שנה לפני העלילה המרכזית, מי שנולד בטרגדיה זה הנסיך ראיגר אח של דאינריז ואבא של

התחלתי לראות ג׳סיקה ג׳ונס כי אני מעריץ את דיויד טננט, סיימתי חצי עונה ויכול להגיד שלדעתי זה אדיר. מה שמפתיע אותי מאוד נוכח זה שמדובר בסדרה שמבוססת על קומיקס ואני לא מתחבר לכל הקטע הזה של גיבורי על. אבל חוץ מדמות אחת שלא אהבתי שהכניסו, גם הגיבורה (לא במובן גיבורת-על) הראשית מרגישה כמו בן אדם ולא כמו סרט אנימציה לילדים, וגם האויב שלה, שהבנתי שבמקור הוא הרבה יותר "קומיקסי".

בקיצור, מומלץ למי שמתחבר לטעם שלי על סמך הודעות קודמות פה, ובכוונה מציין שבעצמי נרתעתי מהקטע שמבוסס על קומיקס, למקרה שירתיע מישהו אחר פה. אם זה השיקול, תנו עדיין צ׳אנס.

כן אתה צודק עד חלק מהרביעי הסדרה היא כמעט אחד על אחד, גם בחמישי חלק מהPOV עוד נראים יחסית כמו בסדרה

מה שאני אוהב בספרים זה את ריבוי הדמויות והפירוט שיש על כל אחת מהן, פרקי POV על דמויות שאין בכלל בסדרה, איזה עולם מטורף הוא בנה השמן הזה, אני דיי בטוח שהוא ימות לפני שהוא יסיים הכל (יש גם את דאנק ואג אם יצא לך לקרוא גם שם נשאר לו להוציא עוד איזה 4 ספרים)

אני היחיד שלא אהב את הכתיבה של מרטין/העריכה שהספרים עברו? אני בגדול לא בן אדם שקורא ספרים, אין לי סבלנות לרוב וגם הפרעת הקשב גורמת לי להירתע מספרים, אבל כן קורא למשל סיפורים קצרים לפעמים. ברור שזה משהו אחר כי מדובר פה בסדרת רומנים, אבל הכתיבה ממש לא תפסה אותי. אחרי הכמה פרקים ראשונים פשוט הפסקתי ולא המשכתי. אני גם מכיר כבר את הסיפור, ולא הרגשתי שלקריאה יש איזה ערך מוסף לפי ההתחלה של הספר הראשון. ובאמת אין לי סבלנות לקרוא עכשיו כמה ספרים כשאני יודע מה קורה, וכשהבנתי שגם שם העלילה מתעכבת איפה שלא צריך, כמו בסדרה.

דווקא בניגוד לאחרים אני חושב שהעונה האחרונה היתה שיפור מהשתיים שלפניה. הורגש שהם כבר לא מחוייבים לספרים - הכל זז הרבה יותר מהר. אגב, לגבי שינויים מהספרים - הרבה מהשינויים נראים לי לטובה. גם בלי לקרוא הכל. רוב ודני למשל צעירים מדי. גם בסדרה, אבל בסדרה בגלל שמשחקים אותם מבוגרים הסצנות איתם מרגישות יותר אמינות (ואל תתפסו אותי עכשיו ב"גם הדרקונים אמינים?", זה שזה עולם פנטזיה לא אומר שאין לו שום קשר לעולם שלו). בספר זה פשוט מרגיש מגוחך. מדובר כאן על ילדים. אני כן מקבל את האפשרות שבפרקים הבאים מרטין עושה מספיק כדי לשכנע שההתנהגות שלהם ואיך שתופסים אותם יכולים להתיישב עם הגיל הצעיר שלהם, אבל צריך חתיכת עבודה בשביל זה, ובכנות לא מצאתי צידוק לזה שהדמויות שם כ"כ צעירות, בייחוד כשהן בוגרות נפשית. אבל שוב, מקבל שאולי בהמשך כן מוסבר.

סמוך על סול עונה 3 נגמרה, 10 פרקים, חלקם טובים ממש וחלקם סבירים.

טוב שאמרת וטוב שנכנסתי לפה ובדקתי עמודים קודמים, חיכיתי שהעונה תיגמר כדי לראות הכל וברח לי מהראש :)

מה מצב הסצנות האיטיות-וארוכות-יתר-על-המידה? זה הדבר היחיד שלא אהבתי בעונות הקודמות, אבל בעיקר בראשונה. בשנייה חושב שכבר פחות הרגשתי את זה.

סיימתי את הסופראנוס.

הסוף פשוט הרג אותי אבל ככל שאני חושב עליו זה גאוני.

הם פשוט לא סיימו את הסיפור. אמרו שמגיע לנקודה שמרגישה כמו סוף, זהו. ואני מסכים איתך שאוהב את זה.

זאת לא סדרת מתח שצריכה סוף מוחלט או משהו שיסגור קווי עלילה קודמים, אבל כן היו חייבים לעשות פינאלה כי נגמרה. והיתה ציפייה שיעשו משהו בומבסטי. אז הלכו הפוך על הפוך.

הייתי יותר אוהב אם בכללי לא היה קורה כלום בכלל, אלא כמו בעונות קודמות. אבל הם לא יכלו, בין היתר בגלל איך שהטלוויזיה באמריקה עובדת לעומת מקומות אחרים, גם לסיים עונה אחרונה וגם לא להגיד משהו. אז אמרו שקרה משהו, לא יודעים מה. אני לא חושב שהם יודעים. זה לא שאפשר לשאול אותם מה זה אומר. לא היתה שם משמעות חבויה. אולי יש להם רעיון לאן הם היו רוצים להמשיך, אבל זה נגמר, אז בחרו להשאיר סוף פתוח.

החלטה אמיצה, כי הסתכנה בזה שיגידו שזה גימיק ושעצלנות. אבל לא מדובר פה בסדרה שבה יש משהו שמחכה לפיתרון סופי (סליחה על הביטוי). לסיים אותה הרגיש כמעט מאולץ. אבל כן ראינו מה קורה עם המשפחות ושיש רוח של שינוי. הביאו את זה למצב שאולי הוא נפל ואולי לא. זאת לא סדרה שבה מה שמשמעותי היה איך דברים התגלגלו בכל מקרה. זה מקרה קלאסי של סדרה שבה אופן ההגשה כ"כ מעולה שהוא בעצמו מתעלה על התוכן.

אגב אני חושב שהיום במבט לאחור היא לא כזאת טובה, באופן אובייקטיבי ובהשוואה לאחרות. אבל היא פרצה דרך, ובגלל זה תמיד יהיה לה מקום חם בלב שלי. את שתי העונות האחרונות השלמתי כבר אחרי שהפכתי למכור לסדרות, והרגשתי שפחות מושך אותי מפעם (אולי זה קשור לעונות עצמן?), אבל שעדיין מעולה, ושמדהים לחשוב על זה שנוצרה מתי שנוצרה.

מכיר אנשים שחושבים שהיא הכי טובה בהיסטוריה, לדעתי לא בטופ 5. אבל בהחלט מהחשובות בהיסטוריה.

אני היחיד שלא אהב את הכתיבה של מרטין/העריכה שהספרים עברו? אני בגדול לא בן אדם שקורא ספרים, אין לי סבלנות לרוב וגם הפרעת הקשב גורמת לי להירתע מספרים, אבל כן קורא למשל סיפורים קצרים לפעמים. ברור שזה משהו אחר כי מדובר פה בסדרת רומנים, אבל הכתיבה ממש לא תפסה אותי. אחרי הכמה פרקים ראשונים פשוט הפסקתי ולא המשכתי. אני גם מכיר כבר את הסיפור, ולא הרגשתי שלקריאה יש איזה ערך מוסף לפי ההתחלה של הספר הראשון. ובאמת אין לי סבלנות לקרוא עכשיו כמה ספרים כשאני יודע מה קורה, וכשהבנתי שגם שם העלילה מתעכבת איפה שלא צריך, כמו בסדרה.

דווקא בניגוד לאחרים אני חושב שהעונה האחרונה היתה שיפור מהשתיים שלפניה. הורגש שהם כבר לא מחוייבים לספרים - הכל זז הרבה יותר מהר. אגב, לגבי שינויים מהספרים - הרבה מהשינויים נראים לי לטובה. גם בלי לקרוא הכל. רוב ודני למשל צעירים מדי. גם בסדרה, אבל בסדרה בגלל שמשחקים אותם מבוגרים הסצנות איתם מרגישות יותר אמינות (ואל תתפסו אותי עכשיו ב"גם הדרקונים אמינים?", זה שזה עולם פנטזיה לא אומר שאין לו שום קשר לעולם שלו). בספר זה פשוט מרגיש מגוחך. מדובר כאן על ילדים. אני כן מקבל את האפשרות שבפרקים הבאים מרטין עושה מספיק כדי לשכנע שההתנהגות שלהם ואיך שתופסים אותם יכולים להתיישב עם הגיל הצעיר שלהם, אבל צריך חתיכת עבודה בשביל זה, ובכנות לא מצאתי צידוק לזה שהדמויות שם כ"כ צעירות, בייחוד כשהן בוגרות נפשית. אבל שוב, מקבל שאולי בהמשך כן מוסבר.

לא חושב שאתה יכול לשפוט את הכתיבה לפי כמה פרקים, בטח כשאתה מגיע כבר עם ויז'ן איך זה נראה בסידרה, וכמו שאמרת כבר מכיר את הסיפור. הכתיבה מצויינת לדעתי. לא סגור עדיין על כמה ערך מוסף זה נותן. רוב קווי העלילה החשובים (שוב, עוד לא קראתי את החמישי) חופפים עד זהים. יש כמה קווים שרק נזרקו לאוויר (ליידי סטונהארט ופייק אריה) שאני לא יודע עדיין לאן זה יילך. אבל יש גם כמה קווי עלילה שהסידרה פשוט חירבה, לדוגמא איי הברזל.

לגבי הסידרה, גם אני חושב שעונה 6 הייתה מצויינת. זזה מהר - בדיוק כמו עונה 1 אגב, שראיתי לא מזמן בפעם השנייה - איפה שצריך, ומתעכבת איפה שצריך (חוץ מהקו עלילה המעיק של אריה בבראבוס לעזאזל מה זה היה החרא הזה). ועם זאת, להגיד שהיא הייתה טובה יותר מ4 זו הגזמה, יש מצב שזו העונה הכי טובה עד כה.