Jump to content

עמרי אפק Vs קלינגר--- שבת ביציע - 2.3.13

חןחן

Recommended Posts

כמה זיוני שכל ואנשים שלא יודעים על מה הם מדברים, חצי מהם גם בטח לא היו ביציעים לפני 10 שנים כדי לדעת מה היה שם,

כל לא יודע מאיפה להתחיל ולמי להגיב..

סוייר יא מלך :wubyellow3:

טוני יגבר, מילה שאתה אחד החברה היותר איכותיים בפורום (רק על הסדרות והסרטים שאתה ממליץ..),

אני לא יודע אם היית באותה תקופה בבלומפילד, יש לי הרגשה שכן, אבל באמת באמת שזאת הייתה התקופה הכי מגעילה אי פעם בתולדות מכבי.

ולא בגלל הקהל, במשחקים שניצחנו הקהל עודד.. ובלי קשר, אולי לי ולך הקהל זה הגורם הכי חשוב

אבל לרוב האנשים זה מעניין את העכוז השחקן האולטראס או שקר אחר, במיוחד בתקופה ההיא.

קלינגר היה מאמן גרוע מאוד, והוכיח את זה גם אחרי שעזב את מכבי בכל קבוצה שהוא הגיע אליה,

נכון, החלק שלו באליפות 2003 הוא מאוד גדול (אל תשכח שזה קבוצה שניר לוין בנה מהיסוד, ובסוף אבי הביא את האליפות הזאת, אם אוהבים את זה או לא).

הוא פשוט היה גרוע ושקרן, הוא כל הזמן חיפש פוליטיקות ומלחמות (אתה זוכר את "אני אשנה את המערך בנובמבר, אחרי ליגת האלופות?")

שחקנים כמו אלדו אדורנו, מרקש, ועוד שקרים אחרים שאני עצוב לנקוב בשמם...

הוא שיחק כדורגל מגעיל ואפור כי זה מה שהוא רצה ואהב, קבוצה מסיקות, על זה הוא דיבר ואת זה הוא רצה...

הוא הפך את מכבי לקבוצה הכי מגעילה בליגה, אחרי 2003.

העיף את אבי ובנין (ולא איכפת לי אם היה חייב בגלל לוני או שקרים אחרים, אם היה חייב שיקום ויתפטר ויגיד שאי אפשר ככה, הייתי מעריך אותו פי 1000), היה מפוצץ אגו ולא היה מוכן לכוכבים בקבוצה.

למכבי לקח שנים להתאושש מהאסון שהוא הוביל אותנו, המוות שהיה ביציעים בעונות איתו זה משהו שלא ראיתי (ואחרים מבוגרים ממני לא ראו) אף פעם.

ולא, אני לא חושב שאבי נקי מאשמה או לא עשה כלום, אני יודע מה הלך שם ומה היה , ובכל מקרה קלינגר יצא אפס יותר גדול ממנו ודרדר קבוצה אלופה שמביאה 40 אלף למשחק לקבוצה שמביאה 20 בקושי לליגת אלופות.

התקופה ההיא הביאה איתה השלכות קשות (עד היום אנשים באים עם צבעים שלא קשורים ליציע)

הייתה אווירה של דיכאון רק בגלל הקהל ואני אחד שלא כ"כ חשוב לו נושא הקהלים באמת.

בנוסף למה שעמוס כתב,

הייתה מחאה מתוכננת עוד לפני נמני (זו המחאה האמיתית שאני הצטרפתי אליה) מחאה בנושאים חשובים יותר לדעתי לפחות.

ואז נמני הלך הביתה, וכל המחאה התמקדה רק בו, כל התקשורת ניזונה מהמחאה לטובת נמני, וגם השחקן ה-12 נגרר למחאת נמני בלי כוונה

בפועל, המחאה הייתה אמורה לטפל בנושאים חשובים הרבה יותר (אני מצטער אבל אני לא זוכר את כולם).

וזה מה שגרם למכבי להיראות כמו שהיא, תוסיף את הלחץ היומיומי שניר קלינגר קיבל, קללות נאצות איומים (והפעם באמת) ועדיין לעלות לצ'מפיונס ולנצח את פאוק בחוץ עם שער מהסרטים של מסיקה.

אפק יצא קוקסינל.

אם הוא חשב שזה איום שילך למשטרה.

אם לא, שיסתום ת'פה, מה הוא מוציא את זה בשידור?!

והוא גם שרף את עצמו, יותר אף מאמן לו יספר לו כלום

איזו מציאות זכורה לך?

זכור לי שקלינגר "ירש" קבוצה אימתנית מלוין עם בסיס שחקנים מאוד חזק, שב-2 העונות הקודמות אמנם לא נאבקנו בכלל על האליפות מסיבות שונות (שלמה שרף, מני לוי) אבל עשינו תוצאות מפחידות (10 על ראשון, 7 לבית"ר ועוד), קלינגר כמאמן עשה עונה ענקית כשלקח אליפות מחיפה למרות שלחיפה הייתה קבוצה טובה בהרבה ומגיע לו קרדיט על זה,

מה שקרה אחרי אליפות זה שקלינגר פשוט פירק את הבסיס הזה, זה התחיל עוד לפני שנמני ובנין עזבו, כשהוא ותשובה הקימו מחנה במכבי יחד עם שטראובר, דגו וגולדברג ופשוט לכלכו על נמני בכל מקום אפשרי, הקנאה באהבה שנמני קיבל מהקהל הייתה בולטת וזה לא היה בריא לקבוצה,

אחרי האליפות, וכל מי שהיה בבלומפילד יודע את זה, מכבי נתנה השנים הכי רעות שהיו לה מנקודת מבט של אוהד, שיחקנו מול יציעים ריקים בבלומפילד (על משחקי חוץ אין בכלל מה לדבר) ואלו שבאו היו אוהדים סינטטים, לא הייתה שמחה בנצחונות או עצב בהפסדים כמו שיש עכשיו למשל,

הרבה אוהדים פשוט החרימו את הקבוצה ואלו שבאו בעיקר קיללו, היה ממש מגעיל לבוא לראות את מכבי, לא היה חיבור עם השחקנים, מאמן והנהלה כמו שיש היום, אני חושב שאפילו בליגת האלופות ר"ג לא היה סולד האוט כמו שהוא היה צריך להיות,

לבוא עכשיו ולזרוק את הגביע וליגת האלופות זו האמא של הגניבת דעת, כי עובדתית באותה תקופה לאוהדים פשוט לא היה איכפת מזה.

ניר קלינגר זה הרבה יותר מ2002-2006( כמו שאבי הוא הרבה יותר מ2008-2010)

ואם להיתפס לקריירות אימון עם כל האהבה לאבי שבעולם

החומרה לא פחות גרועה אם לא יותר

ואני מדבר על הרבה מעבר ליכולת מקצועית

זכור לי שקלינגר "ירש" קבוצה אימתנית מלוין עם בסיס שחקנים מאוד חזק, שב-2 העונות הקודמות אמנם לא נאבקנו בכלל על האליפות מסיבות שונות (שלמה שרף, מני לוי) אבל עשינו תוצאות מפחידות (10 על ראשון, 7 לבית"ר ועוד), קלינגר כמאמן עשה עונה ענקית כשלקח אליפות מחיפה למרות שלחיפה הייתה קבוצה טובה בהרבה ומגיע לו קרדיט על זה,

מה שקרה אחרי אליפות זה שקלינגר פשוט פירק את הבסיס הזה, זה התחיל עוד לפני שנמני ובנין עזבו, כשהוא ותשובה הקימו מחנה במכבי יחד עם שטראובר, דגו וגולדברג ופשוט לכלכו על נמני בכל מקום אפשרי, הקנאה באהבה שנמני קיבל מהקהל הייתה בולטת וזה לא היה בריא לקבוצה,

אחרי האליפות, וכל מי שהיה בבלומפילד יודע את זה, מכבי נתנה השנים הכי רעות שהיו לה מנקודת מבט של אוהד, שיחקנו מול יציעים ריקים בבלומפילד (על משחקי חוץ אין בכלל מה לדבר) ואלו שבאו היו אוהדים סינטטים, לא הייתה שמחה בנצחונות או עצב בהפסדים כמו שיש עכשיו למשל,

הרבה אוהדים פשוט החרימו את הקבוצה ואלו שבאו בעיקר קיללו, היה ממש מגעיל לבוא לראות את מכבי, לא היה חיבור עם השחקנים, מאמן והנהלה כמו שיש היום, אני חושב שאפילו בליגת האלופות ר"ג לא היה סולד האוט כמו שהוא היה צריך להיות,

לבוא עכשיו ולזרוק את הגביע וליגת האלופות זו האמא של הגניבת דעת, כי עובדתית באותה תקופה לאוהדים פשוט לא היה איכפת מזה.

אוףטופיק: הקבוצה ה"אימתנית" שלוין הוריש לקלינגר סיימה את עונת 2000/01 במרחק 14 נק' ממכבי חיפה (גניבת דעת זה להגיד שבגלל ששלמה שרף פוטר במחזור השני לא נאבקנו על האליפות) ואת עונת 2001/02 במרחק 18 נק' מחיפה. באותה עונה, בניגוד לקודמת, היתה לנו התקפה עלובה. התקופה ההיא באמת היתה מגעילה. אבל לבוא ולהפיל הכל על קלינגר כשהמועדון מפורר ולא מעט באשמת האוהדים (מחאה בעוצמה כזו חודשיים אחרי אליפות זה חייב להיות תקדים כלשהו בספורט העולמי) זה פשוט לא הוגן. אגב, וזה כבר באמת למיטיבי לכת שאני בספק אם יש יותר מבודדים מהם בדיון הזה, ארבעת השנים של גרנט בר"ג היו לא פחות מדכאות, מתסכלות ובעיקר מייאשות. המועדון הזה היה פשוט רקוב במשך תקופה ארוכה, ארוכה.

למשחק הראשון בליגת האלופות הגיעו 25,000-30,000 אלף אוהדים כיוון שהוא שוחק בערב ראש השנה. כשחזרנו הביתה למשחק נוסף זה היה אחרי שתי תבוסות במינכן ובאמסטרדם. להגיד שלא היה לנו אכפת מהעלייה לליגת האלופות - זו האמא של הגניבת דעת.

אוןטופיק: נמני היה מאמן זוועה, לא פחות, ועשה למכבי לא פחות נזק מקלינגר. זה לא מפריע לאף אחד להעריך את מה שעשה כשחקן במכבי. רוצים לשנוא את קלינגר, בסדר. אבל תקראו לילד בשמו ואל תתחבאו מאחורי קריירת האימון שלו.

מי שמוכן למחוק את המורשת האדירה של קלינגר השחקן בגלל כמה שנות אימון(מוצלחות או נוראיות, לא נכנס לזה בכלל)-

1-לא ראה אותו בזמן אמת.

2-טמבל שמתכחש לעברו.

3-חבר בכת.

וואלה אפק יצא לא בסדר...

למרות שלא ראיתי את השידור שלו ולא נראה לי שהוא פרשן מהסוג שיורדים בצורה אישית על מאמנים.

כל הסיפור הזה מראה את הקשר בין כל העיתונאים והפרשנים למאמנים ובעלי תפקידים בקבוצות בליגת העל, ברגע שהם נותנים להם סקופים, הם משבחים אותנו בתוכניות הצבועות האלה, הכול שם מעורבב ומעורבל באינטרסים שקופים.

אוףטופיק: הקבוצה ה"אימתנית" שלוין הוריש לקלינגר סיימה את עונת 2000/01 במרחק 14 נק' ממכבי חיפה (גניבת דעת זה להגיד שבגלל ששלמה שרף פוטר במחזור השני לא נאבקנו על האליפות) ואת עונת 2001/02 במרחק 18 נק' מחיפה. באותה עונה, בניגוד לקודמת, היתה לנו התקפה עלובה. התקופה ההיא באמת היתה מגעילה. אבל לבוא ולהפיל הכל על קלינגר כשהמועדון מפורר ולא מעט באשמת האוהדים (מחאה בעוצמה כזו חודשיים אחרי אליפות זה חייב להיות תקדים כלשהו בספורט העולמי) זה פשוט לא הוגן. אגב, וזה כבר באמת למיטיבי לכת שאני בספק אם יש יותר מבודדים מהם בדיון הזה, ארבעת השנים של גרנט בר"ג היו לא פחות מדכאות, מתסכלות ובעיקר מייאשות. המועדון הזה היה פשוט רקוב במשך תקופה ארוכה, ארוכה.

למשחק הראשון בליגת האלופות הגיעו 25,000-30,000 אלף אוהדים כיוון שהוא שוחק בערב ראש השנה. כשחזרנו הביתה למשחק נוסף זה היה אחרי שתי תבוסות במינכן ובאמסטרדם. להגיד שלא היה לנו אכפת מהעלייה לליגת האלופות - זו האמא של הגניבת דעת.

אוןטופיק: נמני היה מאמן זוועה, לא פחות, ועשה למכבי לא פחות נזק מקלינגר. זה לא מפריע לאף אחד להעריך את מה שעשה כשחקן במכבי. רוצים לשנוא את קלינגר, בסדר. אבל תקראו לילד בשמו ואל תתחבאו מאחורי קריירת האימון שלו.

שלמה שרף לא היה אבדה מקצועית והכוונה בזה שזה דיי הרס לנו את העונה הייתה בהשלכות, הסיפור של נמני-שרף עשה הרבה נזק למכבי ולקח לקבוצה זמן להתאושש ממנו, חשבתי שזה ברור..

עונה טובה יותר או טובה פחות זה אינדבידואלי, לי העונות עם קלינגר נראו פחות טובות, לך העונה השנייה של לוין נראית פחות טובה (אגב, עם קלינגר הייתה לנו התקפה פחות טובה), ולכן אני שופט לפי הקהל ביציעים, עם ניר לוין מכרנו הכי הרבה מנויים בליגה באותה עונה, אצל קלינגר אלי דריקס הודה שהם הפסידו מליונים כי הקהל פשוט לא בא,

4 השנים עם גרנט היו נוראיות הייתי בן 14 אבל אני זוכר אותן היטב, אצל קלינגר היה הרבה יותר גרוע, אני לא באמת חושב שאפשר להשוות.

מכבי מכרה מיני מנוי לליגת האלופות ב280 ש"ח, מחיר אטרקטיבי לכל הדעות, ולא הצליחה למכור את כל הכרטיסים, אם היום לשם ההשוואה נגיע לליגת האלופות אין לי ספק שר"ג יהיה מלא כל משחק וכל המנויים אליו ימכרו,

נמני לא הצליח כמאמן (אתה לא הראשון שרושם שהוא עשה יותר נזק מקלינגר, אשמח לפירוט) אבל כמוהו כל קודמיו, ולכן אני לא בא אליו בטענות,

אני לא אוהב את קלינגר לא בגלל שהוא לא הצליח מקצועית, אלא בגלל הדברים שהוא עשה במכבי שלא קשורים לנושא המקצועי, הכישלון המקצועי של מכבי זה סך הכל התוצאה לשטויות שהוא עשה.

מי שמוכן למחוק את המורשת האדירה של קלינגר השחקן בגלל כמה שנות אימון(מוצלחות או נוראיות, לא נכנס לזה בכלל)-

1-לא ראה אותו בזמן אמת.

2-טמבל שמתכחש לעברו.

3-חבר בכת.

אני לא מבין מאיפה אתם (אתה) מביאים את זה.

אני לא מקלל את קלינגר, אני לא שר נגדו במשחקים, אני לא עושה לו שום דבר.

אני פשוט לא אוהב אותו.

כל השנים המדהימות שלו בתחילת ה90 לפני שידעתי מזה כדורגל (או איך לדבר לצורך העניין) זה טוב ויפה.

וראיתי כל מה שמתועד בוידאו וקראתי ושמעתי, ומאמין שהוא היה אש. אבל לא ראיתי את זה, אז הוא לא נגע בי. כמו שגלזר, בלו בני טבק וג'רי בית הלוי לא נגעו בי.

מה כן נגע בי?

האישיות המסריחה שלו, האגו המגעיל שלו וקבלת ההחלטות שלו שפגעה באופן ישיר במכבי, והכניסה אותנו לתקופה הכי מזוויעה שאני ראיתי בחיי.

ועל זה אני לא אוהב אותו.

אני לא שר על קלינגר כי בכל זאת הוא תרם הרבה למכבי גם באליפות וגם בשנים בתור שחקן.

אבל, אי אפשר לשכוח מה שעשה בשיתוף עם לוני כשבמקום לפתור את הבעיות בקבוצה, זרק את 2 השחקנים הכי חשובים בהרכב והוביל אותנו יד ביד עם לוני לשנים הכי שחורות שראיתי במועדון.

נמני לא הצליח כמאמן (אתה לא הראשון שרושם שהוא עשה יותר נזק מקלינגר, אשמח לפירוט)

בנה קבוצה חלשה בתקציב גדול (08/09), בנה קבוצה מביכה בתקציב בלתי מוגבל (10/11), לא ניצח דרבי, לא זכה בכלום (עם כל הכבוד לגביע הטוטו. תקף גם לסעיף הדרבי), לא הצליח להאבק על שום תואר ותקע אותנו עם הרבה מאוד מטען עודף בדמות חוזים כבדים וארוכים שעדיין לא השתחררנו מהם. נמני כמנהל ומאמן נכשל במכבי. אי אפשר ולא צריך להסתיר את זה. עם זאת לא שכחתי את השחקן שהיה ולא מחקתי אותו. חבל שעושים כך לקלינגר ואגיד שוב - זה רק בגלל שהעיף את נמני. הוא ראוי ליותר מזה מהקהל של מכבי.

בדיוק.

קלינגר אמנם סיים זוועה,השנתיים האחרונות היו נוראיות,אבל ממש אי אפשר למחוק אותו ממכבי,גם לא כמאמן.

הדוגמה שלך בסוף מדוייקת. נמני הוא המאמן הכי גרוע שראיתי ביי פאר במכבי,גם יותר מקאנן,וכמובן שגם אותו אי אפשר למחוק בשום פנים ואופן.

אם מישהו ממכבי היה שולח כזה אסאמאסים לשלמה שרף/פרימו, גם הייתם יוצאים עליו ככה?

אף אחד ממכבי לא צריך לשלוח הודעות לפרשנים

במיוחד לפרשנים בתכנית הזאת

ואם מישהו ממכבי שולח לפרשנים האלה הודעות כאלה

מקומו לא במכבי.

אף אחד ממכבי לא צריך לשלוח הודעות לפרשנים

במיוחד לפרשנים בתכנית הזאת

ואם מישהו ממכבי שולח לפרשנים האלה הודעות כאלה

מקומו לא במכבי.

היה אחד כזה שנה שעברה והוא כבר לא איתנו

אני לא מבין מאיפה אתם (אתה) מביאים את זה.

אני לא מקלל את קלינגר, אני לא שר נגדו במשחקים, אני לא עושה לו שום דבר.

אני פשוט לא אוהב אותו.

כל השנים המדהימות שלו בתחילת ה90 לפני שידעתי מזה כדורגל (או איך לדבר לצורך העניין) זה טוב ויפה.

וראיתי כל מה שמתועד בוידאו וקראתי ושמעתי, ומאמין שהוא היה אש. אבל לא ראיתי את זה, אז הוא לא נגע בי. כמו שגלזר, בלו בני טבק וג'רי בית הלוי לא נגעו בי.

מה כן נגע בי?

האישיות המסריחה שלו, האגו המגעיל שלו וקבלת ההחלטות שלו שפגעה באופן ישיר במכבי, והכניסה אותנו לתקופה הכי מזוויעה שאני ראיתי בחיי.

ועל זה אני לא אוהב אותו.

אני לא מבין איך אגדות עבר לא נוגעות בך. גם אני לא ראיתי את רוזן וגלזר. ועדיין, יש לי כבוד עצום אליהם.

גם רוזן היה חרא של מאמן. גם אבי?לה ז?ל לא היה להיט. גם דריקס לא.

ולשפוט את ניר רק על קאריירת האימון שלו-זה לא רציני.

אני אוהב את קלינגר, הוא בטופ 5 מבחינתי. יחד עם אבי, שורה, זוהר, גדי וקלינגר (כן בסדר הזה)

לא זכור לי שקיללתי אותו אי פעם, בטח לא "קלינגר לא רואה". יש אפילו מצב שבמשחק נגד בית"ר באיצטדיון ר"ג, הייתי האוהד מכבי היחידי שלא השתתף ב"קלינגר הביתה".

לא זוכר אם רציתי לשנוא אותו על ה13.8 ולא הצלחתי או שסתם לא יכולתי, לא יודע אם זו תסמונת "האשה המוכה" או תמימות חסרת פשרות לגבי מי שסימל עבורי את המכביסט המושלם, אפילו שהגיע בכלל מחיפה.

לא חושב שהתגובה הזאת קשורה כל כך לנושא, גם כי לא קראתי את רוב ההודעות, אבל אם לחזור רגע לגיל 14, אני אוהב את אבי נמני ואת ניר קלינגר, את אבי יותר אבל גם את ניר. מבחינתי מתאים גם להיום.

ועדיף להימנע מעניין האופי והאגו. מדובר בהמון מיתוסים וניתן להביא דוגמאות נוספות.

אומר לך רק זאת סוייר- הוא היה אחד השחקנים הכי קבוצתיים ונטולי אגו שלבשו את החולצה הצהובה.

הקטע המצחיק של הפרשנים עם מכבי, שחלק רואים שאין להם סיכוי להוציא פרטים ממה שקורה בקבוצה ומטנפים עלינו על דברים לא קשורים.

וחלק מנסים איכשהו להתקרב לאוסקר, אז הם קודם כל משבחים אותו על המשחק של ברצלונה, או מנסים "לשמוע את דעתו" לגבי המשחק שלהם ואז שואלים אותו לגבי מכבי.

הוא לא אימן ב08/09 ומישהו אחר לקח על עצמו את האחריות על אותה עונה,

ב 10/11 הוא הביא שחקנים שכל מאמן אחר בארץ היה לוקח בשתי ידיים, מבחינת הסגל היא לא הייתה שווה יותר ממה שהוציאו ממנה

אין לי ספק שלולא פתיחת העונה הגרועה של חיפה, התקשורת והאוהדים היו אוכלים פה את אוסקר, ועל מכבי שהייתה נראית אחרת לגמרי אתה היית אומר שהיא חלשה ואוסקר נכשל..

אבל זה לא מה ששאלתי, איך נמני עשה כמאמן יותר נזק מקלינגר? נמני היה מאמן, נכשל והלך הבייתה, כמו אלי כהן, רב"ש, גרנט, קלינגר, לוין, קאנן ואיוניר, במה הוא היה שונה? בתקציב? זה הנזק הגדול?

עצם זה שהיום, כמעט עשור אחרי שקלינגר עזב אנחנו עדיין מדברים על התקופה שלו במכבי, מראה שאותה תקופה שחורה עדיין מהדהדת לאוהדים, אני אישית מעדיף להדחיק את אותה תקופה ולא להזכר בה, פשוט ההשמצות על נמני, שרובן חסרות בסיס, מוציאות את זה ממני,

אנחנו במקום טוב עכשיו כקבוצה, עדיף לעזוב את קלינגר לנפשו ולהתעסק בשלנו