Jump to content

עמרי אפק Vs קלינגר--- שבת ביציע - 2.3.13

חןחן

Recommended Posts

ישלי הרבה מקומות שאני יכול לבקר את ניר קלינגר בהם במכבי.

לא אדבר על שילוב צעירים, התנהלות מול כל גוף אפשרי (כולל קהל) או חיסולי חשבונות שפגעו בקבוצה באופן ישיר (כן, נמני ישב בספסל כל העונה מקצועית נטו)

עזבו את כל אלו, באמת שאפשר לכתוב על זה ספר. עזבו אפילו שסיימנו איתו במקום הכי נמוך שסיימנו איי פעם בערך. קבלו רק עובדה אחת קטנה.

עם ניר קלינגר מכבי ת"א שיחקה את הכדורגל הכי רע, מגעיל ועלוב שראיתי בחיים שלי.

ועם קלינגר לקחת את האליפות היחידה שלך בתוך 17 שנים מדבריות, ועלית בפעם היחידה בהיסטוריה לליגת האלופות.

אבל זה לא העניין.

השאלה היא - האם אתה עד היום מקלל את ניר קלינגר כי הוא היה מאמן גרוע?

תפסיקו לזיין תמוח על אבי,

כל מה שהוא ניסה לעשות פה זה לעזור לניר לצאת מזה, ניר פשוט עקשן כמו שהוא תמיד היה,

אבי אמר לו תביע חרטה, תתנצל, ויאללה סגור סיפור, אחרי שתעשה את זה כולם שם יפגרנו לך.. והוא עקשן..

זה ההבדל ביניהם, אבי היה סוגר את זה ב5 דקות בלי שזה יצא לשום מקום, והוא יעשה שכל המדינה תשמע..

בגלל זה אבי נשאר מלך והוא ירד לדרגת שנוא.

ועם קלינגר לקחת את האליפות היחידה שלך בתוך 17 שנים מדבריות, ועלית בפעם היחידה בהיסטוריה לליגת האלופות.

אבל זה לא העניין.

השאלה היא - האם אתה עד היום מקלל את ניר קלינגר כי הוא היה מאמן גרוע?

אני לא מאלו ששרים לו במשחקים נגדו וכ"ו

אבל אני לא אוהב אותו. בפירוש לא.

היה גדול כשחקן (כנראה, ראיתי בעיקר תסוף) ונשמה והכל.

אבל בתור בן אדם לא מתחבר אליו בכלל. לאופי שלו, למה שהוא מציג - פשוט לא אוהב אותו.

לא סולח לו על אבי, וממש לא סולח לו על הנזק שהוא עשה למכבי ועל זה שהוא לא עשה את זה רק כי הוא מאמן גרוע, אלא גם בגלל הבן אדם שהוא.

קלינגר לא היה צריך להתנצל על שום דבר. אמר לבנאדם משהו באופן פרטני, ציפה ובצדק שזה יישאר ביניהם, והוא רץ ומפיץ כאילו הוא קיבל איומים ממולנר. דחילק.

אני מבסוט על קלינגר שלא התייפיף, ועמד מאחורי הדברים שלו גם כשהעמידו אותו ברגע מביך שמפרסמים דברים שכתבת וציפית שיישארו אישיים.

יש לי הרבה דברים בבטן על קלינגר (ממש בלשון המעטה)

ואוהד מכבי ששר קילנגר לא רואה ומקלל אותו הוא טיפש גמור!

(במיוחד אדוניי "מרימים את זהבי על הכתפיים בשדה התעופה")

אם אבי היה מביא את ההישגים שקלינגר הביא לנו וההפך.

ההערצה בפורום הייתה לאבי פי מיליון ולכל אחד כאן היה קעקוע והיה כאן כת לאבי

וזה לא משנה איזה כדורגל מכבי שיחקה וכמה היא ניצחה.

תואר זה תואר ואף אחד לא זוכר איך מכבי שיחקה אז, זה לא כתוב וזה לא משנה

אם קלינגר היה נכשל עם התקציב של אבי היו מכתירים אותו למאמן הכי גרוע של מכבי אי פעם

אל תשחקו אותה יפי נפש

לא אדבר על שילוב צעירים, התנהלות מול כל גוף אפשרי (כולל קהל) או חיסולי חשבונות שפגעו בקבוצה באופן ישיר (כן, נמני ישב בספסל כל העונה מקצועית נטו)

עזבו את כל אלו, באמת שאפשר לכתוב על זה ספר. עזבו אפילו שסיימנו איתו במקום הכי נמוך שסיימנו איי פעם בערך. קבלו רק עובדה אחת קטנה.

הרבה מזה זה התנהלות של המועדון (ברמה הניהולית) ולאו דווקא המאמן.

קלינגר נפל על מכבי בתקופה נוראית והיה לו חדר הלבשה מאוד קשה עם אנשים מאוד חזקים בביצה (שמקושרים חזק לעיתונאים ולכל מה שזז)

דברים כאלה הפילו מאמנים הרבה יותר גדולים ממנו.

אתה לוקח את כל מה שהיה + דברים שלא קשורים לקלינגר והכל מפיל עליו.

אני אומר לך שוב - השנתיים האחרונות של קלינגר היו מזוויעות. כישלון כל מה שתגיד נכון,

אבל ראית שגם אלו שבאו אחריו לא בדיוק הצליחו במערכת הזאת - ככה שכנראה זה לא הכל הוא.

ודווקא הוא כן הצליח במערכת הזאת להביא הישגים שאף אחד אחר לא הביא. כולל נמני.

שלא לדבר על העובדה שלנמני יצא גם לעבוד תחת מיץ' עם תקציב אסטרונומי ווואלה הכדורגל היה מחריד. (בדיוק הפועל של היום)

עזוב שקלינגר קידם יותר צעירים מנמני ואתה טועה בנקודה הזאת - אתה בגלל הרבה מאוד דברים שקשורים לקהל (המחאה, ההשתקה, ההתנכלות לקהל, המחירים ועוד..) צובע את כל התקופה הזאת בשחור ועל הדרך משחיר את קלינגר שלא היה אחראי לכל אלה. תנסה לנתק רגע ולהסתכל על דברים מפרספקטיבה קצת יותר רחוקה.

לא יודע, לדעתי "אנחנו עוד ניפגש, אפס" זה לא משהו שנמצא במתחם הסביר של התבטאויות. מה גם שלדעתי מאמן שיוצא על פרשן שביקר אותו הוא איש קטן.

אבל על הזין שלי, לפחות קצת מזיינים תשכל פחות על מכבי.

עומרי אפק חתיכת ילדה קטנה, הוא כמעט בכה שם.

איזה גבול ואיזה טעם טוב, מי ישמע איים לשלוח לו אנשים מתחת לבית שהוא יצטרך להיות עם אלה באוטו :) .

תפסיקו לזיין תמוח על אבי,

כל מה שהוא ניסה לעשות פה זה לעזור לניר לצאת מזה, ניר פשוט עקשן כמו שהוא תמיד היה,

אבי אמר לו תביע חרטה, תתנצל, ויאללה סגור סיפור, אחרי שתעשה את זה כולם שם יפגרנו לך.. והוא עקשן..

זה ההבדל ביניהם, אבי היה סוגר את זה ב5 דקות בלי שזה יצא לשום מקום, והוא יעשה שכל המדינה תשמע..

בגלל זה אבי נשאר מלך והוא ירד לדרגת שנוא.

אז התחלנו למצוץ לפוליטיקאים? כי זה מה שנמני, שחקן גדול, פוליטיקאי ענק

ואתם עיוורים מכדי לראות את זה, אבל עזוב זה לא באמת הנושא

בואו נחזור לקלינגר,

סוייר, שכחת שאת 2 העונות הגרועות במכבי (העונות של אחרי ההצלחות) מי שגרמו לו לכישלון הם אנחנו האוהדים!

אני לא יודע אם אתה זוכר מה היה ב2004 אבל יפה זה לא היה, בונ'אה לא היה עידוד, אתה קולט? עד היום החולצה השחורה פה בארון.

ואחרי העונה הזו שלא הצליח להתאושש מהמרד הזה שרוב הקהל הלא שפוי שלנו הרס את הקבוצה במו ידיו

קלינגר נאלץ להסכים להיכנע בעונת 2005 ללחץ ולהחזיר את נמני הביתה, כמובן שאז כבר לא היה לו את האומץ להושיב אותו על הספסל למרות שהיה בתקופה גרועה ביותר.

בקיצור...

עובדה?

התקופה שהכי סבלתי בה במכבי.

ופאקינג היינו בצ'מפיונס.

אפשר לתאר דבר כזה?

מכבי בצ'מפיונס וזה תקופות שנואות?

עזוב לנתק.

זה מה יש.

עובדה?

ופאקינג היינו בצ'מפיונס.

אפשר לתאר דבר כזה?

עזוב לנתק.

זה מה יש.

זה אומר שאתה אהדת את נימני יותר מאשר את מכבי

זה אומר שאתה אהדת את נימני יותר מאשר את מכבי

לא, מה הקשר? אידיוט.

זה אומר שהיה גועל נפש. הכל. בכל רגע נתון.

היית הולך לבלומפילד ואומר. "סעמק. יש משחק היום" ככה.

היית מגיע באווירה שהלוואי שיהיה גול.

כאילו לא אתה, כי אתה לא אהדת מכבי אז.. ומי יודע אם בכלל היית קיים. אז לא תבין על מה אני מדבר ותמשיך לירות שטויות באוויר.

אבל הבנת.

עובדה?

ופאקינג היינו בצ'מפיונס.

אפשר לתאר דבר כזה?

עזוב לנתק.

זה מה יש.

כולנו סבלנו באותה תקופה, הסיבה היחידה היא שאנשים עוד זוכרים את היום ההוא כיום הכי שחור של מכבי תל אביב כמועדון (היום בו עף המלך)

לא את 13 השנים השחורות, או את שנות ה2000 וההפסדים בדרבי, לא את הגול של בלילי לחיבורים, את היום שנמני עף כי השליט טרור בחדר ההלבשה ושחקנים היו רועדים לדבר מילה נגדו

טוני, יד על הלב.

שמחת שיש משחק של מכבי? עזוב חולצות שחורות ומחאות.

התרגשת מהמשחק? חיכית?

שנאת את מכבי הזאת! היא הגעילה אותך.

עזוב, זה יכול ללכת לשני הכיוונים. אבי נמני קיבל תקציב בלתי מוגבל והעמיד קבוצה מביכה. לא קידם אף שחקן צעיר (מה שקלינגר כן עשה עם בן חיים, לירן כהן, תמיר כהן, אבי סטרול, אלי ביטון שפרח תחתיו לתקופה מסוימת, אפילו ראובן עובד וברוך דגו שעד קלינגר לא כיכב במיוחד), העלה קבוצות שביישו אותנו בדרבים. לעולם לא אשכח את נמני השחקן ומה שהוא היה בשבילי כאוהד מכבי צעיר ולכן הלב נחמץ למנות את כשלונותיו, אבל למחוק את מה שקלינגר עשה בשביל המועדון הזה בגלל שנתיים לא טובות בסוף הקדנציה (שהיו שנים קשות מאוד למועדון ללא קשר לזהות המאמן) ולעומת זאת 'לוותר' לנמני על תקופה כושלת בהרבה כמאמן זו צביעות. כולנו יודעים למה קלינגר לא זוכה לכבוד שלו הוא ראוי.

עובדה?

ופאקינג היינו בצ'מפיונס.

אפשר לתאר דבר כזה?

עזוב לנתק.

זה מה יש.

פה הבעיה כבר אצלך...

לא יודע מה בדבריו של אפק הוציא את קלינגר מהכלים, אבל אני מניח שזו הייתה התנסחות מוגזמת וחוות דעת עליו כמאמן, ולא סתם פרשנות מתוך משחק.

אני לא יכול לעשות השוואה, כי שוב, לא יודע מה אפק אמר שם, אבל יכול להיות שמבחינת קלינגר, אפק התנהג בצורה כמו שמטריפה אותנו אצל פרימו או שרף(למרות שזה לא אותו דבר

כי אפק לא רוצה שהם יפסידו)

במקרה ראיתי את המשחק המדובר (הדרבי של חיפה בגביע) עד דקה 60-70, וכן, ממה שהספקתי לראות אפק חתך את הפועל חיפה.

הוא לא אמר במפורש שקלינגר אחראי ליכולת הדלה, אבל היה די קל להבין את זה מבין השורות.

עדיין, בלי להיכנס לאם הביקורת מוצדקת או לא, אני לא מצליח לחשוב איזו סיבה הגיונית יש לאפק לצאת בהתקפה נגד קלינגר מתוך מניעים אישיים, ואני חושב שאם קיימת סיבה כזאת, קלינגר היה ממהר לפרסם אותה בשידור חי כבר היום.

עזוב, זה יכול ללכת לשני הכיוונים. אבי נמני קיבל תקציב בלתי מוגבל והעמיד קבוצה מביכה. לא קידם אף שחקן צעיר (מה שקלינגר כן עשה עם בן חיים, לירן כהן, תמיר כהן, אבי סטרול, אלי ביטון שפרח תחתיו לתקופה מסוימת, אפילו ראובן עובד וברוך דגו שעד קלינגר לא כיכב במיוחד), העלה קבוצות שביישו אותנו בדרבים. לעולם לא אשכח את נמני השחקן ומה שהוא היה בשבילי כאוהד מכבי צעיר ולכן הלב נחמץ למנות את כשלונותיו, אבל למחוק את מה שקלינגר עשה בשביל המועדון הזה בגלל שנתיים לא טובות בסוף הקדנציה (שהיו שנים קשות מאוד למועדון ללא קשר לזהות המאמן) ולעומת זאת 'לוותר' לנמני על תקופה כושלת בהרבה כמאמן זו צביעות. כולנו יודעים למה קלינגר לא זוכה לכבוד שלו הוא ראוי.

כי הוא בן אדם קטן ואישיות מסריחה?

עובדה?

ופאקינג היינו בצ'מפיונס.

אפשר לתאר דבר כזה?

עזוב לנתק.

זה מה יש.

שנה הבאה יפצו אותך.... ;)

טוני, יד על הלב.

שמחת שיש משחק של מכבי? עזוב חולצות שחורות ומחאות.

התרגשת מהמשחק? חיכית?

שנאת את מכבי הזאת! היא הגעילה אותך.

מכבי כקבוצה לא הגעילה אותי כמו שהגעילה אותי ההתנהלות של הקהל מול ההנהלה (לדעתי קבל ההחלטות של הארגונים הייתה טעות)

וההתנהלות של ההנהלה מול הקהל הייתה מהגרועות אי פעם.

הבעיה לא הייתה במכבי, נוצר מצב בלתי אפשרי שלדעתי הקהל אשם בו במאה אחוז.

הדרמה הפכה למשהו מפלצתי שלא היה צריך לקרות, כמו שנמני לא היה צריך להישאר בזמן שלמה שרף (ופה הנקודה החשובה, אם מאמן לא חושב ששחקן מתאים השחקן עוזב כי המאמן הוא דמות סמכותית יותר)

אותו דבר קורה עם מכבי חיפה, קטן בתפקיד נמני, עטר בתפקיד שלמה שרף/מוטי איווניר

ההבדל הוא שההנהלה של מכבי חיפה כ"כ חזקה שלא קורה להם מה שקרה לנו והם יצאו מהבוץ בפוקס של פעם בעשור

לא, מה הקשר? אידיוט.

זה אומר שהיה גועל נפש. הכל. בכל רגע נתון.

היית הולך לבלומפילד ואומר. "סעמק. יש משחק היום" ככה.

היית מגיע באווירה שהלוואי שיהיה גול.

כאילו לא אתה, כי אתה לא אהדת מכבי אז.. ומי יודע אם בכלל היית קיים. אז לא תבין על מה אני מדבר ותמשיך לירות שטויות באוויר.

אבל הבנת.

לא הגיוני שבא בן אדם ואומר שהשנים הכי טובות מקצועית של מכבי בעשור האחרון ואומר שהוא סבל

הייתי אז בן 8-9 והייתי במשחקים בודדים שגם אותם אני לא זוכר

זה פשוט לא נשמע לי הגיוני, אני בטוח שאם נימני היה חלק מאותה קבוצה הדעה של אנשים פה הייתה שונה

כי הוא בן אדם קטן ואישיות מסריחה?

כי הוא העיף את נמני. כל דבר אחר יהיה שמועה ואנחנו יודעים שעל נמני עצמו מסתובבות הרבה יותר שמועות מהסוג הזה. זו תעודת עניות לקהל שלנו שזה היחס לניר קלינגר. הייתי מציע גם לך, כמבקר חריף של הקהל ואחד שללא ספק עושה זאת מאהבה ואכפתיות ולא מרצון להרעיל, לעשות בדק בית בכל מה שקשור לקלינגר. הוא לא ראוי לזה.

לא הגיוני שבא בן אדם ואומר שהשנים הכי טובות מקצועית של מכבי בעשור האחרון ואומר שהוא סבל

הייתי אז בן 8-9 והייתי במשחקים בודדים שגם אותם אני לא זוכר

זה פשוט לא נשמע לי הגיוני, אני בטוח שאם נימני היה חלק מאותה קבוצה הדעה של אנשים פה הייתה שונה

מכבי ת"א שיחקה אנטי-כדורגל. לא היית שם, אתה לא זוכר, אתה לא יודע. אתה לא תבין.

מכבי ת"א שיחקה כדורגל שהגעיל את הנשמה. אי אפשר היה לראות את זה.