Jump to content

הערב.. דרבי סל!

אלון מויאל

Recommended Posts

בינינו, לרוב המוחלט של אוהדי מכבי לא אכפת מכדורסל.

לי אישית אין מושג כמה נגמר הדרבי הקודם.

עבדתי היום, הלכתי אחרי עם חבר מהעבודה אחרי שסיימתי לפאב, וראיתי שם את סוף המשחק.

אם הייתי חוזר ישר הביתה ספק אם הייתי טורח להדליק את הטלוויזיה.

ברור שזה מפריע לי, כי בכל זאת הפועל ניצחה את מכבי, ומפריע לי כי הם שמחים, אבל זהו בערך.

כמו שכתבתי בתגובה לסטטוס של אוהד הפועל - בכדורגל אנחנו נתנו בראש לקבוצה שהיתה טורחת לחגוג אם היתה מנצחת.

מצד אחד אני רוצה לבוא בטענות לשחקני מכבי שלא אכפת לי משום דבר חוץ מהדרבי, ושזה הדבר היחיד שמבקשים מהם, והם אמורים להצליח בו - מצד שני להגנתם הם יכולים להגיד לי שאני אפילו לא יודע איך קוראים להם, ושזה לא במקום שאפילו אם היינו מנצחים לא היה אכפת לי (כמו בדרבי הקודם), ואני יודע שהם קיימים רק כי הפסידו.

האמת היא שיש הרבה יותר אוהדי מכבי בכדורסל מאשר בכדורגל ובאמת לחלק גדול מהם באמת לא אכפת מהכדורגל.

חבל מאוד שהחלק שהוא בעצם הגרעין של האוהדים לא רואים עצמם אוהדים של הקבוצה על שלל ענפיה, לא תצליח לשכנע אותי שזה הגיוני שיש פה אוהדי מכבי בכדורגל, כדורעף וכדוריד אבל מה כדורסל? לא מעניין.

נכון... כל הטענות כלפי התנהלות ההנהלה מול הקהל הצעיר מוצדקות בעיקר עניין המחירים, אבל אם אתה שואל אותי זה לא סיבה.

לא צריך להיסחף, זה לא כתם שחור ולא אסון לאומי, אי אפשר לנצח כל החיים

נכון שזאת אולי ההפועל הכי חלשה בהיסטוריה שניצחה דרבי, אבל אין מה לעשות

חבל שלא יהיו עוד דרבים העונה, חבל על אתמול, עצוב. ממשיכים הלאה

אנחנו מכבי.

בקשר לאוהדי הפועל, תמיד ניסו ומנסים למכור שלהיות אוהד הפועל כדורסל זה רומנטי, זה אחר, זה מיוחד, מה שבטוח שזה הכי קל.

אם הם מפסידים דרבי, זה היה צפוי, זה הנורמל, אין תחרות, אף אחד שם לא עצוב.

אם הם מנצחים, זה טירוף, זה חגיגות אליפות, זה מרגש, זה אימפריה.

אם מכבי מנצחים באירופה, זה ספורט שלא מעניין אף אחד, ענף שקרס, אין דבר כזה כדורסל, משעמם.

אם מכבי מפסידים באירופה, זה מכבי אכלה אותה, ישראל עצובה, חגיגות בכיכר, פנאתינייקוס פנאתינייקוס אולה אולה אולה.

קל להיות אוהד הפועל כדורסל, שילוב של גביע הטוטו בהפסדים של הפועל ונצחונות של מכבי וליגת האלופות בנצחונות שלהם ובהפסדים שלנו.

קל. אי אפשר להיפגע, אי אפשר להיות עצוב, רק לשמוח פעם בעשור שלוקחים דרבי ו/או כשמכבי מפסידה. קל.

:wubyellow3:

השערורייה הכי גדולה בספורט הישראלי זו השתיקה של התקשורת בקשר להתנהגות הקהל של הפועל.

תמיד מהללים אותם, משבחים אותם, אומרים שהם קהל גדול, מילת גנאי אחת על הקהל שלהם לא שמעתי בשידור אתמול.

ראיתי עכשיו בחדשות הספורט מה הם שרו.

אני אפילו לא מדבר על זה שהם שרו "שמעון מזרחי תתאבד כבר" או "שמעון מזרחי הוא יתום", ואפילו גם לא על השיר "למה מוני לא בא לדרבי", לצערי זה לא חדש לי.

השיא היה שהראו איזה אוהד הפועל חולה נפש שהצדיע במועל יד בבירור כמה פעמים, ואחרי זה עשה את הסימן של הצלב קרס, זה עשה לי צמרמורת.

הלוואי יתפסו את אותו אוהד ויכניסו אותו לבית כלא, שלא יראה אור יום.

ואחרי זה אומרים שזה קומץ, וגם בקושי מדברים על זה בתקשורת.. זה כל הקהל שלהם, גם בכדורגל וגם בכדורסל, פשוט שערורייה.. אנחנו העם היהודי, דור שני לניצולי השואה, בקושי מתייחסים לשירים האלה בקהל של הפועל שכבר הרבה מאוד שנים מתנגנים.

זה לא חדש, וזה ידוע לכולם, אבל התקשורת בקושי עושה עם זה משהו. וההתאחדות לכדורגל/מנהלת הכדורסל או כל גוף שקשור לספורט לא עושה עם התופעה הזאת כלום.

לגנות את תופעת הגזענות זה חשוב מאוד, אבל בשבילי לפחות, התופעה של קריאות השואה וכל הקריאות שמתלוות לזה, כמו הקריאות שמבזות את כבוד המת(מוני פנאן) פוגעת בחינוך של הדור החדש, זה זלזול עצום בשואה ובערך הכבוד שבין בני אדם.

אנשים במדינה הזאת איבדו צלם אנוש, שוכחים שזה רק ספורט, איפה שר החינוך? איפה שר הספורט?

זה כואב מאוד לראות את האדישות של כמעט כל האנשים, זה דוקר בלב כמה החברה הזאת מקולקלת.

אותוילד כאפות מסריח, שאני מקווה מאוד שהוא והמשפחה שלו ייחנקו. אין כבר קללות לאחל למעפן הזה שמי ייתן וייפול יום אחד לתוך שער 11.

אחרי שנגמר פה הוויכוח,נחזור קצת לתפל.

הייתה קונטרה בתפאורות,רק של מי? (אם אני אשתמש בהגיון אולטראס הפועל שוב אכלו קונטרה)

אחרי שנגמר פה הוויכוח,נחזור קצת לתפל.

הייתה קונטרה בתפאורות,רק של מי? (אם אני אשתמש בהגיון אולטראס הפועל שוב אכלו קונטרה)

הגייט הפעם לפי מה שהבנתי

איך מישהו מסוגל לצאת מהבית עם חולצה שכתוב עליה שתהיה שואה למכבי.

פאקינג 2013 ובמדינת ישראל קוראים לזה חופש הביטוי.

זה חדש לך? זה כל משחק יש את הנאצים האלו, בשעתו היה את הבחורצ'יק הזה שלא עשו איתו כלום(ואתמול גם ראיתי אותו)

זה לא חדש לצערי, וזה רק מחמיר.

בפעם המיליון - הגיע הזמן שיעשו עם זה משהו..

Guest MTA Or DEAD

עד שלא יקרה פה מקרה חמור לאחד הטמבלים שהולכים עם החולצות האלה הדבר הזה פשוט לא ייפסק

אני פשוט לא מבין איך הם הולכים עם חולצות כאלה ברחוב ואנשים פאקינג לא עושים להם כלום !!

בקשר לאוהדי הפועל, תמיד ניסו ומנסים למכור שלהיות אוהד הפועל כדורסל זה רומנטי, זה אחר, זה מיוחד, מה שבטוח שזה הכי קל.

אם הם מפסידים דרבי, זה היה צפוי, זה הנורמל, אין תחרות, אף אחד שם לא עצוב.

אם הם מנצחים, זה טירוף, זה חגיגות אליפות, זה מרגש, זה אימפריה.

אם מכבי מנצחים באירופה, זה ספורט שלא מעניין אף אחד, ענף שקרס, אין דבר כזה כדורסל, משעמם.

אם מכבי מפסידים באירופה, זה מכבי אכלה אותה, ישראל עצובה, חגיגות בכיכר, פנאתינייקוס פנאתינייקוס אולה אולה אולה.

קל להיות אוהד הפועל כדורסל, שילוב של גביע הטוטו בהפסדים של הפועל ונצחונות של מכבי וליגת האלופות בנצחונות שלהם ובהפסדים שלנו.

קל. אי אפשר להיפגע, אי אפשר להיות עצוב, רק לשמוח פעם בעשור שלוקחים דרבי ו/או כשמכבי מפסידה. קל.

מילה-במילה מה שאוהד שלהם אמר לי על הפועל כדורסל.