Jump to content

הערב.. דרבי סל!

אלון מויאל

Recommended Posts

...

היורוליג זה בריבוע הליגה שלנו. אולי לא מבחינת זכייה בתואר כרגע, אבל ליגה שאנחנו מתמודדים בה יפה מאוד.

זה כמו שתגיד שליגת העל בכדורסל זאת לא הליגה של הפועל הפועל ירושלים, כי הם לא זוכים בתארים...

...

יותר מזה, זה כמו להגיד שהצ'מפיונס זה לא הליגה של ריאל, באיירן, יובנטוס וכו' בגלל שאין להם הישגים כבר הרבה שנים.

פשוט עצוב כמה שאני לא מתחבר למכביסל. לקבוצה שאמורה להביא לי גאווה.

עונת 01-02 אם אני לא טועה, הייתי אז בן 9 אירחנו את בנטון טרוויזו ביוון בגלל המצב הביטחוני. טסתי למשחק עם אבא שלי,

מכבי היו צריכים לנצח 14 הפרש כדי לעלות לפיינל פור. הובלנו 11, היינו קרובים, בסוף הפסדנו 85-84.

סוף המשחק פרצתי בבכי ואין אחד שאהד מכבי שלא התבאס. הרגשת מחובר..

היום? בבוקר רק נזכרתי שיש דרבי.

אז ראיתי את הדרבי ואני מודה לאלוהים שכאב לי לראות את מכבי מפסידה. אבל עכשיו אני הולך לישון ומחר בבוקר אני שוכח שהיה דרבי. וזה עצוב. כי המצב האידיאלי הוא שאני לא יוצא מהבית יומיים בגלל ההפסד הזה.

לפעמים אני חושב לעצמי, שהלוואי שמכבי ירדו 8 ליגות, רק כדי שהאוהדים ירימו אותה חזרה. כן, כמו אוסישקין.

כמובן שאני לא רוצה להגיע למצב כזה אין צורך להגזים.. אבל צריך לשנות את פני הקבוצה

איזה איבדו ואיזה נעליים? הכדורסל מכרו 10,400 מנויים השנה. כמו בשנה שעברה וכמו בשנה שלפניה. זה שאתה לא עשית מנוי לא אומר כלום על הקבוצה אלא עליך.

כאילו אנשים פה אשכרה אומרים שזה שיש הרבה קהל בכדורסל אז זה כי יש הרבה טרמפיסטים, אבל מצד שני זה שהם עצמם לא עשו מנוי לכדורסל זה לא כי הם טרמפיסטים אלא כי הם "לא מרגישים זהות עם הקבוצה".

מעניין אם היינו מנצחים משחק נוסף ביורוליג בשנה שעברה ועולים לפיינל פור, מעניין אז כמה זהות פתאום כולם היו מוצאים. וכנ"ל לגבי העונה הבאה כשנחזור ב"ה להצליח, פתאום איכשהו במטה קסם הזהות תחזור.

מה זה אומר עליי שיקר לי ? שאין לי אבא מיליונר ? אין לי.

שאני לא הייטקיסט ? אני לא.

ודיברתי איתך על העונות הבאות ולא על העונה הזאת(עונה אחרונה עוד כמעט גירדו פיינל פור) ואז בא הקיץ הזה עם ההתנהלות של ההנהלה.

פעם אחרונה שעשיתי מנוי לכדורסל זה היה אחרי עונה שלא זכינו באליפות. אני הכי לא טרמפיסט (עצם זה שאני אומר לך שאני כבר כמה שנים יותר מחובר לכדורגל צריך להיות האמא של ההוכחות לזה - להגיד למישהו שמעדיף את בלומפילד על נוקיה טרמפיסט זה מצחיק)

מכבי בכל שנה מעלה מחירים. שנה שעברה אמרו אדריאטית ויש יותר משחקים (אבל בקיץ הזה לא הורידו את המחיר למרות שאין אדריאטית - אז יגידו טופ סקסטין יותר ארוך) מבחינתי זה הכל סתם תירוץ. מכבי בשנים האחורנות עושים הכל לצאת מאוזנים. מחד מוצצים את הקהל כמה שאפשר במחירים ומצד שני מביאים שחקני טרום יורוליג (שגם אז במקרה שנפלת על מישהו טוב יקח לך שנתיים להפוך אותו לשחקן ששווה תארים ואז הוא כבר יעבור לספרד/רוסיה שהם יהנו ממנו ואתה תביא את הקיינר מדלי הבא)

ההנהלה לא שמה כסף בשביל שמכבי תהיה תחרותית באמת בליגה האמיתית שלה (לדבריכם) - היא נסמכת על זה שיש לה מאמן ענק שעושה ניסים מקצועיים כל שנה (פאקינג הפך את פרגו ופרקינס לצמד הגארדים הכי טובים באירופה בפחות ממיליון דולר ביחד) - ומצד שני מוצצת מהקהל מחירים אסטרונומיים. אז כן. אני מרגיש מנותק מהארגון הזה - לא מרגיש שלחוץ להם להצליח. מרגיש שלחוץ להם לא להפסיד כסף. (וגם להעמיד קבוצה שתהיה מספיק טובה להגיע להצלבה/טופ סקסטיו אבל לא מספיק טובה לזכות זה ממש זה - זה לחשוב מראש על איך לא מאבדים קהל והכנסות ולא על איך זוכים במשהו)

וזה לא רק מרגיש. דיוויד פדרמן אשכרה אומר את זה בריש גליי (אולי אנחנו לא מספיק טובים) ולא נראה שזה כזה מבאס אותו. כל עוד הוא לא מפסיד כסף הכל בסדר.

אם אתה לא מבין את זה אתה קצת מנותק לדעתי. אין כמעט אוהד שיצא לי לדבר איתו ולא העלה בדיוק את הדברים האלה.

מצד שני יש לך בכדורגל בנאדם שעושה הכל בשביל לנצח - מביא אנשים מחו"ל, שם סכומים אדירים מהכיס שלו, הופך עולמות - ברור שאני יותר מתחבר לזה - גם אם המנוי יעלה לי בעונה הבאה 100 שקל יותר.

מצד שני יש לך בכדורגל בנאדם שעושה הכל בשביל לנצח - מביא אנשים מחו"ל, שם סכומים אדירים מהכיס שלו, הופך עולמות - ברור שאני יותר מתחבר לזה - גם אם המנוי יעלה לי בעונה הבאה 100 שקל יותר.

אני לא חושב שבגלל זה רבים מרגישים חוסר הזדהות עם הכדורסל.

שמעון מזרחי זה סמל פי מיליון, וגם בכדורסל (הרבה לפני הכדורגל) עובדים ברמה הכי מקצועית שאפשר. לזכותם יאמר שמעלים מחירים לקהל כדי לעשות מכבי טובה יותר, לא שאני חושב שזאת הדרך לעשות מכבי טובה יותר, אבל זאת המטרה.

החוסר הזדהות זה בעיקר הניכור של המערכת לקהל, המחירים כמו שרשמת, השחקנים שאין איתם כמעט קשר/יחס לחלוטין, מה שנהיה מיד אליהו מבחינת אוכלוסיית קהל בצורה קיצונית קצת (פועל יוצא של עליית מחירים) ועוד...

ובעיקר לצערי, תחושה שנצברת במשך שנים.

זה לא נכון להגיד שאין הישגיות אמיתית במכבי.

אם מכבי כדורגל כל שנה זוכה בדאבל+מגיע ל-16 האחרונות בליגת האלופות, ומדי פעם גם לפיינל פור (מתעלם רגע מגביעי אירופה, כמו שאמרת לפני עשור...) - זה לא היה נחשב הישגיות?

היורוליג זה בריבוע הליגה שלנו. אולי לא מבחינת זכייה בתואר כרגע, אבל ליגה שאנחנו מתמודדים בה יפה מאוד.

זה כמו שתגיד שליגת העל בכדורסל זאת לא הליגה של הפועל הפועל ירושלים, כי הם לא זוכים בתארים...

עם רוח הדברים שלך מסכים במיליון אחוז, והלוואי שאנחנו האוהדים סוף סוף ננסה, אפילו רק ננסה, לעשות עם זה משהו.

צריך למצוא את המתכון בין קבוצה הישגית ותחרותית ככל האפשר גם באירופה ביחד עם זה שהיא תהיה מחוברת גם לקהלים עם אופי טיפה שונה מחלק מהמנויים היום ביד אליהו.

אני אענה רק לך כי השעה מאוד מאוחרת - מי שציטט אותי ולא עניתי יכול להבין גם מפה את הכוונה שלי.

נאמר שאני מסכים איתך בקשר לזה שלקחת אליפות כל שנה זה הישגיות (אני מסכים חצי כוח), אבל אני ממש לא מסכים שהיורוליג זה הליגה שלנו. אם תשים לב ב2011 הגענו לגמר והפסדנו, 2012 היינו מטר מהפיינל פור והשנה אנחנו 80% לא עוברים את הטופ 16. יש פה התדרדרות מטורפת שרק תימשך לדעתי. זה מעבר לזה שהניהול רע והרכש גרוע. יש עובדה מאוד פשוטה שאנחנו לא מסוגלים לקבל - הכסף באירופה רק גדל וגדל. זה לא משהו שאנחנו יכולים להתחרות בו (שוב, כל עוד אין מיץ' גולדהאר באופק). אז למה שלא נעשה הפסקה וננסה לבנות מחדש את מכבי שכולנו אוהבים? נוריד את המחירים להיכל ונגרום לאנשים שרוצים לעודד לבוא? נפסיק עם 900 זרים שאף אחד כבר לא יודע איך קוראים להם וניתן לשחקנים ישראלים משלנו לשחק?

פיגו - ידעתי שזה ישמע ככה. זו ממש לא הכוונה שלי (אם לא לוקחים גביע כלום לא שווה), אלא שאנחנו מוכנים לסבול את הניכור כי אנחנו יודעים שאנחנו "משלמים" על קבוצה שיכולה להיות אלופת אירופה, והיום היא פשוט לא כזאת, וספק אם גם תהיה בשנים הקרובות. מכבי פשוט מנסה (ומצליחה) גם לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. גם להיות הכי מגעילה שיש וגם לא לזכות בתארים.

אני אענה רק לך כי השעה מאוד מאוחרת - מי שציטט אותי ולא עניתי יכול להבין גם מפה את הכוונה שלי.

נאמר שאני מסכים איתך בקשר לזה שלקחת אליפות כל שנה זה הישגיות (אני מסכים חצי כוח), אבל אני ממש לא מסכים שהיורוליג זה הליגה שלנו. אם תשים לב ב2011 הגענו לגמר והפסדנו, 2012 היינו מטר מהפיינל פור והשנה אנחנו 80% לא עוברים את הטופ 16. יש פה התדרדרות מטורפת שרק תימשך לדעתי. זה מעבר לזה שהניהול רע והרכש גרוע. יש עובדה מאוד פשוטה שאנחנו לא מסוגלים לקבל - הכסף באירופה רק גדל וגדל. זה לא משהו שאנחנו יכולים להתחרות בו (שוב, כל עוד אין מיץ' גולדהאר באופק). אז למה שלא נעשה הפסקה וננסה לבנות מחדש את מכבי שכולנו אוהבים? נוריד את המחירים להיכל ונגרום לאנשים שרוצים לעודד לבוא? נפסיק עם 900 זרים שאף אחד כבר לא יודע איך קוראים להם וניתן לשחקנים ישראלים משלנו לשחק?

כי אתה מבקש ללכת לקיצוניות השניה.

מכבי צריכה וחייבת אנשים כמוך וכמו האנשים שפה, אבל באותה נשימה היא גם חייבת את האנשים שיושבים במרכז יד אליהו ושמים הרבה כסף שעוזר לקבוצה.

המציאות כרגע היא של חוסר איזון בולט ל"טובת" סוג האוכלוסיה שיכול לשים הרבה כסף.

פשוט צריך למצוא את האיזון הנכון שיאפשר הכנסת עוד אוהדים שיחיו ויעודדו את הקבוצה יותר כמו שאתה מדבר, בצורה שמכבי תפגע כמה שפחות כלכלית.

לדעתי, מהלך מאוזן כזה (למשל, להקצות אלפיים-אלפיים חמש מאות מקומות לעמידה במחירים סבירים) ישתלם למכבי בסופו של דבר גם כלכלית, כי האוהדים האלה יתרמו אולי פחות בכסף, אבל יותר בביתיות (שתביא יותר ניצחונות בימים קשים).

וזה בעיקר מהלך נכון מבחינה מוסרית-אידאולוגית.

מכבי לא באה לעולם רק כדי שסוג אוכלוסיה מסויים יראה אותה ויהיה מחובר אליה.

וכמו שפיגו רשם, להגיד שהיורולויג זאת לא הליגה של מכבי, זה כמו להגיד שליגת האלופות היא לא הליגה של אינטר, אייאקס, מילאן וכדומה...

בחיים לא הרגשתי כל כך רחוק ממכבי.

מכבי חסרת חשק, חסרת לחימה. מכבי שלא כזה חשוב לה לנצח בדרבי.

אבל, זה רק עשה את הערב הזה יותר עצוב בשבילי.

האנשים פה שהיה להם קל לראות את הערב הזה, קשה לי להבין איזה אוהדי מכבי הם.

אפשר להשתקם. ואני באמת חושב ששנה הבאה תהיה פה קבוצה עם שחקנים טובים בהרבה.

אבל יהיה קשה לשכוח את הערב הזה. יהיה לי קשה להסתכל על כל שחקן ושחקן בסגל הזה. אחד אחד הם צריכים להסתכל על המדים הצהובים ששיחקו איתם היום ולהתבייש.  

אני לא חושב שבגלל זה רבים מרגישים חוסר הזדהות עם הכדורסל.

שמעון מזרחי זה סמל פי מיליון, וגם בכדורסל (הרבה לפני הכדורגל) עובדים ברמה הכי מקצועית שאפשר. לזכותם יאמר שמעלים מחירים לקהל כדי לעשות מכבי טובה יותר, לא שאני חושב שזאת הדרך לעשות מכבי טובה יותר, אבל זאת המטרה.

החוסר הזדהות זה בעיקר הניכור של המערכת לקהל, המחירים כמו שרשמת, השחקנים שאין איתם כמעט קשר לחלוטין, מה שניה מיד אליהו מבחינת אוכלוסיית קהל בצורה קיצונית קצת (פועל יוצא של עליית מחירים) ועוד...

א. שימון הרבה פחות מעורב היום - ברמה האסטרטגית לבטח ביומיומי אין לי מושג האמת - אבל הציר האמיתי שם זה הפדרמנים והרקאנטים וזה כמה שנים כבר.

ב.אני ממש לא חושב שמעלים מחירים בשביל להפוך את הקבוצה ליותר טובה - נהפוך הוא. מעלים מחירים כי בעטו את רענן החוצה בגלל אגו. (עזוב שהוא מטומטם רגע - הוא היה שם כמה מיליונים כל עונה) אתה משלם על זה. אתה לא באמת מביא שחקנים יותר טובים - אתה עדיין מביא שחקני יורפה ליג בשליש/חצי מחיר של שחקני יורוליג ומקווים לנס - ואם כבר פגעת טוב (כמו סמית' הנדריקס וכאלה) אתה תאבד אותם לקבוצות הבאמת גדולות. המחיר שתשלם יהיה אותו מחיר גם אחרי.

מעלים מחיר בשביל לצאת מאוזנים. בשביל לא לשים את היד בכיס.

איך אחרי הקיץ הזה אתה יכול להגיד שמישהו שם מעלה מחיר בשביל שנהיה קבוצה טובה יותר (שאני לא אדבר בכלל על עונה שעברה שהביאו את פארמר רק בגלל שידעו שהוא זול אל מול גארד אירופאי בכיר וימכור מלא מנויים - למרות שהיה ברור שיש סיכוי גבוהה שבאמצע העונה הוא עזוב ותהיה שוקת שבורה אחריו - בפוקס נפלנו על לנגפורד שהיה האמא של ההימורים אחרת גם שנה שעברה היינו משלמים ביוקר - לא אכפת להם באמת) תראה את בארסה ופאו - לא בנו בכלל על שחקני NBA. בנו סגל שידעו שימשיך איתם כל העונה כי אותם עניין לזכות. את מכבי מעניין רק למכור מנויים. וכל שנה מוצאים טריק שיווקי חדש (פארמר, סופו, שנה הבאה בטח ילכו על שאראס או משהו...)

בחייך, להגיד שמביאים לך את תומאס, היקמן קיינר מדלי (אפילו סמית' בזמנו זה היה הימור על שחקן שלא שיחק ברמות האלה- ושנה הבאה אני מניח שלא יהיה פה)

הנדריקס עוד דגומה קלאסית - הביאו פרוספקט - ברגע שהפך שחקן איכותי איבדת אותו - אז לא קונה את הקטע שהופכים את הקבוצה ליותר טובה. משחקים על סכום אפס.

הגעת למצב שבאמצע עונה יש לך גבוהה אחד שהיה שנה שעבר שחקן פוסטר ומביאים לו כחיזוק לטופסיסקטין ילד ששווה 300 אלף יורו שברור לכולם שיהיה שחקן אולי עוד שנתיים, וזה בגלל מגבלות תקציב - זה הכי לא להיות תחרותיים או לנסות להעמיד קבוצה חזקה - משחקים כל הזמן את אותו משחק.

יש לך קבוצה מביכה אך ורק בגלל ניהול כושל (בניגוד לפנר למשל שהניהול שם נתן את כל הכלים להצליח והמאמן נכשל). יש לך את אחד המאמנים הטובים ביבשת - אחרת זה היה נראה הרבה יותר גרוע. וזה נראה רע מאוד. (אני אישית חושב שלא נזכה באליפות השנה)

"נועם-שוהם" , אני לא מבין מה אתה רוצה ומנסה להגיד, ברצינות.

שער 11 בכדורסל מלא בילדים וכך גם כל כל כל ההיכל, הרבה משפחות בעיקר כאלו עם כסף, אחוז הרבה יותר גדול של ילדים יש בכל נוקיה מאשר בלומפילד וגם לזה יש תשובה קלה, אבות לא רוצים לקחת ת'ילד למשחק כדורגל עם כל האמוציות מול הקהל היריב, הקללות והערסים שפוקדים את מגרשי הכדורגל(אני ורוב אנשים הפורום ניזונים ובאים למשחקי כדורגל גם בגלל זה, אני לא נגד שכל זה יהיה במגרש כדורגל) הופך את החוויה של אבא שרוצה לקחת לילדים לחווית ספורט מסויימת ללא נעימה עבורו, ונוקיה פשוט מושלם, החנויות האסטתיקה העידוד שבאמת כמעט חסר קללות, חווית ספורט 100% בשביל בילדים.

הסיבה היחידה להפסד היום, היחידה, היא שלא התייחסו למשחק הזה כמו לעוד משחק אלא שמו עליו דגש מיוחד...

טוב אז שכשמכבי רגל יקחו את הצ'מפיונז נוכל להגיד שמכבי רגל יותר אהודה.

אני יכול גם להוסיף על אותו משקל שאם מנוי למכבי סל יעלה כמו מנוי למכבי רגל והמגרש יהיה באותו גודל, יהיו בסביבות 15 אלף מנויים בכדורסל. אבל הם לא ואלו טיעונים לא רלוונטים.

נכון, אבל לא אני התחלתי עם ההתחכמויות וההשוואות האלה.

אשכרה המשתמש של מכבי העלו את זה,איזה גברים.

למעשה, מי שהעלה את זה (סרטון האליפות הפיקטיבית שלך הפועל מ-2005) לשם עונה לך ממש עכשיו כאן.

:whistling:

לא צריך להיסחף, זה לא כתם שחור ולא אסון לאומי, אי אפשר לנצח כל החיים

נכון שזאת אולי ההפועל הכי חלשה בהיסטוריה שניצחה דרבי, אבל אין מה לעשות

חבל שלא יהיו עוד דרבים העונה, חבל על אתמול, עצוב. ממשיכים הלאה

אנחנו מכבי.

בקשר לאוהדי הפועל, תמיד ניסו ומנסים למכור שלהיות אוהד הפועל כדורסל זה רומנטי, זה אחר, זה מיוחד, מה שבטוח שזה הכי קל.

אם הם מפסידים דרבי, זה היה צפוי, זה הנורמל, אין תחרות, אף אחד שם לא עצוב.

אם הם מנצחים, זה טירוף, זה חגיגות אליפות, זה מרגש, זה אימפריה.

אם מכבי מנצחים באירופה, זה ספורט שלא מעניין אף אחד, ענף שקרס, אין דבר כזה כדורסל, משעמם.

אם מכבי מפסידים באירופה, זה מכבי אכלה אותה, ישראל עצובה, חגיגות בכיכר, פנאתינייקוס פנאתינייקוס אולה אולה אולה.

קל להיות אוהד הפועל כדורסל, שילוב של גביע הטוטו בהפסדים של הפועל ונצחונות של מכבי וליגת האלופות בנצחונות שלהם ובהפסדים שלנו.

קל. אי אפשר להיפגע, אי אפשר להיות עצוב, רק לשמוח פעם בעשור שלוקחים דרבי ו/או כשמכבי מפסידה. קל.

נכון לעכשיו זו אכן הפועל הכי חלשה שניצחה דרבי.

לא לשכוח שיש מצב שזו גם המכבי הכי חלשה שהפסידה דרבי.

כולל גביעים:

70- 2:1 מכבי

71- 3:0 מכבי

72- 2:0 מכבי

73- 2:0 מכבי

74- 2:0 מכבי

75- 2:0 מכבי

76- 2:0 מכבי

77- 3:0 מכבי

78: 4:1 מכבי

79- 4:0 מכבי

80- 3:0 מכבי

81- 3:0 מכבי

82- 4:0 מכבי

83- 3:0 מכבי

84- 1:1

85- 3:2 מכבי

86- 4:1 מכבי

87- 4:1 מכבי

88- 3:3

89- 5:0 מכבי

90- 2:1 מכבי

91- 2:0 מכבי

92- 5:3 מכבי + תיקו אחד בגביע

93- 1:1

94- 6:0 מכבי

95- 4:1 מכבי

96- 2:0 מכבי

97- 2:0 מכבי

98- 1:0 מכבי

99- 2:0 מכבי

03- 2:0 מכבי

04- 5:2 מכבי

05- 9:0 מכבי

06- 3:0 מכבי

13- 1:1

ובגלל שאני בשוונג, זה המאזן לפני 1970, כולל גביע:

54- 2:0 מכבי

55- 2:0 מכבי

56- 2:0 מכבי

57- 1:1

58- 2:1 מכבי

59- 2:1 מכבי

60- 1:1

61- 2:1 הפועל

62- 2:1 הפועל

63- 2:1 מכבי

64- 3:0 מכבי

65- 2:1 הפועל (כולל נצחון טכני של הפועל)

66- 2:1 מכבי

67- 2:2

68- 2:0 מכבי

69- 3:0 הפועל

אין בעד מה. היסטוריה של מכבי-סל: אני הכתובת (למרות שהעכבר הצהוב כתב לי שאני לא יודע מה זה מכבי סל בתגובה להודעה שלי...).

:rolleyes:

אתם חתול ועכבר, אתם לא אמורים להסתדר

לא צריך להיסחף, זה לא כתם שחור ולא אסון לאומי, אי אפשר לנצח כל החיים

נכון שזאת אולי ההפועל הכי חלשה בהיסטוריה שניצחה דרבי, אבל אין מה לעשות

חבל שלא יהיו עוד דרבים העונה, חבל על אתמול, עצוב. ממשיכים הלאה

אנחנו מכבי.

בקשר לאוהדי הפועל, תמיד ניסו ומנסים למכור שלהיות אוהד הפועל כדורסל זה רומנטי, זה אחר, זה מיוחד, מה שבטוח שזה הכי קל.

אם הם מפסידים דרבי, זה היה צפוי, זה הנורמל, אין תחרות, אף אחד שם לא עצוב.

אם הם מנצחים, זה טירוף, זה חגיגות אליפות, זה מרגש, זה אימפריה.

אם מכבי מנצחים באירופה, זה ספורט שלא מעניין אף אחד, ענף שקרס, אין דבר כזה כדורסל, משעמם.

אם מכבי מפסידים באירופה, זה מכבי אכלה אותה, ישראל עצובה, חגיגות בכיכר, פנאתינייקוס פנאתינייקוס אולה אולה אולה.

קל להיות אוהד הפועל כדורסל, שילוב של גביע הטוטו בהפסדים של הפועל ונצחונות של מכבי וליגת האלופות בנצחונות שלהם ובהפסדים שלנו.

קל. אי אפשר להיפגע, אי אפשר להיות עצוב, רק לשמוח פעם בעשור שלוקחים דרבי ו/או כשמכבי מפסידה. קל.

!

באופן אירוני למדי, אם נחשוב על זה לרגע בצורה מפוכחת, סביר להניח שההפסד בדרבי אתמול טוב יותר דווקא למכבי ולא לקומוניסטים מבזי כבוד השואה.

למה?

בטווח הקצר - כי זה יעיר את השחקנים לקראת פנרבחצ'ה (מוקש רציני מאין כמוהו בחוץ).

בטווח הבינוני - כי החגיגות האלה ייפגעו בריכוז ובהכנה המקצועית של הפועל, שעדיין מצויה בסכנת ירידה (ותחשבו איזה כיף זה יהיה אם הם יירדו אחרי כל הפסטיבל שהם עושים).

בטווח הארוך - כי הפסד בדרבי פירושו שמכבי תחזור בעונה הבאה טובה יותר וחזקה יותר, וזאת החותמת הסופית לצלצול ההשכמה להנהלה (או במילים אחרות: שמעון מזרחי - הוא המלך - לא יאפשר לפרדמן ג'וניור לעשות בלאגן ניהולי בעונה הבאה).

יש פה הרבה תלונות על זה שהמחירים גבוהים, אם כל אחד ואחד פה באמת היה רוצה להיכנס לכדורסל הוא היה נכנס במחירים הוגנים 1200 ליצעים שמאחורי הסל, זה אפשרי להשיג אם באמת היה את הנכונות אבל אין, אתם סתם יושבים ומקטרים ולא רוצים באמת להגיע, 1200 זה ממש לא מחיר מוגזם, זה יוצא מחיר ממוצע של 60-70 שקל למשחק בערך וזה ממש לא יקר...