Jump to content

הערב.. דרבי סל!

אלון מויאל

Recommended Posts

מאז סלוניקי ב-99 ההיכל סולד אאוט במנויים (או קרוב מאוד לכך) כל שנה ברצף.

כן. כי מכבי הצליחה להעמיד קבוצות מצליחות שמשכו אוהדי מעטפת.

יש שינוי גדול בהרכב הקהל מאז 99.

הרוב המכביסטי באמת כבר מאוד ממורמר על מה שהולך במועדון (בעיקר על המחירים שמאמירים) ולדעתי כבר בסוף העונה הזאת תתחיל לראות מגמה של החלשות. אני יודע על כאלה שכבר מדברים על זה באופן ברור שזה כנראה המנוי האחרון שלהם בזמן הקרוב.

ראשונים יעלמו הטרמפיסטים,

אחריהם יעלמו הצעירים (בני 20-35) שיש להם משכנתא וילדים על הראש ויוותרו על התענוג המאוד יקר שלא נותן כבר תאמוציות שהוא נתן פעם.

אנשים עוד מושכים על כוח האנרציה של העשור הקודם אבל גם זה יגמר.

הנקודה שלי היא שרוב אוהד מכבי שאומרים שלא מזיז להם - באמת לא מזיז להם.

אז הם גברים, ושישמרו את זה לעצמם ולא ירוצו להצהיר על זה שניה אחרי שמכבי מפסידה דרבי.

הלוואי שיבוא יום ומכבי תקרא לנו, לנו הקהל שהוא לא הכי כדאי מבחינה כלכלית, לא צרכנים רציניים, אבל אוהבים ממש אוהבים, רק שתקרא והכול יחזור, אולי זה יגיע בשקיעה כלכלית של המועדון, בשום דרך אחרת אני לא רואה את זה קורה, אבל אם יבוא יום אני אישית אהיה שם, וכשהחיבור יחזור הכול יחזור.

בכל אופן ולמרות הכול יום שחור, להפסיד דרבי זה להפסיד דרבי.

fuck hapoel

זיו, מה שאני אישית אומר זה:

רע לי שלא מזיז לי.

מזיז לי שלא מזיז לי.

הזיז לי בערך 10 דקות.

זה גם סוג של כאב. ואני לא חושב שזה משהו שבושה לחלוק בפורום של אוהדים.

אני רגע לפני שלא מזיז לי. ואני מדבר איתך על ילד שגדל על מכבי סל הרבה לפני שהלך לראות את מכבי רגל. עצוב לי.

נכון, צודק בזה שסלוניקי היה ב-99/00, אבל כבר מהעונה שאחרי 00/01 ועד היום אפשר לספור על יד אחת את משחקי היורוליג שבהם ההיכל לא היה מלא או 99% מלא (וכנראה שהשנה יתווסף עוד משחק אחד לספירה הזאת).

לא מבין מה אתה בא להגיד. גם מכבי בכדורגל הביאה למשחקי העונה ב-02/03 25-30 אלף צופים שרובם המוחלט טרמפיסטים. תזכיר לי כמה מנויים מכבי מכרה לליגת האלופות (וכמה מתוכם אוהדי מכבי?) וכמה מנויים לליגה באותה שנה? כמה צופים באו לליגת האלופות וכמה למשחקי הליגה בגרבג' טיים של אותה עונה? אז מה אתה בא להגיד בדיוק? ככה זה תמיד היה ותמיד יהיה אצל קבוצות מצליחות.

אז הם גברים, ושישמרו את זה לעצמם ולא ירוצו להצהיר על זה שניה אחרי שמכבי מפסידה דרבי.

קצת קשה כשאתה רואה את הפועל מנפנפים לך בפנים על משהו שלא אכפת לך ממנו, וחוגגים כמו מטורפים. התגובה האינסטינקטיבית היא להזכיר שלא אכפת לך.

ההפסד של ה-25 הפרש עוד היה אחד הימים הכי נוראיים בחיים שלי, לשם השוואה. זמן אחר, והפסד אחר. ואם נדבר בהנחה שאכפת לי גם היום מכדורסל - אז דווקא בגלל שהיה להם סיכוי ההפסד היה יותר כואב. היתה הרגשה אחרי הדרבי הזה שהם עוד מסוגלים לקחת את התואר. הם זיינו את הקבוצה הכי גדולה שלנו בהיסטוריה, לא היה מה להגיד. היום, כשזאת הבלחה חד פעמית, אין שום משמעות לניצחון הזה.

לפני שנתיים בעונת הפיינל פור זה דווקא היה אחרת, היית אווירה מדהימה. אולי זה בכל זאת הקבוצה...

זה כבר תלוי בך. אם אתה מעדיף קבוצה בינונית, מקום לפני אחרון שבשבילה דרבי זה כמו אליפות, אבל עם אווירת כדורגל זה עניין שלך.

אני בהחלט מבין למה אתה מתכוון, אבל הפתרון צריך להיות שילוב של קהל צעיר ומסור יותר בד בבד עם קבוצה מצליחה ולא לשאוף למצב של הפועל. אתה מבין שאירופה זה הלחם והחמאה של המועדון הזה?

אני באמת לא מבין מה אתה אומר.

אתה ברצינות מעדיף קבוצה שמדשדשת באירופה והשיא שלה זה להגיע לפיינל פור (ולא לזכות. לא זכו בגביע מאז 2005, הגיע הזמן שתבינו את זה [כל אנשי ה"כמה רגעי אושר הם הביאו לכם". נאדה]), מאשר קבוצה מרגשת שמחוברת לקהל, עם ישראלים, אווירה קטלנית ואוהדים אמיתיים שיש להם תשוקה לקבוצה ולא באים כי היא ההצגה הכי טובה בעיר?

כאילו מה שווה כל החרא הזה שיש במכבי סל, אם גם הישגים אין? (ואל תמכרו לי את האליפיות. זה כמו לקחת את גביע הטוטו)

אני ממש לא אוהד כזה, אבל אני מדבר פה ממש מעצבים, כי הקבוצה הזאת כזאת קרה ומנוכרת ואנחנו סובלים את זה. למה? את המינימום של המינימום - לנצח קבוצה ליגה ב' ולהעלות חיוך על הפנים של האוהדים הם לא יכולים. בשביל מה כל זה שווה?

הלוואי שנקרוס באירופה וששנה הבאה נשחק מול יציעים ריקים. אולי ככה מישהו יבין שמשהו חייב להשתנות

נכון, צודק בזה שסלוניקי היה ב-99/00, אבל כבר מהעונה שאחרי 00/01 ועד היום אפשר לספור על יד אחת את משחקי היורוליג שבהם ההיכל לא היה מלא או 99% מלא (וכנראה שהשנה יתווסף עוד משחק אחד לספירה הזאת).

לא מבין מה אתה בא להגיד. גם מכבי בכדורגל הביאה למשחקי העונה ב-02/03 25-30 אלף צופים שרובם המוחלט טרמפיסטים. תזכיר לי כמה מנויים מכבי מכרה לליגת האלופות וכמה מנויים לליגה באותה שנה? כמה צופים באו לליגת האלופות וכמה למשחקי הליגה בגרבג' טיים של אותה עונה? אז מה אתה בא להגיד בדיוק? ככה זה תמיד היה ותמיד יהיה אצל קבוצות מצליחות.

מה שאני אומר שהוא לא רלוונטי להשוות בין מספר מנויים. ולא, לא היו 25-30 אלף צופים שהגיעו כל שבוע לכדורגל מבלי שהם אוהדי מכבי. ויש הבדל בין טרמפיסטים לאנשים שלא אוהדי מכבי ת"א. הבדל עצום.

אתה ברצינות מעדיף קבוצה שמדשדשת באירופה והשיא שלה זה להגיע לפיינל פור (ולא לזכות. לא זכו בגביע מאז 2005, הגיע הזמן שתבינו את זה [כל אנשי ה"כמה רגעי אושר הם הביאו לכם". נאדה]), מאשר קבוצה מרגשת שמחוברת לקהל, עם ישראלים, אווירה קטלנית ואוהדים אמיתיים שיש להם תשוקה לקבוצה ולא באים כי היא ההצגה הכי טובה בעיר?

כאילו מה שווה כל החרא הזה שיש במכבי סל, אם גם הישגים אין? (ואל תמכרו לי את האליפיות. זה כמו לקחת את גביע הטוטו)

אני ממש לא אוהד כזה, אבל אני מדבר פה ממש מעצבים, כי הקבוצה הזאת כזאת קרה ומנוכרת ואנחנו סובלים את זה. למה? את המינימום של המינימום - לנצח קבוצה ליגה ב' ולהעלות חיוך על הפנים של האוהדים הם לא יכולים. בשביל מה כל זה שווה?

הלוואי שנקרוס באירופה וששנה הבאה נשחק מול יציעים ריקים. אולי ככה מישהו יבין שמשהו חייב להשתנות

בוא תגיד לי כמה אוהדים מגיעים לכדורסל של הפועל במשחקים שהם לא דרבי.

לאוהדים של הפועל לא אכפת מכדורסל. אוסישקין אפילו בפלייאוף לא היה מלא אם לא נגד מכבי.

זיו, מה שאני אישית אומר זה:

רע לי שלא מזיז לי.

מזיז לי שלא מזיז לי.

הזיז לי בערך 10 דקות.

זה גם סוג של כאב. ואני לא חושב שזה משהו שבושה לחלוק בפורום של אוהדים.

אני רגע לפני שלא מזיז לי. ואני מדבר איתך על ילד שגדל על מכבי סל הרבה לפני שהלך לראות את מכבי רגל. עצוב לי.

אבל לא דברתי על כמוך.

דברתי על אלה שמצהירים בגאון ואפילו בשמחה, שזה פשוט לא מזיז ולא מעניין אותם.

אתה מתבאס שזה לא מכאיב לך, זה סיפור אחר.

ועזוב, מיצינו.

אם זה מעניין מישהו, עד שמדברים פה על מכבי כדורסל, הייתי ממליץ להתעסק בנושא של איך מחזירים כמה שיותר אוהדים צעירים/מעודדים/"כדורגל" ליד אליהו.

אני פעם חשבתי לנסות ללכת על מהלך שהקשת של שער 11 תהיה במלואה (ולא איזה 700 מקומות) יציעי עידוד. אבל קל להציע את זה, ההפסד הכספי למכבי הוא לדעתי לא קטן.

מסכים עם סמפר.

כאילו הדבר שהכי חיכיתי לו זה הדרבי - שיהיה משהו שיחזיר ריגוש.

אפילו להפסיד דרבי זה לא כזה נורא כי זה כאילו דקירה בגוף מפרפר - מוכיח לך שעדיין אתה מרגיש כאב, שעוד אכפת לך.

אני פחות לוקח קשה את זה שהפסידו באחד המשחקים היחידים שעוד חשובים לנו - כי וואלה אני מבין תסיטואציה של מכבי העונה וזה לא כזה מפתיע אותי. היא קבוצה אבודה. היא לא מחוברת לקהל שלה מספיק בשביל שיעלו בטירוף לדרבי. זה קבוצה שהשחקנים שלה לא יוצאים לקהל אחרי נצחונות או הפסדים. הכל שם מתנהל מעל רמת האוהד. אז ברור שהם יבואו בלי אנרגיות לדרבי וישמרו אותם לאירופה - כי הרי שם הכסף (ורוב השחקנים היום במכבי הרי רואים בה מקפצה לקראת החוזה הגדול באמת באחת הספרדיות/רוסיות).

יותר מזה, דרבי ראשון של העונה. 12 הפרש ברבע הראשון - דיוויד מוציא את כל החמישייה החוצה ונהיה משחק צמוד.

כי יש לו את השיקולים שלו. חלוקת דקות. יורוליג והכל. אבל בשבילנו זה דרבי ראשון אחרי 9 שנים בנוקיה ורוצים לתת להם בראש הכי חזק שאפשר. מעצבן אותי שהמערכת כל כך מנותקת שהיא לא מבינה את זה. ודיוויד הוא עוד מכביסט באופיו. עד כדי כך הם מנותקים מאיתנו.

רק בין התסכול והכל, שלא נצא בטעות הפועל (:

שייכות וכדומה זה דבר חשוב מאוד בספורט, אבל כמו שרשמו פה, חייבים לדעת לשלב בין קבוצה הישגית לבין קהל שהוא שונה מיד אליהו היום. צריך למצוא את האיזון.

עם כל הכבוד, כל עוד אין ישראלים ברמה של ברקוביץ, ארואסטי, הנפלד, קטש, שפר ג'מצי וכדומה, אני לא רואה שום אידיאל בכוח ללכת לזה.

אפשר להיות מחוברים לקהל ובו זמנית גם הישגיים, רק צריך למצוא את המתכון.

ולקחת אליפות, זה ממש, אבל ממש לא גביע הטוטו.

מספיק לראות איך שאר הקבוצות מתאבדות רק כדי להוציא את משחק הגמר מיד אליהו.

זה שאנחנו רגילים לאליפות זה לא אומר שאפשר לזלזל בזה.

חד משמעית מעדיף קבוצה שכל שנתיים-שלוש נותנת לנו יורוטריפ וצ'אנס לגביע אירופה (ועוד יהיו זכיות) ולקחה עד היום 6 כאלו מאשר קבוצה בינונית של ישראלים.

אתה טועה לחשוב שקבוצה פחות טובה תביא ליותר זהות עם הקהל. הקהל מזדהה קודם כל עם הצלחות. אתה בא כדי לראות את הקבוצה שלך מנצחת ולא בשביל לראות שחקני בית מובילים אותה לבינוניות. לא ברור לך שכל ה"זהות" וה"חיבור" וכל הקלישאות האלה שיש עם מכבי רגל העונה נובעים רק מהסיבה שאנחנו מקום ראשון? אם היינו מקום 4 אז הרי לא היתה שום זהות ושום נעליים ומי שאומר אחרת שקרן.

אם זה מעניין מישהו, עד שמדברים פה על מכבי כדורסל, הייתי ממליץ להתעסק בנושא של איך מחזירים כמה שיותר אוהדים צעירים/מעודדים/"כדורגל" ליד אליהו.

.

הפוך, כיום רוב הצעירים והילדים מתלהבים ממכסי-סל פי עשר ממכבי-רגל, סתם העונה יש תזוזה קלה בגלל ההצלחה במכבי-רגל, ועדיין, תראה את שער 11 בכדורסל תראה רוב מוחלט של צעירים הרבה יותר משער 11 בכדורגל שהכשלונות של העשור עשו את שלו.

חד משמעית מעדיף קבוצה שכל שנתיים-שלוש נותנת לנו יורוטריפ וצ'אנס לגביע אירופה (ועוד יהיו זכיות) ולקחה עד היום 6 כאלו מאשר קבוצה בינונית של ישראלים.

אתה טועה לחשוב שקבוצה פחות טובה תביא ליותר זהות עם הקהל. הקהל מזדהה קודם כל עם הצלחות. אתה בא כדי לראות את הקבוצה שלך מנצחת ולא בשביל לראות שחקני בית מובילים אותה לבינוניות. לא ברור לך שכל ה"זהות" וה"חיבור" וכל הקלישאות האלה שיש עם מכבי רגל העונה נובעים רק מהסיבה שאנחנו מקום ראשון? אם היינו מקום 4 אז הרי לא היתה שום זהות ושום נעליים ומי שאומר אחרת שקרן.

אז למה יש יותר מאדם אחד או שניים שמודים שדווקא בשנים האלו איבדו כל חיבור למכבי?

הפוך, כיום רוב הצעירים והילדים מתלהבים ממכסי-סל פי עשר ממכבי-רגל, סתם העונה יש תזוזה קלה בגלל ההצלחה במכבי-רגל, ועדיין, תראה את שער 11 בכדורסל תראה רוב מוחלט של צעירים הרבה יותר משער 11 בכדורגל שהכשלונות של העשור עשו את שלו.

נכון, אבל על זה בדיוק הדיון.

יש 700-אלף כאלה ביד אליהו. וזהו.

בוא תגיד לי כמה אוהדים מגיעים לכדורסל של הפועל במשחקים שהם לא דרבי.

לאוהדים של הפועל לא אכפת מכדורסל. אוסישקין אפילו בפלייאוף לא היה מלא אם לא נגד מכבי.

אה? מה הקשר?

למה למי אכפת פה מכדורעף? כדוריד? הולכים כי זאת מכבי. אתה אמרת שלא אכפת לך ממכבי סל, לי כן, ההודעה שלי בכלל לא מופנת אלייך.

רק בין התסכול והכל, שלא נצא בטעות הפועל (:

שייכות וכדומה זה דבר חשוב מאוד בספורט, אבל כמו שרשמו פה, חייבים לדעת לשלב בין קבוצה הישגית לבין קהל שהוא שונה מיד אליהו היום. צריך למצוא את האיזון.

עם כל הכבוד, כל עוד אין ישראלים ברמה של ברקוביץ, ארואסטי, הנפלד, קטש, שפר ג'מצי וכדומה, אני לא רואה שום אידיאל בכוח ללכת לזה.

אפשר להיות מחוברים לקהל ובו זמנית גם הישגיים, רק צריך למצוא את המתכון.

ולקחת אליפות, זה ממש, אבל ממש לא גביע הטוטו.

מספיק לראות איך שאר הקבוצות מתאבדות רק כדי להוציא את משחק הגמר מיד אליהו.

זה שאנחנו רגילים לאליפות, זה לא אומר שאפשר לזלזל בזה.

אבל זה בדיוק הקטע, אין הישגיות אמיתית במכבי סל. אנחנו עובדים על עצמנו ומנסים להיות משהו שאנחנו לא. לפני 10 שנים הייתה קבוצה מפלצתית שההנהלה יכלה להרשות לעצמה לממן אותה, היום כבר אין דבר כזה. אי אפשר להתחרות בכסף שיש באירופה, אז למה לא להבין את מקומנו? אני כמובן מבין שההישגיות היא העקרון המנחה של מכבי, אבל צריך להיות בפרופורציות, אני לא מצפה ממכבי בכדורגל שתיקח את ליגת האלופות כי זאת פשוט לא הליגה שלנו. גם היורוליג כבר לא הילגה שלנו (כל עוד אתה לא מביא איזה מיץ' גולדהאר לכדורסל). זה עצוב, אבל זאת המציאות.

וסתם כדי להבהיר - על הזין הפועל. לא מקנה בהם ולא מתחלף עם הקבוצת מתנ"סים שלהם. רוצה בסך הכל קבוצה בכדורסל שאני ארגיש הזדהות איתה.

זאת שאלה אינפנטילית.

ולמה יש אנשים שאוהבים כדורסל יותר משהם אוהבים כדורגל/או להפך?

בקיצור ולעניין- יש לנו 2 משימות כרגע- אליפות בכדורגל ואליפות בכדורסל. יש לנו הרבה עבודה כדי להשיג את המטרות האלה. ואנחנו נשיג.

לילה טוב.

כי הם נסחפים אחרי השקרים של התקשורת ואוכלים את החרא שהם זורעים

נכון, אבל על זה בדיוק הדיון.

יש 700-אלף כאלה ביד אליהו. וזהו.

+ זה שברגע שהכדורגל יצליח באמת וייצר המשכיות

אתה תראה שימנפו את זה לאלפי אוהדים חדשים.

בכדורסל זה תמיד ישאר בטווח הזה שאמרת.

אם הכדורסל אחרי עשור מדהים מצליח להביא 700 ילדים למשחק זה בושה.

ועזבו הילדים - אלו שההורים משלמים - הם איבדו את דור הביניים לגמרי (מדבר על אנשים עצמאיים כלכלית) שמעדיפים לשים את הכסף שלהם על כדורגל או על טיסה לחו"ל מאפשר על מנוי לנוקיה.

העונה שיצאו המחירים לכדורגל חיפשתי בכל חור "חבר" כי בער בי לקנות מנוי למרות שהיה לי יקר בתור סטודנט.

שיצא הכדורסל ראיתי את המחירים וישר סגרתי את הדף. זה מראה הכל.

זיו, אין לך מה לעשות.

הארוגנים לא נספרים כי ההנהלה של מכבי היום מנותקת לגמרי.

הרגשנו ככה בשנה שעברה גם בכדורגל - וראית שלמישהו היה חשוב לחבר אותנו. עשו שינוי מדהים בכדורגל העונה אל מול הקהל (אני יודע שמול השחקן היו בעיות אבל מול הקהל הרחב יש מגמה אדירה). כי כנראה שהיה אכפת להם שאנחנו מתוסכלים מהם. בכדורסל זה אפילו לא מטריד אותם לדעתי.

אבל זה בדיוק הקטע, אין הישגיות אמיתית במכבי סל. אנחנו עובדים על עצמנו ומנסים להיות משהו שאנחנו לא. לפני 10 שנים הייתה קבוצה מפלצתית שההנהלה יכלה להרשות לעצמה לממן אותה, היום כבר אין דבר כזה. אי אפשר להתחרות בכסף שיש באירופה, אז למה לא להבין את מקומנו? אני כמובן מבין שההישגיות היא העקרון המנחה של מכבי, אבל צריך להיות בפרופורציות, אני לא מצפה ממכבי בכדורגל שתיקח את ליגת האלופות כי זאת פשוט לא הליגה שלנו. גם היורוליג כבר לא הילגה שלנו (כל עוד אתה לא מביא איזה מיץ' גולדהאר לכדורסל). זה עצוב, אבל זאת המציאות.

וסתם כדי להבהיר - על הזין הפועל. לא מקנה בהם ולא מתחלף עם הקבוצת מתנסים. רוצה בסך הכל קבוצה בכדורסל שאני ארגיש הזדהות איתה.

זה לא נכון להגיד שאין הישגיות אמיתית במכבי.

אם מכבי כדורגל כל שנה זוכה בדאבל+מגיע ל-16 האחרונות בליגת האלופות, ומדי פעם גם לפיינל פור (מתעלם רגע מגביעי אירופה, כמו שאמרת לפני עשור...) - זה לא היה נחשב הישגיות?

היורוליג זה בריבוע הליגה שלנו. אולי לא מבחינת זכייה בתואר כרגע, אבל ליגה שאנחנו מתמודדים בה יפה מאוד.

זה כמו שתגיד שליגת העל בכדורסל זאת לא הליגה של הפועל הפועל ירושלים, כי הם לא זוכים בתארים...

עם רוח הדברים שלך מסכים במיליון אחוז, והלוואי שאנחנו האוהדים סוף סוף ננסה, אפילו רק ננסה, לעשות עם זה משהו.

צריך למצוא את המתכון בין קבוצה הישגית ותחרותית ככל האפשר גם באירופה ביחד עם זה שהיא תהיה מחוברת גם לקהלים עם אופי טיפה שונה מחלק מהמנויים היום ביד אליהו.

קודם כל,

אתה שם לב מה אתה אומר? אם מכבי לא לקחה את הגביע בסוף אז הכל סתם? כל העונה המטורפת הזאת שהתחלנו כאנדרדוגים היא "נאדה" בשבילך? הסדרה הגדולה נגד קאחה? כלום? הכל בגלל משחק גמר אחד? אם לא התרגשת ונהנת מזה, אני לא רואה סיבה שתתרגש ממשחק עם הפועל אילת או אשקלון.

מכבי אולי השנה מדשדשת, בעשור האחרון היא אחת הקבוצות המצליחות באירופה.

מה זה בשביל מה כל זה שווה? עשר שנים לא הפסדת דרבי, אז הפסדנו הפעם, זה מבאס, מתסכל, אבל זה יכול לקרות?

בחיים אני לא יאחל למכבי לקרוס.

אני גם רוצה שינוי, גם רוצה אווירה אחרת וקהל מוחבר יותר. אבל לא לשבור את כל הכלים.

אל תתפה לפיקציה של אוסישקין, לא כל יום דרבי שמה.

ייתכן, וייתכן שגם בכדורגל יחליטו "לכלוא" את כל האוהדים עם האופי הזה ביציע של אלף מקומות, ולתמחר את כל שאר השערים במחיר יקר שירחיק אוכלוסיות כאלה או אחרות....

ועזבו הילדים - אלו שההורים משלמים - הם איבדו את דור הביניים לגמרי (מדבר על אנשים עצמאיים כלכלית) שמעדיפים לשים את הכסף שלהם על כדורגל או על טיסה לחו"ל מאפשר על מנוי לנוקיה.

העונה שיצאו המחירים לכדורגל חיפשתי בכל חור "חבר" כי בער בי לקנות מנוי למרות שהיה לי יקר בתור סטודנט.

שיצא הכדורסל ראיתי את המחירים וישר סגרתי את הדף. זה מראה הכל.

זיו, אין לך מה לעשות.

הארוגנים לא נספרים כי ההנהלה של מכבי היום מנותקת לגמרי.

הרגשנו ככה בשנה שעברה גם בכדורגל - וראית שלמישהו היה חשוב לחבר אותנו. עשו שינוי מדהים בכדורגל העונה בכל אספקט. בכדורסל זה אפילו לא מטריד אותם לדעתי.

איזה איבדו ואיזה נעליים? הכדורסל מכרו 10,400 מנויים השנה. כמו בשנה שעברה וכמו בשנה שלפניה. זה שאתה לא עשית מנוי לא אומר כלום על הקבוצה אלא עליך.

כאילו אנשים פה אשכרה אומרים שזה שיש הרבה קהל בכדורסל אז זה כי יש הרבה טרמפיסטים, אבל מצד שני זה שהם עצמם לא עשו מנוי לכדורסל זה לא כי הם טרמפיסטים אלא כי הם "לא מרגישים זהות עם הקבוצה".

מעניין אם היינו מנצחים משחק נוסף ביורוליג בשנה שעברה ועולים לפיינל פור, מעניין אז כמה זהות פתאום כולם היו מוצאים. וכנ"ל לגבי העונה הבאה כשנחזור ב"ה להצליח, פתאום איכשהו במטה קסם הזהות תחזור.

רביד, אתה צודק ששיש הצלחה אז אף אחד לא מדבר על זהות וכדומה ושיש כאלה שתופסים על זה טרמפ, אבל האנשים בפורום הזה עם אופי/מנטליות קצת שונה.

מדברים על ניכור מסויים פה כבר שנים, כולל בשנים הגדולות.

זה אגב כולל אוהדים ותיקים שיוצא לי לדבר איתם שמלווים את מכבי 20-30 שנה, ועדיין למרות זאת מלווים אותם.