Jump to content

הערב.. דרבי סל!

אלון מויאל

Recommended Posts

ושוב,

יש הבדל אדיר בין להרגיש את זה לבין לרשום באינטרנט לא מעניין.

מעניין זה כן. מעניין כמו הפסד דרבי כדורגל? לא. מעניין כמו הפסד גביע אירופה כדורסל? לא.

אבל מעניין, מזיז ואכפת, כן. גם אם זה מכה קלה בכנף.

בינינו, לרוב המוחלט של אוהדי מכבי לא אכפת מכדורסל.

לי אישית אין מושג כמה נגמר הדרבי הקודם.

עבדתי היום, הלכתי אחרי עם חבר מהעבודה אחרי שסיימתי לפאב, וראיתי שם את סוף המשחק.

אם הייתי חוזר ישר הביתה ספק אם הייתי טורח להדליק את הטלוויזיה.

ברור שזה מפריע לי, כי בכל זאת הפועל ניצחה את מכבי, ומפריע לי כי הם שמחים, אבל זהו בערך.

כמו שכתבתי בתגובה לסטטוס של אוהד הפועל - בכדורגל אנחנו נתנו בראש לקבוצה שהיתה טורחת לחגוג אם היתה מנצחת.

מצד אחד אני רוצה לבוא בטענות לשחקני מכבי שלא אכפת לי משום דבר חוץ מהדרבי, ושזה הדבר היחיד שמבקשים מהם, והם אמורים להצליח בו - מצד שני להגנתם הם יכולים להגיד לי שאני אפילו לא יודע איך קוראים להם, ושזה לא במקום שאפילו אם היינו מנצחים לא היה אכפת לי (כמו בדרבי הקודם), ואני יודע שהם קיימים רק כי הפסידו.

הבעיה עם מכבי סל שכל שנה האוהדים מצפים שהקבוצה תהיה בטופ 4 של אירופה ותדרוס את כל הליגה באופן עקבי, איפה זה עוד קיים?

איך האדומים חגגו כאילו הם לקחו אליפות, הגשימו את החלום שלהם, עכשיו הם יכולים להתפרק בחזרה!

ברור שזה לא כיף להפסיד להם, אבל יאללה זה קרה

ההפסד לא היה בשליטתנו, אבל מה שכן בשליטתנו זוהי היכולת לבחור לבכות אן לבחור לדפדף הלאה, מה אתם בוחרים?

גם ההפסד בגביע לא היה בשליטה שלנו, ובזכות העובדה שמכבי הסתכלה הלאה ולא בכתה היא דרסה את סכנין (מהראן וטיבי וואב וואב וואב).

די לבכות, לא יהיה לכם טישו, אוהדי הפועל גמרו את כל המלאי (גם על ההפסד בדרבי רגל, וגם על הניצחון היום, עשר שנים מעכשיו הם יעשו על הניצחון הזה ביד)

לילה טוב והפועל זונה

בינינו, לרוב המוחלט של אוהדי מכבי לא אכפת מכדורסל.

אל תבלבל את המוח טוב?

לכדורסל יש מאז ומתמיד יותר מנויים מכדורגל וממוצע צופים יותר גבוה וזאת למרות שאיצטדיון הכדורגל מכיל הרבה יותר מושבים והכרטיסים והמנויים הרבה יותר משתלמים וזולים.

אל תבלבל את המוח טוב?

לכדורסל יש מאז ומתמיד יותר מנויים מכדורגל וממוצע צופים יותר גבוה וזאת למרות שאיצטדיון הכדורגל מכיל הרבה יותר מושבים והכרטיסים והמנויים הרבה יותר משתלמים וזולים.

נכון רק למשחק יורוליג שבהם ההיכל מלא, במשחקי ליגה(או לפחות באלה שאני הייתי בשנים האחרונות) היו חצי בלחץ

איזו הגזמה...

אל תבלבל את המוח טוב?

אני מכיר הרבה יותר אוהדי כדורגל, הרבה פחות אוהדי כדורסל. כולל "טרמפיסטים" ו"אוהדי כורסא", שאכפת להם מהכדורגל, ולא מהכדורסל. לא כולל כמובן אוהדים של קבוצות אחרות ש"אוהדי מכבי בכדורסל".

לכדורסל יש יותר מנויים באירופה, כן, כולל ה"רולקסים". וזה מאז שמכבי בנתה את קבוצת החלומות של לפני עשור ששלטה באירופה. כמה אוהדים יש בליגה? כמה אוהדים יבואו אם מכבי לא תצליח?

אגב אתה מודע לזה שממוצע הקהל של מכבי בבלומפילד הוא יותר מתכולת ההיכל, כן? ככה שלא הכי מסתדר לי שלכדורסל יש ממוצע גבוה יותר.

הבעיה עם מכבי סל שכל שנה האוהדים מצפים שהקבוצה תהיה בטופ 4 של אירופה ותדרוס את כל הליגה באופן עקבי, איפה זה עוד קיים?

איך האדומים חגגו כאילו הם לקחו אליפות, הגשימו את החלום שלהם, עכשיו הם יכולים להתפרק בחזרה!

ברור שזה לא כיף להפסיד להם, אבל יאללה זה קרה

ההפסד לא היה בשליטתנו, אבל מה שכן בשליטתנו זוהי היכולת לבחור לבכות אן לבחור לדפדף הלאה, מה אתם בוחרים?

גם ההפסד בגביע לא היה בשליטה שלנו, ובזכות העובדה שמכבי הסתכלה הלאה ולא בכתה היא דרסה את סכנין (מהראן וטיבי וואב וואב וואב).

די לבכות, לא יהיה לכם טישו, אוהדי הפועל גמרו את כל המלאי (גם על ההפסד בדרבי רגל, וגם על הניצחון היום, עשר שנים מעכשיו הם יעשו על הניצחון הזה ביד)

לילה טוב והפועל זונה

אם לא הייתי נשוי הייתי מתחתן איתך

אני מכיר הרבה יותר אוהדי כדורגל, הרבה פחות אוהדי כדורסל. כולל "טרמפיסטים" ו"אוהדי כורסא", שאכפת להם מהכדורגל, ולא מהכדורסל. לא כולל כמובן אוהדים של קבוצות אחרות ש"אוהדי מכבי בכדורסל".

לכדורסל יש יותר מנויים באירופה, כן, כולל ה"רולקסים". וזה מאז שמכבי בנתה את קבוצת החלומות של לפני עשור ששלטה באירופה. כמה אוהדים יש בליגה? כמה אוהדים יבואו אם מכבי לא תצליח?

אגב אתה מודע לזה שממוצע הקהל של מכבי בבלומפילד הוא יותר מתכולת ההיכל, כן? ככה שלא הכי מסתדר לי שלכדורסל יש ממוצע גבוה יותר.

נו מה אתה חכמולוג?

למכבי בכדורסל יש כבר 14 שנה רצוף יותר מנויים מלמכבי בכדורגל, וזה למרות שהמנויים עולים פי 1.5 או יותר.

אין דבר כזה מנוי לליגה או מנוי ליורוליג. זה אותו מנוי. וזה שאתה משווה בין הליגה בכדורסל לליגה בכדורגל זה מטופש. אם תשווה בין הליגה לגביע הטוטו ההשוואה תהיה יותר נכונה.

נו מה אתה חכמולוג?

למכבי בכדורסל יש כבר 14 שנה רצוף יותר מנויים מלמכבי בכדורגל, וזה למרות שהמנויים עולים פי 1.5 או יותר.

אין דבר כזה מנוי לליגה או מנוי ליורוליג. זה אותו מנוי. וזה שאתה משווה בין הליגה בכדורסל לליגה בכדורגל זה מטופש. אם תשווה בין הליגה לגביע הטוטו ההשוואה תהיה יותר נכונה.

למה אתה מתחכם אבל?

הרי אם מכבירגל לוקחים את הצ'מפיונס יש לך 40 אלף מנויים כל עונה

סטלןwubyellow3.gif

רביד ועומר, חבל על הויכוח

מכבי זה מועדון אחד שמורכב גם מכדורסל וגם מכדורגל. חבל על כל ההתנצחויות איזו קבוצה יותר שווה , לכל ענף יש יתרונות וחסרונות מבחינת קהל

למה אתה מתחכם אבל?

נכון, אבל איך זה סותר את העובדה שכרגע יש למכבי סל יותר מנוים?

כשמכבי תיקח את הצ'מפיונס נדבר...

למה אתה מתחכם אבל?

טוב אז שכשמכבי רגל יקחו את הצ'מפיונז נוכל להגיד שמכבי רגל יותר אהודה.

אני יכול גם להוסיף על אותו משקל שאם מנוי למכבי סל יעלה כמו מנוי למכבי רגל והמגרש יהיה באותו גודל, יהיו בסביבות 15 אלף מנויים בכדורסל. אבל הם לא ואלו טיעונים לא רלוונטים.

נו מה אתה חכמולוג?

ברור שיש הבדל, כי האנשים האלה לא באים לליגה. יש ליגה כל שבוע, אין גביע הטוטו כל שבוע. ואפילו אם נפסיד בגביע הטוטו תראה יותר תגובות באינטרנט מאשר על ההפסד היום.

המנויים עולים יותר, אבל אתה רואה קבוצה שמכוונת ל-4 הגדולות של היבשת בכל עונה. בכדורגל נלחמה על להיות בין 4 הגדולות של הליגה בארץ.

אתה מתווכח עם זה שיש אנשים שעושים מנוי לכדורסל כי זה סמל סטטוס והצגה? אני מכיר אנשים שהולכים למשחקים של הכדורסל ובכלל לא אוהדי מכבי ת"א. אין כאלה בכדורגל. זאת די עובדה.

טוב אז שכשמכבי רגל יקחו את הצ'מפיונז נוכל להגיד שמכבי רגל יותר אהודה.

אני יכול גם להוסיף על אותו משקל שאם מנוי למכבי סל יעלה כמו מנוי למכבי רגל והמגרש יהיה באותו גודל, יהיו בסביבות 15 אלף מנויים בכדורסל. אבל הם לא ואלו טיעונים לא רלוונטים.

אתה רוצה להגיד לי שבשנות ה-2000 הכדורסל נהיה יותר מעניין מאשר בשנות ה-90? ושזה לא קשור לזה שפתאום מכבי היתה בין הגדולות באירופה והמשחקים שלה נהפכו להצגה שלא רק אוהדי מכבי הולכים לראות? באמת?

אתם מתווכחים פה ויכוח עקר.

אני אומר פה משהו אחר - יש למכבי חור בדור שלם של אוהדים - בני 15-30 שלא יכולים להגיע להיכל.

הדור הזה ברובו יותר מחובר לכדורגל (אני מדבר פה על אוהדי מכבי לא על אוהדי ספורט כורסא שיראו מכבי או כדורסל בכלל רק אם יהיה פיינל פור, אוהדי הסופר קלאסיקו אני מגדיר אותם).

מכבי סל היית מתה שתהיה לה את התשוקה שיש ביציעים של מכבי כדורגל ואת הרב גוניות של הקהל שיש בהם.

הנהלת מכבי כדורגל הייתה מתה שיהיו לה הרולקסים והתאים שיש למכבי סל (ופה אולי הלקח שלנו - אנחנו חייבים לעמוד על המשמר - מה שלא ידעו לעשות הארגונים בסל).

ואפשר גם לפרגן להפועל - דבר אחד הייתי לוקח מהם: יש שם חיבור מדהים בין הקהל לקבוצה. זה שלהם וזה מרגש בתור אוהד ספורט.

וכן אני מבין שלעולם לא נהיה כמוהם, ושגם הם לא יהיו ככה הרבה זמן ברגע שהם ירצו להיות יותר הישגיים - אבל צריך למצוא את דרך המלך שבין השניים ואת זה למכבי סל אין כבר עשור בערך.

יפה שבספורט הלב והנשמה שווים יותר מכסף - יפה לראות את זה - מעציב שאצלנו אין את זה כבר. זה הבסיס לכל אגודת ספורט.

ההנהלה של מכבי מאבדת את זה.

גם ההיכל (יצא לי להיות במשחק יורוליג אחד השנה) כבר לא מה שהיה פעם. אולי זה הקבוצה. לא בטוח בכלל.

אחלה זמן לפתוח תנושא,

כבר הרבה שנים שאני מרגיש ככה, כן גדלתי על שער 4 ברמת גן ו11 בבלומפילד אבל מכבי סל תמיד הייתה חלק מחיי, מימי ההיכל האיום, חגיגות אליפות אירופה,נסיעות למלחה מידי פעם וכן גם לאוסישקין הי"ד אבל בשנים האחרונות זה לא זה. כנראה שזה יישאר ככה בכל אופן קבוצה שרוצה לממן סדר גודל דרג ראשון באירופה תעדיף מנויים ב1500 שקל על חבר'ה צעירים כמונו וזה כואב באמת שכואב.

למרות שכנראה אף אחד לא יסכים איתי והרבה פה ייצאו עליי, אני מקנא באוהדי הפועל, עם כמה לא מכביסטי שזה נשמע

אחלה זמן לפתוח תנושא,

כבר הרבה שנים שאני מרגיש ככה, כן גדלתי על שער 4 ברמת גן ו11 בבלומפילד אבל מכבי סל תמיד הייתה חלק מחיי, מימי ההיכל האיום, חגיגות אליפות אירופה,נסיעות למלחה מידי פעם וכן גם לאוסישקין הי"ד אבל בשנים האחרונות זה לא זה. כנראה שזה יישאר ככה בכל אופן קבוצה שרוצה לממן סדר גודל דרג ראשון באירופה תעדיף מנויים ב1500 שקל על חבר'ה צעירים כמונו וזה כואב באמת שכואב.

למרות שכנראה אף אחד לא יסכים איתי והרבה פה ייצאו עליי, אני מקנא באוהדי הפועל, עם כמה לא מכביסטי שזה נשמע

אני הייתי אוהד כורסא של הכדורסל עד 2004/5. העונה של הפיינל פור בת"א היתה מדהימה, אחרי זה הרגשתי שמאבד כל קשר אליה. מאז אני אפילו לא אוהד כורסא, אני אוהד מכבי ת"א, שאין לו מושג מה קורה בכדורסל. כמו שלא יודע מה קורה בהיאבקות של מכבי ת"א. שומע על זה, לפעמים רואה אם אין מה לעשות וחברים רואים, וכתוב בפורום. ויודע שלא רק לי זה קרה בדיוק באותו זמן. וזה בדיוק הזמן שבו מכבי הגדילה את ממוצע המנויים שלה.

אתה מתווכח עם זה שיש אנשים שעושים מנוי לכדורסל כי זה סמל סטטוס והצגה? אני מכיר אנשים שהולכים למשחקים של הכדורסל ובכלל לא אוהדי מכבי ת"א. אין כאלה בכדורגל. זאת די עובדה.

אני לא מתווכח על זה שיש מנויים בכדורסל שלא אוהדי מכבי בכלל.

אני מתווכח על הקביעה האדיוטית שלך ש"הכדורסל לא מעניין את הרוב המוחלט של אוהדי מכבי"

יחסית לאחד שהעיד על עצמו שאין לו מושג מה הולך בכדורסל אתה מביע דעה מאוד נחרצת (ובינינו גם אמבצילית ולא קשורה לעולם) על הנושא. כדאי שתקשיב למישהו שכן מכיר קצת את השטח שאומר לך שזה שטויות וכדאי שתפסיק.

אחלה זמן לפתוח תנושא,

אנחנו כל כמה זמן מדגישים את ההרגשה הזאת ולא עושים עם זה כלום בשטח.

לצערי, אני כבר לא בטוח שיש מה לעשות.

אני הייתי אוהד כורסא של הכדורסל עד 2004/5. העונה של הפיינל פור בת"א היתה מדהימה, אחרי זה הרגשתי שמאבד כל קשר אליה. מאז אני אפילו לא אוהד כורסא, אני אוהד מכבי ת"א, שאין לו מושג מה קורה בכדורסל. כמו שלא יודע מה קורה בהיאבקות של מכבי ת"א. שומע על זה, לפעמים רואה אם אין מה לעשות וחברים רואים, וכתוב בפורום. ויודע שלא רק לי זה קרה בדיוק באותו זמן. וזה בדיוק הזמן שבו מכבי הגדילה את ממוצע המנויים שלה.

מאז סלוניקי ב-99 ההיכל סולד אאוט במנויים (או קרוב מאוד לכך) כל שנה ברצף.

אני לא מתווכח על זה שיש מנויים בכדורסל שלא אוהדי מכבי בכלל.

אני מתווכח על הקביעה האדיוטית שלך ש"הכדורסל לא מעניין את הרוב המוחלט של אוהדי מכבי"

יחסית לאחד שהעיד על עצמו שאין לו מושג מה הולך בכדורסל אתה מביע דעה מאוד נחרצת (ובינינו גם אמבצילית ולא קשורה לעולם) על הנושא. כדאי שתקשיב למישהו שכן מכיר קצת את השטח שאומר לך שזה שטויות וכדאי שתפסיק.

סבבה, אתה צודק, רוב אוהדי מכבי יודעים כמה נגמר בדרבי הקודם.

מאז סלוניקי ב-99 ההיכל סולד אאוט במנויים (או קרוב מאוד לכך) כל שנה ברצף.

סלוניקי היתה ב-2000, כשהגענו לפיינל פור אחרי שנים. איפה היה הקהל עד אז, כשאתה בעצמך הודית הרגע שלא כל מי שמנוי בכלל אוהד מכבי? ואיפה היה הקהל ב-2002/3 אגב? זכור לי שההיכל התמלא במנויים לראשונה ב-2003/4.

סלוניקי היתה ב-2000, כשהגענו לפיינל פור אחרי שנים. איפה היה הקהל עד אז, כשאתה בעצמך הודית הרגע שלא כל מי שמנוי בכלל אוהד מכבי? ואיפה היה הקהל ב-2002/3 אגב? זכור לי שההיכל התמלא במנויים לראשונה ב-2003/4.

הקהל היה שם בריבוע.

ואני כבר באמת לא מבין מה מטרת הויכוח שלכם. אף אחד לא חולק שיש מנויים שלא אוהדי מכבי ובלה בלה בלה.

סבבה, אתה צודק, רוב אוהדי מכבי יודעים כמה נגמר בדרבי הקודם.

2002/2003 היה סולד אווט

....

גם ההיכל (יצא לי להיות במשחק יורוליג אחד השנה) כבר לא מה שהיה פעם. אולי זה הקבוצה. לא בטוח בכלל.

לפני שנתיים בעונת הפיינל פור זה דווקא היה אחרת, היית אווירה מדהימה. אולי זה בכל זאת הקבוצה...

....

זה כבר תלוי בך. אם אתה מעדיף קבוצה בינונית, מקום לפני אחרון שבשבילה דרבי זה כמו אליפות, אבל עם אווירת כדורגל זה עניין שלך.

אני בהחלט מבין למה אתה מתכוון, אבל הפתרון צריך להיות שילוב של קהל צעיר ומסור יותר בד בבד עם קבוצה מצליחה ולא לשאוף למצב של הפועל. אתה מבין שאירופה זה הלחם והחמאה של המועדון הזה?

הקהל היה שם בריבוע.

ואני כבר באמת לא מבין מה מטרת הויכוח שלכם. אף אחד לא חולק שיש מנויים שלא אוהדי מכבי ובלה בלה בלה.

מקבל את התיקון לגבי 2002/3.

הנקודה שלי היא שרוב אוהד מכבי שאומרים שלא מזיז להם - באמת לא מזיז להם.

העלו כנגד את הטענה שיש לכדורסל יותר מנויים, ועניתי בתגובה שמן הסתם זה לא אומר כלום כשלא כל מי שמנוי אוהד מכבי. נקודה שדי רלוונטית לנושא לדעתי.