Jump to content

כמה הצעות לייעול ושיפור המצב ביציעים, ורשמים מהקהל הארגנטינאי

simon121

Recommended Posts

אם אתה מדבר על החלק שבין הגוש לשער 13 אז אתה מדבר על נקודה רגישה ובעייתית מבחינה אקוסטית ואני מסכים איתך. אני פשוט שם בכל משחק בית והמצב קשה ולא אשקר אני ועוד חבר מנסים להזרים אבל לא הולך. סלחיה, לעיתים רחוקות זה הולך, תלוי באנרגיה שלי מי שלידנו. אם היו שם עוד 6-7 אנשים אז זה יהיה הרבה יותר אפשרי. 

בדיוק דיברתי על זה עם מישהו.

האיזור הזה בעייתי אני חושב פחות בגלל שיש כאלה שלא מעודדים, אלא כי יש איזור מפריד(המנהרה עצמה בעיקר, ואולי עוד כמה כסאות שמאלה) שמונע אינטראקציה עם הגוש.

לדעתי אם האיזור הזה היה מאוכלס במעודדים, זה היה גורם גם חלק שאתם מדברים עליו, לעודד

אתה צודק חוץ מהשורה הראשונה,

אני זוכר טוב מאוד משחקים העונה שהארגון הוריד את הדגלים והיציע עדיין לא הצטרף,

אולי הדגל מפריע לך, אבל זה ממש לא הסיבה שבגללה הקהל לא מעודד, אם יהיה מצב כזה שהארגון יוריד את הדגל, אני מתערב איתך שמצב העידוד יישאר אותו הדבר...

באופן עקרוני, תסכים איתי שיותר קל לעודד בגוש ובאיזור הגוש כי זה המקום האידיאלי לעידוד, כל מקום אחר הוא פחות נוח למי שרוצה לעודד כל המשחק.

בכל משחק מחדש יש וויכוחים על הדגלים, לא זכור לי משחק שלא צעקו מלמעלה להוריד תדגלים.

לפעמים זאת קטנוניות שאני בעצמי מתנגד אליה ישר לצעוק להוריד תדגל.

אין בעיה שירימו דגלים כשהמשחק מופסק או לפרקים כשהעידוד בשיאו וכל המגרש מצטרף מה שיכול אולי להוסיף לאווירה.

הבעיה מתחילה כשמניפים את הדגלים לאורך דקות ארוכות, הקהל מלמעלה עסוק בבקשות להורדת הדגלים וסתם מתמרמר במקום לעודד.

כמו שכבר אמרו פה, הארגון יכול לקבוע מציאות של דגלים 90 דקות לא משנה מה, כל המטרה מההודעה הראשונה היתה להראות שהדרך הזו לא נכונה.

רוצים להניף דגלים 90 דקות? אין בעיה, זו לא זכותכם אבל הכוח איתכם לעשות את זה.

אבל אל תתלוננו אחר כך שהעידוד חלש ואל תפתחו נושאים שהקהל חרא, כי אתם בעצמכם תרמתם לזה שאנשים מעודדים לא עודדו.

לא משנה לעודד לא לעודד קודם כל שיהיה כבוד מינמלי בין אנשים פו ואחרי זה נבחן את עצמנו מבחינת עידוד...תעזבו תמריבות השטותיות האלה עכשיו להוריד לא להוריד דגל לעודד צריך בכל מצב בין עם אתה בסיטואציה שהדגל מפריע וגם עם לא...סתם ככה בין השורות גם לדעתי דגל מאוד מפריע לצפייה אבל עם מישו הרים אני לא יגיד לו להוריד כי אי אפשר להיות שוטר של היציע אז לזוז כמה מטרים לצד השני נראה לי האופציה הכי טובה!

באופן עקרוני, תסכים איתי שיותר קל לעודד בגוש ובאיזור הגוש כי זה המקום האידיאלי לעידוד, כל מקום אחר הוא פחות נוח למי שרוצה לעודד כל המשחק.

בכל משחק מחדש יש וויכוחים על הדגלים, לא זכור לי משחק שלא צעקו מלמעלה להוריד תדגלים.

לפעמים זאת קטנוניות שאני בעצמי מתנגד אליה ישר לצעוק להוריד תדגל.

אין בעיה שירימו דגלים כשהמשחק מופסק או לפרקים כשהעידוד בשיאו וכל המגרש מצטרף מה שיכול אולי להוסיף לאווירה.

הבעיה מתחילה כשמניפים את הדגלים לאורך דקות ארוכות, הקהל מלמעלה עסוק בבקשות להורדת הדגלים וסתם מתמרמר במקום לעודד.

כמו שכבר אמרו פה, הארגון יכול לקבוע מציאות של דגלים 90 דקות לא משנה מה, כל המטרה מההודעה הראשונה היתה להראות שהדרך הזו לא נכונה.

רוצים להניף דגלים 90 דקות? אין בעיה, זו לא זכותכם אבל הכוח איתכם לעשות את זה.

אבל אל תתלוננו אחר כך שהעידוד חלש ואל תפתחו נושאים שהקהל חרא, כי אתם בעצמכם תרמתם לזה שאנשים מעודדים לא עודדו.

בכל מקרה, לא דיברתי איתך על הדגלים, אני ציינתי שזו לא הסיבה שבגללה הקהל לא מעודד, אם אתה רוצה זכותך להאמין שהכל אשמת הדגלים,

לא אומר שזה בכלל לא משפיע, כי עובדה שאתה אומר שבגלל הדגלים אתה לא מעודד, שזה כבר בנאדם אחד, אבל אני לא מאמין שזה אפילו מאית משלל הסיבות שבגינן הקהל לא מעודד...

מה שצריך לקרות זה שההנהלה תתחיל לעשות יותר להביא אוהדים . אם אנגלידיס ביציע סקר שאומר שלמכבי יש חצי מילארד או לא יודע כמה אוהדים

אז הוא צריך לתת את הדעת ( או מי שאחרי על שיווק אם יש כזה ) על איך זה שבמצב הנוכחי במשחק בית ביום שבת במזג אויד נחמד באים רק 10 אלף איש .

זה אשכרה למכור פחות 4000 כרטיסים שזה עוד הכנסה נטו של בערך 350,000 אלף שקל לשבוע , אני במקום מיץ הייתי דופק על השולחן ודורש תשובות .

ואולי זה תהליך טבעי שאחרי 10 שנות ביזיון והשפלות יש המון קהל שהפך להיות אוהדי כורסא או פחות מזה , ויקח זמן עד שיחזרו למגרש וגם שיחזרו יקח זמן עד שגם יעודדו , וזה תהליך שיתחיל רק שניקח אליפות ולא נתבזה באירופה , כלומר רק משנה הבא אם בכלל .

לעניין השירים :

אני השנה הייתי במשחק אחד בבית מול אשדוד , ישבתי ב-7

היו רק כמה קריאות עידוד כלהלן :

א. קללות על איבודי כדור וטעויות בייחוד של יואב זיו וכמובן לשופט .

ב. שירת אמא שלכם זונה לאשדודים אחרי גולים ( לחן אלירן זיין אתכם ) .

ג. היו בודדים שהצטרפו לשירה של שירים לא כל כך ברורים שנשמעו מכיוון שער 11 .

ד. שניות בודדות נשמע באופן רצוף משהו כמו "מכבי ..מכבי ..מכבי " .וזהו .

המסקנה מאוד פשוטה - גם אנשים נורמטיבים שלוקחים את האהדה באופן קליל יותר אוהבים לבוא למגרש ולקלל

אז פשוט תחברו שיר שכולל בו הרבה קללות בקצב נורמלי , ולא שירים מסובכים שצריך לעבור שיעורי פיתוח קול כדי לדעת איך לשיר אותם .

אגב גם אפשר להגיד לסידי שיפסיק עם כל הקטע הזה של "כשהשחקנים עולים למגרש כולנו מרימים את הבלונים הצהובים כחולים וכך נקבל נראה מדהים!!"

יאללה, מה אנחנו מכבי יבנה?

עצוב שהגענו למצב שהכרוז צריך להיות איש גדר

אם אתה מדבר על החלק שבין הגוש לשער 13 אז אתה מדבר על נקודה רגישה ובעייתית מבחינה אקוסטית ואני מסכים איתך. אני פשוט שם בכל משחק בית והמצב קשה ולא אשקר אני ועוד חבר מנסים להזרים אבל לא הולך. סלחיה, לעיתים רחוקות זה הולך, תלוי באנרגיה שלי מי שלידנו. אם היו שם עוד 6-7 אנשים אז זה יהיה הרבה יותר אפשרי. 

זה בדיוק המקום שאני מדבר עליו.

אם הארגון ימצא פתרון לחלק הזה של היציע זה יהיה נהדר ויגרום לסחיפת כל האצטדיון בשלבים מסוימים...

הפייסבוק של מכבי מפרסם שבמשחק הגביע נגד ביתר האוהדים ביציעים יקבלו אוזניות לשידור מתוך האיצטדיון של סלוצקי ודומינגז. מה נסגר מה זה מסיבת רחוב ברוטשילד?!

בכל מקרה, לא דיברתי איתך על הדגלים, אני ציינתי שזו לא הסיבה שבגללה הקהל לא מעודד, אם אתה רוצה זכותך להאמין שהכל אשמת הדגלים,

לא אומר שזה בכלל לא משפיע, כי עובדה שאתה אומר שבגלל הדגלים אתה לא מעודד, שזה כבר בנאדם אחד, אבל אני לא מאמין שזה אפילו מאית משלל הסיבות שבגינן הקהל לא מעודד...

אני לא אמרתי שזו הסיבה היחידה, אבל זו סיבה נוספת.

מן הסתם יתכן שלא יהיה עידוד טוב גם כשאין דגלים, אבל בפועל במשחק האחרון לא מעט אנשים לא עודדו בגלל הדגלים.

אם הם היו מעודדים לא היינו הופכים לפאו, אבל אם זה היה משפר אפילו מעט זה כבר טוב ומצדיק את הורדת הדגלים.

אגב גם אפשר להגיד לסידי שיפסיק עם כל הקטע הזה של "כשהשחקנים עולים למגרש כולנו מרימים את הבלונים הצהובים כחולים וכך נקבל נראה מדהים!!"

איזה קטע שאתה מציין רק את מה שהוא אמר בדרבי. וגם הכינוי שלך על שם שחקן שכבש בדרבי, אחרת איך היית חושב על שחקן עבר כדי שלא יחשדו בך. או בקיצור, הפעמים היחידים שהיית במשחק של מכבי זה בדרבי ומהצד האדום. עלינו עליך, יאללה סע.

איזה קטע שאתה מציין רק את מה שהוא אמר בדרבי. וגם הכינוי שלך על שם שחקן שכבש בדרבי, אחרת איך היית חושב על שחקן עבר כדי שלא יחשדו בך. או בקיצור, הפעמים היחידים שהיית במשחק של מכבי זה בדרבי ומהצד האדום. עלינו עליך, יאללה סע.

פסלו לו את הגול בדרבי :)

תכף SAMPER יגיע, יצחק (חחח) ויכתוב: "טיחונוב בכלל לא אוהד הפועל",

נו, מילא...

פעם ראשונה בהיסטוריה שאני מסכים עם ניב (לא עם צורת ההתנסחות שלו)

כל מה שאי פעם היה חסר לי ב-11 קיים עכשיו, וזה צבע.

הדבר שהכי גורם לי לרצות לחזור ליציע מבחינת החוויה זו העובדה שסוף סוף יש דגלים (הכי יפים בארץ יש לציין) שמונפים בהרבה שלבים במשחק.

אני יכול להעיד על עצמי ואנשים שמכירים אותי יודעים את זה, שאני מעודד באטרף ונהנה מכל שניה, גם אם בדיוק הדגל הסתיר לי מסירה גאונית או איזה פאול אכזרי.

כשאני עשיתי מנוי ל-11 ידעתי טוב מאד מה זה אומר, ואף אחד כאן לא בא לשנות תרבות, בסה"כ זה מאד פשוט...יציע שמאחורי השער, יציע שמתחיל את השירים, יציע שמרים תפאורות, מן הראוי שלא יהיו בו תלונות על דגלים, כי האמת? זה בזיון. אין לי מילה אחרת.

זה לא משנה אם הקמת את השחקן, אם היית ילד אמביציוזי שבא לדרבי נוער כדורסל והולך מכות עם האולטראס של הפועל, או אם היית 9 שנים בארגון והיית חייל אחושרמוטה.

בשורה התחתונה, גם כשקופצים כמו מטורפים בשירים זה מוריד מהריכוז שלנו במשחק, וזה קצת צבוע להגיד שאתם מעודדים יותר מהגוש בזמן שבגוש יש מצבים שבלי קשר לדגלים פשוט לא רואים כלום כי צריך להסתובב או להתכופף (שער 11 שר בקול/התופים נותנים ת'קצב).

אוהדים יש הרבה ומכל הסוגים, מעודדים יש מעט ואין אופציות, או שאתה מעודד על כל המשתמע מכך, או שאתה תורם לאווירה ומצטרף משער 8 כשצריך.

ברגע ש-11 יהיה גוש אחד גדול של אנשים שבאים להזרים למכבי, ל-13, ל-8 ו-7 את האנרגיות והטירוף, ולגרום לכולם להרגיש את המשחק ולחיות אותו, אז נוכל לדבר על שיפור בשערים אחרים.

המחלה היא בינתיים בבסיס, ב-11, וצריך לטפל קודם בה.

עם כל זה שאני לא הסכמתי עם הרבה דברים שהיו בשחקן, הקהל הזה צריך להגיד תודה שיש לנו בנאדם כמו ניב, ואני אומר את זה בתור אחד שממש לא חבר שלו.

עצוב שהגענו למצב שאוהדי הפועל נכנסים לפורום של אוהדי מכבי

חברים חבל על הזמן שאתם מבזבזים

שער 11 יחזור להיות שער 11

ביום שייפתר הסכסוך ( בלי להאשים אף אחד מהארגונים )

אם יום אחד תחזור האחדות שהייתה בשער הזה בתחילת שנות ה2000 ימי הזוהר יחזרו ליציע

כל הניתוחים שלכם מנותקים מהמציאות זו הסיבה היחידה

שער 11 כבר הרבה מאד שנים הפך להיות שער מעודד, כמו שקיים כמעט בכל איצטדיון בעולם.

יש דבר אחד שמבדיל אותנו מהקהלים בעולם, זה שבמשחקי בית יש לנו שער עידוד אחד, כגשם הוא הפך להיות גוש מעודד.

קצת קשה לי לקבל את הביקורת של האנשים לגבי הדגל לדוגמא, זה באמת מפריע לכם? חשוב לכם לראות את כל המשחק ולא לפספס מסירה אחת? זוזו הצידה.

אף אחד לא יכול לבוא ולהעיף אתכם משער 11, זה ברור לכולם, אבל גם אתם לא יכולים להעביר ביקורת על הדגל, כשאתם יושבים באמצע הגוש למרות שיש אלטרנטיבה אחרת.

חשוב לציין שאנחנו כן מתחשבים בעניין הדגלים, עובדה, הדגלים לא מונפים למשך 90 דקות, אלא בזמנים מתים יותר, בזמנים שמכבי נראת טוב יותר על המגרש.

אני יכול להעיד על עצמי, בתור אחד שמנוי כבר הרבה מאד זמן ובשנים האחרונות לא הייתי בגוש מסיבות כאלה ואחרות, וכן הייתי מעביר ביקורת.

האם זה נכון? צודק? חכם? ממש לא. מי אני שאעביר ביקורת מהצד אבל לא אהיה מוכן לקחת חלק בנעשה בקהל? לכל אחד ואחד פה יש אפשרות לתרום, לקחת חלק בכל מה שקורה ביציע. אז נכון אתם אומרים שהעידוד השנה לא טוב, האם זה באשמת הארגון? מכבי? ממש לא. אלא בגלל אנשים כמו הרבה בפורום שצועקים "העידוד גרוע" אך אם אני אסתכל ימינה או שמאלה אני לא אראה אותם בגוש או מסביב לו, שלא נדבר על זה שהם לא מעודדים.