Jump to content

הסיבוב השני

זילבר

Recommended Posts

רציתי לעשות איזושהי סקירת מצב לגבי איך שאנחנו נראים בינתיים בסיבוב השני. מהסתכלות על כל המשחקים אפשר לראות כמה דברים מעניינים. יכול להיות שלא תסכימו עם מה שאני אכתוב, אבל איך שאני רואה את האופוריה שכולם נמצאים בה אני חושב שצריך לשים דברים קצת בפרופורציות.

אז ככה,

משחקים בהם נראינו כמו קבוצה לאליפות:

הפועל חיפה, באר שבע, עכו, הפועל.

יחס שערים: 19-2 לטובתנו. יותר מארבעה שערים למשחק בשבילנו

משחקים בהם שיחקנו ממש לא טוב במשך 90 דקות והסתמכנו בעיקר על המזל:

חיפה, קריית שמונה, אשדוד, רמת גן, בני יהודה.

יחס שערים: 4-4

שתי נצחונות, שני הפסדים ותיקו

המשחק היחיד שבו באמת היה מאבק צמוד והאיכות שלנו היא זו שניצחה היה מול נתניה (2-1). אפשר להוסיף גם את המשחק בגביע.

כמה דברים אפשר לראות:

קודם כל, בחצי מהמשחקים שלנו בסיבוב הנוכחי שיחקנו פשוט רע ולא הצלחנו לשחק את המשחק שלנו. כמובן, כל המשחקים האלו היו משחקי חוץ אבל לזה אין לי הסבר מדויק. כי גם מול בני יהודה שיחקנו בבלומפילד והיינו רוב וגם במגרשים אחרים אנחנו רוב.

מצד שני, אפשר לראות שנתנו בסיבוב הזה כמה תצוגות ענקיות. כמות כזאת של תצוגות תכלית לא נראתה בבלומפילד כבר הרבה שנים. היו אפילו עונות שבאף משחק לא הבקענו יותר משלושה שערים.

דבר נוסף שאפשר לראות הוא שאין סדר במשחקים הטובים או הלא טובים. כלומר אף אחד מהמשחקים בשתי הרשימות לא באו אחד אחרי השני. מה שאומר שאנחנו קבוצה לא יציבה, בשונה מחיפה שכבר 13 משחקים מציגה את אותה היכולת. בעצם אפשר לראות שיש לנו יציבות של משחק טוב ואז משחק לא טוב. אני רואה אנשים שטוענים שצריך פשוט לנצח את כל המשחקים עד סוף העונה משחק אחרי משחק. אבל בהמשכיות הזאת קשה לי לראות את זה קורה.

זאת אומרת, אין ספק שיש לנו ווינריות משוגעות, אבל אני לא חושב שאנחנו קבוצה שהיא במצב של להסתמך על הווינריות שלה. אם נסתכל על קבוצה באירופה שמסתמכת על ווינריות השם הראשון שעולה הוא מנצ?סטר, שלא משנה מתי היא נכנסת לפיגור אתה יודע שהיא תנצח. אבל היא הגיעה למצב הזה אחרי שנים של הצלחות ואליפויות. ווינריות היא משהו שבונים ואנחנו עדיין בשלב הבנייה.

בשורה התחתונה, מה שאני בא להגיד - יש המון נקודות אור, אבל בשונה ממה שנראהמשכולם חושבים, שום דבר לא מושלם ויש עוד מה לשנות. חייבים לדעת להראות את היכולת שלנו בכל משחק ולהיות יציבים - זה הכרחי. עד אז, אל תתפלאו אם פה ושם נאבד כמה נקודות יקרות.

סיבוב ראשון: 28/39 - 71.7%

סיבוב שני: 22/30 - 73.3%

עד כה העלינו את אחוז ההצלחה שלנו בסיבוב הנוכחי, כאשר נותרו לנו 3 משחקים: רמה"ש בית, סכנין חוץ ובית"ר בית.

בסיכום הסיבוב הראשון כתבתי שאמנם השגנו 28 נק', וזה לא רע, אבל כיוון שאיבדנו יותר מדי נקודות, השאיפה היא להשיג 30-32 נק' בסיבוב הבא. בינתיים המקסימום שאנחנו יכולים להוציא זה 31 נק'. אם נעשה את זה, אנחנו נהיה בעמדת זינוק טובה לקראת הפלייאוף. אם נמעד באחד המשחקים שנותרו, המצב יהפוך לבעייתי.

אני רוצה להתייחס למשהו ספציפי שכתבת לגבי חיפה והעובדה שהם מציגים 13 משחקים את אותה יכולת. זה לא נכון.

במשחק מול סכנין הם היו על הפנים, וניצחו למרות יכולת גרועה. התקשורת קוראת לזה "אופי". לניצחון שלנו מול ר"ג קוראים "מזל".

כשהם ניצחו 4-0 את רמה"ש, הם נהנו משתי החמצות גדולות של הקבוצה של בני טבק שהיו יכולות לשנות את המשחק במצב של 1-0 לחיפה. בניצחון שלהם על ר"ג הם נהנו מטעויות שיפוט. אפילו כשהם הביסו את הפועל 3-0, צריך לזכור ששני השערים הראשונים שלהם הגיעו ממצבים נייחים, לא מיכולת גבוהה במיוחד.

בשורה התחתונה, אנחנו צריכים לעשות את שלנו ולנסות לצבור כמה שיותר נקודות. שבוע אחר שבוע. את ה"ווינריות" הזאת אנחנו נבנה בעצמנו לאט לאט.

שמע, אתה לא צריך להתווכח איתי שאם ננצח את השלושה הבאים נהיה בדרך הבטוחה לאליפות.

מה שאני בא להגיד זה - לא לדבר על לנצח כל משחק אלא על להראות את אותה היכולת כל משחק. כי זאת בינתיים הבעיה הגדולה שלנו. צריך לחשוב איך לשחזר כל פעם את היכולת מהמשחקים הטובים. לפתוח חזק, להניע כדור ולהבקיע מהר. ושההשפעה של מגרש חוץ לא תהיה כל כך גדולה (זה גם תלוי בעידוד שלנו).

בנוגע לחיפה, נראה שאתה מנסה להסביר כל משחק איך הם ניצחו... בתכלס, מאז הניצחון שלהם עלינו כל פעם שאני רואה הם פשוט מציגים יכולת טובה. לא קשור לניצחון או הפסד. 

אחוזי הצלחה בחוץ

קבוצההצלחה (אחוז)

מכבי חיפה53%

מכבי ת"א52%

בית"ר ירושלים50%

עירוני קרית שמונה47%

הפועל ת"א39%

בני סכנין39%

מכבי נתניה39%

בני יהודה ת"א36%

מ.ס. אשדוד33%

עירוני ניר רמת השרון33%

הפועל ב"ש28%

הפועל עכו25%

הפועל ר"ג24%

הפועל חיפה12%

הקבוצה נראית הכי טוב שנראתה בעשור האחרון זה לא סוד

עם זה צריך לזכור שלמכבי יש 5 הפסדים (!!!!!) בשלב יחסית מוקדם של העונה לקבוצה שרוצה להיות אלופה

וזה ה-ר-ב-ה יותר מדי

אכן יש במכבי חוסר יציבות ביכולת בניגוד לחיפה שמצליחה לייצר יכולת קבועה כבר 3 חודשים, ולומר את האמת זה מה שמדאיג אותי ומשאיר אותי עם היד על הדופק כל השבוע לקראת משחקים

אם חיפה לא יפסיקו כבר את הריצות המשוגעות האלה מכבי תהיה בצרה

אני סומך על הקבוצה שלי ויודע מה היא שווה ולכן לא מתעסק יותר מדי בחיפה אלא בנו

ופה נכנסים האוהדים שחייבים לדחוף את הקבוצה קדימה

יאללה מכבי

אחוזי הצלחה בחוץ

קבוצההצלחה (אחוז)

מכבי חיפה53%

מכבי ת"א52%

אם אתה מסתכל על כל העונה, מכבי עם 55% וחיפה עם 53% בחוץ.

הבעיה היא שאם אתה מסתכל על משחקי החוץ בסיבוב השני (נושא הדיון) זה נראה דווקא ככה:

מכבי חיפה 67%

מכבי ת"א 47%

נתון סטטיסטי מתבקש

עד עכשיו במחזור השני:

מכבי חיפה 25 נקודות; 8 נצחונות, תיקו, הפסד; 21-4 בשערים

מכבי תל אביב 22 נקודות; 7 נצחונות, תיקו, 2 הפסדים; 25-7 בשערים

בהחלט סיבוב מטורף בכל קנה מידה של חיפה שנדיר שהם מאבדים נקודות בו וגם כמעט ולא סופגים

אם חיפה ימשיכו ככה יהיה ממש קשה, ככה שצאו מהאופוריה ומהר

המפתח היה בסיבוב הראשון ובצבירת הנקודות שמה.

מכבי לאט לאט מגיעה לשיא בזמן ובמקום הנכון(אני חושב שאפשר להפיק עוד מיכולת הקבוצה),וזה מה שחשוב ובדרך הזאת אין מי שימנע מאיתנו אליפות (טפו טפו)

זילבר, אתה חילקת בצורה טובה את המשחקים הטובים שלנו אל מול המשחקים החלשים ואני מניח ששמת לב שכולם היו בחוץ כך שלמעשה זה אותו נושא ארור שמדובר בו מתחילת העונה וכן אנחנו עדיין לא מגלים 80% מהיכולת שלנו בבית במשחקי החוץ. ובגלל זה אני גם לא מבין את היהירות המטורפת של האוהדים שלנו וגם לא את זה שהתקשורת כבר מכתירה אותנו. עברנו שבוע מטורף עם דרבי חלומי ומהפך הכי דרמטי שיכול להיות מול בני-יהודה ועדיין, זה לא שהפער גדל או משהו, עדיין שמונה נקודות. ולגביי מי שהביא את הסטטיסטיקה של חיפה במשחקי החוץ ( או בכלל ) הסטטיסטיקה הזו שווה לתחת מבחינתי כי היא מתייחסת לכלל העונה. מי שבאמת רציני יסתכל על הסטטיסטיקה של חיפה מאז שבנאדו מאמן שם ויראה שהם עם הפסד אחד בחוץ לבני יהודה ותיקו חוץ בקרית שמונה וכל השאר ניצחונות, ובבית תיקו אחד מול סכנין וזה ביום שבנאדו רק חתם, כלומר אחוזים מדהימים. אגב אם העונה היתה נפתחת ממתי שבנאדו מונה למאמן שם אז כרגע הם היו מובילים עלינו ב 6 נקודות פור. עד המשחק שלהם מול בני-יהודה זה היה 9. אין שום מקום לאופוריה.

חיפה בזמן האחרון לא יציבה. נגד סכנין הם היו אשפה, ונגד בני יהודה לא הפסיקו להחמיץ ובני יהודה עקצו אותם פעמיים. הבלם שלהם נפצע לחודשיים, ואני מבטיח לך שהם במגמת ירידה.

נתון סטטיסטי מתבקש

עד עכשיו במחזור השני:

בהחלט סיבוב מטורף בכל קנה מידה של חיפה שנדיר שהם מאבדים נקודות בו וגם כמעט ולא סופגים

סיבוב נדיר סיבוב מדהים אבל בשורה התחתונה לקחת בסה?כ 3 נקודות פחות מהם (וזה בסיבוב שגם הפסדת להם), ועם הפרש שערים יותר טוב. צאו מהסרט, הכל תלוי בנו. חיפה לא כאלה גדולים כמו שאתם עושים מהם. צריך לתת כבוד ליריב אבל לא להפוך אותו למשהו שהוא לא.

.

במשחק מול סכנין הם היו על הפנים, וניצחו למרות יכולת גרועה. התקשורת קוראת לזה "אופי". לניצחון שלנו מול ר"ג קוראים "מזל".

בדיוק,ותראה כמה התקשורת משפיעה גם פה על חלק מהאנשים בפורום

ככה שכל מי שאומר שאפשר להתעלם מהפנינים שיוצאות לשלמה שרף מהפה וחבריו חי בסרט

רציתי לעשות איזושהי סקירת מצב לגבי איך שאנחנו נראים בינתיים בסיבוב השני. מהסתכלות על כל המשחקים אפשר לראות כמה דברים מעניינים. יכול להיות שלא תסכימו עם מה שאני אכתוב, אבל איך שאני רואה את האופוריה שכולם נמצאים בה אני חושב שצריך לשים דברים קצת בפרופורציות.

אז ככה,

משחקים בהם נראינו כמו קבוצה לאליפות:

הפועל חיפה, באר שבע, עכו, הפועל.

יחס שערים: 19-2 לטובתנו. יותר מארבעה שערים למשחק בשבילנו

משחקים בהם שיחקנו ממש לא טוב במשך 90 דקות והסתמכנו בעיקר על המזל:

חיפה, קריית שמונה, אשדוד, רמת גן, בני יהודה.

יחס שערים: 4-4

שתי נצחונות, שני הפסדים ותיקו

המשחק היחיד שבו באמת היה מאבק צמוד והאיכות שלנו היא זו שניצחה היה מול נתניה (2-1). אפשר להוסיף גם את המשחק בגביע.

כמה דברים אפשר לראות:

קודם כל, בחצי מהמשחקים שלנו בסיבוב הנוכחי שיחקנו פשוט רע ולא הצלחנו לשחק את המשחק שלנו. כמובן, כל המשחקים האלו היו משחקי חוץ אבל לזה אין לי הסבר מדויק. כי גם מול בני יהודה שיחקנו בבלומפילד והיינו רוב וגם במגרשים אחרים אנחנו רוב.

מצד שני, אפשר לראות שנתנו בסיבוב הזה כמה תצוגות ענקיות. כמות כזאת של תצוגות תכלית לא נראתה בבלומפילד כבר הרבה שנים. היו אפילו עונות שבאף משחק לא הבקענו יותר משלושה שערים.

דבר נוסף שאפשר לראות הוא שאין סדר במשחקים הטובים או הלא טובים. כלומר אף אחד מהמשחקים בשתי הרשימות לא באו אחד אחרי השני. מה שאומר שאנחנו קבוצה לא יציבה, בשונה מחיפה שכבר 13 משחקים מציגה את אותה היכולת. בעצם אפשר לראות שיש לנו יציבות של משחק טוב ואז משחק לא טוב. אני רואה אנשים שטוענים שצריך פשוט לנצח את כל המשחקים עד סוף העונה משחק אחרי משחק. אבל בהמשכיות הזאת קשה לי לראות את זה קורה.

זאת אומרת, אין ספק שיש לנו ווינריות משוגעות, אבל אני לא חושב שאנחנו קבוצה שהיא במצב של להסתמך על הווינריות שלה. אם נסתכל על קבוצה באירופה שמסתמכת על ווינריות השם הראשון שעולה הוא מנצ?סטר, שלא משנה מתי היא נכנסת לפיגור אתה יודע שהיא תנצח. אבל היא הגיעה למצב הזה אחרי שנים של הצלחות ואליפויות. ווינריות היא משהו שבונים ואנחנו עדיין בשלב הבנייה.

בשורה התחתונה, מה שאני בא להגיד - יש המון נקודות אור, אבל בשונה ממה שנראהמשכולם חושבים, שום דבר לא מושלם ויש עוד מה לשנות. חייבים לדעת להראות את היכולת שלנו בכל משחק ולהיות יציבים - זה הכרחי. עד אז, אל תתפלאו אם פה ושם נאבד כמה נקודות יקרות.

התשובה היא מאוד פשוטה ויש סדר מאוד ברור להבדלים בין המשחקים:

1. כל התצוגות באו במשחקי הבית , משחקים שבהם בדרך כלל אוסקר משחק יותר התקפי

2. כל התוצאות הפחות טובות באו במשחקי החוץ .

שם לב בבית מכבי משחקת בדרך כלל 4-3-3 כאשר שני הקשרים משחקים יותר למעלה ואלברמן הוא היחידי שמשחק כקשר ההורס.

במשחקי החוץ לא רק ששני קשרים משחקים למטה ופחות התקפי , ברוב המשחקים ( עד שבא זהבי ) גם לא שחקו בקישור שחקנים יצירתיים . ( נגד רמת גן זהבי שיחק על חשבון מיכה , נגד חיפה, ביתר, ק?ש ואשדוד היו שני קשרים הורסים מובהקים וראדי היה לכאורה ההתקפי היחידי ) .

מסקנה - שחק עם אותו הרכב יהיה טוב ( גם נגד בני יהודה עד לחילוף של מיכה בקשר (לוגסי ), בני יהודה לא הגיעה למצב אחד )

סיבוב נדיר סיבוב מדהים אבל בשורה התחתונה לקחת בסה?כ 3 נקודות פחות מהם (וזה בסיבוב שגם הפסדת להם), ועם הפרש שערים יותר טוב. צאו מהסרט, הכל תלוי בנו. חיפה לא כאלה גדולים כמו שאתם עושים מהם. צריך לתת כבוד ליריב אבל לא להפוך אותו למשהו שהוא לא.

סבבה, אבל זה כי גם אנחנו הגענו לשיא היכולת שלנו בסיבוב הזה. לא צריך לשכוח את זה.

נתון סטטיסטי מתבקש

עד עכשיו במחזור השני:

אולי צבירת נקודות מדהימה,אבל היכולת לא להיט

בשביל באמת להגיד שהסיפור סגור מה שצריך לעשות כרגע זה חמש מתוך חמש כשארבע מהמשחקים בבית

רמהש היום בבית

סכנין בחוץ

ביתר בית

מקום 6 בבית

מכבי חיפה בית

אם ננצח את כל אלו וכמובן כולל חיפה בסוף אפשר יהיה להגיד שהסיפור גמור באמת, בתאכלס זה אפשרי יש אמנם מוקשים כבדים בדרך, מקווה בקיצור שהצוות יסתכל משחק משחק קדימה ונעשה את זה כבר...

בשביל באמת להגיד שהסיפור סגור מה שצריך לעשות כרגע זה חמש מתוך חמש כשארבע מהמשחקים בבית

רמהש היום בבית

סכנין בחוץ

ביתר בית

מקום 6 בבית

מכבי חיפה בית

אם ננצח את כל אלו וכמובן כולל חיפה בסוף אפשר יהיה להגיד שהסיפור גמור באמת, בתאכלס זה אפשרי יש אמנם מוקשים כבדים בדרך, מקווה בקיצור שהצוות יסתכל משחק משחק קדימה ונעשה את זה כבר...

עוד פעם אתם מפספסים את מה שאני מנסה להגיד. אם רוצים לנצח כל משחק צריך להציג את אותה היכולת כל משחק. הנצחונות לא יבואו מעצמם ולפעמים זה נראה שככה אנחנו באים למשחקים.

נתון סטטיסטי מתבקש

עד עכשיו במחזור השני:

כלומר, כל הסיבוב המזהיר הזה של חיפה, ועדיין מה שמפריד בינינו לבינם זה הניצחון שלהם עלינו.

עוד פעם אתם מפספסים את מה שאני מנסה להגיד. אם רוצים לנצח כל משחק צריך להציג את אותה היכולת כל משחק. הנצחונות לא יבואו מעצמם ולפעמים זה נראה שככה אנחנו באים למשחקים.

החוכמה והדרך לאליפות היא לנצח גם משחקים שאתה לא מציג בהם יכולת טובה, משהו שמכבי הצליחה לעשות בכמה משחקים העונה. אני מסכים איתך שיש אלמנט מסוים של חוסר יציבות מבחינת היכולת, אבל מצד שני, מכבי דומיננטית ומכתיבה את הקצב ומחזיקה יותר בכדור בכל המשחקים שלה העונה. הבעיה היא יותר תרגום של העדיפות הזאת לשערים.

תפסיקו לשקשק מחיפה.

אם הם ירצו אליפות הם יצטרכו לעבור בבלומפילד מלא עם 12 אלף צהובים באקסטזה

בנאדו יצטרך לנצח את אוסקר

ההגנה הירוקה תצטרך להתמודד עם פריצה ועטר

הקישור עם ראדי ואלברמן

וקטן? עם אלוף אפריקה.