Jump to content

המשחק מול רמה"ש בשבת הוקדם לשעה 18:45

צהובעולה

Recommended Posts

עצם העובדה שאתה קרבי, זה משהו שלקחת על עצמך. ובגלל שלקחת אותו על עצמך, אתה לא יכול להכתיב לאחרים רק בגלל שזה לא נח.

מצחיק, שיניתי לך מדתי לקרבי וזה עדיין נשמע הגיוני.

למה שזה יהיה או זה או זה? מי אמר שדת באה על חשבון כדורגל?

סוייר, אני מעדיף שאוהד x לא יראה את מכבי 3 שנים מאשר שאוהד y לא יראה אותה אף פעם. בלי קשר למה שאוהד כזה או אחר מאמין בו.

אבל יש הבדל בין לבחור בדת על מכבי (וזה בסדר גמור) ולכן לא להגיע.

לבין לא להיות מסוגל בגלל חובה שיש לך למדינה שאתה חי בה. שאין לך ברירה.

ואגיד יותר מזה.

אתה דתי? אתה אוהד מכבי?

תשן בתל אביב(/מרכז) ותגיע למשחק ברגל.

מה קרה? אז השבת לא תיהיה במקום הכי נוח. לא עם המשפחה? אין מה לעשות. כל אחד צריך להקריב לפעמים.

די סוייר זה ויכוח ללא טעם.

דתיים לא מבינים שיש הבדל בין לשרת את המדינה על ידי תפילות וכו' לבין לשרת את המדינה על ידי לטחון 3 שנים ועוד כמה שנים מילואים.

זאת המדינה שאנחנו חיים בה.

נפתח את הדיון הזה שוב?

אבל יש הבדל בין לבחור בדת על מכבי (וזה בסדר גמור) ולכן לא להגיע.

לבין לא להיות מסוגל בגלל חובה שיש לך למדינה שאתה חי בה. שאין לך ברירה.

ואגיד יותר מזה.

אתה דתי? אתה אוהד מכבי?

תשן בתל אביב(/מרכז) ותגיע למשחק ברגל.

מה קרה? אז השבת לא תיהיה במקום הכי נוח. לא עם המשפחה? אין מה לעשות. כל אחד צריך להקריב לפעמים.

ואם אני דתי עם אישה וילדים? כל מה שאני רוצה זה לראות שעתיים של משחק כדורגל ובמקום זה יום שלם אני מסתובב רחוק מהבית ומשאיר את כל המשפחה לבד.

ממה שאני יודע דת זה לא משהו שאתה סתם בוחר לך. זה קצת יותר מזה.

תורג'י, למען הסר ספק אני לא דתי.

האגודה למען החייל,אין מה לעשות הרי שפתחו פה נושאים האם כדי לעשות שרות קרבי בלי מכבי או גוב עם מכבי,אמרתם כולה 3 שנים אז שיתחנו שבתות בשקט ויפסיקו להיות כוסיות כולנו עברנו את זה..חוץ מזה שגובניקים דווקא כן יכולים להגיע באמצע שבוע לעומת דתיים שלא.. אל תשכחו שלא מדובר בשחורים מבני ברק אלה באנשים מסורתיים שככל הנראה גם עשו\יעשו צבא

ואם אני דתי עם אישה וילדים? כל מה שאני רוצה זה לראות שעתיים של משחק כדורגל ובמקום זה יום שלם אני מסתובב רחוק מהבית ומשאיר את כל המשפחה לבד.

חבר, אני גר באוסטרליה.

כדי לראות משחקים אני מתעורר ב2,3,4 לפנות בוקר, באמצע שבוע בדרך כלל "בזכות" זה שהמשחק "המרכזי" בליגת "העל" הוא באמצע שבוע.

אז כוס אמק! שישנו את השעות למוקדם יותר שאני אוכל לצפות כמו בן אדם.

אז לא, אני לא אומר פה שזה בזיון. ושצריך להחזיר את הכדורגל לשבת בגלל זה.

כדורגל מתקיים בדרך כלל בשבת, כי ככה נוח לרוב.

מכבי זה שריטה שלי! זהו בחירה שלי! לקום בבוקר מוקדם וללכת עייף לעבודה.

אף אחד לא הכריח אותי לקום בבוקר כדי לראות כדורגל מהליגה השישית בעולם.

אבל אני רוצה, אז אני עושה את זה.

לא תשמע אותי מבקש להתחשב באוהדי מכבי בתפוצות.

ואם אני סטודנט, ויש לי תקופת מבחנים, ועבודה וחיים.

ולא מתאים לי שהמשחק גביע יהיה ביום שלישי בלילה!!! כשלמחרת ב9 בבוקר יש לי את המבחן כי קשה בתואר?! אז מה!??!?

אז אני מוותר. אני לא ניגש למבחן. אני עושה מועד ב'. או ניגש למבחן אחרי שלא ישנתי ומי יודע מה יהיה. כי זאת הבחירה שלי. זאת ההקרבה שלי.

אתה רוצה ללכת למשחק? זה ממש ממש ממש חשוב לך?

אין מה לעשות, תצטרך לוותר על השבת, או על המשפחה בשבת וללכת ברגל. אי אפשר להנות מכל העולמות.

העולם היחיד שיש לך בתור אזרח ישראלי. שהוא מחויבות שכפויה עלייך ואין לך נגיעה בה היא הצבא.

כל שאר הדברים הם לבחירתך ולפי סדר העדיפויות שלו. המשפחה/הדת יותר חשובים לו ממכבי וזה בסדר גמור. וזאת בחירה לגיטימית. אבל זאת בחירה שלו.

אם אפשר להתחשב בו? נהדר. אם לא, אז לא. הוא בחר את זה.

דרך אגב, יום ראשון אני כמעט בטוח זה יום חופש, שום סיבה לא לשחק בו.

טוב נו אני גם רוצה לצאת מגניב, מה אם אני עובד בלול תרנגולים והם מטילים ביצים אחרי כל גול של מכבי וחובה שמישהו יהיה איתם כשהם מטילות?

נראה לי יש הבדל אם כל הכבוד בחרת לעזוב תמדינה,שומרי המסורת הם אחוז גדול מהאוהדים שלנו בטח יותר מקרביים או אנשים שירדו מהארץ

אני בשירות המדינה בחו"ל אם אתה מתעקש לדעת.

מציע לך לבדוק טוב על אנשים לפני שאתה אומר דברים שאתה לא יודע.

שורה תחתונה זה המצב, כדורגל מאז ומעולם שוחק פה בימי שבת עוד מהימים של ההצגות הכפולות בבלומפילד, אדם שור שבת מוותר על פלאפון טלוויזיה וכו? כדי לשמור שבת, אז גם על מכבי הוא יצטרך לוותר כחלק מן השבת.

ההשוואה לחיילים היא לא נכונה משום שחייל לא ממש יכול להחליט שביום שבת הקרוב הוא רוצה לצאת הביתה לראות את מכבי.

ואם אני סטודנט, ויש לי תקופת מבחנים, ועבודה וחיים.

ולא מתאים לי שהמשחק גביע יהיה ביום שלישי בלילה!!! כשלמחרת ב9 בבוקר יש לי את המבחן כי קשה בתואר?! אז מה!??!?

אז אני מוותר. אני לא ניגש למבחן. אני עושה מועד ב'. או ניגש למבחן אחרי שלא ישנתי ומי יודע מה יהיה. כי זאת הבחירה שלי. זאת ההקרבה שלי.

אתה רוצה ללכת למשחק? זה ממש ממש ממש חשוב לך?

אין מה לעשות, תצטרך לוותר על השבת, או על המשפחה בשבת וללכת ברגל. אי אפשר להנות מכל העולמות.

העולם היחיד שיש לך בתור אזרח ישראלי. שהוא מחויבות שכפויה עלייך ואין לך נגיעה בה היא הצבא.

כל שאר הדברים הם לבחירתך ולפי סדר העדיפויות שלו. המשפחה/הדת יותר חשובים לו ממכבי וזה בסדר גמור. וזאת בחירה לגיטימית. אבל זאת בחירה שלו.

אם אפשר להתחשב בו? נהדר. אם לא, אז לא. הוא בחר את זה.

אתה לא חייב להציג את זה ככה ש"הדת יותר חשובה לו ממכבי". זה לא כזה פשוט כשאתה בזה מגיל 0.

אני יכול לתת לך דוגמא של דברים שימנעו ממך לבוא למשחק, ולהגיד לך שגם הדברים האלה כנראה חשובים לך ממכבי.

אתה לא חייב להציג את זה ככה ש"הדת יותר חשובה לו ממכבי". זה לא כזה פשוט כשאתה בזה מגיל 0.

אני יכול לתת לך דוגמא של דברים שימנעו ממך לבוא למשחק, ולהגיד לך שגם הדברים האלה כנראה חשובים לך ממכבי.

צא לדרך!

(עד כה ויתרתי על מבחנים במכללה, בת מצווה של אחותי, חתונה של חבר [לא הכי קרוב..], 40 מעלות חום וסטרפטוקוקוס)

די סוייר זה ויכוח ללא טעם.

דתיים לא מבינים שיש הבדל בין לשרת את המדינה על ידי תפילות וכו' לבין לשרת את המדינה על ידי לטחון 3 שנים ועוד כמה שנים מילואים.

זאת המדינה שאנחנו חיים בה.

נפתח את הדיון הזה שוב?

אמנם זה לא קשור לנושא אבל אתה חייב להבדיל בין דתיים לחרדים!יש הרבה דתיים בצבא. האחוזים אצלם שהולכים לקרבי הם מאוד גבוהים אולי אפילו יותר מהחילונים?! החרדים באמת לא משרתים וכל היום לומדים אבל בקרב אלה שלומדים בישיבות אין הרבה אוהדי כדורגל שחייבים להיות/לראות כל משחק - ובהם באמת לא צריך להתחשב

צא לדרך!

(עד כה ויתרתי על מבחנים במכללה, בת מצווה של אחותי, חתונה של חבר [לא הכי קרוב..], 40 מעלות חום וסטרפטוקוקוס)

הדבקת 5000 אנשים בסטרפטקוקוס...angry.gif

מצחיק, שיניתי לך מדתי לקרבי וזה עדיין נשמע הגיוני.

אתה פשוט לא מבין וכנראה גם לא יכול להבין, אני וויתרתי מלנסות להסביר.

שורה תחתונה זה המצב, כדורגל מאז ומעולם שוחק פה בימי שבת עוד מהימים של ההצגות הכפולות בבלומפילד, אדם שור שבת מוותר על פלאפון טלוויזיה וכו׳ כדי לשמור שבת, אז גם על מכבי הוא יצטרך לוותר כחלק מן השבת.

ההשוואה לחיילים היא לא נכונה משום שחייל לא ממש יכול להחליט שביום שבת הקרוב הוא רוצה לצאת הביתה לראות את מכבי.

השתשובה הכי מפגרת ומעצבנת ביי פאר.

כשאני דתי ועולה על טרמפ עם חילוני והבנאדם מתחיל לדבר איתי על כך שאנחנו חייבים לשנות את כל הנושא של הדת פה בין איפשור נישואים אזרחיים בין אם אוטובוסים שבת וכו' וכו', את הרוב המוחלט הוכחתי לו בשנייה שרוב הציבור הדתי(-לאומי) בעד שינוי הסטטוס קוו הדתי במדינה, אבל, כשדיברתי על הדברים ההפוכים שהחילונים צריכים לשנות כמו הכדורגל בשבת הוא מדבר כיהרג ובל יעבור, אסור לגעת בזה. קיצר אתם קשקשנים ובגללכם לעולם פה לא יהיה עם אחד ונעבוד על עצמנו שכולנו אחים ומתפשרים שנוכל לחיות יחד, כי אנחנו לא.

יש פה אנשים שקנו לשער 7 ומעוניינים ליצור קבוצה של אוהדים שתעודד כל המשחק?

צריך לראות אם יש היענות, המטרה היא בניגוד לניסיונות קודמים, ללכד יחד כמות נחמדה של אנשים, נפגשים, מוודאים שיושבים ביחד ונותנים הצגה במשחק הספציפי הזה. לא חושבים רחוק כי כל הזמן שמסתכלים קדימה אתה לא נהנה מהרגע ומהמעשה, אנחנו מסתכלים למשחק הקרוב. מי שרכש כרטיס לשער 7 ומעוניין ליצור קבוצה מעודדת, שיאמר פה. נראה אם ישנה היענות וסיבה ללכת עם זה צעד קדימה בשביל להבטיח שגוש כזה יתקיים(במקרה שיש היענות כמובן).

אני בשירות המדינה בחו"ל אם אתה מתעקש לדעת.

מציע לך לבדוק טוב על אנשים לפני שאתה אומר דברים שאתה לא יודע.

אתה מכיר את הסוכן בן זייגר?

יש פה אנשים שקנו לשער 7 ומעוניינים ליצור קבוצה של אוהדים שתעודד כל המשחק?

אני כמובן. מספיק אפילו שנשב איזה 10-20 אנשים בערך באותו אזור בשביל לייצר רצף עידוד (והרס של מחיאות הכפיים חסרות הקצב).