Jump to content

יש דרך לדעת אם אדם מסויים נמצא בארץ לפי הת.ז שלו?

Replay

Recommended Posts

מכיר אנשים שעושים את זה כל הזמן.

מנסיון, מתשאלים אותך קצת וזה הכל.

אם יש לך סיבה מאוד מסויימת לא להשתמש בדרכון הישראלי שלך - זה אפשרי.

שוב, אני מניח שתלוי בסיטואציה. אם אתה עם כמה חברים, שלהם יש דרכון ישראלי, ואומר שנוסע לשבוע וחוזר, זה משהו אחד. אם אתה נוסע לבדך, ואתה מגמגם (קח בחשבון שאנשים שיש להם סיבה מאוד מסויימת יכולים להיכנס ללחץ), ואומר משהו שנשמע הזוי, או שלא אמין, יכולים יותר לעלות על זה.

לא בלתי אפשרי, אבל לי נראה שדווקא אם יש לך סיבה זה פחות אפשרי. זה לא משנה כמה אתה חושב שאתה שקרן טוב, הרבה פעמים אתה טועה, ואפשר לעלות על זה. אני מנחש שהאנשים שעושים את זה הרבה פעמים הם אנשים שאין להם מה להסתיר, ושבאמת עושים את זה מטעמי נוחות נטו, ושלא מתכוונים להיעלם - הרי אם הם עשו את זה הרבה פעמים, זה אומר כנראה שלנסיעות קצרות, ושהם חזרו.

השאלה, מעבר לעניין של אם היה להם מה להסתיר, היא אם למשל גם נתנו להם לנסיעות ארוכות לצאת עם דרכון זר, ולא ביקשו מהם לעדכן איכשהו.

שוב, אני לא מטיל ספק בזה שנותנים לאנשים לצאת לנסיעות קצרות כי מאמינים להם שהם חוזרים, וכי אין למי שאמור לבדוק את זה בכלל כח לעשות סיפור מכל שטות, אבל אם פותח הנושא רוצה לערב רשויות אז אני מניח שיש לו חשד שהבן אדם ניסה לברוח מהארץ, ו/או שנמצא בארץ אבל ברח לו אישית. ואז, שוב, הרבה פחות סביר שהצליח, גם אם לא בלתי אפשרי. קח בחשבון שאם זה חשוב לך לברוח מהארץ אז זה אומר שתתרגש יותר, ואז אתה צריך להמציא סיפור טוב, וצריך לחרטט להם שאתה נוסע לבדך לקצת וחוזר, ושנאבד הדרכון, ואיך תגיב אם ישאלו מה עם הדרכון הישראלי (גם אם לא תאהב את זה, יש הבדל בין להתבאס לבין להילחץ, כאילו שאתה חייב לברוח מפה), ואם למשל ישאלו אותך אם מוכן להוציא אישור מיוחד ושיעכבו אותך, אם תגיד שאם אין ברירה מוכן, וזורם עם זה, או שתנסה להתחמק בכל מחיר. ואת זה אני לא אומר בהכרח בתור מומחה, אלא סתם זורק מהראש בתור הסברים ללמה יש אנשים שמעידים שמעכבים אותם ולמה יש כאלה שלא. אני מהמר שרוב מי שלא עיכבו אותו באמת ראו שאין לו מה לברוח, ושזאת נסיעה קצרה וחוזר.

הקטע, עוד פעם, הוא שלא נראה לי שזה מה שמדבר עליו פותח הנושא. אמרת שזה לא חוק ותיקנתי. התגובה שלך כן חידשה לי כי בדקתי וראיתי שזה פחות נדיר ממה שחשבתי, אז גם השכלתי ותודה על זה - ועדיין, אם הבן אדם רוצה לערב רשויות נראה לי הרבה פחות סביר שהבן אדם הצליח לברוח.

בגדול תקנו אותי אם אני טועה

במידה והבן אדם אכן יצא עם הדרכון הישראלי, הוא "נרשם" במערכות שהוא עזב את הארץ ואפשר לבדוק את זה במוסדות ממשלתיים כמו משטרה ומשרד הפנים.

אם הוא יצא עם הדרכון הזר שלו, מבחינת רישומים הוא עדיין בארץ ובאף מקום לא רשום שהוא עזב.

בגדול תקנו אותי אם אני טועה

במידה והבן אדם אכן יצא עם הדרכון הישראלי, הוא "נרשם" במערכות שהוא עזב את הארץ ואפשר לבדוק את זה במוסדות ממשלתים כמו משטרה ומשרד הפנים.

אם הוא יצא עם הדרכון הזר שלו, מבחינת רישומים הוא עדיין בארץ ובאף מקום לא רשום שהוא עזב.

אמת.

יש אפשרות, אם זה חשוב דבר איתי.

רק תדע שזה ל 100% כי יש להם הרבה תקלות, אני למשל באתי פעם לסדר משהו במשרד הפנים והתברר שרשום להם שאני בכלל בחו"ל :yellow_cool1:

"הצבר"