Jump to content

השיר החדש - ''לא כידונים לא חניתות''

רק מכבי!

Recommended Posts

אז זה הכל, החוק שלך הוא גזעני כי הוא מבדיל בין אנשים, אין בעיה.הרי לא קראתי לו ערבי קראתי לו מחבל, אתה הסקת שזה בגלל שהוא ערבי, אני קראתי לו ככה בגל שהוא מחבל לקבוצה שלי בסיכוי לאליפות. זה מה שרציתי אני יכול ללכת לישון בשקט, תמשיכו להיות אנטיפה להטיף לאחרים מה לשיר וללכת בדקה 87 כבחיים לא הייתם בדוחא(כן זה ממה לא קשור, אתם כבר לא ממש מעניינים אותי) לילה טוב. וזה התגובה האחרונה שלי פה

טועמה מחבל.

ברור שהחוק מבדיל בין אנשים, כי גזענות זו הבדלה בין אנשים!

אם אתה קורא לי מחבל זה לא גזענות. אם אתה קורא לטועמה כן.

אם אוהדי שאלקה קוראים לרובן יהודי מסריח זה לא גזענות. אם הם קוראים לי אז כן.

כל החוק למניעת גזענות פועל על הכוונה שלך, ולא על המילה עצמה.

אז זה הכל, החוק שלך הוא גזעני כי הוא מבדיל בין אנשים, אין בעיה.הרי לא קראתי לו ערבי קראתי לו מחבל, אתה הסקת שזה בגלל שהוא ערבי, אני קראתי לו ככה בגל שהוא מחבל לקבוצה שלי בסיכוי לאליפות. זה מה שרציתי אני יכול ללכת לישון בשקט, תמשיכו להיות אנטיפה להטיף לאחרים מה לשיר וללכת בדקה 87 כבחיים לא הייתם בדוחא(כן זה ממה לא קשור, אתם כבר לא ממש מעניינים אותי) לילה טוב. וזה התגובה האחרונה שלי פה

טועמה מחבל.

בגלל תגובות כאלה אנשים מזלזלים בך ולא לוקחים אותך ברצינות. מחבל לקבוצה שלי בסיכוי לאליפות.. ואוו...

לילה טוב ובהצלחה עם הקללות.

אוקי

אז השורה הזאת היא פוגענית

וגזענית

הסכמתי איתך,אני עדיין מחכה לתשובה לשאלה אם אני קורה ליגאל אנטבי מחבל הופכת אותי לגזען כדי להבין אם החוק הזה שאתם חולים עליו הוא גזעני בצורה מטורפת או שפשוט המילה מחבל היא בעייתית.

אף אחד לא אמר שאנחנו ?חולים? על החוק הזה, ואני גם חושב כמוך שיש חוקים שנועדו למנו גזענות שהם גזעניים מיסודם.

אבל(!) חוק זה חוק. הוא נוצר מכיוון שלמילה ?מחבל? שנאמרת לשחקן יש קונוטציה גזענית. והגזענות היא הכוונה לפגוע על רקע מוצא/דת ולא בהכרח בתוכן המילים. כך שאם אתה קורא לאנטבי מחבל אז זה לא אמירה גזענית, אבל לטועמה כן. אני גם לא כל כך מסכים עם זה, אבל זה המצב.

כל עוד יש חוק כזה, הפרתו פוגעת בקהל ובקבוצה. אז אם אפשר לשנות - למה לא?

על הקללות לטועמה, למוסלמים, ואמירות כמו דם יהודי ואגרוף קפוץ שמתחברים לתנועת כך (שלדעתי הוצאה מחוץ לחוק), יקום או יפול שער 11 ויחד איתו העידוד למכבי?

יש חוק האוסר על גזענות.

חוקים צריך לכבד. אם חוק לא מתאים לך - תפנה, תעשה מחאות, עוד 1000 דרכים.

סתם לידע כללי, מתישהו נסעת מעל 50 קמ"ש בדרך עירונית?

1. לא מספיק שהקהל מפולג, אתה גם רוצה להתחיל עוד מלחמת אגו, ולמי יש יותר גדול? אני מאמין שאתם יותר חכמים מזה..

2. תסביר לי באמת איך המילים "הדם היהודי" פוגעים בשחקנים המוסלמים/דרוזים/נוצרים? ואם כן, אז למה "מי כמוך בה' " לא?

3. מה הבעיה באגרוף קמוץ?

4. וממתי לעזאזל "לעודד" ולהתגאות בלאום שלך נהפך למשהו גזעני? "לאומני-גזעני"? איך קשורה כאן גזענות לעזאזל?

אין פה שום קשר לאגו - אם טרחת לקרוא אפילו אחת מהתגובות שלי היית מבין שאגו זה הדבר האחרון שעומד פה. מה לי ולאגו בכלל ?

הסברתי בכמה תגובות שלצירוף הזה יש משמעות היסטורית וקונוטציה גזענית - אני לא אתחיל שוב - אם מעניין אותך באמת , מעבר להתנצחות, אתה מוזמן לקרוא כי כתבתי את זה בלפחות שלוש תגובות שונות.

3. אגרוף קמוץ הוא סמלה של תנועת כך. חוץ מזה הוא בערך סמלה או מופיעה במניפסטים של כל תנועה פאשיסטית אחרת לאורך ההיסטוריה.

אבל עזוב...בוא נגיד שאם זה מנותק מהקונטקסט של הדם היהודי אני יכול לחיות עם זה (כי אז זה מקבל קונטקסט אחר של עידוד או מלחמה בשביל הקבוצה...אז זה לדוגמה משהו שהוא פחות קריטי בעניי ואפשר לחיות איתו)

4. לאף אחד אין בעיה שתתגאה בלאום שלך. מספיק עם זה. אבל הסברתי כבר שיש מושגים שהקונטציה שלהם היא כבר מזמן לא להתגאות בלאום אלא כנגד אחרים.

לצערנו יש אלפי שנות של היסטוריה מאחורינו, שברובם העם שלך היה קורבן לבדיוק אותם סוגי "גאווה לאומית" או דתית שהובילו לשואות לדתות אחרות.

בוא אני אסביר לך בהגיון - אולי נתקרב בדעותינו.

א. לא עם כל דבר או שיר נוח לי - מצד שני ברור לי שזאת דעתי ואני מקבל שיש עוד דיעות ולכן אני בעד להגביל כמה שפחות ולתת כמה שיותר חופש ביטוי.

ב. יש דברים מסויימים שמחינתי כיהודי וכבן למשפחה שרבים ממנה נספו בשואה הם לא לגיטימיים - וזה כל גילויי הגזענות וטוהר הגזע

ג. המגן דוד - לעלום לא היה סמל של גזענות או טוהר הגזע. גם לא המנורה. גם לא דגל ישראל.

המגם דוד צמוד ללב - רק אני בתמימותי חשבתי שמדובר במגן דוד שבסמל על החולצה של מכבי שצמוד ללב ?

איך זה גזעני ?

אחי אני לא מחפש בכוח. אל תיתממו בכוח.

אף אחד לא נגדכם. כולנו רוצים לשיר לקבוצה ולעודד - לא רוצים לשרוק בוז ולעשות פילוג.

אבל גם לא רוצה בשביל לעודד את הקבוצה שלי לשיר שורות גזעניות. זהו.

---------------------

בכנות, אף פעם לא שרת אין אדומים ?

ומה גזעני ב"דם היהודי"?

כבר לפני שנתיים אמרתי פה עוד יום יבוא וכולנו נשב עם פוקפורן ונראה משחק

ושמשהו יתעצבן ויגיד בן זונה יעצרו אותו

כל פעם מוצאים משהו חדש שלא בסדר

אין דברים כאלה

טועמה בן זונה

גורדנה מחבל

אבוקוף הוהוהו

תמוז קוקסינל

ועכשיו אני לא גזען !!!

אז אמרת.

והנה עברו שנתיים ומקללים חופשי ושרים חופשי (וכן מנסעים להעיף את הגזענות מהשירים - שזה בדיוק מה שהתרעמת עליו גם לפני שנתיים)

עוד ניסיון להזיז את הדיון מהעיקר - אם לא נשיר שירים גזעניים לא נשיר בכלל.

וואלה אם אני יראה לפחות 5 ערבים בבלומפיד,לא חייב ביחד אפילו בנפרד אני מפסיק לשיר שירים כאלה ומתאסלם במסגד של שער 5

ממשחק האליפות של מכבי בגיל 6 הייתי אני במגרשים במשחקים של מכבי בחיים לא ראיתי ערבי שהוא לא קשור לקבוצה מהמגזר

מעניין כי יש בשער 11 דווקא כמה כאלה.

הם אפילו מופעים בים תמונות של הארגונים.

אז אתה יכול בשקט להפסיק לשיר.

משתתף בצערך.

מתישהו עברת כביש שלא במעבר חציה? או חס וחלילה עברת מעבר חציה ברמזור אדום???

לא הבנת למה כתבתי לו שיש חוק נגד גזענות.

הוא לא הבין למה צריך להפסיק לשיר שירים גזעניים. הוא אמר משהו עם פלטיני שמשך את לוזון לזה ואנחנו יישרנו קו.

אני אמרתי לו שצריך להפסיק שירים גזעניים כי יש חוק כזה.

שרקו בוז יא שרמוטות קהל של קוקסינלים גם ככה אתם לא שרים אז תשרקו בוז שאנחנו שרים הדם היהודי.....

בואו נשיר איטבח אל יהוד וזהוציא חבורת זיינים מוות לאבו זייד ומוות לכל הערבים ואני אפילו לא כל כך ימני בדעותיי פשוט אתם שרמוטות מדליקים אותי סתם

אני כן ימני בדעותי. אפילו מאוד. ולא תשמע אותי בחיים שר שירים גזעניים ביציע או בכלל. עצוב לי על הימין בארץ שהוא משויך לאנשים כמו בן גביר, מרזל ובן ארי, ולא כמו פעם לאנשים כמו מנחם בגין ז"ל.

אתה צריך להתבייש שמבחינתך להיות ימני זה לצעוק מוות לערבים, להיות ציוני זה לקלל את כל מי שהוא לא יהודי, ולהיות יהודי זה לשנוא את כל מי ששונה ממך.

דיברת על מביך? מביך אותי שאתה נמצא ביציע שלי

לא נכנס לקטע "הגזעני" אני ממש חושב שזה בסדר גמור לשיר את זה ככה, אבל לדעתי לשיר "הדם המכבי" מתחבר יותר טוב עם השיר.

וכל הכבוד על השיר, מרוב זיוני שכל שכחתם שהחברה פה עובדים על לחנים ומילים. שאפו :flowers:

יש לי אחושרמוטה רעיון.

והוא שקודם כל תתחילו לעודד ולפתוח את הפה ורק אחרי זה להעביר ביקורת על שרים.(שזה לא משנה אם הוא יפה מכוער או גזעני)

יקירי, אני לא בא למתוח ביקורת על כמה אתה שר או מעודד, אבל הרבה מהאנשים פה שמותחים ביקורת (לגיטימית לדעתי) על הקונוטציה שהשיר עושה להם, במיוחד בשבוע בו אוהדים של קבוצה אחרת בארץ מקימים קול צעקה רק בגלל ששחקן מוסלמי רחמנא לצלן במו"מ עם הקבוצה... הרבה מהאנשים האלה פתחו את הפה, שרו ועודדו כשאתה עוד לא ידעת איך מכבי נראית בטלויזיה, ואם אני לא טועה- את המנוי הראשון שלך רכשת השנה.

אז יש לי רעיון אחושרמוטה. תן קצת כבוד לאנשים פה. טיפה. אתה לא יכול לנכס את מכבי ואת היציע לעצמך כי חצי שנה אתה קופץ ומעודד בגוש

אני כן ימני בדעותי. אפילו מאוד. ולא תשמע אותי בחיים שר שירים גזעניים ביציע או בכלל. עצוב לי על הימין בארץ שהוא משויך לאנשים כמו בן גביר, מרזל ובן ארי, ולא כמו פעם לאנשים כמו מנחם בגין ז"ל.

אתה צריך להתבייש שמבחינתך להיות ימני זה לצעוק מוות לערבים, להיות ציוני זה לקלל את כל מי שהוא לא יהודי, ולהיות יהודי זה לשנוא את כל מי ששונה ממך.

דיברת על מביך? מביך אותי שאתה נמצא ביציע שלי

פאקינאיי. כל מילה.

אם השורה הזו מעלה אצל כמה וכמה אנשים פה קונוטציות רעות כנראה יש בזה משהו.

תוסיפו לזה את "שער 5 הם מוסלמים" (אני די בטוח שמרתיח אתכם לשמוע במדינות כמו רוסיה וגרמניה קריאות "יהודי" ליציע היריבה)

ואת זה שלא שרים למואנס ומהראן (וזה פוגע בהם) חבל.

---------------------

בכנות, אף פעם לא שרת אין אדומים ?

ומה גזעני ב"דם היהודי"?

א. כן שרתי. מה לעשות..לא נולדים בגיל 29. גם אני היית פעם ילד בור ולא ידען שלא מבין מהחיים שלו ומהמילים שהוא מוציא מהפה. אני רוצה להאמין שעם הגיל לומדים קצת שיש משמעות למילים. ומה המשמעות שלה. ומשנים את דרכינו. אחרת בשביל מה אנחנו הולכים בכלל לאוניברסיטה קוראים ספרים וכו' - בשביל ללמוד ולהיות אנשים חכמים יותר וטובים יותר.

עשיתי הרבה שטויות שהייתי ילד. אז מה ?

ב. צמד המילים עצמו לא אומר כלום. כי ככה עובדת שפה. המשמעות היא לא במילה אלא בקונטקסט התרבותי חברתי שלה - ואחרי 2000 שנות היסטוריה יש למילים האלה קונוטציה גזענית. שוב, לא במקרה מלא אנשים בו זמנית אמרו את זה - אני לא המצאתי את זה.

אז כולם טועים ? יכול להיות. אבל עובדה שאצל כולם זה העלה בדיוק אותה קונוטציה - שזה די סוגר את העניין שאכן המילים האלה בקונטקסט של יד קפוצה מלחמה ומוטות מסמלים משהו מאוד ברור

שיר יפה, אבל זה לא שיר שיסחוף אחריו את כל הקהל של מכבי, כמו הרבה שירים אחרים.

הייתי רוצה לראות שיר כמו "צהוב עכשיו", "מכבי זה אצלי בלב" - שירים שכל הקהל של מכבי מכיר.

זה שיר יפה אבל בתאכלס גם אם הוא יתפוס יפה רוב הקהל של מכבי לא יצטרף אליו מהסיבה הפשוטה שהוא לא מספיק קליט.