Jump to content

המערך הטכני בחייל באוויר

Recommended Posts

חברה יש לי תאריך גיוס ל-29.1 למערך הטכני בחייל האוויר.

ממה שכולם מספרים כדאי לצאת משם כמה שיותר מהר , הפרופיל שלי הוא 64 אני אסמטי השאלה אם יש קורסים שיפסלו לי ישר בגלל זה ותהיה לי אפשרות לעשות קורס שיתן לי יציאות טובות יותר , כי רוב הסיכויים שישבצו אותי לאחד הבסיסים בדרום ואני גר בשדרות ככה שמבחינת יציאות זה יכול להסתדר לי . מה אתם אומרים בכל מקרה היציאות הם 11/3?

אם אתה לא יתום מבית הרוס, או רוסי? צא כל עוד נפשך בך.

ורוב הסיכויים שישבצו אותך לבסיס בדרום?

הייתי חייל עם ת"ש, לא הייתי אמו רלעשות קורס בכלל, בועדה היו בהלם שפספסו את זה (פחחח) ועוד רצו לשבץ אותי בחצרים כשאני גר ברמת גן ויכולתי לשרת בפלמחים.

תברח.

פישנזון, עשו לך שיטת מצליח. עליך זה לא עבד, אבל על כל אחד כמוך, יש עוד אחד שזה עובד איתו.

גם אם אתה גר קרוב(ובמידה ואין לך ת"ש) לא תקבל הקלה ביציאות. משם זה 11-3 נקודה.

אני יצאתי משם על בעיות שמיעה. חלק על פטור נעליים וחלק על אלרגיה לשמנים ודלקים. תנסה כל דרך.

איזה מגזימים אתם, לא מקום טוב (ותלוי במזל, יש מקומות ממש ממש סבבה) אבל לא כמו שעשו אותו (והייתי טכנאי דרג א').

אם אתה רוצה אני ארשום לך יותר פירוט על המערך אם אתה לא סגור על עצמך, זה פשוט ארוך אז לא א לי להתחיל סתם.

קודם כל אל תאמין להם שקודם תעשה את הקורס וכשתגיע לתפקיד יטפלו בך, כי זה לא נכון. תאכלס אל תאמין למילה שלהם.

בנוגע לבעיות שמיעה, אני לא בטוח ב-100% אבל אני חושב שאם יש לך בעיות שמיעה (כל אחד עובר אותם בטכני, מספיק שלא תלחץ ויש לך בעיות שמיעה) אז זה מוציא אותך מדרג א' ומעביר אותך לדרג ב' ולמקצועות זרים.

עיוורון צבעים- מוציא אותך ממקצועות החשמל. קח בחשבון שזה יכול להעביר אותך למכנואות שזה ברוב המקרים זין

פטור נעליים, אני מכיר מישהו שהגיע לטייסת למקצוע דרג א', הוציא פטור נעליים והעבירו אותו לתפקיד פקידותי בתוך הטייסת, יכול להיות שהיו עוד סיבות, הוא אמר שזה בגלל הפטור נעליים.

שמנים ודלקים מוציא אותך מדרג א' ונראה לי גם מדרג' ב'. יש גם מעבדות ומקומות נקיים אז זה יכול להעביר אותך אליהם.

תגדיר מה זה יציאות טובות ומה זה קרוב לבית

אני לא יודע לגבי לא להתפנות, אז אם אתה מתפנה הזמן הכי טוב לצאת הוא בטירונות ואולי אולי גם אח"כ בשבוע מיונים.

בקיצור תחפש גם פרוטקציות. אני הייתי בכלא ובמעצר 3 פעמים (ועוד ריתוקים) בתקופה של הקורסים בטכני וזה לא הוציא אותי אז אל תחשוב שתשב כמה פעמים בכלא ואתה בחוץ.

פישנזון, עשו לך שיטת מצליח. עליך זה לא עבד, אבל על כל אחד כמוך, יש עוד אחד שזה עובד איתו.

גם אם אתה גר קרוב(ובמידה ואין לך ת"ש) לא תקבל הקלה ביציאות. משם זה 11-3 נקודה.

אני יצאתי משם על בעיות שמיעה. חלק על פטור נעליים וחלק על אלרגיה לשמנים ודלקים. תנסה כל דרך.

חביבי, זה שהייתי שם מלכתחילה זה פארטייה.

זה שהמב"ס כיסת"ח את עצמו זה יופי אבל לא עבד יותר מדי.

אני לא אמרתי שיש הקלה, להפך, אמרתי שצוחקים עליך בפנים.

לפותח הנושא:

חבר טוב מאוד שלי עוד מהיסודי התגייס לפני הגיע לשם נכנס לכלא, הגעתי לטכני והוא עשה איתי את הקורס כי החליטו לזיין אותו.

הלך למעבדת שינה ויצא.

פטור משמנים ודלקים, סיכוי גבוה שיוציא אותך ממכונאות, ואם אין קורסים בפתח יוציא אותך משם.

64 לא יוציא אותך מכלום.

55 לא יוציא אותך מכלום.

פטור נעליים מוציא אותך מדרג א, ב' וד' בוודאות, כי אתה חייב להיות עם נעלי צבא שלא יהיה ברדק.

הבעיה שהיום פטורים הם זמניים בטח ובטח לקורסיסט שלג'וק בטכני יש תנאים יותר טובים.

פתרונות?

תוציא הכל מראש שיעיפו אותך לפני הגיוס.

פטור משמנים ודלקים, סיכוי גבוה שיוציא אותך ממכונאות, ואם אין קורסים בפתח יוציא אותך משם.

64 לא יוציא אותך מכלום.

55 לא יוציא אותך מכלום.

פטור נעליים מוציא אותך מדרג א, ב' וד' בוודאות, כי אתה חייב להיות עם נעלי צבא שלא יהיה ברדק.

הבעיה שהיום פטורים הם זמניים בטח ובטח לקורסיסט שלג'וק בטכני יש תנאים יותר טובים.

פתרונות?

תוציא הכל מראש שיעיפו אותך לפני הגיוס.

שמנים ודלקים ההיגיון אומר שיוציא מכל המקצועות של דרג א', גם חשמל וחימוש

עוד משהו בקשר לפטור נעליים וכל הפטורים הם אומרים שבגלל שאתה בבסיס זמני הם יכולים לתת לך רק פטור זמני. קח בחשבון שאם תאמין להם ותעשה את הקורס נגמר הסיפור פחות או יותר. חבר שלי היה כמעט 10 חודשים לסירוגין בימי ב' (כמו ג' רק בבסיס) והפניות למומחים וצילומים עד שייצרו (!!!) לו נעל בהתאמה אישית.

אההה ועניתי לך בפרטית כבר

וואלה עבר קצת זמן.

שמנים ודלקים לא מחייב יוציא אותך מחשמל וחימוש...

ואם אין קורסים מעיפים אותך מהבסיס בוודאות....לא ימשכו אותך חודש וחצי אצל הרס"ר כי זה בזבוז.

שמע יש לי חבר עם אסטמה שיצא מהטכני כי הוא שיחק על זה שהבסיס נמצא ליד מפעלים ויש שם זיהום אוויר וזה לא טוב לו לנשימה, תנסה את זה

אני הייתי בטכני, ואני משרת בתפקיד של קורס מסויים שעשיתי שם, בפלמחים (היציאות שלי הן נוחות אחושרמוטה- יומיות עד 5 וכמעט תמיד אני יוצא לפני) ואשמח לעזור לך אם תרצה.

עוד לא התגייסת - מצויין. אתה לא עולה לאוטובוס עד שלא משנים לך את השיבוץ למשהו אחר. בכללי, חיל האוויר זה חרא.

דבר שני, במידה ואחרי הכל (ואני מקווה שזה לא יקרה, כי זה פשוט לא צריך לקרות) הגעת לטכני, אפשר לצאת. קשה מאוד, אבל אפשרי. צריך כח רצון ונחישות.

היציאות בטכני לא כ"כ נוראיות - חמשושים, ולפעמים אפילו יציאות יותר טובות.

בקשר לתפקיד, הוא חרא לא משנה איזה קורס תעשה. מגעיל, גריז, שמנים, דלקים, מטוסים \ נ"מ וכו'. לא מומלץ.

יציאות בסדיר? בעקרון, 80% מהמקומות זה 11\3. קצת חמשושים ויש חלק קטן שזה יומיות: היחידות (שאני לפחות מכיר) הן: במצ"א 108 בצריפין, מתנ"ם 5656 בפלמחים ויא"א 22 בתל נוף (האחרון הכי פחות כדאי), כמובן שכל מה שרשמתי הוא דרג ד'.

אולי מה שרשמנו לך נשמע לך ג'בריש עכשיו, אבל ככה גם לי היה וחבר הסביר לי הכל לפני שהגעתי ובסוף הסתדרתי.

בטכני סה"כ זה די שכונה, העונשים גם קלים ואפשר לעשות בעיות, שוב, אם אין לך בעיה להיות שם כמה חודשים טובים ולעשות חמשושים אז אני מאמין שתצא משם ויהיה בסדר, אבל זה תהליך ארוך ומעצבן.

בעקרון אני ממליץ לך לא להגיע לשם כי זה סתם כאב ראש, ואתה יותר מיכול לעשות את זה כי עוד לא התגייסת.

בהצלחה.

נערך על ידי Knovler

תשמע חיל האוויר זה באמת חרא אם לא נכליל כמה מקצועות (כבאות, נהגים, אבטחה ומאבטחי מתקנים) שאלה מקצועות תענוג..

אני הגעתי לחיל האוויר, עברתי טירונות בעובדה (פרופיל 97, אחרי נפילה ממג"ב) עשיתי הכל כדי לעבור לחיל ירוק (דבר מאוד מאוד קשה לעשות שאתה כבר מגוייס אז יש לך צ'אנס) בסופו של דבר לא הצלחתי לעבור לירוק, קיבלתי קורס כבאות ונכנסתי לבסיס נדיר עם יציאות של שבוע שבוע.. אצלנו בטירונות היו כמה שנשרו מהטכני והגיעו לעובדה, בעובדה הסיכוי נמוך אני חושב אפסי אפילו להגיע למקצועות כמו טכנאי מטוסים\ מסוקים וכל הדברים האלה שמגיעים מהטכני, בקיצור תנסה לשחק על האסטמה ולפסול קורסים מסויימים, אם יש לך קצין מיון תבקש דבר ראשון לצאת מהטכני.

אם לא התגייסת זה טוב

ישר על המקום תגיד שאתה חייב קפ"סית,גם בטירונות תשתגע קצת,במטווחים תעשה בלאגן שאתה לא מוכן לגעת בנשק

ואם יצליחו דרכך,אתה תקבל אחלה שירות

אם לא,אני מניח שאולי לפחות תקבל איזה ת"ש שיוצא אותך מ-11/3 וישים אותך בחמשושים,אולי אפילו יומיות אם תתעקש שאתה לא יכול לישון בלי ההורים או בסגנון...

בכל מקרה,רק תזכור שככל שיותר מבינים את זה שאתה לא יכול לישון או להישאר בבסיסים יותר מדי,ככה הרמה של הפעילות תירד...

תנסה גם לשחק על בעיות בגב,זה תמיד אחלה,ואולי אפילו יפסול אותך מכמה מקצועות...

תשמע אתה צריך להחליט עם עצמך אם אתה רוצה או לא. רשמתי לך שאין יותר 11-3, אבל זה לא שתעשה חמשושים. גם אם תגיע לתפקיד של יומיות אז היומיות שלך לא יהיו "כיפיות". אסטמה לא פוסל מדרג א', היו איתי כמה אסטמתים. אולי פוסל צבעי מטוסים...

יש הרבה קורסים שהם שכונה (למשל בינוי שאז המפקדים שלך זה אזרחים עובדי צהל וזה סבבה), יש קורסים שהעבודה בהם נוחה, אבל שוב הקטע עם היציאות. הכי טוב שתרשום מה זה בשבילך יציאות טובות...בשבילי חמשושים זה היציאות הכי טובות, בשביל אחד שעשושה 5-9 יומיות - לא. יש לך אפשרות להוציא ת"ש?

תבין שהטכני זה פס ייצור לטכנאים, יש שם הרבה שיטת מצליח עם פטורים ות"ש, לא אכפת להם ממך כי אתה שם לחודשיים שלוש וזהו, זה גם מה שהמק"סים מהטכני שהיו מגיעים אלינו ללמד את החניכים היו אומרים.

גם אם יהיה קורס שתרצה אותו והוא לא נפתח בזמן הקרוב (לצורך העניין, זמן קרוב יכול להיות אפילו רק חודש) הם ידחפו אותך לקורס אחר שפתוח.

אם כבר תגיע למצב שהגעת לטכני ונתנו לך רשימה של קורסים לבחור, אז יהיה יותר קל לעזור לך עם איזה קורס הכי "פחות רע"

אם אתה כן מחפש תפקיד מעניין שתוכל לתרום בו, תנסה להגיע ללוחמה אלקטרונית.

שירתתי שם והתפקיד עצמו יותר מעניין משאר התפקידים שיצא לי להכיר.

אם אתה מעוניין בפרטים נוספים עד כמה שאוכל לפרט, דבר איתי בפרטי.

אמרתי לך, אני מקווה שלא תגיע לשם.

אם וכן, בזמן הלא ארוך שהייתי בטכני אני יכול להמליץ לך על קורס אביזרי כנף וקורס אביזרי נ"מ, ששם יש לך סיכוי ליומיות מפלמחים\צריפין\תל נוף.

אני גר בשדרות ככה שהבסיסים בדרום יותר עדיפים.יש לי שתי שאלות הראשונה היא מתי אני עושה טירונות לפני הקורס,אחרי הקורס איך זה עובד?השאלה השנייה היא אמרו לי שאני מיועד למשהו עיוני זה אומר לכם משהו?

טירונות ואז קורס. יש לך את חצרים ומצפה רמון ש"קרובים" אליך. כמה זמן נסיעה מאופקים אליך?

בקשר לשאלה השנייה, עיין ערך "אל תאמין למילה שלהם"

בקיצור כנראה שאני לא יתפנה בבקום מה הסיכוי שבסוף יתנו לי משהו קרוב לבית עם יציאות טובות?

אפסי.

תתפנה בבקום, כל הקטע של הגעה למעצר כבר מזמן לא שווה את זה, אתה לא תקבל מה שאתה רוצה ו99% שתישאר באותו המקום או שתלך לכלא ותמשיך לחזור ולהשפט לכלא ולצבור דפוק.

אל תעשה את השטות של סירוב פקודה על היום הראשון בצבא, תדאג לצאת מזה לפני היום שתתגייס בו.