Jump to content

מתי והאם בכלל נראה ממכבי סמפטומים של קבוצה אלופה?

roeeco

Recommended Posts

בכל עונה ניתן לראות במהלכה אצל האלופה שבדרך אבני דרך שמעידים על אופי של קבוצה אלופה.

אם זה בנצחונות בדקות הסיום , נצחונות מרשימים על קבוצות צמרת ובעיקר במשחקי חוץ , מהפכים וקמבקים מרשימים ,רצף נצחונות יחסית ארוך ובעיקר משחקים שאתה רואה ואומר שלא משנה מה התוצאה עכשיו בסוף היא תנצח.

השנה אם אני לא טועה למעט הקאמבק המרשים מול רמת השרון (ותסלחו לי שאני לא מחשיב את הנצחונות הבייתים על קרית שמונה וחיפה ,כי בנינו זה היה במחזורים הראשונים כששתי הקבוצות היו בממומנטום פח).עדיין לא הרגשתי את ההרגשה שהשנה זה שלנו, שיש ריח באויר.

בעונה שהיריבה שלך לא מנצחת 4 משחקים רצוף מול קבוצות תחתית ומשיגה רק 3 נק' ואתה רק במרחק 2 נק' ממנה זה אומר הרבה.

בדרבי במקום לפרק את הפועל (לפי המחצית הראשונה) הפסדנו בדקות הסיום , מול חיפה בחוץ במקום לשמור על התיקו שוב הפסדנו באותה דקה (בשני המשחקים דרך אגב ניצחן לפחות מוראלית היה מפרק את היריבה והפסד כמו שקרה החזיר אותן חזק למרוץ).

במשחקים מול קרית שמונה וביתר שבשניהם ניצחון ואתה בורח מעט בטבלה לא ניצחנו למרות שהיה יותר ממצב אחד לגמור את המשחק.

אז נכון שאנחנו יחסית יציבים לעומת שאר הקבוצות אבל אם רק אם חצי מהסמפטומים שהזכרתי היו מתקיימים היינו בפער דו ספרתי בטבלה.

אחרי 10 שנים ללא אליפות מה כבר אנחנו מבקשים ,תנו לנו לפחות את ההרגשה , את הריח באויר.

אני לא אשכח שבשנת 1991/2 כששחקנו מול בני יהודה שהיתה במקום השני בפער 13 נק' מאיתנו ,ניצחון ואנחנו אלופים. המשחק הסתיים בתיקו 1-1 ושחקן של בני יהודה אז אמר בתקשורת מכבי חיכו 13 שנה אז לא נורא שיחכו שבוע נוסף.

אז אין לי בעיה לחכות עוד כמה מחזורים אבל רק שתגיע כבר (ההרגשה) כי הציפייה מורטת עצבים.

אז מה נשאר להגיד ,רק:

...עוד יום יבוא אואואואו

וזה בסוף יקרה האהאהאה

הלב הוא שוב ישמח האהאהא...

הנה כמה שאלות ונקודות למחשבה:

1. אם הפנדל של עטר בדרבי היה נכנס - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

2. אלמלא ההחמצות של דאבור / השטות שעלתה בשוויון של בית"ר - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

3. אם מרגוליס היה משווה בקרית אליעזר / לא היינו סופגים את השער המפגר שאנחנו נוטים לספוג - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

לחילופין, דרך אחרת להסתכל על זה:

1. קבוצה שכובשת שני שערים למשחק בממוצע (וזה כשהיו ארבעה משחקים בהם לא כבשנו בכלל) - זה לא סימפטום של אלופה?

2. קבוצה שכבשה שלוש רביעיות, שתי שלישיות ושישייה - זה לא סימפטום של אלופה?

3. קבוצה שהיריבות שלה באות במטרה רק לא להפסיד (ע"ע חיפה והקומוניסטים) אחרי עשר שנים בלי אליפות - זה לא סימפטום של אלופה?

בקיצור - חלאס.

מכבי הפגינה עליונות בכל אחד ואחד מהמשחקים העונה (אולי חוץ מבאר-שבע חוץ).

אני לא עוסק במוראל ובשאר ירקות שפרשנים חסרי מושג מדברים עליהם, אלא מסתכל על הקבוצה הכי מאומנת שנראתה בארץ במשך שנים. קבוצה שמוליכה את הליגה בביטחה, והיריבות שלה לא מאמינות שהן נמצאות כל כך קרוב אליה, למרות פערי האיכות.

ולשאלתך - אני מאמין שמכבי תנצח משחק גדול. מתי? כשסוייר, קבלה ויתר המנחסים יפסיקו עם ה"מדוניאנין וזה השביעי" ו"התסריט הפסימי" וכו'.

לא יודע, אני יצאתי מהפועל חיפה בהרגשה שאני לא זוכר מתי פעם אחרונה הובלנו 5-2 ועדיין חיפשנו את השישי... הייתה קצת הרגשה של משהו מיוחד שם... אבל בסופו של דבר עם מבנה הליגה ההזויה של לוזון נצטרך להרגיש את זה בסיבוב השלישי, הכל יוכרע שם.

מעיין - למרות שהדברים שאתה כותב נכונים, גם הבחור שפתח את הנושא צודק. יש עדיין דברים של ראינו ובשביל אליפות נצטרך לראות.

אני חושב שהדברים האלה יבואו. זה יקח קצת זמן, אבל ככל שהעונה תתקדם ומכבי לא תיפול, האמונה של השחקנים תתחזק ואיתה יבואו גם נצחונות במשחקים קשים ואם יהיה צריך גם נצחונות בדקות הסיום.

מכבי יוצאת העונה (לפחות ככה זה נראה) ממשבר מתמשך של 4-5 שנים. לא בין רגע היא תשנה את האופי שלה ותהפוך לסופר ווינרית שמפרקת כל מה שזז וזוכה באליפות ב- 15 נקודות הפרש. אגב, גם בית"ר של גאידמק מאד התקשתה בעונה הראשונה למרות שלא היתה לה כל תחרות. ובית"ר של אז לא באה ממשבר מתמשך. היא באה אחרי עונות גרועות, זה כן, אבל לא היתה שם ההרגשה שיש במכבי, של כשלונות מהדהדים עונה אחרי עונה.

2. אלמלא ההחמצות של דאבור / השטות שעלתה בשוויון של בית"ר - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

3. אם מרגוליס היה משווה בקרית אליעזר / לא היינו סופגים את השער המפגר שאנחנו נוטים לספוג - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

1. קבוצה שכובשת שני שערים למשחק בממוצע (וזה כשהיו ארבעה משחקים בהם לא כבשנו בכלל) - זה לא סימפטום של אלופה?

3. קבוצה שהיריבות שלה באות במטרה רק לא להפסיד (ע"ע חיפה והקומוניסטים) אחרי עשר שנים בלי אליפות - זה לא סימפטום של אלופה?

בקיצור - חלאס.

אני לא עוסק במוראל ובשאר ירקות שפרשנים חסרי מושג מדברים עליהם, אלא מסתכל על הקבוצה הכי מאומנת שנראתה בארץ במשך שנים. קבוצה שמוליכה את הליגה בביטחה, והיריבות שלה לא מאמינות שהן נמצאות כל כך קרוב אליה, למרות פערי האיכות.

ולשאלתך - אני מאמין שמכבי תנצח משחק גדול. מתי? כשסוייר, קבלה ויתר המנחסים יפסיקו עם ה"מדוניאנין וזה השביעי" ו"התסריט הפסימי" וכו'.

א. שלא תבינו אותי לא נכון אין לי תלונות על העונה של מכבי להיפך , כבר שנים לא היינו חזק במרוץ והכי חשוב שברוב המשחקים ,בעיקר בבית אני ממש נהנה מהכדורגל ולא רק מהקהל.

ב.השאלות ונקודות המחשבה שלך הם בדיוק למה שאני מתכוון:

1. עטר שם את הפנדל (וכשמישהו כבר יגיד לו שכל הליגה יודעת שהוא בועט את כל הפנדלים שלו לפינה הימנית של השוער למטה) ואתה מפרק את הפועל והפער היה 9 נק'.

2. תיקו מול חיפה והיא הייתה שוכחת מפנטזיות האליפות.

וכו'

שוב אין תלונות רק רצון להרגיש אפילו קצת את הסמפטומים הקטנים האלו (דוג' לכך :למרות שקשה להיזכר אני בטוח שלא היה לך ספק כשנתניה הובילו על הפועל 3-0 בדקה 77שהם ישוו ובעיקר אני זוכר שלאף אחד ביציע ברמת גן לא היה ספק שהפועל תשם בסוף את השער מול ביתר בטדי ).

המהפך הבלתי יאמן במשחק ברמת השרון זה לא סימפטום לקבוצה שרוצה אליפות?

זה אחושרמוטה קבוצה שרוצה אליפות.

המהפך מול רמה"ש והגל מול נתניה של ארנשואו, גול בנבדל במשחק שבדר"כ בשנים עברו היינו מפסידים מאיזה גול במתפרצת דקה שבעים...

1. במשחק נגד אשדוד (שהייתה אז מקום שני עם אותן נקודות כמוך) הייתה הרגשה שמכבי זאת מכבי של אליפות , גם במשחק נגד קרית שמונה ולאו דווקא בגלל התוצאה. ואם אתה ממש מתעקש רמת השרון , מגרש מנחוס אתה בפיגור 3-1 אחרי שני הפסדים רצופים , ואתה חוזר מהקבר ומנצח.

2. חפרו על זה כבר מספיק פעמים , אליפות אחרי כל כך הרבה זמן , לא לוקחים עם תצוגות יפות לקהל. לוקחים בשיניים , לוקחים בכוח.

המועדון בכלל והקהל בפרט כל כך צמאים לאליפות(או תואר) , שאנשים פשוט לא מאמינים שהשנה יש סיכוי כי הם רגילים לזה שמשהו ישתבש בדרך.

גם מזרחי בתקופת גאידמק לקח אליפות ראשונה מגעילה ובכוח , את האליפות השנייה זוכרים יותר , כי היא הייתה יפה לעין ובהפרש מהליגה.

מתי נראה ממכבי סיפטומים של אלופה? כששרן יניף את הצלחת אליפות :wubyellow3:

האליפות תוכרע בפליאוף העליון

אם להתחשב בכך ש-6 הראשונות יהיו :

מכבי

הפועל

חיפה

בני יהודה

בית"ר

ק"ש

כרגע קצב צבירת הנקודות של הקבוצות האלו מול האחרות בצמרת :

הפועל 12/18

ק"ש? 11/24

בית"ר 9/18

חיפה 8/21 * בעיקר בגלל הפתיחה הקטסטורפלית

מכבי ת"א 8/21

בני יהודה 7/18

מדאיג מאוד

קאוביין, אתה קצת טועה ומטעה מבחינת קצב צבירת הנקודות מול הגדולות -

בבית ניצחנו את חיפה ופירקנו את ק"ש, וההפסד מול בני יהודה (בו שלטנו באופן אבסולוטי) היה באמת מכורח הנסיבות.

בחוץ הפסדנו בדרבי ובחיפה ועשינו תיקו מול בית"ר ובק"ש. בכל המשחקים האלה, אגב, לא היינו צריכים להפסיד לפי מה שקרה על המגרש וההפסד היה די מקרי.

כלומר, מה שצריך להדאיג הוא היכולת שלנו מול הגדולות בחוץ (אלא אם חוסר היכולת להכריע משחקים לטובתנו תחזור במשחקים הביתיים מול הפועל ובית"ר בהמשך הסיבוב).

חברים המצב פשוט

כדי לקחת אליפות נצטרך לעבור את ה"מבחן" ולנצח בחוץ דרבי וחיפה

נעבור את המבחן וננצח, ניקח אליפות

ניכשל ונפסיד, לא ניקח אליפות

כל הדיבורים האלה עד אז הם שטויות

בכל עונה ניתן לראות במהלכה אצל האלופה שבדרך אבני דרך שמעידים על אופי של קבוצה אלופה.

אם זה בנצחונות בדקות הסיום , נצחונות מרשימים על קבוצות צמרת ובעיקר במשחקי חוץ , מהפכים וקמבקים מרשימים ,רצף נצחונות יחסית ארוך ובעיקר משחקים שאתה רואה ואומר שלא משנה מה התוצאה עכשיו בסוף היא תנצח.

השנה אם אני לא טועה למעט הקאמבק המרשים מול רמת השרון (ותסלחו לי שאני לא מחשיב את הנצחונות הבייתים על קרית שמונה וחיפה ,כי בנינו זה היה במחזורים הראשונים כששתי הקבוצות היו בממומנטום פח).עדיין לא הרגשתי את ההרגשה שהשנה זה שלנו, שיש ריח באויר.

בעונה שהיריבה שלך לא מנצחת 4 משחקים רצוף מול קבוצות תחתית ומשיגה רק 3 נק' ואתה רק במרחק 2 נק' ממנה זה אומר הרבה.

בדרבי במקום לפרק את הפועל (לפי המחצית הראשונה) הפסדנו בדקות הסיום , מול חיפה בחוץ במקום לשמור על התיקו שוב הפסדנו באותה דקה (בשני המשחקים דרך אגב ניצחן לפחות מוראלית היה מפרק את היריבה והפסד כמו שקרה החזיר אותן חזק למרוץ).

במשחקים מול קרית שמונה וביתר שבשניהם ניצחון ואתה בורח מעט בטבלה לא ניצחנו למרות שהיה יותר ממצב אחד לגמור את המשחק.

אז נכון שאנחנו יחסית יציבים לעומת שאר הקבוצות אבל אם רק אם חצי מהסמפטומים שהזכרתי היו מתקיימים היינו בפער דו ספרתי בטבלה.

אחרי 10 שנים ללא אליפות מה כבר אנחנו מבקשים ,תנו לנו לפחות את ההרגשה , את הריח באויר.

אני לא אשכח שבשנת 1991/2 כששחקנו מול בני יהודה שהיתה במקום השני בפער 13 נק' מאיתנו ,ניצחון ואנחנו אלופים. המשחק הסתיים בתיקו 1-1 ושחקן של בני יהודה אז אמר בתקשורת מכבי חיכו 13 שנה אז לא נורא שיחכו שבוע נוסף.

אז אין לי בעיה לחכות עוד כמה מחזורים אבל רק שתגיע כבר (ההרגשה) כי הציפייה מורטת עצבים.

אז מה נשאר להגיד ,רק:

...עוד יום יבוא אואואואו

וזה בסוף יקרה האהאהאה

הלב הוא שוב ישמח האהאהא...

מסכים איתך וגם.. לא מסכים איתך.

כי במשחק הכי חשוב בעונה - משחק הפתיחה שלך. ניצחת את חיפה והבאת אותם למצב שהם היו בו ושאתה היית.

במשחק המבחן הראשון שלך אחרי ההפסד הראשון, ניצחת קבוצה שהגיעה אלייך בלי אף הפסד (או תקו) רק נצחונות מתחילת העונה וניצחת אותה.

ברמה"ש הובילו עלייך ב2 שערים והפכת את התוצאה באחד המשחקים המטורפים שנראו.

אז זה חצי כוח. ובגלל זה אתה מקום ראשון, ובגלל זה זה רק בהפרש 2 שערים.

מספיק שרק חצי מה"ספיטומים" היו מתגשמים. אם זה גול אתמול (יכלנו בקלות להביא) ולא לאכול בחיפה, ולא לאכול בבית"ר ולפתוח את הפועל בדרבי - והופ אתה בפער 10. ברור שזה יכל להיות עולם אחר, אבל זאת קבוצה חדשה וגם לדברים כאלו לוקח זמן.

מה שחשוב זה להגיע לפלייאוף בכושר טוב, עם הקבוצה הכי טובה בארץ ואם אפשר עם פער סביר.

אם כל זה יקרה, אתה תצטרך רק לשמור על הבית ותוכל לצאת למשחקי חוץ הקשים (חיפה בקריית אליעזר) ולהרשות לעצמך לסגור תקו כדי להביא תאליפות.

יהיה קשה, הדרך עוד ארוכה - יכלנו לעשות אותה הרבה יותר קלה

אבל זה מה יש ועם זה ננצח.

השנה זה שלנו

חברים המצב פשוט

כדי לקחת אליפות נצטרך לעבור את ה"מבחן" ולנצח בחוץ דרבי וחיפה

נעבור את המבחן וננצח, ניקח אליפות

ניכשל ונפסיד, לא ניקח אליפות

כל הדיבורים האלה עד אז הם שטויות

לא מסכים.

תדרבי הקרוב צריך לנצח בבית בכל מקרה.

אבל תגיע לפלייאוף ביתרון 4-7.

תנצח בבית את כל/רוב המשחקים (מקסימום תקו פה ושם)

במשחקי חוץ הקשים אל תפסיד (חיפה/ק"ש/דרבי) - סגור שם תקואים משעממים..

והאליפות שלך.

קאוביין, אתה קצת טועה ומטעה מבחינת קצב צבירת הנקודות מול הגדולות -

בבית ניצחנו את חיפה ופירקנו את ק"ש, וההפסד מול בני יהודה (בו שלטנו באופן אבסולוטי) היה באמת מכורח הנסיבות.

בחוץ הפסדנו בדרבי ובחיפה ועשינו תיקו מול בית"ר ובק"ש. בכל המשחקים האלה, אגב, לא היינו צריכים להפסיד לפי מה שקרה על המגרש וההפסד היה די מקרי.

כלומר, מה שצריך להדאיג הוא היכולת שלנו מול הגדולות בחוץ (אלא אם חוסר היכולת להכריע משחקים לטובתנו תחזור במשחקים הביתיים מול הפועל ובית"ר בהמשך הסיבוב).

אתה רשמת במלל מה שרשמתי במספרים - צברנו 8 נקודות מ 21 אפשרויות ,אז טועה אני לא . ורשמתי מה הקבוצות האחרות עשו - מסקנה היחידה היא שאנחנו מקום ראשון

כי אנחנו יותר יציבים בצבירת נקודות מול קבוצות התחתית שזה דבר מצויין אבל בליגה עם פליאוף זה פחות חשוב .

בעיני זה מדאיג . סטטיסטיקה יכולה גם להטעות לפעמים . במקרה הזה אני חושב שאין טעות , כי אנחנו באמת משחקים בשיטה שונה מול קבוצות תחתית וצמרת .

קאוביין, התכוונתי לזה שצבירת הנקודות שאתה מציג מתעלמת מכך שמתוך 21 הנקודות שהיו "על השולחן", 9 בלבד היו בבית, ושאת הנקודות (שוב למעט בני יהודה) איבדנו במשחקי החוץ.

קח לדוגמה את הפועל - לכאורה קצב הצבירה שלהם טוב משלנו, אבל בפועל הם אירחו אותנו, את חיפה ואת בני יהודה (9 מ-9) ובחוץ הם הפסידו לבית"ר ולבני יהודה.

בקיצור - חלאס.

עוד פעם התחלנו עם המילה "אם"?

לא חסרות דוגמאות לצד ההפוך כמן

ואם גל ניר לא היה עושה טעויות של שוער נוער

מה שהיה היה ואין טעם להתעסק ב-"אם"

קאוביין, התכוונתי לזה שצבירת הנקודות שאתה מציג מתעלמת מכך שמתוך 21 הנקודות שהיו "על השולחן", 9 בלבד היו בבית, ושאת הנקודות (שוב למעט בני יהודה) איבדנו במשחקי החוץ.

קח לדוגמה את הפועל - לכאורה קצב הצבירה שלהם טוב משלנו, אבל בפועל הם אירחו אותנו, את חיפה ואת בני יהודה (9 מ-9) ובחוץ הם הפסידו לבית"ר ולבני יהודה.

בדיוק.

קאוביין, הנתונים שהצגת לא משרתים שום נקודה כי הם מובאים באמצע ההתהוות. רק שכולן יגיעו לאותה הנקודה, תוכל להפיק ממנה מסקנה אמיתית שגם מחזיקה מים.

אתה לא יכול לומר שאתם ככה, אתם ככה ואלו הם ככה שהפועל עוד צריכה לפגוש את חיפה בחוץ ואפילו אותנו.

מה שהיה היה ואין טעם להתעסק ב-"אם"

אבל זה בדיוק מה שניסיתי להגיד. אנשים כל הזמן מחפשים לעסוק ב"סימפטומים" של אלופה ושאר ירקות, במקום להסתכל ולראות שיש לנו קבוצה מאומנת, שעדיפה על היריבות שלה, לרבות בהפסדים.

מסכים מאוד עם פותח הנושא

דבר אחד אל תשכחו מכבי 10 שנים לא הייתה במאבק על האליפות אז חוסר הנסיןן מדבר פה

מעבר לזה אוסקר צריך להעיז יותר במשחקים גדולים