Jump to content

הביקורת של אבי נימני על השיטה והשחקנים במכבי

itanar

Recommended Posts

הבעיה של נמני זה לא האהבה למכבי, אין לי ספק שהוא רוצה שמכבי תצליח.

הבעיה שלו היא פשוט שהוא בנאלי לחלוטין בתור פרשן. עם כמה שהוא היה שחקן גדול אין באמת הבדל בין מה שהוא כותב לבין מה שגלעד שליט כותב,ושניהם ביחד עם אריק הניג ממובילי ז'אנר פרשנות הספורט השולט במדינה, "Stating The Obvious".

אני חושב שלמאמן יש מנדט לעשות את מה שהוא חושב שצריך לעשות. אוסקר לא חף מטעויות ויש לי ביקורת עליו. אבל וואלה? אבי רואה את העליהום שיש עכשיו, והוא, בתור מאמן שחווה את זה על בשרו לא צריך להוסיף שמן למדורה. זו דעתי

נניח שהיו מבקשים ממך לכתוב עכשיו טור על מכבי תל אביב ומכבי חיפה, מה היית כותב?

דווקא הוא לא "מלכלך" בטור הזה

אבל קצת הציק לי שהוא אומר שמכבי מציגה כדורגל חלש, בעוד שהוא לא מפסיק לשבח את הכדורגל ה"מדהים" של הפועל.

עד עכשיו מכבי מציגה את הכדורגל הטוב ביותר בארץ (כמובן שיש מה לשפר במיוחד במשחקים גדולים),

כל המשחקים השנה שהפסדנו בהם נקודות מלבד המשחק נגד חיפה ששם באמת הגיע לנו להפסיד אנחנו הצגנו עליונות ושליטה

בב"ש היינו צריכים להוביל 3-0 מחצית ראשונה, על הדרבי אין מה לדבר אנחנו פראיירים שלא זיינו אותם, וגם נגד בית"ר ובני יהודה היינו פשוט פרייארים.

הוא מבקר את אוסקר במקום שהוא נכשל, אוסקר עושה פה משהו מדהים ואנחנו מקום שני בהפרש נקודה

אל תשכחו שבלוח המשחקים אנחנו משחקים את כל הקשים בהתחלה והפועל הכל בסוף בגלל זה לקראת סוף הסיבוב הם איבדו הרבה נקודות.

ככה שהנקודה הפרש הזאת היא יותר לטובתנו מאשר לטובתם.

אני מאמין במכבי השנה יותר מתמיד ובדרך של אוסקר, סוף סוך יש מאמן במכבי.

משהו בסגנון הזה, טור של חמי אוזן מוואלה אחרי בית"ר (למרות שמול בית"ר נראנו טוב יותר):

כמו שלסוד ההצלחה של מכבי קוראים אוסקר גרסיה, לסכנה שמרחפת מעליה קוראים מבקרי אוסקר גרסיה. גם אחרי שמכבי תל אביב סגרה סיבוב כמעט היסטורי, הם צועקים יותר ויותר חזק את הטענות המגוחכות שלהם: מדובר בבונקריסט (3 חלוצים מול בית"ר לא מספיק להם), שעולה לשחק במשחקים גדולים עם מערך מעובה מדי בקישור האחורי (כאילו שגרנט היה נוהג אחרת במשחקי עונה, או שמא הם שכחו איך אותו קשטן הגדול תמיד היה מוותר על חלוץ לטובת קשר במשחקים חשובים). הם רוצים ברק (הם הרי רגילים לזה מהשנים האחרונות), הם דורשים הצגות (אחרי הכל, הם שבעו מאליפויות בעונות האחרונות), אבל האמת היא שהם הרעל שמאיים לחדור למכונה שעובדת בצורה נכונה ולהרוס הכל.

מכבי תל אביב חייבת לזכור דבר אחד, מעבר לעובדה שהיא במקום הראשון בתום הסיבוב הראשון. קבוצה שרוצה לזכות באליפות אחרי כל כך הרבה שנים קשות, לא צריכה להתעסק ביכולת. היא צריכה לחשוב רק על ניצחונות. קודם נשים את הטראומה מאחור, בעונה שלאחר מכן יהיה לנו הרבה יותר ביטחון לחשוב על איכות וניצוצות. אברהם גרנט הבין זאת כאשר החזיר את האליפות למכבי חיפה בתחילת העשור הקודם, לא מעט בזכות יכולתו לשלוט באותו רעל חיצוני מלחדור לאמונה במערכת. יוסי מזרחי קיבל קבוצת חלומות מארקדי גאידמק ושיחק כדורגל משמים, כי הוא ידע שבעונת קאמבק אחרי שנים קשות מתעסקים רק בהשבת התואר. זה בדיוק מנגנון ההגנה שמכבי תל אביב צריכה כדי לעזור לאוסקר גרסיה להשלים את ההיסטוריה הקטנה שהוא עשה בתום הסיבוב הראשון. ככל שיותר אנשים ידקלמו את השטויות נגדו, הסיכויים לכך רק יפתחו והרגע שבו שריקות הבוז יפוררו את הביטחון הקבוצתי בעקבות איזשהו מהלך במשחק, רק מתקרב.

אוסקר טעה, טועה ויעשה טעויות אבל אין אף קבוצה בארץ שרואים בה טביעת אצבע של מאמן כמו שרואים אצלנו.

שוב, אני חושב שהוא צריך יותר לברור מילים. מה גם שהרצון להראות שהוא אובייקטיבי, לפעמים גורם לזה להראות כאילו הוא מחפש את מכבי.

משהו בסגנון הזה, טור של חמי אוזן מוואלה אחרי בית"ר (למרות שמול בית"ר נראנו טוב יותר):

כמו שלסוד ההצלחה של מכבי קוראים אוסקר גרסיה, לסכנה שמרחפת מעליה קוראים מבקרי אוסקר גרסיה. גם אחרי שמכבי תל אביב סגרה סיבוב כמעט היסטורי, הם צועקים יותר ויותר חזק את הטענות המגוחכות שלהם: מדובר בבונקריסט (3 חלוצים מול בית"ר לא מספיק להם), שעולה לשחק במשחקים גדולים עם מערך מעובה מדי בקישור האחורי (כאילו שגרנט היה נוהג אחרת במשחקי עונה, או שמא הם שכחו איך אותו קשטן הגדול תמיד היה מוותר על חלוץ לטובת קשר במשחקים חשובים). הם רוצים ברק (הם הרי רגילים לזה מהשנים האחרונות), הם דורשים הצגות (אחרי הכל, הם שבעו מאליפויות בעונות האחרונות), אבל האמת היא שהם הרעל שמאיים לחדור למכונה שעובדת בצורה נכונה ולהרוס הכל.

מכבי תל אביב חייבת לזכור דבר אחד, מעבר לעובדה שהיא במקום הראשון בתום הסיבוב הראשון. קבוצה שרוצה לזכות באליפות אחרי כל כך הרבה שנים קשות, לא צריכה להתעסק ביכולת. היא צריכה לחשוב רק על ניצחונות. קודם נשים את הטראומה מאחור, בעונה שלאחר מכן יהיה לנו הרבה יותר ביטחון לחשוב על איכות וניצוצות. אברהם גרנט הבין זאת כאשר החזיר את האליפות למכבי חיפה בתחילת העשור הקודם, לא מעט בזכות יכולתו לשלוט באותו רעל חיצוני מלחדור לאמונה במערכת. יוסי מזרחי קיבל קבוצת חלומות מארקדי גאידמק ושיחק כדורגל משמים, כי הוא ידע שבעונת קאמבק אחרי שנים קשות מתעסקים רק בהשבת התואר. זה בדיוק מנגנון ההגנה שמכבי תל אביב צריכה כדי לעזור לאוסקר גרסיה להשלים את ההיסטוריה הקטנה שהוא עשה בתום הסיבוב הראשון. ככל שיותר אנשים ידקלמו את השטויות נגדו, הסיכויים לכך רק יפתחו והרגע שבו שריקות הבוז יפוררו את הביטחון הקבוצתי בעקבות איזשהו מהלך במשחק, רק מתקרב.

אוסקר טעה, טועה ויעשה טעויות אבל אין אף קבוצה בארץ שרואים בה טביעת אצבע של מאמן כמו שרואים אצלנו.

אין בכלל מה להשוות... נגד ביתר נראית טוב וכולם בתקשורת יודעים שביתר עקצו גול למרות שלא הגיע בגלל זה הביקורות היותר טובות ומפרגנות..

אחרי החיפה מעבר להפסד שזה יכול לקרות, הצורה שבו מכבי נראתה הייתה ממש לא טוב וזה משהו מעבר להפסד, נכון שיש עליהום יותר מדי גדול של גורמים בתקשורת כמו פרימו ואבי ברזילאי ועוד זבל'ה נוסף.. אבל דווקא אבי בטור שלו היה מאוד ענייני ולא עקץ ולא העביר ביקורת על אוסקר, פשוט אמר את כל מה שכל מדינת ישראל ראתה, שמכבי פשוט צריכים להגיע למשחקים גדולים ולא לפחד ואולי לשנות שיטה..

הבעיה של נמני זה לא האהבה למכבי, אין לי ספק שהוא רוצה שמכבי תצליח.

הבעיה שלו היא פשוט שהוא בנאלי לחלוטין בתור פרשן. עם כמה שהוא היה שחקן גדול אין באמת הבדל בין מה שהוא כותב לבין מה שגלעד שליט כותב,ושניהם ביחד עם אריק הניג ממובילי ז'אנר פרשנות הספורט השולט במדינה, "Stating The Obvious".

גנבת לי את המילים עם האנלוגיה לגלעד שליט. יש פעמים שבלי לקרוא את הכותרת הייתי מתבלבל. בגלל ששניהם רוצים להישאר ממלכתיים, כל אחד מסיבותיו (או מגבלותיו) שלו, ושניהם יכולים להרשות זאת לעצמם (שוב, כל אחד מסיבותיו שלו) מדובר בטורים כ"כ פרווה ובלי שום משקל סגולי. בנוגע לנמני, זה באמת חבל כי הוא לא צריך את השטויות האלו כדי להישאר בתודעה הציבורית הספורטיבית או להתפרנס. יחד עם זאת, לזכותו חייבים לציין את הטון השקול והלא מתלהם שהוא מאוד חסר בנוף תקשורת הספורט שלנו. גם אם הוא לא מוסיף תובנות מעניינות במיוחד, לפחות הוא מוסיף קצת תרבות דיון.

מי שבאמת הגעיל אותי היה העורך הזה של יציע העיתונות.. הוא אוהד מכבי בכלל???

באמת שזה היה התמצית של הגועל נפש, פשוט עלוב.

נמני לעומתו, הרבה פחות נחרץ בביקורות שלו וממש לא "תלה" את אוסקר.

אני אשאל אותך אחרת, איפה אתה קורא טורים טובים מלבד באתר וואלה?

שמישהו פה יעלה את ההרכב של אבי מהמשחק האחרון שלו כמאמן מכבי

להזכיר לכם גם איפה המשחק הזה היה ואיך נגמר

במשחק הזה לא עשינו חצי התקפה לאורך 90 דקות

אבי נמני בשבילי זה עולם ומלואו

אבל באמת אני מצפה ממנו שלא יעשה את השנוא עליו לחבריו

אל תדרך לאוסקר על פצעים שפעם דרכו עליהם אצלך

הוא היה באותה עמדה שאוסקר נמצא היום

אותו משבר

אותם ביקורות

ואפילו חלק מהקהל קרא לו לשים את המפתחות

אם הוא אוהב את המועדון ואוהד הקבוצה שיניח לנו

יש מספיק ביקורות ומספיק עצות לשיפור מכל תקשורת הספורט בארץ.

שואלים אותו עם מכבי צריכה להתחזק בינואר?

אז הוא משיב ב4-5 שחקנים לפחות

באמת?

אפשר לנחש כסוכן שחקנים מהיכן מגיעה התשובה הזאת

הלכתי בעיניים עצמות אחרי אבי לאורך כל השנים האלה ותמיד אוהב אותו , שמור לו אצלי חסד נעורים אבל אני לא מתכחש למה שנהיה מאבי משהלך לכיוון התקשורת

אבי מאכזב ורבים כאן משחקים אותה גברים שממשיכים ללכת אחריו בצורה עיוורת

ומבקרים את כל מי שמעז להגיד מילה נגדו

יש הבדל בין למתוח ביקורת לגיטימית ויש הבדל בין לחפש את ההקשר לאבי בכל נושא אפשרי סתם כדי להוציא רפש

שואלים אותו עם מכבי צריכה להתחזק בינואר?

אז הוא משיב ב4-5 שחקנים לפחות

באמת?

אפשר לנחש כסוכן שחקנים מהיכן מגיעה התשובה הזאת

לא אתייחס לכל מה שכתבת כי וואלה זאת דעתך ואני מכבד אותה. אבל למה לסלף את המציאות ולהגיד שאבי אמר שמכבי צריכה להתחזק ב4,5 שחקנים? אם היית קורא את הטור שלו היית רואה שהוא אמר בדיוק ההפך ושמכבי לא צריכה להשתגע עם רכש של 4,5 שחקנים..

אז או שיש לך בעיה בהבנת הנקרא או שנוח לך לחפש את אבי איפה שאין..

דברים שאבי נמני עוד עושה ואתם לא יודעים:

1. אבי נמני חבר בעמותת "האדומים" ותורם להפועל באופן קבוע

2. נמני המציא בשביל ביתר את השיר "גם בתקופות הכי קשות" כי הוא אוהד אותם

3. כשאבי עף ממכבי הוא ביקש לעבור להפועל בחינם - הפועל לא רצו

4. אבי נמני צובע תפאורות באולטראס הפועל

5. אבי נמני כתב למשה פרימו את הטור נגד אוסקר בזמן שפרימו היה בהופעה של אייל גולן

6. נמני הוא אחד המשקיעים הסודיים של רמון.

7. לאבי יש יוזר בפורום הזה, "איגואנה".

8. זה בדם, שרמוטות.

לא אתייחס לכל מה שכתבת כי וואלה זאת דעתך ואני מכבד אותה. אבל למה לסלף את המציאות ולהגיד שאבי אמר שמכבי צריכה להתחזק ב4,5 שחקנים? אם היית קורא את הטור שלו היית רואה שהוא אמר בדיוק ההפך ושמכבי לא צריכה להשתגע עם רכש של 4,5 שחקנים..

אז או שיש לך בעיה בהבנת הנקרא או שנוח לך לחפש את אבי איפה שאין..

הוא אמר את זה ביציע העיתונות אתמול

במקרה גם שם הוא אמר אותו דבר... שלהביא 4,5 שחקנים ולחשוב שהם ישנו את הקבוצה זאת טעות..

ראיתי את התוכנית לפני שעה

הוא אמר שמכבי צריכה חיזוק ב4-5 עמדות

הרצון להיות אובייקטיבי, יחד עם זאת, לקיים את המקצוע בו הוא עובד.

זה הכל.

מה שעשה בעבר ומה שהוא מסמל בשביל המועדון ובשבילנו, האוהדים, לא צריך למנוע ממנו גם לעשות למען ביתו,

וגם אם זה נראה בעינינו הזוי-גם להביע את דעתו. גם אם זה לא נשמע כל כך טוב.

חיזוק אפשר למצוא גם בתוך הקבוצה, לא חייב מבחוץ.. לדוגמא מרגוליס כשחקן כנף שיכול לחסוך לך הבאה של שחקן רכש באמצע העונה שאלוהים יודע כמה זמן יקח לו להתחבר לקבוצה...

השאלה, לפני שאנחנו כועסים שבכלל העלה את הביקורת, אם הוא צודק?

אפשר לומר את הדברים הללו על כל קבוצה בצמרת, ולמען האמת, גם כמעט בכל ליגה אירופית באשר היא.

נמאס ממכם.

מ-2 הקבוצות הקיצוניות!

נמאס מאלה שמחפשים רק איפה אבי לא בסדר ומה אמר או עשה נגדנו.

מבחינתכם הוא כבר לא חלק ממכבי(והוא באמת לא)? אז גם כשהוא לא מגונן עלינו, אל תיזכרו פתאום שהוא כן צריך להיות חלק ממכבי ולהגן עלינו.

לא מצפה מהקיצוניים להגיד עליו טובות, אבל אפשר לפחות לזכור לו את התקופות היפות שהביא לנו, ובטח שלא לקלל ורק לחפש אותו בכל מקום.

אנשים כמוכם רק גורמים לקיצוניים השניים להיאחז באהבה לנמני בלי לצאת מזה.

נמאס גם מאלה שחושבים שאבי הוא חלק ממכבי וצריך לגונן עליו בכל מחיר ומתעלמים מהדברים שכן אפשר להבין שמעצבנים כמה אנשים פה.

כי כן, אבי כבר לא במכבי והוא סוכן ופרשן והכל, וזה בסדר מה שהוא אומר והוא בטח לא שונא מכבי, אבל לא צריך לייצג אותו פה כאילו

שהדברים שהוא אומר זה לטובתנו.

לא צריך להזכיר את השם שלו בכל מקום אפשרי, רק כדי להזכיר לאחרים מה אבי עשה בשבילנו(והוא עשה).

אנשים כמוכם גרמו לאנשי הביניים(כמוני למשל) לאהוב אותו פחות מעבר, כי זה כבר גובל בסלידה כל ההאדרה שעושים לו.

בקיצור, אבי היה סמל, היה השחקן הכי גדול והכי אהוב... היה!

לטוב ולרע, 2 הצדדים, פשוט שחררו!

אם כל האהבה לאבי הדבר האחרון שהוא יכול ליעץ זה איך לאמן

שמע, מצד אחד אני מסכים. אבי היה מאמן לא טוב שקיבל הכי הרבה זמן כאן ביחס לאחרים ונכשל.

מצד שני תסתכל על הפרשנים שלך מסביב. פרימו יכול לאמן? איינשטיין יכול לייעץ לאמן? אפשר לחשוב מה כבר יש לפרשנים פה להגיד חוץ משצריך לשים עוד קשר קדימה או עוד חלוץ.

אגב, כל הפרשנים האלו במיוחד מאמנים למיניהם בשידור מזיינים את המוח על "שיכניס עוד חלוץ כבר" אבל שהם אימנו עד דקה 70 שהם לא היו בפיגור הם לא שינו כלום. אולי כולם חוץ משלמה שרף.

לא קראתי את הטור אבל שמעתי אותו ביציע אומר שהכל בסדר במכבי ואין משבר (בניגוד לעליהום שעשו עלינו ביציע העיתונות בראשות העורך, אוהד מכבי עאלק, ברזי ששלח את אוסקר הביתה)ושצריך להביא אולי כמה שחקנים והוא היה מעדיף עוד קשר מקדימה מתוך השלושה כמו שגם לא מעט מאיתנו חושבים.

אני לא חושב שיש ליחס חשיבות לטורים שלו יותר מאשר לפרשנים אחרים. בכלל, אם אני צופה במשחק לא שלנו שהוא פרשן שם אני דיי משתעמם ממנו (בניגוד לברקוביץ למשל) אולי פעם במחצית יש לו איזו תובנה שבאמת נכונה.

הנושאים האלה פשוט נהיו מביכים וחסרי כל מטרה חוץ מסתם להרחיב את הפילוג בקהל.

לא רואה טעם לקיים אותם בכלל , זה לא מוביל לשום מקום חוץ ממקום רע.

שמע, מצד אחד אני מסכים. אבי היה מאמן לא טוב שקיבל הכי הרבה זמן כאן ביחס לאחרים ונכשל.

מצד שני תסתכל על הפרשנים שלך מסביב. פרימו יכול לאמן? איינשטיין יכול לייעץ לאמן? אפשר לחשוב מה כבר יש לפרשנים פה להגיד חוץ משצריך לשים עוד קשר קדימה או עוד חלוץ.

אגב, כל הפרשנים האלו במיוחד מאמנים למיניהם בשידור מזיינים את המוח על "שיכניס עוד חלוץ כבר" אבל שהם אימנו עד דקה 70 שהם לא היו בפיגור הם לא שינו כלום. אולי כולם חוץ משלמה שרף.

לא קראתי את הטור אבל שמעתי אותו ביציע אומר שהכל בסדר במכבי ואין משבר (בניגוד לעליהום שעשו עלינו ביציע העיתונות בראשות העורך, אוהד מכבי עאלק, ברזי ששלח את אוסקר הביתה)ושצריך להביא אולי כמה שחקנים והוא היה מעדיף עוד קשר מקדימה מתוך השלושה כמו שגם לא מעט מאיתנו חושבים.

אני לא חושב שיש ליחס חשיבות לטורים שלו יותר מאשר לפרשנים אחרים. בכלל, אם אני צופה במשחק לא שלנו שהוא פרשן שם אני דיי משתעמם ממנו (בניגוד לברקוביץ למשל) אולי פעם במחצית יש לו איזו תובנה שבאמת נכונה.

לא אמרתי שפרימו ואינשטיין יותר טובים אבל עובדתית נמני קיבל תקציב ושקט מהקהל ונכשל..מה שהוא תרם בתור שחקן אף אחד לא יקח ממנו אבל מאמן הוא לא ,חבל לי על איך שה נגמר איתו תמיד חשבתי שאחרי הפרישה הוא ישאר חלק מהמערכת אל קרה מה שקרה ואנשים שוכחים שהוא כבר לא חלק ממכבי והגיע הזמן לעשים תמועדון מעל נמני