Jump to content

התנדבות לצה"ל

Recommended Posts

מישהו שהתנדב\מכיר מישהו שהתנדב יכול לספר על זה קצת? תנאים, אורך שירות, משכורת או כל דבר שעולה לכם לראש. מה צריך לעשות בשביל להתנדב והאם מישהו פה ממליץ על זה?

כל מידע יעזור.

אני ממליץ לך להכנס לפורום הזה: http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=1177 הם בקשר ישיר עם התא מתנדבים.

בגדול ברגע שהתגייסת אתה כחייל מן השורה.

תתקשר ללשכת גיוס שלך ותגיד שאתה מעוניין להתנדב והם יקשרו אותך לתא מתנדבים שהוא דואג למתנדבי צה"ל.

אני אישית כבר שנתיים בהליכי התנדבות,שבינתיים התחלתי כבר ללמוד באוניברסיטה,לעבוד, ועדיין אני מחכה לאישור המיוחל.

סבלנות וכוח רצון זה שם המשחק.

תשמע הדבר הראשון שאני יכול להמליץ לך זה להתחיל כמה שיותר מהר כי זה תהליך שיכול להיגרר ולהימרח הרבה זמן

אני אמור להיתגייס בינואר אז אני יכול לספר לך כל מה שאני יודע בינתיים לא על השירות עצמו

המידע הכללי שאתה צריך לדעת זה שעושים שנתיים לא שלוש,אתה בוחר את סוג התפקיד,אין שמירות או משו כזה ורוב המתנדבים עושים יומיות אבל לא חובה

יש משכורת רגילה פלוס תוספת מתנדב משתנה אצל כל אחד אם אתה במצב טוב לא אמור להיות בעיה להיתנדב אם תביא את כל האישורים שיבקשו

אני ממליץ לך להיתנדב כי בתאכלס אם אינלך איזה בעיה חמורה אתה יכול לתרום שנתיים מעצמך למדינה ותוכל להיתקדם בחיים בידיעה שעשית את שלך בצבא כמו כולם מבלי שיסתכלו עליך עקום בגלל שלא עשית צבא(לא לכולם אכפת שישלך אישור רפואי) מה שכן תיהיה מוכן שכל החברים השבוזים והממורמרים בקרבי ירביצו לך על זה שאתה לא חייב לעשות צבא ואתה מיתנדב

אני ממליץ לך להכנס לפורום הזה: http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=1177 הם בקשר ישיר עם התא מתנדבים.

בגדול ברגע שהתגייסת אתה כחייל מן השורה.

תתקשר ללשכת גיוס שלך ותגיד שאתה מעוניין להתנדב והם יקשרו אותך לתא מתנדבים שהוא דואג למתנדבי צה"ל.

אני אישית כבר שנתיים בהליכי התנדבות,שבינתיים התחלתי כבר ללמוד באוניברסיטה,לעבוד, ועדיין אני מחכה לאישור המיוחל.

סבלנות וכוח רצון זה שם המשחק.

להתחיל ללמוד באוניברסיטה זה לא הימור? אם התהליך יקח שנה מה תעשה?

להתחיל ללמוד באוניברסיטה זה לא הימור? אם התהליך יקח שנה מה תעשה?

*הפתוחה,ציינתי את זה רק להבהיר שזמן ההמתנה יכול לקחת המון ואפשר בינתיים לעשות הרבה דברים

קודם כל, תודה על המידע. אני חייב לציין שעוד לא התחלתי שום תהליך והאמת היא שאפילו לא הייתי בצו ראשון( :) ) בשעה שרוב החברים שלי כבר התגייסו.

כל הגיוס שלי לא מתממש בנתיים מסיבות רפואיות שאני מעדיף לא להרחיב עליהן(אני לא יודע אם זה משנה משהו).

אני בנתיים שוקל את צעדיי, ואני לא יודע אם אני בכלל רוצה להתנדב. אני חושב שאני אתנדב רק אם התפקיד שאני אהיה בו יהיה תפקיד טוב ומעניין שגם יכול לעזור לי אחרי הצבא.

למרות שגם אם אני מתגייס במרץ נגיד ואני עושה רק שנתיים אני עדיין אשתחרר לפני כל החברים שלי. היתרון שלי גם זה שאני יחסית צעיר לשכבת גיל שלי(היה לי 18 חודש שעבר) ואני לא דופק את עצמי אם אני אתגייס.

קיצר אני חושב אולי בכלל ללכת לאוניברסיטה(לא באמת אכפת לי מה יחשבו אם אני לא מתגייס) אבל זה נראה לי כלכך מוקדם להתחיל ללמוד בגיל 19-20. קיצר אני בהתלבטות רצינית.

וTHE SHEADOW, כל החברים שלי בדיוק כמו שאמרת, שונאים אותי רצח על זה שאני רוצה להתגייס :clap: :clap: :clap:

עזרה :please: :please: :please:

המלצה שלי תתחיל את התהליך,אתה גם ככה יכול לחתום וויתור בכל רגע שתרצה כל עוד לא התגייסת. ותנסה להתמיין למודיעין. אם תראה שממיינים אותך למשהו שבכלל לא נראה לך וסתם יהיה לך סיוט,תחתום וויתור. אבל המלצה שלי תנסה,

ועטר16, אני אעשה מה שאתה אומר ואתחיל לפחות בתהליך ומקסימום אחתום ויתור.

ועוד משהו, אמרו לי שמתנדבים יכולים לצאת מהשירות בכל זמן שבא להם במהלך השנתיים, זה נכון?

אחד הדברים שלי לפחות עזר לבחור להיתנדב זה שהבנתי שאם אני לא מתגייס זה אומר להתחיל ללמוד באוניברסיטה ובעצם לבחור מקצוע ומה אתה רוצה לעשות בחיים, ווואלה עכשיו אין לי מושג איך הייתי בוחר דבר כזה שישפיע לי על כל החיים הרגע סיימתי בצפר כבר לבחור מקצוע לאן אני ממהר?צבא זה שירות אבל זה גם חוויות שלא יהיו לך בשום מקום בחיים וניסיון שתיצבור גם לדברים בחיי היום-יום ולעבודות שיהיו לך בעתיד אז אני מציע לך להתחיל את התהליך ולנסות להגיע לתפקיד שמעניין אותך ואז להחליט

עושים טירונות של חמישה ימים בכיתה יעני וכל יום חוזרים הביתה אלא אם אתה גר רחוק

אתה מוזמן לשאול כל דבר או לפחות לכוון אותי, אני אשמח לענות.

מתנדבים עושים טירונות כלשהי?

ושמעתי(לא יודע כמה זה נכון) שאפשר להשתחרר מהשירות בכל שלב במהלך השנתיים, זה נכון?

ושמעתי(לא יודע כמה זה נכון) שאפשר להשתחרר מהשירות בכל שלב במהלך השנתיים, זה נכון?

מתנדבים עושים טירונות של כמה ימים בודדים,

ולגבי שיחרור מהשירות(מודיעין עושים 3 שנים אגב) זה רק אם יש החמרה במצב הרפואי,ולרוב זה לא בעיה לבקש מהרופא שלך לכתוב שהמצב לא מאפשר המשך שירות בצבא.

ושוב אחי יש פורום בתפוז שמי שעונה לך על השאלות זה אנשים שיש להם קשר לתא מתנדבים והם מבינים הרבה יותר מהמתנדבים עצמם

מתנדבים עושים טירונות בצריפין בבה"ד 12, חמישה ימים יומיות מלבד החבר'ה שגרים רחוק והם מעוניינים להישאר ללון בבסיס למשך הטירונות.

הטירונות עצמה היא בעיקר מבוססת על לימוד עיוני, חומר בסיסי על הצבא וכל וכל מה שיוצא בזה.

אין הכשרה לנשק מן הסתם אלא אם אתה מעוניין לצאת לטירונות רגילה של 02 שתחייב אותך בשמירות במהלך השירות (מיותר לחלוטין שלא תחשוב על זה אפילו).

בנוגע לשיחרור מהשירות, הייתי אומר שזה לא כמו לכל חייל רגיל מן הסתם אבל זה גם לא "עלא בבאללה" שיום אחד אתה קם ואתה רוצה לעזוב.

אתה צריך להגיש מכתבי הסבר מנומקים מה הסיבות, רפואיות נפשיות, חוסר התאמה או כל מה שיוכל להוכיח ולחזק שאין לך רצון ואו יכולת להמשיך בשירות.

השירות רגיל לכל מתנדב, שנתיים בלי קיצור אלא אם אתה חייל מודיעין ואתה חותם מלכתחילה על 3 שנים.

המלצה אישית, מרגע שקיבלת את הפטור תפעל להתחיל בתהליך ההתנדבות.

יש בעיה נוראית בתפקוד בתא מתנדבים, יושבים שם שלושה ארבעה חיילים כושלים שלא מסוגלים להרים את הטלפון או לחזור עם תשובה כמו שהם הבטיחו.

כל פעם תנג'ס להם ואל תתבייש לשאול שאלות ולבקש בקשות.

המינוס היחידי שכן הייתי מציין מלבד התהליך המייגע זה התפקידים שכן מציעים למתנדבים.

אני למשל עם קב"א 54 ודפ"ר 90 והציעו לי תפקידים שבדיעבד כשאני חייל היום ואני בתוך המערכת אני מבין כמה שזה מביך מה שהציעו לי.

אם יש לך פרוטקציות, מכיר אנשים שיכולים למשוך אותך, אל תהסס, תנסה לעזר בכל מי ומה שרק תוכל.

תודה רבה לכם על המידע, באמת שעזרתם לי המון ועניתם לי על השאלות. אם יש לכם עוד משהו להוסיף אז תרשמו כאן.

אני קודם צריך להוציא את השחרור מצה"ל(לא אמורה להיות בעיה), ואז אני אתחיל לפעול בנושא של ההתנדבות.

תודה רבה על העזרה!

גם אני הייתי במצב שלך, וגם אני חשבתי מה לעשות אחרי פטור רפואי. כמו שרשמו כאן ישנה סחבת כלשהי כשזה מגיע להתנדבות ואם אתה בוחר להתנדב אז כדאי שתתחיל לדאוג לדברים כאלה מרגע הצו הראשון - תתחיל את פרוצדורת ההתנדבות, תחשוב כבר על תפקיד טוב (שלא ידפקו אותך בתפקיד שאתה בסך הכל מעביר בו זמן) וכו'.

הבעיה שלי אישית הייתה עם הצבא היא שהם לא ממש ידעו אם הם רוצים לגייס אותי עד הרגע האחרון, ואז התהליך של ההתנדבות מתעכב. מהרגע שאתה מקבל פטור רפואי ואתה מחליט שאתה רוצה להתנדב לצה"ל, תתחיל להזיז עניינים.

מה שכן, יש לך אלטרנטיבה של לעשות שירות לאומי, שזה מה שאני עשיתי. יש הרבה תפקידים וזה נותן לך את הזכויות של חייל משוחרר. גם יש עם זה הרבה פחות סחבת וההתחלה של השירות היא די מיידית, ואתה גם נשאר אזרח.

בכל מקרה, בהצלחה