Jump to content

קהל

amir1008

Recommended Posts

• מנהלים ראשיים

540103_303859253056651_621128360_n.jpg

qlmuoyw5yrdz.jpg

2 התפאורות של הדרבי השנה, לשחקן יש סמל ענק בצד שמאל והאולטראס בלי כיתוב קטן אפילו.

אני לא אומר שחס וחלילה זה לא בסדר, מצידי שהשחקן שעושים עבודה מטורפת ישימו 12p על כל הדגל עם ציור של המנהיגים שלהם... אבל צריך גם לדעת מתי להיות אובייקטיבים טיפה.

למי שאי פעם תהה מה זו דמגוגיה...

אני לא אומר שחס וחלילה זה לא בסדר, מצידי שהשחקן שעושים עבודה מטורפת ישימו 12p על כל הדגל עם ציור של המנהיגים שלהם... אבל צריך גם לדעת מתי להיות אובייקטיבים טיפה.

שים לב שציינתי בהודעה שלי "בתחילת העונה" - http://www.12p.co.il/%D7%AA%D7%A4%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA - שים לב:

מחזור 6 מול אשדוד - הסמל של מכבי

מחזור 4 מול קרית-שמונה - הסמל של מכבי עם שימוש ב"Maccabi Fanatics"

מחזור 1 מול חיפה - שני דגלים מתנופפים ושלט ענק שפרוס לאורך היציע (בצידו האחד הסמל של מכבי ובצידו השני MF = Maccabi Fanatics)

דרבי גביע הטוטו - שלט ענק ובקצהו הסמל של המועדון

*אכן, צריך גם לדעת מתי להיות אובייקטיביים ומתי לא להתעלם מעובדות.

אנשים מהקהל הרחב באים להגיד שכואב להם המצב ורוצים להעביר ביקורת כי גם להם נמאס.

מה שהם מקבלים בתמורה זה.

"אין לכם מושג מה קורה", "לא נמאס לכם כבר להתלונן?" "אנחנו לא חייבים תירוצים לאף אחד"

אז לכו תזדיינו בתחת כולכם ואל תבואו להאשים את הקהל הרחב.

כמי שקוראים לעצמם קומץ

שרובם גם חברים טובים שלנו, אתם מאוד מביכים בנושא הזה.

למי שאי פעם תהה מה זו דמגוגיה...

מיכאל, התגובה שלך עושה בדיוק את ההיפך ממה שאתה מנסה להשיג.

לא רק שהתגובה הזאת לא מבהירה את הנקודה (ותראה את ההודעה שלי שבאה להסביר בדיוק את מה שרצית), היא גם יכולה לעצבן את מי שיקרא אותה ולא יבין מה ניסית להגיד.

למה לא להסביר, בפשטות, שהשחקן ה-12 לא השתמש בסמל שלו בתפאורות בתחילת העונה, ואחרי שראה שזה לא קורה אצל האולטראס, החזיר את הסמל?

2 התפאורות של הדרבי השנה, לשחקן יש סמל ענק בצד שמאל והאולטראס בלי כיתוב קטן אפילו.

כנסו לסרטונים, לתמונות, לגלריות, אפילו לקעקועים של האולרטאס מלפני 7 6 5 4 שנים ככה, ואז נמשיך את הדיון הזה.

שים לב שציינתי בהודעה שלי "בתחילת העונה" - http://www.12p.co.il/%D7%AA%D7%A4%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA - שים לב:

מחזור 6 מול אשדוד - הסמל של מכבי

מחזור 4 מול קרית-שמונה - הסמל של מכבי עם שימוש ב"Maccabi Fanatics"

מחזור 1 מול חיפה - שני דגלים מתנופפים ושלט ענק שפרוס לאורך היציע (בצידו האחד הסמל של מכבי ובצידו השני MF = Maccabi Fanatics)

דרבי גביע הטוטו - שלט ענק ובקצהו הסמל של המועדון

*אכן, צריך גם לדעת מתי להיות אובייקטיביים ומתי לא להתעלם מעובדות.

אני לא יודע אם יש תמונות של התפאורות שהאולטראס עשה השנה, מעניין אותי אם הם רשמו או ציירו את הסמל שלהם על התפאורה.

שלא תבין לא נכון אני חלילה לא מגן עליהם לדעתי הם הרסו את היציע עם האלימות אז בשנים הקודמות, פשוט לדעתי חלק מהנקודות שלך הן לא נכונות

• מנהלים ראשיים

מיכאל, התגובה שלך עושה בדיוק את ההיפך ממה שאתה מנסה להשיג.

לא רק שהתגובה הזאת לא מבהירה את הנקודה (ותראה את ההודעה שלי שבאה להסביר בדיוק את מה שרצית), היא גם יכולה לעצבן את מי שיקרא אותה ולא יבין מה ניסית להגיד.

למה לא להסביר, בפשטות, שהשחקן ה-12 לא השתמש בסמל שלו בתפאורות בתחילת העונה, ואחרי שראה שזה לא קורה אצל האולטראס, החזיר את הסמל?

כי באותה מידה אני יכול לבחור להתווכח עם אופסימיסט - חיר לא יצא מזה.

אני לא יודע אם יש תמונות של התפאורות שהאולטראס עשה השנה, מעניין אותי אם הם רשמו או ציירו את הסמל שלהם על התפאורה.

שלא תבין לא נכון אני חלילה לא מגן עליהם לדעתי הם הרסו את היציע עם האלימות אז בשנים הקודמות, פשוט לדעתי חלק מהנקודות שלך הן לא נכונות

תשים לב שעד השנתיים האחרונות לא היה סמלי שחקן בדברים או אפילו סממני שחקן, פשוט בהרבה מקומות לא ידעו להבדיל בניסוח יפה, אז כדי שיהיה ברור מי הכין מה בשביל שלא יהיו גניבות דעת כאלו ואחרות, זה התבקש.

אני אשמח מאוד שתראה לי איזה מהנקודות שכתבתי לא נכונות. בינתיים כתבת על אחת, תוך התעלמות ממה שאני כתבתי (והרי כתבתי בתחילת העונה בהודעה שציטטת), והראיתי לך שלא טעיתי.

אין לי בעיה להודות בטעות.

כי באותה מידה אני יכול לבחור להתווכח עם אופסימיסט - חיר לא יצא מזה.

שמע אופטימיסט הוא באמת מקרה אבוד whistling.gif

אבל לענייננו, אתה אחד שיודע הרבה יותר על מה שקורה מרוב המגיבים כאן, ובטוח יותר ממני. כל דבר שתשתף יהיה מועיל.

תשים לב שעד השנתיים האחרונות לא היה סמלי שחקן בדברים או אפילו סממני שחקן, פשוט בהרבה מקומות לא ידעו להבדיל בניסוח יפה, אז כדי שיהיה ברור מי הכין מה בשביל שלא יהיו גניבות דעת כאלו ואחרות, זה התבקש.

אין בעיה, לרגע לא העברתי עליכם חלילה ביקורת על זה שאתם תשים את הסמל שלכם בתפאורות. זה לגיטימי וגם מגיע לכם קרדיט על העבודה שלכם.

אבל הבחור פה רשם שאתם לא שמים את הסמל שלכם והאולטראס כן, הבאתי את הדוגמא הכי רלוונטית השנה שזה לא ככה.

ושוב פעם, אני חלילה לא מגן על האולטראס הם הביאו את המצב הקיים על עצמם (המצב שיש בשער 11 הרבה יותר אנשים ויותר מצטרפים לשחקן) אבל צריך להיות אובייקטיבים.

אין בעיה, לרגע לא העברתי עליכם חלילה ביקורת על זה שאתם תשים את הסמל שלכם בתפאורות. זה לגיטימי וגם מגיע לכם קרדיט על העבודה שלכם.

אבל הבחור פה רשם שאתם לא שמים את הסמל שלכם והאולטראס כן, הבאתי את הדוגמא הכי רלוונטית השנה שזה לא ככה.

ושוב פעם, אני חלילה לא מגן על האולטראס הם הביאו את המצב הקיים על עצמם (המצב שיש בשער 11 הרבה יותר אנשים ויותר מצטרפים לשחקן) אבל צריך להיות אובייקטיבים.

אני יודע, זה מה שאני מנסה להבהיר, אנחנו שמנו את הסמל שלנו ברגע שהמצב לא היה ברור מי עושה מה.

ברגע שהאולטראס התחילו לקחת קרדיטים על דברים שהשחקן עושה ועשה החלטנו ככה, תאמין לי שיותר חשוב לנו לדחוף את מכבי ואת סמל מכבי(עובדה שבתפאורת עשור לארגון היה סמל מכבי ענק בשער 8)

לדעתי הארגון צריך לפתוח את כל הקלפים בסכסוך מול האולטרס, בפני הקהל הרחב.

ככה כולם יידעו איפה הדברים עומדים ולא יהיו תגובות תלושות מהמציאות, וככה הדברים יוכלו יותר להתקדם.

הרי 90% מהאיצטדיון הולכים אתכם, אין סיבה שלא יילכו איתכם גם בעניין הזה, ככה יהיה לחץ הרבה יותר גדול על האולטרס.

אין מה לעשות, כשאתה גוש העידוד המרכזי במשך יותר מעשור, מעמיד את התפאורות הכי איכותיות, מכין את השירים הכי קליטים, נמצא עם הקבוצה באש ובמים ומעודד בכל מצב כדי להוציא את הקבוצה מהבוץ, קשה להרוס את כל זה במהלך אחד של "איחוד". אם יהיה איחוד, הוא עדיין צריך להיות לפי המתכונת של השחקן כשהארגון השני מצטרף אליו. (אפשר לשנות את השם, לא הכי קריטי)

בנקודה הזאת אני מסכים איתך ובענק ולא חושב שיכלת לנסח את זה טוב יותר. התשובות האלה לא לעניין ולבטח לא עוזרות.

מצד שני, הרבה פעמים יש שאלות שהן לא עניין ופשוט לא נכונות.

קודם כל, הבנתי מצוין את הנקודה, פשוט ניסיתי להראות לך שההיסטוריה מראה שלאולטראס יש פער ענק בין מה שהם אומרים למה שהם עושים.

אם האולטראס הבינו ש"די לריבים האלה" אז למה הם מתעקשים לשיר בכוונה שירים אחרים? את זה אני אומר כמתבונן מהצד. לא ראיתי עדיין שוב ביטוי בשטח בפועל לרצון שלהם להפסיק את הריבים. נהפוך הוא.

זה קל מאוד לצאת בהצהרות אבל מה עם גיבוי להצהרות האלה?

1. אתה זה שהעלה את סוגיית השם. בפועל, ניסו לעשות את זה בכדורסל ומי שלא עמד בזה היו האולטראס. בפועל, האולטראס בקושי עשו שלטים עם השם של מכבי.

2. נגיד שארגון אחד מתרים, איך אפשר יהיה לוודא שהכסף אכן יגיע לתפאורה? ההיסטוריה מראה שהאולטראס, עד העונה או שלהי העונה שעברה, אספו כספים רבים בתרומות (וגם בד חסין אש שקיבלו מהכדורסל) ולא עשו איתם כלום. מעבר לזה, אתה זה שכתב שמי שטוב בתפאורות שיעשה תפאורות. אגב, בעבר אני זוכר ששמעתי על מקרה שהשחקן הזמינו את האולטראס לבוא לעשות איתם תפאורה והאולטראס פשוט לא באו (לא יודע אם זה באמת מה שהיה כי זה היה אחרי שעזבתי את השחקן).

3. קודם כל תפסיק לכתוב "שירה בהפסדים". מדובר על שירה כשהקבוצה בפיגור (!!), בין היתר כדי לנסות למנוע הפסד. שוב, כתבת "ברגע שנהיה ארגון אחד תחת שם אחד, מי שרוצה לשיר ישיר מי שלא לא". אפילו אתה הבנת שאין סיבה לחכות לאיחוד הארגונים בשביל שהדבר הזה יתקיים, ובפרט כאשר הרוב המוחץ של הקהל בבלומפילד רוצה לעודד גם בפיגור (=מאמין בדרך של השחקן ה-12).

שים לב מה כתבת "הם לא מאמינים בדרך הם, הם מתפשרים בשביל מכבי". ממתי בדיוק לעודד את הקבוצה בפיגור זה פשרה??? במה בדיוק מתבטאת הפשרה שלהם? ולמה עד כה הם הפריעו לשחקן לעודד בפיגור (ושוב, אציין ואדגיש - בפיגור ולא בהפסדים, כי השירה של "הכל בשביל מכבי" גם אחרי הפסד היא עניין סובייקטיבי לחלוטין שנמצא פחות בלב הקונצנזוס בקהל שלנו).

4. אני שמח שהם נתנו לך את המילה שלהם. למה מראש צריכה להיות אלימות? למה האולטראס לא יכולים להורות לבעיתיים שלהם להפסיק את האלימות? מה בדיוק הבעיתיים צריכים "לסגור יפה עם השחקן"?

נניח שאני טועה ואתה צודק והכוונות שלהם באמת טובות. למה הם לא נותנים אף ביטוי לכוונות הטובות האלה? אם הכוונות שלהם כל כך טובות, הייתי מצפה לראות את זה בשטח. הייתי מצפה לשיתוף פעולה בנושא העידוד, להפסקת האלימות ועוד. בפועל, הם עושים דברים שפוגעים בעידוד למכבי, ואז "מוכנים להתפשר".

בתור מישהו שהיה בשחקן אני יכול להגיד לך שאין שנאה בקרב השחקן כלפי האולטראס. כעס אולי, אבל לא שנאה. מנגד, בתור מישהו שהיה בשחקן וגם כמתבונן מהצד, יש המון שנאה באולטראס כלפי השחקן.

חוסר ההסכמה בין הארגונים הוא נקודת הבסיס והמוצא שלא תאפשר איחוד.

לסיכום, כתבת שהאולטראס מוכנים להתפשר, אך התעלמת מכל הדוגמאות וההוכחות שהראיתי לך על זה שהם לא מוכנים להתפשר, ושהשחקן התפשרו פעמים רבות בעבר.

השחקן, שלטענתך "צריך גם הוא לעשות משהו", עשה משהו, ועוד משהו, ועוד משהו, והרבה משהו, אבל לא היה אפילו לא משהו אחד קטן מהצד השני (לפחות נכון לתקופה שאני הייתי בארגון, ואני מניח שגם היום לפי הדברים שחברי הארגון כתבו כאן).

אם "האהבה למכבי גדולה יותר מהשנאה אחד לשני נכון?" אז למה האולטראס, מלאי הכוונות הטובות כרימון, לפי עמדתך, לא עשו כלום כדי להוכיח את זה או להוכיח את הנכונות שלהם להתפשר?

מאסתי בדיבורים ובהצהרות. רוצה לראות מעשים בשטח. בינתיים, המעשים של האולטראס הוכיחו את ההיפך הגמור ממה שאתה כותב, לצערי הרב עד מאוד. לא ראיתי פשרה, ולו הקטנה ביותר, לא ראיתי הפסקה של האלימות, לא ראיתי ויתור על השם של הארגון או ביטוי כלשהו לויתור כזה. ברגע שאראה משהו כזה, אדע שיש סיכוי לשיפור המצב.

זה מה שאני בא להגיד לך, תפסיק להשען על העבר, הם רוצים שינוי תן להם להוכיח במקום לפסול.

למה הם לא מצטרפים אליכם? בוא נדבר עכשיו דוגרי מנקודת המבט שלהם- למה שהם כל הזמן יצטרפו? אם נהיה גוש אחד גדול לא יהיה את האגו הטיפשי הזה ?שהם הצטרפו?.

בנוגע לאלימות, אתה לא מבין אותי. יש מילה מהם שתגמר, תן להם להוכיח.

במקום להשען על מקרים עברו, ולא לתת לזה סיכוי מלכתחילה, שישבו נציגים משני הארגונים ויכריזו על שיתוף פעולה תוך כדי כיבוד האידיאולוגיות של כל ארגון (אם זה השחקן שרוצה לעודד בפיגור למשל). זה באמת המינימלי שאפשר לעשות (בהנחה שאיחוד זה חלום).

ואני יודע שכבר ניסו את השיתוף פעולה הזה בעבר ולא צלח, אבל עוד צאנס לא יזיק, ובטח שגרוע מהמצב של העידוד היום כבר לא יכול להיות.

לכן בתור התחלה, גוש אחד זה מצויין. באמת שעדיף על איך שהיציע נראה היום. כי נכון להיום אתה מפסיד את 10 ואת 8.

השחקן ה-12 הוריד את סמל הארגון שלו מתפאורות, משלטים ועוד, בתחילת העונה הנוכחית (ולא בפעם הראשונה). האולטראס לא.

שים לב שציינתי בהודעה שלי "בתחילת העונה" - http://www.12p.co.il...%A8%D7%95%D7%AA

שמע, נראה לי שיש לך בעיה בהבנת הנקרא או שאתה מתעלם בכוונה ממה שאני כותב. לא רק שבהודעה הראשונה כתבתי מפורשות שהתייחסתי לתחילת העונה הנוכחית, אלא אפילו עניתי לך וכתבתי שוב והדגשתי שציינתי שמדובר על תחילת העונה.

אל תתעלם בבקשה מדברים שכתובים ואל תכניס לי מילים לפה. כתבתי בצורה הכי מפורשת והכי ברורה ואפילו הדגשתי פעם נוספת ואדגיש שוב שהתייחסתי לתחילת העונה.

אז בבקשה אל תאשים אותי בחוסר אובייקטיביות, לפני שתקרא את מה שאני כותב.

*אגב, למה הדרבי הוא הדוגמה הכי רלוונטית? היה דרבי בטוטו שלא היה בו סמל (המשחק הראשון של העונה), היה משחק ביתי מול חיפה שלא היה בו סמל, היה משחק מול האלופה ומשחק צמרת מול אשדוד.

אלה משחקים לא רלוונטיים?

זה מה שאני בא להגיד לך, תפסיק להשען על העבר, הם רוצים שינוי תן להם להוכיח במקום לפסול.

למה הם לא מצטרפים אליכם? בוא נדבר עכשיו דוגרי מנקודת המבט שלהם- למה שהם כל הזמן יצטרפו? אם נהיה גוש אחד גדול לא יהיה את האגו הטיפשי הזה ?שהם הצטרפו?.

במקום להשעי על מקרים עברו, ולא לתת לזה סיכוי מלכתחילה, שישבו נציגים משני הארגונים ויכריזו על שיתוף פעולה תוך כדי כיבוד האידיאולוגיות של כל ארגון (אם זה השחקן שרוצה לעודד בפיגור למשל). זה באמת המינימלי שאפשר לעשות (בהנחה שאיחוד זה חלום).

ואני יודע שכבר ניסו את השיתוף פעולה הזה בעבר ולא צלח, אבל עוד צאנס לא יזיק, ובטח שגרוע מהמצב של העידוד היום כבר לא יכול להיות.

אני לא מבין איך אפשר להתחשב באידואלוגיות אחד של השני כשהם הפוכות לגמרי?

אנחנו לא נרים סמרטוטים או טיטולים לשחקני מכבי גם אם נרד ליגה, ואנחנו לא נקלל (כארגון, אנשים ספציפים לא תמיד אפשר להשתלט על כולם וגם אמוציות של משחק) שחקנים.

עכשיו הכל הולך במכבי אז אתם אומרים בסדר מצליחים תתאחדו, אבל זה לא עובד ככה, כי אם מחר מכבי תתרסק חס וחלילה תבינו את כל השוני בין הארגונים.

במקום להשען על מקרים עברו, ולא לתת לזה סיכוי מלכתחילה, שישבו נציגים משני הארגונים ויכריזו על שיתוף פעולה תוך כדי כיבוד האידיאולוגיות של כל ארגון (אם זה השחקן שרוצה לעודד בפיגור למשל). זה באמת המינימלי שאפשר לעשות (בהנחה שאיחוד זה חלום).

אני נותן להם להוכיח. כתבתי וכתבתי וכתבתי על כמה שהם לא מוכיחים. אני מת שהם יוכיחו, באמת, אבל עד עכשיו הם הוכיחו רק את ההיפך, והם ממשיכים להוכיח את ההיפך.

"העבר" שאתה מתייחס אליו כולל גם את העונה הנוכחית, כך שלמעשה "העבר" הזה מתייחס גם למצב לפני חודש-חודשיים.

*אדגיש שוב - אני לא חבר בארגון השחקן ה-12 כבר מעל שנתיים, אולי יותר משלוש.

מנקודת המבט שלהם, שלנו ושל כל הקהל - אף אחד לא ביקש מהם להצטרף, ביקשו שלא יפריעו, שלא יהיו אלימים. אפילו את זה הם לא עשו. אם הם מתחילים שיר כשהגוש של השחקן שקט, ראיתי גם את הגוש של השחקן מצטרף. מנגד, ראיתי את הגוש שלהם מתחיל שיר חדש דווקא (משהו שלא ראיתי את השחקן עושה, אבל אולי אני טועה).

מי שלא נותן לזה סיכוי מלכתחילה הוא לא השחקן ה-12. אני יודע, אישית מהתקופה שלי כחבר בארגון, וגם ממה ששמעתי מאנשים מהארגון ומחוץ לארגון מאז שעזבתי, שכל כך הרבה פעמים ישבו אנשים משני הארגונים, אבל האולטראס אף פעם לא עמדו בסיכומים. זה היה גם בכדורסל לפני שנתיים.

חוץ מזה, למה צריך איחוד כדי שהאולטראס יכבדו את האידיאולוגיה של השחקן? מה, האידיאולוגיה של לעודד 90 דקות היא כל כך אנטי מכבי שהם צריכים "להתפשר" בשבילה?

ושוב, אתה חוזר ומתעלם מזה אבל בפועל, בהווה, בזמן הנוכחי, עכשיו, בעודנו מתכתבים כאן, האולטראס, מעבר להצהרות שלהם, לא עושים שום דבר שמראה שהם רוצים לשתף פעולה, לצערי הרב.

למקרה שלא היה ברור - אני כותב את לצערי הרב כי העידוד, וכתוצאה מכך מכבי, נפגע מכך.

אנשים מהקהל הרחב באים להגיד שכואב להם המצב ורוצים להעביר ביקורת כי גם להם נמאס.

מה שהם מקבלים בתמורה זה.

"אין לכם מושג מה קורה", "לא נמאס לכם כבר להתלונן?" "אנחנו לא חייבים תירוצים לאף אחד"

אז לכו תזדיינו בתחת כולכם ואל תבואו להאשים את הקהל הרחב.

באמת לא קבלת תשובה בנושא הזה או שההודעה שלך זה כבר פופוליזם?

מי שרצה לקבל תשובה קיבל, ומי שרוצה לבלבל את המוח יכול גם.

אתה טועה, כי אני אישית מרגיש (ואני מדבר על ההווה) שהם יותר רציניים בעניין לפחות להיום. (אם פה יש אנטי מאד ברור, שם למרות שלא מכירים אותי, יצרו קשר טלפוני והכל, פה יש תחושה של נפנוף).

נכון שהאידיאולוגיות הפוכות, אבל אם הם מוכנים לבלוע את הרוק, תצטרכו גם אתם. אוקיי אין איחוד, הבנתי, אבל למה לא לעודד מתואם פשוט? זה המינימום בשביל להציל תבדיחה הזאת שנקראת הקהל של מכבי. הם לא נגד שירה בפיגור, הם נגד שירה בכל מצב (גם שהשחקנים מבזים אותך) אבל יש מילה שלא יהיו אלימים גם בקטע הזה.

ואל תגיד סתם, הם מצטרפים בהרבה שירים. לא יודע איפה אתה יושב, אבל אני שם לב לזה.

*גם אני בשום ארגון ולא רוצה לקחת גם צד, יש פה (משני הארגונים) אנשים שמגיע להם שאפו על מה שהם עושים מעבר לשעת המשחק.

ואני מתעקש לא כי יש לי בעיה עם ארגון כזה או אחר, אני פשוט רוצה שנחזור להיות הקהל של פעם, שבלומפילד יהיה מבצר, שאני הולך למשחק חוץ יחשבו זה בית של מכבי. חורה לי המצב היום כי באמת המצב רע.

כולנו מכבי. לא רוצים איחוד? לא רוצים לשבת ביחד? לפחות תעודדו את אותו שיר בתיאום!

כמי שקוראים לעצמם קומץ

שרובם גם חברים טובים שלנו, אתם מאוד מביכים בנושא הזה.

בוא נגיד שאתה לא בדיוק נלסון מנדלה בדיון הזה.

לי כואב המצב בקהל בדיוק כמו לך, השחקן שואף להיות אוזן קשבת במקרים כאלה ואנחנו הקהל הרחב פשוט נדרסים פה.

עריכה:

מצטער על השורה האחרונה בתגובה האחרונה שלי "לכו תזדיינו בתחת".

העובדה שפשוט מבטלים אותנו כי "אנחנו לא מבינים כלום" מתסכלת נורא.

בוא נגיד שאתה לא בדיוק נלסון מנדלה בדיון הזה.

לי כואב המצב בקהל בדיוק כמו לך, השחקן שואף להיות אוזן קשבת במקרים כאלה ואנחנו הקהל הרחב פשוט נדרסים פה.

עריכה:

מצטער על השורה האחרונה בתגובה האחרונה שלי "לכו תזדיינו בתחת".

העובדה שפשוט מבטלים אותנו כי "אנחנו לא מבינים כלום" מתסכלת נורא.

אחי,מילא שזה בא מיוזרים פיקטיבים בפורום, אבל אתם יודעים מה קורה. אתם באמת יודעים, בשביל מה כל זה אז?

בשביל מה המשחק הזה?

אתה טועה, כי אני אישית מרגיש (ואני מדבר על ההווה) שהם יותר רציניים בעניין לפחות להיום. (אם פה יש אנטי מאד ברור, שם למרות שלא מכירים אותי, יצרו קשר טלפוני והכל, פה יש תחושה של נפנוף).

נכון שהאידיאולוגיות הפוכות, אבל אם הם מוכנים לבלוע את הרוק, תצטרכו גם אתם. אוקיי אין איחוד, הבנתי, אבל למה לא לעודד מתואם פשוט? זה המינימום בשביל להציל תבדיחה הזאת שנקראת הקהל של מכבי. הם לא נגד שירה בפיגור, הם נגד שירה בכל מצב (גם שהשחקנים מבזים אותך) אבל יש מילה שלא יהיו אלימים גם בקטע הזה.

*גם אני בשום ארגון ולא רוצה לקחת גם צד, יש פה (משני הארגונים) אנשים שמגיע להם שאפו על מה שהם עושים מעבר לשעת המשחק.

ואני מתעקש לא כי יש לי בעיה עם ארגון כזה או אחר, אני פשוט רוצה שנחזור להיות הקהל של פעם, שבלומפילד יהיה מבצר, שאני הולך למשחק חוץ יחשבו זה בית של מכבי. חורה לי המצב היום כי באמת המצב רע.

כולנו מכבי. לא רוצים איחוד? לא רוצים לשבת ביחד? לפחות תעודדו את אותו שיר בתיאום!

צר לי, אבל אנחנו עשינו כבר את כל הניסיונות ל"הפסקת אש" או לתיאום מסויים, הורדנו מעצמנו ומה"כבוד" שלנו.

אני לא מזלזל במה שאתה מרגיש, אני פשוט סקפטי יותר, מאחר שההרגשה שלך וההצהרות שלך לא באות לידי ביטוי בפועל.

לעניין הנפנוף - קודם כל, אני לא מהשחקן ה-12 והבהרתי את זה, כך שאני לא זה שאנפנף הצעה כזאת או אחרת. אני כן מסתייג מההצהרות האלה כי בפועל, כמאמר השיר המפורסם הן "מילות יפות ללא כיסוי".

שנית, השחקן ה-12 ישב בעבר, כולל בתחילת העונה הנוכחית, עם האולטראס. זה לא שיש נפנוף או חוסר נכונות לדבר.

שלישית, התעלמת מכל הדוגמאות שהראיתי לך איך גם העונה האולטראס התנהגו בדיוק ההיפך הגמור ממה שאתה טוען (ע"ע סוגיית הסמל על השלטים בתחילת העונה, אלימות, ועוד).

"הם מוכנים לבלוע את הרוק"? תודה רבה באמת. מה זה אומר? מה הם מוכנים לעשות בפועל?

לעניין העידוד המתואם - נכון, הם אכן שרים עם הגוש של השחקן, ואפילו הרבה (כמו יתר השערים) אבל בניגוד לגוש של השחקן, שלא מפריע להם אם הם מתחילים שיר וכל האיצטדיון שר אותו, האולטראס כן עושים הרבה פעמים "דווקא" (ככה לפחות זה נראה משער 7 בו אני מנוי). אז את השאלה שלך אתה צריך להפנות לארגון שהוא הגורם המרכזי לכך שאין עידוד מתואם, לפחות לדעתי.

אגב, הקהל של מכבי הוא ממש לא בדיחה. הוא קהל טוב, שיכול להיות טוב הרבה יותר.

לגבי ה"נגד שירה כשמבזים אותך" - זה אותה גברת בשינוי אדרת. אני לא זוכר אף אחד בשחקן ששר כשהפסדנו 4:0 לעכו בגביע. מנגד, אני חושב שההגדרה של האולטראס ל"ביזיון" היא יד קלה מדי על ההדק. אני גם ממש מתנגד להנפת טיטולים. בכל מקרה, אף אחד לא ביקש מהם לשיר בניגוד לאידיאולוגיה שלהם, ביקשו מהם "חיה ותן לחיות". לא רוצים לעודד? זכותכם, אבל אל תפריעו לאחרים.

לגבי ה"מילה שלא יהיו אלימים" - אני אשמח מאוד אם הדבר הזה יעמוד במבחן המציאות. עקרונית, אני לא חושב שצריך "מילה" בשביל שהם לא יהיו אלימים, אבל עד עכשיו הם הראו דווקא אלימות.

לסיכום, אני לא מזלזל במה שאמרו לך או בהרגשה שלך. ההרגשה שלי, ושל מרבית הקהל של מכבי, היא שמדובר במילים ללא כיסוי, כמו בעבר.

אני לא מנפנף, ואני בטוח שגם השחקן ה-12 לא ינפנף ולא ידחה שום ניסיון. בסופו של דבר, לא צריך לשבת כדי להסכים על כמה דברים פשוטים - בלי אלימות, בלי להפריע לעידוד.

לגבי מי יוביל את העידוד? מבחינתי מי שרוב הקהל הולך איתו צריך להוביל. עובדתית, אם הגוש של השחקן "רדום" והאולטראס התחילו שיר שסוחף את בלומפילד, כולם שרים, כולל הגוש של השחקן.

ולגבי ה"נפנוף" של השחקן, בפורום, יש הרבה יוזרים שאנחנו לא יודעים מי הם ומה רמת האמינות מבחינת הקיום שלהם, בוא נגדיר את זה ככה, תבוא במגרש ותדבר עם מי שאתה רוצה, קצת קשה לפספס את השחקן בשער 11.

בנושא הזה אי אפשר לבוא בטענות לשחקן, האיטלקים אשכרה ציירו דגל פריסה של המנהיגים שלהם לפני כמה שנים.

אני חושב שהתלונות לקהל הרחב הן מגוחכות במקרה הטוב. השחקן ה12 יכול לגרום להפסקת האלימות ביציע ברגע שיחליט שהוא לא יכול לאכול את העוגה ובו זמנית להשאיר אותה שלמה. נכון להיום המצב הוא כזה- a2z (ניב?), חבר בארגון השחקן ה12 כותב בפירוש "אין לנו קשר למשטרה ואין לנו צורך בכזה", והוא אפילו אומר "אין אלימות כלפינו מצד האולטראס" (לא ציטוט כמובן, לא זוכר באיזה עמוד זה), מנגד אבי קוסטה ומנג'ר יונייטד (אמנם חברים לשעבר, אך מתיימרים לייצג את השחקן באיזשהו אופן) טוענים שהאולטראס הם ארגון שפועל האלימות נגד השחקן ה12 ושהשחקן עושה את הכל כדי למנוע את האלימות. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה - אי אפשר גם להיות ארגון אולטראס שלא משתף פעולה עם המשטרה (ואני לחלוטין בעד שארגון כמו השחקן יאמץ סטנדרטים שמקבולים בכל מקום והם הלחם של כל ארגון אולטראס עולמי) וגם להלין שמכים אתכם (אגב אני חושב שארגון צריך לקבל אליו רק אנשים שיכולים להגן על עצמם, בטח לא ילדים בני 13 - הכדורגל הוא עולם אלים וכמה שנדבר פה לא נשנה את זה, לכן גם לא ברורה לי הסיבה שילדים קטנים מגיעים למצב של אלימות מלכתחילה). מעבר לזה - אנשים בארגון השחקן ה12 הודו שהם השתמשו באלימות, ואפילו אלימות קשה נגד האולטראס ב2008 (תבדקו, אני לא ממציא).

עכשיו החלק הפרקטי הוא די פשוט- להבין שאין שום הבדל בין ארגוני האוהדים ושכולם פה בשביל מכבי וכמובן להפסיק לשנוא האחד את השני. הדיבורים על אידיאולוגיות שונות הם מאוד יפים ורומנטיים, אבל לעניות דעתי - לא תופסים מים. השחקן ה12 לא יעודד בפיגור 5-0 (שנה שעברה ב3-0 לעכו הפסקתם לעודד!) והאולטראס לא ירוק בוז כשמכבי בפיגור 1-0 במחצית. אני בטוח בזה. מקרי העבר כמובן מצדדים במה שאני אומר - האולטראס שעשה תפאורה "איתכם בכל מצב" אחרי הדרבי עם הגול של זהבי (כמובן שאפשר להגיד שהסיבה היא שאבי היה המאמן, אבל זה לא באמת משנה) וכמובן עודדו כשמכבי היה בפיגור. השחקן ה12 שכאמור הפסיק לעודד נגד עכו, ביטל בשנה שעברה את שירי השחקן וכמובן, מעל הכל - המשחק מול בני יהודה עם 90 ללא עידוד ושלט גדול "אין לכם כבוד". הקטע עם החיתולים והסמרטוטים היה ונגמר, מאז 2011 הם לא עשו שום דבר שקרוב לזה ואין צורך להתייחס לזה כאילו זה כל מה שהאולטראס עשו לאורך השנים. כל מה שאמרתי, אמת לאמיתה כמובן, מוכיח שבתאכלס אין באמת הבדל - השחקן ה12 הם לא רובוטים של עידוד והם יודעים להפסיק כשמכבי בני זונות והאולטראס הם ארגון שיודע לתמוך בכמבי שהם צריכים את זה. זה גם הכוונה בלהפסיק לשנוא אחד את השני, שני הארגונים מציגים את שער 11 כשחור ולבן - האולטראס הם רעים והשחקן הם הטובים (ולהפך, כמובן). כל מי שמסתכל על זה בעיניים אובייקטיביות מבין שהמצב מורכב בהרבה.

כל זה מוביל אותי למחשבה שכל מה שהיה נגמר והיום הסכסוך הזה הוא על בסיס אגו בלבד. בקיץ ההנהלה הציעה לאחד את שני הארגונים, האולטראס הסכימו למהלך, השחקן לא. למה? כי לא רציתם להיות איתם תחת אותו גג? זה נקרא אגו (אגב אני מכבד את זה לחלוטין, גם אני חושב שזה מטומטם מאוד לאחד את הארגונים ולצפות שיהיה הוקוס פוקוס ופתאום אנשים שהיו אויבים יהיו אחים לנשק).

אני לא צריך לציין שאני בעד השחקן ה12 במאה אחוז בכל מה שהם עושים, אבל אני חושב שצריך להציג את האמת כמו שהיא ולהבין שגם השחקן עזה המון טעויות לאורך השנים והכדור בידיים שלו - לא פחות משל האולטראס.

נ.ב אני מעריך מאוד את הארגון, אז אני מבקש בלי תגובות זועמות על מה שכתבתי (אין מילה אחת שיש בה שקר), אלא שמי שיתייחס אליה יתייחס אלי בכבוד, אני לא נגד הארגון.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.