Jump to content

קהל

amir1008

Recommended Posts

אני לא באמת חושב (ואני מאמין שגם מי שכתב פה יסכים איתי) שהקהל הרחב היה צריך להתערב במו ידיו בסכסוך הזה, אבל כשהוא בא ומתלונן בדיעבד על הסכסוך הזה- הגיוני שגם יצפו ממנו בדיעבד, לקחת צד בזה.

ובכלל, אני אפילו לא מדבר על איזה צד הקהל הרחב היה צריך לקחת, בסופו של דבר, מי שזה מספיק חשוב לו כדי להתלונן על זה צריך להיות לו גם מספיק חשוב בשביל לעשות עם זה משהו.

למה שנעשה את זה?

אתם ה"אירגונים". אתם השולטים ביציע, אתם המבוגר האחראי.

אנחנו עדר כבשים מזויין שישיר מה שיגידו לנו לשיר ונקפוץ שיגידו לנו לקפוץ ואפילו להסתובב שיגידו עכשיו כולם להסתובב.

אבל בכל עדר כבשים יש רועה אחד.

אני לא באמת חושב (ואני מאמין שגם מי שכתב פה יסכים איתי) שהקהל הרחב היה צריך להתערב במו ידיו בסכסוך הזה, אבל כשהוא בא ומתלונן בדיעבד על הסכסוך הזה- הגיוני שגם יצפו ממנו בדיעבד, לקחת צד בזה.

ובכלל, אני אפילו לא מדבר על איזה צד הקהל הרחב היה צריך לקחת, בסופו של דבר, מי שזה מספיק חשוב לו כדי להתלונן על זה צריך להיות לו גם מספיק חשוב בשביל לעשות עם זה משהו.

פה הבעיה. הקהל הרחב לא צריך לקחת שום צד, הארגונים צריכים להסתדר ביניהם ולהגיע לפשרה

בסופו של דבר כל העשר אלף אוהדים שבאים מידי שבת לבלומפילד לכולם יש מטרה משותפת אחת וזה לדחוף את מכבי לניצחון

אתם מדברים על חרא עידוד ושהקהל הרחב אדיש, לקהל הרחב נמאס לעמוד באמצע ולא לדעת מה לעשות אז כן הקהל אדיש והקהל לא מעודד.

שתהיה אחידות בקהל ובכל חלק בבלומפילד ישמעו איזה שיר שרים כולם הצטרפו ויעודדו בחלק גדול מהמחשק

הפיתרון היחיד שיכול להיות זה ששני הארגונים ישבו באותו שער וכל האנשי גדר משני הארגונים ושני הגושים יהיו ביחד ויהיה שיתוף פעולה.. חלום רחוק והזוי.. אבל יש תקווה.

אף אחד לא מבין מה קורה ביניכם אז כיצד ניתן לעזור בזה ולתת יד?

בכל פעם שמישהו מעלה נושא או כותב תגובה בנושא הזה ישר חוסמים/עורכים אותו.

למה שנעשה את זה?

אתם ה"אירגונים". אתם השולטים ביציע, אתם המבוגר האחראי.

אנחנו עדר כבשים מזויין שישיר מה שיגידו לנו לשיר ונקפוץ שיגידו לנו לקפוץ ואפילו להסתובב שיגידו עכשיו כולם להסתובב.

אבל בכל עדר כבשים יש רועה אחד.

אני מזמן לא בשחקן (סיבות אישיות, נשארתי תומך בארגון מהצד ואפילו מנוי השנה אין לי) ואני אישית ציפיתי מכם לעשות את זה קודם כל כי אתם אוהדי מכבי. כי ראיתם מספיק בשביל להבין עם מי יש לכם עסק (בשני הארגונים), כי חשבתי שצריך להיות ברור גם לכם שזאת טובת מכבי - כמובן שאם תבואו ותגידו עכשיו שאתם מעדיפים את האלטרנטיבה לשחקן ה-12, אז לא יהיה לי מה להגיד בנושא ואתם צודקים. בכל אופן, לעניות דעתי (ובאמת לעניות, אני לא מתיימר להיות איזה מי יודע מה), מי שבאמת היה חשוב לו הבין מי נגד מי ולמה ועל מה כל המהומות.. הבין. היו מספיק אנשים שהבינו ומבינים גם היום, אבל לא היה חשוב להם מספיק לקחת צד והעדיפו להשאר מהצד ולהמשיך להיות ה"עדר" שלא נוקט עמדה ורק ממשיך לשאול עוד ועוד שאלות את הצד החיובי בכל העסק (דומה משהו, להבדיל אלף אלפי הבדלות, לאיך שמתנהגים בעולם לסכסוך הישראלי פלסטיני - כל השאלות והציפיות מישראל. הצד השני מסכן וחלש וכמה שהוא מראה כל פעם מחדש את האחריות שלו לדברים - סולחים לו ומעלימים עין, וממשיכים לדרוש מהשחקן לפתור את המצב.

אני אישית (שוב לא מייצג את השחקן, בנעליים של מישהו מבחוץ) חושב שלקהל הרחב יש אחריות גדולה מאוד למצב הזה ובאיזשהו מקום, קשה לי להגיד את זה, אבל מגיע לו המצב הזה. וגם אני סובל ביחד עם כולם, ניסיתי להשפיע, אולי לא מספיק (בטוח שלא), אבל כמו הרבה אנשים אחרים שניסו, התייאשתי מה"עדר". חבל, אבל זה מה יש.

אני מזמן לא בשחקן (סיבות אישיות, נשארתי תומך בארגון מהצד ואפילו מנוי השנה אין לי) ואני אישית ציפיתי מכם לעשות את זה קודם כל כי אתם אוהדי מכבי. כי ראיתם מספיק בשביל להבין עם מי יש לכם עסק (בשני הארגונים), כי חשבתי שצריך להיות ברור גם לכם שזאת טובת מכבי - כמובן שאם תבואו ותגידו עכשיו שאתם מעדיפים את האלטרנטיבה לשחקן ה-12, אז לא יהיה לי מה להגיד בנושא ואתם צודקים. בכל אופן, לעניות דעתי (ובאמת לעניות, אני לא מתיימר להיות איזה מי יודע מה), מי שבאמת היה חשוב לו הבין מי נגד מי ולמה ועל מה כל המהומות.. הבין. היו מספיק אנשים שהבינו ומבינים גם היום, אבל לא היה חשוב להם מספיק לקחת צד והעדיפו להשאר מהצד ולהמשיך להיות ה"עדר" שלא נוקט עמדה ורק ממשיך לשאול עוד ועוד שאלות את הצד החיובי בכל העסק (דומה משהו, להבדיל אלף אלפי הבדלות, לאיך שמתנהגים בעולם לסכסוך הישראלי פלסטיני - כל השאלות והציפיות מישראל. הצד השני מסכן וחלש וכמה שהוא מראה כל פעם מחדש את האחריות שלו לדברים - סולחים לו ומעלימים עין, וממשיכים לדרוש מהשחקן לפתור את המצב.

אני אישית (שוב לא מייצג את השחקן, בנעליים של מישהו מבחוץ) חושב שלקהל הרחב יש אחריות גדולה מאוד למצב הזה ובאיזשהו מקום, קשה לי להגיד את זה, אבל מגיע לו המצב הזה. וגם אני סובל ביחד עם כולם, ניסיתי להשפיע, אולי לא מספיק, אבל כמו הרבה אנשים אחרים שניסו, התייאשתי מה"עדר". חבל, אבל זה מה יש.

אני שואל באמת בלי ציניות*

מה זה "לקחת צד" ו"לנקוט עמדה" ?

נגיד אוהד רגיל שלא קשור לארגונים אבל מכיר את הסיפור ולדוגמא תומך בשחקן , מה מצופה ממנו לעשות?

דיברו פה על קוסמן.

לקוסמן היה משפט שהוא היה חוזר עליו כל פעם "מנהיג הוא קורבן".

הוא קורבן, כי לא משנה כמה הוא יתן, ידפוק את החיים שלו וישקיע פי מיליון מהשאר, תמיד יבואו אליו בביקורת בלי פרופורציה.

הוא קורבן, כי הוא עובד ומפסיד מההנאה שלו, כדי שהקבוצה ואחרים יהנו.

הכי כיף לבוא ליציע עשר דקות לפני, ולצאת דקה אחרי וככה שבוע אחרי שבוע.

איציק אמר את זה בהקשר לכך, שכל מי שנכנס לפעילות ביציע צריך לדעת ולהבין שלא תמיד יצפה לו דבש, ואולי במקום מסויים לקבל את זה באהבה.

אז אם לפעמים בנאדם מתפוצץ, וכל מי שהכרתי מאז 2002 שהיה פעיל ביציע הזה סוחב בבטן דברים על "הקהל הרחב", לא צריך לעשות דרמה.

לא בטוח שחלקכם אחרי שנים של פעילות ואכילת חרא בשביל הקבוצה/יציע הייתם מגיבים שונה ממי שהגיב, אחרי שכל שבוע מטרטרים לו את השכל פה על משהו שהוא לא אשם.

"הקהל הרחב" שלנו בניגוד לסטיגמה הוא קהל טוב, זה לא אומר שאין לו מינוסים (למשל, אוהב לדבר ולבכות המון על מחאות בלה בלה, אבל מאז שהתחילו מחאות מסודרות ב04 הוא כמעט תמיד ידע להתהפך ברגע האמת), אבל יש לו כמה זכויות בשנים האחרונות כמו זה שהוא מגיע בכמויות יפות למרות החרא (יש טעם להזכיר איך נראו קהלים אחרים שהיו בשנים דומות למה שעברנו פה?).

גם בנושא של האולטראס לדעתי "הקהל הרחב" עשה כל מה שהוא היה יכול לעשות.

הוא נצמד לשער 13 שהשחקן עבר לשם, עבר איתו לשער 8, די בודד ולא תרם למי שנתפס אצלו כבעייתי.

בקיצור, אני לא רואה משהו שהוא היה יכול לעשות מעבר לזה. אני אישית לא ציפיתי שאנשים שלא קשורים ולא במעגלים הקרובים יבואו ויקחו חלק במכות.

בקיצור, אחרי שהנושא מיותר הזה נטחן, נעבוא לתכל'ס.

השחקן ה-12, עובדתית, הוא הגוף היחידי ביציע הזה שויתר והתפשר מאז שהסיפור הזה התחיל לפני כמה שנים.

אין לי כוח לגלול את כל הויתורים/פשרות לאורך השנים, אבל דחילק, כדי שיהיה שקט ביציע הזה אנשים עברו יציע/ישבו בפאב/ויתרו על התרמות/תפאורות ואלף ואחד דברים.

עידכון?

בקיץ היה ניסיון להגיע לאיזה הסכמות. לא הגיעו.

זה נגמר בזה שהשחקן ה-12 הוריד כל סממן שלו ביציע (דגלים/שלטים) במשך חודש וחצי עד שהוא גילה כרגיל שבסוף הוא היחידי שעושה פה משהו ומוותר.

אז פתרון קסם לסיפור הזה אין.

אני רק יודע שזה לא תלוי רק בשחקן ה-12, ועובדתית, השחקן ה-12 זה הגוף היחידי ששנים פה עסוק רק בלוותר ולוותר עד שבעיני חלק הוא סמרטוט, כך שאת התסכול המוצדק שלכם אל תפרקו על האנשים היחידים שלאורך השנים הורידו מהאגו שלהם.

ועוד משהו לסיום,

אין ספק ששני הגושים האלה והפיצול זה מטרד, אבל בואו גם נהיה כנים קצת עם עצמנו.

מחר בבוקר יש גוש עידוד אחד. יש חצי שנה-שנה של התלהבות מהקטע ההיסטורי. בסוף שזה יהיה שגרה, חלק נכבד מהאנשים שהגיבו בנושא הזה יחזרו לשבת בשקט ביציע.

מי שחושב שגוש עידוד אחד זה הוקוס פוקוס לעידוד חלומי, שיקפוץ לארכיון הפורום 8 שנים אחורה שהיה גוש עידוד אחד. גם אז כל כמה זמן התלוננו על העידוד.

אז בוודאי שגוש עידוד אחד זה האידיאל, אבל לא פחות מזה, ואולי אפילו יותר, אידיאלי שאנשים יפתחו את הפה ביציע, ולא רק אחרי גול.

זיו אין לי בעיה עם כל מה שאתה אומר

אבל בקשר לגוש אחד שברגע שיהיה לנו אחד כזה נוכל להשתפר ולהתקדם עם שנים במקום להיות בברקס מ2007

למספיק אנשים ביציע יש רצון לפתוח את הפה ולא רק בגולים אבל כבר אי אפשר להבין לאיזה שיר אמורים להצטרף בתוך הקראחנה של הגושים אנשי גדר ותופים הזאת

אני לא חושב שאנשים פה (לפחות רובם) פורקים תסכול על החברי ארגון פה, פשוט ההאשמה הזאת של הקהל הרחב מצד הארגון פה אין לה שום קשר למציאות וזה מה שצרם לי פה בנושא הזה

גוש אחד ברור שעדיף, אין פה בכלל דיון.

אבל אתה תגלה שגם זה לא הוקוס פוקוס כמו שאנשים אוהבים פה כל שבוע לדבר, וגם שיהיה גוש אחד יהיו אנשים שלא יפתחו את הפה.

בדרבי הייתי בפינה של שער עם 13 ולא שמעתי את האולטראס, וככה אני מניח שכל שער 11 לא שמע מערבולת, ולא ראיתי שכל היציע עף.

אני זוכר את הימים שהיה פה גוש אחד או ששני הגושים היו קרובים והיה ביניהם שת"פ.

ועדיין כמות התירוצים של אנשים למה הם לא מעודדים היתה גדולה. מזה שבגוש יש "ילדים" ולא מתאים להם דרך שאין חשק ועד שאין כוח ועוד אלף סיפורים.

באלף קבוצות בארץ יש גוש אחד ואני לא רואה טירוף פסיכי בכל הליגה.

יש כמה אלמנטים שדרושים לעידוד טוב שמתחלקים בין מי שמארגן עידוד (ואפילו הנהלה) ולבין הקהל שיפתח את הפה ולא סתם יעמוד, לא הכל קם ונופל על גוש אחד.

ושוב, זה לא סותר עדיפות לגוש אחד, וברור שגוש אחד עדיף ואין פה שאלה.

היה מביך.. אפילו צהוב עכשיו כמו שצריך לא שרנו.

וכנראה שאני תמים אבל תמיד חשבתי שבאמת יש אנשים שזורקים את הצעיף בהגיע הזמן שתבינו...

מצאתי את עצמי זורק את הצעיף לבד, גם בגוש לא היה אחד שזרם.

אני משתדל לא להתייחס בד''כ לזבל שיוצא לך מהמקלדת

אבל שאתה כותב את השיט הזה אתה ראסמי מתכוון לזה? אתה באמת חושב שמישהו שלא קשור ואין לו מושג על מה הבאלגן ועל איזה שלט רבו הפעם

היה צריך לעשות פעולה כלשהי בסיפור הזה?

אההה אין מושג.

אז ראית ילידם מקבלים מכות ואין לך מושג?

סבבה אחי.

אבל צודק, האשמה היא לא שלך, אתה מסתכל על הכל מהצד, במקום לבוא ולהגיד חאלאס, כל אחד זכותו לעשות מה בזין שלו (לא זכור לי שחבר בשחקן אי פעם עמד למישהו עם אקדח על הראש כדי שיעודד), אתה בא ואומר למה לא יושבים איתם ולמה אין שני גושים?

וואלה לכל אחד מאיתנו יש אחריות שלא עצרנו גורם כזה, אלו אנשים שלא צריכים להיות חלק מהיציע והם הגורם.

אל תקשקש במח, תגיד שאתה רוצה לשבת בפינה שלך ולהעביר ביקורת, זה מותר, רק שמתייחסים לזה אחרת.

ואם זה זבל שיוצא לי מהמקלדת, אז אני גאה בזבל שיוצא לי ממנה טוב אחינו? אחלה יום.

צודק אחי, אין פה בכלל שאלה...זה שאין גוש, בגלל זה העידוד חרא.

מעניין כמה חרא היית אוכל ממישהו אתה בעצמך.

בעונה שכזאת אחרי עשור עלוב במיוחד. גוש אחד ואחדות בשער 11 תביא אותנו לרמות אחרות של עידוד, לכל דבר יש פתרון.

וכל נושא האלימות- יש הבטחה מהארגון השני שיפסקו. זה כבר לא תירוץ, ולא שחס וחלילה אני מצדיק את כל המכות שהיו.

כיום אנחנו הקהל הכי חלש מהגדולות, עם הפוטנציאל הכי גבוה.

גוש אחד הוא הפתרון לכך, ולבוא ולחשוב מה יקרה עוד שנה כאשר נהיה גוש אחד, זה כבר לא אידיאלי. חושבים על ההווה והמצב כיום, וכיום צריך איחוד.

ואל תגידו שזה לא אפשרי, זה אפשרי ויש גם נכונות מהאולטרס, שגם מאסו במצב.

אני מבין את החוסר אהבה (בלשון המעטה) בין שני הארגונים, אבל האהבה למכבי צריכה להיות גדולה יותר מאשר השנאה בין הארגונים. מקום 1 בליגה, שני סיבובים לפנינו, זה הזמן הנכון.

גוש אחד לא כזה קריטי כמו שמתארים פה.

העידוד של האולטראס גם ככה חלש אולי חוץ מ2-3 אנשים שמעודדים.

יש המון אנשים שראיתי אותם הסביבת הגוש והשנה הם הולכים ומחבקים את המעקה מקדימה או סתם בורחים הצידה, אין על מה להעיר אבל זה סתם חבל.

כדי שיהיה שינוי מי שזה מציק לו שיבוא לקירבת הגוש, באמת שמספיק גוש של 25 איש כדי להרים עידוד טוב מאוד ב11.

אתם צריכים להבין שגוש אחד לא יפתור את כל בעיות העידוד ופתאום יהיה עידוד של 90 דקות של טירוף, אבל אם כל אחד פה יהיה כמה שיותר קרוב לגוש ויתן קצת יותר ממה שהוא נתן עד עכשיו, לא מבקשים שתקפצו 90 דקות אבל תצטרפו בחלקים יותר גדולים במשחק אז העידוד יילך לכיוון הנכון 

אתם מדברים שטויות, כי גם ה 2-3 אנשים האלה של האולטראס קוטעים את השירים של השחקן. כיום בבלומפילד יש שני שערים 10 ו 11. שער 8 מבולבל כל הזמן ולא יודע מה לשיר, ויש פילוג מטורף ועידוד ירוד. אני מזמין אתכם לשבת משחק אחד בשער 10 כדי להבין על מה אני מדבר, אי אפשר להבין משם מה השחקן שר, גם שמתאמצים.

גוש אחד הוא הפתרון

כל המצב הזה הוא אבסורד. בהתחלה היו ויכוחים, עכשיו בנו גדר בין 10 ל-11,

בסוף גם יהיה עמוד ענן. מתי כבר יהיו שיחות שלום במדריד?

יציע של 2,000 איש ושני ארגונים, אין דברים כאלו.

אם אנשים לא מצליחים להגיע להסכמות, כדאי לפחות שאחד מהצדדים -

זה שכן רוצה להגיע לפיתרון - יערב את ההנהלה. אני מקווה שעם כל ההשקעה

שלה בתחום הקהל, היא תנסה לעזור גם בזה.

נכון, אני לא חושב שברגע שיהיה גוש עידוד אחד ייפתרו כל בעיות הקהל

של מכבי, אבל זו בטח התחלה, והתחלה טובה.

מה גם שאני באמת מאמין שבעניין הזה, השלם גדול מסך חלקיו.

לשבת בשער 7/8/13/2 ולראות שני גושים מעודדים זה פשוט מופרך.

זה כמו כבשה ושני רועים, היא לא יודעת אחרי מי ללכת...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.