Jump to content

קהל

amir1008

Recommended Posts

לגבי כל השאר?

באמת, אתם רואים ילדים שמציקים להם, מכים אותם, קורעים להם תופים, שבוע אחרי שבוע אחרי שבוע, אל תהיו תמימים.

עכשיו אתם מגלגלים עיניים ומצביעים לשמים, יש פה אחריות של כל אחד שלא עשה עם זה כלום, והתעלם (כן זה נשמע קלישאתי)

אני משתדל לא להתייחס בד''כ לזבל שיוצא לך מהמקלדת

אבל שאתה כותב את השיט הזה אתה ראסמי מתכוון לזה? אתה באמת חושב שמישהו שלא קשור ואין לו מושג על מה הבאלגן ועל איזה שלט רבו הפעם

היה צריך לעשות פעולה כלשהי בסיפור הזה?

אני אל מצפה לכלום אח שלי.

אני הראשון שאמר שההנהלה הזאת הנהלה של נבלות ששמה עלינו זין, הכל ייצא החוצה בסוף, אתה לא אוהד ולא רלוונטי, שים כסף ושתוק, זה מה שאתה צריך לעשות מבחינתם.

משטרה שמשטרה.

אתה מציע פתרונות, ותעשו ותעשו ותעשו, תפאדל בוא תנסה, הלוואי תצליח.

*למען הסר ספק, זה חלק גדול בזה שהעונה התייאשתי ואין לי מנוי בכלל, ביחד עם העלאת המחירים של מכבי שלא מצדיקה לדעתי את המחיר פשוט לא היה כדאי כבר לשלם בשביל ריבים וחרא.

** אני לא חבר בשום ארגון, בעברי הייתי, היום כבר לא.

זו דעתי האישית בלבד.

עכשיו תראה כמה אתה מצחיק:

לדעתי הבעיה הסתדרה, אבל כל עוד יש שני ארגונים אז בחיים זה לא יחזור, כלומר הבעיה לא נפתרה כי על זה פתחת את הנושא.

אח"כ אתה מתלונן על הגוש שאנשים בו מעודדים נון סטופ אבל מודה שאתה לא, אז מה אתה מעביר ביקורת? כנס לגוש קפוץ כמו מניאק 90 דקות, תקרע את עצמך בלי הפסקה, ואז תתלונן (או שיותר נכון תראה כמה זה חרא שבאים אליך בתלונות מפגרות).

לגבי כל השאר?

באמת, אתם רואים ילדים שמציקים להם, מכים אותם, קורעים להם תופים, שבוע אחרי שבוע אחרי שבוע, אל תהיו תמימים.

עכשיו אתם מגלגלים עיניים ומצביעים לשמים, יש פה אחריות של כל אחד שלא עשה עם זה כלום, והתעלם (כן זה נשמע קלישאתי)

ברנדון רוי, תרגיע...ומהר.

כשתעשה פסיק ממה שעשה המשתמש ותבין את כמות החרא שהוא ואנשים כמוהו אכלו, אתה תשפיל מבט לפני שאתה מקליד בכלל...תכבד את האנשים שאתה בבית שלהם.

מי שחסר תקנה זה כל מי שעמד והתסכל על כל המצב הזה ולא הזיז אצבע.

ומה זה אין תקווה?

כי סוייר אמר? עם כל הכבוד לכולנו פה? לא אנחנו נקבע.

שאנשים יזיזו את עצמם ויירדו מהעצים שלהם של עלק מנהלי העולם דברים יזוזו.

ככה זה בעולם...כל עוד לא יפתרו את זה זה יישאר ככה.

אני לא מצחיק אתה פשוט לא מבין

הבעיה הסתדרה שהיציע חולק=מכות אין כבר מכות אני בשער 11 ולא היה השנה מכות נקודה!

אז אף אחד לא ירק עליכם השנה אף אחד לא קרע תוף לא הרביץ ולא נעליים

אבל זה לא פתר את המשחק למי יש גדול ואני ישיר מה אני רוצה ואתה תשיר מה אתה רוצה וקיבלת בן זונה של עידוד סלט

אני לא מציע פתרונות ולא באתי להציע פתרונות כי אני לא זה שיפתור את הבעיה

לא אני

לא אתה

לא סוייר

ולא אף אחד מהקהל הרחב

רק נציגים משני הרגונים שיגדילו ראש

ותאמין לי אם כל הקהל היה מעודד כמוני היית מקבל עידוד רציף לבערך 60 דקות מהמשחק איצטדיון שלם

וזה משהו שאתה חותם עליו בעיניים עצומות כי כרגע זה מסתכם בכ5 דקות משחק שהקהל באמת מעודד

פישנזון, כבוד צריך לדעת לתת ולא רק לבקש.

כשמתנהל פה דיון יפה ומישהו בא, מגחך(חחח..) ומעליב(אפסים...), אני לא אתן לו כבוד גם אם אחיו הוא זה שהחייה את הגב והגליל.

זו ההודעה הראשונה שלי בעלת אופי כזה בפורום(ואני פה לא מעט) יכול להיות שזה בעיקר מראה על איך הבנאדם הזה נותן כבוד לאחרים פה.

יכול להיות שזה באמת מתסכול או כעס על המצב, אני לא מש"קית ת"ש ואני לא צריך לסבול תסכולים פה של אנשים כמו שאף אחד לא צריך.

ויכול להיות שזוהי כל מהות הסכסוך, הסמנטיקה שאתם מחפשים לקדש ולא הפרקטיקה עצמה. אבל לא נדע לעולם, כולכם שותפים לסוד הגדול. זה ורצל ארלוזרוב. מי יודע מי גדול יותר.

כשמתנהל פה דיון יפה ומישהו בא, מגחך(חחח..) ומעליב(אפסים...), אני לא אתן לו כבוד גם אם אחיו הוא זה שהחייה את הגב והגליל.

זו ההודעה הראשונה שלי בעלת אופי כזה בפורום(ואני פה לא מעט) יכול להיות שזה בעיקר מראה על איך הבנאדם הזה נותן כבוד לאחרים פה.

יכול להיות שזה באמת מתסכול או כעס על המצב, אני לא מש"קית ת"ש ואני לא צריך לסבול תסכולים פה של אנשים כמו שאף אחד לא צריך.

ויכול להיות שזוהי כל מהות הסכסוך, הסמנטיקה שאתם מחפשים לקדש ולא הפרקטיקה עצמה. אבל לא נדע לעולם, כולכם שותפים לסוד הגדול. זה ורצל ארלוזרוב. מי יודע מי גדול יותר.

אתה צריך להבין.

לא מספיק שa2z עושה ועושה ועושה ורק אוכל חרא ומאשימים אותו בדברים שהוא לא יכול.

הוא גם מגיע לפורום (הבית שלו) ולא רק שומע ביקורת גם רואה אנשים כמוך שדורשים ממנו דין וחשבון.

הכי כיף זה להיות במצב שלך

מהצד, לדרוש לקבל את כל המידע ואח"כ אולי לעזור.

ברור שלא אתה ולא אף אחד אחר פה בחיים בשום סיטואציה יקדיש מספיק זמן כדי לנסות (ולהכשל) לפתור את הבעיה ביציע

אבל לזיין בשכל בפורום לא עולה זמן/השקעה/כוח. אז מה אכפת לך?

אז תמשיך לבקר ולהאשים ולדרוש, ותיהיה רק אחד מהמוני האנשים שעושים את זה (מתום לב, מבורות)

ותקבל תשובות מזלזלות, כי זה מה שמגיע לך.

שוב שני הארגונים לא מעניינים אותי כארגונים.

אם יוכיחו לי שהדבר הכי טוב זה בלעדיהם, אני הראשון שאומר לפרק הכל.

אני מגחך, כי כולם פה גיבורים בתאוריה ויודעים לבקר, אבל לא עשו שום דבר, הרי כמה קל לעצום עיניים ולהאשים את כולם חוץ מלהגיד וואלה...אולי גם אנחנו לא בסדר?

גם אני הלכתי באמצע כי נשבר לי, נמאס לי להקשיב, לשמוע, להבין, להתעסק...זה גם לא בסדר..אבל ראבאק, לפחות ניסיתי, לא ישבתי בפורום וטחנתי את השכל כמה כולם לא בסדר.

וואלה יכול להגיד לך, שלהפריד בין היציעים זה ראש קטן.

ואז יושבים לי כל מיני אנשים בבית של חברים שלי, ומזיינים את המח, עכשיו להגיד לך את האמת? הם חבורת אהבלים, כי אם היית אצלי בבית מדבר ככה, היית טס מהחלון עם כפכף בראש ומנסה להבין מה היה לא בסדר בזה שאתה יורק לי על השטיח.

אז אותו משתמש (וגם אני) לא אוכלים את זה.

לא טוב לך? עשה משהו, או סתום ת'פה.

כל מי שישב ושתק ובחר לא לקחת צד (כמו שאמרו פה כמה אנשים בנושא פוליטיקה, לא להצביע זה הכי גרוע) שלא ידבר גם עכשיו, מי שבחר להיות דג? שיפתח גם זיכרון של דג.

תגידו,יש מצב שנפתח פורום זמני כזה משותף לאולטראס ולשחקן וננסה לפתור שם ת'בעיה?

כי אם לא תפתר הבעיה של הארגונים אין סיבה להאשים ת'קהל.

הפתרון הוא לחזור לשער 8 חייב לחזור

ועודד 90 דקות ולא 10 דקות

אין שום סיבה כש10 ו11 פרודים זה מזה, זה יהיה אותו דבר...

תגידו,יש מצב שנפתח פורום זמני כזה משותף לאולטראס ולשחקן וננסה לפתור שם ת'בעיה?

כי אם לא תפתר הבעיה של הארגונים אין סיבה להאשים ת'קהל.

אחי יותר קל לעשות שלום בין ישראל לערבים מאשר בין האולטראס לשחקן

אתם מתלוננים פה בפורום ואתם יודעים שזאת לא הכתובת הבעיה היא עם האולטראס שעושים פרינציפ

אני לא קשור לשום ארגון ואני לא יושב ב-11 מהצד אני רואה איך הכל מתנהל ובתאכלס לקהל הרחב נמאס מכל המשחקים האלה אז פשוט לא מעודדים

זה נראה מגוחך מהצד שבשער 10 שרים שיר אחד ובשער 11 שיר אחר

ומתי שיש את הרגעים של ההתעוררות וכל הקהל מצטרף למשל לשחקן אז האולטראס ממשיכים בשלהם ושרים שיר אחר, מידי פעם אין להם ברירה אז הם שרים עם כולם אותו דבר.

חבל שאנחנו במצב כזה שער 11 יכול להיות שער מפחיד ובמקום זה מתעסקים במשחקי אגו ובמלחמות, תראו את יציע ג' ואת שער 5

אפילו אתמול אוהדי בית"ר שהם עודדו כל המערבי שם קפץ בטירוף והיה יפה לראות את זה.

מרוב אירגונים ואגו אנשים שוכחים שאנחנו באים בשביל לעודד את מכבי ושכל אחד עושה מה שבזין שלו זה לא תורם במיוחד

אני זוכר את זה אפילו הייתי בארגון עד אותה תקופה

אתה תתפלא שהרוב פשוט לא רוצה לדעת וטוב מאוד שאף אחד מסביב לא דוחף את האף שלו לברדק הזה ובצדק.. אנשים באו לכדורגל לא לפוליטיקות ארגונים שלא יגמרו בחיים

שניכם כמובן מייצרים לעצמכם איזו הוויה כזו שאנחנו בעצם פרזיטים ושאר הדוגמאות.

אני זוכר כשהייתי בשיחת פתיחה של השחקן לפני כמה שנים(טובות) ואיציק(בן אדם זהב) דיבר אודות הארגון שמתגבש הוא לא הזכיר רצון עז להכרה, אידואלוגיות, חשאיות ואובססיביות. הוא הזכיר דברים אחרים, פשוטים יותר, שונים. משהו כנראה השתבש בדרך כי פה אנחנו בעיקר מקבלים גידופים כי לא לקחנו חלק באיזשהו תצורה של הארגון ובאיזשהו שלב. כן, כאילו עוד בחבלי הלידה הראשונים של המאבק ששתם לדבר.

כל הזעקה הזו שלכם כנגד חלק מהמשתמשים היא כי בסך הכל רצו לדעת על מה באמת הסכסוך, מול מה אנחנו עומדים כרגע, איך אפשר לנסות ולעשות דברים במסגרת המצב הקיים. לא מי אשם ומה גרם למצב להגיע לכדי כך. זהו כל חטאינו. יכול להיות שאתם רואים את זה כחוצפה(בעצם לא יכול להיות, בטוח), אבל מכמות האנשים שרק ביקשה לשאול, כנראה שלא בדיוק ביקשנו לפתוח תיבת פנדורה.

והאמת? זה כבר כל-כך לא מעניין אותי. אחזור למשבצתי הצנועה בפורום שבה אני לא מתעסק בנושא ולא מחכה לתשובות מאנשים שיש להם תחושה שהם קיבלו בעלות על הקבוצה.

לא כתבתי פה הרבה זמן, ואחת הסיבות היא שפשוט היא אפשר.

בתקופה האחרונה ניהיה פה טרנד די מכוער, אי אפשר לבקר ולהביע דעה בנושא הקהל,

שניה אחרי שמשהו מנסה לעשות את זה, מגיעים לנושא נציגים מכל קצוות היציע ופשוט בוחרים לצאת עליו באופן אישי, וכמובן, אף אחד מהם לא מסוגל להודות בטעות שלו. כל אחד חושב שהוא צודק ולא משנה מה יגידו לו, יש יגידו שזה שטיפת מוח, אחרים יגידו ראש קטן, אני אומר לכם, זה מביך.

להאשים את הקהל הרחב זה לא בדיוק נכון, בלי הקהל הרחב שני הארגונים לא היו מתקיימים, לרוב יש שיתוף פעולה בין הקהל הרחב לארגונים, בתקופה אחורנה שנמשכת די הרבה זמן הקהל הגיע למצב שהוא סולד מהארגונים, מהסיבה הפשוטה והנכונה מצידו, הוא לא יודע מה קורה, זה לא באמת מעניין אותו (היו פה עשרות נושאים על הריב המתוקשר) כי הוא כבר נכנע מלהבין. עצם זה שהארגונים מתקיימים, הם בעצם לוקחים חסות על הקהל, כשטוב? הם צריכים לזכות למחמאות והמון תודות, כשלא טוב? הם צריכים לקבל כל ביקורת, מכל אוהד. מתמטיקה די פשוטה.

לא קראתי את כל הנושא אז אני לא יודע אם הזכירו את זה או לא,אבל אתמול בגלל שמישהו הסתיר לאנשים תמשחק עם מטרייה עוד רגע רבו איתו מכות והיו עוד כמה רגעים שאין לי מושג למה אבל שוב כמעט היה מכות ויש מקרים רבים כאלה בקהל שלנו,עצוב.

מצד אחד אתם יודעים להתלונן ולצאת על הארגון בפורום שלו, אבל מצד שני אתם יודעים יפה לפתוח נושאי אהבה אחרי ניצחונות ולהעלות את התפאורה האחרונה לקובר פוטו. הנושא נהיה מיותר רצח.

מצד אחד אתם יודעים להתלונן ולצאת על הארגון בפורום שלו, אבל מצד שני אתם יודעים יפה לפתוח נושאי אהבה אחרי ניצחונות ולהעלות את התפאורה האחרונה לקובר פוטו. הנושא נהיה מיותר רצח.

כשטוב? הם צריכים לזכות למחמאות והמון תודות, כשלא טוב? הם צריכים לקבל כל ביקורת, מכל אוהד. מתמטיקה די פשוטה.

ניב אתה וסוייר וכל מי שהגיב פה מטעם השחקן, צריכים לזכור דבר אחד פשוט שכנראה שכחתם בכל התגובות שלכם.

אף אחד לא הכריח אתכם לעשות את מה שאתם עושים, וזה תמיד צריך להיות לכם בראש.

מה שאתה עשית למען מכבי זה לקנות מנוי ב800 שקל כל שנה במשך אי אילו שנים, זה גם מה שברנדון רוי עשה.

כל מה שעשית מעבר לזה (ועשית) זה מבחירה שלך במסגרת החברות שלך בארגון.

במהלך קרוב לתשע שנים שהייתי חבר בשחקן, הייתי במעל עשר פגישות פתיחה ויש לי זכרון אחושרמוטה ואני זוכר בוודאות שבאף אחת מהפגישות קוסמן לא הזכיר את העובדה שהשחקן צריך להיות נבדל בצורה מסוימת משאר הקהל. מה שאני כן זוכר לעומת זאת, זה את ההפך. לחבק את הקהל הרחב, להיות פתוח לשמוע כל דבר, בטח ובטח לא להתנשא מעליהם או לקרוא להם מטומטמים.

אתם עסוקים כל כך בסכסוך הזה (בצדק) ובנסיון לקרב אליכם את הקהל (בצדק) אבל בפועל עושים בדיוק את ההפך, וחבל.

למעט כמה תגובות קיצוניות, לא היו פה או בנושאים הקודמים טענות אישיות נגדכם, אלא בסך הכל ביקורות שאתם הפכתם להאשמות ברמה האישית ונסיתם להתגונן.

מקווה שהמצב ישתפר אבל לאור העובדה שמספר המיואשים גדול ממספר האנשים שבזין שלהם לעשות משהו.

לא רואה את זה קורה.

בהצלחה

מעבירים ביקורת גבר.

אם היו כותבים פה וואלה השחקן שרמוטות עושים הכל דווקא הורסים תיציע, אז אולי ההודעה שלך הייתה נכונה.

אי אפשר להאשים תקהל הרחב.(נקודה)

הריב בין הארגונים הוא גורם גדול לכך שניהיתה אווירה מאוסה בשער 11 בבלומפילד ובכלל בקרב אוהדי מכבי.

כשאני בא עם חברים לראות משחק ויושב לדוגמא בשער 8 כל אחד מסתכל על השני במבט של -" מה שרים ?".

וזה רק הסבר למה שקורה השנה עם ההפרדה המפגרת.

אבל לא רק , זה כבר במשך כמה שנים שגורמים להרס בקהל של מכבי.

הפיתרון היחיד כניראה הוא או איחוד או פירוק שני האירגונים לאירגון אחד, כזה שיגרום לעידוד מצד גוף אחד , יקרב בין הקהל , יהווה גורם משיכה לאוהדים שיבואו במיוחד לשער 11 "כי שם מעודדים 90 דקות וכי זה היציע של השרופים" . רק ככה השתוקה לעידוד והטירוף לפני משחקים יחזור.

ההנאה יכולה לחזור רק ככה.

ברור שגם אחרי שדבר כזה יקרה(גוף אחד ביציע) אם בכלל המצב לא יהיה בשמים אבל תוך כמה עונות ופעולות משותפות אפשר לגרום לזה לקרות.

לירן אתה דוגמא לרבים אחרים שעצוב מאוד שאתם קוראים לעצמכם חברי ארגון לשעבר. ואני סיימתי עם הנושא הזה, תמשיכו להנות בשער 11 ולבכות ששום דבר לא משתנה.

לירן אתה דוגמא לרבים אחרים שעצוב מאוד שאתם קוראים לעצמכם חברי ארגון לשעבר. ואני סיימתי עם הנושא הזה, תמשיכו להנות בשער 11 ולבכות ששום דבר לא משתנה.

אני לא אגרר לזה

אתה צודק

נערך על ידי Liran

שאלה לותיקים יותר,למבינים יותר, לעמוקים יותר והכי חשוב לריאליים יותר-

ואני באמת מצפה לקבל תשובה נורמלית, האם יש משהו שניתן לעשות על מנת שהסכסוך הזה ייפסק?

גם ?לא? זאת אחלה תשובה.

תודה לעונים.

לא קראתי את כל הנושא אז אני לא יודע אם הזכירו את זה או לא,אבל אתמול בגלל שמישהו הסתיר לאנשים תמשחק עם מטרייה עוד רגע רבו איתו מכות והיו עוד כמה רגעים שאין לי מושג למה אבל שוב כמעט היה מכות ויש מקרים רבים כאלה בקהל שלנו,עצוב.

אתה כל כך צודק

אחד מהמקרים היה אני, איזה אידיוט שכמעט כפול ממני בגיל החליט שהוא לא מסוגל לעמוד על כיסא אחד , הוא חייב שניים אחד לכל רגל

היה ברור שאם אני הולך איתו מכות אני יוצא מפוצץ אבל זה עניין של פרנציפ ( חוצמזה שהייתי עם עוד חבר אז לא אכפת לי ללכת מכות)

עד שמישהו פתר תנושא ומצא לי מקום, אבל זה זה לא העניין, אם ביום אחר לא יהיה עוד מקום ואותו אידיוט יחליט שבא לו שתי כיסאות?

בקהל שלנו יש כל כך הרבה אידיוטים, והדבר הכי גרוע שאין מה לעשות עם זה, זה חינוך מהבית, וזה מגמתית הולך ונהיה רע יותר

ניב אתה וסוייר וכל מי שהגיב פה מטעם השחקן, צריכים לזכור דבר אחד פשוט שכנראה שכחתם בכל התגובות שלכם.

אף אחד לא הכריח אתכם לעשות את מה שאתם עושים, וזה תמיד צריך להיות לכם בראש.

מה שאתה עשית למען מכבי זה לקנות מנוי ב800 שקל כל שנה במשך אי אילו שנים, זה גם מה שברנדון רוי עשה.

כל מה שעשית מעבר לזה (ועשית) זה מבחירה שלך במסגרת החברות שלך בארגון.

במהלך קרוב לתשע שנים שהייתי חבר בשחקן, הייתי במעל עשר פגישות פתיחה ויש לי זכרון אחושרמוטה ואני זוכר בוודאות שבאף אחת מהפגישות קוסמן לא הזכיר את העובדה שהשחקן צריך להיות נבדל בצורה מסוימת משאר הקהל. מה שאני כן זוכר לעומת זאת, זה את ההפך. לחבק את הקהל הרחב, להיות פתוח לשמוע כל דבר, בטח ובטח לא להתנשא מעליהם או לקרוא להם מטומטמים.

אתם עסוקים כל כך בסכסוך הזה (בצדק) ובנסיון לקרב אליכם את הקהל (בצדק) אבל בפועל עושים בדיוק את ההפך, וחבל.

למעט כמה תגובות קיצוניות, לא היו פה או בנושאים הקודמים טענות אישיות נגדכם, אלא בסך הכל ביקורות שאתם הפכתם להאשמות ברמה האישית ונסיתם להתגונן.

מקווה שהמצב ישתפר אבל לאור העובדה שמספר המיואשים גדול ממספר האנשים שבזין שלהם לעשות משהו.

לא רואה את זה קורה.

בהצלחה

מאוד מאוד שמח שהגבת פה. אין לי שום הכרות איתך ודווקא בגלל זה התגובה שלך פה היא חשובה.

אני שמח כפליים שההוא שהגיב לך שהוא עצוב שאתה קורא לעצמך "רה-ארגון השחקן ה-12", הגיב כמו שהוא הגיב.

גם אם לא יפתור את על הבעיות בעולם, זה בהחלט מראה שבשום פנים ואופן אופי התגובות פה לא היה כזה שהוא זועף, מלין או מגנה כל פעולה של השחקן. ההתגוננות העצמית של המשתמשים שמייצגים את השחקן לקחו את הביקורת למחוזות אחרים בשביל להסיט את הדיון וגם לנזוף כאילו בצענו פשע מלחמה.

אגב, לירן, אני אומנם לא הייתי בעשר פגישות פתיחה אלא באחת בלבד, אבל גם אז משנתו הסדורה של קוסמן חלחלה עמוק לתודעתי. אולי כדאי לחזור אליו, לשאול אותו אם לזה הוא התכוון.

ושחלילה מישהו יחשוב שיש לי איזה כוונות נסתרות, אני חושב שהתפאורות והתצוגות עידוד שלכם בענפים זניחים יחסית כמו הכדורעף והכדוריד ראויות לשבח בכל במה אפשרית. אבל עם השבחים גם אפשר לשאול ולתהות על דברים מסוימים. בשביל לשפר אותם, לא בשביל לייצר אנטגוניזם. אל תקחו את זה לשם.

אני לא באמת חושב (ואני מאמין שגם מי שכתב פה יסכים איתי) שהקהל הרחב היה צריך להתערב במו ידיו בסכסוך הזה, אבל כשהוא בא ומתלונן בדיעבד על הסכסוך הזה- הגיוני שגם יצפו ממנו בדיעבד, לקחת צד בזה.

ובכלל, אני אפילו לא מדבר על איזה צד הקהל הרחב היה צריך לקחת, בסופו של דבר, מי שזה מספיק חשוב לו כדי להתלונן על זה צריך להיות לו גם מספיק חשוב בשביל לעשות עם זה משהו.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.