Jump to content

ההרכב הסופר-הגנתי של אוסקר

Shimshon

Recommended Posts

ועוד משהו, למה 4-4-2 זה מערך טוב ו4-3-3- לא? כי לפי רוב האנשים כאן אם היינו משחקים 4-4-2 היינו לוקחים פה אליפות בקלות ואוסקר סתם שם לנו מקלות בגלגלים.

מסכים (כמעט) עם כל מילה שלך, אבל רק לחדד את העניין, הביקורת והטענות היא לא למערך עצמו 4-4-2 או 4-3-3.

העניין הוא איזה שחקנים להציב ב3 קשרים באמצע, 2 דפנסיביים ואחד התקפי, או 3 דפנסיביים.

לצורך העניין, מול בית"ר הוא עלה ב3 דפנסיביים: אלברמן, ראדי, ואבו זיין.

ומול סכנין עלה עם 2 דפנסיביים: אלברמן וראדי, ואחד התקפי: גונסאלו.

אני זוכר מצב נוסף של עטר בדקה הראשונה של המחצית השנייה ועוד איזה מהלך מסוכן שלנו

תנסה להיזכר לעומת זאת במשחקים של סכנין מול הפועל וחיפה - חיפה הוציאו איתם תיקו, והפועל ניצחו עם טעות שופט, ככה שזה לא רע לתת 4-0 מול סכנין.

בהקשר של הפליימייקר והקשרים באמצע - אני מאמין שמיכה יכול לשחק ולעשות את זה במרכז המגרש גם. הוא מאוד נייד ויכול לכסות שטחים בהגנה, ובהתקפה זה שחקן נוסף שיודע לטפל בכדור.

מסכים (כמעט) עם כל מילה שלך, אבל רק לחדד את העניין, הביקורת והטענות היא לא למערך עצמו 4-4-2 או 4-3-3.

העניין הוא איזה שחקנים להציב ב3 קשרים באמצע, 2 דפנסיביים ואחד התקפי, או 3 דפנסיביים.

לצורך העניין, מול בית"ר הוא עלה ב3 דפנסיביים: אלברמן, ראדי, ואבו זיין.

ומול סכנין עלה עם 2 דפנסיביים: אלברמן וראדי, ואחד התקפי: גונסאלו.

מסכים עם העיקרון של מה שאתה כותב, אבל מול סכנין לא היה שום 433. גונזאלו שיחק בצד ימין (עמד בצד ימין, לא בדיוק שיחק).

fanatic, נגד סכנין שיחקנו 4-4-2, דאבור וגונזאלו היו בכנפיים ועטר וקולאוטי חלוצים(החליפו מקומות גם במהלך המשחק).

dow, אני גם חושב שמיכה יכול להיות טוב בתור קשר אמצע, וגונזאלו לדעתי אם היה עושה קצת הגנה היה תפור למשבצת הזאת.

ועוד משהו, מה שעושים לאבו-זאייד בפורום הזה זה גועל נפש.

יש יתרונות ויש חסרונות לשיטה הזאת.

מצד אחד אנחנו באמת לא משחקים כל כך יפה אבל מצד שני, אבל זה מקנה לנו יתרון אדיר במרכז השדה שמאפשר לנו להחזיק בכדור, לקבוע את קצב המשחק, ולהתיש את היריב.

"כשאתה מחזיק בכדור, היריב לא יכול להבקיע"- ההיתרון המרכזי בתכלס.

אוסקר מנסה להטמיע פה פילוסופיה, שיטת משחק, דרך, וכל "השטויות" האלה.

את מהשהוא למד בברצלונה הוא מנסה להביא לפה(אני לא מדבר על ההרכב הספציפי הזה כי הוא לא דומה למה שבארסה משחקת. אולי על הנייר זה כן דומה אבל בפועל לא ממש).

הדברים האלה לוקחים זמן, והרבה(באופן יחסי).

אתם באמת מצפים שאחרי עשור של אכזבות בשנה אחת פתאום נדרוס תליגה?

את הפירות של השיטה הזאת אני רוצה להאמין שנניב בעוד כמה שנים(אמנם אוסקר ילך אבל אני מאמין שמיטש יישאר).

את הביקורות שיש לי אני שומר לעצמי אבל אם תסתכלו שנייה על הטבלה ובכלל על הליגה הזאת, אתם רואים איזושהי קבוצה שמשחקת יותר טוב מאיתנו? או קבוצה שנמצאת מעלינו?

fanatic, נגד סכנין שיחקנו 4-4-2, דאבור וגונזאלו היו בכנפיים ועטר וקולאוטי חלוצים(החליפו מקומות גם במהלך המשחק).

אתה בטוח? כי נשמע קצת מוזר שאוסקר ישנה מערך למשחק אחד בחצי שנה..

בכל אופן, הטענות האלו היו עוד לפני המשחק נגד סכנין, אז ככה שההתייחסות היא כן ל3 דפנסיביים/ 2 והתקפי אחד

מה שהוא עושה לנו במגרש יותר גרוע.

די כבר

אפשר לחשוב שהוא מכר אותנו

לא מגיע לו האבו זיבי ושאר הקללות שנזרקות כאן.

ידידי, הבנת את הנקודה אבל לא הבנת את הדרך שהגעתי לנקודה הזו.

המציאות היא שמחכים שניפול. אתה רואה את זה באתרי הספורט, בעיתונות הספורט הכתובה, בתוכניות הרדיו, בתוכניות הטלוויזיה. מחפשים רעל ומחכים לנפילה.

מהצד השני מצב הקבוצה טוב, אפילו טוב מאד יש שיאמרו.

אבל זה מצב שברירי מאד במכבי. מצב שיכול להשתנות בשנייה.

עכשיו השאלה איזה תפקיד אנחנו לוקחים בכל זה? מתפקדים כשומרים ולא נותנים לאויב לחצות את החומות, או אוכלים את הפתיון ומכניסים אותם אחד אחד, לאט לאט?

אתה לא תראה אותי בא בטענות לבן אדם שכתב בנושא של המשחק שלדעתו עדיף לעלות עם X במקום Y. זה חלק מהכיף של אוהד כדורגל.

אתה כן תראה אותי בא בטענות לזה שיקלל שם באמצע משחק, לזה שפותח נושא המאמן פחדן, וכן הלאה. הבנת את המהות. הדברים האלה מחלחלים ויוצרים בלאגן מתחת לפני השטח שרק מחכה להתפרץ. אתה יודע את זה.

אבל אתה באמת חושב שזה מתחיל פה בפורום? במשחק גם אני לא יכול לשמוע אנשים שמקללים שחקנים של מכבי גם אם זה השחקן שאני הכי פחות מתחבר אליו.

אם כבר מדברים אז בוא באמת נשאל מה הכוח של הפורום הזה ועד כמה הוא משפיע על היציע. אתה חושב שאנשים פה קוראים נושא של "אוסקר פחדן" ומתנהגים בהתאם במגרש? ביקורת על מערכים היא לגיטימית אבל אם תגיד לי שלדברים שנרשמים פה יש השלכות ישירות למה שהולך ביציע אז אני בעד צנזורה.

מה תפקידנו בכוח? לצנזר דיבורים על אכזבה מהרכב הגנתי? או לא לבקר אף אחד כי זה מחלחל וזה מחדיר רעל? או כמו סויר להגדיל ולעשות ואף להירשם לפורום המתחרה ולזרוע שם רעלים?

אבו זייד לא צריך להיות במכבי הוא רכש כושל. הוא היה צריך לפתוח עם מיכה ולשחק יותר התקפי ולא הגנתי כמו בדרבי.

אוקיי, אבו זייד רכש כושל. נו אז? הבייתה?

די לחרוץ גורלות. הוא שחקן צעיר ואתם שופטים אותו אחרי כמה משחקים בקבוצה גדולה כמו מכבי.

אתה לא מזהה טעות, אתה אידיוט שלא מבין אפילו שאתה לא קרוב ללהבין כדורגל ברמה של המאמן שלך.

אתה מזכיר לי את אלה שביקרו את יוהאן קרויף בתחילת הפרוייקט שלו בברצלונה, אנשים שהיום צריכים להתאבד.

כמו לשמוע פרשנים מצחיקים כמו שלמה שרף מעבירים ביקורת על צ'אבי-אנייסטה-מסי

אני אידיוט, אבל אני כולה שואל שאלות.

אתם קובעים עובדות מטומטמות בלי לדעת על מה מדובר...

אני לא מבקר אף אחד, לא אוהב את המערך הזה וזו זכותי, אני גם לא נהנה מהמשחק של מכבי יותר מדי ואם תגיד לי שאתה כן, אתה שקרן...וואלה זכותי...

אגב קנטור, כמה פרוייקטים כבר התחילו במכבי?

זכותו של אוסקר לרצות להתקדם, אבל שלא יזיין את המח, אם מיטש לא שם לו ברקס הוא לא פה...ככה שכל הפרוייקט הזה כרגע נדנדה....וכן, זה מראה לי שאני צריך להיזהר, ככה גם הייתי עושה עם העובדים שלי.

אגב משהו שהייתי רוצה לנסות משחק אחד, אמנם לא נגד חיפה אבל מול קבוצה אחרת או לפחות באימונים, קולאוטי כקשר בשלישיית הקישור.

קולאוטי תמיד עוזר להגנה בתור חלוץ, ידוע כשחקן שרץ תשעים דקות ומטריד את ההגנה של היריב ללא מנוחה, מתקל טוב, יכול לעזור מעולה במשחק ההגנה, פלוס כל היתרונות שלו שיבוא מאחורה בלי שמירה, הבעיטה שלו מרחוק היא לא חלבית כמו גונסאלו ולא בלתי מדוייקת כמו אלברמן, היא בעיטה מעולה שיכולה להביא גולים, מסירות טובות, תמיד מפרגן עם כבר לא מעט בישולים לעטר, לקחת לו כדור גובה קשה מאד לבלמים אז מאמין שבקישור הוא יהיה בכלל פקטור נוסף לשליטה בכדור, מהלך כזה יאפשר להחזיר את גונסאלו לאחד האגפים וככה יש גם קישור מעובה 3 קשרים שיודעים לעשות הגנה(לדעתי שוב, ממה שראיתי מקולואטי בשנים האלו), פלוס אפשרות טובה של מסירות ובעיטה מרחוק של הקישור(קולאוטי וראדי), גארסיה ועטר באגפים כמו שהיה בחלק מהמשחקים היותר מוצלחים שלנו השנה, וארנשואו/דאבר בחוד, אם לא דאבור חד לפחות ננצל את המהירות של ארנשואו לשפיץ, שיקבל מלא כדורים מעטר גונסאלו ובתקווה גם קולאוטי.

סתם איזושהי מחשבה שעלתה לי מכל העמים שראיתי את קולאוטי משחק השנה, הוא נראה קשר טופ לא יודע איך לא חושבים על זה.

עדיף כקשר התקפי או אולי בכנפיים למרות שאין לו מהירות אדירה.

אכן התכוונתי כקשר ההתקפי מבין ה 3, עדיין במערך 4-3-3 קשר כזה חייב לבצע עבודות הגנה בנוסף

אכן התכוונתי כקשר ההתקפי מבין ה 3, עדיין במערך 4-3-3 קשר כזה חייב לבצע עבודות הגנה בנוסף

הוא לא מתאים אבל לדעתי.

כי הוא לא מספיק מהיר.

הוא לא מתאים אבל לדעתי.

כי הוא לא מספיק מהיר.

זה בין התפקידים היחידים במגרש שאיטיות היא לא כלכך נקודת תורפה לדעתי, קח את רוב הקשרים התומכים בהתקפה שעומדים על עיגול האמצע בעולם, רובם לא כאלו מהירים ביחס לשאר הקבוצה...

זה לא שחקן זה או אחר.

זה משהו יותר גדול, לא יודע להסביר את זה.

אבל לקולאוטי היו החמצות מטורפות השנה, כנ"ל דאבור, דור. אפילו טיבי מההגנה.

שלא נדבר על אלברמן, אבו זייד או שחקנים יותר אחוריים עם החמצות גדולות.

אתה יודע מה ההבדל בין דאבור לבין דור,טיבי,אלברמן ואבו זייד?הוא החלוץ, התפקיד שלו זה לחורר את הרשת בניגוד אליהם שהם אמורים להניע את הכדור/להגן ולהכניס כדורים לחלוצים.

הכל טוב ויפה שרוצים לטפח את דאבור אבל בכושר הנוכחי שלו אולי עדיף לו לרדת לספסל ואם הוא לא יחתום בקרוב על הארכת חוזה או משהו עדיף גם להשאיר אותו שם ולהריץ מישהו אחר.

אני אידיוט, אבל אני כולה שואל שאלות.

אתם קובעים עובדות מטומטמות בלי לדעת על מה מדובר...

אני לא מבקר אף אחד, לא אוהב את המערך הזה וזו זכותי, אני גם לא נהנה מהמשחק של מכבי יותר מדי ואם תגיד לי שאתה כן, אתה שקרן...וואלה זכותי...

אגב קנטור, כמה פרוייקטים כבר התחילו במכבי?

זכותו של אוסקר לרצות להתקדם, אבל שלא יזיין את המח, אם מיטש לא שם לו ברקס הוא לא פה...ככה שכל הפרוייקט הזה כרגע נדנדה....וכן, זה מראה לי שאני צריך להיזהר, ככה גם הייתי עושה עם העובדים שלי.

יחסית לכדורגל הישראלי? אני אחושרמוטה נהנה לראות את מכבי.

הלוווווו אל תתבלבל זה שאני כותב אחרי כל ניצחון בפייסבוק את זה לא אומר שמכבי היא בארסה גם לא סיטי לא דורטמונד ואפילו לא אייאקס.... זה כדורגל ישראלי! זה בקושי עונה להגדרת המילה כדורגל, זה מה יש ואל תצפה למעבר לזה כי זה לחיות בסרט לפחות ב20 שנה הבאות.

וזה שהתחילו פרויקטים ונגמרו זאת בידיוק הסיבה שהפעם הוא מיטש שינה את הכל! זה לא אותו זבל שתמיד היה פה, הוא הביא לך צמד שלא מבייש קבוצת ראש טבלה בליגה הספרדית. הגיע הזמן שאתה תלמד להעריך את מה שיש לך ולהסתכל על המציאות שאתה חיי בה במקום לחפש בכוח את הרע (גם במקום שהוא לא נמצא)

לא מבין את הטענות על המערך 3 קשרים באמצע.

חצי מהסיבוב שיחקנו ככה וניצחנו משחקים. בסופו של דבר יש משחקים שבהחלט המערך הזה מתאים ויש משחקים שלא.

עם דאבור יותר חד. פנדל שהיה נשרק ויותר ריכוז של השחקנים התומכים, ופתאום ההרכב ההגנתי היה הופך להרכב שמנצח 4-1.

מכבי שיחקה כמו שצריך. למרות שלדעתי אכן במקום אבו זייד(שבכלל לא צריך לשחק) הוא היה צריך להכניס מישהו יותר התקפי מדהן. ובטח שהיה צריך לשנות את החילוף אחרי שחטפנו את הגול.

יחסית לכדורגל הישראלי? אני אחושרמוטה נהנה לראות את מכבי.

הלוווווו אל תתבלבל זה שאני כותב אחרי כל ניצחון בפייסבוק את זה לא אומר שמכבי היא בארסה גם לא סיטי לא דורטמונד ואפילו לא אייאקס.... זה כדורגל ישראלי! זה בקושי עונה להגדרת המילה כדורגל, זה מה יש ואל תצפה למעבר לזה כי זה לחיות בסרט לפחות ב20 שנה הבאות.

וזה שהתחילו פרויקטים ונגמרו זאת בידיוק הסיבה שהפעם הוא מיטש שינה את הכל! זה לא אותו זבל שתמיד היה פה, הוא הביא לך צמד שלא מבייש קבוצת ראש טבלה בליגה הספרדית. הגיע הזמן שאתה תלמד להעריך את מה שיש לך ולהסתכל על המציאות שאתה חיי בה במקום לחפש בכוח את הרע (גם במקום שהוא לא נמצא)

היי, אני מרוצה ממה שקורה, לאט לאט כל הזבל נעלם, גם אם לוקח זמן והם טועים בדרך.

אבל אני גם מכיר את המציאות הזאת יותר טוב ממך כנראה ומבין שאחד מהם (אם לא שניהם) יברחו בשנייה הראשונה שיש להם, ראבאק, אחד כבר עשה את זה.

זה שאתה כותב שטויות בפייסבוק לא מרגש אותי, אבל אם אתה נהנה מרבע שעה טובה, שיהיה לך בכיף.

לא נהנה מלשחק עם ראדי אבו זייד ואלברמן, שלושתם לא טובים, שלושתם גרועים ושלושתם ביחד נותנים שני פסים מדוייקים במשחק.

לא מספיק למכבי ת"א.

מעדיף להחזיר את בנין מפרישה...או לשים שם את ייני במקום אחד משלושת הליצנים.