Jump to content

פלג כנס

החתול הצהוב

Recommended Posts

השורה שציטטתי מתחת היא מ 19.11.12

והנה המקרה שאתה מתאר(ואם זה לא אותו אחד אז אפשר להסיק הרבה מהאירוע):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rgL1W1h6Fzo

המטול גז הוא נשק אל הרג ויורים אותם בכינון עקיף. לפי הזריקת אבן ברוגטקה של הבחור שנפגע, אתה יכול לשער את המרחק שבין הזורק לבין החיילים. המרחק הוא עצום. לפחות 200 מטר להערכתי ולאור המסקנה הזאת אני אומר לך חד משמעית, שלא הגיוני בעליל לירות ממטול גז ולדייק בצורה כזאת עם הפגיעה לראש. זה לא הגיוני ואתה רואה שזה לא מכוון אלא טעות בכיוון שמתבצעת לא מעט. בתבור או ב-M16 קשה לפגוע בראש ממרחק ובלחץ אז בטח ובטח שבמטול יהיה קשה. קשה מאוד לכוון במטול ובטח שכשאתה יורה גז ואתה לא רוצה לפגוע בחפים מפשע אלא לגרום לזורקים להתפזר ותו לא.

בכל אופן אני מתנגד לאלימות של חיילים כלפי אזרחים חפים מפשע ואני חושב שבד"כ צריך לנקוט באובר סובלנות כלפי זורקי אבנים, אבל אני אשקר אם אני אומר שאני לא שמח שזו הייתה התוצאה בסוף(ועוד יותר שמח שהאירוע עבר בלי התפרעויות נוספות). אבל זה כבר לדרך אגב.

נ.ב - אני לגמרי מסכים איתך שהסרטונים קשורים לשיקולי עריכה ולא למציאות בשטח. וגם אחרי הכתבה בערוץ 2 אני בטוח בזה. בסופו של דבר תמיד אפשר למצוא את הקיצוניים ולהציג את התמונה בחלקים חסרים. הלכו להפגנה ראשונה מזה שנים של חמאס בגדה. מה רצו לשמוע? "רוצים פיוס עם ישראל"?!

זה כמו שילכו להפגנה של עוצמה לישראל. מה ישמעו שם? ויוה לה פלסטין?

נו בחייאת, איזו תקשורת מזורגגת. יש הבדל בין דעות פשוטי העם לבין התכלס(אנשים לא שמו לב שציינו שם ש"מנהיגי החמאס בגדה לא יצאו להפגנה" ומי שהוביל את ההפגנה הזאת היו כל מיני משולהבים למיניהם). אני בטוח שאם נשאל אנשים מהרחוב אז 60% יגידו שצריך להרוג את כל הערבים וכל מיני סיסמאות למיניהן. אבל חוץ מהתלהמויות אין יותר מידי פרקטיקה מאחורי כל הסיסמאות האלה.

והנה המקרה שאתה מתאר(ואם זה לא אותו אחד אז אפשר להסיק הרבה מהאירוע):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rgL1W1h6Fzo

המטול גז הוא נשק אל הרג ויורים אותם בכינון עקיף. לפי הזריקת אבן ברוגטקה של הבחור שנפגע, אתה יכול לשער את המרחק שבין הזורק לבין החיילים. המרחק הוא עצום. לפחות 200 מטר להערכתי ולאור המסקנה הזאת אני אומר לך חד משמעית, שלא הגיוני בעליל לירות ממטול גז ולדייק בצורה כזאת עם הפגיעה לראש. זה לא הגיוני ואתה רואה שזה לא מכוון אלא טעות בכיוון שמתבצעת לא מעט. בתבור או ב-M16 קשה לפגוע בראש ממרחק ובלחץ אז בטח ובטח שבמטול יהיה קשה. קשה מאוד לכוון במטול ובטח שכשאתה יורה גז ואתה לא רוצה לפגוע בחפים מפשע אלא לגרום לזורקים להתפזר ותו לא.

על פניו מה שאתה אומר נשמע סביר, אבל לפי הזווית השטוחה והעוצמה שבה נהדף בחזרה רימון הגז שפגע בו, אני חושד שבנקודת הזמן הספציפית הוא היה קרוב יותר לשוטרים מאשר מה שאפשר לשער לפי הנשק שאותו הפעיל. החיתוך בין הקטע הראשון של היידוי לבין הקטע של הפגיעה הוא ברור. מכיוון שאני לא מומחה לבליסטיקה של רימוני גז שנורים ממטול, ומכיוון שהסרטון בבירור ערוך, אני חושב שאין לנו דרך להגיע למסקנה ברורה בנוגע לתקרית הזו. אני רק מקווה שצה"ל ומג"ב מקפידים להתנהל בצורה מקצועית ולטפל בצורה המתאימה במקרים של חריגה מההנחיות, כי חריגה כזו, מעבר לכך שהיא מסכנת חיים בסיטואציה שבה היה אפשר לנקוט ביותר סבלנות, עלולה להביא לתוצאות שפוגעות בסופו של דבר במצבה של ישראל (חימום הגזרה, נזק תדמיתי וכו').

אנשים פה קצת חיים בסרט.

דברים כמו הסרטון של טוני קורים וקרו כל יום.

פשוט עכשיו יש קצת הד אז אתם שומעים על זה

אני פשוט מחכה לתשובה איך אפשר להתמודד עם השרמוטות האלה בלי שסרטונים שערוכים מגמתית נגד צה"ל יגיעו לרשת ע"י הציונים הנהדרים שאוהבים חיים.

לחתור להסכם של שתי מדינות לשתי עמים, ואז לא תצטרך להיכנס להם כל שני וחמישי לכפרים.

וזה כמובן מה שיביא שקט וביטחון.

הם לא רוצים מדינה, הם רוצים להרוג אותך.

מצב הזוי.

הם פשוט לא סופרים את החיילים, הרתעה? חרטא.

שלומי, הם לא סופרים את החיילים כבר שנים. צא מהסרט שזה היה באמת שונה לפני 2, 4, 6, 10 שנים.

אין לך דרך אחרת למנוע אבנים בכל כפר שזורקים עליך [וזה קורה בהמון כפרים]. הדרך היחידה היא לא להיכנס אליהם.

טוני שאל שאלה על איך אפשר למנוע את זה וקיבל תשובה. מה הפיתרון שלך? להיכנס ולרסס את כולם? לך על זה.

לחתור להסכם של שתי מדינות לשתי עמים, ואז לא תצטרך להיכנס להם כל שני וחמישי לכפרים.

אז מה ההבדל בין 2012 ליום לפני מלחמת ששת הימים?

אתה לא באמת חושב שהמצב כיום והמצב ב-67/56/82 זהים, נכון?

הוא גרוע יותר.

סוריה עדיין סוריה, מצרים בדרך חזרה להיות מצרים

בנוסף יש לך את לבנון על הראש ואת העזתיים.

הוא גרוע יותר.

סוריה עדיין סוריה, מצרים בדרך חזרה להיות מצרים

בנוסף יש לך את לבנון על הראש ואת העזתיים.

סוריה היא אותה סוריה? בתוך כמה חודשים ספק איזו סוריה תהיה בכלל, אם תהיה. זה לא אומר שלא יהיה בלגאן גדול יותר, אבל זו בוודאי לא אותה סוריה. מה שכן, נדמה לי שהם עדיין מפעילים את אותם הטנקים שהם הפעילו בשנות ה 80, אז במובן מסויים אולי זו כן אותה סוריה...

לבנון היא לא באמת מדינה (קשה לזכור מתי היא הייתה מדינה, אם בכלל), וחוץ מחטיבת/אוגדת הטילים האירנית שמכונית חיזבאללה אין שם כלום. מצרים מאז תחילת/אמצע שנות ה 70 נשענת על תמיכה אמריקאית (אני אתחיל לדאוג כשהם יתחילו לקבל כסף אירני).

אפשר להגיד הרבה דברים, אבל האיומים הם לא אותם האיומים.

מצד שני, האיומים על העורף הם החמורים ביותר שהיו לנו מאז ומעולם. בימי המלחמות הגדולות לא היו איומים על העורף בהיקף ובנפח שיש היום.