Jump to content

בחירות בארה"ב

idan8

Recommended Posts

בתור אזרח אמריקאי אני מתבאס טילים שאני לא מעל 21, למרות שהאמת שאני לא בטוח מה הייתי מצביע, אולי אובמה לא טוב לנו כ"כ, אבל רומני?

חשוב כמעט כמו שלנו?

חשוב פי כמה וכמה יותר מהבחירות הלא רלוונטיות שלנו.

לא יודע, כאזרח ישראל אני חושב שהבחירות שלנו יותר חשובות, כמה שהתוצאות ברורות והמחשבה ששום דבר לא ישתנה פה.

אל תיתפסו על זה בכל מקרה :thumbs:

יאללה רומני!!

מאוד קשה לדעת מי יזכה סקרים במדינות המתנדנדות נוטים טיפה לאובמה אבל סקרים לא אומרים כלום כי הם לא תמיד מדוייקים אחוז שגיאה שם לרוב 4 מה שקריטי במדינות מתנדנדות כי שמה המנצח הוא בהפרש אחוז אחד או יותר, אבל לדעתי בסופו של דבר אוהיו תכריע מדינה עם 18 אלקטורים חשובים שברוב הסקרים שם היה שיוויון.

להבנתי המירוץ שם צמוד, אבל פחות צמוד ממה שעשו ממנו, בגלל שיטת האלקטורים, שעושה את כל סקרי ה 49%-48% לחסרי ערך.

מכיוון שהספונסר של אחד המועמדים שם הוא המממן של ראש הממשלה שלנו, ברור לי שאני מעדיף את השני. ואם הדברים ילכו טוב, אולי אפשר יהיה למנף את זה גם לכאן. מי שעושה הימור שגוי, ראוי שישלם את המחיר.

להבנתי המירוץ שם צמוד, אבל פחות צמוד ממה שעשו ממנו, בגלל שיטת האלקטורים, שעושה את כל סקרי ה 49%-48% לחסרי ערך.

מכיוון שהספונסר של אחד המועמדים שם הוא המממן של ראש הממשלה שלנו, ברור לי שאני מעדיף את השני. ואם הדברים ילכו טוב, אולי אפשר יהיה למנף את זה גם לכאן. מי שעושה הימור שגוי, ראוי שישלם את המחיר.

אישית אני חושב גם שאובמה טוב יותר לארה"ב פנימה וגם לישראל- אבל זה פחות הדיון.

בכל אופן- אתה די צודק. רומני בשביל לנצח צריך לקחת 2 מדינות מ"המתנדנדות", בעוד שלאובמה תספיק אחת. יש גם ספק בנוגע למדינות שמזוהות עם רומני שנוטות לאובמה שגם יכולות לסיים את זה מוקדם מהצפוי.

אוהיו ופלורידה יקבעו את הבחירות, וגם ורג'יניה יכולה להיות מפתיעה.

אובמה אמור לזכות בבחירות האלו אם לא יהיו הפתעות רציניות.

http://fivethirtyeight.blogs.nytimes.com/

91 אחוז לאובמה עם 313 אלקטורים צפויים, אם הוא לא לוקח זו סנסציה. אני מהמר על קצת פחות מ-300, אבל יש לו את המומנטום עכשיו.

בתור אזרח אמריקאי אני מתבאס טילים שאני לא מעל 21, למרות שהאמת שאני לא בטוח מה הייתי מצביע, אולי אובמה לא טוב לנו כ"כ, אבל רומני?

21 זה לא רק אלכוהול? הצבעה זה לא מ-18?

אובמה קל.

אמור להיות ב-23:00 שעון החוף המזרחי שידור ישיר באינטרנט של ג'ון סטוארט וסטיבן קולבר, למי שמעוניין.

אובמה קל.

אמור להיות ב-23:00 שעון החוף המזרחי שידור ישיר באינטרנט של ג'ון סטוארט וסטיבן קולבר, למי שמעוניין.

זה כן (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F_%D7%94-26_%D7%9C%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%AA_%D7%90%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA)

אפשר לראות את השידור באתר? ואתה מתכוון ל-6 בבוקר שעון ישראל?

אובמה קל.

אכן 18.

זה כן (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F_%D7%94-26_%D7%9C%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%AA_%D7%90%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA)

אפשר לראות את השידור באתר? ואתה מתכוון ל-6 בבוקר שעון ישראל?

6 בבוקר, כן.

לפי הפרסום בפייסבוק זה אמור להיות באתר:

http://www.comedycentral.com/live-election-night/

אם אובמה לא היה שחור וכריזמטי זה קל לרומני, ארה"ב במצב כלכלי ומדיני עלוב.

הלוואי שהשחצנות של הדמוקרטים תעלה להם ביוקר אבל משחק האלקטורים משחק הפעם לטובתם.

55 אלקטורים מקליפורניה זה בדיחה.