Jump to content

-= סקר הבחירות החדש בפורום =-

Michael Scofield

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

238 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד ביתנו (ביבי וליברמן ברשימה משותפת)
      51
    • העבודה (שלי יחימוביץ')
      41
    • קדימה (שאול מופז)
      0
    • יש עתיד (יאיר לפיד)
      33
    • ש''ס (דרעי, ישי ואטיאס)
      1
    • יהדות התורה
      0
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      54
    • עצמאות (אהוד ברק)
      0
    • עלה ירוק.
      14
    • מר''צ.
      10
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      1
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • פתק לבן.
      5
    • לא מתכוון להצביע כלל.
      5
    • מפלגת ''עם שלם'' (הרב אמסלם)
      4
    • תנועת כ?ך החדשה (בן ארי, בן גביר וברוך מרזל)
      18

Recommended Posts

חחחח לפי הלינק, שלושת המפלגות שמומלצות לי הן ליכוד ביתנו, יאיר לפיד וש"ס

לא מצביע לאף אחד מהם..

למי כן מצביע?

לי יצא העבודה, אחריה הגמלאים חחח, ואחריה קדימה, אז לפחות לפי התוצאות שלי זה דווקא בנוי לא רע. (חוץ מקדימה של מופז כמובן).

נראה לי צריך לפתוח סקר חדש, הסקר הזה ישן מידי וגם ציפי הצטרפה לממשלה וגם ברק(שלא קיבל פה הצבעות) פרש.

סקר חדש יהיה מייצג הרבה יותר טוב

למי כן מצביע?

לי יצא העבודה, אחריה הגמלאים חחח, ואחריה קדימה, אז לפחות לפי התוצאות שלי זה דווקא בנוי לא רע. (חוץ מקדימה של מופז כמובן).

בנט.

ובלי קשר לזה: http://www.mako.co.i...tions-2013/vote

מי שעדיין אין לו מושג למי להצביע או סתם לא סגור, אחלה כלי שיכול להיות לכם לעזר.

זה אומנם לא תחליף לדיון רציני ועמוק בדברים, אבל במציאות שלנו שאנשים גם ככה מתחמקים מהדיונים האלה אז זה עדיף מללכת להצביע בלי שום אוריינטציה, או לא ללכת להצביע בכלל.

אני מוכרח להתריע בפני כל מי שהולך לחשוף את עצמו בצורה הזו -

החברה שמפעילה את ה"כלי" הנ"ל, הינה מכון סקרים מקצועי, שלא יהיה מוגזם להניח שהולך להשתמש במידע שנצבר במערכת על מנת לבצע את אחד מסקרי העומק המקיפים אי פעם בישראל. להערכתי, זהו יעודו העיקרי של הכלי, והפלט שהוא מציג לכם בסוף התהליך מהווה ייעוד משני בלבד.

כמו כן, אותו פלט עצמו מהווה סכנה חריפה לדמוקרטיה, כיוון ומדובר בחברה מסחרית אשר לקוחותיה המסורתיים הינם גופים ואישיים פוליטיים. (מפלגת העבודה, למשל, היתה בודאות לקוחה בשנה שעברה)

מאוד לא מומלץ להתייחס ל"המלצה" אשר מתבססת על אלגוריתמים שאינם חשופים לבחינה ציבורית!

אני מתכוון לפנות לועדת הבחירות המרכזית ולמשרד מבקר המדינה, ביום ראשון בבוקר.

המקרה הזה, לכל הפחות, מצריך בדיקה יסודית שלהם.

אני מתכוון לפנות לועדת הבחירות המרכזית ולמשרד מבקר המדינה, ביום ראשון בבוקר.

המקרה הזה, לכל הפחות, מצריך בדיקה יסודית שלהם.

מי אתה ומה עשית עם היוזר של יאיר?

כן, חשבתי על זה רגע אחרי,

מדובר במאמץ גדול למדי.

אבל לפני 2 דקות שלחתי מייל למכון הישראלי לדמוקרטיה, או איך שלא קוראים להם.

שיסתדרו מכאן (:

הקטע הוא שאני סקרן רצח אם התיאוריה שלי נכונה ואין לי זין לחקור לעומק.

והתשובה הכנה היא:

יאיר סאחי כבר לפחות חודשיים, ולפחות לחודשיים הקרובים.

החפיפה עם תקופת הבחירות מקרית בהחלט...

תסבלו בשקט, כמו שאני סובל!

בנט.

למה?

אתה יודע מי האנשים ברשימה שלו? אתה דתי? ימין קיצוני? רוצה שהשרים שלך יקבלו החלטות לפי גחמות של רבנים?

להצביע לבנט זה אשכרה כמו לקנות את האייפון החדש בשנייה שהוא יוצא.

נראה לי צריך לפתוח סקר חדש, הסקר הזה ישן מידי וגם ציפי הצטרפה לממשלה וגם ברק(שלא קיבל פה הצבעות) פרש.

סקר חדש יהיה מייצג הרבה יותר טוב

מסכים.

למה?

אתה יודע מי האנשים ברשימה שלו? אתה דתי? ימין קיצוני? רוצה שהשרים שלך יקבלו החלטות לפי גחמות של רבנים?

להצביע לבנט זה אשכרה כמו לקנות את האייפון החדש בשנייה שהוא יוצא.

כי אני שמעתי עשרות ראיונות איתו, והוא הרשים אותי יותר מכל מועמד אחר.

לא דתי, לא ימין קיצוני, ואני לא חושב שהוא יקבל החלטות לפי גחמות של רבנים.

תגידו מה שתגידו על בנט, עדיף להצביע לו מאשר ל-

שלי "הצביע למפלגה ערבית ב96 ועומדים איתה סתיו שפיר ויריב אופנהיים" יחימוביץ.

יאיר "צדק חברתי, דוקטורט בלי בגרות" לפיד

ביבי "אי אפשר להאמין למילה מהפה שלו" נתניהו

כי אני שמעתי עשרות ראיונות איתו, והוא הרשים אותי יותר מכל מועמד אחר.

לא דתי, לא ימין קיצוני, ואני לא חושב שהוא יקבל החלטות לפי גחמות של רבנים.

הייתי יכול טיפה להבין אם זו הייתה בחירה ישרה (וגם אז אם אתה לא דתי או ימין קיצוני אני לא בדיוק מבין למה להצביע לו.

בכל מקרה, תסתכל על הרשימה שלו. אתה לא מצביע לבנט, אתה מצביע למי שבמקומות היותר רחוקים. אלה אנשים שאתה חושב שייצגו אותך בצורה טובה? שישנו דברים במדינה הזאת בהתאם להשקפת עולמך?

בקשר לרבנים, שאלו אותו את זה והוא אמר שהוא יקח החלטות עפ"י עצות רבנים ומה שטוב מבחינה פוליטית. איך אומרים במצב האומה? "שיהיה לנו בהצלחה..."

תגידו מה שתגידו על בנט, עדיף להצביע לו מאשר ל-

שלי "הצביע למפלגה ערבית ב96 ועומדים איתה סתיו שפיר ויריב אופנהיים" יחימוביץ.

יאיר "צדק חברתי, דוקטורט בלי בגרות" לפיד

ביבי "אי אפשר להאמין למילה מהפה שלו" נתניהו

1. היית יכול למצוא טיעונים קצת יותר טובים מזה ששלי הצביעה לחד"ש (שהיא מפלגה דו לאומית אגב) ב96 וזה שסתיו שפיר תהיה חברת כנסת (כמו מירי רגב ומה שאופניהיימר אגב לא יהיה).

2. לא הבנתי מה הטיעון? זה שיש לו דוקטורט בלי תעודת בגרות? אוי לא.

1. היית יכול למצוא טיעונים קצת יותר טובים מזה ששלי הצביעה לחד"ש (שהיא מפלגה דו לאומית אגב) ב96 וזה שסתיו שפיר תהיה חברת כנסת (כמו מירי רגב ומה שאופניהיימר אגב לא יהיה).

2. לא הבנתי מה הטיעון? זה שיש לו דוקטורט בלי תעודת בגרות? אוי לא.

1. זה שהיא תמכה בעבר במפלגה אנטי יהודית ולקחה אליה לרשימה שני פעילי שמאל קיצוני שזאת שכן תהיה חברת כנסת זאת סתיו שפיר שהשתתפה (יזמה אולי, לא רוצה להגיד סתם) הפגנות נגד חיילי צה"ל, מספיק לי כדי לא לחשוב אפילו על לבחור בה.

2. יאיר לפיד? בלי להכנס לפרטים ומה טוב או לא טוב במצע שלו, הוא חסר ניסיון והרבה דיבורים באוויר על ניסיון לסחוף אחריו אנשים, הוא לא עשה כלום עד היום וגם לא יעשה כלום, להוריד מחירי דיור, דלק, סופר, לימודים? חי בסרט.

אני באמת מצליח להבין את מי שמצביע לבנט.

הוא כ"כ כריזמטי,כ"כ משכנע,צעיר,יוצא סיירות מובחרות ועושה רושם של אדם מאוד נעים,לא מתלהם ולא פרובקטור.

יותר חשוב מזה,אין אופציות אחרות,הרי בכולם כבר מאסנו...,

אני רק מקווה שמעבר לפרצוף החמוד של נפתלי בנט,אתם מבינים לגמרי גם מה עומד לגמרי בלתת לו את הקול שלכם,איזה חברי כנסת מהמפלגה שלו אתם מכניסים ומה ההשלכות של התוכניות המדיניות והחברתיות שלו.

אם באמת אלה האנשים וזה המצע שאתם מאמינים בו בלב שלם - לכו על זה,אבל לפחות תצביעו בגלל זה ולא בגלל הקסם האישי והכריזמה שלו.

1. זה שהיא תמכה בעבר במפלגה אנטי יהודית ולקחה אליה לרשימה שני פעילי שמאל קיצוני שזאת שכן תהיה חברת כנסת זאת סתיו שפיר שהשתתפה (יזמה אולי, לא רוצה להגיד סתם) הפגנות נגד חיילי צה"ל, מספיק לי כדי לא לחשוב אפילו על לבחור בה.

2. יאיר לפיד? בלי להכנס לפרטים ומה טוב או לא טוב במצע שלו, הוא חסר ניסיון והרבה דיבורים באוויר על ניסיון לסחוף אחריו אנשים, הוא לא עשה כלום עד היום וגם לא יעשה כלום, להוריד מחירי דיור, דלק, סופר, לימודים? חי בסרט.

אז אל תבחר בשלי בגלל האנשים בשרימה שלה, זה מאד הגיוני, אבל תעשי לי טובה אל תפסול בגלל מה שהיא בחרה בעבר.

לדעתי ללפיד מגיע צ'אנס. יש לו רשימה מאד טובה, חדשה, מצע טוב. אל תשלול "הוא לא עשה כלום ולא יעשה כלום" - מי לדעתך כן עשה ויעשה משהו? מספיק כבר עם החסור ניסיון הזה, לכולם בפפעם הראשונה אין ניסיון, אתה צובר ניסיון תוך כדי שאתה בפנים. אתה מסכים איתי שכל הפוליטקאים הוותיקים נכשלו כבר? זה הזמן לתת לדם חדש.

אנשים משתנים עם הזמן אתה יודע...

עברו 16 שנים מאז שהיא הצביעה לסיעה המשותפת של חד"ש

אני שומע את הטיעונים האלה על מה שהיא הצביעה לפני 16 שנה(!!!) כאילו זה באמת מזיז למישהו מה היה לפני 16 שנה. ראבק, ואני שומע את זה בדרך כלל מנערים בני 20. מעניין אם אותם הנערים עדיין חושבים אותו הדבר כמו שהם חשבו לפני 16 שנה. תחשוב על זה חבוב

xumywbtmniz4.png

הייתי יכול טיפה להבין אם זו הייתה בחירה ישרה (וגם אז אם אתה לא דתי או ימין קיצוני אני לא בדיוק מבין למה להצביע לו.

בכל מקרה, תסתכל על הרשימה שלו. אתה לא מצביע לבנט, אתה מצביע למי שבמקומות היותר רחוקים. אלה אנשים שאתה חושב שייצגו אותך בצורה טובה? שישנו דברים במדינה הזאת בהתאם להשקפת עולמך?

בקשר לרבנים, שאלו אותו את זה והוא אמר שהוא יקח החלטות עפ"י עצות רבנים ומה שטוב מבחינה פוליטית. איך אומרים במצב האומה? "שיהיה לנו בהצלחה..."

אין קשר ישיר בין הצבעה לבנט לבין היותך דתי או ימין קיצוני, המפלגה שלו זה לא מפד"ל של פעם שהיו סקטוריאלים, ברשימה שלו אני מאוד אוהב גם את איילת שקד ואורי אורבך, יש שם אנשים קיצוניים לצד אנשים קצת יותר מתונים, ימין אמיתי.

מה שאמרת על הרבנים זה פשוט שקר, תמצא לי איפה הוא אמר דבר כזה, הוא אמר שהוא מתייעץ עם כולם אבל את ההחלטות מקבלים רק בתוך המפלגה ולא מבחוץ.

אגב אם לא בנט הייתי הולך על לפיד, אין ספק שהבנאדם תוך פחות משנה הרים פה משהו מטורף, מעבר לזה שאני מאמין לכל מילה שיוצאת לו מהפה, חפרתי קצת על הרשימה שלו שמורכבת מאנשים יחסית אנונימים, תותחים אחד אחד.

אגב, עדיף לקנות אייפון 5 איך שהוא יוצא מאשר להשאר עם אותו נוקיה מיושן שכל הזמן יש לו בעיות קליטה.

אין קשר ישיר בין הצבעה לבנט לבין היותך דתי או ימין קיצוני, המפלגה שלו זה לא מפד"ל של פעם שהיו סקטוריאלים, ברשימה שלו אני מאוד אוהב גם את איילת שקד ואורי אורבך, יש שם אנשים קיצוניים לצד אנשים קצת יותר מתונים, ימין אמיתי.

מה שאמרת על הרבנים זה פשוט שקר, תמצא לי איפה הוא אמר דבר כזה, הוא אמר שהוא מתייעץ עם כולם אבל את ההחלטות מקבלים רק בתוך המפלגה ולא מבחוץ.

אגב אם לא בנט הייתי הולך על לפיד, אין ספק שהבנאדם תוך פחות משנה הרים פה משהו מטורף, מעבר לזה שאני מאמין לכל מילה שיוצאת לו מהפה, חפרתי קצת על הרשימה שלו שמורכבת מאנשים יחסית אנונימים, תותחים אחד אחד.

אגב, עדיף לקנות אייפון 5 איך שהוא יוצא מאשר להשאר עם אותו נוקיה מיושן שכל הזמן יש לו בעיות קליטה.

הוא עושה קולות של לא מפגלה סקטוריאלית אבל לדעתי אחרי שהוא יכנס זה לא יחזיק. בכל מקרה, בנט והמפלגה שלו היא ימן קיצוני. מה שלא תגיד לא ישנה את זה. בנט מתנגד ל2 מדינות ל2 עמים בצורה נחרצת, זה יוביל (וכבר מוביל..) את ישראל לאסון. הוא תומך בהרחבת ההתנגחלויות, בבנייה, בנט והרשימה שלו שכוללת אנשים עוד יותר קיצוניים ממנו הוא ימין קיצוני פאר אקסלנס.

הוא אמר שהוא יתייעץ עם רבנים לפני החלטות ויקבל אותן בשיתוף עם עצותם ולפי מה שנכון מבחינה פוליטית. שוב, זאת עובדה.

הוא לא ילך רק עם רבנים אבל הוא יתן להם משקל בהחלטותיו.

אני מניח שהבנת למה התכוונתי בדימוי שלי לקניית את האייפון החדש (תופעת העדר והריצה בלי לבדוק) אבל סבבה על העקיצה. רק חבל שאני לא מצביע ל"נוקיה הישן".

אני לא מטיף מה לבחור חלילה, אני רק אומר שיש עוד צד מעבר לכריזמטיות שלו ולפי זה שהוא היה לוחם. מציע להיכנס לאתר של הבית היוהדי ולקרוא קצת על תוכניותיו ועל האנשים שברשימה שלו ולראות ראיונות אותו. אם זה תואם השקפת עולמך אתה צריך להצביע לו, אני רק ממליץ לבדוק קצת.

(זה לא ספציפית אליך, יכול להיות שבנט מאד מתאים לך, פשט אני רואה כל כך הרבה אנשים שאומרים שהם מצביעים לו ולא באמת יודעים למה, מי הוא ומה הוא מייצג).

התפיסה הזו של מי שמתנגד ל2 מדינות ל2 עמים הוא ימין קיצוני היא קצת עצובה לי ועד לפני כמה שנים זה לא היה ככה, אני דווקא בטוח ששתי מדינות יביאו עלינו אסון אבל הנבואה נתנה לשוטים.

הוא בעד לספח את שטחי c בהם יש רוב יהודי וגם ככה נמצאת בשליטה ישראלית ולהציע לפלסטינאים שם אזרחות ישראלית וזכויות מלאות בדיוק כמו לערבים ישראלים, הוא אמנם מתאר את זה ביותר פשטות ממה שזה באמת בפועל, אבל הרעיון כרעיון הוא אפשרי.

זכותו המלאה להתייעץ עם מי שהוא רוצה, כל עוד ההחלטות מתקבלות ע"י השכל הישר, ואני נוטה להאמין שזה גם מה שיקרה.

לא ראיתי את שאר המנהיגים לאורך השנים עם היועצים החכמים, משכלים והמלומדים שלהם מובילים אותנו לאנשהו ואני מעדיף להתעלם מהיועצים ולהתייחס לאדם עצמו.

קשה לי להאמין שיש מישהו בארץ שיסתכל על הרשימה של המפלגה בה הוא בוחר ויגיד "וואלה מבסוט פה על כולם", זה נדיר, אתה צריך לבחור ברשימה שאלייה אתה הכי מתחבר ולייחס חשיבות גדולה יותר לעומד בראשה.

דווקא אלה שמצביעים לליכוד, עבודה וש"ס הם בדרך כלל אלו שהולכים אחרי העדר, אחרי המוכר, מי שבוחר ללכת אחרי הדבר החדש שהגיע כנראה עושה את זה אחרי שהוא עשה קצת את הבדיקות שלו.

זה שונה לחלוטין מלקנות אייפון חדש שהוא סוג סמל סטטוס בחברה, פה מדובר על הצבעה אנונימית ואנשים הולכים אחרי האמונה שלהם.

אני מלא הערכה והערצה לבנט. לדעתי הוא אדם ישר והגון. אני גם יכול להזדהות עם מה שהוא אמר על פינוי הישובים, למרות שלדעתי הוא היה צריך לשמור על ממלכתיות(אבל שיהיה). לדעתי האישית, התוכנית שלו הזויה והיא מתבססת יותר על רצון הבוחרים שלו ורצון להרשים אותם ואני לא קונה את זה שהוא באמת מאמין שאפשר ליישם את התוכנית שלו. זה פשוט אשליה שהוא מוכר לקהל הבוחרים שלו וחבל מאוד שאנשים קונים את זה. איך אפשר לספח את שטח c? זה הזוי אחושרמוטה ואין לי מושג מי הגה את התוכנית הזאת, אבל הוא מנותק לגמרי מהמציאות. בכל אופן, אני מעדיף אותו על פני ביבי וחושב שאם יש מישהו שהוא כל כך נעול על הימין ולא מוכן לראות אופציות אחרות נכון לעכשיו מסיבותיו שלו, הוא צריך ללכת לכיוון בנט ולא ביבי. למרות שאני חושב שבנט יפנה יותר לסקטור שלו, אבל הוא עדיף על פני ביבי "אתה תותח" נתניהו.

התפיסה הזו של מי שמתנגד ל2 מדינות ל2 עמים הוא ימין קיצוני היא קצת עצובה לי ועד לפני כמה שנים זה לא היה ככה, אני דווקא בטוח ששתי מדינות יביאו עלינו אסון אבל הנבואה נתנה לשוטים.

הוא בעד לספח את שטחי c בהם יש רוב יהודי וגם ככה נמצאת בשליטה ישראלית ולהציע לפלסטינאים שם אזרחות ישראלית וזכויות מלאות בדיוק כמו לערבים ישראלים, הוא אמנם מתאר את זה ביותר פשטות ממה שזה באמת בפועל, אבל הרעיון כרעיון הוא אפשרי.

זכותו המלאה להתייעץ עם מי שהוא רוצה, כל עוד ההחלטות מתקבלות ע"י השכל הישר, ואני נוטה להאמין שזה גם מה שיקרה.

לא ראיתי את שאר המנהיגים לאורך השנים עם היועצים החכמים, משכלים והמלומדים שלהם מובילים אותנו לאנשהו ואני מעדיף להתעלם מהיועצים ולהתייחס לאדם עצמו.

קשה לי להאמין שיש מישהו בארץ שיסתכל על הרשימה של המפלגה בה הוא בוחר ויגיד "וואלה מבסוט פה על כולם", זה נדיר, אתה צריך לבחור ברשימה שאלייה אתה הכי מתחבר ולייחס חשיבות גדולה יותר לעומד בראשה.

דווקא אלה שמצביעים לליכוד, עבודה וש"ס הם בדרך כלל אלו שהולכים אחרי העדר, אחרי המוכר, מי שבוחר ללכת אחרי הדבר החדש שהגיע כנראה עושה את זה אחרי שהוא עשה קצת את הבדיקות שלו.

זה שונה לחלוטין מלקנות אייפון חדש שהוא סוג סמל סטטוס בחברה, פה מדובר על הצבעה אנונימית ואנשים הולכים אחרי האמונה שלהם.

תשמע בנט הוא ימין קיצוני. זה בסדר, בדמוקרטיה יש ביטוי לכל הזרמים. התוכנית שלו לסיפוח היא תוכנית הזויה שבחיים לא תצליח.

ברור שזכותו להתייעץ עם מי שהוא רוצה. אני רק אומר שהרבה מתוך ה15 מנדטים שלו לא ישמחו להתייעץ עם רבנים על החלטות הרי גורל. הקהל שמבציע לו זהקהל שונה מהקהל המסורתי של המפלגה, זה עוד לפחות 10 מנדטים שבחיים שלהם לא חשבו להצביע לבית היהודי, אז הרבה אומרים שהמפלגה השתנתה והיא "פחות דתית" ופועלת יותר לפי השכל הישר. אי אפשר לדעת עד שהם יהיו בממשלה, אבל לדעתי יהיו הרבה מאוכזבים ויבינו שהבית היהודי עדיין דואג ועובד לפי ההלכה.

ואני לא יודע איך אתה רואה את זה, אני רואה עכשיו הרבה מכרים שלי מצביעים בנט כי זה מגניב. זה הטרנד עכשיו, להצביע בנט. זה ללכת אחרי העדר.

תשמע בנט הוא ימין קיצוני. זה בסדר, בדמוקרטיה יש ביטוי לכל הזרמים. התוכנית שלו לסיפוח היא תוכנית הזויה שבחיים לא תצליח.

ברור שזכותו להתייעץ עם מי שהוא רוצה. אני רק אומר שהרבה מתוך ה15 מנדטים שלו לא ישמחו להתייעץ עם רבנים על החלטות הרי גורל. הקהל שמבציע לו זהקהל שונה מהקהל המסורתי של המפלגה, זה עוד לפחות 10 מנדטים שבחיים שלהם לא חשבו להצביע לבית היהודי, אז הרבה אומרים שהמפלגה השתנתה והיא "פחות דתית" ופועלת יותר לפי השכל הישר. אי אפשר לדעת עד שהם יהיו בממשלה, אבל לדעתי יהיו הרבה מאוכזבים ויבינו שהבית היהודי עדיין דואג ועובד לפי ההלכה.

ואני לא יודע איך אתה רואה את זה, אני רואה עכשיו הרבה מכרים שלי מצביעים בנט כי זה מגניב. זה הטרנד עכשיו, להצביע בנט. זה ללכת אחרי העדר.

אתה כנראה ממש שמאלני אם זה נחשב ימין קיצוני בעינייך, בכל מקרה, וזה גם לפלג, לאורך ההסטוריה נעשו המון דברים ע"י אנשים עם חזון, שלהמון נראו כדברים הזויים, אך רק שלאחר שהם קרו הבנו כמה הם ריאליים,

יכול להיות שבנט יאכזב, אמרתי לך למי הנבואה נתנה בהודעה הקודמת, אבל עדיף לתת צאנס למישהו חדש מאשר ללכת שוב עם אלו שאכזבו אותנו פעם אחר פעם,

אני מנגד מכיר ליכודניקים שמצביעים לליכוד מכורח ההרגל ורק בעקבות ההורים שלהם שגם הם ליכודניקים, מבלי להכיר באמת מה מייצגת המפלגה, כך גם במפלגת העבודה

כל הקטע של סיפוח שטחי סי נראה כרגע הזוי ולא בר ביצוע, אבל הוא מאוד הגיוני, ולפני היישום שלו חשוב להפוך אותו לישים ולרעיון רציני במוח של כל תושב ישראל,

בין אם באמת לבצע את זה, ובין אם רק להלחיץ את הפלסטינאים.

אם ידברו על הרעיון ברצינות במשל כמה שנים כאפשרות לביצוע מתישהו בעתיד, בנט עשה את שלו בנושא.

לדעתי הרבה יותר הגיוני לספח את שטחי סי, מאשר לגרש עוד כמה מאות אלפי יהודים מביתם.

אנשים מדברים על שתי מדינות לשני עמים, אבל מוכנים לנקות את יהודה ושומרון מיהודים, בעוד בשטחי המדינה שלנו ישארו יותר ממיליון ערבים.

זה הרבה פחות הגיוני, אבל נראה הרבה יותר רציני, רק כי מדברים על זה יותר.

הגיע הזמן להפוך את זה.

ו-idan8, ה"טרנד" שאתה מדבר עליו זה טרנד של אנשים שאומרים לעצמם "רק לא ביבי", ונשארים בצד הימני של המפה הפוליטית.

יש הרבה יותר אנשים כאלה שמצביעים למרכז-שמאל.

כל הקטע של סיפוח שטחי סי נראה כרגע הזוי ולא בר ביצוע, אבל הוא מאוד הגיוני, ולפני היישום שלו חשוב להפוך אותו לישים ולרעיון רציני במוח של כל תושב ישראל,

בין אם באמת לבצע את זה, ובין אם רק להלחיץ את הפלסטינאים.

אם ידברו על הרעיון ברצינות במשל כמה שנים כאפשרות לביצוע מתישהו בעתיד, בנט עשה את שלו בנושא.

לדעתי הרבה יותר הגיוני לספח את שטחי סי, מאשר לגרש עוד כמה מאות אלפי יהודים מביתם.

אנשים מדברים על שתי מדינות לשני עמים, אבל מוכנים לנקות את יהודה ושומרון מיהודים, בעוד בשטחי המדינה שלנו ישארו יותר ממיליון ערבים.

זה הרבה פחות הגיוני, אבל נראה הרבה יותר רציני, רק כי מדברים על זה יותר.

הגיע הזמן להפוך את זה.

ו-idan8, ה"טרנד" שאתה מדבר עליו זה טרנד של אנשים שאומרים לעצמם "רק לא ביבי", ונשארים בצד הימני של המפה הפוליטית.

יש הרבה יותר אנשים כאלה שמצביעים למרכז-שמאל.

מה פתאום פתרון שתי המדינות אומר לנקות את יהודה ושומרון מיהודים, זה חוסר ידע או הטעיה מכוונת? במתווה הפתרון שומרים על גושי ההתנחלויות, לפחות 80% מהיהודים יישארו בבתיהם.

אגב, אם אכן גושי היישובים יישארו בריבונות ישראלית אחרי הסכם שלום, זה אומר שיהיו ערבים באזורים הללו שיסופחו לישראל, כנראה.