Jump to content

-= סקר הבחירות החדש בפורום =-

Michael Scofield

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

238 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד ביתנו (ביבי וליברמן ברשימה משותפת)
      51
    • העבודה (שלי יחימוביץ')
      41
    • קדימה (שאול מופז)
      0
    • יש עתיד (יאיר לפיד)
      33
    • ש''ס (דרעי, ישי ואטיאס)
      1
    • יהדות התורה
      0
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      54
    • עצמאות (אהוד ברק)
      0
    • עלה ירוק.
      14
    • מר''צ.
      10
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      1
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • פתק לבן.
      5
    • לא מתכוון להצביע כלל.
      5
    • מפלגת ''עם שלם'' (הרב אמסלם)
      4
    • תנועת כ?ך החדשה (בן ארי, בן גביר וברוך מרזל)
      18

Recommended Posts

אתה צריך להבין שהפלסטינים לא רוצים מדינה בגדה, אלא מדינה בשיח מוניס

עד שהם לא יקבלו את זה, אנחנו כנראה נהיה במלחמה איתם.

אני גם חושש שאבו מאזן הוא ביבי פלסטינאי והוא לא באמת רוצה הסכם, לכן אנחנו צריכים לסנדל אותו ולהצהיר שאנחנו מוכנים לפנות התנחלויות וירושלים המזרחית תהיה בירת פלסטין, ברגע שאתה אומר את זה אתה דוחק את אבו מאזן לפינה והופך אותו למבודד ולוחץ עליו להגיע להסכם שמקובל על כל העולם המערבי על כל החוקים הבינלאומיים וישמור על מדינת ישראל כמדינת העם היהודי.

לצערי משיקולים פופוליסטים המדיניות היא בדיוק הפוכה וכרגע אבו מאזן מקבל גיבוי עולמי ואנחנו מבודדים.

אתה כנראה לא שמעת את אבו מאזן אומר שהוא יודע שהוא יחזור לצפת רק כתייר, למרות המחיר הפוליטי מבחינתו של האמירה הזאת.

יש נכונות בקרב המנהיגים המתונים שלהם לוותר על החלום של השמדתנו ולהכיר במדינה יהודית, גם אם בליבם הם לא אוהבים את זה, יש הבנה ששום פיתרון אחר הוא לא ריאלי ושהם לא יצליחו להשמיד אותנו. זאת בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו צריכים לחזק את המתונים והשפויים שם, אחרת נתקע עם החמאס והסלפיים ואז באמת לא יהיה סיכוי לסיים את הסכסוך, ולפעמים נראה לי שזה בדיוק מה שבנט וליברמן ושאר החברה מהימין רוצים.

ומה שהעם שלהם רוצה? וואלה הוא יכול להמשיך לרצות, גם אני בעולם אוטופי או סתם אם היינו חיים בימי הביניים הייתי רוצה שנטרנספר אותם מפה או אפילו פתרונות יותר קיצוניים, אבל צריך להיות ריאליים וגם המתונים משני הצדדים מבינים את זה.

למרבה הצער רבים אחרים לא.

בעברית הם אומרים 1 באנגלית הם אומרים 2 ובערבית הם אומרים 3

אנשים כאן לא מאמינים לביבי, אבל כן מאמינים להם? נו באמת.

לגבי מה שהעם שלהם רוצה - אתה שואף שתקום שם דמוקרטיה, ובמצב כזה החמאס יתפוס את השלטון במוקדם או במאוחר, אבל זה יקרה. גם במקרה ש"המתונים" ישלטו בכוח וידכאו את הקיצוניים, כמו שראינו בעולם הערבי, אתה יכול לצפות למהפכה אלימה.

זאת בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו צריכים לחזק את המתונים והשפויים שם, אחרת נתקע עם החמאס והסלפיים ואז באמת לא יהיה סיכוי לסיים את הסכסוך, ולפעמים נראה לי שזה בדיוק מה שבנט וליברמן ושאר החברה מהימין רוצים.

זה אכן יעזור לנו אם וכאשר היום הזה יגיע.

יהיה הרבה יותר קל להתמודד עם זה מבחינה הסברתית.

אתה יודע מה ההבדל בין אבו מאזן לחמאס? שאבו מאזן כלפי חוץ טוען שהוא רוצה שלום.

אבל בתכלס? אף אחד מהם לא רוצה שלום, וגם אם אבו מאזן היה רוצה הוא לא היה יכול להשיג.

זה אכן יעזור לנו אם וכאשר היום הזה יגיע.

יהיה הרבה יותר קל להתמודד עם זה מבחינה הסברתית.

אתה יודע מה ההבדל בין אבו מאזן לחמאס? שאבו מאזן כלפי חוץ טוען שהוא רוצה שלום.

אבל בתכלס? אף אחד מהם לא רוצה שלום, וגם אם אבו מאזן היה רוצה הוא לא היה יכול להשיג.

זאת בדיוק הנקודה, מבחינה הסברתית.

אבו מאזן לא באמת רוצה ולא יכול להשיג שלום? אין שום בעיה, שלא ישיג, אבל כל עוד אנחנו לא מוכנים לפתוח במשא ומתן והוא כן, זה מוציא אותנו כסרבני שלום מיליטנטיים ואותו כקורבן מסכן שבאמת רוצה שלום אבל אין לו עם מי לדבר. במקום שהעולם יבין שלנו אין פרטנר, הוא רואה שלאבו מאזן אין פרטנר.

נפתח איתו במשא מתן, ונוריד את העולם מהגב שלנו, הנה, מי שמונע שלום זה הם ולא אנחנו, תפסיקו להאשים אותנו יותר. כל עוד אנחנו מסרבים לפתיחת כל סוג של משא ומתן, אנחנו בעצם יורים לעצמנו ברגל.

למה אנחנו עושים לעצמנו את הדבר הזה? סתם טיפשות של לצאת צודקים במקום לצאת חכמים.

המנהיגים שלנו אומרים ש"אין עם מי לדבר ואין מה לפתוח סתם במשא ומתן" כדי לצאת גברים אחושרמוטה בעיני הציבור, במקום לעשות מהלך של פוקר ולחשוף את הבלוף של אבו מאזן לעיני כל העולם, בהנחה שבאמת יש כזה. ואם היד שלו אמיתית? אז סבבה בכיף נגיע להסכם כמו שכתבתי בכל ההודעות הקודמות.

אבו מאזן לא באמת רוצה ולא יכול להשיג שלום? אין שום בעיה, שלא ישיג, אבל כל עוד אנחנו לא מוכנים לפתוח במשא ומתן והוא כן, זה מוציא אותנו כסרבני שלום מיליטנטיים ואותו כקורבן מסכן שבאמת רוצה שלום אבל אין לו עם מי לדבר. במקום שהעולם יבין שלנו אין פרטנר, הוא רואה שלאבו מאזן אין פרטנר.

נפתח איתו במשא מתן, ונוריד את העולם מהגב שלנו, הנה, מי שמונע שלום זה הם ולא אנחנו, תפסיקו להאשים אותנו יותר. כל עוד אנחנו מסרבים לפתיחת כל סוג של משא ומתן, אנחנו בעצם יורים לעצמנו ברגל.

המנהיגים שלנו אומרים ש"אין עם מי לדבר ואין מה לפתוח סתם במשא ומתן" כדי לצאת גברים אחושרמוטה בעיני הציבור, במקום לעשות מהלך של פוקר ולחשוף את הבלוף של אבו מאזן לעיני כל העולם, בהנחה שבאמת יש כזה. ואם היד שלו אמיתית? אז סבבה בכיף נגיע להסכם כמו שכתבתי בכל ההודעות הקודמות.

לא שווה את הדף והנייר שנצטרך לבזבז לשווא, הרי לאיזה הסכם הוא יסכים נראה לך?

ומה זה יעזור לך להיכנס למשא ומתן? אתה תהיה מוכן להסתכן שהוא יגיד כן למדינה פלסטינית? אני לא...

כל הסכם אחר שלא יכלול מדינה פלסטינית לא תהיה שווה מבחינתם, אני לא רוצה להסתכן ולהביא להם את הפצצה ליד...

אגב אחד החברים שלי הביא לי כתבה, בכתבה כתוב שאירופה תקדם מדינה פלסטינית בלי הסכם מצידנו, ואז הוא שאלה אותי, מה אתה מעדיף שאנחנו ניתן להם מדינה ונצא באור יפה? או שהם יאלצו אותנו ואז נצא באור שלילי?

אני עניתי לו שאין פה שום קשר לאיך אתה יוצא, יש לנסות להיות כמה שיותר מקובלים בעולם ויש להיות כמה שיותר הגיוניים וכנים עם עצמנו, מדינה לאויב זה פצצה בפרצוף!

לא שווה את הדף והנייר שנצטרך לבזבז לשווא, הרי לאיזה הסכם הוא יסכים נראה לך?

ומה זה יעזור לך להיכנס למשא ומתן? אתה תהיה מוכן להסתכן שהוא יגיד כן למדינה פלסטינית? אני לא...

כל הסכם אחר שלא יכלול מדינה פלסטינית לא תהיה שווה מבחינתם, אני לא רוצה להסתכן ולהביא להם את הפצצה ליד...

בחייאת, עזוב יסכים לא יסכים, כאשר בנאדם בא ומושיט לך יד ואתה בתגובה עושה לו זין ולא מוכן לשמוע אפילו על פשרה אתה תמיד תצא החרא והסרבן שמתנגד לפיוס, וככה זה גם בין מדינות, וואלה בקורס מבוא ליחסים בינלאומיים לומדים שהפסיכולוגיה לא ממש שונה.

הקטע הוא לא רק תוצאות המשא ומתן, אלא גם עצם המשא ומתן, שיוריד את העולם מהגב שלך ויעביר את הלחץ אליו כי זה יציב אותו בעמדה של סרבן שלום.

אבל עזוב, לדעתי ההבדל המהותי בינינו הוא שאתה פשוט לא מוכן למדינה פלסטינית בכל קונסטלציה שהיא, לא מעניין אותך מה מו מי העיקר שלא תהיה מדינה פלסטינית ולא יהיה אפילו סיכוי לזה וכל השאר חרטא, דברים בטלים, ואני חושב שדווקא מדינה פלסטינית בהסכם הגיוני שישמור על האינטרסים שלנו זה הפיתרון היחיד האפשרי למצב. אז קיצר מכיוון שלא נראה לי שאני אשכנע אותך, אתה לא תוותר על העיקרון שלך ווואלה אני מעריך את העקשנות הזאת גם אם לדעתי אתה טועה, ואתה לא תשכנע אותי כי אני החזקתי בעמדות שלך רוב חיי עד שהגעתי לאוניברסיטה וגם פגשתי אנשים שגרמו לי לפקפק בדברים שנראו לי תמיד מובנים מאליהם, אז אין פה מוצא ואנחנו סתם נטחון מים מכאן והלאה.

אחלה סופ"ש שיהיה אחי.

חביבי, זה לא אנחנו שמכתיבים תנאים כדי להיכנס למשא ומתן, זה אבו מאזן.

מי בכלל מעלה דרישות כדי להיכנס למו"מ? לפי ההיגיון, אתה אמור להיכנס למו"מ, ואז להעלות דרישות.

נגמרה התקופה של ויתורים חד צדדיים שלנו כדי שאולי יום אחד יהיה איזשהו סיכוי שהם יסכימו אולי תמורת עוד קצת "מחוות" להיכנס איתנו למשא ומתן (עקיף דרך ירדן), וטוב שכך.

והבלוף שלו גלוי. כדי לראות אותו צריך רק לרצות להסתכל.

חביבי, זה לא אנחנו שמכתיבים תנאים כדי להיכנס למשא ומתן, זה אבו מאזן.

מי בכלל מעלה דרישות כדי להיכנס למו"מ? לפי ההיגיון, אתה אמור להיכנס למו"מ, ואז להעלות דרישות.

נגמרה התקופה של ויתורים חד צדדיים שלנו כדי שאולי יום אחד יהיה איזשהו סיכוי שהם יסכימו אולי תמורת עוד קצת "מחוות" להיכנס איתנו למשא ומתן (עקיף דרך ירדן), וטוב שכך.

והבלוף שלו גלוי. כדי לראות אותו צריך רק לרצות להסתכל.

אנחנו לא מכתיבים תנאים כדי להיכנס למשא ומתן? באמת? מה עם הדרישה להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי? אני חס וחלילה לא נגד זה, אבל זו דרישה מקדימה שמבחינת העם הפלסטיני זה חתיכת ויתור רציני, והמנהיגים שלהם ערים לזה. ובכלל זוהי דרישה סימבולית שלא קובעת כלום בשטח, מה הפואנטה בלדרוש אותה? חוץ מזה שמי שאמור להגדיר אותך זה רק אתה, לא הם.

זה מו"מ, אם אתה דורש, אתה גם נותן, אתה לא יכול לדרוש שהצד השני יבוא בלי דרישות מקדימות כאשר אתה מגיע עם כאלה.

שני הצדדים צריכים לרדת מהדרישות המקדימות ופשוט לשבת למו"מ, אבל אל תצפה שהם יבואו בלי דרישות כשאתה בא עם דרישות משלך.

אנחנו לא מכתיבים תנאים כדי להיכנס למשא ומתן? באמת? מה עם הדרישה להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי? אני חס וחלילה לא נגד זה, אבל זו דרישה מקדימה שמבחינת העם הפלסטיני זה חתיכת ויתור רציני, והמנהיגים שלהם ערים לזה. ובכלל זוהי דרישה סימבולית שלא קובעת כלום בשטח, מה הפואנטה בלדרוש אותה? חוץ מזה שמי שאמור להגדיר אותך זה רק אתה, לא הם.

זה מו"מ, אם אתה דורש, אתה גם נותן, אתה לא יכול לדרוש שהצד השני יבוא בלי דרישות מקדימות כאשר אתה מגיע עם כאלה.

שני הצדדים צריכים לרדת מהדרישות המקדימות ופשוט לשבת למו"מ, אבל אל תצפה שהם יבואו בלי דרישות כשאתה בא עם דרישות משלך.

לפיכך נתכנסנו, אנו חברי מועצת העם, נציגי הישוב העברי והתנועה הציונית, ביום סיום המנדט הבריטי על ארץ-ישראל, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל.

להכיר בישראל כמדינת העם היהודי זה הכרח.

לפיכך נתכנסנו, אנו חברי מועצת העם, נציגי הישוב העברי והתנועה הציונית, ביום סיום המנדט הבריטי על ארץ-ישראל, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל.

להכיר בישראל כמדינת העם היהודי זה הכרח.

למה אתה צריך שהם יכירו בך כמי שאתה? זה רגשי נחיתות? תגדיר את עצמך איך שאתה רוצה ועל הזין שלך איך שהם יראו אותך, אתה צריך מהם אישור שישראל היא מדינת העם היהודי??

חוץ מזה, אתה יכול לדרוש את זה במו"מ עצמו, אבל אם אתה שם את זה כדרישה מוקדמת, אתה לא יכול להגיד להם לא לבוא בדרישות מוקדמות.

ואם הם היו דורשים כדרישה מוקדמת שנכיר בגדה המערבית כמדינתו של העם הפלסטיני? דרישה כזו לפני מו"מ, היית מסכים?

זה פשוט מדהים הכמות אנשים שבנט סוחף אחריו, הוא הצליח לסחוף גם אותי, לא האמנתי בחיים שאני אצביע לבית היהודי, ועוד אהיה תומך כל כך נלהב.

אני פשוט מאמין לו.

למה אתה צריך שהם יכירו בך כמי שאתה? זה רגשי נחיתות? תגדיר את עצמך איך שאתה רוצה ועל הזין שלך איך שהם יראו אותך, אתה צריך מהם אישור שישראל היא מדינת העם היהודי??

חוץ מזה, אתה יכול לדרוש את זה במו"מ עצמו, אבל אם אתה שם את זה כדרישה מוקדמת, אתה לא יכול להגיד להם לא לבוא בדרישות מוקדמות.

ואם הם היו דורשים כדרישה מוקדמת שנכיר בגדה המערבית כמדינתו של העם הפלסטיני? דרישה כזו לפני מו"מ, היית מסכים?

ההבדל הוא שישראל היא מדינת היהודים, הגדה היא לא מדינתו של העם הפלסטיני.

אם הם יושבים איתנו למו"מ, זה אוטומטית אומר שהם מקבלים אותנו כמדינת העם היהודי, גם אם הם לא יגידו.

חוץ מזה, שזה שהם לא מכירים במדינה שלך צריך להדליק אצלך איזושהי נורת אזהרה.

תשאל את עצמך למה הם לא רוצים לעשות את הדבר הפשוט הזה.

זה פשוט מדהים הכמות אנשים שבנט סוחף אחריו, הוא הצליח לסחוף גם אותי, לא האמנתי בחיים שאני אצביע לבית היהודי, ועוד אהיה תומך כל כך נלהב.

אני פשוט מאמין לו.

תוכל לפרט?

זה לא היה כוחות. כמו לראות את ברצלונה נגד מורסיה.

גם לפיד נתן לו קצת , אבל דרעי פשוט חכם ויודע לענות על כל דבר ויודע גם איך להגיב .

נהנתי מהעימות הזה באמת היה מעניין.

גם לפיד נתן לו קצת , אבל דרעי פשוט חכם ויודע לענות על כל דבר ויודע גם איך להגיב .

נהנתי מהעימות הזה באמת היה מעניין.

ראו למי יש יותר ניסיון ומי חדש בתחום, נגיד ככה.

דרעי פשוט יודע לדבר, ולא איבד את זה.

אדם מאוד אינטליגנט, תגידו מה שתגידו עליו.

ההבדל הוא שישראל היא מדינת היהודים, הגדה היא לא מדינתו של העם הפלסטיני.

אם הם יושבים איתנו למו"מ, זה אוטומטית אומר שהם מקבלים אותנו כמדינת העם היהודי, גם אם הם לא יגידו.

חוץ מזה, שזה שהם לא מכירים במדינה שלך צריך להדליק אצלך איזושהי נורת אזהרה.

תשאל את עצמך למה הם לא רוצים לעשות את הדבר הפשוט הזה.

הם מכירים במדינת ישראל, וזה העיקר. אנחנו נשמור על עצמנו כמדינת העם היהודי והם יכירו בנו כמדינת ישראל. כל דרישה מעבר לזה היא מטופשת ולא רלוונטית.

וסתם אנקדוטה, מצחיק שאנחנו דורשים מהם להכיר בישראל כמדינת העם היהודי בזמן שאנחנו בכלל לא סגורים בעצמנו אם זו מדינת העם היהודי, מדינת התורה או סתם מדינת היהודים.

ובלי קשר לזה: http://www.mako.co.il/news-elections-2013/vote

מי שעדיין אין לו מושג למי להצביע או סתם לא סגור, אחלה כלי שיכול להיות לכם לעזר.

זה אומנם לא תחליף לדיון רציני ועמוק בדברים, אבל במציאות שלנו שאנשים גם ככה מתחמקים מהדיונים האלה אז זה עדיף מללכת להצביע בלי שום אוריינטציה, או לא ללכת להצביע בכלל.

אני פשוט מאמין לו.

יש לי הרגשה שהרבה מהמצביעים שלו הולכים להתחרט.

הוא והרשימה שלו היא ימן קיצוני, שלא לדבר בכלל על זה שאתם שוכחים שהיא מפלגה דתית - כלומר מתייעץ עם רבנים על בסיס קבוע ודואג לפני הכל למגזר הדתי. קשה לי להאמין ש2 העובדות האלה מדברות אל רוב המצביעים שלו.

מה שכן, מגיע לו שאפו על זה שהוא לקח מפלגה עם 3-5 מנדים והביא אותה ל15-.

יש לי הרגשה שהרבה מהמצביעים שלו הולכים להתחרט.

הוא והרשימה שלו היא ימן קיצוני, שלא לדבר בכלל על זה שאתם שוכחים שהיא מפלגה דתית - כלומר מתייעצץ עם רבנים על בסיס קבוע ודואג לפני הכל למגזר הדתי.

מה שכן, מגיע לו שאפו על זה שהוא לקח מפלגה עם 3-5 מנדים והביא אותה ל15-.

מדיבור עם הרבה אנשים בסביבה שלי שמצביעים לבנט - כמעט אף אחד לא באמת יודע מה התוכנית שלו, מהי הרשימה שלו ושבעצם הבית היהודי היא מפלגה סקטוריאלית, אבל הם יודעים ש"כולם" עברו מביבי לבנט והוא "אחלה גבר".

בשבילם הצבעה לבנט זה כמו "ללכת עם ולהרגיש בלי", לתמוך בביבי בזמן שאתה שונא אותו, מאוכזב ממנו, ומתלונן כל היום על המצב הכלכלי ועליות המחירים.

הם מכירים במדינת ישראל, וזה העיקר. אנחנו נשמור על עצמנו כמדינת העם היהודי והם יכירו בנו כמדינת ישראל. כל דרישה מעבר לזה היא מטופשת ולא רלוונטית.

וסתם אנקדוטה, מצחיק שאנחנו דורשים מהם להכיר בישראל כמדינת העם היהודי בזמן שאנחנו בכלל לא סגורים בעצמנו אם זו מדינת העם היהודי, מדינת התורה או סתם מדינת היהודים.

ובלי קשר לזה: http://www.mako.co.il/news-elections-2013/vote

מי שעדיין אין לו מושג למי להצביע או סתם לא סגור, אחלה כלי שיכול להיות לכם לעזר.

זה אומנם לא תחליף לדיון רציני ועמוק בדברים, אבל במציאות שלנו שאנשים גם ככה מתחמקים מהדיונים האלה אז זה עדיף מללכת להצביע בלי שום אוריינטציה, או לא ללכת להצביע בכלל.

מסכים עם זה שהדרישה "מטופשת", אנחנו לא צריכים את האישור שלהם לאיך שאנחנו מגדירים את עצמנו, רק שיקבלו את מה שיש פה כרגע.

וזה עדיין לא מה שמכשיל את המו"מ למו"מ (כמה שזה נשמע מטומטם...).

בקשר ללינק שהבאת, לא נראה לי שזה משהו שבאמת יעזור, כי זה ממליץ לפי התחום שאתה מגדיר שהכי חשוב לך בלבד, ולא משלב בין שלושת התחומים.

חחחח לפי הלינק, שלושת המפלגות שמומלצות לי הן ליכוד ביתנו, יאיר לפיד וש"ס

לא מצביע לאף אחד מהם..