Jump to content

-= סקר הבחירות החדש בפורום =-

Michael Scofield

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

238 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד ביתנו (ביבי וליברמן ברשימה משותפת)
      51
    • העבודה (שלי יחימוביץ')
      41
    • קדימה (שאול מופז)
      0
    • יש עתיד (יאיר לפיד)
      33
    • ש''ס (דרעי, ישי ואטיאס)
      1
    • יהדות התורה
      0
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      54
    • עצמאות (אהוד ברק)
      0
    • עלה ירוק.
      14
    • מר''צ.
      10
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      1
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • פתק לבן.
      5
    • לא מתכוון להצביע כלל.
      5
    • מפלגת ''עם שלם'' (הרב אמסלם)
      4
    • תנועת כ?ך החדשה (בן ארי, בן גביר וברוך מרזל)
      18

Recommended Posts

איך אפשר לקחת אותך ברצינות,

כאשר קיימות הוכחות נסיבתיות שאתה מטומטם?

לא שאלה רטורית.

כנראה שאי אפשר.

אני פשוט מהמטומטמים האלה.

אני מתנצל מעומק ליבי שאני לא ברמתך ואני גורם לך לקרוא דברים שמשחיתים את זמנך לריק.

אתה מוזמן לדלג להבא שאתה רואה את השם שלי בצד.

איזה יופי, במקום לנהל דיון אמיתי ורציני, אפשר לקחת ביטוי שאמרתי, להוציא אותו מהקשרו, ויאללה הכל נגמר.

בשימוש שלי בביטוי הזה אין שום אליטיסטיות ושום צחוק על שגיאות כתיב, כתבתי בהודעה מאוחרת יותר, שהכוונה היא לאווירה שיש בארץ שבה כל דבר שמזוהה כשמאל הוא מוקצה מחמת מיאוס ויש שנאה כלפיו, בלי שיש איזושהי הסתכלות אמיתית ולא משוחדת על הדברים. זה לא נכון? חבל שאני גר ברחובות ולא בצפון ת"א, זה היה משלים לך מצוין את התיאוריה, מזמין אותך לבוא לכאן לראות עד כמה זו שכונה אליטיסטית ומי שאני מייצג הוא קודם כל את עצמי והסיכוי שלי לחיות בכבוד פה, לעבוד ולקנות דירה ולמרבה הצער זו גם החוויה של הרבה מאוד אנשים אחרים במדינה הזאתי. (אני מקוווה בשבילך שאתה לא חלק מזה).

עכשיו לתכל'ס, אם אתה לא רוצה מדינה פלסטינית, אז מה אתה כן רוצה? סיפוח שטחי C כמו בנט? שיהיה לך בהצלחה עם חיזוק הקיצונים, נתינת אזרחות ל50 אלף ערבים ובידוד בינלאומי שגדל בצעדי ענק. שמח לשמוע שמבחינתך העניין הכלכלי הוא מגוחך מאוד ושום דבר לא יעזור בגלל המצב הבטחוני. בעלי ההון וביבי קוראים את ההודעה הזו ונקרעים מצחוק, השיטה שלהם עובדת, אני אתה וכולנו נמשיך לממן אותם בזמן שאתה תגיד שאין ברירה וחייבים לשלם לשלם ולשלם בגלל המצב הבטחוני.

איך הולך הפרסומת?-YES YES YES!!!

אני רוצה בידוד בינלאומי ואני רוצה לתת ל50 אלף ערבים אזרחות ואני רוצה לחזק את הקיצונים, רק לא לתת לאנשים האלה שרוצים להרוג אותי מדינה, מדינה שתוכל לקלוט לתוכה 6 מיליון פליטים שירצו להרוג אותך וזה עוד לא הכל!! עסקת חבילה משתלמת של פצצות על ת"א כל חמש דק', מלחמת חורבה ענקית שתוכל להתפוצץ לנו בפרצוף מתי שיתחשק להם, ו... הכי חשוב!!! שאנחנו נתקוף שום דבר לא ישתנה! אנחנו נהיה האכזריים והם יהיו המסכנים שמפציצים, והקהילה הבני"ל שוב תתן לך הזרבובל שלהם בפרצוף שלך...

וגם אם בסוף ידך תצא על העליונה ותנצח, נו טוב ישארו לך 6 מליון פליטים מהמלחמה ולפני החוקים הבינ"ל הם יהיו חייבים להיות תחת חסותך, ושוב פעם חזרת לנקודת האל חזור והפעם לא עם מיליון אלא עם 6 מיליון.

אם זה מה שאתה רוצה-תהנה, גוש קטיף כנראה לא הספיק לך, לתת את סיני למצרים(דבר שעל פניו נתן לנו שקט ל40 שנה) והיום די ברור לאן היחסים שלנו איתם הולכים גם זה לא הספיק לך.

תן להם תפננננק להם ת'תחת, תן את רמת הגולן תן להם את שטח A,B,וC ותפנה 400,000 יהודים ישראלים מהבתים שלהם בגלל שאתה רוצה להוציא את כלי המעבדה שלך מהבוידעם ולהתעסק בחיים של אנשים עם משפחות שלמות...

ובוא נהיה כנים לרגע, התוכנית של בנט לא תצא לפועל (למרות שלדעתי היא לא תוכנית רעה), אבל מה שכן ישתנה זאת המנטליות ההססנית והפחדנית של ביבי, ביבי יאלץ להתחשב בקונטרה מאוד קשה שעומדת נגדו בקואליציה, והסיבה שאני בוחר בבנט היא שאני חושב שבנט והבית היהודי היא קונטרה ראויה.

כנראה שאי אפשר.

אני פשוט מהמטומטמים האלה.

אני מתנצל מעומק ליבי שאני לא ברמתך ואני גורם לך לקרוא דברים שמשחיתים את זמנך לריק.

אתה מוזמן לדלג להבא שאתה רואה את השם שלי בצד.

אני מוחל לך בנאדם!

מאמין גדול בהשתלבות החלשים בחברה,

המדינה צריכה להנגיש עבורכם מתקנים ולערוך לכם ימי כיף בדיסנילנד.

אני מוחל לך בנאדם!

מאמין גדול בהשתלבות החלשים בחברה,

המדינה צריכה להנגיש עבורכם מתקנים ולערוך לכם ימי כיף בדיסנילנד.

תודה, אבל זה לא אני זה אתה, פשוט אתה ממש חכם.

אתה מוזמן להחכים אותנו בידיעותיך לגופו של נושא ולא לגופו של בנאדם (במיוחד שאתה קצת לא מכיר אותי :) ).

איך הולך הפרסומת?-YES YES YES!!!

אני רוצה בידוד בינלאומי ואני רוצה לתת ל50 אלף ערבים אזרחות ואני רוצה לחזק את הקיצונים, רק לא לתת לאנשים האלה שרוצים להרוג אותי מדינה, מדינה שתוכל לקלוט לתוכה 6 מיליון פליטים שירצו להרוג אותך וזה עוד לא הכל!! עסקת חבילה משתלמת של פצצות על ת"א כל חמש דק', מלחמת חורבה ענקית שתוכל להתפוצץ לנו בפרצוף מתי שיתחשק להם, ו... הכי חשוב!!! שאנחנו נתקוף שום דבר לא ישתנה! אנחנו נהיה האכזריים והם יהיו המסכנים שמפציצים, והקהילה הבני"ל שוב תתן לך הזרבובל שלהם בפרצוף שלך...

וגם אם בסוף ידך תצא על העליונה ותנצח, נו טוב ישארו לך 6 מליון פליטים מהמלחמה ולפני החוקים הבינ"ל הם יהיו חייבים להיות תחת חסותך, ושוב פעם חזרת לנקודת האל חזור והפעם לא עם מיליון אלא עם 6 מיליון.

אם זה מה שאתה רוצה-תהנה, גוש קטיף כנראה לא הספיק לך, לתת את סיני למצרים(דבר שעל פניו נתן לנו שקט ל40 שנה) והיום די ברור לאן היחסים שלנו איתם הולכים גם זה לא הספיק לך.

תן להם תפננננק להם ת'תחת, תן את רמת הגולן תן להם את שטח A,B,וC ותפנה 400,000 יהודים ישראלים מהבתים שלהם בגלל שאתה רוצה להוציא את כלי המעבדה שלך מהבוידעם ולהתעסק בחיים של אנשים עם משפחות שלמות...

ובוא נהיה כנים לרגע, התוכנית של בנט לא תצא לפועל (למרות שלדעתי היא לא תוכנית רעה), אבל מה שכן ישתנה זאת המנטליות ההססנית והפחדנית של ביבי, ביבי יאלץ להתחשב בקונטרה מאוד קשה שעומדת נגדו בקואליציה, והסיבה שאני בוחר בבנט היא שאני חושב שבנט והבית היהודי היא קונטרה ראויה.

מקודם טענת שאני מגדיר אותך ומדובב אותך, אבל עכשיו אתה עושה בדיוק אותו דבר - אומר בשמי דברים שלא אמרתי ועושה דמגוגיה.

אני רוצה לפנות 400 אלף יהודים מהבתים שלהם? אני רוצה הסכם של שתי מדינות תוך שימוש במתווה קלינטון עם שמירה על גושי ההתיישבות, כשההסכם הזה כולל את כל שאר הדברים הנלווים - סוף הסכסוך והתביעות הפלסטיניות, ויתור על זכות השיבה והתחייבויות לביטחון. כשהכרה במדינה יהודית כמובן נכללת בתוך ההסכם הזה.

יתקפו אותך? אז עכשיו הם מדינה, וזו הפרה של הסכמים שהם בעצמם חתמו עליהם ויש להם ערבויות בינלאומיות, אתה חושב שהעולם עדיין יתייחס לזה באותה צורה כמו שהם עושים עכשיו, אני מאמין שלא.

למעשה, זהו המתווה המדיני של מפלגת העבודה! וכמה מפתיע, השוני בינו לבין עמדותיו של ראש הממשלה ממפלגת הליכוד הוא קטן מאוד.

זהו הפיתרון שאני תומך בו, הוא בהחלט לא מושלם ולא מבטיח כלום, אבל ככה זה עם פתרונות במזרח התיכון.

מה הפיתרון שלך? לספח?, יופי, תן להם אזרחות ותעמיק את הבעיה הדמוגרפית, אל תתן להם ותתמודד בינלאומית עם זה שיש לך במדינה תושבים חסרי זכויות, מה שכמובן מגדיר אותך כלא דמוקרטיה (החוקר אורן יפתחאל הגדיר את זה כ"אתנוקרטיה"). כמובן שהעולם על הזין שלך והכל, אבל רק תזכור שארה"ב מחזיקה אותך בביצים מבחינה כלכלית וגם משמרת את היתרון הצבאי הטכנולוגי שלך על שאר מדינות האיזור, כולל אלו שהיא מספקת נשק גם להן. (מצרים וערב הסעודית, למשל).

אה, ואיך הגעת לזה שאני רוצה לתת את רמת הגולן?? איפה כתבתי את זה? מה קשור שמיטה להר סיני בכלל? קשה להתדיין איתך כשאתה ככה ממציא דברים שלא אמרתי כדי להציג אותי כעוכר ישראל ושמאלני סהרורי.

המצב של החבר'ה בבני-ברק גם מחורבן אבל זה באחריותם קודם כל. ככה זה שאתה מביא 20 ילדים לעולם וחי על קצבה וקצת עבודות בשחור

ברור שהוא מחורבן ביחס להרבה אחרים.

אבל אם עכשיו לדוגמא, יאיר לפיד, היה ראש ממשלה והוא היה מקצץ קצבאות, או קובע קריטריונים שונים (כמו שירות לאומי או צבא) כתנאי לקבלת קצבאות,

או ששר השיכון לא היה אטיאס בשנים האחרונות,

אז המצב היה הרבה יותר גרוע בשביל האוכלוסיה הזאת.

המצב של החבר'ה בבני-ברק גם מחורבן אבל זה באחריותם קודם כל. ככה זה שאתה מביא 20 ילדים לעולם וחי על קצבה וקצת עבודות בשחור

ברור שהוא מחורבן ביחס להרבה אחרים.

אבל אם עכשיו לדוגמא, יאיר לפיד, היה ראש ממשלה והוא היה מקצץ קצבאות, או קובע קריטריונים שונים (כמו שירות לאומי או צבא) כתנאי לקבלת קצבאות,

או ששר השיכון לא היה אטיאס בשנים האחרונות,

אז המצב היה הרבה יותר גרוע בשביל האוכלוסיה הזאת.

סתירה מוחלטת.

מנש,

זו לא אחריותם,

הם הקורבנות, לא האשמים.

בדיוק כמו הנשים של גואל רצון.

אל תבוא בטענות לפיון שהוקרב כדי שהבישופ יוכל לתפוס עמדה.

מקודם טענת שאני מגדיר אותך ומדובב אותך, אבל עכשיו אתה עושה בדיוק אותו דבר - אומר בשמי דברים שלא אמרתי ועושה דמגוגיה.

אני רוצה לפנות 400 אלף יהודים מהבתים שלהם? אני רוצה הסכם של שתי מדינות תוך שימוש במתווה קלינטון עם שמירה על גושי ההתיישבות, כשההסכם הזה כולל את כל שאר הדברים הנלווים - סוף הסכסוך והתביעות הפלסטיניות, ויתור על זכות השיבה והתחייבויות לביטחון. כשהכרה במדינה יהודית כמובן נכללת בתוך ההסכם הזה.

יתקפו אותך? אז עכשיו הם מדינה, וזו הפרה של הסכמים שהם בעצמם חתמו עליהם ויש להם ערבויות בינלאומיות, אתה חושב שהעולם עדיין יתייחס לזה באותה צורה כמו שהם עושים עכשיו, אני מאמין שלא.

למעשה, זהו המתווה המדיני של מפלגת העבודה! וכמה מפתיע, השוני בינו לבין עמדותיו של ראש הממשלה ממפלגת הליכוד הוא קטן מאוד.

זהו הפיתרון שאני תומך בו, הוא בהחלט לא מושלם ולא מבטיח כלום, אבל ככה זה עם פתרונות במזרח התיכון.

מה הפיתרון שלך? לספח?, יופי, תן להם אזרחות ותעמיק את הבעיה הדמוגרפית, אל תתן להם ותתמודד בינלאומית עם זה שיש לך במדינה תושבים חסרי זכויות, מה שכמובן מגדיר אותך כלא דמוקרטיה (החוקר אורן יפתחאל הגדיר את זה כ"אתנוקרטיה"). כמובן שהעולם על הזין שלך והכל, אבל רק תזכור שארה"ב מחזיקה אותך בביצים מבחינה כלכלית וגם משמרת את היתרון הצבאי הטכנולוגי שלך על שאר מדינות האיזור, כולל אלו שהיא מספקת נשק גם להן. (מצרים וערב הסעודית, למשל).

אה, ואיך הגעת לזה שאני רוצה לתת את רמת הגולן?? איפה כתבתי את זה? מה קשור שמיטה להר סיני בכלל? קשה להתדיין איתך כשאתה ככה ממציא דברים שלא אמרתי כדי להציג אותי כעוכר ישראל ושמאלני סהרורי.

שאתה מצביע לשלי אתה מצביע למפלגה שרוצה לתת מדינה לפלסטינים, זה מה שניסיתי לומר, היא חושבת שזה הפתרון ואם היא תהיה בשלטון אז סביר להניח שהיא תקדם את זה, לזה התכוונתי, אתה מבין שהתוכנית של בנט נראית לכל כך הרבה אנשים כלא מציאותית (וחבל) ככה שהיא לעמות המדינה לפלסטינים לא תצא לפועל בעשור הקרוב...

ואתה צודק 100% זה נראה כאילו דובבתי אותך, מה שניסיתי לטעון זה מה קורה שמצביעים לשלי...

פשוט לא יאמן העיוורון של האנשים את המציאות, 4 שנים של כישלון שבסופם דו"ח עוני קשה, בידוד עולמי, התערבות בבחירות בארה"ב, מלחמה כושלת, חיזוק החמאס, החלשת אבו מאזן, כתב אישום נגד מספר 2 , וזה פשוט לא מזיז לאנשים, ואם כבר אנשים החליטו לא להצביע לביבי אז הם מצבעים לאדם הזוי שמצהיר בכל הזדמנות שיתמוך בוודאות ביבי ולא תקום בחיים מדינה פלשתינאית דבר שסותר כל הגיון.

לפי דעתי כל הכסף שמושקע על תעמולה הוא מיותר, אם כל האסונות שהביא עלינו ביבי לא גורמת לו להחלש אז שום קמפיין לא יעזור, עדיף שהכסף ילך למקומות יותר טובים.

פשוט לא יאמן העיוורון של האנשים את המציאות, 4 שנים של כישלון שבסופם דו"ח עוני קשה, בידוד עולמי, התערבות בבחירות בארה"ב, מלחמה כושלת, חיזוק החמאס, החלשת אבו מאזן, כתב אישום נגד מספר 2 , וזה פשוט לא מזיז לאנשים, ואם כבר אנשים החליטו לא להצביע לביבי אז הם מצבעים לאדם הזוי שמצהיר בכל הזדמנות שיתמוך בוודאות ביבי ולא תקום בחיים מדינה פלשתינאית דבר שסותר כל הגיון.

לפי דעתי כל הכסף שמושקע על תעמולה הוא מיותר, אם כל האסונות שהביא עלינו ביבי לא גורמת לו להחלש אז שום קמפיין לא יעזור, עדיף שהכסף ילך למקומות יותר טובים.

זאת לפי השקפת העולם שלך,

אני אמרתי כבר פעם אחת, אני לא מצביע לביבי, אבל אסונות זאת הדרך שלך להוכיח לאנשים שהמצב הקטסטרופלי בזמן שהוא לא, אני לא רואה פה בתים נשרפים מול העיניים שלי.

דבר שני הוא, שנפתלי בנט ממש לא הזוי, לדעתי הדברים שהוא אומר הגיוניים, בנט חזק בממשלה לא ייתן למדינה פלסטינית לקום, בנט והרשימה החדשה של הליכוד לדעתי יכוונו את הממשלה למקום טוב יותר,

אני הייתי מעדיף שביבי לא היה נבחר כלל, אבל לצערי אין מפלגה ואדם שנצמא בצד הימני של הקשת הפוליטית שאוכל לבחור בו.

כל מה שטענת על ביבי נכון, וגם אני לא מבין למה אנשים בוחרים בו שוב, אבל דבר אחד אני מרוצה,

לא תקום מדינה פלסטינית בשנים הקרובות ואל תגיד לי שביבי יקים, כי עם רשימה כמו שיש לו וקואליציה כמו שעתיד להיות לו, לא תקום מדינה כזאת-תודה לאל!

שאתה מצביע לשלי אתה מצביע למפלגה שרוצה לתת מדינה לפלסטינים, זה מה שניסיתי לומר, היא חושבת שזה הפתרון ואם היא תהיה בשלטון אז סביר להניח שהיא תקדם את זה, לזה התכוונתי, אתה מבין שהתוכנית של בנט נראית לכל כך הרבה אנשים כלא מציאותית (וחבל) ככה שהיא לעמות המדינה לפלסטינים לא תצא לפועל בעשור הקרוב...

ואתה צודק 100% זה נראה כאילו דובבתי אותך, מה שניסיתי לטעון זה מה קורה שמצביעים לשלי...

נכון, אני בעד פתרון שתי המדינות, ופירטתי בדיוק את התוכנית שבה אני תומך שהיא המצע המדיני של העבודה, אבל מה האלטרנטיבה? הפלסטינים גם ככה מתקדמים חד צדדית לעבר הכרה כמדינה ריבונית, ואם תצליח למנוע את זה אז האפשרות השנייה היא מדינה דו לאומית. בנט מוביל אותנו לשם, זה הפתרון שאתה רוצה?

בקיצור, מה שמצחיק הוא שלמעשה אני יותר ימני ממך... אני רוצה להיפרד מהפלסטינים בעוד אתה תומך באדם שהתוכנית שלו היא לאזרח 50 אלף פלסטינים בישראל, להשאיר את שאר השטחים במצב מוזר של לא פה ולא שם וביחד עם הדמוגרפיה להוביל אותנו לעבר מצב שבו נהיה מדינה דו לאומית או שיהיו פה הרבה מאוד תושבים חסרי אזרחות וזכויות, ואז נהיה מדינה שהיא לא יהודית ובוודאי שלא דמוקרטית.

נכון, אני בעד פתרון שתי המדינות, ופירטתי בדיוק את התוכנית שבה אני תומך שהיא המצע המדיני של העבודה, אבל מה האלטרנטיבה? הפלסטינים גם ככה מתקדמים חד צדדית לעבר הכרה כמדינה ריבונית, ואם תצליח למנוע את זה אז האפשרות השנייה היא מדינה דו לאומית. בנט מוביל אותנו לשם, זה הפתרון שאתה רוצה?

בקיצור, מה שמצחיק הוא שלמעשה אני יותר ימני ממך... אני רוצה להיפרד מהפלסטינים בעוד אתה תומך באדם שהתוכנית שלו היא לאזרח 50 אלף פלסטינים בישראל, להשאיר את שאר השטחים במצב מוזר של לא פה ולא שם וביחד עם הדמוגרפיה להוביל אותנו לעבר מצב שבו נהיה מדינה דו לאומית או שיהיו פה הרבה מאוד תושבים חסרי אזרחות וזכויות, ואז נהיה מדינה שהיא לא יהודית ובוודאי שלא דמוקרטית.

רגע אז עכשיו אפשר לשייך לך את מה שאמרתי קודם?

עם ה6 מיליון פליטים ופצצות וכדומה.

יותר ימני ממני אתה לא, כי אתה מוכן לתת להם מדינה ואני לא, זה שאתה נותן להם מדינה זה לא גורם להם "לעוף" מפה, זה גורם להם לתקוף אותך, וכדאי שתלמד דבר שתיים על הדמוגרפיה בימנו, אנחנו גדלים יותר מהר(אני לא מדבר על הערבים שבתוך שטח AוB )...

רגע אז עכשיו אפשר לשייך לך את מה שאמרתי קודם?

עם ה6 מיליון פליטים ופצצות וכדומה.

יותר ימני ממני אתה לא, כי אתה מוכן לתת להם מדינה ואני לא, זה שאתה נותן להם מדינה זה לא גורם להם "לעוף" מפה, זה גורם להם לתקוף אותך, וכדאי שתלמד דבר שתיים על הדמוגרפיה בימנו, אנחנו גדלים יותר מהר(אני לא מדבר על הערבים שבתוך שטח AוB )...

אתה יכול לשייך לי מה שאתה רוצה גבר, גם את רצח ארלוזורוב ואת התחממות כדור הארץ, נבואות זעם והפחדות לא מביאות אותנו לשום מקום. אמרת כבר שכשתהיה להם מדינה יהיו פצצות על ת"א כל 5 דקות ועניתי לך. אין לי פיתרון בית ספר, למי כן יש?

סבבה אז אני לא יותר ימני ממך, זה היה סתם בשביל חידוד המסר, השאלה היא הפיתרון של מי יותר נכון ויותר ריאלי ומביא אותנו למקום טוב יותר. העקרונות שלך הן שלא יהיה להם מדינה ויהי מה, ומכיוון שהם כבר בדרך לשם חד צדדית תצטרך לעשות משהו דרסטי כדי למנוע את זה. סיפוח? אז סיפוח לא ייעצר בשטחי C, כדי לפתור את הבעיה סופית תיאלץ לספח את כל הגדה וכל הפלסטינים, ואפילו אם נתעלם מהמחיר הבינלאומי אתה כבר לא תוכל להיות כל כך אדיש לגבי הדמוגרפיה ולגבי האפשרות של רוב יהודי במדינה הזאתי. ודרך אגב, בעיה דמוגרפית בשבילי היא לא רק כשהם יהיו 50%.

אתה ממשיך להידבק לפתרון של בנט כדבר שיקרה וברור מאליו אם הוא יהיה בקואלציה,

אני יגיד לך מה אני באמת חושב:

אין פתרון, לא לשלום זה בטוח, בזה בנט צודק מיליון אחוז, בדור שלנו לא יהיה שלום!

אם נהיה ראליים ונחשוב דוגרי עם עצמנו, מזרח התיכון צועד לקראת מלחמת אין ברירה,

הדרך היחידה להתחמק מדבר כזה הוא לתת להם מה שהם רוצים, הבעיה היא שמה שהם רוצים זה הכללללל!

הם רוצים גם את ת"א ואת ב"ש ואת חיפה ואת י-ם הם לא מסתפקים ביו"ש.

ונגיד ונתת להם מדינה, מה נראה לך יקרה? הם יפריחו בועות באוויר וישלחו יונת שלום?

הרי ברור שהאקט שלהם יהיה לצאת נגדנו, כמו עם גוש קטיף, אתה לא מטפל בבעיה אתה מחמיר אותה.

העם רוצה חיים טובים, אבל צר לי לבשר שלא יהיה כזה דבר במדינה, וכנראה לא בזמן הקרוב, אם תביא להם מדינה אתה בעצם רק תקרב את המלחמה לימינו.

אני חושב שהכי טוב זה שיהיה לנו ממשלה ימנית יציבה ואיתנה כנגד מתקפות כאלו ואחרות, אל דאגה הפתרון של בנט ישאר במגירות עוד זמן רב, אבל האופי שהוא מביא לממשלה זה מה שאני באמת רוצה, אדם שידע מה לעשות ברגע האמת.

ועכשיו בפן הכלכלי חברתי, אם הייתי רוצה שביבי ייבחר הייתי בוחר בו, לדעתי שהקול שלי הולך לבנט ההחלטה הבאה של ביבי תהיה מלווה ביותר השפעה של בנט, לבנט יש שכל ולפי דעתי אחרי ששמעתי את המצע שלו אני משוכנע שהוא יודע מה לעשות בנושא.

ולבסוף אני רק יסיים שאני מעדיף שלא יקרה כלום, כי אין מה לעשות, אין מה לשנות אנחנו לדעתי נמצאים בתוך כלוב שאי אפשר לצאת ממנו, כל ניסיון לפתור את הבעיה רק תחמיר אותה ולדעתי אנחנו מצידנו לא צרכים לעשות כלום, לא לתת מדינה לא לכבוש לא לעשות כלום, אבל ברגע שהם יעשו מעשה תהיה לנו ממשלה שתגיב כמו שצריך...

אני רוצה הסכם של שתי מדינות תוך שימוש במתווה קלינטון

שאלת אגב: אתה מודע לכך שבמתווה קלינטון אתה לא רק מחלק את י-ם , אתה מחלק גם את העיר העתיקה, כן?

זאת לפי השקפת העולם שלך,

אני אמרתי כבר פעם אחת, אני לא מצביע לביבי, אבל אסונות זאת הדרך שלך להוכיח לאנשים שהמצב הקטסטרופלי בזמן שהוא לא, אני לא רואה פה בתים נשרפים מול העיניים שלי.

דבר שני הוא, שנפתלי בנט ממש לא הזוי, לדעתי הדברים שהוא אומר הגיוניים, בנט חזק בממשלה לא ייתן למדינה פלסטינית לקום, בנט והרשימה החדשה של הליכוד לדעתי יכוונו את הממשלה למקום טוב יותר,

אני הייתי מעדיף שביבי לא היה נבחר כלל, אבל לצערי אין מפלגה ואדם שנצמא בצד הימני של הקשת הפוליטית שאוכל לבחור בו.

כל מה שטענת על ביבי נכון, וגם אני לא מבין למה אנשים בוחרים בו שוב, אבל דבר אחד אני מרוצה,

לא תקום מדינה פלסטינית בשנים הקרובות ואל תגיד לי שביבי יקים, כי עם רשימה כמו שיש לו וקואליציה כמו שעתיד להיות לו, לא תקום מדינה כזאת-תודה לאל!

אני יודע שביבי לא יקים מדינה פלסטינית וזה בדיוק מה שמפחיד אותי, האינטרס שלך הוא שתקום מדינה פלסיטנית פשוט בגלל שהאופציה השניה היא מדינה דו לאומית וסוף החלום הציוני, כל אדם רציונלי יכול לראות את זה ובגלל זה ארה"ב כל כך לוחצת עלינו לצאת מהשטחים, כי הם רוצים לטובתך והם יודעים שהדרך היחידה לשמור עלינו זה להפרד מהפלשתינאים.

הבעיה עם בנט היא שהוא לא חושב בצורה רציונלית, הוא מאמין שיש לנו צוו אלוהי על השטחים האלה ואלוהים יעזור לנו אם לא נפנה את השטחים האלה.

השאלה היא האם אתה סומך על התחזית של בנט שאלוהים נתן לנו את הארץ הזאת והוא יעזור לנו, או על התחזית הרציונלית שלנו, של ארה"ב ושל כל מדינות המערב שרוצות בטובתך?

אני יודע שביבי לא יקים מדינה פלסטינית וזה בדיוק מה שמפחיד אותי, האינטרס שלך הוא שתקום מדינה פלסיטנית פשוט בגלל שהאופציה השניה היא מדינה דו לאומית וסוף החלום הציוני, כל אדם רציונלי יכול לראות את זה ובגלל זה ארה"ב כל כך לוחצת עלינו לצאת מהשטחים, כי הם רוצים לטובתך והם יודעים שהדרך היחידה לשמור עלינו זה להפרד מהפלשתינאים.

הבעיה עם בנט היא שהוא לא חושב בצורה רציונלית, הוא מאמין שיש לנו צוו אלוהי על השטחים האלה ואלוהים יעזור לנו אם לא נפנה את השטחים האלה.

השאלה היא האם אתה סומך על התחזית של בנט שאלוהים נתן לנו את הארץ הזאת והוא יעזור לנו, או על התחזית הרציונלית שלנו, של ארה"ב ושל כל מדינות המערב שרוצות בטובתך?

זה כבר עניין של דעה, אני לא חושב שאתה צודק אני חושב שמעבר לצוו האלוהי שבנט טוען יש עוד המון טיעונים ראליים והגיוניים לכך שאנחנו צרכים להמשיך להחזיק בשטחים האלה.

לדעתי אין כזה דבר להיפרד מהפלסטינים, גם אם יהיה להם מדינה אנחנו לא ניפרד מהם, כל עוד הם כאן לידנו אנחנו נישאר במלחמה(שאתה ועוד הרבה אנשים יבינו שמה שהם רוצים זה את המדינה אתה תבין שאין לך מנוס ופתרון לבעיה הזאת-ומכאן הבא להרגך השכם להרגו(מה שלא עשינו במבצע עמוד ענן לטעמי))...

אני לעומתך לא סומך על ארה"ב אני לא חושב שהם רוצים את הטוב בשבילי, אני מאמין שאם אין אני לי, מי לי?

אין מה לעשות ידידי, אתה חושב א' אני חושב ב', אנחנו לא נגיע לעמק השווה, הדרך שלך נראית כהזויה בעיני והדרך שלי נראית כהזויה בעיניך.

אתה צריך להבין שהפלסטינים לא רוצים מדינה בגדה, אלא מדינה בשיח מוניס

עד שהם לא יקבלו את זה, אנחנו כנראה נהיה במלחמה איתם.

האיור השבועי לילד:

קינג רובן הצעיר טייל לו ברחובות רמאללה בחיפוש אחר פרטנטר לשלום, אך לפתע הוא נאבד בדרך. עזרו לו למצוא את הפרטנר ההוא מהראיון בחדשות 2

377849_528757497142782_216996102_n.jpg

ג'קי

אתה צריך להבין שהפלסטינים לא רוצים מדינה בגדה, אלא מדינה בשיח מוניס

עד שהם לא יקבלו את זה, אנחנו כנראה נהיה במלחמה איתם.

אתה כנראה לא שמעת את אבו מאזן אומר שהוא יודע שהוא יחזור לצפת רק כתייר, למרות המחיר הפוליטי מבחינתו של האמירה הזאת.

יש נכונות בקרב המנהיגים המתונים שלהם לוותר על החלום של השמדתנו ולהכיר במדינה יהודית, גם אם בליבם הם לא אוהבים את זה, יש הבנה ששום פיתרון אחר הוא לא ריאלי ושהם לא יצליחו להשמיד אותנו. זאת בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו צריכים לחזק את המתונים והשפויים שם, אחרת נתקע עם החמאס והסלפיים ואז באמת לא יהיה סיכוי לסיים את הסכסוך, ולפעמים נראה לי שזה בדיוק מה שבנט וליברמן ושאר החברה מהימין רוצים.

ומה שהעם שלהם רוצה? וואלה הוא יכול להמשיך לרצות, גם אני בעולם אוטופי או סתם אם היינו חיים בימי הביניים הייתי רוצה שנטרנספר אותם מפה או אפילו פתרונות יותר קיצוניים, אבל צריך להיות ריאליים וגם המתונים משני הצדדים מבינים את זה.

למרבה הצער רבים אחרים לא.

אתה כנראה לא שמעת את אבו מאזן אומר שהוא יודע שהוא יחזור לצפת רק כתייר, למרות המחיר הפוליטי מבחינתו של האמירה הזאת.

יש נכונות בקרב המנהיגים המתונים שלהם לוותר על החלום של השמדתנו ולהכיר במדינה יהודית, גם אם בליבם הם לא אוהבים את זה, יש הבנה ששום פיתרון אחר הוא לא ריאלי ושהם לא יצליחו להשמיד אותנו. זאת בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו צריכים לחזק את המתונים והשפויים שם, אחרת נתקע עם החמאס והסלפיים ואז באמת לא יהיה סיכוי לסיים את הסכסוך, ולפעמים נראה לי שזה בדיוק מה שבנט וליברמן ושאר החברה מהימין רוצים.

ומה שהעם שלהם רוצה? וואלה הוא יכול להמשיך לרצות, גם אני בעולם אוטופי או סתם אם היינו חיים בימי הביניים הייתי רוצה שנטרנספר אותם מפה או אפילו פתרונות יותר קיצוניים, אבל צריך להיות ריאליים וגם המתונים משני הצדדים מבינים את זה.

למרבה הצער רבים אחרים לא.

לא יהיה שום סוף לסכסוך הזה, שלא תשכנע פה בטעות אנשים, שלא יחשבו שזה להלה לנד, הם רוצים אותנו בים גם אבו-מאזן.

אבל זה כבר וויכוח של עשרות שנים, אני בצד שלא מאמין שאפשר לעשות איתם שלום...