Jump to content

-= סקר הבחירות החדש בפורום =-

Michael Scofield

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

238 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד ביתנו (ביבי וליברמן ברשימה משותפת)
      51
    • העבודה (שלי יחימוביץ')
      41
    • קדימה (שאול מופז)
      0
    • יש עתיד (יאיר לפיד)
      33
    • ש''ס (דרעי, ישי ואטיאס)
      1
    • יהדות התורה
      0
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      54
    • עצמאות (אהוד ברק)
      0
    • עלה ירוק.
      14
    • מר''צ.
      10
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      1
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • פתק לבן.
      5
    • לא מתכוון להצביע כלל.
      5
    • מפלגת ''עם שלם'' (הרב אמסלם)
      4
    • תנועת כ?ך החדשה (בן ארי, בן גביר וברוך מרזל)
      18

Recommended Posts

ועוד שאלה ששאלתי כבר, איך זה יכול להיות שהפרדנו ביטחון מכלכלה? למה אי אפשר להיות ימני במדינה הזאת מבלי שזה אומר שניתן לביבי לזיין אותנו ולהמשיך את מגמת הפערים הכלכליים שרק הולכים וגדלים כאילו אנחנו מדינת עולם שלישי?!

הימין (ואני מדבר עליו עכשיו כתנועה פוליטית גלובלית, לא בביצה הישראלית) הוא תפיסת עולם כוללת הנשענת על ערכים מסוימים.

כמו השמאל.

יש קשר הדוק בין לאומיות חזקה (ולאומנות), ערכים שמרניים ותפיסה כלכלית קפיטליסטית. זה לא מקרי.

ואפילו מעבר לזה,

ברוב מדינות העולם החלוקה לימין/שמאל נעשית בהקשרים כלכליים.

וזה גם מה שהיה בעבר במדינת ישראל.

הגוש השמאלי הציע גישה כלכלית סוציאל-דמוקרטית והגוש הימני הציע גישה כלכלית ניאו-ליברלית.

במפא"י היו לא מעט אנשים שהיו מאוד 'נצים' מבחינה בטחונית, וזה לא הפריע להם להיות חברי מפא"י.

לדעתי, זה הכיוון שאנחנו חוזרים אליו.

שגם במפלגת העבודה יהיה מקום לאנשים יותר 'נצים' כאשר המכנה המשותף הוא הגישה הכלכלית (וזה בתנאי שישנה הסכמה בסיסית על דמוקרטיה, שוויון וכד'...)

הערבים הישראלים מחשיבים עצמם פלסטינאים.

למה ברגע שתקום להם מדינה הם לא ירצו לעבור אלייה?

אני יודע שאם היו מקימים עכשיו מדינה ישראלית יהודית הייתי רוצה לעבור לגור בה.

התשובה היא שתחתינו הם חיים כמו מלכים.

בנוסף, הם יודעים שלהרבה אנשים אצלנו לא אכפת מרוב יהודי, אנשים חושבים שנוכל לחיות עם רוב ערבי בישראל.

קיצר, פלג, תודה שאתה מחשיב אותי לדי חכם באופן מתנשא משהו, אבל לא צריך להיות חכם ולהתנסח ברמה גבוהה ומעמיקה כדי להבין את המצב.

בוא תסביר לי רק איך הגעת למסקנה שאני מחשיב אותך לדי חכם באופן מתנשא משהו, כי הדבר האחרון שאני מנסה לעשות זה להתנשא ואני הכי סולד מהתנהגות כזאת אז מה ת'מזיין תשכל?! אני פשוט קורא את ההודעות שלך לאורך השנים שאני נמצא כאן ולדעתי אני יכול לקבוע ברמה שטחית ובלי להכיר אותך לעומק, מי מבין עניין ומי לא, בלי קשר לרמת התנסחות גבוהה או נמוכה, שזה לא רלוונטי לדיון הזה.

ובאופן נקודתי, אתה מתייחס לערבים לישות אחת ואני מבין מאיפה זה מגיע, כי אני חשבתי בדיוק בצורה הזאת בעבר. אבל זה לא נכון להסתכל על זה בצורה הזאת, כי הם יותר מפולגים ומסוכסכים מאיתנו. זה גם מסביר לך למה למשל חמאס והחיזבאללה לא תוקפים את ישראל ביחד ולמה חיזבאללה לא עזר לחמאס כשצה"ל ריסק את עזה, ולמה חמאס לא עזר לחיזבאללה כשצה"ל נכנס ללבנון. הם לא ישות אחת והם - הסונים, השיעים והעלאווים - שונאים אחד את השני לא פחות ממה שהם שונאים את מדינת ישראל. וכמו שיש שנאה וסכסוכים על רקע פילוג דתי, יש גם שנאה וסכסוכים על רקע חילוקי דעות שאי אפשר לפשר ביניהם. פשוט צריך להבין את הדינמיקה של הערבים, כי יד אחת הם בחיים לא יכולים לעשות עלינו, כי זה כמו שתגיד לי שנטורי קרתא יתגייסו לצה"ל וילחמו לצד החיילים במלחמה נגד איראן (או מה שזה לא יהיה). זה פשוט לא נכון להסתכל על זה ככה, כי למרות שהם יהודים הם שונים בהשקפת עולמם מאיתנו. אז כן, נטורי קרתא זו דוגמה קיצונית(תרתי משמע), אבל הפואנטה היא שהערבים הם לא כאלה דומים בהשקפותיהם ולא משדרים על אותו הגל כמו שנהוג לחשוב.

ולמה נראה לך שברגע שתהיה להם מדינה הם ירצו לעבור אליה? מה רע להם במדינת ישראל?

אתה אומר כאן שאם היית חי במדינה שהיא לא יהודית והייתה קמה מדינה יהודית היית עובר אליה ישירות, אבל שוכח לציין שיש כ-6 מיליון יהודים שחיים בארצות הברית ורובם בחרו לא לעלות לארץ ישראל ולא להגר אליה מאירופה למרות שיכלו. זה לא שחור או לבן.

ולמה הם בדיוק יודעים שלאנשים כאן לא איכפת מרוב יהודי? בגלל שיש לך 3% הזויים קיצוניים שחושבים ככה? בגלל זה צריך לפחד? רובם המוחלט של אזרחי מדינת ישראל בעד רוב יהודי במדינת ישראל ולדעתי זה ישמר עוד 200-300 שנה במתכונת הנוכחית אלא אם כן יקרה משהו חריג בדרך.

תשמעו, אנשים פה מסבירים לי את הקשר ואני עדיין לא מבין אותו. אני גם מבטיח לכם שיש עוד המון כמותי שימניים בדעותינם בכל הקשור לנושא הבטחוני-מדיני ועם זאת סולדים מהחרדים כמו גם מהמדיניות הכלכלית של ביבי.

נשבע לכם שאם היה מישהו עם שילוב של רחבעם זאבי ז"ל או ימינה ממנו מבחינה בטחונית מדינית + שלי יחימוביץ או זהבה גלאון כלכלית חברתית אז הייתי מצביע לו. בטוח שאני לא היחיד.

תשמעו, אנשים פה מסבירים לי את הקשר ואני עדיין לא מבין אותו. אני גם מבטיח לכם שיש עוד המון כמותי שימניים בדעותינם בכל הקשור לנושא הבטחוני-מדיני ועם זאת סולדים מהחרדים כמו גם מהמדיניות הכלכלית של ביבי.

נשבע לכם שאם היה מישהו עם שילוב של רחבעם זאבי ז"ל או ימינה ממנו מבחינה בטחונית מדינית + שלי יחימוביץ או זהבה גלאון כלכלית חברתית אז הייתי מצביע לו. בטוח שאני לא היחיד.

אז תחליט מה חשוב לך יותר, ותצביע לפי זה. הרבה אנשים לא באמת מסכימים עם כל המצע של המפלגה שלהם.

האמת שהרוב לא באמת קרא מעולם את המצע של המפלגה שהוא מצביע לה, אז אתה יודע.

השאלה היא מה באמת ישתנה לפי מי שיהיה בשלטון. אני לא מת על כל מה שמרצ/חד"ש אומרים, אבל אצביע להם בשביל התכלס.

אין הבדל בין שלי לביבי מבחינה מדינית, ואת זה אני דווקא לא אומר לזכותה.

השאלה היא מה באמת ישתנה לפי מי שיהיה בשלטון. אני לא מת על כל מה שמרצ/חד"ש אומרים, אבל אצביע להם בשביל התכלס.

אין הבדל בין שלי לביבי מבחינה מדינית, ואת זה אני דווקא לא אומר לזכותה.

להצביע למרץ או חדש זה לעשות הכל חוץ מלהצביע בשביל התכלס.

אז תחליט מה חשוב לך יותר, ותצביע לפי זה. הרבה אנשים לא באמת מסכימים עם כל המצע של המפלגה שלהם.

האמת שהרוב לא באמת קרא מעולם את המצע של המפלגה שהוא מצביע לה, אז אתה יודע.

וההיסטוריה מלמדת אותנו שדי בצדק, מאחר שבכל כך הרבה מקרים מפלגות פעלו בניגוד גמור למצע שלהן (ע"ע ההתנתקות) או לחילופין לא קידמו סעיפים מהמצע שלהן (ע"ע שינוי שיטת הממשל).

לכל אלה שנקרעים עם עצמם אם להצביע לפי המצע הביטחוני או לפי המצע הכלכלי - חברתי.

קיימת מפלגה חדשה, נקייה מפוליטיקאים "ישנים" שכבר לא סומכים עליהם, ויש בה אנשים שבאמת רוצים לעשות שינוי, אנשים שמאוד פעילים חברתית (מראשי מחאות הדיור והדלק, ומובילי המאבק החברתי בחיפה). מבחינה מדינית ביטחונית, הם לא יסכימו לוויתורים פזיזים שיתגלו במהרה כטעות, וינהגו במחשבה ובאחריות.

למפלגה קוראים "צדק חברתי". דף הפייסבוק שלהם: http://www.facebook.com/MIFLAGA?fref=ts. ב"אודות" תוכלו לקרוא את כל מצע המפלגה.

אתם יכולים לפנות אליי עם שאלות לגבי המפלגה, יש לי קשר אישי אליהם ;)

אחלה שאתה שמח, אבל יש עובדות בשטח. תראה לי איך עושים טרנספר למיליון ערבים ואני אתן לך פרס נובל לשלום. אין פוליטיקאי אחד, כולל אובמה, פוטין ומרקל, שיכולים לעשות טרנספר של מיליון ערבים לשטחים. זה לא יקרה ואני לא מבין בכלל איך אתה יכול לחשוב שתרחיש כזה יכול לקרות במציאות. יעני עזוב שזה יכול להיות מצוין להשקפותיי ואני אכן אהיה בעד לכשמהלך כזה יקרה, אבל אתה צריך להבין ולהפנים שזה מנותק מנותק ועוד פעם מנותק מהמציאות ולא יקרה לא היום ולא בחלומות הכי ורודים שלנו. אם יכולנו לעשות את זה, אז זה היה בהקמת המדינה או קצת אחרי. כיום אי אפשר ואפילו הימין האולטרא קיצוני לא מדבר על השטות הזאת כי זה לא דבר ריאלי בכלל. ואם אתה עדיין חושב שזה ריאלי להעביר מיליון ערבים ישראלים למדינה הפלסטינית שתקים להם, אז אני מזמין אותך להסביר לי איך עושים את זה מבחינה פרקטית(אתה הולך לפנות בכוח מיליון ערבים מהבית, כפרים, אדמות שלהם? או ע"י עידוד הגירה חיצוני שזה לדעתי יותר ריאלי אבל מהמהלך הזה יעברו 10-15 אחוז מערביי ישראל וזה עדיין ישאיר לך ערבים במדינה)והאם זה נראה לך הגיוני(במקרה של פינוי בכוח).

חוץ מזה, לא הבנתי אותך. אתה אומר לי שאתה לא רוצה ערבים בישראל אבל אתה מסכים עם בנט(?) על ההצעה שלו לתת אזרחות ל-50 אלף פלסטינים. זה נראה לך רציני?

איך עושים? שמגיעים לנקודת האל חזור.

לא תהיה ברירה ותהיה מלחמת קיום(לא כמו היום). השאלה מי ינצח.

לא אמרתי שאני מסכים עם בנט.

מה שבאתי להגיד וזה היה ציניות זה עצם זה שאתה חושש(בצדק) מ50 אלף שיתרבו באותה נשימה אתה אמור לחשוש פי 10 מקרוב ל2 מיליון ערבי ישראל שחיים פה.

ובתור מדינה שחייה בדמוקרטיה אתם צריכים להבין שלא צריך רוב אזרחי בשביל מהפך. אד אנא ממכם תפסיקו להגיד שעל פי כל התחזיות הערבים לא יהיו פה רוב ב100-200 שנה הקרובים. אגב, מה עם 300+ שנים? או שזה כבר לא מדאיג אותכם?

כן צריך רוב אזרחי בשביל מהפכה, כבר עניתי לך על זה לפני כמה עמודים. חלק מהמשטר החוקתי שלנו זה סעיף של מדינה ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית, סעיף שמוגן ומשוריין כך שרק רוב מוחלט של חברי הכנסת יוכל לשנות את זה.

ערביי ישראל לא יהיו פה רוב לעולם, וגם זה כבר נאמר. בשיא הם יגיעו ל30 אחוז ואז זה יתחיל לרדת. על אחת כמה וכמה אם תהיה להם מדינה משלהם ולאט לאט תתחיל הגירה לשם.

גם לגביי ה-30% אני בספק רב.

לגביי ההגירה למדינה הפלסטינית: אל תבנה על משהו משמעותי בדור-שניים הקרובים. ישראל תהיה בעלת איכות חיים טובה פי כמה וכמה מאשר המדינה הפלסטינית, ואלו שיעזבו בשביל לממש את המאווים הלאומיים שלהם יהיו מספר לא משמעותי.

לא בונה על שום דבר מיוחד, כמו שאמרתי גם ככה בשיאם הם צפויים להגיע ל30 אחוז ואז להתחיל לרדת. מדינה פלסטינית והגירה ערבית לשם, גם אם מעזרית, זה רק לחיזוק הטענה ולא הטענה עצמה.

1) איך עושים? שמגיעים לנקודת האל חזור.

לא תהיה ברירה ותהיה מלחמת קיום(לא כמו היום). השאלה מי ינצח.

2) לא אמרתי שאני מסכים עם בנט.

מה שבאתי להגיד וזה היה ציניות זה עצם זה שאתה חושש(בצדק) מ50 אלף שיתרבו באותה נשימה אתה אמור לחשוש פי 10 מקרוב ל2 מיליון ערבי ישראל שחיים פה.

ובתור מדינה שחייה בדמוקרטיה אתם צריכים להבין שלא צריך רוב אזרחי בשביל מהפך. אד אנא ממכם תפסיקו להגיד שעל פי כל התחזיות הערבים לא יהיו פה רוב ב100-200 שנה הקרובים. אגב, מה עם 300+ שנים? או שזה כבר לא מדאיג אותכם?

1) אני באמת לא מצליח להבין מה זה "נקודת האל-חזור" שאתה מדבר עליה. אתה מדבר במונחים של מאות שנים ואומר שבסופו של דבר אנחנו נהיה תחת איום של השמדה או משהו בסגנון, אבל שוכח על הדרך עוד אלפיי דברים שיקרו(למשל: הנפט הערבי יגמר ויהיו יותר אנרגיות חלופיות[סולריות למשל] וכתוצאה הכוח הערבי בעולם יפחת), ולכן אני לא מאמין בלנבא את העתיד, ובטח לא בנבואות זעם בלי ביסוס ועל סמך אינטואיציות.

2) למה שאני אחשוש מ-2 מיליון ערבים שחיים פה אם אני נותן להם אפשרות לעבור למדינה פלסטינית וקובע שמי שלא יעשה זאת יהיה בגדר ישראלי למהדרין ויהיה חייב להיות נאמן למדינה. אני בכלל בעד להקשיח את החוק בכל הנוגע לבגידה ולקבוע הטבות לכל מי שנאמן\משרת את המדינה בין אם זה באמצעות צבא ובין אם זה באמצעות שירות לאומי. ובכל מקרה, 2 מיליון זה משהו שהוא מציאותי ובעל כורחך ולא משהו שאתה בוחר אותו בניגוד לתוספת שבנט מדבר עליה. יש לך מצב נתון מסוים ואתה צריך למצות ממנו את הטוב ביותר ולא להוסיף לו קושי.

ושוב פעם, אתה מדבר כאן על 300+ שנה ומחשיב רק את הדמוגרפיה, אבל אתה שוכח לציין שב-300+ שנה מתחרשים כל כך הרבה דברים שיכולים לשנות את פני התמונה לכאן או לכאן(מלחמות, אסונות טבע[אל תשכח שאנחנו על השבר הסורי אפריקאי], מגפות ועוד] אז לדבר על 300+ שנה זה בכלל לא רלוונטי. בוא נדבר על כאן ועכשיו ולא על 300+ שנה. נראה לי יותר נכון לעשות.

סופית: מצביע יאיר לפיד.

כנ"ל.

מאמין שלמרות הסקרים האחרונים שמנבאים מספר חד-ספרתי של מנדטים ל'יש עתיד', היא תגיע לדו-ספרתי.

זה חשוב מאוד, שכן במקום ה-11 נמצא ניצב בדימוס מיקי לוי, אנשים כמוהו חשוב שייצגו את העם.

בחרתם יאיר לפיד? וואלה מסתבר שפופוליזם משתלם.

לא שאני מצביע יאיר לפיד אבל עדיף בהרבה לתת צ'אנס למישהו עם רעיונות חדשים ורשימה לא רעה בכלל

מאשר לביבי-ש"ס-בנט.

עם ביבי אנחנו יודעים בדיוק מה נקבל, וזה פין אחד ענק,

עם ש"ס אנחנו יודעים בדיוק מה נקבל, וזה מה שקורה עכשיו..

ובנט, בנט נשמע בחור טוב (קצת רעיונות הזויים, לספח את שטח C חחח נו באמת), אבל הוא יכנס לממשלה עם ביבי, ואם ביבי יהיה ראש הממשלה שלו, אז מה זה נותן למדינה?

איך יהיה שינוי?

תדמיינו ממשלה של ביבי-ש"ס-בנט-יהדות התורה..

מה נלמד בבית ספר? לאיפה ילכו התקציבים?

יש סיכוי לתחבורה ציבורית בשבת? מה יכול להשתנות??

מסכים איתך רועי, אבל אני מקווה שנראה ממשלה של ביבי-בנט-לפיד-? ולא ששוב המפלגות החרדיות יחזיקו את הממשלה בביצים.

זה יהיה הכי טוב.

מסתבר שדמגוגיות לא פחות אם זכית לתגובה.

מה קשור דמגוגיה (לא דמגוגיות), תפסו את הבנאדם מזיין ת'מוח ומציע דברים לא הגיוניים ולא בדוקים כל כך הרבה פעמים בשם החתירה ל"קונצנזוס", אפילו תפסו אותו בשקר, ועוד אני דמגוג.

לא, כי בטח שלטון של עבודה-מרץ-ש?ס יותר טוב אה?

ושלא נדבר על הערביות שיהיו חייבות להיות בממשלה בשביל הסיכוי ששלי תאכל להרכיב ממשלה.

לא שאני מצביע יאיר לפיד אבל עדיף בהרבה לתת צ'אנס למישהו עם רעיונות חדשים ורשימה לא רעה בכלל

מאשר לביבי-ש"ס-בנט.

עם ביבי אנחנו יודעים בדיוק מה נקבל, וזה פין אחד ענק,

עם ש"ס אנחנו יודעים בדיוק מה נקבל, וזה מה שקורה עכשיו..

ובנט, בנט נשמע בחור טוב (קצת רעיונות הזויים, לספח את שטח C חחח נו באמת), אבל הוא יכנס לממשלה עם ביבי, ואם ביבי יהיה ראש הממשלה שלו, אז מה זה נותן למדינה?

איך יהיה שינוי?

תדמיינו ממשלה של ביבי-ש"ס-בנט-יהדות התורה..

מה נלמד בבית ספר? לאיפה ילכו התקציבים?

יש סיכוי לתחבורה ציבורית בשבת? מה יכול להשתנות??

לגבי ביבי אתה צודק, לגבי ש"ס כמובן, בנט גם, קיצר הכל נכון.

אז למה לא להצביע עבודה במקום לפיד?

לפיד ימין כלכלי, בדיוק כמו ביבי. לא הוא יקטין את גודל הפין שתקבל.