Jump to content

-= סקר הבחירות החדש בפורום =-

Michael Scofield

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

238 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד ביתנו (ביבי וליברמן ברשימה משותפת)
      51
    • העבודה (שלי יחימוביץ')
      41
    • קדימה (שאול מופז)
      0
    • יש עתיד (יאיר לפיד)
      33
    • ש''ס (דרעי, ישי ואטיאס)
      1
    • יהדות התורה
      0
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      54
    • עצמאות (אהוד ברק)
      0
    • עלה ירוק.
      14
    • מר''צ.
      10
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      1
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • פתק לבן.
      5
    • לא מתכוון להצביע כלל.
      5
    • מפלגת ''עם שלם'' (הרב אמסלם)
      4
    • תנועת כ?ך החדשה (בן ארי, בן גביר וברוך מרזל)
      18

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4317131,00.html

ושוב, תצביעו לשלי, היא תדע מה לעשות.

כל הסיסמאות האלה של החמאס הן בדיוק אותן הסיסמאות שהליכוד ביתנו מפזרת לבוחרים שלהן

חמאס:"נכבוש את כל פלסטין"

הליכוד ביתנו:"נבנה בשטחי E1"

אתה בחור די חכם ואתה אמור לדעת שמשתמשים בסיסמאות האלה בכדי לשלהב את העם וכדי להשיג רווח פוליטי ותו לא.

ואם אתה חושב שראשי החמאס באמת מתכוונים לכך או שביבי באמת מתכוון לכך אז או שאתה חי בסרט או שאתה חי בסרט.

בכל אופן לגבי שלי יחימוביץ', מה שעשית כאן זה דמגוגיה, אבל שיהיה לך לבריאות נשמה... הרי ביבי מלך ישראל והוא הבטיח למוטט את שלטון החמאס בעזה אז הוא ימוטט. אם לא עכשיו אז אחרכך ואם לא אחרכך אז בשנת 2042...אבל מה שבטוח שהוא ימוטט אותו בסוף. יחד עם עוזרו הנאמן אביגדור "אפסנאי במילואים" ליברמן שאולי גם יהיה שר הביטחון. ממשלה אש.

אוי ווי איך נפלו גיבורים.... :thumbdown:

לההה עזוב אותך שטויות. שלי לא קיצונית והיא בעד להשאיר את הגושים הגדולים בדיוק כמו ביבי. אני יודע שיש סטיגמה על המפלגה בגלל ההתנהלות הכושלת של השנים האחרונות, אבל זה יעבור עם הזמן. לדעתי מפלגת העבודה יכולה ותשנה את פני המדינה מבחינה חברתית-כלכלית וזה גם מה שמעניין אותי אני אהיה איתך הכי אמיתי בעולם.

לא מעניין אותי הפלסטינים ולא שום סוגיה ביטחונית או מדינית בגלל שהכל חארטה ברטה וכולם נעולים על המצעים הביטחוניים כאילו זה תורה מסיני. עובדים עלינו בעיניים. מדינה פלסטינית תהיה כאן ברס בן אמקום ואפשר לקבל את זה ואפשר גם לא, אבל היא תהיה(ועזוב צודק לא צודק או נכון ולא נכון, היא תהיה וזה מה שצריך להבין, כי ברגע שאתה מבין שהיא תהיה אתה תשנה את כל הפרספקטיבה שלך).

ומה עוצמה לישראל?

למה אתה לא מצביע לבנט?

לא שאני בעדו, אבל אני חושב שהוא יעשה הרבה יותר מאריה אלדד ומיכאל בן ארי. ואני מעריך את אריה, אבל הוא לא מסוגל לעשות כלום במפלגה הזאת. קיצור אם אתה באמת רוצה להשפיע תצביע לדעתי בנט, והוא ישרת את הדעות שלך הרבה יותר טוב.

חלק גדול מהמפלגה של בנט זה אנשים שחתמו על ההתנתקות...ונראה לי שיהיו חלק מהסדר עתידי שכזה. היחידים שלא יחתמו על הסכם ועל מדינה פלסטינאית, או נתינת שטחים הם עוצמה לישראל, ככה שאין פה שאלה של תועלת וכאלה , רק מי משקף את הדעה שלי...

לגבי המפלגה שלך....זה מפא"H איך אתה לא מתבייש תאמין לי. כל הרשימה שלה זה או עיתונאים או שמאלנים או שנייהם

זה לא מפא"י, זה העבודה שנת 2012. אני לא שופט אדם לפי מה שהוא לא עשה אלא על פי מה שעשה, ושלי לא אשמה בכל מה שהיה במפא"י לפני שנים רבות, ולכן אי אפשר להטיל עליה את האשמה, כמו שאי אפשר לזקוף לזכותו של נתניהו את ההישגים של בגין.

אגב, מי מהמפלגה שלו חתמו על ההתנתקות?

השאלה הגדולה היא האם שלי ומפלגת העבודה יסכימו להיות בקואליציה עם ביבי.

ופלג יש לי שאלה שלי יחימוביץ' היא בעד החזרת שחטים ?

יענו יש מצב עכשיו היא מוכנה לתת שטחים תמורת ''שלום '' ?

קשה לי לחשוב על לבחור במפלגה הזאת אם בכלל רציתי , רשימת השמאלנים שם מראה באופן מובהק שזו מפלגת שמאל .

בעיקר שמירב מיכאלי האקסית של גדעון לוי שם , שני שמאלנים גדולים מאוד.

השאלה הגדולה היא האם שלי ומפלגת העבודה יסכימו להיות בקואליציה עם ביבי.

ופלג יש לי שאלה שלי יחימוביץ' היא בעד החזרת שחטים ?

יענו יש מצב עכשיו היא מוכנה לתת שטחים תמורת ''שלום '' ?

קשה לי לחשוב על לבחור במפלגה הזאת אם בכלל רציתי , רשימת השמאלנים שם מראה באופן מובהק שזו מפלגת שמאל .

בעיקר שמירב מיכאלי האקסית של גדעון לוי שם , שני שמאלנים גדולים מאוד.

תלוי מה יציעו להם, אבל בגדול לדעתי הם יסכימו.

שלי בעד מתווה קלינטון

ליברמן בעד תוכנית חילופי השטחים

וביבי בעד מדינה פלסטינית מפוזרת

יאיר לפיד תומך במדינה פלסטינית עם שמירה על הגושים(בדיוק כמו כל האחרים)

נפטלי בנט תומך במדינה פלסטינית עם סיפוח שטחי C (שזה לא יקרה לעולם, אבל להבטיח דברים כאלה לא עולה כסף)

ציפי לבני תומכת במדינה פלסטינית

שאול מופז תומך במדינה פלסטינית

ש"ס תומכים במה שיביא לציבור שלהם כסף, אז הם יתמכו גם במדינה פלסטינית.

ואם זה עדיין לא ברור לך, אז בשורה התחתונה כל ראשי המפלגות הגדולות בעד מדינה פלסטינית, וזה רק עניין של זמן עד שהיא תקום. עכשיו זה או לדחות את הקץ כמו שביבי עושה(כי הוא מפחד שיזכרו אותו בתור ראש הממשלה שתחת שרביטו הוקמה המדינה הפלסטינית) או שנקדם את המהלך הזה על מנת להתחיל לעסוק בשיקום עניינה הפנימיים של מדינת ישראל.

עכשיו, לאחר שהבנת שגם ביבי וגם ליברמן תומכים בהקמת מדינה לפלסטינים, בדיוק כמו שלי יחימוביץ'(רק עם סמנטיקה שונה) וכל שאר ראשי המפלגות, אני אשמח אם תסביר לי מה ההבדל בין מפלגת העבודה לבין הליכוד ביתנו. כי חוץ מהבדל כלכלי-חברתי, אין שום הבדל בין ההשקפות ואני בטוח שאתה לא קורא לעבודה "שמאלנים" בגלל שהם סוציאליסטים אלא בגלל שהם תומכים במדינה פלסטינית, אבל...גם ביבי וליברמן תומכים...אז מה אתה אומר? ביבי וליברמן גם שמאלנים?

שורה תחתונה, מבחינה מדינית כולם מציעים את אותו הדבר אם תרצה או לא(פרט למפלגות שבשוליים שבקושי יגיעו ל-8 מנדטים), אז מה שנשאר זה להתעסק במצעים החברתיים-כלכליים ואם כך אז עדיף ללכת עם העבודה, כי המצע החברתי-כלכלי שלה, מייצג את האינטרסים שלי בתור אדם מן המעמד הביניים בצורה הטובה ביותר.

שלי בעד מתווה קלינטון

נפטלי בנט תומך במדינה פלסטינית עם סיפוח שטחי C (שזה לא יקרה לעולם, אבל להבטיח דברים כאלה לא עולה כסף)

ואם זה עדיין לא ברור לך, אז בשורה התחתונה כל ראשי המפלגות הגדולות בעד מדינה פלסטינית, וזה רק עניין של זמן עד שהיא תקום. עכשיו זה או לדחות את הקץ כמו שביבי עושה(כי הוא מפחד שיזכרו אותו בתור ראש הממשלה שתחת שרביטו הוקמה המדינה הפלסטינית) או שנקדם את המהלך הזה על מנת להתחיל לעסוק בשיקום עניינה הפנימיים של מדינת ישראל.

עכשיו, לאחר שהבנת שגם ביבי וגם ליברמן תומכים בהקמת מדינה לפלסטינים, בדיוק כמו שלי יחימוביץ'(רק עם סמנטיקה שונה) וכל שאר ראשי המפלגות, אני אשמח אם תסביר לי מה ההבדל בין מפלגת העבודה לבין הליכוד ביתנו. כי חוץ מהבדל כלכלי-חברתי, אין שום הבדל בין ההשקפות ואני בטוח שאתה לא קורא לעבודה "שמאלנים" בגלל שהם סוציאליסטים אלא בגלל שהם תומכים במדינה פלסטינית, אבל...גם ביבי וליברמן תומכים...אז מה אתה אומר? ביבי וליברמן גם שמאלנים?

שורה תחתונה, מבחינה מדינית כולם מציעים את אותו הדבר אם תרצה או לא(פרט למפלגות שבשוליים שבקושי יגיעו ל-8 מנדטים), אז מה שנשאר זה להתעסק במצעים החברתיים-כלכליים ואם כך אז עדיף ללכת עם העבודה, כי המצע החברתי-כלכלי שלה, מייצג את האינטרסים שלי בתור אדם מן המעמד הביניים בצורה הטובה ביותר.

,יחימוביץ' לפי מה שהבנתי תתפשר על יותר דברים לא ? וזה מה שאני לא אוהב .

לוותר על חלקים מי''ם , לוותר על הרבה התנחלויות לקרב אותם עוד אלינו .

ובוא אני אגיד לך דעה שלי , ככל שהם יתקרבו יותר הם ירצו יותר, עד שאני ואתה לא נהיה פה .

ואני לא מאמין בכלל שביבי וליברמן יוותרו על כאלו דברים , ואני לא מאמין ולא רוצה שהמתווה קלינטון הזה יתממש , כי לפנות שם את כל הישובים של המתנחלים זה עוול .

ובנוגע לחברתי -כלכלי , הכל בגדר הבטחות.. ושלי תרצה או לא היא פוליטקאית וכולם בסופו של דבר שקרנים .

מה זה "יחימוביץ' תוותר על יותר"? מדינה פלסטינית זה 67'

אם היא בעד מתווה קלינטון וביבי בעד מדינה פלסטינית מפוזרת ,אז לפי הקישורים שפלג הביא שמפרטים בצורה ברורה מאוד, היא תתפשר על יותר.

ביבי יכול להיות גם בעד מדינה פלסטינית בראשות עמי ותמי, הסכם יבוא רק בגבולות 67'. מפורזת זו דרישה שגם השמאל יציב, לפחות בשלב ראשוני לפלסטינים לא יהיה צבא והשליטה הישראלית תימשך ותרד בהדרגה

ביבי יכול להיות גם בעד מדינה פלסטינית בראשות עמי ותמי, הסכם יבוא רק בגבולות 67'. מפורזת זו דרישה שגם השמאל יציב, לפחות בשלב ראשוני לפלסטינים לא יהיה צבא והשליטה הישראלית תימשך ותרד בהדרגה

אם הפלסטינים יסכימו רק למדינה בגבולות 67', אז שלא תהיה להם מדינה כלל.

אין גבולות 67. בכל מתווה קיים ידוע שהגושים הגדולים יישארו בשליטת ישראל. גם השכונות היהודיות במזרח ירושלים.

מה שכן יש זה שטחי 67, כלומר 22 אחוז משטח הארץ המנדטורי. בפרקטיקה זה אומר שעל כל מה שצויין לעיל יהיו חילופי שטחים ביחס של 1:1.

המתווה ברור וידוע. מה שנשאר זה ליישם אותו.

אין גבולות 67. בכל מתווה קיים ידוע שהגושים הגדולים יישארו בשליטת ישראל. גם השכונות היהודיות במזרח ירושלים.

מה שכן יש זה שטחי 67, כלומר 22 אחוז משטח הארץ המנדטורי. בפרקטיקה זה אומר שעל כל מה שצויין לעיל יהיו חילופי שטחים ביחס של 1:1.

המתווה ברור וידוע. מה שנשאר זה ליישם אותו.

אפשר לבצע את חילופי השטחים האלה, ביחס של 1:1, תוך שמירה על רצף טריטוריאלי של שתי המדינות?

כן ולא. הגושים יישארו בשליטת ישראל, את אריאל תהיה חייב לפנות בכל הסכם

אז אין הסכם. בעצם זה תלוי בהם, שיעשו את השיקול שלהם, האם שווה להתעקש על הנקודה הזו.

שלי בעד מתווה קלינטון

לא כל כך מדוייק.

"הבית היהודי מתנגדת למדינה פלסטינית ממערב לירדן מאחר וזאת תהווה איום ביטחוני ובסיס טרור פלסטיני ואסון לאינטרסים של מדינת ישראל. עם זאת, היא סבורה שסיפוח כל השטחים על 2 מיליון התושבים הערבים שלהם יהווה איום דמוגרפי על הרוב היהודי במדינת ישראל. כמו כן, הבית היהודי סבורה שפיתרון של שלום עם הפלסטינים אינו אפשרי בדורנו מאחר והפלסטינים אינם מעוניינים בשלום ועדיין חותרים להשמדת מדינת ישראל. לכן, הבית היהודי תומכת בתוכנית ההרגעה‏[20] של נפתלי בנט: סיפוח שטחי C ביהודה ושומרון בהם נמצאים כמעט כל ההתנחלויות ורוב התושבים היהודיים של יהודה ושומרון למדינת ישראל, והשארת המצב הנוכחי של אוטונומיה פלסטינית בשטחי A ו-B עם שליטה בטחונית של צה"ל."

לא כל כך מדוייק.

"הבית היהודי מתנגדת למדינה פלסטינית ממערב לירדן מאחר וזאת תהווה איום ביטחוני ובסיס טרור פלסטיני ואסון לאינטרסים של מדינת ישראל. עם זאת, היא סבורה שסיפוח כל השטחים על 2 מיליון התושבים הערבים שלהם יהווה איום דמוגרפי על הרוב היהודי במדינת ישראל. כמו כן, הבית היהודי סבורה שפיתרון של שלום עם הפלסטינים אינו אפשרי בדורנו מאחר והפלסטינים אינם מעוניינים בשלום ועדיין חותרים להשמדת מדינת ישראל. לכן, הבית היהודי תומכת בתוכנית ההרגעה‏[20] של נפתלי בנט: סיפוח שטחי C ביהודה ושומרון בהם נמצאים כמעט כל ההתנחלויות ורוב התושבים היהודיים של יהודה ושומרון למדינת ישראל, והשארת המצב הנוכחי של אוטונומיה פלסטינית בשטחי A ו-B עם שליטה בטחונית של צה"ל."

אחי אתה רק מחזק את הטענות שלי

הבית היהודי בעד סיפוח שטח C בלבד וזה בעצם ויתור על שאר השטחים שכמובן ילכו למי שכן ירצה אותם, כמו הפלסטינים. ובאמת נראה לך שלמישהו יש ביצים לספח את שטחי C? הכל חרטה ואם כבר מדברים על פוליטיקאים שיודעים רק לדבר ודבר אז זה בדיוק המצב כאן. נפטלי בנט צריך את קולות המתנחלים וזה חלק מקהל היעד שלו, אם הוא יגיד שהוא מאמין במדינה פלסטינית אז הוא יאבד את כל הקולות של המתנחלים שיזלגו לליכוד ביתנו ולעוצמה לישראל, ולכן לעולם הוא לא יגיד דבר כזה לפני הבחירות, ואם תנסה להבין את הקונטקס של המצע הביטחוני המצועצע שלו, תבין שזו אחיזת עיניים, כי לא רק שהוא לא יכול לספח את שטחי C וזה בלוף רציני, אלא התכנית של הענקת אזרחות ישראלית ל-50 אלף פלסטינים, שעם הריבוי הדמוגרפי הגבוה שלהם יהפוך ל-200 אלף פלסטינים בטווח הרחוק, היא תכנית ביזיונית שאין כמותה(ועזוב שאין סיכוי בעולם שהיא באמת תקרה, כי זה סתם מצע בחירות דמגוגי), אבל עדיין, עצם המחשבה וההשלמה עם חלוקת אזרחות ישראלית ל-50 אלף פלסטינים היא מקוממת ומראה בדיוק כמה שטויות פוליטיקאים יפלטו כדי להרוויח מנדטים ממגזרים מסוימים.

ולגבי ההוא שטען ששלי מוותרת על יותר דברים - אז זה שטויות במיץ. היא לא מוותרת על יותר דברים, כי התכנית להקמת מדינה לפלסטינים היא אותה התכנית ורק הצגתי לך אותה בצורה אחרת, אבל אם תשים לב היא בדיוק אותו הדבר! לכן, כל השטויות האלה על זה שביבי וליברמן זה ימין ביטחוני ושלי יחימוביץ' היא עלאק בוגדת ושמאלנית זה חרטה מארץ החרטות.

גם חברון בידיים ערביות אני רואה.

לא חושב שיש לזה סיכוי.

אגב, מי ויתר על חברון?