Jump to content

-= סקר הבחירות החדש בפורום =-

Michael Scofield

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

238 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד ביתנו (ביבי וליברמן ברשימה משותפת)
      51
    • העבודה (שלי יחימוביץ')
      41
    • קדימה (שאול מופז)
      0
    • יש עתיד (יאיר לפיד)
      33
    • ש''ס (דרעי, ישי ואטיאס)
      1
    • יהדות התורה
      0
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      54
    • עצמאות (אהוד ברק)
      0
    • עלה ירוק.
      14
    • מר''צ.
      10
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      1
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • פתק לבן.
      5
    • לא מתכוון להצביע כלל.
      5
    • מפלגת ''עם שלם'' (הרב אמסלם)
      4
    • תנועת כ?ך החדשה (בן ארי, בן גביר וברוך מרזל)
      18

Recommended Posts

גם אמרתם את זה על ליברמן בבחירות הקודמות...

במבחן המציאות הדברים האלו פשוט לא עובדים, ההבטחות שלהם ריקות מתוכן.

אתה יכול להגיד את זה על כל אחד שלא היה בממשלה(ובעיקר על מי שכן היה בממשלה),

איפה לפיד הוכיח את עצמו?

איפה שלי הוכיחה את עצמה חוץ מלצעוק כל היום?

בכל אופן כמו שאמרתי, ביבי כבר לא רלוונטי מבחינתי, ובנט הוא תואם את הדעות שלי ולכן אני אבחר בו...

האווירה היא שהאפשרות שביבי יהיה ראש ממשלה היא כמו שמחר תזרח השמש, אז זהו, שלא, ביבי ייבחר רק אם נצביע לו או למפלגות הגוש שלו כמו הבית היהודי.

אני חושב שהקדנציה האחרונה הבהירה לרוב העם, ואם הבנתי נכון אז גם לך, שביבי רע לעם ישראל, אז במקום לקוות שבממשלה של ביבי יהיה בנט חזק שיעזור לכוון אותה למקומות טובים (סרבנות? סיפוח שטחי C? לא בטוח עד כמה המקומות האלו טובים אבל שיהיה) בוא נלך צעד קדימה וננסה למנוע מביבי להיבחר! זה לא בשמיים, שוב, ביבי ייבחר רק אם נתמוך בו, הוא לא גזירת גורל, לא קיבלנו אותו מהשמיים, בכוחנו ובהצבעתנו אנו יכולים למנוע ממנו את הקדנציה הבאה כראש ממשלת ישראל, קדנציה שאם תמשיך את הכיוון של קודמתה אנחנו עלולים להגיע למקום רע מאוד, אפילו יותר מהמקום שבו אנו עכשיו.

ההתחזקות של בנט והקטסטרופה שקרתה בפריימריז של הליכוד אלה לא דברים טובים, אלא רעים מאוד, אבל זה כבר עניין פוליטי. האינטרס של כל בנאדם שעובד ומשלם מיסים במדינה הזאת הוא שביבי לא ייבחר שוב וזה לא שייך לנטיה פוליטית מדינית בכלל.

האלטרנטיבה לביבי שמציגה מדיניות כלכלית שפויה לא נמצאת כל כך רחוק ממנו בנושא המדיני - ביטחוני. למעשה אפשר לטעון שהיא מייצגת היום מרכז שפוי לעומת הימין ההזוי שהולך ומתהווה לצד ביבי ובניגוד לרצונו.

אז תעשה את ההחלטות שלך, הצבעה לבנט = חיזוק ביבי = תקיעת הזין עמוק יותר בתחת של מעמד הביניים. אתה אולי תרגיש יותר טוב עם עצמך, אבל כשתראה את התלוש גם זה ייעלם.

מצטער אני לא רואה את עצמי בוחר למפלגות שמאל, אני בן אדם עם עקרונות ואני בחיים לא אבחר לא בציפי עם פרץ, לא בעבודה ובלא לפיד...

אגב אני חושב שכל קול שלא הולך לביבי בסופו של דבר יהיה נגדו, אין דבר כזה חיזוק, ביבי לא רוצה בנט חזק הוא רוצה בנט חלש שהוא יוכל לנפנף אותו מתי שבא לו ולכן אם הרבה אנשים פשוט לא ייבחרו ביבי אז הוא ייאלץ להיות בקואליציה שלא תתן לא אפשרות לזגזג למקומות שכבר היינו בהם...

אגב לגבי הליכוד, ביבי לא אוהב את הרשימה החדשה שלו, דברים לא הולכים לו כמו שהוא רוצה ולכן לפי דעתי את בקדנציה הבאה שלו הוא יצטרך להתחשב בהרבה אנשים לפני שהוא עושה החלטה...

מצטער אני לא רואה את עצמי בוחר למפלגות שמאל, אני בן אדם עם עקרונות ואני בחיים לא אבחר לא בציפי עם פרץ, לא בעבודה ובלא לפיד...

אגב אני חושב שכל קול שלא הולך לביבי בסופו של דבר יהיה נגדו, אין דבר כזה חיזוק, ביבי לא רוצה בנט חזק הוא רוצה בנט חלש שהוא יוכל לנפנף אותו מתי שבא לו ולכן אם הרבה אנשים פשוט לא ייבחרו ביבי אז הוא ייאלץ להיות בקואליציה שלא תתן לא אפשרות לזגזג למקומות שכבר היינו בהם...

אגב לגבי הליכוד, ביבי לא אוהב את הרשימה החדשה שלו, דברים לא הולכים לו כמו שהוא רוצה ולכן לפי דעתי את בקדנציה הבאה שלו הוא יצטרך להתחשב בהרבה אנשים לפני שהוא עושה החלטה...

בן אדם עם עקרונות = בן אדם שלא מצביע לעבודה כי הם "סמולנים מסריחים?"

העבודה כיום היא מרכז מדיני ושמאל כלכלי. שמאל כלכלי זה לא טוב? בממשלת ביבי האחרונה נוכחתנו לדעת כמה ימין כלכלי זה לא טוב.

אוקיי אז ביבי חלש עם בנט חזק, חרדים שכרגיל מקבלים את ליטרת הבשר שלהם, ואולי גם יאיר לפיד. נקבל קואליציה שתמשיך במדיניות הימנית - כלכלית ותהיה אפילו יותר ימנית מדינית, ז"א תמשיך לירוק בפרצוף של העולם ותמשיך להוביל אותנו לבידוד מדיני. ברור שביבי לא אוהב את הרשימה החדשה שלו, שום אדם עם דאגה לארץ הזו לא אמור לאהוב.

גם אמרתם את זה על ליברמן בבחירות הקודמות...

במבחן המציאות הדברים האלו פשוט לא עובדים, ההבטחות שלהם ריקות מתוכן.

אל תשכח שאתה מדבר פה על פוליטיקאים מושחתים.

ברור שזה לא יעבוד וההבטחות של כולן ריקות מתוכן אין מה לעשות נגד זה.

העבודה כיום היא מרכז מדיני ושמאל כלכלי. שמאל כלכלי זה לא טוב? בממשלת ביבי האחרונה נוכחתנו לדעת כמה ימין כלכלי זה לא טוב.

אוקיי אז ביבי חלש עם בנט חזק, חרדים שכרגיל מקבלים את ליטרת הבשר שלהם, ואולי גם יאיר לפיד. נקבל קואליציה שתמשיך במדיניות הימנית - כלכלית ותהיה אפילו יותר ימנית מדינית, ז"א תמשיך לירוק בפרצוף של העולם ותמשיך להוביל אותנו לבידוד מדיני. ברור שביבי לא אוהב את הרשימה החדשה שלו, שום אדם עם דאגה לארץ הזו לא אמור לאהוב.

לפי דעתי ימין כלכלי עדיף פי כמה על שמאל כלכלי, אבל אפשר לפתח על זה ויכוח ארוך ואני לא יודע אם נצליח לשכנע אחד את השני. אלו שתי השקפות שונות..

אנשים בוכים על מיסים, וחלקם לא מבינים ששמאל כלכלי = יותר מיסים.

מה עם חברת החשמל? הלוואי שהייתה תחרות בתחום הזה והיינו זוכים להנות מחברה שהיא לא מושחטת ולשלם הרבה פחות, כנ"ל איגודי המים ואינספור דברים נוספים.

לפי דעתי ימין כלכלי עדיף פי כמה על שמאל כלכלי, אבל אפשר לפתח על זה ויכוח ארוך ואני לא יודע אם נצליח לשכנע אחד את השני. אלו שתי השקפות שונות..

אנשים בוכים על מיסים, וחלקם לא מבינים ששמאל כלכלי = יותר מיסים.

מה עם חברת החשמל? הלוואי שהייתה תחרות בתחום הזה והיינו זוכים להנות מחברה שהיא לא מושחטת ולשלם הרבה פחות, כנ"ל איגודי המים ואינספור דברים נוספים.

תנסה, כל חיי הייתי ימני קיצוני יותר וקצת פחות עד ששיכנעו אותי אחרת.

בוא נסתכל על זה ככה, השיטה הכלכלית של ביבי טובה לנו? יותר טובה ממה ששלי מציעה?

הלו?!

שלא יאמינו לך בטעות, ההפך הגמור!

העבודה שברה שמאלה, שיש לך ברשימה את מרב מיכאלי שטוענת שלא צריך לשלוח ילדים להתגייס לצה"ל אני לא יודע איך אתה בדיוק קרוא לזה מרכז...

מפלגת העבודה היא שמאלנית!

ואל תגדיר אותי, אם לא נעים לך לשמוע קח שלוק של מים ותרגע אני לא צריך שתדובב אותי עם סימני = למיניהם, זה לא עושה את המילים שלך נכונות יותר, ואל תגיד מה בן אדם עם דאגה למדינה שלו אמור להרגיש מהרשימה של הליכוד-אני אדם עם המון דאגה שמרגיש שהרשימה של הליכוד היא מצוינת חוץ מאדם אחד-ביבי.

הרשימה של העבודה אם כבר מדאיגה אותי, סתיו שפיר-עוד שמאלנית, אתה לא חושב שעם המחאה הייתה נורמלית בלי זליגות לשמאל העם היה מצטרף לזה? אתם חיים בסרט, העבודה היא מפלגה שמאלנית במסווה של כלכלית חברתית, עלי הם לא עובדים...

וכן הם "סמולנים מסריחים"!

תנסה, כל חיי הייתי ימני קיצוני יותר וקצת פחות עד ששיכנעו אותי אחרת.

בוא נסתכל על זה ככה, השיטה הכלכלית של ביבי טובה לנו? יותר טובה ממה ששלי מציעה?

לא התעמקתי יותר מדי בניתוח של השיטות של כל אחד, דיברתי באופן כללי.

אני לא כלכלן, ככה שלחזות איזה שיטה עדיפה בטווח הרחוק זה לא משהו שאני יכול לתת לך תשובה עליו.

הלו?!

שלא יאמינו לך בטעות, ההפך הגמור!

העבודה שברה שמאלה, שיש לך ברשימה את מרב מיכאלי שטוענת שלא צריך לשלוח ילדים להתגייס לצה"ל אני לא יודע איך אתה בדיוק קרוא לזה מרכז...

מפלגת העבודה היא שמאלנית!

ואל תגדיר אותי, אם לא נעים לך לשמוע קח שלוק של מים ותרגע אני לא צריך שתדובב אותי עם סימני = למיניהם, זה לא עושה את המילים שלך נכונות יותר, ואל תגיד מה בן אדם עם דאגה למדינה שלו אמור להרגיש מהרשימה של הליכוד-אני אדם עם המון דאגה שמרגיש שהרשימה של הליכוד היא מצוינת חוץ מאדם אחד-ביבי.

הרשימה של העבודה אם כבר מדאיגה אותי, סתיו שפיר-עוד שמאלנית, אתה לא חושב שעם המחאה הייתה נורמלית בלי זליגות לשמאל העם היה מצטרף לזה? אתם חיים בסרט, העבודה היא מפלגה שמאלנית במסווה של כלכלית חברתית, עלי הם לא עובדים...

וכן הם "סמולנים מסריחים"!

אני לא מגדיר אותך ולא מדובב אותך, אני מביע את דעתי ומקבל את דעתך, גם אם אני לא מסכים איתה. אולי התנסחתי בצורה קצת קשה מדי בנוגע לרשימה של הליכוד, אבל איך שאני רואה את זה זינקו שם אנשים שמביעים עמדות מסוכנות בנוגע לדמוקרטיה ובתי המשפט - למשל פייגלין, דנון, לוין, ושלא נדבר בכלל על מירי רגב, כשלעומת זאת נשארו בחוץ אדם מבריק ומתון כמו דן מרידור, ומופת לערכיות כמו בני בגין.

העבודה שברה שמאלה? הקשבת לשלי יחימוביץ בזמן האחרון? כמעט לא ניתן למצוא הבדל בינה לבין ביבי מבחינה מדינית.

אין אדם אחד בפורום הזה שטינף על מרב מיכאלי וסתיו שפיר יותר ממני, אתה יכול לבדוק אחורה ולראות. האשימו אותי בחוסר הגינות, הסתמכות על שמועות ומה לא.

במשך הרבה זמן זה היה הדבר העיקרי שמנע ממני לתמוך במפלגת העבודה, גם כשהזדהיתי עם מרבית הדעות שלה.

אבל, שוכנעתי שמכיוון ששלי לא אוהבת אותה (היא גם ניסתה למנוע ממנה להתמודד בפריימריז) אין סיכוי שהיא תקבל תפקיד במידה ואכן שלי תרכיב את הממשלה הבאה ומכיוון שאין לה ניסיון, והיא בכלל נכנסה רק בגלל המתפקדים של עמיר פרץ שכבר לא בעבודה. אם זה היה תלוי בשלי היא לא היית חלק מהרשימה בכלל.

לגבי סתיו שפיר, אני עדיין קצת סקפטי לגביה, אבל כנראה שהיא דווקא די מרכז מבחינה מדינית. כל ה"שמאלנית ואנרכיסטית" וכל זה, פשוט ככל הנראה לא נכון.

בכל מקרה שום רשימה אינה מושלמת, גם ברשימה של בנט יש עסקן מהזן הרע כמו סלומיאנסקי.

תשמע, בכל רשימה יש את החרא שצף, אין מה לעשות, אבל השאלה מה אתה מגדיר את עצמך, אני מגדיר את עצמי ימני לא קיצוני אבל גם לא מתון אני ימני, מפלגת העבודה היא מפלגה לטעמי שמאלנית.

אני יכול לומר לך שגם אם היא הייתה מפלגת מרכז לא הייתי בוחר גם כי זאת לא הדעה שלי וגם כי אני לא מאמין לשלי ולחברים שלה, מה לעשות?

וכמה שאני לא סובל את ביבי זה לא אומר שאני אצביע למפלגה שלא לטעמי רק בגלל שאני רוצה להעיף את ביבי, זה לא כנה ולא אמיתי, כבר אמרתי לך אני אדם עם עקרונות.

ומעבר לכך כבר אמרתי לך שאני חושב שביבי תמיד בא עם מה שמסביבו, אם ישנו לו את הנוסחה ויוסיפו לצידו אנשים אחרים אני חושב שתקבל החלטות אחרות, ביבי כרגע לא נמצא במקום הטבעי שלי ולכן הוא לא יקח את ההחלטות שבא לו...

תשמע, בכל רשימה יש את החרא שצף, אין מה לעשות, אבל השאלה מה אתה מגדיר את עצמך, אני מגדיר את עצמי ימני לא קיצוני אבל גם לא מתון אני ימני, מפלגת העבודה היא מפלגה לטעמי שמאלנית.

אני יכול לומר לך שגם אם היא הייתה מפלגת מרכז לא הייתי בוחר גם כי זאת לא הדעה שלי וגם כי אני לא מאמין לשלי ולחברים שלה, מה לעשות?

וכמה שאני לא סובל את ביבי זה לא אומר שאני אצביע למפלגה שלא לטעמי רק בגלל שאני רוצה להעיף את ביבי, זה לא כנה ולא אמיתי, כבר אמרתי לך אני אדם עם עקרונות.

ומעבר לכך כבר אמרתי לך שאני חושב שביבי תמיד בא עם מה שמסביבו, אם ישנו לו את הנוסחה ויוסיפו לצידו אנשים אחרים אני חושב שתקבל החלטות אחרות, ביבי כרגע לא נמצא במקום הטבעי שלי ולכן הוא לא יקח את ההחלטות שבא לו...

כשאתה קורא למפלגת העבודה מפלגה שמאלנית, על מה אתה מסתמך בקביעה הזו? שלי בוודאי לא תסכים איתך, היא נלחמת בהגדרה הזו בכל כוחה ומבהירה שמקום המפלגה הוא במרכז ותמיד היית במרכז (למעשה מפלגת העבודה של פעם היית נחשבת ימין קיצוני היום). ובכלל, מה הוא שמאל בשבילך ולמה הוא מוטעה מיסודו? אני לא אומר שאתה כזה, אבל יש אווירה בארץ כאילו כל מה שמוגדר כשמאל הוא מוקצה רק בגלל שקוראים לו ככה, כאילו עצם הביטוי הוא אסור, וזה פוסל מראש כל אפשרות של דיון פוליטי אמיתי ולא רדוד. למעשה אני החזקתי בדעה הזאת משהו כמו 19 שנה.

אם אתה פשוט לא מאמין לה ובכל מקרה לא תצביע למה שלא מוגדר כימין אז סבבה אחי, תעשה מה שאתה חושב לנכון.

אגב, מהם אותם עקרונות שיימנעו ממך להצביע לעבודה?

השאלה היא לא מה אתה מגדיר את עצמך, השאלה היא מה אתה רוצה.

מה זה אומר ימני? איזה דברים מאפיינים אותך בתור איש ימין?

איזה עקרונות יש לך? אני לא מבין כל כך על איזה עקרונות אתה מדבר?

אתה בוחר לפי עקרונות או מתאים את העקרונות לפי המפלגה?

חוץ מזה, כמו שזה נראה היום, ביבי יעדיף להכניס כל בנאדם לממשלה על בנט, גם את שלי :) , בנט זה היריב הכי גדול שלו בימין ואם הוא יקבל כח ויוכיח את עצמו

הוא עוד ינסה להפיל את ביבי.

לא התעמקתי יותר מדי בניתוח של השיטות של כל אחד, דיברתי באופן כללי.

אני לא כלכלן, ככה שלחזות איזה שיטה עדיפה בטווח הרחוק זה לא משהו שאני יכול לתת לך תשובה עליו.

עזוב הטווח הארוך, גם אני לא כלכלן. בתכלס, מעמד הביניים קורס, העול על הציבור הוא עצום, הפערים הכלכליים הם בין הגדולים ביותר אם לא הגדולים ביותר בOECD, האם לביבי ולשיטה שלו אין חלק מרכזי בכך?

עזוב הטווח הארוך, גם אני לא כלכלן. בתכלס, מעמד הביניים קורס, העול על הציבור הוא עצום, הפערים הכלכליים הם בין הגדולים ביותר אם לא הגדולים ביותר בOECD, האם לביבי ולשיטה שלו אין חלק מרכזי בכך?

כן עזבו אותכם טווח ארוך, רוצים שיהיה כסף עכשיו! לא מעניין מה יהיה עוד 10 שנים, בואו נחליף שיטה כל חודש כדי לקבל תוצאות בטווח הקצר. למי אכפת מה יהיה בעתיד כשעכשיו טוב לנו? למי יש כוח לחכות לתוצאות רק עוד כמה שנים? .. רוצים שינוי עכשיו!

1417073-5.jpg

נראה שהממשלה הבאה תהיה ביבי, לפיד, בנט, ש"ס, יהדות התורה.

מקווה שציפי תיכנס במקום ש"ס ויהדות התורה למרות שקשה לי להאמין לגבי זה מ2 הצדדים.

כן עזבו אותכם טווח ארוך, רוצים שיהיה כסף עכשיו! לא מעניין מה יהיה עוד 10 שנים, בואו נחליף שיטה כל חודש כדי לקבל תוצאות בטווח הקצר. למי אכפת מה יהיה בעתיד כשעכשיו טוב לנו? למי יש כוח לחכות לתוצאות רק עוד כמה שנים? .. רוצים שינוי עכשיו!

זאת באמת אמירה אומללה, והיא נובעת מכך שאני בשיעור כרגע והמרצה קודח לי בראש, אבל הכוונת היית שאפשר לדעתי לנהל דיון בשיטה הכלכלית של ביבי בלי להגיד "אולי בעוד 10 שנים או 50 שנה יהיה אחרת".

ביבי חייב אחת מהמפלגות הבאות: יש עתיד, התנועה, העבודה.

ש"ס, יהדות התורה - מאז ומתמיד הולכים יד ביד עם הליכוד.

בכל אופן כאשר מרכיבים את השותפים הקואליציוניים הקבועים: ש"ס, יהדות התורה, הבית היהודי מגיעים ביחד ל-66 מנדטים.

על מנת שהקואליציה תהיה חזקה ויציבה הוא חייב עוד מפלגה בסדר גודל בינוני במנדטים.

בן אדם עם עקרונות זה בן-אדם שלא רוצה מדינה פלסטינית, לדוגמא ולפי זה הוא מצביע (לא שאם ביבי אני הולך לישון בשקט, אבל אני סומך עליו הרבה מעל יחימוביץ'. וחוץ מזה שעם קואליציה ימנית אמיתית הוא לא יחשוב אפילו בצחוק לעשות צעדים בזויים ועלובים כמו הממשלות הקודמות, בשביל זה אני מצביע לבנט).

מעבר לזה שכל העניין הכלכלי בעייני מגוחך מאוד - זה לא שהכלכלה "הימנית" היא לא טובה, אלא הכלכלה של ישראל היא לא טובה. אתה יכול לנסות לאמץ שיטות שהוכחו כהצלחה במדינות כמו נורבגיה, שהגבולות שלה הם שבדיה ופינלנד, אבל אל תצפה שבמדינה כמו ישראל, שצריכה להתמודד עם אתגרים גדולים בהרבה מנורבגיה ומוקפת במליוני ערבים צמאי דם, היא תצליח.

נ.ב מי שרוצה דוגמא למה השמאל לעולם לא יחזור למה שהיה פעם, שינסה לחשוב על הביטוי העלוב "סמולנים מסריחים". אתם כ"כ אלטיסטים מגעילים ומתנשאים שצוחקים על שגיאות כתיב של אנשים שאתה מתיימרים לייצג (שכבות חלשות). לעולם לא תחזרו לשלטון עם גישה דוחה כזאת.

לפי דעתי בזכות ביבי אנחנו במצב כלכלי טוב מאוד באופן יחסי

תלוי את מי אתה שואל.

אם אתה שואל אנשים עובדים בני 25-40, בעלי משפחות, או זוגות חדשים שמתכננים לקנות דירה, אז לא.

אם אתה שואל סטודנטים של תואר ראשון ברוב חלקי הארץ, אז לא.

אם אתה שואל את החברה שיושבים בבני ברק, אז כן סבבה.

אם אתה שואל את נוחי וחבריו, אז כן, גם לא רע לעומת האופציה האחרת.

הכל שאלה של פרספקטיבה ואיפה אתה רואה את עצמך.

יכול להיות שאתה בין 2 הקבוצות האלה, או שאתה סתם בר מזל,

או שאתה מאוד מוכשר ומצליח לחמוק משיני ביבי :) (יש לך סופרמרקט אלטרנטיבי לקניות שבו באמת פתחו את שוק המזון לתחרות או שלא הוציאו חצי ממוצרי הבסיס מפיקוח???)

או שיש להורים שלך כמה דירות והם יכולים לפרגן לך אחת.. וזה גם עוזר המון.

אם אתה שואל את החברה שיושבים בבני ברק, אז כן סבבה.

איך אפשר לקחת אותך ברצינות,

כאשר קיימות הוכחות נסיבתיות שאתה מטומטם?

לא שאלה רטורית.

בן אדם עם עקרונות זה בן-אדם שלא רוצה מדינה פלסטינית, לדוגמא ולפי זה הוא מצביע (לא שאם ביבי אני הולך לישון בשקט, אבל אני סומך עליו הרבה מעל יחימוביץ'. וחוץ מזה שעם קואליציה ימנית אמיתית הוא לא יחשוב אפילו בצחוק לעשות צעדים בזויים ועלובים כמו הממשלות הקודמות, בשביל זה אני מצביע לבנט).

מעבר לזה שכל העניין הכלכלי בעייני מגוחך מאוד - זה לא שהכלכלה "הימנית" היא לא טובה, אלא הכלכלה של ישראל היא לא טובה. אתה יכול לנסות לאמץ שיטות שהוכחו כהצלחה במדינות כמו נורבגיה, שהגבולות שלה הם שבדיה ופינלנד, אבל אל תצפה שבמדינה כמו ישראל, שצריכה להתמודד עם אתגרים גדולים בהרבה מנורבגיה ומוקפת במליוני ערבים צמאי דם, היא תצליח.

נ.ב מי שרוצה דוגמא למה השמאל לעולם לא יחזור למה שהיה פעם, שינסה לחשוב על הביטוי העלוב "סמולנים מסריחים". אתם כ"כ אלטיסטים מגעילים ומתנשאים שצוחקים על שגיאות כתיב של אנשים שאתה מתיימרים לייצג (שכבות חלשות). לעולם לא תחזרו לשלטון עם גישה דוחה כזאת.

איזה יופי, במקום לנהל דיון אמיתי ורציני, אפשר לקחת ביטוי שאמרתי, להוציא אותו מהקשרו, ויאללה הכל נגמר.

בשימוש שלי בביטוי הזה אין שום אליטיסטיות ושום צחוק על שגיאות כתיב, כתבתי בהודעה מאוחרת יותר, שהכוונה היא לאווירה שיש בארץ שבה כל דבר שמזוהה כשמאל הוא מוקצה מחמת מיאוס ויש שנאה כלפיו, בלי שיש איזושהי הסתכלות אמיתית ולא משוחדת על הדברים. זה לא נכון? חבל שאני גר ברחובות ולא בצפון ת"א, זה היה משלים לך מצוין את התיאוריה, מזמין אותך לבוא לכאן לראות עד כמה זו שכונה אליטיסטית ומי שאני מייצג הוא קודם כל את עצמי והסיכוי שלי לחיות בכבוד פה, לעבוד ולקנות דירה ולמרבה הצער זו גם החוויה של הרבה מאוד אנשים אחרים במדינה הזאתי. (אני מקוווה בשבילך שאתה לא חלק מזה).

עכשיו לתכל'ס, אם אתה לא רוצה מדינה פלסטינית, אז מה אתה כן רוצה? סיפוח שטחי C כמו בנט? שיהיה לך בהצלחה עם חיזוק הקיצונים, נתינת אזרחות ל50 אלף ערבים ובידוד בינלאומי שגדל בצעדי ענק. שמח לשמוע שמבחינתך העניין הכלכלי הוא מגוחך מאוד ושום דבר לא יעזור בגלל המצב הבטחוני. בעלי ההון וביבי קוראים את ההודעה הזו ונקרעים מצחוק, השיטה שלהם עובדת, אני אתה וכולנו נמשיך לממן אותם בזמן שאתה תגיד שאין ברירה וחייבים לשלם לשלם ולשלם בגלל המצב הבטחוני.