Jump to content

-= סקר הבחירות החדש בפורום =-

Michael Scofield

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?  

238 members have voted

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע?

• הליכוד ביתנו (ביבי וליברמן ברשימה משותפת)
      51
    • העבודה (שלי יחימוביץ')
      41
    • קדימה (שאול מופז)
      0
    • יש עתיד (יאיר לפיד)
      33
    • ש''ס (דרעי, ישי ואטיאס)
      1
    • יהדות התורה
      0
    • האיחוד הלאומי+הבית היהודי.
      54
    • עצמאות (אהוד ברק)
      0
    • עלה ירוק.
      14
    • מר''צ.
      10
    • חד"ש.
      1
    • הירוקים.
      1
    • ערבים (בל"ד ורע"ם-תע"ל וכדומה)
      0
    • פתק לבן.
      5
    • לא מתכוון להצביע כלל.
      5
    • מפלגת ''עם שלם'' (הרב אמסלם)
      4
    • תנועת כ?ך החדשה (בן ארי, בן גביר וברוך מרזל)
      18

Recommended Posts

אז אתה אומר שנבחר בשלי רק כי ביבי לא היה טוב?

אם אני ירוץ לכנסת מול ביבי ראש בראש,אתה תבחר בי כי ביבי לא היה טוב?

אל תהיה פתטי.

מה מבטיח בשלי יחימוביץ'? על סמך מה לעזאזל אתה אומר שזה מבטיח? כל מה שהיא עשתה עד כה זה לדבר ולהבטיח.

גם אם ביבי עשה כמה נזקים למדינה הבן אדם היה בתפקיד הזה כבר פעמיים יש לו נסיון ובלי ספק שאם הוא ייבחר שוב הוא יהיה יותר טוב מהקדנציה הקודמת(השאלה בכמה יותר טוב וכמה זה ישפיע עלינו)

אני לא אומר שהחיים עם ביבי יהיו יפים יותר\טובים יותר.

מה שבטוח זה שעדיף בן אדם מנוסה שיצא לו לנהל איזה פעם פעמיים מדינה מערבית מובילה מעבר לשאר הרזומה שלו-מאשר עיתונאית קצת יותר מסבירה שאין לה שום נסיון בשום דבר חוץ מלכתוב לסקר ולהעביר ביקורת.

בשאיפה שתהיה מתישהו אלטרנטיבה טובה יותר מכל הבררה שמקיף אותנו היום.

אם הגענו למצב שהראש בראש הוא בין כושל לבין עיתונאית בערוץ 2 על ראשות הממשלה זה רק מראה לאן הידרדרה המדינה המסריחה הזאת.

נו באמת, תעוות את מה שאני אומר ותקרא לי פתטי, זה בטח הופך אותך לצודק.

מה שאני כן אומר הוא שביבי נכשל, נכשל בתפקידו ולא הצדיק את המנדט שקיבל מאזרחי ישראל. היחידה שמסתמנת כאלטרנטיבה ראויה לביבי היא שלי, וזה בין השאר בגלל שכמו שאמרו פה היא כן העבירה הצעות חוק שנועדו לעזור לאזרח הפשוט, האג'נדה שלה היא חברתית ומתמקדת בשיפור תנאי החיים של כולנו, וכרגע מה לעשות זה הנושא העיקרי על סדר היום ומה שמעסיק חלק גדול מהציבור. בנוגע לניסיון צבאי בטחוני? אז כתב במחנה אהוד אולמרט נבחר לראשות הממשלה בבחירות שבהן ביבי הביטחוניסט המהולל קיבל 11 מנדטים. ביבי לא היה רמטכ"ל עם כל הכבוד (ויש כבוד) וסביב שלי יש אנשים בעלי ניסיון בנושא הבטחוני שידעו לטפל בנושאים האלה.

אין לך ספק שאם ביבי ייבחר שוב הוא יהיה יותר טוב מהקדנציה הקודמת? מאיפה אתה שואב את הביטחון הזה?

אני מעדיף מישהי שבאמת רוצה ופועלת לשפר את המצב הכלכלי חברתי במדינה וכבר פעלה לטובת האזרח הפשוט על פני אדם שקרן ומחובר לבעלי הון שהעביר שתי קדנציות כושלות כראש ממשלת ישראל.

די כבר עם העיתונאית בערוץ 2 הזה, ביבי היה רע וצריך להחליף אותו, היא האופציה הכי טובה, וטובה גם בפני עצמה. גם אם זה משנאת המן, זה לא אומר שמרדכי לא צדיק.

בוא'נה זה טוב. אציע לשלי כסלוגן. כבר חוזר.

די כבר עם העיתונאית בערוץ 2 הזה, ביבי היה רע וצריך להחליף אותו, היא האופציה הכי טובה, וטובה גם בפני עצמה. גם אם זה משנאת המן, זה לא אומר שמרדכי לא צדיק.

בוא'נה זה טוב. אציע לשלי כסלוגן. כבר חוזר.

ביבי לא היה רע, די כבר עם זה.

זה לא נחמד לרזומה, זה מאפיין ייחודי, שמפתח אצל המאופיין רמת אינטליגנציה גבישית שאין במסלול אחר בחיים.

כמו גם לימודי מדע המדינה בהארוורד או עסקים בMIT, או מדעי ההתנהגות בבאר שבע. ככה נבנה אופי של אדם, על בסיס סך החוויות והמיומנויות שרכש בדרך.

למשל, אם אתה שגריר באו"ם, אתה לומד דבר או שניים על דיפלומטיה, שלא ניתן ללמוד ע"י שיחת חולין עם שר באיחוד אירופי.

אין בכך כדי לפסול מועמד זה או אחר שהרזומה שלו מסתכם בשלישות או גל"צ.

אבל מאחר ובמסגרת התפקיד, אתה נדרש לקבל החלטות יומיומיות, בעיתות מלחמה ושלום, הנוגעות לעניינים מבצעיים מורכבים,

בהנחה שאתה לא מעוניין שראש הממשלה, בדומה לגולדה, תסתמך על דעתו של ראש אמ"ן כזה או אחר, אלא תהיה בעלת הכלים המתאימים לנתח את המצב ולקבל החלטה מושכלת -

אין כמו קפ"ק 2 ביחידה הכי נבונה ורציונאלית בצבא ההגנה לישראל, כדי להקנות לך את הכלים הללו.

שלי יכולה להיות מוריניו, אבל תכל'ס, היא לעולם לא תהיה פפ.

היא יכולה ללמוד את כל המיומנויות של ראש ממשלה - מנהיג, פוליטיקאי, מצביא - אבל אתה בטח לא יכול להכחיש שהיא מעולם לא רכשה אותם.

אתה מקסימום מהמר על סוס אוטודידקטי מבריק. או שכן או שלא.

לא בטוח שהיית לוקח הימור כזה, אילו היית צריך לבחור רופא לטיפול במחלה ממארת או אפילו אינסטלטור לפתיחת סתימות...

בקשר לשאר הדברים,

כבר חפרתי, נוותר.

עובדה שזה לא עוזר כי ביבי נכשל. זה נתוני פתיחה טובים, זה מעיד על רקע, זה מעיד על אינטליגנציה- אין ספק, זה עוזר לראות על תכונותיו ויכולותיו האישיות- יופי, אבל זה לא מודד את יכולתו כראש מדינה.

אין בכלל מקום להשוואה למקצועות כמו אינסטלטור או רופא.

אני יכול לתת לך דוגמאות לאלפי אנשים מוצלחים בלי רקע צבאי- מנהיגים. ממרטין לותר קינג דרך ניקולאי סרקוזי ברק אובמה וכו'.

גם ההשוואה לכדורגל אינפנטילית ולא מתאימה לך יאיר, מדינה זאת לא קבוצת כדורגל.

דווקא בקבלת החלטות תחת לחץ ביבי נכשל עד עכשיו פעם אחר פעם, ומעבר לזה שניהול מדינה זה לא מבצע צבאי, אלא הסתכלות רחבה יותר ולאורך זמן (דברים שביבי נכשל בהם- ע"ע אסון הכרמל, המחאה החברתית וכו') ועדיין, ראש ממשלה נמדד גם בתפקודו בתקופות שגרה ולווא דווקא לחץ, זה היום יום שמשפיע על עתיד מדינה ולא ההיסטריות הזמניות.

אתה לוקח תכונות טובות ועושה אותן תכונות מפתח, בזמן שהם חשובות ומראות לנו על רקע, אך הם לא בהכרח המקדמות לתפקיד וליכולות ל"ג'וב" עליו הם מתחרים.

בנוגע לתכונות- מנהיג אתה נולד, לא לומד בצבא

פוליטקאי- שלי הוכיחה שהיא פוליטיקאית, כבשה את העבודה ומרימה את המפלגה מ 8 מנדטים לאזור ה 20+ (לפי הסקרים)

מצביא- ביבי הוא לא מצביא, הוא מעולם לא ניהל מלחמה. יש לו רקע צבאי, אבל הוא מתווה מדיניות ולא עומד בראש הצבא (בניגוד לארה"ב- לצורך העיניין בה הנשיא הוא המפקד העליון- וכזכור אחוז גבוה מאוד של נשיאי ארה"ב לא שירת בשירות צבאי ומדובר שם בצבא גדול וחזק בהרבה מצה"ל).

בנוגע ללימודים- לפחות תדייק :) התואר הראשון שלו ב MIT הוא באדריכלות, תואר שני במנהל עסקים גם כן ב MIT, מדעי המדינה הוא למד בהרווארד (ואגב- הרקורד הזה הרבה יותר מרשים בעיני מהרקורד בנוגע לשירותו הצבאי).

ביבי לא היה רע, די כבר עם זה.

רצח אופי ועליהום תקשורתי זה כיף, במיוחד אם זה לאדם משכיל ומרשים כמו ביבי.

אנשים במדינה הזו אף פעם לא יהיו מרוצים, תמיד יהיו להם דרכים לפזר רפש ורצון בלתי מוסבר לחפש את הרע והבליט ולהעצים אותו.

אחרי שניסיתי להבהיר כאן שלשלי אין מושג בכלכלה, הנה סטטוס של בוגי על נושא אחר ולא פחות חשוב:

"מתחילת כהונתה של הממשלה אנחנו קוראים לאבו מאזן לבוא לשולחן, אבל הוא מתנה תנאים מוקדמים כדי לא להגיע לשולחן. מי שלא מבין שבעצם מולנו עומד מישהו שמוכן לדבר איתנו על לקבל שטח, אבל לא מוכן להכיר בזכותנו להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי או להכיר אפילו בקווי 67' כסוף הסכסוך וקץ התביעות, פשוט לא מבין במה מדובר. יכול להיות שאבו מאזן מעדיף את רמאללה או את קטאר על פני צפת, אבל זה לא אומר שהוא לא רוצה שהעם הפלסטיני יגיע לצפת בסופו של דבר, ולכן אני מאמין לדברים שלו בערבית יותר מאשר באנגלית.

מי שחושב שהסכם שלום מושג על ידי נייר או על ידי מסמכים מנוסחים על ידי עורכי דין, כשמנגד הדור הצעיר הפלסטיני ממשיך עדיין להתחנך לחגור חגורות נפץ ולהעריץ את המתאבדים, פשוט לא מבין במה מדובר. זו הסתה שיטתית לשנאה ודה-הומניזציה כלפי מדינת ישראל באופן ממוסד, ואי הכשרת הלבבות להשלמה עם מדינת ישראל ודו קיום עימה."

הטור השבועי של הפרשן הפוליטי הטוב בארץ, מומלץ.

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1855347

ובנתיים מתברר שעם החלק הראשון אפשר כבר לעטוף דגים...

בנוגע לויכוח על הניסיון של שלי וביבי, אני חושב שאתם מפספסים את הנקודה. כשאתם עולים לאוטובוס, אתם שואלים את הנהג כמה שנים הוא כבר נוהג? אני מניח שקודם כל אתם בודקים אם הוא נוסע לאן שאתם רוצים...

ומשהו שעלה לי ביום-יום האחרונים, ואני רוצה לכתוב אותו עכשיו כדי שאוכל להקפיץ אותו בחזרה אם הוא יתברר כנכון, ושאחרים יוכלו להקפיץ אותו אם הוא יתברר כשגוי:

להערכתי (מסוייגת להנחה שלא יהיו עוד מפצים גדולים בדרך לבחירות), בלי קשר לשאלה מי ירכיב את הממשלה ולשאלה האם הוא יכהן כחבר בכנסת הבאה, אהוד ברק עומד להיות שר היבטחון בממשלה שתוקם.

עובדה שזה לא עוזר כי ביבי נכשל. זה נתוני פתיחה טובים, זה מעיד על רקע, זה מעיד על אינטליגנציה- אין ספק, זה עוזר לראות על תכונותיו ויכולותיו האישיות- יופי, אבל זה לא מודד את יכולתו כראש מדינה.

אין בכלל מקום להשוואה למקצועות כמו אינסטלטור או רופא.

אני יכול לתת לך דוגמאות לאלפי אנשים מוצלחים בלי רקע צבאי- מנהיגים. ממרטין לותר קינג דרך ניקולאי סרקוזי ברק אובמה וכו'.

גם ההשוואה לכדורגל אינפנטילית ולא מתאימה לך יאיר, מדינה זאת לא קבוצת כדורגל.

דווקא בקבלת החלטות תחת לחץ ביבי נכשל עד עכשיו פעם אחר פעם, ומעבר לזה שניהול מדינה זה לא מבצע צבאי, אלא הסתכלות רחבה יותר ולאורך זמן (דברים שביבי נכשל בהם- ע"ע אסון הכרמל, המחאה החברתית וכו') ועדיין, ראש ממשלה נמדד גם בתפקודו בתקופות שגרה ולווא דווקא לחץ, זה היום יום שמשפיע על עתיד מדינה ולא ההיסטריות הזמניות.

אתה לוקח תכונות טובות ועושה אותן תכונות מפתח, בזמן שהם חשובות ומראות לנו על רקע, אך הם לא בהכרח המקדמות לתפקיד וליכולות ל"ג'וב" עליו הם מתחרים.

בנוגע לתכונות- מנהיג אתה נולד, לא לומד בצבא

פוליטקאי- שלי הוכיחה שהיא פוליטיקאית, כבשה את העבודה ומרימה את המפלגה מ 8 מנדטים לאזור ה 20+ (לפי הסקרים)

מצביא- ביבי הוא לא מצביא, הוא מעולם לא ניהל מלחמה. יש לו רקע צבאי, אבל הוא מתווה מדיניות ולא עומד בראש הצבא (בניגוד לארה"ב- לצורך העיניין בה הנשיא הוא המפקד העליון- וכזכור אחוז גבוה מאוד של נשיאי ארה"ב לא שירת בשירות צבאי ומדובר שם בצבא גדול וחזק בהרבה מצה"ל).

בנוגע ללימודים- לפחות תדייק :) התואר הראשון שלו ב MIT הוא באדריכלות, תואר שני במנהל עסקים גם כן ב MIT, מדעי המדינה הוא למד בהרווארד (ואגב- הרקורד הזה הרבה יותר מרשים בעיני מהרקורד בנוגע לשירותו הצבאי).

אפילו שיש לי הרבה מה להגיד לך,

אני מכבד אותך מספיק בשביל להניח שהנקודה שלי הועברה, גם אם אתה מוכרח להפגין התנגדות.

בנוגע לחוסר הדיוק שלי, אכן לא פירטתי את כל מהלך הלימודים האקדמיים של נתניהו (כאילו יש בתואר נוסף כדי להוריד), אבל אם תקרא שוב, תראה שאכן דייקתי.

בנוגע לויכוח על הניסיון של שלי וביבי, אני חושב שאתם מפספסים את הנקודה. כשאתם עולים לאוטובוס, אתם שואלים את הנהג כמה שנים הוא כבר נוהג? אני מניח שקודם כל אתם בודקים אם הוא נוסע לאן שאתם רוצים...

נקודה מצוינת.

אבל אנחנו לא רק הנוסעים, אנחנו גם המעסיקים. חובה עלינו לוודא שהנהג עבר טסט.

מעבר לכך, לא מספיק שהנהג מצהיר על יעד, האמת שהיעד הסופי של כל הנהגים באותו הקו, זהה לחלוטין.

אם הנהגת שלי יחימוביץ' היתה משתפת אותנו בדרך שהיא מתכננת על מנת להגיע ליעד, נקודות איסוף והורדה, מהמורות ידועות בכביש, צמתים מסוכנים, דיווחי תנועה, מזג אוויר צפוי, סידורי אבטחה בכניסה לאוטובוס, נתיבים חלופיים במקרה של בלת"ם - אפשר היה לשפוט אותה ע"ב הדרך ולא ע"ב נתונים אישיים.

שמע קטע, במקרה נסעתי היום באוטובוס מתל אביב צפונה.

עקב תאונה בצומת חבצלת, הנהג בחר לסטות מהמסלול הקבוע על כביש החוף ולרדת לכביש 4. כיוון שלא הכיר את המסלול החלופי, הוא התברבר ברחובות העיר נתניה.

אני מברך על התושיה שגילה הנהג בכך שעקף את הפקק, אבל אם הוא רק היה מכיר את הדרך, כל נוסעי האוטובוס היו מרוויחים 40 דקות...

אני מודה שהאמירות "ביבי רע" ו"צדק חברתי" לא מספקות אותי.

הראשונה, לא מספרת לי דבר על שלי יחימוביץ'.

השניה, לא מספרת לי דבר על הדרך, רק זורקת איזה יעד אמורפי באוויר.

רצח אופי ועליהום תקשורתי זה כיף, במיוחד אם זה לאדם משכיל ומרשים כמו ביבי.

אנשים במדינה הזו אף פעם לא יהיו מרוצים, תמיד יהיו להם דרכים לפזר רפש ורצון בלתי מוסבר לחפש את הרע והבליט ולהעצים אותו.

אחרי שניסיתי להבהיר כאן שלשלי אין מושג בכלכלה, הנה סטטוס של בוגי על נושא אחר ולא פחות חשוב:

"מתחילת כהונתה של הממשלה אנחנו קוראים לאבו מאזן לבוא לשולחן, אבל הוא מתנה תנאים מוקדמים כדי לא להגיע לשולחן. מי שלא מבין שבעצם מולנו עומד מישהו שמוכן לדבר איתנו על לקבל שטח, אבל לא מוכן להכיר בזכותנו להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי או להכיר אפילו בקווי 67' כסוף הסכסוך וקץ התביעות, פשוט לא מבין במה מדובר. יכול להיות שאבו מאזן מעדיף את רמאללה או את קטאר על פני צפת, אבל זה לא אומר שהוא לא רוצה שהעם הפלסטיני יגיע לצפת בסופו של דבר, ולכן אני מאמין לדברים שלו בערבית יותר מאשר באנגלית.

מי שחושב שהסכם שלום מושג על ידי נייר או על ידי מסמכים מנוסחים על ידי עורכי דין, כשמנגד הדור הצעיר הפלסטיני ממשיך עדיין להתחנך לחגור חגורות נפץ ולהעריץ את המתאבדים, פשוט לא מבין במה מדובר. זו הסתה שיטתית לשנאה ודה-הומניזציה כלפי מדינת ישראל באופן ממוסד, ואי הכשרת הלבבות להשלמה עם מדינת ישראל ודו קיום עימה."

דבר איתי שתרצה לקנות בית.

בטחונית? ביבי מאכזב כמו כל השאר, נופלים קסאמים וגראדים בדרום והוא מחזיק את הלאולאו בסבבה.

כלכלית, הוא מזיין את כולנו (מלבד את העשירים שאוהבים אותו פה).

אחרי שניסית להבהיר שלשלי אין מושג בכלכלה הבהרת שלך יש נטייה לעצום עיניים.

העיקר ש"מחפשים רפש"

בוא תן לי דבר אחד טוב שהיה במדינה בשלוש שנים האחרונות.

דבר איתי שתרצה לקנות בית.

בטחונית? ביבי מאכזב כמו כל השאר, נופלים קסאמים וגראדים בדרום והוא מחזיק את הלאולאו בסבבה.

כלכלית, הוא מזיין את כולנו (מלבד את העשירים שאוהבים אותו פה).

אחרי שניסית להבהיר שלשלי אין מושג בכלכלה הבהרת שלך יש נטייה לעצום עיניים.

העיקר ש"מחפשים רפש"

בוא תן לי דבר אחד טוב שהיה במדינה בשלוש שנים האחרונות.

כחלון :)

וגם הוא לא שם כבר.

אני מתחיל להתנדנד לכיוון מרצ.

נורא מעצבן אותי זה כשגם כשיש חוקים נורא חשובים לא כל חברי העבודה מתגייסים למאבק.

408135_160061360806121_1580586748_n.jpg

איפה הם היו? איך זה שרק 50 אחוז הגיעו להצביע?

אם תעקבו אחרי העמוד ‎איך הם הצביעו?‎ בפייסבוק, תראו שמרצ המפלגה היחידה שתמיד מגיעה לישיבות.

אומנם הם רק שלושה אנשים, אז מה יקרה כשיהיו שמונה?

אם לא אכפת לך להצביע למפלגה שיושבת הראש שלה טענה ש"ידו המושטת לשלום של יו"ר הרשות הפלסט?נית אבו מאזן נענתה בטריקת דלת מהדהדת מצד ראש הממשלה", זאת אופציה לא רעה בכלל.

אם לא אכפת לך להצביע למפלגה שיושבת הראש שלה טענה ש"ידו המושטת לשלום של יו"ר הרשות הפלסט׳נית אבו מאזן נענתה בטריקת דלת מהדהדת מצד ראש הממשלה", זאת אופציה לא רעה בכלל.

להיפך, זו סיבה נוספת להצביע לה ולא לשלי ששכחה לגמרי מהסכסוך ומדברת רק על צדק חברתי.

ואני באמת שלא מבין מה לא בסדר במשפט הזה? היא אמרה דברים הרבה יותר "נוראים"...

מה שלא בסדר במשפט זה "ידו המושטת לשלום של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן"

איזה שלום ואיזה יד? אם אנשים כאן כל כך אוהבים לצטט אנשים שאומרים שביבי בן אדם משיחי והוזה, אז מה היא?

להיפך, זו סיבה נוספת להצביע לה ולא לשלי ששכחה לגמרי מהסכסוך ומדברת רק על צדק חברתי.

ואני באמת שלא מבין מה לא בסדר במשפט הזה? היא אמרה דברים הרבה יותר "נוראים"...

זה פשוט בעיניי משפט שמייצג את קו המחשבה ההזוי של השמאל הקיצוני, המחשבה שאבו מאזן באמת מחפש שלום ושיש פרטנר בצד השני. היא אמרה דברים הרבה יותר הזויים אבל זה הדבר הראשון שקפץ לי לראש.

אם אתה מסכים עם משפטים כאלה אז כנראה שלהצביע למרצ זה רעיון מעולה. אני הייתי מצביע מרצ אם הייתי קרוב אפילו קמעה לקו המדיני שלהם כי מבחינה חברתית (חוץ מנושא המסתננים) ואקולוגית זו מפלגה מצוינת.

נורא מעצבן אותי זה כשגם כשיש חוקים נורא חשובים לא כל חברי העבודה מתגייסים למאבק.

אם תעקבו אחרי העמוד ‎איך הם הצביעו?‎ בפייסבוק, תראו שמרצ המפלגה היחידה שתמיד מגיעה לישיבות.

רק בשביל ההגינות- הצביעה עוד חברת כנסת המשתייכת לסיעת העבודה (עברה עכשיו) נינו אבסדזה, פרט לנינו הצביעו נגד- שלי יחימוביץ', בוז'י הרצוג, ראלב מג'אדלה ואיתן כבל.

רק בשביל ההגינות- הצביעה עוד חברת כנסת המשתייכת לסיעת העבודה (עברה עכשיו) נינו אבסדזה, פרט לנינו הצביעו נגד- שלי יחימוביץ', בוז'י הרצוג, ראלב מג'אדלה ואיתן כבל.

פואד, בן סימון, ברוורמן ועמיר פרץ הם 50 אחוז מחברי הכנסת של העבודה ולא השתתפו בכלל בהצבעה.

מקבל את הטענה על נינו אבל זה עדין לא מספיק.

שלי מדברת על החוק הזה בכל פעם שנותנים לה הזדמנות אבל לא יכולה לגרום לח"כים שלה להצביע?

אני דורש מהאופוזיציה שמייצגת אותי להיות לוחמת ולהיות שם ברגעים החשובים, במיוחד כשמצביעים על משהו שכ"כ חשוב למצע שלהם.

עכשיו שלי תתראיין ותזעק על זה שביבי נתן לחוק הזה לעבור, אבל ארבעה שרים שלה ישבו בבית בזמן ההצבעה.

מה שלא בסדר במשפט זה "ידו המושטת לשלום של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן"

איזה שלום ואיזה יד? אם אנשים כאן כל כך אוהבים לצטט אנשים שאומרים שביבי בן אדם משיחי והוזה, אז מה היא?

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1855399

פואד, בן סימון, ברוורמן ועמיר פרץ הם 50 אחוז מחברי הכנסת של העבודה ולא השתתפו בכלל בהצבעה.

מקבל את הטענה על נינו אבל זה עדין לא מספיק.

שלי מדברת על החוק הזה בכל פעם שנותנים לה הזדמנות אבל לא יכולה לגרום לח"כים שלה להצביע?

אני דורש מהאופוזיציה שמייצגת אותי להיות לוחמת ולהיות שם ברגעים החשובים, במיוחד כשמצביעים על משהו שכ"כ חשוב למצע שלהם.

עכשיו שלי תתראיין ותזעק על זה שביבי נתן לחוק הזה לעבור, אבל ארבעה שרים שלה ישבו בבית בזמן ההצבעה.

שמע, אני מסכים איתך בהכל. באמת.

רק לפני שאנחנו נתפסים על זה יותר מידי, יכולים להיות מליון סיבות למה לא כולם הגיעו להצבעה.

הרי הצבעה זה עניין פורמלי. אם היה ידוע מראש שגם ככה לא יהיה רוב שיתנגד אולי שלי העדיפה לשחרר כמה ח"כ לדברים אחרים.

סתם אפשרות שעלתה לי לראש.

ובכל מקרה, שוב, ערכית נטו, אני מסכים איתך (על כל הביקורת שיש לך על שלי). אבל לפני שאתה נוטש את הסיכוי להחליף את ביבי לטובת מפלגת אופוזיציה שגורמת לך להרגיש טוב עם עצמך, תסתכל על התמונה הרחבה.

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1855399

אבו מאזן כבר הספיק לחזור בו, ובכל מקרה הוא לא מתכוון לוותר על זכות השיבה.

אני לא מבין איך אנשים עדיין מאמינים לאבו מאזן. גם יאסר ערפאת אמר שהוא רוצה שלום ובמקביל שלח מחבלים להתפוצץ פה.

מעבר לכך, לא מספיק שהנהג מצהיר על יעד, האמת שהיעד הסופי של כל הנהגים באותו הקו, זהה לחלוטין.

אתה מניח שהם נוהגים באותו הקו. אני מבין שהם נוהגים בכיוונים הפוכים, ולכן צריך לבחור באיזה כיוון אתה רוצה לנסוע יותר מאשר ביכולת של הנהג (לפחות כל עוד לא מדובר בפיקוח נפש).

בנקודה של הניסיון (לפחות כל עוד אולמרט/לבני עומדים בראשות מפלגה רצינית): לשלי אין ניסיון בניהול (פרט לשנה האחרונה במפלגה). ללפיד אין ניסיון בכלל (אפילו לא מקבילה לקדנציות של שלי בכנסת), ולנו יש מספיק (שלא לומר יותר מדי) ניסיון עם נתניהו כדי לדעת מה הוא יכול ומה הוא עושה. כך שגם במימד הזה אין מבחינתי תחרות.

כל המדינייות חוץ, האמריקאים מחליטים.

אז אם הייתה לי זכות הייתי מצביע לעם שלם...

הרב אמסלם :wub:

הבעיה עם אמסלם (שאני מאוד רוצה לראות אותו בכנסת, ואם זה היה ריאלי, דרך הרשימה של העבודה) זה שהוא בחר מספר שניים אני לא סובל, ולכן זה או הוא ביחד עם מישהו שאני לא רוצה, או ששניהם לא יכנסו, ואז הם מבזבזים קולות שיכלו להגיע למקום טוב יותר

אתה מניח שהם נוהגים באותו הקו. אני מבין שהם נוהגים בכיוונים הפוכים, ולכן צריך לבחור באיזה כיוון אתה רוצה לנסוע יותר מאשר ביכולת של הנהג (לפחות כל עוד לא מדובר בפיקוח נפש).

בנקודה של הניסיון (לפחות כל עוד אולמרט/לבני עומדים בראשות מפלגה רצינית): לשלי אין ניסיון בניהול (פרט לשנה האחרונה במפלגה). ללפיד אין ניסיון בכלל (אפילו לא מקבילה לקדנציות של שלי בכנסת), ולנו יש מספיק (שלא לומר יותר מדי) ניסיון עם נתניהו כדי לדעת מה הוא יכול ומה הוא עושה. כך שגם במימד הזה אין מבחינתי תחרות.

ידה ידה ידה,

מספיק עם המשלים והמטאפורות.

בסופו של יום, צריכים להוריד את הססמאות האלה לעולם המעשה.

עד אז, אתה בסה"כ עוד מספר סיפורים בפסטיבל הבחירות.

לפחות תביא את יוסי אלפי שינחה.

יש מצב שחלק כאן מכירים, אבל למי שלא:

http://www.facebook.com/pages/%D7%A4%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/509448552400486

בדרך כלל אני סולד מכל מיני דפים כאלה בפייסבוק, אבל הסטטוסים שלהם פשוט נורא מצחיקים וחשבתי לשתף :)

יופי, הייתי בטוח שאני ה"חברתי" היחיד שמצביע מרצ...