Jump to content

איפה אתם צורכים חדשות באינטרנט?

הגיס של שאקירה

103 members have voted

1. 1. באיזה אתרים אתם קוראים חדשות באופן קבוע?

• נענע10
      5
    • מאקו/רשת
      30
    • וואלה
      45
    • nrg
      22
    • וואינט
      74
    • הארץ
      13
    • כיכר השבת
      1
    • בחדרי חרדים
      1
    • רוטר
      11
    • מקור ראשון
      3
    • עובר גם על אתרי חדשות זרים בתדירות גבוהה
      3
    • נכנס גם לפורומים אקטואליים
      5
  2. 2. מהו אתר החדשות הראשון שאתה נכנס אליו?

• נענע10
      0
    • מאקו/רשת
      14
    • וואלה
      24
    • nrg
      2
    • וואינט
      51
    • הארץ
      7
    • כיכר השבת
      0
    • בחדרי חרדים
      1
    • רוטר
      4
    • מקור ראשון
      1
    • אתר חדשות זר
      0
    • פורום אקטואלי
      0

Recommended Posts

ניתן לבחור בכמה תשובות, הרי ככה זה אצל כולנו.

קבוע=פעם ביומיים-שלושה. מי שכמעט ולא צורך חדשות, אז נגיד פעם בשבוע. מי שצורך אובססיבי, אז אתרים שאתם נכנסים אליהם פעם ביום. בקיצור, הבנתם, זה סובייקטיבי לשיקול דעתכם.

להבדיל מסקר הבחירות, הסקר הזה כן אמור להיות מדגם מייצג, אח"כ נראה אם זה תואם את הציבור הכללי, כי סה"כ יש כאן את כל הגילאים ופחות או יותר רוב המגזרים.

הנתונים בפועל, לפחות אלה האחרונים שהגיעו אלינו, מראים שלוואינט יש 1.9 מיליון משתמשים שונים, וואלה עם 1.5, ואח"כ בפער דיי גדול נמצאים נענע10, מאקו, הארץ ואז nrg.

(מדובר על כניסות לעמוד החדשות נטו, כמובן שלכל האתרים יש הרבה יותר כניסות בפועל)

הנתונים בפועל, לפחות אלה האחרונים שהגיעו אלינו, מראים שלוואינט יש 1.9 מיליון משתמשים שונים, וואלה עם 1.5, ואח"כ בפער דיי גדול נמצאים נענע10, מאקו, הארץ ואז nrg.

(מדובר על כניסות לעמוד החדשות נטו, כמובן שלכל האתרים יש הרבה יותר כניסות בפועל)

לא יודע למה, אל אף פעם לא סבלתי את וואלה.

לפעמים אני נכנס כדי לקרוא טורים מסויימים או כתבות שונות (בעיקר בספורט), אבל זה אף פעם לא היה האתר "הראשי" שלי.

אני דווקא חושב ש-NRG קצת אנדרייטד.

בצדק, וואינט אתר חדשות ותיק מאוד, בוואלה! עד לפני 3 שנים לא היתה מערכת חדשות. זה היה אתר תוכן עם ספק חדשות חיצוני (הארץ). אחד הדברים שהכי עובדים עליו אצלנו, זו התודעה הציבורית. מבחינת כניסות כלליות, הוא האתר הישראלי הכי נצפה, אבל הרוב בגלל מייל/ספורט ואחרים, חדשות נטו, הוא עדיין שני לוואינט.

נרג לא אוברייטד אחי, סמוך עליי שאני עוקב אחרי כל האתרים ברוב שעות היום, זה חלק מהעבודה שלי. הם פח אשפה, ממש. הארץ מעלים לראשית שלהם ידיעות מגזין בסוף השבוע, אז יש להם קונספט קצת אחר.

וואינט מאוד יורדים ברמה, ולא באשמתם. גל פיטורים פסיכי (מי שמכיר את הסיפור על ההתאגדות שהיתה שם, שעלתה להרבה במקום העבודה שלהם), ויש נהירה לוואלה! כי כרגע, זה אתר האינטרנט היחיד שמרוויח כסף. זה דיי עצוב. בעוד חודש יסיימו את בניית אולפן הטלוויזיה, קנו את ינון מגל והולכת גם להיות מהדורת חדשות לאתר, נקווה שמאזן הכוחות עם וואינט ישתנה. כרגע, תודעתית, הם אתר החדשות המוביל.

הכל תלוי

חדשות שקשורות לצבא ובטחון אני בודק רק בפורום צבא ובטחון של פרש

כל השאר במאקו כי הוא אתר שמצליח להביא כתבות נוספות

ווינט אני בקושי נכנס אין לי מושג למה, וואלה אני בכלל לא נכנס לחדשות רק לוואלה שופס!

אני חושב שוואלה הוא האתר הראשון שלי. אני גיליתי את הקונספט של חדשות באינטרנט שהחלה האינתיפדה השנייה. וואלה היו לדעתי היחידים שנתנו עדכונים מה קורה בזמן יום כיפור , עם כל המהומות של הערבים בשטחים ובתחומי הקו הירוק. האמת אבנר שלא ידעתי שלא הייתה מערכת חדשות שם עד לשנה-שנתיים האחרונות. דווקא במשך שנים וואלה היה נותן עדכונים מהר מאוד, והיה עשיר בחדשות. בתקופה של האינתיפדה היה אפילו הסכם בין וואלה לאורנג' שאפשר קבלת עדכונים לנייד (ואז אם הייתי קם בבוקר והיו לי 20 הודעות ידעתי ששוב פעם מחבל התפוצץ איפהשהו...).

אתרים אחרים: ווינט, ו-NRG. אני דווקא אוהב את NRG, את העיצוב וכו', אבל הוא לעיתים לא מעודכן ונותן בעמודת המבזקים דברים משלשום....

אני חושב שאלו שלושת האתרים שלי. לאתרים אחרים נדיר שאני נכנס (רוטר למשל). אם אני באמת רוצה להלחץ,אני נכנס לתיק דבקה :wubyellow3:

נכנס לרוטר ומאקו , יותר לסקופים ברוטר.

לפעמים הם כ"כ הזויים.

אני לא אשכח איך באסון הכרמל הם פירסמו שהשריפה הגיעה לכלא 6 ויש חיילים הרוגים.

רוטר חלאות. מפרים צווי איסור פרסום על ימין ועל שמאל (חלקם כמובן מומצאים לחלוטין), מפרסמים שמות של חיילים לפני שהמשפחה יודעת, אבל כשמת הרב רוטר (מבעלי האתר), הם מחקו כל הודעה על זה שם, וביקשו לשמור על "כבוד המשפחה". צביעות.

לפעמים הם כ"כ הזויים.

אני לא אשכח איך באסון הכרמל הם פירסמו שהשריפה הגיעה לכלא 6 ויש חיילים הרוגים.

בגלל שזה פורום פתוח וכל אחד יכול לכתוב חדשות אז רמת האמינות קצת יורדת, לרוב המנהלים שם מסננים ישר מידע שהוא שגוי, ככה שאולי זה החסרון שם אבל בכללי זה אתר חדשות טוב כי הוא בלי צנזורה וגם הם הכי ראשוניים לדוגמא בהסלמות בדרום הם מביאים עדכונים ישירים לגבי חיסולים שיגורים נפילות וכו?.

בגלל שזה פורום פתוח וכל אחד יכול לכתוב חדשות אז רמת האמינות קצת יורדת, לרוב המנהלים שם מסננים ישר מידע שהוא שגוי, ככה שאולי זה החסרון שם אבל בכללי זה אתר חדשות טוב כי הוא בלי צנזורה וגם הם הכי ראשוניים לדוגמא בהסלמות בדרום הם מביאים עדכונים ישירים לגבי חיסולים שיגורים נפילות וכו׳.

תאמין לי שכתבים אחרים מקבלים את המידע לפני רוטר (אני זוכר שישבתי פעם עם אבא שלי באוטו כשהוא קיבל שיחה שעוד כמה שעות עומדים להוציא לפועל מבצע לשחרור נהג מונית שנחטף בעזה/רמאללה), פשוט ברוטר יורים באוויר ומקווים שמתישהו יפגעו.

אפילו ילדים יכולים להבין שאת רוב "הסקופים" שלהם רוטר מביאים ממתנדבי מד"א ששומעים משהו ברשת החירום של מד"א.

וואלה, מבחינת עיצוב ותוכן אני ממש מבסוט על NRG.

תאמין לי שכתבים אחרים מקבלים את המידע לפני רוטר (אני זוכר שישבתי פעם עם אבא שלי באוטו כשהוא קיבל שיחה שעוד כמה שעות עומדים להוציא לפועל מבצע לשחרור נהג מונית שנחטף בעזה/רמאללה), פשוט ברוטר יורים באוויר ומקווים שמתישהו יפגעו.

אפילו ילדים יכולים להבין שאת רוב "הסקופים" שלהם רוטר מביאים ממתנדבי מד"א ששומעים משהו ברשת החירום של מד"א.

וואלה, מבחינת עיצוב ותוכן אני ממש מבסוט על NRG.

דווקא מבחינת תוכן הסקופים מערכת הסינון של רוטר ומספקי הסקופים די אמינים.

כריש, אין להם פרסומים ראשונים, הם יודעים על הכל אחרי כולם, רק שבדברים שמחייבים צנזורה צבאית או צו איסור פרסום - כולם מעוכבים והם היחידים ששמים על זה זין.

ברוטר (מספר אחד אצלי) עם הזמן אתה יודע להבחין בין האנשים האמינים לבין ההזויים, גם הראשוניות מטבעה גורמת לא פעם לדיווחים שבסופו של דבר מתגלים כשיקריים.

כתושב הדרום, בכל הסלמה או ירי טילים שיגרתי (כמה עצוב לומר) לעבר עוטף עזה הם הראשונים לדווח באמינות גבוהה ברוב הפעמים. לי זה חשוב, בטח כשירי פצמ"רים או קסאמים לעבר העוטף מקבלים שלוש שורות במקרה הטוב (ביזיון כשלעצמו).

וויאנט מספר 2 אצלי, וואלה מקום שלישי.

למאקו אני נכנס בשביל הבחורות :wubyellow3:

לתיק דבקה :wubyellow3:

אתה מודע לכך שדבקה הוא האתר הכי מונפץ שקיים?

"מקורותינו האיראנים"

יש בלוג שמדבר על כמות החרטות שכתובות בדבקה, ממליץ בחום לא להיכנס לאתר הזה

וואינט מאוד יורדים ברמה, ולא באשמתם. גל פיטורים פסיכי (מי שמכיר את הסיפור על ההתאגדות שהיתה שם, שעלתה להרבה במקום העבודה שלהם), ויש נהירה לוואלה! כי כרגע, זה אתר האינטרנט היחיד שמרוויח כסף. זה דיי עצוב. בעוד חודש יסיימו את בניית אולפן הטלוויזיה, קנו את ינון מגל והולכת גם להיות מהדורת חדשות לאתר, נקווה שמאזן הכוחות עם וואינט ישתנה. כרגע, תודעתית, הם אתר החדשות המוביל.

הפוך גוטה

דבר ראשון הפיטרים לא היו בגלל ההתאגדות, ההתאגדות הייתה בגלל הפיטורין ואז הוסיפו אליו גם את המארגנים.

ועם כל הכבוד לפוזה של כמה אנשים שחושבים את עצמם לא בגללם הירידה הירידה היא כי רוב הגולשים שונאים את האתר, את הדעות הקיצוניות להחריד שלו ואת רמת העיתונאות הנמוכה הנהוגה בו.

אנשים צרכו את התקשורת שם כי הם היו האתר הגדול ביותר שסיפק גם הכי הרבה תוכן בעבר.

אבל אנשים הרגישו שיותר ויותר Yנט יוצרים חדשות במקום לדווח עליה, זה לא טוב לאתר וגם לא למפרסמים.

כשיש אלטרנטיבות אנשים פנו גם לשם, מי שיהיה אמין יותר, רציני יותר מקצועי יותר ומאוזן יותר יקבל את הבכורה. מאחל לכם בהצלחה בהמשך מגמת השיפור.

דבר שלישי, עם כל זה אני עדיין לא בטוח כמה הנבלות ריווחיים או לא. מה שאתה (וכולנו) יודעים זה מה שמוזס רוצה שאתה תדע.

מוזס הוא אולי האיש הכי חזק במדינה ואומן של שליטה ומניפולציות של מידע. היום טוב לו שתדע שהאתר מפסיד אז זה מה שאנחנו יודעים אם מחר יתהפכו צרכיו תראה שהאתר ירוויח פלאים.

שאלה: לפני שטסתי נאמר לי שבית הדין הקפיא את הפיטורין ואפילו שמעתי אישית על כוונות להאבק עד הסוף, השתנה משהוא ? ( אמרת שהם אצלכם ).

התשובה שלי לא מתייחסת לאתרי חדשות אלא לפורטל, כמו שוואלה מציג את עצמו-

1. כלכליסט, שאינו בסקר, גם ככה לאחרונה מה שמעניין אלו החדשות הכלכליות

2. וואלה היה אצלי במשך כמה שנים הפייבוריט עד לפני חצי שנה, מכמה סיבות:

• העיקרית- הגרסאת סמאטפון נוראית. הכותרות חתוכות ומציגים שם רק 8 אייטמים (2 מכל מדור). אבנר בבקשה תדבר עם מישהו שם שיסדר את זה
  • העמוד הראשי מאד דליל, רק 4 כתבות מכל תחום
  • הכותרות הכי מעצבנות בעולם ולרוב אין קשר לכתבה, יותר מזה כשאתה נכנס למדור עצמו (קורה בעיקר בתרבות) אין שום איזכורים לכותרות מהראשי
  • אני מעדיף את כלכליסט על גלובס, לכן אני מעדיף את מדור הכלכלי של ynet
  • המדור הטכנולוגי על הפנים
  • שים לב מה אני רואה בעמוד הראשי (כי תאכלס אף אחד לא יורד מתחת לחלק של הVOD)- חדשות, ספורט, כלכלה (סבבה עד פה) סלבס, בידור, אופנה. 3 מדורים של ג'אנק. צר לי אבל וואלה ממצב את עצמו כחצי גיא פינס.

3. תאכלס אני מעדיף אתרים מקצועיים לכל אחד. לכן השילוב של ספורט5, כלכליסט וכותרות של וואינט הוא השילוב המנצח.

התשובה שלי לא מתייחסת לאתרי חדשות אלא לפורטל, כמו שוואלה מציג את עצמו-

1. כלכליסט, שאינו בסקר, גם ככה לאחרונה מה שמעניין אלו החדשות הכלכליות

2. וואלה היה אצלי במשך כמה שנים הפייבוריט עד לפני חצי שנה, מכמה סיבות:

• העיקרית- הגרסאת סמאטפון נוראית. הכותרות חתוכות ומציגים שם רק 8 אייטמים (2 מכל מדור). אבנר בבקשה תדבר עם מישהו שם שיסדר את זה
  • העמוד הראשי מאד דליל, רק 4 כתבות מכל תחום
  • הכותרות הכי מעצבנות בעולם ולרוב אין קשר לכתבה, יותר מזה כשאתה נכנס למדור עצמו (קורה בעיקר בתרבות) אין שום איזכורים לכותרות מהראשי
  • אני מעדיף את כלכליסט על גלובס, לכן אני מעדיף את מדור הכלכלי של ynet
  • המדור הטכנולוגי על הפנים
  • שים לב מה אני רואה בעמוד הראשי (כי תאכלס אף אחד לא יורד מתחת לחלק של הVOD)- חדשות, ספורט, כלכלה (סבבה עד פה) סלבס, בידור, אופנה. 3 מדורים של ג'אנק. צר לי אבל וואלה ממצב את עצמו כחצי גיא פינס.

3. תאכלס אני מעדיף אתרים מקצועיים לכל אחד. לכן השילוב של ספורט5, כלכליסט וכותרות של וואינט הוא השילוב המנצח.

מה שיפה בכלכליסט זה שיחסית לעיתוני כלכלה אחרים (גלובס, דה מארקר) הוא יותר "ידידותי למשתמש", בהחלט שיחוק של נוני.

בתקופה שגרתי בעוטף עזה התעדכנתי דרך אתר "ישעניוז".

אתר בסיסי ביותר, גרפיקה של 1999 בערך, אבל מעדכן על כל פיפס שאיכשהו יכול להיות קשור לפח"ע. כל בקת"ב בשטחים שנזרק על אוטו, וכל קסאם או פצמ"ר.

אתר לא אובייקטיבי בעליל, אבל מהירות ואמינות של כמעט מאה אחוז בדיווחים. למשל, על רקטה שהיתה מתפוצצת בתוך הרצועה, ידווחו: "רקטת קסאם התפוצצה בשטח בשליטה ערבית זמנית. לא נגרם נזק"....